gnumeric - en to gl translation catalogue (601 entries)

en:  Unknown formula
gl:  Fórmula descoñecida

en: #N/A
gl: #N/D

en: #NAME?
gl: #NOME?

en: #NUM!
gl: #NÚM!

en: #UNKNOWN!
gl: #DESCOÑECIDO!

en: #VALUE!
gl: #VALOR!

en: % of normal size
gl: % do tamaño normal

en: %d lines to import
gl: %d liñas a importar

en: %s
    is a directory name
gl: %s
    é un nome dun directorio

en: %s version %s
gl: %s versión %s

en: *Apr
gl: *Abr

en: *Aug
gl: *Ago

en: *Fri
gl: *Ven

en: *Jan
gl: *Xan

en: *Jul
gl: *Xul

en: *Jun
gl: *Xuñ

en: *May
gl: *Mai

en: *Mon
gl: *Lun

en: *Oct
gl: *Out

en: *Sat
gl: *Sáb

en: *Sep
gl: *Set

en: *Sun
gl: *Dom

en: *Thu
gl: *Xov

en: *Tue
gl: *Mar

en: *Wed
gl: *Mér

en: 12.5% Grey
gl: 12.5% gris

en: 25% Grey
gl: 25% gris

en: 50% Grey
gl: 50% gris

en: 6.25% Grey
gl: 6.25% gris

en: 75% Grey
gl: 75% gris

en: @FUNCTION=EURO
    @SYNTAX=EURO(currency)
    @DESCRIPTION=EURO converts one Euro to a given national currency in the European monetary union.  @currency is one of the following:
        ATS     (Austria)
        BEF     (Belgium)
        DEM     (Germany)
        ESP     (Spain)
        FIM     (Finland)
        FRF     (France)
        IEP     (Ireland)
        ITL     (Italy)
        LUF     (Luxemburg)
        NLG     (Netherlands)
        PTE     (Portugal)
    
    If the given @currency is other than one of the above, EURO returns #NUM! error. 
    @EXAMPLES=
    EURO("DEM") returns 1.95583.
    @SEEALSO=
gl: @FUNCTION=EURO
    @SYNTAX=EURO(divisa)
    @DESCRIPTION=EURO converte un Euro a unha divisa nacional da unión monetaria europa.  A @divisa é unha das seguintes:
        ATS     (Austria)
        BEF     (Bélxica)
        DEM     (Alemaña)
        ESP     (España)
        FIM     (Finlandia)
        FRF     (Francia)
        IEP     (Irlanda)
        ITL     (Italia)
        LUF     (Luxemburgo)
        NLG     (Holanda)
        PTE     (Portugal)
    
    Se a @divisa indicada non é ningunha delas, EURO devolve o erro #NUM!. 
    @EXAMPLES=
    EURO("DEM") devolve 1.95583.
    @SEEALSO=

en: @FUNCTION=ISPRIME
    @SYNTAX=ISPRIME(i)
    @DESCRIPTION=The ISPRIME function returns TRUE if @i is prime and FALSE otherwise.
    This function only takes one argument.
    @SEEALSO=ITHPRIME, NT_D, NT_SIGMA
gl: @FUNCTION=ISPRIME
    @SYNTAX=ISPRIME(i)
    @DESCRIPTION=A función ISPRIME devolve TRUE se @i é primo e FALSE doutro xeito.
    Esta función só admite un argumento.
    @SEEALSO=ITHPRIME, NT_D, NT_SIGMA

en: @FUNCTION=ITHPRIME
    @SYNTAX=ITHPRIME(i)
    @DESCRIPTION=The ITHPRIME function returns the @ith prime.
    This function only takes one argument.
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=NT_D, NT_SIGMA
gl: @FUNCTION=ITHPRIME
    @SYNTAX=ITHPRIME(i)
    @DESCRIPTION=A función ITHPRIME devolve o primo @i-ésimo.
    Esta función só admite un argumento.
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=NT_D, NT_SIGMA

en: @FUNCTION=NT_D
    @SYNTAX=NT_D(n)
    @DESCRIPTION=The NT_D function calculates the number of divisors of @n.
    This function only takes one argument.
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=ITHPRIME, NT_PHI, NT_SIGMA
gl: @FUNCTION=NT_D
    @SYNTAX=NT_D(n)
    @DESCRIPTION=A función NT_D calcula o número de divisores de @n
    Esta función só admite un argumento.
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=ITHPRIME, NT_PHI, NT_SIGMA

en: @FUNCTION=NT_PI
    @SYNTAX=NT_PI(n)
    @DESCRIPTION=The NT_PI function returns the number of primes less than or equal to @n.
    This function only takes one argument.
    @SEEALSO=ITHPRIME, NT_PHI, NT_D, NT_SIGMA
gl: @FUNCTION=NT_PI
    @SYNTAX=NT_PI(n)
    @DESCRIPTION=A función NT_PI devolve o número de primos menor o igual que @n.
    Esta función só admite un argumento.
    @SEEALSO=ITHPRIME, NT_PHI, NT_D, NT_SIGMA

en: @FUNCTION=NT_SIGMA
    @SYNTAX=NT_SIGMA(n)
    @DESCRIPTION=The NT_SIGMA function calculates the sum of the divisors of @n.
    This function only takes one argument.
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=NT_D, ITHPRIME, NT_PHI
gl: @FUNCTION=NT_SIGMA
    @SYNTAX=NT_SIGMA(n)
    @DESCRIPTION=A función NT_SIGMA calcula a suma dos divisores de @n.
    Esta función só admite un argumento.
    @EXAMPLES=
    @SEEALSO=NT_D, ITHPRIME, NT_PHI

en: A short description of the template
gl: Unha curta descripción do modelo

en: Act_ive sheet
gl: Folla _Activa

en: Action
gl: Acción

en: Add
gl: Engadir

en: Add
gl: Engadir

en: Add decimals
gl: Engadir decimais

en: Adrian Likins, documentation, debugging.
gl: Adrian Likins, documentación, depuración.

en: Advanced Filter
gl: Filtro Avanzado

en: Advanced Sort Options
gl: Opcións de Ordenación Avanzadas

en: Afghanistan afghani
gl: Afghani de Afghanistán

en: Albanian lek
gl: Lek de Albania

en: Algerian dinar
gl: Dinar alxeriano

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: All Borders
gl: Tódolos Bordos

en: Andorran peseta
gl: Peseta de Andorra

en: Apply _Alignment
gl: Aplicar _Aliñamento

en: Apply _Borders
gl: Aplicar _Bordos

en: Apply _Fonts
gl: Aplicar _Fontes

en: Apply _Patterns
gl: Aplicar _Patróns

en: April
gl: Abril

en: Are you sure you want to remove the sheet called `%s'?
gl: ¿Está seguro de querer borrar a folla chamada '%s'?

en: Ariel Rios, Guile support.
gl: Ariel Rios, soporte de Guile.

en: Aruban guilder
gl: Guilder de Aruba

en: August
gl: Agosto

en: Australian dollar
gl: Dólar de Australia

en: Austrian schilling
gl: Schilling de Austria

en: Author :
gl: Autor :

en: Auto Correct
gl: Auto Corrixir

en: Auto Save
gl: Auto Gardar

en: Auto _Correct...
gl: Auto _Corrixir...

en: Automatically perform simple spell checking
gl: Facer automaticamente unha simple comprobación da ortografía

en: Automatically save the current document at regular intervals
gl: Gardar automaticamente o documento a intervalos regulares

en: Available sheets
gl: Follas dispoñibles

en: Background
gl: Fondo

en: Background Color
gl: Cor do Fondo

en: Bahamian dollar
gl: Dólar das Bahamas

en: Bahraini dinar
gl: Dinar de Bahrain

en: Bangladeshi taka
gl: Taka de Bangladesh

en: Barbados dollar
gl: Dólar das Barbados

en: Belgian franc
gl: Franco belga

en: Belize dollar
gl: Dólar de Belice

en: Bermudian dollar
gl: Dólar das Bermudas

en: Bhutan ngultrum
gl: Ngultrum de Bután

en: Bitwise Operations
gl: Operacións de Bits

en: Bold
gl: Negriña

en: Bold italic
gl: Negriña cursiva

en: Boolean
gl: Booléano

en: Border
gl: Bordo

en: Borders
gl: Bordos

en: Bottom
gl: Abaixo

en: Brunei dollar
gl: Dólar de Brunei

en: Bulgarian lev
gl: Lev búlgaro

en: Burundi franc
gl: Franco de Burundi

en: C_ells...
gl: C_elas...

en: C_enter
gl: _Centro

en: C_olumn
gl: C_olumna

en: C_opy to:
gl: C_opiar a:

en: Can't open
gl: Non se pode abrir

en: Canadian dollar
gl: Dólar canadiano

en: Cape Verde escudo
gl: Escudo de Cabo Verde

en: Capitalize _first letter of sentence
gl: Facer maiúscula a _primeira letra dunha frase

en: Capitalize _names of days
gl: Poñer en maiúsculas os _nomes dos días

en: Category :
gl: Categoría :

en: Cayman Islands dollar
gl: Dolar das illas caimán

en: Cell
gl: Cela

en: Cell Value
gl: Valor da Cela

en: Center
gl: Centrar

en: Center on page
gl: Centrar na páxina

en: Centers the cell contents
gl: Centra os contidos da cela

en: Chilean peso
gl: Peso chileno

en: Choose export formatting
gl: Escolle-lo formato de exportación

en: Choose sheets to export
gl: Escolle-las follas para exportar

en: Chris Lahey, number format engine.
gl: Chris Lahey, motor do formato de números.

en: Close this dialog
gl: Pechar este diálogo

en: Co_mments
gl: Co_mentarios

en: Coefficient
gl: Coeficiente

en: Colombian peso
gl: Peso colombiano

en: Color
gl: Cor

en: Column %d
gl: Columna %d

en: Column _Width...
gl: Largura da _Columna...

en: Column width
gl: Anchura da columna

en: Column: %s
gl: Columna: %s

en: Columns
gl: Columnas

en: Copies the selection to the clipboard
gl: Copia a selección ó cartafol

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy to a new _sheet
gl: Copiar a unha nova _folla

en: Copy to a new _workbook
gl: Copiar a un novo _libro

en: Correlation
gl: Correlación

en: Correlations
gl: Correlacións

en: Covariance
gl: Covarianza

en: Covariances
gl: Covarianzas

en: Create a new spreadsheet
gl: Crear unha nova folla de cálculo

en: Creates a new workbook
gl: Crea un novo libro

en: Cu_t
gl: Cor_tar

en: Cuban peso
gl: Peso cubano

en: Current _date
gl: _Data actual

en: Current _time
gl: _Hora actual

en: Cut
gl: Cortar

en: Cuts the selection to the clipboard
gl: Corta a selección ó cartafol

en: Cyprus pound
gl: Libra de Chipre

en: Daniel Veillard, XML support.
gl: Daniel Veillard, soporte de XML.

en: Data Interchange Format (*.dif)
gl: Formato de Intercambio de Datos (*.dif)

en: Database
gl: Base de datos

en: Date / Time
gl: Data / Tempo

en: December
gl: Decembro

en: Decrease
gl: Diminuír

en: Delete
gl: Borrar

en: Delete Columns
gl: Borrar Columna

en: Delete Rows
gl: Borrar Ringleira

en: Delete _column(s)
gl: Borrar _columna(s)

en: Delete _row(s)
gl: Borrar _ringleira(s)

en: Delete cells
gl: Borrar celas

en: Delete the currently selected sheet
gl: Borra-la folla seleccionada

en: Deleting column %s
gl: Borrando a columna %s

en: Democratic Yemeni dinar
gl: Dinar do Iemen Democrático

en: Description :
gl: Descrición :

en: Deutsche mark
gl: Marco alemán

en: Display Gnumeric's version
gl: Amosar a versión de Gnumeric

en: Display _Formulas
gl: Amosar _Fórmulas

en: Divide
gl: Dividir

en: Djibouti franc
gl: Franco de Djibouti

en: Do _not correct:
gl: _Non corrixir:

en: Do you want to save the workbook?
gl: ¿Quere garda-lo libro?

en: Dominican peso
gl: Peso dominicano

en: Duplicate this sheet
gl: Duplicar esta folla

en: East Caribbean dollar
gl: Dólar do Caribe Oriental

en: East Timor escudo
gl: Escudo de Timor Oriental

en: Ecuador sucre
gl: Sucre de Ecuador

en: Edit a function in the current cell.
gl: Editar unha función na cela actual.

en: Edit sheet and workbook names
gl: Edita-los nomes da folla e do libro

en: Edit the selected cell's comment
gl: Edita-lo comentario da cela seleccionada

en: Effects
gl: Efectos

en: Egyptian pound
gl: Libra exipcia

en: Enables Gnome Basic support
gl: Activa o soporte de Gnome Basic

en: Enables some debugging functions
gl: Activa algunhas funcións de depuración

en: Enter new _sheet name:
gl: Introduza o novo nome da _folla:

en: Error while closing file, error : %s
gl: Erro ó pecha-lo ficheiro, erro : %s

en: Error while trying to pre-convert clipboard data
gl: Erro ó tentar preconverte-los datos do cartafol

en: Error while trying to pre-convert file
gl: Erro ó tentar preconverte-lo ficheiro

en: Error while trying to write csv file
gl: Erro ó tentar escribi-lo ficheiro csv

en: Euro
gl: euro

en: European currency unit
gl: Unidade de divisa europea

en: Example
gl: Exemplo

en: Exponential
gl: Exponencial

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: F_ormat
gl: F_ormato

en: Falkland Islands pound
gl: Libra das Illas Falkland

en: February
gl: Febreiro

en: Fiji dollar
gl: Dólar das fiji

en: File format:
gl: Formato de ficheiro:

en: File/
gl: Ficheiro/

en: Filter data with given criteria
gl: Filtra-los datos cos criterios indicados

en: Final Value
gl: Valor Final

en: Finnish markka
gl: Marco finés

en: First column must be valid
gl: A primeira columna ten que ser válida

en: First row must be valid
gl: A primeira ringleira ten que ser válida

en: Font
gl: Fonte

en: Font Size
gl: Tamaño da Fonte

en: Font selector
gl: Selector de Fontes

en: Font style:
gl: Estilo de fonte:

en: Font:
gl: Fonte:

en: Format
gl: Fo

en: Formats
gl: Formatos

en: Formula
gl: Fórmula

en: Formulas
gl: Fórmulas

en: Fourier Analysis
gl: Análise de Fourier

en: Fr_om line :
gl: _Dende a liña :

en: French franc
gl: Franco francés

en: Frequency
gl: Frecuencia

en: Friday
gl: Venres

en: Function
gl: Función

en: Function Selector
gl: Selector de Funcións

en: Function _Categories
gl: _Categorías de Funcións

en: Function _Names
gl: _Nomes de Funcións

en: Function does not exist
gl: A función non existe

en: Gergo Erdi, Gnumeric hacker.
gl: Gergõ Érdi, hacker de Gnumeric.

en: Gibraltar pound
gl: Libra de Xibraltar

en: Gnumeric Home Page
gl: Páxina Web de Gnumeric

en: Gnumeric XML file format
gl: Formato de ficheiro XML de Gnumeric

en: Go to...
gl: Ir a...

en: Greek drachma
gl: Dracma grego

en: Guinea franc
gl: Franco guineano

en: Guinea-Bissau peso
gl: Peso de Guinea-Bissau

en: Guyanan dollar
gl: Dólar da Güiana

en: HTML file made by gnumeric
gl: Ficheiro HTML feito por gnumeric

en: Height: %.2f pts (%d pixels)
gl: Altura: %.2f pts (%d pixels)

en: Hide _Gridlines
gl: Agochar _Enreixado

en: Hide _Zeros
gl: Agochar _Ceros

en: Hide columns
gl: Agochar columnas

en: Hide rows
gl: Agochar ringleiras

en: Hong Kong dollar
gl: Dólar de Hong Kong

en: Imported %s
gl: Importouse %s

en: Imports GNU Oleo documents
gl: Importa documentos de GNU Oleo

en: Imports Lotus 123 files
gl: Importa ficheiros de Lotus 123

en: Imports MultiPlan (SYLK) files
gl: Importa ficheiros MultiPlan (SYLK)

en: Imports SC/XSpread files
gl: Importa ficheiros SC/XSpread

en: Imports XBase files
gl: Importa ficheiros XBase

en: Imports a file
gl: Importa un ficheiro

en: Imports version 4.[234] spreadsheets
gl: Importa follas de cálculo da versión 4.[234]

en: In
gl: Polg

en: In_terval:
gl: In_tervalo:

en: Increase
gl: Aumentar

en: Indian rupee
gl: Rupia india

en: Insert
gl: Inserir

en: Insert Columns
gl: Inserir Columna

en: Insert Rows
gl: Inserir Ringleiras

en: Insert _column(s)
gl: Inserir _columna(s)

en: Insert _row(s)
gl: Inserir _ringleira(s)

en: Insert a new spreadsheet
gl: Inserir unha nova folla de cálculo

en: Insert cells
gl: Inserir celas

en: Insert new cells
gl: Inserir novas celas

en: Insert new columns
gl: Inserir novas columnas

en: Insert new rows
gl: Inserir novas ringleiras

en: Insert rows
gl: Inserir ringleiras

en: Insert the current date into the selected cell(s)
gl: Inseri-la data actual na cela ou celas seleccionadas

en: Insert the current time into the selected cell(s)
gl: Inserir-la hora actual na cela ou celas seleccionadas

en: Inserting %d column before %s
gl: Inserindo %d columna antes de %s

en: Inserting %d columns before %s
gl: Inserindo %d columnas antes de %s

en: Inserts a Bonobo object
gl: Insire un obxecto Bonobo

en: Internal ERROR
gl: ERRO interno

en: Invalid number of arguments
gl: Número de argumentos non válido

en: Invalid xml file. Tree is empty ?
gl: Ficheiro xml non válido. ¿ A árbore está baleira ?

en: Iranian rial
gl: Rial iraniano

en: Iraqi dinar
gl: Dinar iraquí

en: Irrevocably remove an entire sheet
gl: Borrar irrevocablemente unha folla completa

en: Is not an Gnumeric Workbook file
gl: Non é un ficheiro de libro de Gnumeric

en: Italian lira
gl: Lira italiana

en: Italic
gl: Cursiva

en: J_ustify
gl: X_ustificar

en: Jakub Jelinek, Gnumeric hacker.
gl: Jakub Jelinek, hacker de Gnumeric.

en: January
gl: Xaneiro

en: Japanese yen
gl: Yen xaponés

en: Jordanian dinar
gl: Dinar xordano

en: Jukka-Pekka Iivonen, numerous functions and tools.
gl: Jukka-Pekka Iivonen, numerosas funcións e ferramentas.

en: July
gl: Xullo

en: Jump to a specified cell
gl: Moverse á cela especificada

en: June
gl: Xuño

en: Kenneth Christiansen, i18n, misc stuff.
gl: Kenneth Christiansen, i18n, diversos asuntos.

en: Kenyan shilling
gl: Shilling queniano

en: Kuwaiti dinar
gl: Dinar kuwaití

en: LEVEL
gl: NIVEL

en: Left
gl: Esquerda

en: Left align
gl: Aliñar á esquerda

en: Left justifies the cell contents
gl: Xustifica á esquerda os contidos da cela

en: Liberian dollar
gl: Dólar liberiano

en: Libyan dinar
gl: Dinar libio

en: Line
gl: Liña

en: Lines to import
gl: Liñas para importar

en: Load file
gl: Cargar ficheiro

en: Luxembourg franc
gl: Franco luxemburgués

en: M_in
gl: Mí_n

en: Magnification
gl: Magnificación

en: Makes the font italic
gl: Fai a fonte cursiva

en: Malawi kwacha
gl: Kwacha de Malawi

en: Mali franc
gl: Franco de Mali

en: Maltese lira
gl: Lira de Malta

en: Manage available plugin modules.
gl: Xestión dos módulos dispoñibles.

en: March
gl: Marzo

en: Margins
gl: Marxes

en: Mark Probst, Guile support.
gl: Mark Probst, soporte de Guile.

en: Max
gl: Máx

en: May
gl: Maio

en: Mexican peso
gl: Peso mexicano

en: Michael Meeks, Excel and OLE2 importing.
gl: Michael Meeks, Importación de Excel e OLE2.

en: Min
gl: Mín

en: Missing %s file
gl: Falta o ficheiro %s

en: Modify the formatting of the selected cells
gl: Modifica-lo formato das celas seleccionadas

en: Modify the workbook attributes
gl: Modifica-los atributos do libro

en: Moldovan leu
gl: Leu moldavo

en: Monday
gl: Luns

en: Money format
gl: Formato monetario

en: Moroccan dirham
gl: Dirham marroquí

en: Morten Welinder, Gnumeric hacker.
gl: Morten Welinder, hacker de Gnumeric.

en: Move the currently selected sheet down one position
gl: Move-la folla seleccionada unha posición cara abaixo

en: Move the currently selected sheet up one position
gl: Move-la folla seleccionada unha posición cara arriba

en: MultiPlan (SYLK) import
gl: Importación de MultiPlan (SYLK)

en: Multiply
gl: Multiplicar

en: N_ew Workbook
gl: N_ovo Libro

en: Name
gl: Nome

en: Name :
gl: Nome :

en: Name of template
gl: Nome do modelo

en: Netherlands Antillian guilder
gl: Guilder das Antillas Holandesas

en: New
gl: Novo

en: New Yugoslavia dinar
gl: Dinar de Iugoslavia

en: New Zealand dollar
gl: Dólar de Nova Celandia

en: North Korean won
gl: Won de Corea do Norte

en: Not SYLK file
gl: Non é un ficheiro SYLK

en: Not implemented yet.
gl: Aínda non implementado.

en: November
gl: Novembro

en: Number
gl: Número

en: Number Theory
gl: Teoría de Números

en: Number of lines to import
gl: Número de liñas para importar

en: Oaf options
gl: Opcións de Oaf

en: October
gl: Outubro

en: Open
gl: Abrir

en: Opens an existing workbook
gl: Abre un libro existente

en: Options
gl: Opcións

en: Order Sheets
gl: Ordenar Follas

en: Orientation
gl: Orientación

en: Original Value
gl: Valor Orixinal

en: P_aste special...
gl: P_egar especial...

en: Page
gl: Páxina

en: Page &[PAGE]
gl: Páxina &[PAGE]

en: Page &[PAGE] of &[PAGES]
gl: Páxina &[PAGE] de &[PAGES]

en: Page order
gl: Orde das páxinas

en: Paper _size:
gl: _Tamaño do papel:

en: Paraguay guarani
gl: Guaraní de Paraguai

en: Password protected workbooks are not supported yet.
gl: Os libros protexidos con clave aínda non están soportados.

en: Paste
gl: Pegar

en: Paste with optional filters and transformations
gl: Pegar con filtros e transformacións opcionais

en: Pastes the clipboard
gl: Pega do cartafol

en: Pattern
gl: Patrón

en: Please enter a file name,
    not a directory
gl: Introduza un nome de ficheiro,
    non de directorio

en: Please select which sheets you want to export from the current workbook. They will be exported in the same order as in the export list.
gl: Seleccione que follas quere exportar do libro actual. Serán exportadas na mesma orde que na lista de exportación.

en: Plugin is still in use.
gl: O plugin aínda está a se usar.

en: Polish zloty
gl: Zloty polaco

en: Por_trait
gl: _Horizontal

en: Portuguese escudo
gl: Escudo Portugués

en: Print Sheets
gl: Imprimir Follas

en: Print _area:
gl: _Área de impresión:

en: Print preview
gl: Previsualización da impresión

en: Print setup
gl: Configuración da impresión

en: Printing failed
gl: A impresión fallou

en: Prints the workbook
gl: Imprime o libro

en: Protection
gl: Protección

en: Python exception
gl: Excepción python

en: Qatari rial
gl: Rial de Qatar

en: Random Number Generation
gl: Xeración de Números Aleatorios

en: Rasca, HTML, troff, LaTeX exporters.
gl: Rasca, Exportadores de HTML, troff, LaTeX.

en: Re-order sheets
gl: Reordena-las follas

en: Re_place:
gl: Rem_prazar:

en: Reads and writes information stored in the Data Interchange Format (*.dif)
gl: Le e escribe información almacenada no Formato de Intercambio de Datos (*.dif)

en: Recalculate the spreadsheet
gl: Recalcular a folla de cálculo

en: Redo
gl: Refacer

en: Redo the operation
gl: Reface-la operación

en: Remove
gl: Quitar

en: Remove decimals
gl: Borrar decimais

en: Remove this sheet
gl: Borrar esta folla

en: Rename sheet
gl: Renomear folla

en: Rename this sheet
gl: Renomear esta folla

en: Republic of Korea won
gl: Won da República de Corea

en: Right
gl: Dereita

en: Right align
gl: Aliñar á dereita

en: Right justifies the cell contents
gl: Xustifica á dereita os contidos da cela

en: Romanian leu
gl: Leu romanés

en: Ross Ihaka, special functions.
gl: Ross Ihaka, funcións especiais.

en: Row height
gl: Altura da ringleira

en: Row must be within range
gl: A ringleira ten que estar dentro do rango

en: Rwanda franc
gl: Franco ruandés

en: S_heets
gl: _Follas

en: S_ymbol:
gl: Sí_mbolo:

en: Samoan tala
gl: Tala de Samoa

en: Saturday
gl: Sábado

en: Saudi Arabian riyal
gl: Rial de Arabia Saudí

en: Save
gl: Gardar

en: Saves the workbook
gl: Garda o libro

en: Scalar
gl: Escalar

en: Scale
gl: Escala

en: Sean Atkinson, functions and X-Base importing.
gl: Sean Atkinson, importación de funcións e X-Base.

en: Select _All
gl: Seleccionar _Todo

en: Select _Column
gl: Seleccionar _Columna

en: Select _Row
gl: Seleccionar _Ringleira

en: Select all cells in the spreadsheet
gl: Seleccionar tódalas celas na folla de cálculo

en: Select an entire column
gl: Seleccionar unha columna completa

en: Select an entire row
gl: Seleccionar unha ringleira completa

en: Select an object to add
gl: Escolla un obxecto para engadir

en: Separator :
gl: Separador :

en: Separators
gl: Separadores

en: September
gl: Setembro

en: Sets the format of the selected cells to include a thousands separator
gl: Establece o formato das celas seleccionadas para incluí-lo separador de milleiros

en: Sets the format of the selected cells to monetary
gl: Establece o formato das celas a monetario

en: Sets the format of the selected cells to percentage
gl: Establece o formato das celas a porcentaxe

en: Setting current date in %s
gl: Poñendo a data actual en %s

en: Setting current time in %s
gl: Poñendo a hora actual en %s

en: Sheet 1
gl: Folla 1

en: Sheet name
gl: Nome da folla

en: Sheet%d
gl: Folla%d

en: Sheets
gl: Follas

en: Sheets to export
gl: Follas a exportar

en: Shift cells _left
gl: Desprazar celas para a _esquerda

en: Shift cells _up
gl: Desprazar celas para _arriba

en: Singapore dollar
gl: Dólar de Singapur

en: Size
gl: Tamaño

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Solomon Islands dollar
gl: Dólar das Illas Salomón

en: Sort Ascending
gl: Ordenar Ascendentemente

en: Sort Descending
gl: Ordenar Descendentemente

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Sort the selected cells
gl: Ordena-las celas seleccionadas

en: Sorting %s
gl: Ordenando %s

en: South African rand
gl: Rand de Sudáfrica

en: Spanish peseta
gl: Peseta española

en: Standard Error
gl: Erro Estándar

en: Status
gl: Estado

en: Stri_kethrough
gl: _Riscar

en: String
gl: Cadea

en: Su_bscript
gl: Su_bíndice

en: Subtract
gl: Substraer

en: Sum
gl: Suma

en: Sum into the current cell.
gl: Sumar á celta actual.

en: Summary
gl: Resume

en: Sunday
gl: Domingo

en: Sup_erscript
gl: Su_períndice

en: Swiss franc
gl: Franco suízo

en: Syrian pound
gl: Libra siria

en: Takashi Matsuda, original text plugin.
gl: Takashi Matsuda, plugin de texto orixinal.

en: Tanzanian shilling
gl: Shilling de Tanzania

en: Te_xt
gl: Te_xto

en: The GNOME Spreadsheet
gl: A Folla de Cálculo de GNOME

en: The category this template belongs to
gl: A categoría á que pertence este modelo

en: The cells dragged will overwrite the contents of the
    existing cells in that range.  Do you want me to replace
    the contents in this region?
gl: As celas arrastradas sobrescribirán os contidos das celas
    existentes nese rango.  ¿Quere rempraza-los contidos nesta
    rexión?

en: This plugin enables Guile(scheme) support in Gnumeric
gl: Este plugin habilita o soporte de Guile (scheme) en Gnumeric

en: Thousand separator
gl: Separador de milleiros

en: Thursday
gl: Xoves

en: Tom Dyas, plugin support.
gl: Tom Dyas, soporte de plugins.

en: Top
gl: Arriba

en: Trinidad and Tobago dollar
gl: Dólar de Trinidad e Tobago

en: Tuesday
gl: Martes

en: Tunisian dinar
gl: Dinar tuniciano

en: Turkish lira
gl: Lira turca

en: UAE dirham
gl: Dirham dos EUA

en: UK pound sterling
gl: Libra esterlina do Reino Unido

en: US dollar
gl: Dólar dos EEUU

en: Ugandan shilling
gl: Shilling de Uganda

en: Ukrainian hryvnia
gl: Hryvnia de Ucraína

en: Unable to locate valid MS Excel workbook
gl: Non se pode atopar un libro de MS Excel válido

en: Unable to mmap the file, error : %s
gl: Non se pode facer un mmap do ficheiro, erro : %s

en: Unable to open file '%s'
gl: Non se puido abri-lo ficheiro '%s'

en: Unable to unmap the file, error : %s
gl: Non se pode facer un unmap do ficheiro, erro : %s

en: Underline
gl: Subliñar

en: Underlines the font
gl: Subliña a fonte

en: Undo
gl: Desfacer

en: Undo the operation
gl: Desface-la operación

en: Unhide columns
gl: Amosar columnas

en: Unhide rows
gl: Amosar ringleiras

en: Unknown Function
gl: Función Descoñecida

en: Unknown GB error
gl: Erro de GB descoñecido

en: Unknown Python type
gl: Tipo descoñecido en Python

en: Unknown evaluation error
gl: Erro de evaluación descoñecido

en: Unknown operator
gl: Operador descoñecido

en: Unknown system
gl: Sistema descoñecido

en: Unknown version
gl: Versión descoñecida

en: Uruguayan peso
gl: Peso de Uruguai

en: Value
gl: Valor

en: Value%d
gl: Valor%d

en: Values
gl: Valores

en: Venezuelan bolivar
gl: Bolívar de Venezuela

en: Vertical Alignment
gl: Aliñamento Vertical

en: Vietnamese dong
gl: Dong de Vietnám

en: Vincent Renardias, original CSV support, French localization.
gl: Vincent Renardias, soporte orixinal de CSV, traducción ó francés.

en: Vladimir Vuksan, financial functions.
gl: Vladimir Vuksan, funcións financeiras.

en: Wednesday
gl: Mércores

en: Width: %.2f pts (%d pixels)
gl: Anchura: %.2f pts (%d pixels)

en: Workbook
gl: Libro

en: Workbook %s already exists.
    Do you want to save over it?
gl: O libro %s xa existe.
    ¿Quere sobrescribilo?

en: Workbook %s has unsaved changes, save them?
gl: O libro %s ten modificacións, ¿gardalas?

en: Workbook Attributes
gl: Atributos do Libro

en: Workbook has unsaved changes, save them?
gl: O libro ten modificacións, ¿gardalas?

en: Xbase (*.dbf) file format
gl: Formato de ficheiro Xbase (*.dbf)

en: Yemeni rial
gl: Rial iemení

en: You do not have permission to save to
    %s
gl: Non ten permisos para gardar en
    %s

en: You need to select at least one sheet to export
gl: Ten que seleccionar polo menos unha folla para exportar

en: You should introduce a proper number of minutes in the entry.
gl: Ten que introducir un valor de minutos correcto na entrada.

en: Zaire Zaire
gl: Zaire do Zaire

en: Zambian kwacha
gl: Kwacha de Zambia

en: Zimbabwe dollar
gl: Dólar de Cimbabue

en: Zoom the spreadsheet in or out
gl: Achegar ou alonxa-la folla de cálculo

en: _Add
gl: _Engadir

en: _Adjust to:
gl: _Axustar a:

en: _Auto Save...
gl: _Auto Gardar...

en: _Automatic Save Every
gl: Gardar _Automáticamente Cada

en: _Black and white
gl: _Branco e negro

en: _Bottom
gl: A_baixo

en: _Category
gl: _Categoría

en: _Cells...
gl: _Celas...

en: _Center
gl: _Centrar

en: _Change name
gl: _Cambiar nome

en: _Column width (pts):
gl: Anchura da _columna (pts):

en: _Columns
gl: _Columnas

en: _Copy
gl: Co_piar

en: _Copy to a new location
gl: _Copiar a unha nova localización

en: _Currency
gl: _Divisa

en: _Data
gl: _Datos

en: _Date
gl: _Data

en: _Delete...
gl: _Borrar...

en: _Distribution:
gl: _Distribución:

en: _Edit...
gl: _Editar...

en: _Fill
gl: _Encher

en: _First Letter
gl: _Primeira Letra

en: _Fit to:
gl: _Encaixar en:

en: _Fraction
gl: _Fracción

en: _General
gl: _Xeral

en: _Goto cell...
gl: _Ir á cela...

en: _Grid lines
gl: Liñas do _enreixado

en: _Horizontal Scrollbar
gl: Barra de Desprazamento _Horizontal

en: _Horizontally
gl: _Horizontalmente

en: _INitial CApitals
gl: _MAiúsculas INiciais

en: _Import...
gl: _Importar...

en: _Input Range:
gl: Rango de _Entrada:

en: _Insert
gl: _Inserir

en: _Insert...
gl: _Inserir...

en: _Justify
gl: _Xustificar

en: _Labels
gl: _Etiquetas

en: _Landscape
gl: _Vertical

en: _Left
gl: _Esquerda

en: _Left:
gl: _Esquerda:

en: _Limits
gl: _Límites

en: _Max
gl: Má_x

en: _New
gl: _Nova

en: _New Sheet
gl: _Nova Folla

en: _Number
gl: _Número

en: _Object...
gl: _Obxecto...

en: _Output Range:
gl: Rango de _Saída:

en: _Paste
gl: _Pegar

en: _Percentage
gl: _Porcentaxe

en: _Prompt Before Saving
gl: _Preguntar Antes de Gardar

en: _Remove
gl: _Quitar

en: _Replace text when typed
gl: _Remprazar texto ó escribilo

en: _Right
gl: _Dereita

en: _Right:
gl: _Dereita:

en: _Row
gl: _Ringleira

en: _Row Height...
gl: Altura da _Ringleira...

en: _Row height (pts):
gl: Altura da _ringleira (pts):

en: _Rows
gl: _Ringleiras

en: _Sheet
gl: _Folla

en: _Show Gridlines
gl: Amosar Liñas do _enreixado

en: _Sort...
gl: _Ordenar...

en: _Standard Height
gl: Altura _Estándar

en: _Standard Width
gl: Anchura _Estándar

en: _Style
gl: _Estilo

en: _Template Details
gl: Detalles do _Modelo

en: _Time
gl: _Hora

en: _To line :
gl: _Ata a liña :

en: _Tools
gl: Fe_rramentas

en: _Top
gl: _Arriba

en: _Type
gl: _Tipo

en: _Type:
gl: _Tipo:

en: _Underline:
gl: _Subliñado:

en: _Units:
gl: _Unidades:

en: _Use Separator for 1000's
gl: _Usar Separadores para os milleiros

en: _Vertical Scrollbar
gl: Barra de Desprazamento _Vertical

en: _Vertically
gl: _Verticalmente

en: _Width...
gl: _Anchura...

en: _With:
gl: _Con:

en: _Workbook...
gl: _Libro...

en: _minutes
gl: _minutos

en: black
gl: negro

en: blue
gl: azul

en: centimeter
gl: centímetro

en: cyan
gl: ciano

en: date
gl: data

en: error parsing line
gl: erro analizando a liña

en: green
gl: verde

en: inch
gl: polgada

en: millimeter
gl: milímetro

en: must have at least 1 letter
gl: ten que ter polo menos unha letra

en: object must be callable
gl: o obxecto ten que ser chamable

en: page
gl: páxina

en: pages
gl: páxinas

en: points
gl: puntos

en: red
gl: vermello

en: tab
gl: pestana

en: time
gl: hora

en: white
gl: branco

en: yellow
gl: amarelo
