flex-2.5.37 - en to sr translation catalogue (165 entries)

en: Allocation of buffer to print string failed
sr: Није успело додељивање међумеморије нисци исписивања

en: Allocation of buffer for line directive failed
sr: Није успело додељивање међумеморије за одредницу реда

en: Allocation of buffer for m4 def failed
sr: Није успело додељивање међумеморије за одредницу м4

en: Allocation of buffer for m4 undef failed
sr: Није успело додељивање међумеморије за поништавање одреднице м4

en: State #%d is non-accepting -
sr: Стање #%d је не-прихватљиво —

en: dangerous trailing context
sr: опасан пратећи контекст

en:  associated rule line numbers:
sr:  бројеви реда придруженог правила:

en:  out-transitions:
sr:  ван-прелаза:

en: 
     jam-transitions: EOF
sr: 
     јам-прелази: крај датотеке

en: consistency check failed in epsclosure()
sr: провера доследности није успела у „epsclosure()“

en: 
    
    DFA Dump:
sr: 
    
    ДФА испис:

en: could not create unique end-of-buffer state
sr: не могу да направим јединствено стање краја међумеморије

en: state # %d:
sr: стање # %d:

en: Could not write yynxt_tbl[][]
sr: Не могу да запишем „yynxt_tbl[][]“

en: bad transition character detected in sympartition()
sr: откривен је лош знак прелаза у „sympartition()“

en: 
    
    Equivalence Classes:
sr: 
    
    Разреди једнакости:

en: state # %d accepts: [%d]
sr: стање # %d прихвата: [%d]

en: state # %d accepts:
sr: стање # %d прихвата:

en: Could not write yyacclist_tbl
sr: Не могу да запишем „yyacclist_tbl“

en: Could not write yyacc_tbl
sr: Не могу да запишем „yyacc_tbl“

en: Could not write ecstbl
sr: Не могу да запишем „ecstbl“

en: 
    
    Meta-Equivalence Classes:
sr: 
    
    Разреди мета-једнакости:

en: Could not write yymeta_tbl
sr: Не могу да запишем „yymeta_tbl“

en: Could not write yybase_tbl
sr: Не могу да запишем „yybase_tbl“

en: Could not write yydef_tbl
sr: Не могу да запишем „yydef_tbl“

en: Could not write yynxt_tbl
sr: Не могу да запишем „yynxt_tbl“

en: Could not write yychk_tbl
sr: Не могу да запишем „ychk_tbl“

en: Could not write ftbl
sr: Не могу да запишем „ftbl“

en: Could not write ssltbl
sr: Не могу да запишем „ssltbl“

en: Could not write eoltbl
sr: Не могу да запишем „eoltbl“

en: Could not write yynultrans_tbl
sr: Не могу да запишем „yynultrans_tbl“

en: rule cannot be matched
sr: правило не може бити поклопљено

en: -s option given but default rule can be matched
sr: дата је опција „-s“ али основно правило може бити поклопљено

en: Can't use -+ with -l option
sr: Не могу да користим -+ са опцијом „-l“

en: Can't use -f or -F with -l option
sr: Не могу да користим „-f“ или „-F“ са опцијом „-l“

en: Can't use --reentrant or --bison-bridge with -l option
sr: Не могу да користим „--reentrant“ или „--bison-bridge“ са опцијом „-l“

en: -Cf/-CF and -Cm don't make sense together
sr: „-Cf/-CF“ и „-Cm“ немају смисла заједно

en: -Cf/-CF and -I are incompatible
sr: „-Cf/-CF“ и „-I“ су несагласне

en: -Cf/-CF are incompatible with lex-compatibility mode
sr: „-Cf/-CF“ су несагласни са режимом лекс-сагласности

en: -Cf and -CF are mutually exclusive
sr: „-Cf“ и „-CF“ се међусобно искључују

en: Can't use -+ with -CF option
sr: Не могу да користим -+ са опцијом „-CF“

en: %array incompatible with -+ option
sr: %aниз није сагласан са опцијом -+

en: Options -+ and --reentrant are mutually exclusive.
sr: Опције -+ и „--reentrant“ се међусобно искључују.

en: bison bridge not supported for the C++ scanner.
sr: бизонов мост није подржан за Ц++ скенер.

en: could not create %s
sr: не могу да направим %s

en: could not write tables header
sr: не могу да запшем бестаблично заглавље

en: can't open skeleton file %s
sr: Не могу да отворим датотеку окоснице „%s“

en: allocation of macro definition failed
sr: није успело додељивање одреднице макроа

en: input error reading skeleton file %s
sr: грешка улаза читања датотеке окоснице „%s“

en: error closing skeleton file %s
sr: грешка затварања датотеке окоснице „%s“

en: error creating header file %s
sr: грешка стварања датотеке заглавља „%s“

en: error writing output file %s
sr: грешка записивања излазне датотеке „%s“

en: error closing output file %s
sr: грешка затварања излазне датотеке „%s“

en: error deleting output file %s
sr: грешка брисања излазне датотеке „%s“

en: No backing up.
sr: Не правим резерву.

en: %d backing up (non-accepting) states.
sr: %d стварам резерве (не-прихватам) стања.

en: Compressed tables always back up.
sr: Сжете табеле увек стварају резерву.

en: error writing backup file %s
sr: грешка записивања датотеке резерве „%s“

en: error closing backup file %s
sr: грешка затварања датотеке резерве „%s“

en: %s version %s usage statistics:
sr: Статистика коришћења %s издања%s:

en:   scanner options: -
sr:   опције прегледача: -

en:   %d/%d NFA states
sr:   %d/%d НФА стања

en:   %d/%d DFA states (%d words)
sr:   %d/%d ДФА стања (%d речи)

en:   %d rules
sr:   %d правила

en:   No backing up
sr:   Не правим резерву

en:   %d backing-up (non-accepting) states
sr:   %d стварам резерве (не-прихватам) стања

en:   Compressed tables always back-up
sr:   Сжете табеле увек стварају резерву

en:   Beginning-of-line patterns used
sr:   Коришћени су шаблони почетка-реда

en:   %d/%d start conditions
sr:   %d/%d услови покретања

en:   %d epsilon states, %d double epsilon states
sr:   %d стања ипсилона, %d стања двоструког ипсилона

en:   no character classes
sr:   нема разреда знака

en:   %d/%d character classes needed %d/%d words of storage, %d reused
sr:   %d/%d разредима знака беху потребне %d/%d речи складишта, %d поново коришћених

en:   %d state/nextstate pairs created
sr:   %d пара стања/следећег_стања је направљено

en:   %d/%d unique/duplicate transitions
sr:   %d/%d јединствена/удвостручена прелаза

en:   %d table entries
sr:   %d уноса табеле

en:   %d/%d base-def entries created
sr:   направљено је %d/%d уноса основне одреднице

en:   %d/%d (peak %d) nxt-chk entries created
sr:   направљено је %d/%d (врх %d) „nxt-chk“ уноса

en:   %d/%d (peak %d) template nxt-chk entries created
sr:   направљено је %d/%d (врх %d)шаблона „nxt-chk“ уноса

en:   %d empty table entries
sr:   %d празна уноса табеле

en:   %d protos created
sr:   направљених узорака — %d

en:   %d templates created, %d uses
sr:   направљених шаблона - %d, користим %d

en:   %d/%d equivalence classes created
sr:   направљено је %d/%d разреда једнакости

en:   %d/%d meta-equivalence classes created
sr:   направљено је %d/%d разреда мета-једнакости

en:   %d (%d saved) hash collisions, %d DFAs equal
sr:   %d (сачуваних %d) сукоба хеша, %d једнак ДФА-су

en:   %d sets of reallocations needed
sr:   потребна су %d скупа поновног додељивања

en:   %d total table entries needed
sr:   потребна су укупно %d уноса табеле

en: Internal error. flexopts are malformed.
sr: Унутрашња грешка. „flexopts“ је лоше обликован.

en: Try `%s --help' for more information.
sr: Пробајте „%s --help“ за више података.

en: unknown -C option '%c'
sr: непозната опција -C „%c“

en: fatal parse error
sr: кобна грешка обраде

en: could not create backing-up info file %s
sr: не могу да направим резерву датотеке података „%s“

en: -l AT&T lex compatibility option entails a large performance penalty
sr: -l опција сагласности АТ&Т лекса изазива велико смањење учинка

en:  and may be the actual source of other reported performance penalties
sr:  и може бити стваран извор других извешених ограничења учинка

en: %%option yylineno entails a performance penalty ONLY on rules that can match newline characters
sr: %%опција „yylineno“ изазива смањење учинка САМО на правилима која могу да поклопе знакове новог реда

en: -I (interactive) entails a minor performance penalty
sr: -I (међудејствено) изазива мање смањење учинка

en: yymore() entails a minor performance penalty
sr: „yymore()“ изазива мање смањење учинка

en: REJECT entails a large performance penalty
sr: „REJECT“ изазива веће смањење учинка

en: Variable trailing context rules entail a large performance penalty
sr: Променљива правила пратећег контекса изазивају веће смањење учинка

en: REJECT cannot be used with -f or -F
sr: „REJECT“ не може да се користи са „-f“ или „-F“

en: %option yylineno cannot be used with REJECT
sr: %oпција „yylineno“ не може да се користи са „REJECT“

en: variable trailing context rules cannot be used with -f or -F
sr: променљива правила пратећег контекста не могу бити коришћена са „-f“ или „-F“

en: %option yyclass only meaningful for C++ scanners
sr: %oпција „yyclass“ има смисла само за Ц++ скенере

en: Usage: %s [OPTIONS] [FILE]...
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈЕ] [ДАТОТЕКА]...

en: Generates programs that perform pattern-matching on text.
    
    Table Compression:
      -Ca, --align      trade off larger tables for better memory alignment
      -Ce, --ecs        construct equivalence classes
      -Cf               do not compress tables; use -f representation
      -CF               do not compress tables; use -F representation
      -Cm, --meta-ecs   construct meta-equivalence classes
      -Cr, --read       use read() instead of stdio for scanner input
      -f, --full        generate fast, large scanner. Same as -Cfr
      -F, --fast        use alternate table representation. Same as -CFr
      -Cem              default compression (same as --ecs --meta-ecs)
    
    Debugging:
      -d, --debug             enable debug mode in scanner
      -b, --backup            write backing-up information to %s
      -p, --perf-report       write performance report to stderr
      -s, --nodefault         suppress default rule to ECHO unmatched text
      -T, --trace             %s should run in trace mode
      -w, --nowarn            do not generate warnings
      -v, --verbose           write summary of scanner statistics to stdout
    
    Files:
      -o, --outfile=FILE      specify output filename
      -S, --skel=FILE         specify skeleton file
      -t, --stdout            write scanner on stdout instead of %s
          --yyclass=NAME      name of C++ class
          --header-file=FILE   create a C header file in addition to the scanner
          --tables-file[=FILE] write tables to FILE
    
    Scanner behavior:
      -7, --7bit              generate 7-bit scanner
      -8, --8bit              generate 8-bit scanner
      -B, --batch             generate batch scanner (opposite of -I)
      -i, --case-insensitive  ignore case in patterns
      -l, --lex-compat        maximal compatibility with original lex
      -X, --posix-compat      maximal compatibility with POSIX lex
      -I, --interactive       generate interactive scanner (opposite of -B)
          --yylineno          track line count in yylineno
    
    Generated code:
      -+,  --c++               generate C++ scanner class
      -Dmacro[=defn]           #define macro defn  (default defn is '1')
      -L,  --noline            suppress #line directives in scanner
      -P,  --prefix=STRING     use STRING as prefix instead of "yy"
      -R,  --reentrant         generate a reentrant C scanner
           --bison-bridge      scanner for bison pure parser.
           --bison-locations   include yylloc support.
           --stdinit           initialize yyin/yyout to stdin/stdout
           --noansi-definitions old-style function definitions
           --noansi-prototypes  empty parameter list in prototypes
           --nounistd          do not include <unistd.h>
           --noFUNCTION        do not generate a particular FUNCTION
    
    Miscellaneous:
      -c                      do-nothing POSIX option
      -n                      do-nothing POSIX option
      -?
      -h, --help              produce this help message
      -V, --version           report %s version
sr: Стварајте програме који обављају поклапање према шаблону у тексту.
    
    Сабијање табеле:
      -Ca, --align                 обрађује веће табеле зарад бољег поравнања меморије
      -Ce, --ecs                   изграђује разреде једнакости
      -Cf                          не сажима табеле; користи „-f“ representation” представљање
      -CF                          не сажима табеле; користи „-F“ representation” представљање
      -Cm, --meta-ecs              изграђује разреде мета-једнакости
      -Cr, --read                  користи „read()уместо стндардног уи за улаз скенера
      -f, --full                   ствара брзи, велики скенер. Исто као „-Cfr“
      -F, --fast                   користи заменско представљање табеле. Исто као „-CFr“
      -Cem                         задато сажимање (исто као „--ecs --meta-ecs“)
    
    Прочишћавање:
      -d, --debug                  укључује режим прочишћавања у скенеру
      -b, --backup                 записује податке о стварању резерве у „%s“
      -p, --perf-report            записује извештај о учинку стандардну грешку
      -s, --nodefault              потискује задато правило у „ECHO“ непоклопљени текст
      -T, --trace                  %s треба да ради у режиму праћења
      -w, --nowarn                 не ствара упозорења
      -v, --verbose                записује сажетак статистике скенера на стандардни излаз
    
    Датотеке:
      -o, --outfile=ДАТОТЕКА       наводи излазни назив датотеке
      -S, --skel=ДАТОТЕКА          наводи датотеку окоснице
      -t, --stdout                 записује скенер на стандардни излазуместо на „%s“
          --yyclass=НАЗИВ          назив Ц++ разреда
          --header-file=ДАТОТЕКА   ствара датотеку Ц заглавља као додатак скенеру
          --tables-file[=ДАТОТЕКА] записује табеле у ДАТОТЕКУ
    
    Понашање скенера:
      -7, --7bit                   ствара 7-битни скенер
      -8, --8bit                   ствара 8-битни скенер
      -B, --batch                  ствара скенер скупа (супротно од „-I“)
      -i, --case-insensitive       занемарује величину слова у шаблонима
      -l, --lex-compat             највећа сагласност са изворним лексом
      -X, --posix-compat           највећа сагласност са лексом ПОСИКС-а
      -I, --interactive            ствара међудејствени скенер (супротно од „-B“)
          --yylineno               прати број реда у „yylineno“
    
    Створени код:
      -+,  --c++                   ствара Ц++ разред скенера
      -Dmacro[=одредница]          #одређује макро „одредницу“  (основна је 1)
      -L,  --noline                потискује одреднице #реда у скенеру
      -P,  --prefix=НИСКА          користи НИСКУкао префикс уместо „yy“
      -R,  --reentrant             ствара поновно улазни Ц скенер
           --bison-bridge          скенер за чисто бизонов обрађивач.
           --bison-locations       укључујеподршку „yylloc“ support”
           --stdinit               започиње „yyin/yyout“ на стндулаз/стндизлаз
           --noansi-definitions    одреднице функције старог стила
           --noansi-prototypes     празан списак параметарау узорцима
           --nounistd              не укључује [unistd.h]
           --noФУНКЦИЈА            не ствара нарочиту ФУНКЦИЈУ
    
    Разно:
      -c                           не ПОСИКС-ира опцију
      -n                           не ПОСИКС-ира опцију
      -?
      -h, --help                   исписује ову помоћ
      -V, --version                извештава о издању %s-а

en: allocation of sko_stack failed
sr: није успело додељивање „sko_stack“-а

en: name "%s" ridiculously long
sr: назив „%s“ је смешно дуг

en: memory allocation failed in allocate_array()
sr: није успело додељивање меморије у „allocate_array()“

en: bad character '%s' detected in check_char()
sr: лош знак „%s“ је откривен у „check_char()“

en: scanner requires -8 flag to use the character %s
sr: скенер захтева -8 обележја да би користио знак „%s“

en: dynamic memory failure in copy_string()
sr: неуспех динамичке меморије у „copy_string()“

en: %s: fatal internal error, %s
sr: %s: кобна унутрашња грешка, %s

en: attempt to increase array size failed
sr: није успео покушај повећања величине низа

en: bad line in skeleton file
sr: лош ред у датотеци окоснице

en: memory allocation failed in yy_flex_xmalloc()
sr: није успело додељивање меморије у „yy_flex_xmalloc()“

en: 
    
    ********** beginning dump of nfa with start state %d
sr: 
    
    ********** започињем испис нфа-а са почетним стањем %d

en: state # %4d
sr: стање # %4d

en: ********** end of dump
sr: ********** крај исписа

en: empty machine in dupmachine()
sr: празна машина у „dupmachine()“

en: Variable trailing context rule at line %d
sr: Променљиво правило пратећег контекста на %d. реду

en: bad state type in mark_beginning_as_normal()
sr: лоша врста стања у „mark_beginning_as_normal()“

en: input rules are too complicated (>= %d NFA states)
sr: улазна правила су превише сложена (>= %d НФА стања)

en: found too many transitions in mkxtion()
sr: пронађох превише прелаза у „mkxtion()“

en: too many rules (> %d)!
sr: превише правила (> %d)!

en: unknown error processing section 1
sr: непозната грешка обраде одељка 1

en: bad start condition list
sr: лош списак почетног услова

en: unrecognized rule
sr: непознато правило

en: trailing context used twice
sr: пратећи контекст је коришћен два пута

en: bad iteration values
sr: лоша вредност опетовања

en: iteration value must be positive
sr: вредност опетовања мора бити позитивна

en: the character range [%c-%c] is ambiguous in a case-insensitive scanner
sr: опсег знака [%c-%c] је нејасан у скенеру неосетљивом на величину слова

en: negative range in character class
sr: негативан опсег у разреду знака

en: [:^lower:] is ambiguous in case insensitive scanner
sr: [:^lower:] је нејасно у скенеру неосетљивом на величину слова

en: [:^upper:] ambiguous in case insensitive scanner
sr: [:^upper:] је нејасно у скенеру неосетљивом на величину слова

en: Input line too long
sr: Улазни ред је предуг

en: malformed '%top' directive
sr: лоша одредница „%top“

en: unrecognized '%' directive
sr: непозната

en: Definition name too long
sr: Назив одреднице је предуг

en: Unmatched '{'
sr: Неупарена „{“

en: Definition value for {%s} too long
sr: Вредност одреднице за {%s} је предуга

en: incomplete name definition
sr: непотпуна одредница назива

en: Option line too long
sr: Ред опције је предуг

en: unrecognized %%option: %s
sr: непозната %%опција: %s

en: bad character class
sr: лош разред знака

en: undefined definition {%s}
sr: неодређена одредница {%s}

en: bad <start condition>: %s
sr: лош [почетни услов]: %s

en: missing quote
sr: недостају наводници

en: bad character class expression: %s
sr: лош израз разреда знака: %s

en: bad character inside {}'s
sr: лош знак унутар {}

en: missing }
sr: недостаје }

en: EOF encountered inside an action
sr: наишао сам на крај датотеке унутар радње

en: EOF encountered inside pattern
sr: наишао сам на крај датотеке унутар шаблона

en: bad character: %s
sr: лош знак: %s

en: can't open %s
sr: не могу да отворим „%s“

en: Usage: %s [OPTIONS]...
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈЕ]...

en: option `%s' doesn't allow an argument
sr: опција „%s“ не дозвољава аргумент

en: option `%s' requires an argument
sr: опција „%s“ захтева аргумент

en: option `%s' is ambiguous
sr: опција „%s“ је нејасна

en: Unrecognized option `%s'
sr: Непозната опција „%s“

en: Unknown error=(%d)
sr: Непозната грешка=(%d)

en: symbol table memory allocation failed
sr: није успело додељивање меморије табеле симбола

en: name defined twice
sr: назив је одређен два пута

en: start condition %s declared twice
sr: почетни услов „%s“ је објављен два пута

en: premature EOF
sr: прерани крај датотеке

en: End Marker
sr: Завршни означавач

en: *Something Weird* - tok: %d val: %d
sr: *Нешто је чудно* — ток: %d вред: %d
