wget-1.20 - en to sr translation catalogue (638 entries)

en: Unknown system error
sr: Непозната грешка система

en: Address family for hostname not supported
sr: Породица адреса за назив домаћина није подржана

en: Temporary failure in name resolution
sr: Привремени неуспех одређивања имена

en: Bad value for ai_flags
sr: Неисправна вредност за аи_опције

en: Non-recoverable failure in name resolution
sr: Непоправљива грешка при одређивању назива

en: ai_family not supported
sr: аи_породица није подржана

en: Memory allocation failure
sr: Расподела меморије није успела

en: No address associated with hostname
sr: Ниједна адреса није придружена називу домаћина

en: Name or service not known
sr: Није познат назив или сервер

en: Servname not supported for ai_socktype
sr: Назив сервера није подржан за аи_врступрикључнице

en: ai_socktype not supported
sr: аи_врстаприкључнице није подржана

en: System error
sr: Грешка система

en: Argument buffer too small
sr: Међумеморија аргумента је премала

en: Processing request in progress
sr: Захтев обрађивања је у току

en: Request canceled
sr: Захтев је отказан

en: Request not canceled
sr: Захтев није отказан

en: All requests done
sr: Сви захтеви су готови

en: Interrupted by a signal
sr: Прекинуто сигналом

en: Parameter string not correctly encoded
sr: Ниска параметра није исправно кодирана

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
sr: %s: опција „%s%s“ је нејасна

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
sr: %s: опција „%s%s“ је нејасна; могућности:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
sr: %s: непозната опција „%s%s“

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%s%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '%s%s' requires an argument
sr: %s: опција „%s%s“ захтева аргумент

en: %s: invalid option -- '%c'
sr: %s: неисправна опција -- „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sr: %s: опција захтева аргумент -- „%c“

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
sr: „

en: '
sr: “

en: Success
sr: Успело је

en: No match
sr: Нема подударања

en: Invalid regular expression
sr: Неисправан регуларни израз

en: Invalid collation character
sr: Неисправан знак поретка

en: Invalid character class name
sr: Неисправан назив разреда знака

en: Trailing backslash
sr: Пратећа контра коса црта

en: Invalid back reference
sr: Неисправна повратна упута

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
sr: Не одговара [, [^, [:, [., или [=

en: Unmatched ( or \(
sr: Не одговара ( или \(

en: Unmatched \{
sr: Не одговара \{

en: Invalid content of \{\}
sr: Неисправан садржај \{\}

en: Invalid range end
sr: Неисправан крај опсега

en: Memory exhausted
sr: Меморија је потрошена

en: Invalid preceding regular expression
sr: Неправилан претходећи регуларан израз

en: Premature end of regular expression
sr: Прерани крај регуларног израза

en: Regular expression too big
sr: Регуларан израз је превелик

en: Unmatched ) or \)
sr: Не одговара ) или \)

en: No previous regular expression
sr: Нема претходног регуларног израза

en: cannot create pipe
sr: не могу да направим спојку

en: %s subprocess failed
sr: %s потпроцес није успео

en: _open_osfhandle failed
sr: „_open_osfhandle“ није успело

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
sr: не могу да повратим фд %d: „dup2“ није успело

en: %s subprocess
sr: %s потпроцес

en: %s subprocess got fatal signal %d
sr: %s потпроцес је добио кобни сигнал %d

en: memory exhausted
sr: меморија је потрошена

en: %s: unable to resolve bind address %s; disabling bind.
sr: %s: не могу да решим адресу везе „%s“; искључујем везе.

en: Connecting to %s|%s|:%d...
sr: Повезујем се на %s|%s|:%d...

en: Connecting to %s:%d...
sr: Повезујем се на %s:%d...

en: Connecting to [%s]:%d...
sr: Повезујем се на [%s]:%d...

en: setsockopt SO_RCVBUF failed: %s
sr: „setsockopt SO_RCVBUF“ није успело: %s

en: connected.
sr: повезан сам.

en: failed: %s.
sr: неуспех: %s.

en: %s: unable to resolve host address %s
sr: %s: не могу да разрешим адресу домаћина „%s“

en: setsockopt SO_REUSEADDR failed: %s
sr: „setsockopt SO_REUSEADDR“ није успело: %s

en: Too many fds open.  Cannot use select on a fd >= %d
sr: Превише отворених описника датотека.  Не могу да користим бирање над описником датотеке >= %d

en: Converted links in %d files in %s seconds.
sr: Претворене су везе у %d датотеке за %s секунде.

en: Converting links in %s...
sr: Претварам везе у „%s“...

en: nothing to do.
sr: ништа за рад.

en: Cannot convert links in %s: %s
sr: Не могу да претворим везе у „%s“: %s

en: Unable to delete %s: %s
sr: Не могу да обришем „%s“: %s

en: Cannot back up %s as %s: %s
sr: Не могу да направим резерву за „%s“ као %s: %s

en: Unable to get cookie for %s
sr: Не могу да добавим колачиће за „%s“

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
sr: Садржајна грешка у подешавању колачића: %s на месту %d.

en: Cookie coming from %s attempted to set domain to
sr: Колачић са „%s“ је покушао да постави домен на

en: Cannot open cookies file %s: %s
sr: Не могу да отворим датотеку колачића „%s“: %s

en: Error writing to %s: %s
sr: Грешка писања у „%s“: %s

en: Error closing %s: %s
sr: Грешка затварања „%s“: %s

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
sr: Врста исписа није подржана, покушавам са обрађивачем спискова Јуникса.

en: Index of /%s on %s:%d
sr: Списак за /%s на %s:%d

en: time unknown
sr: непознато време

en: File
sr: Датотека

en: Directory
sr: Директоријум

en: Link
sr: Веза

en: Not sure
sr: Није сигурно

en:  (%s bytes)
sr:  (%s бајт(ов)(а))

en: Length: %s
sr: Дужина: %s

en: , %s (%s) remaining
sr: , %s (%s) је простало

en: , %s remaining
sr: , %s је простало

en:  (unauthoritative)
sr:  (није поуздано)

en: Could not initialize SSL. It will be disabled.
sr: Не могу да покренем ССЛ. Биће искључено.

en: Logging in as %s ...
sr: Пријављујем се као %s ...

en: Error in server response, closing control connection.
sr: Грешка у одговору са сервера, затварам контролну везу.

en: Error in server greeting.
sr: Грешка у поздравној поруци са сервера.

en: Write failed, closing control connection.
sr: Упис није успео, затварам контролну везу.

en: The server refuses login.
sr: Сервер не дозвољава пријаву.

en: Login incorrect.
sr: Пријава није исправна.

en: Logged in!
sr: Пријављен сам!

en: Server did not accept the 'PBSZ 0' command.
sr: Сервер не прихвата наредбу „PBSZ 0“.

en: Server did not accept the 'PROT %c' command.
sr: Сервер не прихвата наредбу „PROT %c“.

en: Server error, can't determine system type.
sr: Грешка сервера, не може утврдити врсту система.

en: done.
sr: обављено.

en: done.
sr: готово.

en: Unknown type `%c', closing control connection.
sr: Непозната врста „%c“, затварам контролну везу.

en: done.
sr: обављено.

en: ==> CWD not needed.
sr: ==> ЦВД није потребан.

en: Logically impossible section reached in getftp()
sr: Стигох до логички немогућег одељка у „getftp()“

en: cwd_count: %d
    cwd_start: %d
    cwd_end: %d
sr: прд_број: %d
    прд_почетак: %d
    прд_крај: %d

en: No such directory %s.
sr: Не постоји директоријум „%s“.

en: ==> CWD not required.
sr: ==> „CWD“ није потребан.

en: File has already been retrieved.
sr: Датотека је већ преузета.

en: Cannot initiate PASV transfer.
sr: Не могу да покренем ПАСВ пренос.

en: Cannot parse PASV response.
sr: Не могу да обрадим ПАСВ одговор.

en: couldn't connect to %s port %d: %s
sr: не могу да се повежем на „%s“ прикључак %d: %s

en: Bind error (%s).
sr: Грешка повезивања (%s).

en: Invalid PORT.
sr: Неисправан ПРИКЉУЧАК.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
sr: 
    „REST“ није успео, почињем из почетка.

en: File %s exists.
sr: Датотека „%s“ постоји.

en: No such file %s.
sr: Нема такве датотеке „%s“.

en: No such file %s.
sr: Нема такве датотеке „%s“.

en: No such file or directory %s.
sr: Не постоји таква датотека или директоријум „%s“.

en: %s has sprung into existence.
sr: „%s“ је изникло у постојање.

en: %s: %s, closing control connection.
sr: %s: %s, затварам контролну везу.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
sr: %s (%s) — Веза података: %s;

en: Control connection closed.
sr: Затворена је контролна веза.

en: Data transfer aborted.
sr: Пренос података је прекинут.

en: File %s already there; not retrieving.
sr: Датотека „%s“ већ постоји; нећу је преузети.

en: (try:%2d)
sr: (пробајте:%2d)

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s]
sr: %s (%s) — записано у стандардни излаз %s[%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s]
sr: %s (%s) — %s је сачувано [%s]

en: Removing %s.
sr: Уклањам „%s“.

en: Using %s as listing tmp file.
sr: Користим „%s“ као привремену датотеку за списак.

en: Removed %s.
sr: Уклонио сам „%s“.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
sr: Дубина рекурзије %d је премашила највећу дубину од %d.

en: Remote file no newer than local file %s -- not retrieving.
sr: Удаљена датотека није новија од локалане „%s“ -- нећу преузети.

en: Remote file is newer than local file %s -- retrieving.
sr: Удаљена датотека је новија од локалане „%s“ -- преузећу.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
sr: Величине се не поклапају (локална %s) -- преузимам.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
sr: Неисправан назив симболичке везе, прескачем.

en: Already have correct symlink %s -> %s
sr: Већ имам исправну симболичку везу %s —> %s

en: Creating symlink %s -> %s
sr: Правим симболичку везу %s —> %s

en: Symlinks not supported, skipping symlink %s.
sr: Симболичке везе нису подржане, прескачем симболичку везу „%s“.

en: Skipping directory %s.
sr: Прескачем директоријум „%s“.

en: %s: unknown/unsupported file type.
sr: %s: непозната/неподржана врста датотеке.

en: Failed to set permissions for %s.
sr: Нисам успео да подесим овлашћења за „%s“.

en: %s: corrupt time-stamp.
sr: %s: оштећена временска ознака.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
sr: Нећу преузети директоријуме пошто је дубина %d (највише %d).

en: Not descending to %s as it is excluded/not-included.
sr: Не спуштам се у „%s“ пошто је искључен/занемарен.

en: Rejecting %s.
sr: Одбијам „%s“.

en: Rejecting %s (Invalid Entry).
sr: Одбијам „%s“ (Неисправан унос).

en: %s is excluded/not-included through regex.
sr: „%s“ је искључен/није-укључен кроз регизраз.

en: Error matching %s against %s: %s
sr: Грешка упоређивања „%s“ са „%s“: %s

en: No matches on pattern %s.
sr: Нема подударања са шаблоном „%s“.

en: Wrote HTML-ized index to %s [%s].
sr: Записах ХТМЛ-изован индекс у „%s“ [%s].

en: Wrote HTML-ized index to %s.
sr: Записах ХТМЛ-изован индекс у „%s“.

en: ERROR: Cannot open directory %s.
sr: ГРЕШКА: Не могу да отворим директоријум „%s“.

en: ERROR: Failed to open cert %s: (%d).
sr: ГРЕШКА: Нисам успео да отворим уверење „%s“: (%d).

en: Loaded CA certificate '%s'
sr: Учитао сам ЦА уверење „%s“

en: ERROR: Failed to load CRL file '%s': (%d)
sr: ГРЕШКА: Нисам успео да учитам ЦРЛ датотеку „%s“: (%d)

en: Loaded CRL file '%s'
sr: Учитао сам ЦРЛ датотеку „%s“

en: ERROR: GnuTLS requires the key and the cert to be of the same type.
sr: ГРЕШКА: ГнуТЛС захтева кључ и уверење да би био исте врсте.

en: Your GnuTLS version is too old to support TLS 1.3
sr: Ваше издање ГнуТЛС-а је превише старо да подржи ТЛС 1.3

en: GnuTLS: unimplemented 'secure-protocol' option value %u
sr: ГнуТЛС: непримењена вредност %u опције „secure-protocol“

en: Please report this issue to bug-wget@gnu.org
sr: Известите о овом проблему на „bug-wget@gnu.org“

en: GnuTLS: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
sr: ГнуТЛС: непримењена вредност %d опције „secure-protocol“

en: GnuTLS: Cannot set prio string directly. Falling back to default priority.
sr: ГнуТЛС: Не могу непосредно да подесим ниску приоритета. Враћам се на подразумевани приоритет.

en: ERROR
sr: ГРЕШКА

en: WARNING
sr: УПОЗОРЕЊЕ

en: %s: No certificate presented by %s.
sr: %s: %s није приказао уверење.

en: %s: The certificate of %s is not trusted.
sr: %s: Уверење од „%s“ није поуздано.

en: %s: The certificate of %s doesn't have a known issuer.
sr: %s: Уверење „%s“ нема познатог издавача.

en: %s: The certificate of %s has been revoked.
sr: %s: Уверење од „%s“ је опозвано.

en: %s: The certificate signer of %s was not a CA.
sr: %s: Потписник уверења за „%s“ није издавач уверења.

en: %s: The certificate of %s was signed using an insecure algorithm.
sr: %s: Уверење „%s“ је потписано несигурним алгоритмом.

en: %s: The certificate of %s is not yet activated.
sr: %s: Уверење „%s“ још није покренуто.

en: %s: The certificate of %s has expired.
sr: %s: Уверење „%s“ је истекло.

en: Error initializing X509 certificate: %s
sr: Грешка покретања уверења X509: %s

en: No certificate found
sr: Нисам пронашао уверење

en: Error parsing certificate: %s
sr: Грешка анализирања уверења: %s

en: The certificate has not yet been activated
sr: Уверење још увек није активирано

en: The certificate has expired
sr: Уверење је истекло

en: The certificate's owner does not match hostname %s
sr: Власник уверења не одговара називу домаћина „%s“

en: The public key does not match pinned public key!
sr: Јавни кључ не одговара прикаченом јавном кључу!

en: Certificate must be X.509
sr: Уверење мора бити X.509

en: Error in handling the address list.
sr: Грешка руковања списком адреса.

en: Unknown host
sr: Непознат домаћин

en: Resolving %s...
sr: Тражим „%s“...

en: failed: No IPv4/IPv6 addresses for host.
sr: неуспех: Нема ИПв4/ИПв6 адреса за домаћина.

en: failed: timed out.
sr: неуспех: време је истекло.

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
sr: %s: Не могу да одредим непотпуну везу „%s“.

en: %s: Invalid URL %s: %s
sr: %s: Неисправна адреса „%s“: %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
sr: Нисам успео да запишем ХТТП захтев: %s.

en: No headers, assuming HTTP/0.9
sr: Нема заглавља, подразумевам ХТТП/0.9

en: File %s already there; not retrieving.
sr: Датотека „%s“ већ постоји; нећу је преузети.

en: gmtime failed. This is probably a bug.
sr: „gmtime“ није успео. Ово је вероватно грешка.

en: Cannot convert timestamp to http format. Falling back to time 0 as last modification time.
sr: Не могу да претворим ознаку времена у хттп запис. Пребацујем се на време 0 као време последње измене.

en: BODY data file %s missing: %s
sr: Датотека података „BODY“ „%s“ недостаје: %s

en: Reusing existing connection to [%s]:%d.
sr: Поново користим постојећу везу са [%s]:%d.

en: Reusing existing connection to %s:%d.
sr: Поново користим постојећу везу са %s:%d.

en: Failed reading proxy response: %s
sr: Нисам успео да прочитам одговор посредника: %s

en: %s ERROR %d: %s.
sr: %s ГРЕШКА %d: %s.

en: Malformed status line
sr: Неисправна трака стања

en: Proxy tunneling failed: %s
sr: Неуспело тунелисање посредника: %s

en: Unknown authentication scheme.
sr: Начин потврђивања идентитета није познат.

en: Authentication selected: %s
sr: Изабрано је потврђивање идентитета: %s

en: Saving to: %s
sr: Чувам у: %s

en: When downloading signature:
    %s: %s.
sr: Приликом преузимања потписа:
    %s: %s.

en: Unable to read signature content from temporary file. Skipping.
sr: Не могу да прочитам садржај потписа из привремене датотеке. Прескачем.

en: Could not create temporary file. Skipping signature download.
sr: Не могу да направим привремену датотеку. Прескачем преузимање потписа.

en: Invalid pri value. Assuming %d.
sr: Неисправна вредност при. Подразумевам „%d“.

en: Could not find acceptable digest for Metalink resources.
    Ignoring them.
sr: Не могу да нађем прихватљиви одабир за изворишта мета везе.
    Занемарујем их.

en: Disabling SSL due to encountered errors.
sr: Искључујем ССЛ због грешака.

en: %s request sent, awaiting response...
sr: „%s“ захтев је послат, чекам одговор...

en: No data received.
sr: Нису примљени никакви подаци.

en: Read error (%s) in headers.
sr: Грешка читања (%s) у заглављима.

en: (no description)
sr: (нема описа)

en: Location: %s%s
sr: Место: %s%s

en: unspecified
sr: није наведено

en:  [following]
sr:  [пратим]

en: File %s not modified on server. Omitting download.
sr: Датотека „%s“ није измењена на серверу. Изостављам преузимање.

en: Server ignored If-Modified-Since header for file %s.
    You might want to add --no-if-modified-since option.
sr: Сервер је занемарио заглавље „Ако-је-измењен-од“ за датотеку „%s“.
    Можда ћете желети да додате опцију „--no-if-modified-since“.

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
sr: 
        Датотека је већ преузета у целини; неће бити поново преузета.

en: Length:
sr: Дужина:

en: ignored
sr: занемарено

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
sr: Упозорење: џокер знаци се не користе за ХТТП.

en: Spider mode enabled. Check if remote file exists.
sr: Укључен је режим паука. Проверавам да ли постоји удаљена датотека.

en: Cannot write to %s (%s).
sr: Не могу писати у „%s“ (%s).

en: Required attribute missing from Header received.
sr: Неопходан атрибут недостаје у примљеном заглављу.

en: Username/Password Authentication Failed.
sr: Није успело потврђивање идентитета корисничког имена/лозинке.

en: Cannot write to WARC file.
sr: Не могу да пишем у ВАРЦ датотеку.

en: Cannot write to temporary WARC file.
sr: Не могу да пишем у привремену ВАРЦ датотеку.

en: Unable to establish SSL connection.
sr: Не могу да успоставим ССЛ везу.

en: Cannot unlink %s (%s).
sr: Не могу да поништим везу „%s“ (%s).

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
sr: ГРЕШКА: Преусмерење (%d) нема одредиште.

en: Could not find Metalink data in HTTP response. Downloading file using HTTP GET.
sr: Не могу да пронађем податке мета везе у ХТТП одговору. Преузимам датотеку користећи „HTTP GET“.

en: Metalink headers found. Switching to Metalink mode.
sr: Нађох заглавља мета везе. Пребацујем на режим мета везе.

en: Remote file does not exist -- broken link!!!
sr: Удаљена датотека не постоји -- оштећена веза!!!

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
sr: Заглавље датума последње измене недостаје -- бележење времена је искључено.

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
sr: Заглавље датума последње измене је неисправно -- бележење времена је занемарено.

en: Server file no newer than local file %s -- not retrieving.
sr: Датотека на серверу није новија од локалне датотеке „%s“ -- не преузимам.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
sr: Величине се не поклапају (локална %s) -- преузимам.

en: Remote file is newer, retrieving.
sr: Удаљена датотека је новија, преузимам.

en: Remote file exists and could contain links to other resources -- retrieving.
sr: Удаљена датотека постоји и можда садржи везе до других извора -- преузимам.

en: Remote file exists but does not contain any link -- not retrieving.
sr: Удаљена датотека постоји али не садржи ниједну везу -- не преузимам.

en: Remote file exists and could contain further links,
    but recursion is disabled -- not retrieving.
sr: Удаљена датотека постоји и можда садржи додатне везе,
    али дубачење је искључено -- не преузимам.

en: Remote file exists.
sr: Удаљена датотека постоји.

en: %s URL: %s %2d %s
sr: %s адреса: %s %2d %s

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s/%s]
sr: %s (%s) — записано у стандардни излаз %s[%s/%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s/%s]
sr: %s (%s) — %s је сачувано [%s/%s]

en: %s (%s) - Connection closed at byte %s.
sr: %s (%s) — Веза је затворена при бајту %s.

en: %s (%s) - Read error at byte %s (%s).
sr: %s (%s) — Грешка читања при бајту %s (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %s/%s (%s).
sr: %s (%s) — Грешка читања при бајту %s/%s (%s).

en: Unsupported quality of protection '%s'.
sr: Неподржан квалитет заштите „%s“.

en: Unsupported algorithm '%s'.
sr: Неподржан алгоритам „%s“.

en: %s: WGETRC points to %s, which couldn't be accessed because of error: %s.
sr: %s: ВГЕТРЦ указује на „%s“, коме се не може приступити због грешке: %s.

en: %s: Cannot read %s (%s).
sr: %s: Не могу да прочитам %s (%s).

en: %s: Error in %s at line %d.
sr: %s: Грешка у „%s“ у реду %d.

en: %s: Syntax error in %s at line %d.
sr: %s: Садржајна грешка у „%s“ у реду %d.

en: %s: Unknown command %s in %s at line %d.
sr: %s: Непозната наредба „%s“ у „%s“ у реду %d.

en: Parsing system wgetrc file (env SYSTEM_WGETRC) failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
sr: Обрада системске вгетрц датотеке није успела (енв СИСТЕМ_ВГЕТРЦ).  Молим проверите
    „%s“,
    или наведите другачију датотеку користећи „--config“.

en: Parsing system wgetrc file failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
sr: Обрада системске вгетрц датотеке није успела.  Молим проверите
    „%s“,
    или наведите другачију датотеку користећи „--config“.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to %s.
sr: %s: Упозорење: И системски и корисников вгетрц указују на „%s“.

en: %s: Invalid --execute command %s
sr: %s: Неисправна наредба „--execute“ „%s“

en: %s: %s: Invalid boolean %s; use `on' or `off'.
sr: %s: %s: Неисправна Булова вредност „%s“, користите „on“ или „off“.

en: %s: %s: Invalid %s; use `on', `off' or `quiet'.
sr: %s: %s: Неисправно „%s“, користите „on“, „off“ или „quiet“.

en: %s: %s: Invalid number %s.
sr: %s: %s: Неисправан број „%s“.

en: %s: %s must only be used once
sr: %s: „%s“ мора бити коришћено само једном

en: %s: %s: Invalid byte value %s
sr: %s: %s: Неисправна вредност бајта „%s“

en: %s: %s: Invalid time period %s
sr: %s: %s: Неисправно временско раздобље „%s“

en: use-askpass requires a string or either environment variable WGET_ASKPASS or SSH_ASKPASS to be set.
sr: „use-askpass“ захтева да ниска или променљива окружења „WGET_ASKPASS“ или „SSH_ASKPASS“ буде подешена.

en: %s: %s: Invalid value %s.
sr: %s: %s: Неисправна вредност „%s“.

en: %s: %s: Invalid header %s.
sr: %s: %s: Неисправно заглавље „%s“.

en: %s: %s: Invalid WARC header %s.
sr: %s: %s: Неисправно ВАРЦ заглавље „%s“.

en: %s: %s: Invalid progress type %s.
sr: %s: %s: Неисправна врста напредовања „%s“.

en: %s: %s: Invalid restriction %s,
        use [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].
sr: %s: %s: Неисправно ограничење „%s“,
        користите [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].

en: Encoding %s isn't valid
sr: „%s“ кодирање није исправно

en: Conversion from %s to %s isn't supported
sr: Претварање из „%s“ у „%s“ није подржано

en: Incomplete or invalid multibyte sequence encountered
sr: Непотпун или неисправан вишебајтни низ

en: Unhandled errno %d
sr: Немогућа грешка бр. %d

en: locale_to_utf8: locale is unset
sr: „locale_to_utf8“: локале је неподешено

en: idn_encode failed (%d): %s
sr: „idn_encode“ није успело (%d): %s

en: Failed to convert to lower: %d: %s
sr: Нисам успео да претворим у ниже: %d: %s

en: 
    Redirecting output to %s.
sr: 
    Преусмеравам излаз на „%s“.

en: %s: %s; disabling logging.
sr: %s: %s; искључујем дневник.

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА]... [АДРЕСА]...

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
sr: Обавезни аргументи за дуге опције су обавезни и за кратке опције такође.

en: Startup:
sr: Покретање:

en:   -V,  --version                   display the version of Wget and exit
sr:   -V,  --version                     приказује издање програма и излази

en:   -h,  --help                      print this help
sr:   -h,  --help                        приказује ову помоћ

en:   -b,  --background                go to background after startup
sr:   -b,  --background                  одлази у позадину након покретања

en:   -e,  --execute=COMMAND           execute a `.wgetrc'-style command
sr:   -e,  --execute=НАРЕДБА             извршава наредбу „.wgetrc“-стила

en: Logging and input file:
sr: Пријављивање и улазна датотека:

en:   -o,  --output-file=FILE          log messages to FILE
sr:   -o,  --output-file=ДАТОТЕКА        записује поруке дневника у ДАТОТЕКУ

en:   -a,  --append-output=FILE        append messages to FILE
sr:   -a,  --append-output=ДАТОТЕКА      качи поруке у ДАТОТЕКу

en:   -d,  --debug                     print lots of debugging information
sr:   -d   --debug                       исписује доста података за уклањање грешака

en:        --wdebug                    print Watt-32 debug output
sr:        --wdebug                      исписује „Watt-32“ излаз за уклањање грешака

en:   -q,  --quiet                     quiet (no output)
sr:   -q,  --quiet                       нечујно (без излаза)

en:   -v,  --verbose                   be verbose (this is the default)
sr:   -v,  --verbose                     опширан са излазом (ово је основно понашање)

en:   -nv, --no-verbose                turn off verboseness, without being quiet
sr:   -nv, --no-verbose                  искључује опширност, а да није нечујан

en:        --report-speed=TYPE         output bandwidth as TYPE.  TYPE can be bits
sr:        --report-speed=ВРСТА          исписује пропусни опсег као ВРСТУ.  ВРСТА могу бити битови

en:   -i,  --input-file=FILE           download URLs found in local or external FILE
sr:   -i,  --input-file=ДАТОТЕКА         преузима адресе пронађене у месној или спољној ДАТОТЕЦИ

en:        --input-metalink=FILE       download files covered in local Metalink FILE
sr:        --input-metalink=ДАТОТЕКА     преузима датотеке покривене у месној ДАТОТЕЦИ мета везе

en:   -F,  --force-html                treat input file as HTML
sr:   -F,  --force-html                  сматра улазну датотеку као ХТМЛ

en:   -B,  --base=URL                  resolves HTML input-file links (-i -F)
                                         relative to URL
sr:   -B,  --base=АДРЕСА                 решава ХТМЛ везе улазне датотеке (-i -F)
                                         које се односе на АДРЕСУ

en:        --config=FILE               specify config file to use
sr:        --config=ДАТОТЕКА             наводи датотеку подешавања за коришћење

en:        --no-config                 do not read any config file
sr:        --no-config                   не чита ниједну датотеку подешавања

en:        --rejected-log=FILE         log reasons for URL rejection to FILE
sr:        --rejected-log=ДАТОТЕКА       бележи разлоге одбијања адресе у ДАТОТЕКУ

en: Download:
sr: Преузимање:

en:   -t,  --tries=NUMBER              set number of retries to NUMBER (0 unlimits)
sr:   -t,  --tries=БРОЈ                  поставља број покушаја на БРОЈ (0 за неограничено)

en:        --retry-connrefused         retry even if connection is refused
sr:        --retry-connrefused           покушаће поново чак и када је веза одбијена

en:        --retry-on-http-error=ERRORS    comma-separated list of HTTP errors to retry
sr:        --retry-on-http-error=ГРЕШКЕ  зарезом раздвојен списак ХТТП грешака за поновно покушавање

en:   -O,  --output-document=FILE      write documents to FILE
sr:   -O,  --output-document=ДАТОТЕКА    записује документе у ДАТОТЕКУ

en:   -nc, --no-clobber                skip downloads that would download to
                                         existing files (overwriting them)
sr:   -nc, --no-clobber                  прескаче преузимања која би преузео у
                                         постојеће датотеке (преписујући их)

en:        --no-netrc                  don't try to obtain credentials from .netrc
sr:        --no-netrc                    не покушава да добије уверења од „.netrc“

en:   -c,  --continue                  resume getting a partially-downloaded file
sr:   -c,  --continue                    наставља са добављањем делимично преузете датотеке

en:        --start-pos=OFFSET          start downloading from zero-based position OFFSET
sr:        --start-pos=ПОМЕРАЈ           почиње преузимање од положаја ПОМЕРАЈА нулте основе

en:        --progress=TYPE             select progress gauge type
sr:        --progress=ВРСТА              бира врсту опсега напредовања

en:        --show-progress             display the progress bar in any verbosity mode
sr:        --show-progress               приказује траку напредовања у било ком режиму опширности

en:   -N,  --timestamping              don't re-retrieve files unless newer than
                                         local
sr:   -N,  --timestamping                не преузима поново датотеке осим ако нису новије
                                         од месних

en:        --no-if-modified-since      don't use conditional if-modified-since get
                                         requests in timestamping mode
sr:        --no-if-modified-since        не користи условност „ако-је-измењено-од“
                                         добавља захтеве у режиму временског означавања

en:        --no-use-server-timestamps  don't set the local file's timestamp by
                                         the one on the server
sr:        --no-use-server-timestamps    не подешава временску ознаку месне датотеке
                                         оном на серверу

en:   -S,  --server-response           print server response
sr:   -S,  --server-response             исписује одговор сервера

en:        --spider                    don't download anything
sr:        --spider                      не преузима ништа

en:   -T,  --timeout=SECONDS           set all timeout values to SECONDS
sr:   -T,  --timeout=СЕКУНДИ             подешава све вредности временског истека на СЕКУНДЕ

en:        --dns-servers=ADDRESSES     list of DNS servers to query (comma separated)
sr:        --dns-servers=АДРЕСЕ          списак ДНС сервера за пропитивање (раздвојених зарезом)

en:        --bind-dns-address=ADDRESS  bind DNS resolver to ADDRESS (hostname or IP) on local host
sr:        --bind-dns-address=АДРЕСА     повезује ДНС решавача са АДРЕСОМ (назив домаћина или ИП) на локалном рачунару

en:        --dns-timeout=SECS          set the DNS lookup timeout to SECS
sr:        --dns-timeout=СЕКУНДИ         подешава временски истек ДНС понављања на СЕКУНДЕ

en:        --connect-timeout=SECS      set the connect timeout to SECS
sr:        --connect-timeout=СЕКУНДИ     подешава временски истек повезивања на СЕКУНДЕ

en:        --read-timeout=SECS         set the read timeout to SECS
sr:        --read-timeout=СЕКУНДИ        подешава временски истек читања на СЕКУНДЕ

en:   -w,  --wait=SECONDS              wait SECONDS between retrievals
sr:   -w,  --wait=СЕКУНДИ                чека СЕКУНДЕ између довлачења

en:        --waitretry=SECONDS         wait 1..SECONDS between retries of a retrieval
sr:        --waitretry=СЕКУНДЕ           чека 1..СЕКУНДЕ између покушаја довлачења

en:        --random-wait               wait from 0.5*WAIT...1.5*WAIT secs between retrievals
sr:        --random-wait                 чека од 0.5*ЧЕКАЈ...1.5*ЧЕКАЈ секунде између довлачења

en:        --no-proxy                  explicitly turn off proxy
sr:        --no-proxy                    изричито искључује посредника

en:   -Q,  --quota=NUMBER              set retrieval quota to NUMBER
sr:   -Q,  --quota=БРОЈ                  поставља квоту довлачења на БРОЈ

en:        --bind-address=ADDRESS      bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host
sr:        --bind-address=АДРЕСА         повезује се на АДРЕСУ (назив домаћина или ИП) на локалном рачунару

en:        --limit-rate=RATE           limit download rate to RATE
sr:        --limit-rate=БРЗИНА           ограничава проток преузимања на БРЗИНУ

en:        --no-dns-cache              disable caching DNS lookups
sr:        --no-dns-cache                искључује привремени смештај ДНС понављања

en:        --restrict-file-names=OS    restrict chars in file names to ones OS allows
sr:        --restrict-file-names=ОС      ограничава знаке у називима датотека на допуштене ОС-ом

en:        --ignore-case               ignore case when matching files/directories
sr:        --ignore-case                 занемарује величину слова приликом упоређивања датотека/директоријума

en:   -4,  --inet4-only                connect only to IPv4 addresses
sr:   -4,  --inet4-only                  повезује се само на ИПв4 адресе

en:   -6,  --inet6-only                connect only to IPv6 addresses
sr:   -6,  --inet6-only                  повезује се само на ИПв6 адресе

en:        --prefer-family=FAMILY      connect first to addresses of specified family,
                                         one of IPv6, IPv4, or none
sr:        --prefer-family=ПОРОДИЦА      повезује се прво на адресе наведене породице,
                                         на ИПв6, ИПв4, или ништа

en:        --user=USER                 set both ftp and http user to USER
sr:        --user=КОРИСНИК               поставља и фтп и хттп корисника на КОРИСНИКА

en:        --password=PASS             set both ftp and http password to PASS
sr:        --password=ЛОЗИНКА            поставља и фтп и хттп лозинку на ЛОЗИНКУ

en:        --ask-password              prompt for passwords
sr:        --ask-password                пита за лозинке

en:        --use-askpass=COMMAND       specify credential handler for requesting 
                                         username and password.  If no COMMAND is 
                                         specified the WGET_ASKPASS or the SSH_ASKPASS 
                                         environment variable is used.
sr:        --use-askpass=НАРЕДБА         наводи руковаоца акредитивима да би тражио 
                                         корисничко име и лозинку.  Ако ниједна НАРЕДБА није 
                                         наведена користи се  променљива окружења 
                                         „WGET_ASKPASS“ или „SSH_ASKPASS“.

en:        --no-iri                    turn off IRI support
sr:        --no-iri                      искључује ИРИ подршку

en:        --local-encoding=ENC        use ENC as the local encoding for IRIs
sr:        --local-encoding=КОДИРАЊЕ     користи КОДИРАЊЕ као локално кодирање за ИРИ-је

en:        --remote-encoding=ENC       use ENC as the default remote encoding
sr:        --remote-encoding=КОДИРАЊЕ    користи КОДИРАЊЕ као основно удаљено кодирање

en:        --unlink                    remove file before clobber
sr:        --unlink                      уклања датотеку пре преписивања

en:        --keep-badhash              keep files with checksum mismatch (append .badhash)
sr:        --keep-badhash                задржава датотеке са неодговарајућом сумом провере (придодаје „.badhash“)

en:        --metalink-index=NUMBER     Metalink application/metalink4+xml metaurl ordinal NUMBER
sr:        --metalink-index=БРОЈ         Метавеза програм/метавеза4+иксмл метаурл редни број БРОЈ

en:        --metalink-over-http        use Metalink metadata from HTTP response headers
sr:        --metalink-over-http          користи метаподатке мета везе из заглавља ХТТП одговора

en:        --preferred-location        preferred location for Metalink resources
sr:        --preferred-location          жељено место за изворишта мета везе

en:        --no-xattr                  turn off storage of metadata in extended file attributes
sr:        --no-xattr                    искључује смештање метаподатака у проширеним атрибутима датотеке

en: Directories:
sr: Директоријуми:

en:   -nd, --no-directories            don't create directories
sr:   -nd, --no-directories              не ствара директоријуме

en:   -x,  --force-directories         force creation of directories
sr:   -x,  --force-directories           приморава стварање директоријума

en:   -nH, --no-host-directories       don't create host directories
sr:   -nH, --no-host-directories         не ствара директоријуме домаћина

en:        --protocol-directories      use protocol name in directories
sr:        --protocol-directories        користи назив протокола у директоријумима

en:   -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/..
sr:   -P,  --directory-prefix=ПРЕФИКС    чува датотеке у ПРЕФИКС/..

en:        --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components
sr:        --cut-dirs=БРОЈ               занемарује БРОЈ делова удаљеног директоријума

en: HTTP options:
sr: ХТТП опције:

en:        --http-user=USER            set http user to USER
sr:        --http-user=КОРИСНИК          поставља хттп корисника на КОРИСНИКА

en:        --http-password=PASS        set http password to PASS
sr:        --http-password=ЛОЗИНКА       поставља хттп лозинку на ЛОЗИНКУ

en:        --no-cache                  disallow server-cached data
sr:        --no-cache                    онемогућава податке причуване сервером

en:        --default-page=NAME         change the default page name (normally
                                         this is 'index.html'.)
sr:        --default-page=НАЗИВ          мења основни назив странице (обично
                                         је то „index.html“.)

en:   -E,  --adjust-extension          save HTML/CSS documents with proper extensions
sr:   -E,  --adjust-extension            чува ХТМЛ/ЦСС документа са сопственим проширењима

en:        --ignore-length             ignore 'Content-Length' header field
sr:        --ignore-length               занемарује поље заглавља „Content-Length“ (величина-садржаја)

en:        --header=STRING             insert STRING among the headers
sr:        --header=НИСКА                умеће НИСКУ у заглавља

en:        --compression=TYPE          choose compression, one of auto, gzip and none. (default: none)
sr:        --compression=ВРСТА           бира сажимање, ауто, „gzip“ или ништа. (основно: ништа)

en:        --max-redirect              maximum redirections allowed per page
sr:        --max-redirect                највише преусмеравања допуштених по страници

en:        --proxy-user=USER           set USER as proxy username
sr:        --proxy-user=КОРИСНИК         поставља КОРИСНИКА за корисничко име посредника

en:        --proxy-password=PASS       set PASS as proxy password
sr:        --proxy-password=ЛОЗИНКА      поставља ЛОЗИНКУ за лозинку посредника

en:        --referer=URL               include 'Referer: URL' header in HTTP request
sr:        --referer=АДРЕСА              укључује заглавље „Referer: АДРЕСА“ у ХТТП захтев

en:        --save-headers              save the HTTP headers to file
sr:        --save-headers                чува ХТТП заглавља у датотеку

en:   -U,  --user-agent=AGENT          identify as AGENT instead of Wget/VERSION
sr:   -U,  --user-agent=АГЕНТ            претставља се као АГЕНТ уместо Вгет/ИЗДАЊЕ

en:        --no-http-keep-alive        disable HTTP keep-alive (persistent connections)
sr:        --no-http-keep-alive          искључује ХТТП одржи-живим (трајне везе)

en:        --no-cookies                don't use cookies
sr:        --no-cookies                  не користи колачиће

en:        --load-cookies=FILE         load cookies from FILE before session
sr:        --load-cookies=ДАТОТЕКА       учитава колачиће из ДАТОТЕКЕ пре сесије

en:        --save-cookies=FILE         save cookies to FILE after session
sr:        --save-cookies=ДАТОТЕКА       чува колачиће у ДАТОТЕКУ након сесије

en:        --keep-session-cookies      load and save session (non-permanent) cookies
sr:        --keep-session-cookies        учитава и чува (не-постојане) колачиће сесије

en:        --post-data=STRING          use the POST method; send STRING as the data
sr:        --post-data=НИСКА             користи ПОСТ начин; шаље НИСКУ као податке

en:        --post-file=FILE            use the POST method; send contents of FILE
sr:        --post-file=ДАТОТЕКА          користи ПОСТ начин; шаље садржај ДАТОТЕКЕ

en:        --method=HTTPMethod         use method "HTTPMethod" in the request
sr:        --method=ХТТПНачин            користи начин „ХТТПНачин“ у захтеву

en:        --body-data=STRING          send STRING as data. --method MUST be set
sr:        --body-data=НИСКА             шаље НИСКУ као податке. „--method“ МОРА бити подешен

en:        --body-file=FILE            send contents of FILE. --method MUST be set
sr:        --body-file=ДАТОТЕКА          шаље садржаје ДАТОТЕКЕ. „--method“ МОРА бити подешен

en:        --content-disposition       honor the Content-Disposition header when
                                         choosing local file names (EXPERIMENTAL)
sr:        --content-disposition         поштује „Content-Disposition“ заглавље када
                                         бира називе месних датотека (ПРОБНО)

en:        --content-on-error          output the received content on server errors
sr:        --content-on-error            исписује примљени садржај на грешкама сервера

en:        --auth-no-challenge         send Basic HTTP authentication information
                                         without first waiting for the server's
                                         challenge
sr:        --auth-no-challenge           шаље основне податке ХТТП потврде идентитета
                                         а да прво не чека за изазовом
                                         сервера

en: HTTPS (SSL/TLS) options:
sr: ХТТПС (ССЛ/ТЛС) опције:

en:        --secure-protocol=PR        choose secure protocol, one of auto, SSLv2,
                                         SSLv3, TLSv1, TLSv1_1, TLSv1_2 and PFS
sr:        --secure-protocol=ПР          бира безбедни протокол, самостално, ССЛи2,
                                         ССЛи3, ТЛСи1, ТЛСи1_1, ТЛСи1_2 и ПФС

en:        --https-only                only follow secure HTTPS links
sr:        --https-only                  прати само безбедне ХТТПС везе

en:        --no-check-certificate      don't validate the server's certificate
sr:        --no-check-certificate        не оверава уверење сервера

en:        --certificate=FILE          client certificate file
sr:        --certificate=ДАТОТЕКА        датотека уверења клијента

en:        --certificate-type=TYPE     client certificate type, PEM or DER
sr:        --certificate-type=ВРСТА      врста уверења клијента, ПЕМ или ДЕР

en:        --private-key=FILE          private key file
sr:        --private-key=ДАТОТЕКА        датотека личног кључа

en:        --private-key-type=TYPE     private key type, PEM or DER
sr:        --private-key-type=ВРСТА      врста личног кључа, ПЕМ или ДЕР

en:        --ca-certificate=FILE       file with the bundle of CAs
sr:        --ca-certificate=ДАТОТЕКА     датотека са свежњом издавача уверења

en:        --ca-directory=DIR          directory where hash list of CAs is stored
sr:        --ca-directory=ДИР            директоријум у коме се чува списак издавача уверења

en:        --crl-file=FILE             file with bundle of CRLs
sr:        --crl-file=ДАТОТЕКА           датотека са свежњом издавача уверења

en:        --pinnedpubkey=FILE/HASHES  Public key (PEM/DER) file, or any number
                                       of base64 encoded sha256 hashes preceded by
                                       'sha256//' and separated by ';', to verify
                                       peer against
sr:        --pinnedpubkey=ДТТКА/ХЕШОВИ   Датотека јавног кључа (ПЕМ/ДЕР), или било који број
                                         „sha256“ хешева кодираних у основи-64 испред којих иде
                                         „sha256//“ раздвојених „;“, за проверу
                                         парњака

en:        --random-file=FILE          file with random data for seeding the SSL PRNG
sr:        --random-file=ДАТОТЕКА        датотека са насумичним подацима за сејање ССЛ ПРНГ-а

en:        --egd-file=FILE             file naming the EGD socket with random data
sr:        --egd-file=ДАТОТЕКА           датотека која именује ЕГД прикључницу насумичним подацима

en:        --ciphers=STR           Set the priority string (GnuTLS) or cipher list string (OpenSSL) directly.
                                       Use with care. This option overrides --secure-protocol.
                                       The format and syntax of this string depend on the specific SSL/TLS engine.
sr:        --ciphers=НИСКА               Поставља ниску приоритета (ГнуТЛС) или ниску списка шифрера (ОпенССЛ) непосредно.
                                         Користите уз опрез. Ова опција преписује „--secure-protocol“.
                                         Запис и синтакса ове стринге зависи од специфичног ССЛ/ТЛС погона.

en: HSTS options:
sr: ХСТС опције:

en:        --no-hsts                   disable HSTS
sr:        --no-hsts                     искључује ХСТС

en:        --hsts-file                 path of HSTS database (will override default)
sr:        --hsts-file                   путања ХСТС базе података (преписаће основно)

en: FTP options:
sr: ФТП опције:

en:        --ftp-stmlf                 use Stream_LF format for all binary FTP files
sr:        --ftp-stmlf                   Користи „Stream_LF“ формат за све бинарне ФТП датотеке

en:        --ftp-user=USER             set ftp user to USER
sr:        --ftp-user=КОРИСНИК           поставља фтп корисника на КОРИСНИКА

en:        --ftp-password=PASS         set ftp password to PASS
sr:        --ftp-password=ЛОЗИНКА        поставља фтп лозинку на ЛОЗИНКУ

en:        --no-remove-listing         don't remove '.listing' files
sr:        --no-remove-listing           не уклања „.listing“ датотеке

en:        --no-glob                   turn off FTP file name globbing
sr:        --no-glob                     искључије угрушавање назива ФТП датотека

en:        --no-passive-ftp            disable the "passive" transfer mode
sr:        --no-passive-ftp              искључује „неактиван“ режим преноса

en:        --preserve-permissions      preserve remote file permissions
sr:        --preserve-permissions        задржава овлашћења удаљене датотеке

en:        --retr-symlinks             when recursing, get linked-to files (not dir)
sr:        --retr-symlinks               приликом дубачења, добавља везане-на датотеке (не директоријуме)

en: FTPS options:
sr: ФТПС опције:

en:        --ftps-implicit                 use implicit FTPS (default port is 990)
sr:        --ftps-implicit               користи изричито ФТПС (основни прикључник је 990)

en:        --ftps-resume-ssl               resume the SSL/TLS session started in the control connection when
                                             opening a data connection
sr:        --ftps-resume-ssl             наставља са ССЛ/ТЛС сесијом започетом у управљачкој вези приликом
                                         отварања везе података

en:        --ftps-clear-data-connection    cipher the control channel only; all the data will be in plaintext
sr:        --ftps-clear-data-connection  шифрује само канал управљања; сви подаци биће обичан текст

en:        --ftps-fallback-to-ftp          fall back to FTP if FTPS is not supported in the target server
sr:        --ftps-fallback-to-ftp        враћање на ФТП ако је ФТПС није подржано на циљном серверу

en: WARC options:
sr: ВАРЦ опције:

en:        --warc-file=FILENAME        save request/response data to a .warc.gz file
sr:        --warc-file=НАЗИВ ДАТОТЕКЕ    чува податке захтева/одговора у „.warc.gz“ датотеку

en:        --warc-header=STRING        insert STRING into the warcinfo record
sr:        --warc-header=НИСКА           умеће НИСКУ у варцинфо запис

en:        --warc-max-size=NUMBER      set maximum size of WARC files to NUMBER
sr:        --warc-max-size=БРОЈ          поставља највећу величину ВАРЦ датотека на БРОЈ

en:        --warc-cdx                  write CDX index files
sr:        --warc-cdx                    записује датотеке ЦДИкс регистра

en:        --warc-dedup=FILENAME       do not store records listed in this CDX file
sr:        --warc-dedup=НАЗИВ ДАТОТЕКЕ   не складишти записе наведене у овој ЦДИкс датотеци

en:        --no-warc-compression       do not compress WARC files with GZIP
sr:        --no-warc-compression         не сажима ВАРЦ датотеке ГЗИП-ом

en:        --no-warc-digests           do not calculate SHA1 digests
sr:        --no-warc-digests             не прорачунава СХА1 збирке

en:        --no-warc-keep-log          do not store the log file in a WARC record
sr:        --no-warc-keep-log            не складишти датотеку дневника у ВАРЦ запис

en:        --warc-tempdir=DIRECTORY    location for temporary files created by the
                                         WARC writer
sr:        --warc-tempdir=ДИРЕКТОРИЈУМ   место за привремене датотеке које направи
                                         писац ВАРЦ

en: Recursive download:
sr: Дубинско преузимање:

en:   -r,  --recursive                 specify recursive download
sr:   -r,  --recursive                   наводи дубинско преузимање

en:   -l,  --level=NUMBER              maximum recursion depth (inf or 0 for infinite)
sr:   -l,  --level=БРОЈ                  највећа дубина дубачења („inf“ или 0 за неограничено)

en:        --delete-after              delete files locally after downloading them
sr:        --delete-after                брише датотеке локално након њиховог преузимања

en:   -k,  --convert-links             make links in downloaded HTML or CSS point to
                                         local files
sr:   -k,  --convert-links               прави везе у преузетом ХТМЛ-у или ЦСС-у које указују
                                         на месне датотеке

en:        --convert-file-only         convert the file part of the URLs only (usually known as the basename)
sr:        --convert-file-only           претвара само део датотеке адреса (обично познато као назив основе)

en:        --backups=N                 before writing file X, rotate up to N backup files
sr:        --backups=N                   пре записивања датотеке „X“, окреће се на N датотека резерве

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X_orig
sr:   -K,  --backup-converted            пре претварања датотеке „X“, прави резерву „X_orig“

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X.orig
sr:   -K,  --backup-converted            пре претварања датотеке „X“, прави резерву „X.orig“

en:   -m,  --mirror                    shortcut for -N -r -l inf --no-remove-listing
sr:   -m,  --mirror                      скраћеница за „-N -r -l inf --no-remove-listing“

en:   -p,  --page-requisites           get all images, etc. needed to display HTML page
sr:   -p,  --page-requisites             добавља све слике, итд. неопходне за приказ ХТМЛ странице

en:        --strict-comments           turn on strict (SGML) handling of HTML comments
sr:        --strict-comments             укључује изрично (СГМЛ) руковање ХТМЛ напоменама

en: Recursive accept/reject:
sr: Дубинско прихвати/одбиј:

en:   -A,  --accept=LIST               comma-separated list of accepted extensions
sr:   -A,  --accept=СПИСАК               зарезом одвојени списак прихваћених проширења

en:   -R,  --reject=LIST               comma-separated list of rejected extensions
sr:   -R,  --reject=СПИСАК               зарезом одвојени списак одбијених проширења

en:        --accept-regex=REGEX        regex matching accepted URLs
sr:        --accept-regex=РЕГИЗРАЗ       регуларан израз који одговара прихваћеним адресама

en:        --reject-regex=REGEX        regex matching rejected URLs
sr:        --reject-regex=РЕГИЗРАЗ       регуларан израз који одговара одбијеним адресама

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix|pcre)
sr:        --regex-type=ВРСТА            врста регуларног израза (посикс|пцре)

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix)
sr:        --regex-type=ВРСТА            врста регуларног израза (посикс)

en:   -D,  --domains=LIST              comma-separated list of accepted domains
sr:   -D,  --domains=СПИСАК              зарезом одвојени списак прихваћених домена

en:        --exclude-domains=LIST      comma-separated list of rejected domains
sr:        --exclude-domains=СПИСАК      зарезом одвојени списак одбијених домена

en:        --follow-ftp                follow FTP links from HTML documents
sr:        --follow-ftp                  прати ФТП везе из ХТМЛ докумената

en:        --follow-tags=LIST          comma-separated list of followed HTML tags
sr:        --follow-tags=СПИСАК          зарезом одвојени списак праћених ХТМЛ ознака

en:        --ignore-tags=LIST          comma-separated list of ignored HTML tags
sr:        --ignore-tags=СПИСАК          зарезом одвојени списак занемарених ХТМЛ ознака

en:   -H,  --span-hosts                go to foreign hosts when recursive
sr:   -H,  --span-hosts                  иде на стране домаћине приликом дубачења

en:   -L,  --relative                  follow relative links only
sr:   -L,  --relative                    прати релативне везе само

en:   -I,  --include-directories=LIST  list of allowed directories
sr:   -I,  --include-directories=СПИСАК  списак допуштених директоријума

en:        --trust-server-names        use the name specified by the redirection
                                         URL's last component
sr:        --trust-server-names          користи назив наведен последњом компонентом
                                         адресе преусмеравања

en:   -X,  --exclude-directories=LIST  list of excluded directories
sr:   -X,  --exclude-directories=СПИСАК  списак искључених директоријума

en:   -np, --no-parent                 don't ascend to the parent directory
sr:   -np, --no-parent                   не допире до родитељског директоријума

en: Email bug reports, questions, discussions to <bug-wget@gnu.org>
sr: Извештаје о грешкама, питања и расправе шаљите на <bug-wget@gnu.org>

en: and/or open issues at https://savannah.gnu.org/bugs/?func=additem&group=wget.
sr: и/или отворите тему „https://savannah.gnu.org/bugs/?func=additem&group=wget“.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
sr: ГНУ Вгет %s, програм за не-узајамно преузимање датотека.

en: Password for user %s:
sr: Лозинка за корисника „%s“:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Cannot create pipe
sr: Не могу да направим спојку

en: Error initializing spawn file actions for use-askpass: %d
sr: Грешка покретања радњи израђања датотеке за „use-askpass“: %d

en: Error setting spawn file actions for use-askpass: %d
sr: Грешка подешавања радњи израђања датотеке за „use-askpass“: %d

en: Error reading response from command "%s %s": %s
sr: Грешка читања одговора из наредбе „%s %s“: %s

en: Username for '%s%s':
sr: Корисничко име за „%s%s“:

en: Password for '%s%s@%s':
sr: Лозинка за „%s%s@%s“:

en: Wgetrc:
sr: Вгетрц:

en: Locale:
sr: Локалитет:

en: Compile:
sr: Састављен:

en: Link:
sr: Веза:

en: GNU Wget %s built on %s.
sr: ГНУ Вгет %s изграђен %s.

en:     %s (env)
sr:     %s (окруж)

en:     %s (user)
sr:     %s (корисник)

en:     %s (system)
sr:     %s (систем)

note: TRANSLATORS: When available, an actual copyright character (circle-c) should be used in preference to "(C)".
en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
sr: Ауторска права © %s Задужбина слободног софтвера, Доо.

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sr: Дозвола ОЈЛв3+: ГНУ ОЈЛ издање 3 или новије
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Ово је слободан софтвер: слободни сте да га мењате и расподељујете.
    Не постоји НИКАКВА ГАРАНЦИЈА, у оквирима дозвољеним законом.

note: TRANSLATORS: When available, please use the proper diacritics for names such as this one. See en_US.po for reference.
en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
sr: 
    Првобитни аутор је Хрвоје Никшић <hniksic@xemacs.org>.

en: Please send bug reports and questions to <bug-wget@gnu.org>.
sr: Питања и извештаје о грешкама шаљите на <bug-wget@gnu.org>.

en: Memory allocation problem
sr: Проблем расподеле меморије

en: Exiting due to error in %s
sr: Излазим због грешке у „%s“

en: Try `%s --help' for more options.
sr: Покушајте „%s --help“ за више могућности.

en: %s: illegal option -- `-n%c'
sr: %s: неисправна опција -- „-n%c“

en: Debugging support not compiled in. Ignoring --debug flag.
sr: Подршка прочишћавања није преведена. Занемарујем опцију „--debug“.

en: Both --no-clobber and --convert-links were specified, only --convert-links will be used.
sr: И „--no-clobber“ и „--convert-links“ су наведени, само „--convert-links“ ће бити коришћено.

en: Both --no-clobber and --convert-file-only were specified, only --convert-file-only will be used.
sr: И „--no-clobber“ и „--convert-file-only“ су наведени, само „--convert-file-only“ ће бити коришћено.

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
sr: Није могуће бити нечујан и опширан у исто време.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
sr: Није могуће променити временске ознаке без промене старих датотека у исто време.

en: Cannot specify both --inet4-only and --inet6-only.
sr: Није могуће навести и „--inet4-only“ и „--inet6-only“.

en: Cannot specify both -k or --convert-file-only and -O if multiple URLs are given, or in combination
    with -p or -r. See the manual for details.
sr: Није могуће навести и „-k“ или „--convert-file-only“ и „-O“ ако је дато више адреса, или у комбинацији
    са „-p“ или „-r“. Погледајте упутство за детаље.

en: WARNING: combining -O with -r or -p will mean that all downloaded content
    will be placed in the single file you specified.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: комбиновање „-O“ са „-r“ или „-p“ ће значити да ће сав преузети садржај
    бити смештен у једну датотеку коју сте навели.

en: WARNING: timestamping does nothing in combination with -O. See the manual
    for details.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: временско означавање не ради ништа у комбинацији са „-O“. Погледајте
    упутство за појединости.

en: WARC output does not work with --no-clobber, --no-clobber will be disabled.
sr: ВАРЦ излаз не ради са опцијом „--no-clobber“, „--no-clobber“ ће бити искључено.

en: WARC output does not work with timestamping, timestamping will be disabled.
sr: ВАРЦ излаз не ради са временским означавањем, исто ће бити искључено.

en: WARC output does not work with --spider.
sr: ВАРЦ излаз не ради са опцијом „--spider“.

en: WARC output does not work with --continue or --start-pos, they will be disabled.
sr: ВАРЦ излаз не ради са опцијом „--continue“, „--start-pos“ ће бити искључено.

en: Digests are disabled; WARC deduplication will not find duplicate records.
sr: Збирке су искључене; ВАРЦ-ове поништавање удвострученсоти неће наћи удвостручене записе.

en: Compression does not work with --continue or --start-pos, they will be disabled.
sr: Сажимање не ради са опцијама „--continue“ или „--start-pos“, биће искључене.

en: Cannot specify both --ask-password and --password.
sr: Није могуће навести и „--ask-password“ и „--password“.

en: Specifying both --start-pos and --continue is not recommended; --continue will be disabled.
sr: Навођење и „--start-pos“ и „--continue“ се не препоручује; „--continue“ биће искључено.

en: %s: missing URL
sr: %s: недостаје адреса

en: You cannot specify both --post-data and --post-file.
sr: Не можете навести и „--post-data“ и „--post-file“.

en: You cannot use --post-data or --post-file along with --method. --method expects data through --body-data and --body-file options
sr: Не можете да користите „--post-data“ или „--post-file“ уз „--method“. „--method“ очекује податке кроз „--body-data“ и „--body-file“

en: You must specify a method through --method=HTTPMethod to use with --body-data or --body-file.
sr: Морате да наведете начин кроз „--method=ХТТПНачин“ да користите са „--body-data“ или „--body-file“.

en: You cannot specify both --body-data and --body-file.
sr: Не можете навести и „--body-data“ и „--body-file“.

en: This version does not have support for IRIs
sr: Ово издање нема подршку за ИРИ-је

en: -k or -r can be used together with -O only if outputting to a regular file.
sr: „-k“ или „-r“ може бити коришћено са „-O“ само ако даје резултат у регуларну датотеку.

en: --convert-links or --convert-file-only can be used together only if outputting to a regular file.
sr: „--convert-links“ или „--convert-file-only“ се могу користити заједно само ако резултат иде у регуларну датотеку.

en: Failed to init libcares
sr: Нисам успео да покренем „libcares“

en: Failed to init c-ares channel
sr: Нисам успео да покренем „c-ares“ канал

en: Failed to parse IP address '%s'
sr: Нисам успео да обрадим ИП адресу „%s“

en: Failed to set DNS server(s) '%s' (%d)
sr: Нисам успео да поставим ДНС сервер(е) „%s“ (%d)

en: No URLs found in %s.
sr: Нисам пронашао адресе у „%s“.

en: Unable to parse metalink file %s.
sr: Не могу да обрадим датотеку мета везе „%s“.

en: Could not download all resources from %s.
sr: Не могу да преузмем сва изворишта са „%s“.

en: FINISHED --%s--
    Total wall clock time: %s
    Downloaded: %d files, %s in %s (%s)
sr: ЗАВРШЕНО --%s--
    Укупно време: %s
    Преузетих датотека: %d, %s за %s (%s)

en: Download quota of %s EXCEEDED!
sr: ПРЕМАШЕН је лимит преузимања од %s!

en: -O not supported for metalink download. Ignoring.
sr: „-O“ није подржано за преузимање мета везе. Занемарујем.

en: Planned metalink file: %s
sr: Планирана датотека метавезе: %s

en: Secured metalink file: %s
sr: Обезбеђена датотека метавезе: %s

en: Rejecting metalink file. Unsafe name.
sr: Одбијам датотеку метавезе. Несигуран назив.

en: Processing metaurl %s...
sr: Обрађујем мета адресу „%s“...

en: Rejecting metaurl file %s. Unsafe name.
sr: Одбијам датотеку мета адресе „%s“. Несигуран назив.

en: Failed to download %s. Skipping metaurl.
sr: Нисам успео да преузмем „%s“. Прескачем мета адресу.

en: Unable to parse metaurl file %s.
sr: Не могу да обрадим датотеку мета адресе „%s“.

en: Metaurls processing returned with error.
sr: Обрада мета адреса је дала грешке.

en: Resource type %s not supported, ignoring...
sr: Врста изворишта „%s“ није подржана, занемарујем...

en: Could not open downloaded file.
sr: Не могу да отворим преузету датотеку.

en: Computing size for %s
sr: Израчунавам величину за „%s“

en: File size not declared. Skipping check.
sr: Величина датотеке није пријављена. Прескачем проверу.

en: Could not get downloaded file's size.
sr: Не могу да добавим величину преузете датотеке.

en: Size mismatch for file %s.
sr: Величин не одговара за датотеку „%s“.

en: Size matches.
sr: Величина не одговара.

en: Computing checksum for %s
sr: Израчунавам суму провере за „%s“

en: Checksum matches.
sr: Сума провере одговара.

en: Checksum mismatch for file %s.
sr: Сума провере не одговара за датотеку „%s“.

en: Could not open downloaded file for signature verification.
sr: Не могу да отворим преузету датотеку да бих проверио потпис.

en: GPGME data_new_from_mem: %s
sr: ГПГМЕ „data_new_from_mem“: %s

en: GPGME op_verify: %s
sr: ГПГМЕ „op_verify“: %s

en: GPGME op_verify_result: NULL
sr: ГПГМЕ „op_verify_result“: НИШТА

en: Signature validation succeeded.
sr: Провера потписа је успела.

en: Invalid signature. Rejecting resource.
sr: Неисправан потпис. Одбацујем извориште.

en: Data matches signature, but signature is not trusted.
sr: Подаци одговарају потпису, али потпис није од поверења.

en: No checksums found.
sr: Нисам пронашао суме провере.

en: Failed to download %s. Skipping resource.
sr: Нисам успео да преузмем „%s“. Прескачем извориште.

en: File %s retrieved but size does not match.
sr: Датотека „%s“ је преузета али величина не одговара.

en: File %s retrieved but checksum does not match.
sr: Датотека „%s“ је преузета али сума провере не одговара.

en: File %s retrieved but signature does not match.
sr: Датотека „%s“ је преузета али потпис не одговара.

en: Renaming %s to %s.
sr: Преименујем „%s“ у „%s“.

en: Continuing in background.
sr: Настављам у позадини.

en: Continuing in background, pid %lu.
sr: Настављам рад у позадини, пид %lu.

en: Output will be written to %s.
sr: Резултат ће бити записан у „%s“.

en: fake_fork_child() failed
sr: није успело „fake_fork_child()“

en: fake_fork() failed
sr: није успело „fake_fork()“

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
sr: %s: Не могу да пронађем пригодан уређај за утичницу.

en: ioctl() failed.  The socket could not be set as blocking.
sr: није успело „ioctl()“.  Прикључница не може бити подешена као блокирајућа.

en: %s: %s:%d: warning: %s token appears before any machine name
sr: %s: %s:%d: упозорење: текст „%s“ се појављује пре било ког назива машине

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
sr: %s: %s:%d: непознат симбол „%s“

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
sr: Употреба: %s NETRC [РАЧУНАР]

en: %s: cannot stat %s: %s
sr: %s: не могу да добавим податке за %s: %s

en: WARNING: using a weak random seed.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: користим слабо насумично семе.

en: Could not seed PRNG; consider using --random-file.
sr: Не могу да сејем ПРНГ; размотрите употребу „--random-file“.

en: Your OpenSSL version is too old to support TLS 1.3
sr: Ваше издање ОпенССЛ-а је превише старо да подржи ТЛС 1.3

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.1
sr: Ваше издање ОпенССЛ-а је превише старо да подржи ТЛСи1.1

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.2
sr: Ваше издање ОпенССЛ-а је превише старо да подржи ТЛСи1.2

en: OpenSSL: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
sr: ОпенССЛ: непримењена вредност %d опције „secure-protocol“

en: OpenSSL: Invalid cipher list: %s
sr: ОпенССЛ: Неисправан списак шифрера: %s

en: WARNING: Could not seed PRNG. Consider using --random-file.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Не могу да сејем ПРНГ. Размотрите употребу опције „--random-file“.

en: %s: cannot verify %s's certificate, issued by %s:
sr: %s: не могу да проверим %s уверење, које је издао „%s“:

en:   Unable to locally verify the issuer's authority.
sr:   Не могу у локалу да проверим надлештво издавача.

en:   Self-signed certificate encountered.
sr:   Пронађох самопотписано уверење.

en:   Issued certificate not yet valid.
sr:   Издато уверење још није важеће.

en:   Issued certificate has expired.
sr:   Издато уверење је истекло.

en: %s: no certificate subject alternative name matches
    	requested host name %s.
sr: %s: ниједан други назив предмета уверења не одговара
            затраженом називу домаћина „%s“.

en:     %s: certificate common name %s doesn't match requested host name %s.
sr:     %s: општи назив уверења „%s“ не одговара затраженом називу домаћина „%s“.

en:     %s: certificate common name is invalid (contains a NUL character).
        This may be an indication that the host is not who it claims to be
        (that is, it is not the real %s).
sr:     %s: општи назив уверења је неисправан (садржи НИШТАВАН знак).
        Ово може бити указ да домаћин није онај за кога се претставља
        (тако је, није стварни „%s“).

en: To connect to %s insecurely, use `--no-check-certificate'.
sr: Да се несигурно повежете на „%s“, употребите „--no-check-certificate“.

en: 
    %*s[ skipping %sK ]
sr: 
    %*s[ прескачем %sK ]

en: Invalid dot style specification %s; leaving unchanged.
sr: Неисправна наводница стила тачке „%s“; остављам непромењено.

note: TRANSLATORS: "ETA" is English-centric, but this must be short, ideally 3 chars.  Abbreviate if necessary.
en:     eta %s
sr:     ета %s

en:     in
sr:     у

en: Cannot get REALTIME clock frequency: %s
sr: Не могу да добавим учетаност такта СТВАРНОГВРЕМЕНА: %s

en: Removing %s since it should be rejected.
sr: Уклањам „%s“ јер ће бити одбачен.

en: Cannot open %s: %s
sr: Не могу да отворим „%s“: %s

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
sr: Учитавам „robots.txt“; молим занемарите грешке.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
sr: Грешка обраде адресе посредника „%s“: %s.

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
sr: Грешка у адреси посредника „%s“: мора бити ХТТП.

en: %d redirections exceeded.
sr: %d премашених преусмеравања.

en: Giving up.
sr: Одустајем.

en: Retrying.
sr: Пробам поново.

en: Found no broken links.
sr: Пронађох неоштећене везе.

en: Found %d broken link.
    
     | Found %d broken links.
sr[0]: Пронађох %d оштећену везу.
sr[1]: Пронађох %d оштећене везе.
sr[2]: Пронађох %d оштећених веза.

en: No error
sr: Нема грешке

en: Unsupported scheme %s
sr: Неподржана шема „%s“

en: Scheme missing
sr: Недостаје шема

en: Invalid host name
sr: Неисправан назив домаћина

en: Bad port number
sr: Неисправан број порта

en: Invalid user name
sr: Неисправно корисничко име

en: Unterminated IPv6 numeric address
sr: Неокончана ИПв6 бројевна адреса

en: IPv6 addresses not supported
sr: ИПв6 адресе нису подржане

en: Invalid IPv6 numeric address
sr: Неисправна ИПв6 бројевна адреса

en: HTTPS support not compiled in
sr: ХТТПС подршка није уграђена

en: Unconvertable multibyte sequence encountered
sr: Непретворив вишебајтни низ

en: %s: %s: Failed to allocate enough memory; memory exhausted.
sr: %s: %s: Нисам успео да доделим довољно меморије; меморија је потрошена.

en: %s: %s: Failed to allocate %ld bytes; memory exhausted.
sr: %s: %s: Нисам успео да доделим %ld бајта; меморија је потрошена.

en: %s: aprintf: text buffer is too big (%d bytes), aborting.
sr: %s: aprintf: текстуална међумеморија је превелика (%d бајта), прекидам.

en: Continuing in background, pid %d.
sr: Настављам рад у позадини, пид %d.

en: Failed to unlink symlink %s: %s
sr: Нисам успео да развежем симболичку везу „%s“: %s

en: Failed to Fopen file %s
sr: Нисам успео да отворим датотеку „%s“

en: Failed to get FD for file %s
sr: Није успео да добавим ФД за датотеку „%s“

en: Failed to stat file %s, (check permissions)
sr: Нисам успео добавим стање датотеке „%s“ (проверите овлашћења)

en: File %s changed since the last check. Security check failed.
sr: Датотека „%s“ је измењена након последње провере. Провера безбедности није успела.

en: Failed to open file %s, reason :%s
sr: Нисам успео да отворим датотеку „%s“, разлог: %s

en: Failed to stat file %s, error: %s
sr: Нисам успео да добавим стање датотеке „%s“, грешка: %s

en: Trying to open file %s but it changed since last check. Security check failed.
sr: Покушавам да отворим датотеку „%s“ али је она измењена након последње провере. Провера безбедности није успела.

en: Invalid regular expression %s, PCRE2 error %d
sr: Неправилан регуларан израз „%s“, ПЦРЕ2 грешка %d

en: Invalid regular expression %s, %s
sr: Неправилан регуларан израз: %s, %s

en: Error while matching %s: %d
sr: Грешка приликом упаривања %s: %d

en: Skipping key with wrong size (%d/%d): %s
sr: Прескачем кључ са погрешном величином (%d/%d): %s

en: Error duplicating WARC file file descriptor.
sr: Грешка удвостручавања описника датотеке ВАРЦ датотеке.

en: Error opening GZIP stream to WARC file.
sr: Грешка отварања ГЗИП тока у ВАРЦ датотеци.

en: Error writing warcinfo record to WARC file.
sr: Грешка писања варцинфо записа у ВАРЦ датотеку.

en: Opening WARC file %s.
sr: Отварам ВАРЦ датотеку „%s“.

en: Error opening WARC file %s.
sr: Грешка отварања ВАРЦ датотеке „%s“.

en: CDX file does not list original urls. (Missing column 'a'.)
sr: ЦДИкс датотека не наводи изворне адресе. (Недостаје стубац „a“.)

en: CDX file does not list checksums. (Missing column 'k'.)
sr: ЦДИкс датотека не наводи суме провере. (Недостаје стубац „k“.)

en: CDX file does not list record ids. (Missing column 'u'.)
sr: ЦДИкс датотека не наводи ибове записа. (Недостаје стубац „u“.)

en: Loaded %d record from CDX.
    
     | Loaded %d records from CDX.
sr[0]: Учитах %d запис из ЦДИкс-а.
sr[1]: Учитах %d записа из ЦДИкс-а.
sr[2]: Учитах %d записа из ЦДИкс-а.

en: Could not read CDX file %s for deduplication.
sr: Не могу да прочитам ЦДИкс датотеку „%s“ за иклањањем дупликата.

en: Could not open temporary WARC manifest file.
sr: Не могу да отворим привремену датотеку ВАРЦ прогласа.

en: Could not open temporary WARC log file.
sr: Не могу да отворим привремену датотеку ВАРЦ дневника.

en: Could not open WARC file.
sr: Не могу да отворим ВАРЦ датотеку.

en: Could not open CDX file for output.
sr: Не могу да отворим ЦДИкс датотеку за излаз.

en: Could not open temporary WARC file.
sr: Не могу да отворим привремену ВАРЦ датотеку.

en: Found exact match in CDX file. Saving revisit record to WARC.
sr: Нађох тачно поклапање у ЦДИкс датотеци. Чувам запис поновне посете у ВАРЦ.
