tar 1.28 - en to sl translation catalogue (557 entries)

en: invalid argument %s for %s
sl: neveljaven argument %s za %s

en: ambiguous argument %s for %s
sl: dvoumen argument %s za %s

en: Valid arguments are:
sl: Veljavni argumenti so:

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
sl: ARGP_HELP_FMT: vrednost %s je manj ali enako od %s

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
sl: %.*s: parameter ARGP_HELP_FMT zahteva podano vrednost

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
sl: %.*s: neznan parameter ARGP_HELP_FMT

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
sl: Smetje v ARGP_HELP_FMT: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
sl: Argumenti, ki so bodisi obvezni bodisi neobvezni za dolge oblike izbir, so obvezni/neobvezni tudi za kratke oblike.

en: Usage:
sl: Uporaba:

en:   or:
sl:   ali:

en:  [OPTION...]
sl:  [IZBIRA...]

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
sl: Poskusite »%s --help« ali »%s --usage« za izčrpnejša navodila.

en: Report bugs to %s.
sl: Poročila o napakah javite na %s.

en: Unknown system error
sl: Neznana sistemska napaka

en: give this help list
sl: poda ta seznam pomoči

en: give a short usage message
sl: poda kratka navodila za uporabo

en: NAME
sl: IME

en: set the program name
sl: nastavi ime programa

en: SECS
sl: SEK

en: hang for SECS seconds (default 3600)
sl: premor SEK sekund (privzeto 3600)

en: print program version
sl: izpis izdaje programa

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
sl: (PROGRAMSKA NAPAKA) Različica ni poznana?!

en: %s: Too many arguments
sl: %s: Preveč argumentov

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
sl: (PROGRAMSKA NAPAKA) Izbira bi morala biti prepoznana?!

en: write error
sl: napaka pri pisanju

en: %s: invalid option -- '%c'
sl: %s: neveljavna izbira -- »%c«

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sl: %s: izbira zahteva argument -- »%c«

en: memory exhausted
sl: pomnilnik porabljen

en: unable to record current working directory
sl: ni mogoče zabeležiti trenutnega imenika

en: failed to return to initial working directory
sl: vrnitev v začetni delovni imenik ni mogoča

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
sl: »

en: '
sl: «

note: TRANSLATORS: A regular expression testing for an affirmative answer (english: "yes").  Testing the first character may be sufficient. Take care to consider upper and lower case. To enquire the regular expression that your system uses for this purpose, you can use the command locale -k LC_MESSAGES | 
en: ^[yY]
sl: ^[dDjJ]

en: Packaged by %s (%s)
sl: Priprava paketa: %s (%s)

en: Packaged by %s
sl: Priprava paketa: %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
sl: ©

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
sl: Avtor(ica): %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
sl: Avtorja %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
sl: Avtorji %s, %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s
    in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s in drugi.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: 
    Report bugs to: %s
sl: 
    Poročila o napakah javite na %s.
    Napake v prevodu sporočite na <translation-team-sl@lists.sourceforge.net>.

en: Report %s bugs to: %s
sl: Poročila o napakah %s javite na %s.
    Napake v prevodu sporočite na <translation-team-sl@lists.sourceforge.net>.

en: %s home page: <%s>
sl: Spletna stran %s: <%s>

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Cannot %s
sl: %s: Klic funkcije %s ni uspel

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Warning: Cannot %s
sl: %s: Opozorilo: Klic funkcije %s ni uspel

en: %s: Cannot change mode to %s
sl: %s: Zaščite ni mogoče spremeniti na %s

en: %s: Cannot change ownership to uid %lu, gid %lu
sl: %s: Ni mogoče spremeniti lastnika in skupina na UID %lu GID %lu

en: %s: Cannot hard link to %s
sl: %s: Trda povezava na %s ni mogoča

en: %s: Read error at byte %s, while reading %lu byte | %s: Read error at byte %s, while reading %lu bytes
sl[0]: %s: Napaka pri branju pri bajtu %s, med branjem %lu bajtov
sl[1]: %s: Napaka pri branju pri bajtu %s, med branjem %lu bajta
sl[2]: %s: Napaka pri branju pri bajtu %s, med branjem %lu bajtov
sl[3]: %s: Napaka pri branju pri bajtu %s, med branjem %lu bajtov

en: %s: Warning: Read error at byte %s, while reading %lu byte | %s: Warning: Read error at byte %s, while reading %lu bytes
sl[0]: %s: Opozorilo: Napaka pri branju pri bajtu %s, prebrano %lu bajtov
sl[1]: %s: Opozorilo: Napaka pri branju pri bajtu %s, prebran %lu bajt
sl[2]: %s: Opozorilo: Napaka pri branju pri bajtu %s, prebrana %lu bajta
sl[3]: %s: Opozorilo: Napaka pri branju pri bajtu %s, prebrani %lu bajti

en: %s: Cannot seek to %s
sl: %s: Pozicioniranje na %s ni mogoče

en: %s: Warning: Cannot seek to %s
sl: %s: Opozorilo: Pozicioniranje na %s ni mogoče

en: %s: Cannot create symlink to %s
sl: %s: Ni mogoče ustvariti simbolne povezave na %s

en: %s: Wrote only %lu of %lu byte | %s: Wrote only %lu of %lu bytes
sl[0]: %s: Zapisanih samo %lu od skupno %lu bajtov
sl[1]: %s: Zapisan samo %lu od skupno %lu bajtov
sl[2]: %s: Zapisana samo %lu od skupno %lu bajtov
sl[3]: %s: Zapisani samo %lu od skupno %lu bajtov

en: Removing leading `%s' from member names
sl: Odstranjevanje vodilnih »%s« iz imen elementov

en: Removing leading `%s' from hard link targets
sl: Odstranjevanje vodilnih »%s« iz imen trdih povezav

en: Substituting `.' for empty member name
sl: Prazno ime elementa se nadomešča s ».«

en: Substituting `.' for empty hard link target
sl: Manjkajoči cilj trde povezave se nadomešča s ».«

en: exec/tcp: Service not available
sl: exec/tcp: Storitev ni dosegljiva

en: stdin
sl: standardni vhod

en: stdout
sl: standardni izhod

en: Cannot connect to %s: resolve failed
sl: Priklop na %s ni mogoč: razrešitev ni uspela

en: Cannot redirect files for remote shell
sl: Ni mogoče preusmerjati datotek za nelokalno ukazno lupino

en: Cannot execute remote shell
sl: Ni mogoče pognati nelokalne ukazne lupine

en: Seek direction out of range
sl: Smer iskanja izven obsega

en: Invalid seek direction
sl: Neveljavna smer iskanja

en: Invalid seek offset
sl: Neveljaven odmik pri seek

en: Seek offset out of range
sl: Odmik pri seek izven obsega

en: Invalid byte count
sl: Neveljaven števec bajtov

en: Byte count out of range
sl: Prekoračitev števca bajtov

en: Premature eof
sl: Predčasen znak za konec datoteke

en: Invalid operation code
sl: Neveljavna koda operacije

en: Operation not supported
sl: Operacija ni podprta

en: Unexpected arguments
sl: Nepričakovani argumenti

en: Manipulate a tape drive, accepting commands from a remote process
sl: Nadzor tračne enote, ki bere ukaze iz drugega procesa

en: NUMBER
sl: N

en: set debug level
sl: nastavi raven iskanja napak

en: FILE
sl: DATOTEKA

en: set debug output file name
sl: določi datoteko za izpis iskanja napak

en: cannot open %s
sl: ni mogoče odpreti %s

en: too many arguments
sl: preveč argumentov

en: Garbage command
sl: Neveljaven ukaz

en: This does not look like a tar archive
sl: To ne deluje kot arhiv ,tar'

en: Total bytes read
sl: Skupno prebranih bajtov

en: Total bytes written
sl: Skupno zapisanih bajtov

en: Total bytes deleted
sl: Skupno izbrisanih bajtov

en: (pipe)
sl: (cev)

en: Refusing to read archive contents from terminal (missing -f option?)
sl: Zavrnjena zahteva za branje arhivske vsebine s terminala (manjkajoči f?)

en: Refusing to write archive contents to terminal (missing -f option?)
sl: Zavrnjena zahteva za pisanje arhivske vsebine na terminal (manjkajoči -f?)

en: Invalid value for record_size
sl: Neveljavna vrednost za dolžino zapisa (record_size)

en: No archive name given
sl: Ime arhiva ni podano

en: Cannot verify stdin/stdout archive
sl: Arhivov na stdin/stdout ni mogoče preveriti

en: Archive is compressed. Use %s option
sl: Arhiv je stisnjen. Uporabite izbiro %s

en: Cannot update compressed archives
sl: Stisnjenega arhiva ni mogoče ažurirati

en: At beginning of tape, quitting now
sl: Na začetku traku, končujem

en: Too many errors, quitting
sl: Preveč napak, končujem

en: Record size = %lu block | Record size = %lu blocks
sl[0]: Dolžina zapisa = %lu blokov
sl[1]: Dolžina zapisa = %lu blok
sl[2]: Dolžina zapisa = %lu bloka
sl[3]: Dolžina zapisa = %lu bloki

en: Unaligned block (%lu byte) in archive | Unaligned block (%lu bytes) in archive
sl[0]: Neporavnan blok (%lu bajtov) v arhivu
sl[1]: Neporavnan blok (%lu bajt) v arhivu
sl[2]: Neporavnan blok (%lu bajta) v arhivu
sl[3]: Neporavnan blok (%lu bajti) v arhivu

en: Cannot backspace archive file; it may be unreadable without -i
sl: Nazaj po arhivu ne gre, morda ni berljiv brez izbire -i

en: rmtlseek not stopped at a record boundary
sl: rmtlseek se ni ustavil na meji zapisa

en: %s: contains invalid volume number
sl: %s: vsebuje neveljavno številko dela

en: Volume number overflow
sl: Prekoračitev številke dela

en: Prepare volume #%d for %s and hit return:
sl: Pripravite del #%d za %s in pritisnite Return:

en: EOF where user reply was expected
sl: Znak EOF na mestu, kjer se pričakuje odgovor uporabnika

en: WARNING: Archive is incomplete
sl: POZOR: Arhiv nepopoln

en:  n name        Give a new file name for the next (and subsequent) volume(s)
     q             Abort tar
     y or newline  Continue operation
sl:  n [ime]       Podamo novo ime datoteke za naslednji del (in vse nadaljnje)
     q             Končamo tar
     y, newline    Nadaljujemo z delovanjem

en:  !             Spawn a subshell
sl:  !             Poženemo ukazno podlupino

en:  ?             Print this list
sl:  ?             Ta seznam uzazov

en: No new volume; exiting.
sl: Novega dela ni, konec.

en: File name not specified. Try again.
sl: Ime datoteke ni določeno. Poskusite znova.

en: Invalid input. Type ? for help.
sl: Neveljaven vnos. Vtipkajte ? za pomoč.

en: %s command failed
sl: ukaz %s neuspešen

en: %s is not continued on this volume
sl: %s se ne nadaljuje v tem delu

en: %s is possibly continued on this volume: header contains truncated name
sl: %s se morda nadaljuje v tem delu: zaglavje vsebuje porezano ime

en: %s is the wrong size (%s != %s + %s)
sl: %s je napačne velikosti (%s != %s + %s)

en: This volume is out of sequence (%s - %s != %s)
sl: Ta del ne sodi v zaporedje (%s - %s != %s)

en: Archive not labeled to match %s
sl: Arhiv ni označen skladno z %s

en: Volume %s does not match %s
sl: Del %s ne ustreza %s

en: %s: file name too long to be stored in a GNU multivolume header, truncated
sl: %s: ime datoteke je predolgo za zapis v zaglavje GNU večdelnega arhiva; porezano

en: write did not end on a block boundary
sl: pisanje se ni končalo s koncem bloka

en: Could only read %lu of %lu byte | Could only read %lu of %lu bytes
sl[0]: Prebrati je bilo moč samo %lu od %lu bajtov
sl[1]: Prebrati je bilo moč samo %lu od %lu bajta
sl[2]: Prebrati je bilo moč samo %lu od %lu bajtov
sl[3]: Prebrati je bilo moč samo %lu od %lu bajtov

en: Contents differ
sl: Vsebina se razlikuje

en: Unexpected EOF in archive
sl: Nepričakovan znak za konec datoteke v arhivu

en: File type differs
sl: Zvrst datoteke se razlikuje

en: Mode differs
sl: Način se razlikuje

en: Uid differs
sl: Številka uporabnika (UID) se razlikuje

en: Gid differs
sl: Številka skupine (GID) se razlikuje

en: Mod time differs
sl: Čas zadnje spremembe se razlikuje

en: Size differs
sl: Velikost se razlikuje

en: Not linked to %s
sl: Ni povezana z %s

en: Symlink differs
sl: Simbolna povezava se razlikuje

en: Device number differs
sl: Številka enote se razlikuje

en: Verify
sl: Preverjanje

en: %s: Unknown file type '%c', diffed as normal file
sl: %s: Neznana vrsta datoteke »%c«, diff kot na navadni datoteki

en: Archive contains file names with leading prefixes removed.
sl: Arhiv vsebuje imena datotek z odstranjenimi vodilnimi predponami.

en: Archive contains transformed file names.
sl: Arhiv vsebuje transformirana imena datotek.

en: Verification may fail to locate original files.
sl: Verifikacija morda ne bo uspela locirati izvornih datotek.

en: VERIFY FAILURE: %d invalid header detected | VERIFY FAILURE: %d invalid headers detected
sl[0]: NAPAKA PRI PREVERJANJU: najdeno %d neveljavnih glav
sl[1]: NAPAKA PRI PREVERJANJU: najdena %d neveljavna glava
sl[2]: NAPAKA PRI PREVERJANJU: najdeni %d neveljavni glavi
sl[3]: NAPAKA PRI PREVERJANJU: najdene %d neveljavne glave

en: A lone zero block at %s
sl: Osamljeni ničelni blok pri %s

en: %s: contains a cache directory tag %s; %s
sl: %s: vsebuje značko medpomnilniškega imenika %s; %s

en: value %s out of %s range %s..%s; substituting %s
sl: vrednost %s od %s obseg %s..%s; zamenjano %s

en: value %s out of %s range %s..%s
sl: vrednost %s od %s obseg %s..%s

en: Generating negative octal headers
sl: Ustvarjanje negativnih osmiških glav

en: %s: file name is too long (max %d); not dumped
sl: %s: ime datoteke je predolgo (največ %d); brez iznosa

en: %s: file name is too long (cannot be split); not dumped
sl: %s: ime datoteke je predolgo (ni mogoče deliti); brez iznosa

en: %s: link name is too long; not dumped
sl: %s: ime povezave je predolgo; brez iznosa

en: %s: File shrank by %s byte; padding with zeros | %s: File shrank by %s bytes; padding with zeros
sl[0]: %s: Datoteka skrčena za %s bajtov; dopolnjeno z ničlami
sl[1]: %s: Datoteka skrčena za %s bajt; dopolnjeno z ničlami
sl[2]: %s: Datoteka skrčena za %s bajta; dopolnjeno z ničlami
sl[3]: %s: Datoteka skrčena za %s bajte; dopolnjeno z ničlami

en: %s: file is on a different filesystem; not dumped
sl: %s: datoteka je na drugem datotečnem sistemu; brez iznosa

en: contents not dumped
sl: vsebina ni iznešena

en: %s: Unknown file type; file ignored
sl: %s: Neznan tip datoteke; datoteka ignorirana

en: Missing links to %s.
sl: Manjkajo povezave na %s.

en: %s: file is unchanged; not dumped
sl: %s: datoteka je nespremenjena; brez iznosa

en: %s: file is the archive; not dumped
sl: %s: datoteka je arhiv; brez iznosa

en: directory not dumped
sl: imenik ni iznešen

en: %s: file changed as we read it
sl: %s: Datoteka je bila spremenjena med branjem

en: %s: socket ignored
sl: %s: vtičnica ignorirana

en: %s: door ignored
sl: %s: vrata ignorirana

en: Skipping to next header
sl: Preskok na naslednjo glavo

en: Deleting non-header from archive
sl: Brisanje ne-glave iz arhiva

en: %s: implausibly old time stamp %s
sl: %s: neverjetno stara časovna oznaka %s

en: %s: time stamp %s is %s s in the future
sl: %s: oznaka časa %s je %s s v prihodnosti

en: %s: Unexpected inconsistency when making directory
sl: %s: Nepričakovana neskladnost pri ustvarjanju imenika

en: %s: skipping existing file
sl: %s: obstoječa datoteka se preskoči

en: %s: Directory renamed before its status could be extracted
sl: %s: Imenik preimenovan, preden je bilo moč restavrirati njegov status

en: Extracting contiguous files as regular files
sl: Neprekinjene datoteke se restavrirajo kot navadne

en: Attempting extraction of symbolic links as hard links
sl: Simbolne povezave poskusimo dearhivirati kot trde

en: %s: Cannot extract -- file is continued from another volume
sl: %s: Dearhivacija ni mogoča - datoteka se nadaljuje iz prejšnjega dela

en: Unexpected long name header
sl: Nepričakovano zaglavje z dolgim imenom

en: %s: Unknown file type '%c', extracted as normal file
sl: %s: Neznana vrsta datoteke »%c«, restavrira se kot navadna datoteka

en: Current %s is newer or same age
sl: Obstoječa »%s« je novejša ali enako stara

en: %s: Was unable to backup this file
sl: %s: Varnostne kopije te datoteke ni moč napraviti

en: Cannot rename %s to %s
sl: Preimenovanje %s v %s ni mogoče

en: %s: Directory has been renamed from %s
sl: %s: Imenik je bil preimenovan z %s

en: %s: Directory is new
sl: %s: Imenik je nov

en: %s: directory is on a different filesystem; not dumped
sl: %s: imenik je na drugem datotečnem sistemu; brez iznosa

en: %s: Directory has been renamed
sl: %s: Imenik je bil preimenovan

en: Invalid time stamp
sl: Neveljavna oznaka časa

en: Invalid modification time
sl: Neveljaven čas spremembe

en: Invalid modification time (nanoseconds)
sl: Neveljaven čas spremembe (nanosekunde)

en: Invalid device number
sl: Neveljavna številka enote

en: Invalid inode number
sl: Neveljavna številka inoda

en: %s: byte %s: %s %.*s... too long
sl: %s: bajt %s: %s %.*s... predolgo

en: Unexpected EOF in snapshot file
sl: Nepričakovan znak za konec datoteke v trenutnem posnetku

en: %s: byte %s: %s %s followed by invalid byte 0x%02x
sl: %s: bajt %s: %s %s sledi neveljaven bajt 0x%02x

en: %s: byte %s: (valid range %s..%s)
    	%s %s
sl: %s: bajt %s: (veljavni razpon %s..%s)
    	%s %s

en: %s: byte %s: %s %s
sl: %s: bajt %s: %s %s

en: %s: byte %s: %s
sl: %s: bajt %s: %s

en: Missing record terminator
sl: Manjkajoč zaključek zapisa

en: Bad incremental file format
sl: Okvarjen inkrementalni zapis datoteke

en: Unsupported incremental format version: %<PRIuMAX>
sl: Nepodprta različica inkrementalnega zapisa: %<PRIuMAX>

en: Malformed dumpdir: expected '%c' but found %#3o
sl: Skladenjska napaka pri imeniku za iznos: pričakovan »%c«, najden %#3o

en: Malformed dumpdir: 'X' duplicated
sl: Skladenjska napaka pri imeniku za iznos: »X« podvojen

en: Malformed dumpdir: empty name in 'R'
sl: Skladenjska napaka pri imeniku za iznos: manjkajoče ime pri »R«

en: Malformed dumpdir: empty name in 'T'
sl: Skladenjska napaka pri imeniku za iznos: manjkajoče ime pri »T«

en: Malformed dumpdir: expected '%c' but found end of data
sl: Skladenjska napaka pri imeniku za iznos: pričakovan »%c«, najden konec podatkov

en: Malformed dumpdir: 'X' never used
sl: Skladenjska napaka pri imeniku za iznos: »X« ni uporabljen

en: Cannot create temporary directory using template %s
sl: Ni mogoče ustvariti začasnega imenika po šabloni %s

en: %s: Not purging directory: unable to stat
sl: %s: Imenika ne čistimo: statistika zanj ni dosegljiva

en: %s: directory is on a different device: not purging
sl: %s: imenik je na drugi napravi; brez čiščenja

en: %s: Deleting %s
sl: %s: Brisanje %s

en: %s: Cannot remove
sl: %s: Odstranitev ni mogoča

en: %s: Omitting
sl: %s: Izpuščeno

en: block %s: ** Block of NULs **
sl: blok %s: ** Blok znakov NUL **

en: block %s: ** End of File **
sl: blok %s: ** Konec datoteke **

en: block %s:
sl: blok %s:

note: TRANSLATORS: %s is type of the value (gid_t, uid_t, etc.)
en: Blanks in header where numeric %s value expected
sl: Na mestu v glavi, kjer se pričakuje številčno vrednost %s, so presledki

note: TRANSLATORS: Second %s is a type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive octal value %.*s is out of %s range; assuming two's complement
sl: Osmiška vrednost arhiva %.*s izven obsega %s; privzema se dvojiški komplement

note: TRANSLATORS: Second %s is a type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive octal value %.*s is out of %s range
sl: Osmiška vrednost arhiva %.*s izven obsega %s

en: Archive contains obsolescent base-64 headers
sl: Arhiv vsebuje zastarele glave oblike base-64

en: Archive signed base-64 string %s is out of %s range
sl: Podpis %s oblike base-64 v arhivu je izven obsega %s

en: Archive base-256 value is out of %s range
sl: Vrednost base-256 v arhivu izven obsega %s

note: TRANSLATORS: Second %s is a type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive contains %.*s where numeric %s value expected
sl: Arhiv vsebuje %.*s na mestu, kjer se pričakuje številčno vrednost %s

note: TRANSLATORS: Second %s is type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive value %s is out of %s range %s..%s
sl: Vrednost arhiva %s je izven obsega %s: %s..%s

en:  link to %s
sl:  povezava na %s

en:  unknown file type %s
sl:  neznan tip datoteke %s

en: --Long Link--
sl: --Dolga povezava--

en: --Long Name--
sl: --Dolgo ime--

en: --Volume Header--
sl: --Glava dela--

en: --Continued at byte %s--
sl: --Nadaljevanje pri bajtu %s--

en: Creating directory:
sl: Ustvarja se imenik:

en: Renaming %s to %s
sl: Preimenovanje %s v %s

en: %s: Cannot rename to %s
sl: %s: Preimenovanje v %s ni mogoče

en: Renaming %s back to %s
sl: Preimenovanje %s nazaj v %s

en: %s: File removed before we read it
sl: %s: Datoteka je bila odstranjena, preden jo je bilo mogoče prebrati

en: child process
sl: proces naslednik

en: interprocess channel
sl: medprocesni kanal

en: add given FILE to the archive (useful if its name starts with a dash)
sl: dodaj navedeno DATOTEKO v arhiv (za imena datotek, ki se začnejo z »-«)

en: DIR
sl: IMENIK

en: change to directory DIR
sl: pomik v navedeni IMENIK

en: get names to extract or create from FILE
sl: preberi seznam datotek z navedene DATOTEKE

en: disable the effect of the previous --null option
sl: prekliči učinek prejšnje izbire --null

en: unquote input file or member names (default)
sl: odstrani narekovaje iz imen elementov (privzeto)

en: do not unquote input file or member names
sl: ne odstrani narekovajev iz imen elementov

en: PATTERN
sl: VZOREC

en: exclude files, given as a PATTERN
sl: brez datotek, ki jih opisuje VZOREC

en: exclude patterns listed in FILE
sl: brez datotek, ustrezajočim vzorcem, prebranih z DATOTEKE

en: exclude contents of directories containing CACHEDIR.TAG, except for the tag file itself
sl: brez vsebine imenikov, ki vsebujejo značko CACHEDIR.TAG, razen značke same

en: exclude everything under directories containing CACHEDIR.TAG
sl: brez imenikov, ki vsebujejo značko CACHEDIR.TAG, in vseh njihovih podimenikov

en: exclude directories containing CACHEDIR.TAG
sl: brez imenikov, ki vsebujejo značko CACHEDIR.TAG

en: exclude contents of directories containing FILE, except for FILE itself
sl: brez vsebine imenikov, ki vsebujejo DATOTEKO, razen DATOTEKE same

en: read exclude patterns for each directory from FILE, if it exists
sl: preberi izključitvene vzorce za vsak imenik iz DATOTEKE, če ta obstaja

en: read exclude patterns for each directory and its subdirectories from FILE, if it exists
sl: preberi izključitvene vzorce za vsak imenik in njegove podimenike iz DATOTEKE, če ta obstaja

en: exclude everything under directories containing FILE
sl: brez imenikov, ki vsebujejo DATOTEKO, in vseh njihovih podimenikov

en: exclude directories containing FILE
sl: brez imenikov, ki vsebujejo DATOTEKO

en: exclude version control system directories
sl: brez imenikov sistema za nadzor različic

en: read exclude patterns from the VCS ignore files
sl: preberi izključitvene vzorce iz izključitvenih datotek VCS

en: exclude backup and lock files
sl: brez varnostnih kopij in zaklepnih datotek

en: recurse into directories (default)
sl: rekurzivno vključi vse podimenike

en: avoid descending automatically in directories
sl: podimenikov se ne vključuje samodejno

en: File name matching options (affect both exclude and include patterns):
sl: Izbire ujemanja imen datotek (vpliva tako na vključitvene kot na izključitvene vzorce):

en: patterns match file name start
sl: vzorci se ujemajo z začetkom imena datoteke

en: patterns match after any '/' (default for exclusion)
sl: vzorci se ujemajo od kateregakoli znaka »/« dalje (privzeto pri izključitvi)

en: ignore case
sl: brez razlike med malimi in velikimi črkami

en: case sensitive matching (default)
sl: pri ujemanje se razlikuje med malimi in velikimi črkami (privzeto)

en: use wildcards (default for exclusion)
sl: uporabi nadomestne znake (privzeto za izključitvi)

en: verbatim string matching
sl: dobesedno ujemanje nizov

en: wildcards match '/' (default for exclusion)
sl: nadomestni znaki se ujemajo z »/« (privzeto pri izključitvi)

en: wildcards do not match '/'
sl: nadomestni znaki se ne ujemajo z »/«

en: command line
sl: ukazna vrstica

en: %s: file list requested from %s already read from %s
sl: %s: seznam datotek, ki ga zahteva %s, je že prebran iz %s

en: cannot split string '%s': %s
sl: ni mogoče razcepiti niza »%s«: %s

en: %s: file name read contains nul character
sl: %s: prebrano ime datoteke vsebuje znak \0

en: Pattern matching characters used in file names
sl: Z vzorcem ujemajoči se znaki, uporabljeni v imenih datotek

en: Use --wildcards to enable pattern matching, or --no-wildcards to suppress this warning
sl: Uporabite --wildcards, da bi omogočili ujemanje vzorcev, ali --no-wildcards, da izklopite to opozorilo

en: %s: Not found in archive
sl: %s: Ni najdeno v arhivu

en: %s: Required occurrence not found in archive
sl: %s: Zahtevane pojavitve ni moč najti v arhivu

en: Archive label mismatch
sl: Neskladje v oznaki arhiva

en: Using -C option inside file list is not allowed with --listed-incremental
sl: Izbira -C znotraj seznama datotek pri --listed-incremential ni dovoljena

en: Only one -C option is allowed with --listed-incremental
sl: Samo ena izbira -C je dovoljena pri --listed-incremential

en: Options '%s' and '%s' both want standard input
sl: Izbiri »%s« in »%s« obe zahtevata standardni vhod

en: %s: Invalid archive format
sl: %s: Neveljavna oblika arhiva

en: GNU features wanted on incompatible archive format
sl: Razširitve GNU izbrane na nezdružljivem formatu arhiva

en: Unknown quoting style '%s'. Try '%s --quoting-style=help' to get a list.
sl: Neznan slog navajanja »%s«. Poskusite »%s --quoting-style=help« za seznam.

en: GNU 'tar' saves many files together into a single tape or disk archive, and can restore individual files from the archive.
    
    Examples:
      tar -cf archive.tar foo bar  # Create archive.tar from files foo and bar.
      tar -tvf archive.tar         # List all files in archive.tar verbosely.
      tar -xf archive.tar          # Extract all files from archive.tar.
sl: GNU »tar« shranjuje več datotek skupaj na trak ali v arhiv na disku ter lahko povrne posamezne datoteke iz arhiva.
    
    Zgledi:
      tar -cf arhiv.tar prva druga  # Ustvari arhiv.tar z datotekama prva in druga.
      tar -tvf arhiv.tar            # Izčrpen seznam datotek v arhivu arhiv.tar.
      tar -xf arhiv.tar             # Restavrira vse datoteke iz arhiva arhiv.tar.

en: The backup suffix is '~', unless set with --suffix or SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    The version control may be set with --backup or VERSION_CONTROL, values are:
    
      none, off       never make backups
      t, numbered     make numbered backups
      nil, existing   numbered if numbered backups exist, simple otherwise
      never, simple   always make simple backups
sl: Pripona varnostne kopije je »~«, razen če ni drugače določeno z izbiro
    --suffix ali s spremenljivko SIMPLE_BACKUP_SUFFIX. Vrsto varnostne kopije
    lahko določimo z izbiro --backup ali s spremenljivko VERSION_CONTROL.
    Vrednosti so:
    
      none, off       nikoli ne izdeluj varnostnih kopij
      t, numbered     oštevilčene varnostne kopije
      nil, existing   oštevilčene varnostne kopije, če take že obstajajo,
                      sicer enostavne
      never, simple   vedno enostavne varnostne kopije

en: Main operation mode:
sl: Glavni načini delovanja:

en: list the contents of an archive
sl: izpiši vsebino arhiva

en: extract files from an archive
sl: restavriraj datoteke iz arhiva

en: create a new archive
sl: ustvarjanje novega arhiva

en: find differences between archive and file system
sl: iskanje razlik med arhivom in datotečnim sistemom

en: append files to the end of an archive
sl: dodajanje datotek na konec arhiva

en: only append files newer than copy in archive
sl: dodajanje novih datotek, če so novejše od že arhiviranih

en: append tar files to an archive
sl: zlivanje arhivov

en: delete from the archive (not on mag tapes!)
sl: brisanje datotek iz arhiva (ne deluje na traku!)

en: test the archive volume label and exit
sl: preizkusi oznako dela arhiva in zaključi

en: Operation modifiers:
sl: Določila delovanja:

en: handle sparse files efficiently
sl: ekonomično ravnanje z razpršenimi datotekami

en: MAJOR[.MINOR]
sl: GLAVNI[.POMOŽNI]

en: set version of the sparse format to use (implies --sparse)
sl: izberi uporabljeno različico razpršenega zapisa (implicira --sparse)

en: handle old GNU-format incremental backup
sl: stari zapis GNU za inkrementalne arhive

en: handle new GNU-format incremental backup
sl: novi zapis GNU za inkrementalne arhive

en: dump level for created listed-incremental archive
sl: raven izmeta za ustvarjene inkrementalne arhive

en: do not exit with nonzero on unreadable files
sl: nadaljuj z branjem, tudi če datoteke ni moč prebrati

en: process only the NUMBERth occurrence of each file in the archive; this option is valid only in conjunction with one of the subcommands --delete, --diff, --extract or --list and when a list of files is given either on the command line or via the -T option; NUMBER defaults to 1
sl: obdelaj le vsako N-to pojavitev vsake datoteke v arhivu. Ta izbira je veljavna le v zvezi z enim od podukazov --delete, --diff, --extract ali --list, pri čemer je seznam datotek podan bodisi v ukazni vrstici, bodisi z izbiro -T. Privzeta vrednost N je 1.

en: archive is seekable
sl: po arhivu je mogoče iskati

en: archive is not seekable
sl: po arhivu ni mogoče iskati

en: do not check device numbers when creating incremental archives
sl: pri izdelavi inkrementalnega arhiva ne preverjaj številke naprav

en: check device numbers when creating incremental archives (default)
sl: pri izdelavi inkrementalnega arhiva preverjaj številke naprav (privzeto)

en: Overwrite control:
sl: Nadzor nad pisanjem prek:

en: attempt to verify the archive after writing it
sl: s poskusom preverjanja zapisanega arhiva

en: remove files after adding them to the archive
sl: pobriši datoteke, potem ko so arhivirane

en: don't replace existing files when extracting, treat them as errors
sl: pri restavriranju ne piši prek obstoječih datotek, ampak jih obravnavaj kot napako

en: don't replace existing files when extracting, silently skip over them
sl: pri restavriranju ne piši prek obstoječih datotek, preskoči jih brez opozorila

en: don't replace existing files that are newer than their archive copies
sl: ne piši prek obstoječih datotek, novejših od arhiviranih

en: overwrite existing files when extracting
sl: pri restavriranju piši prek obstoječih datotek

en: remove each file prior to extracting over it
sl: s poprejšnjim brisanjem obstoječih datotek pri restavriranju istoimenskih novih

en: empty hierarchies prior to extracting directory
sl: izprazni hierarhije pred restavriranjem imenikov

en: preserve metadata of existing directories
sl: ohrani metainformacije o obstoječih imenikih

en: overwrite metadata of existing directories when extracting (default)
sl: pri restavriranju piši prek metapodatkov obstoječih imenikov (privzeto)

en: preserve existing symlinks to directories when extracting
sl: pri restavriranju ohrani obstoječe simbolne povezave na imenike

en: create a subdirectory to avoid having loose files extracted
sl: ustvari podimenik, da se izogne dearhiviranju nepovezanih datotek

en: Select output stream:
sl: Izbira izhodnega toka:

en: extract files to standard output
sl: datoteke restavriraj na standardni izhod

en: COMMAND
sl: UKAZ

en: pipe extracted files to another program
sl: datoteke napelji na vhod drugega programa

en: ignore exit codes of children
sl: prezri izhodne kode hčerinskih procesov

en: treat non-zero exit codes of children as error
sl: obravnavaj neničelne izhodne kode hčerinskih procesov kot napako

en: Handling of file attributes:
sl: Ravnanje z atributi datotek:

en: force NAME as owner for added files
sl: pri dodajanju datotek spremenimo lastnika v IME

en: force NAME as group for added files
sl: pri dodajanju datotek spremenimo skupino v IME

en: DATE-OR-FILE
sl: DATUM-ČAS

en: set mtime for added files from DATE-OR-FILE
sl: nastavi mtime za dodane datoteke iz DATUM-ALI-DATOTEKA

en: CHANGES
sl: SPREMEMBE

en: force (symbolic) mode CHANGES for added files
sl: zahtevaj (simbolne) SPREMEMBE zaščite za dodane datoteke

en: METHOD
sl: METODA

en: preserve access times on dumped files, either by restoring the times after reading (METHOD='replace'; default) or by not setting the times in the first place (METHOD='system')
sl: ohrani čas dostopa na iznesenih datotekah, bodisi z restavriranjem časa po branju (METODA=replace, privzeto) ali tako, da se časa sploh ne nastavi (METODA=system)

en: don't extract file modified time
sl: brez restavriranja časa spremembe

en: try extracting files with the same ownership as exists in the archive (default for superuser)
sl: skušaj restavrirati datoteke tako, da se ohrani njihov lastnik iz arhiva (privzeto za administratorja)

en: extract files as yourself (default for ordinary users)
sl: restavriraj datoteke tako, da postanemo njihov lastnik (privzeto za navadne uporabnike)

en: always use numbers for user/group names
sl: s številčnimi vrednostmi UID/GID namesto imen

en: extract information about file permissions (default for superuser)
sl: restavriraj podatke o dovoljenjih za dostop do datotek (privzeto za administratorja)

en: apply the user's umask when extracting permissions from the archive (default for ordinary users)
sl: uporabi uporabnikovo masko umask pri restavriranju dovoljenj za dostop do datotek (privzeto za uporabnike)

en: member arguments are listed in the same order as the files in the archive
sl: argumenti elementov so navedeni v enakem vrstnem redu kot datoteke v arhivu

en: delay setting modification times and permissions of extracted directories until the end of extraction
sl: z nastavljanjem časa sprememb in dovoljenja za dostop za restavrirane imenike počakaj do zaključka restavriranja

en: cancel the effect of --delay-directory-restore option
sl: prekliči učinek izbire --delay-directory-restore

en: ORDER
sl: UREDITEV

en: directory sorting order: none (default), name or inode
sl: razvrstitvena ureditev imenika: none (privzeto), name ali inode

en: directory sorting order: none (default) or name
sl: razvrstitvena ureditev imenika: none (privzeto) ali name

en: Handling of extended file attributes:
sl: Ravnanje z razširjenimi atributi datotek:

en: Enable extended attributes support
sl: Omogoči podporo za razširjene atribute

en: Disable extended attributes support
sl: Onemogoči podporo za razširjene atribute

en: MASK
sl: MASKA

en: specify the include pattern for xattr keys
sl: določi vključitveni vzorec za ključe xattr

en: specify the exclude pattern for xattr keys
sl: določi izključitveni vzorec za ključe xattr

en: Enable the SELinux context support
sl: Omogoči podporo za kontekst SELinux

en: Disable the SELinux context support
sl: Onemogoči podporo za kontekst SELinux

en: Enable the POSIX ACLs support
sl: Omogoči podporo za POSIX ACL

en: Disable the POSIX ACLs support
sl: Onemogoči podporo za POSIX ACL

en: Device selection and switching:
sl: Izbira enote in preklapljanje:

en: ARCHIVE
sl: ARHIV

en: use archive file or device ARCHIVE
sl: uporabi datoteko ali enoto ARHIV

en: archive file is local even if it has a colon
sl: arhiv je lokalen kljub dvopičju v imenu datoteke

en: use given rmt COMMAND instead of rmt
sl: uporabi navedeni UKAZ rmt namesto rmt

en: use remote COMMAND instead of rsh
sl: uporabi nelokalen UKAZ namesto rsh

en: specify drive and density
sl: določi enoto in gostoto zapisa

en: create/list/extract multi-volume archive
sl: ustvari/preglej/restavriraj arhiv v več delih

en: change tape after writing NUMBER x 1024 bytes
sl: menjava traku po ŠT x 1024 zapisanih bajtih

en: run script at end of each tape (implies -M)
sl: poženi SKRIPT po koncu traku (privzema -M)

en: use/update the volume number in FILE
sl: uporabi/ažurira se število dela v DATOTEKI

en: Device blocking:
sl: Bločna razdelitev enote:

en: BLOCKS
sl: BLOKI

en: BLOCKS x 512 bytes per record
sl: dolžina zapisa BLOKI × 512 bajtov

en: NUMBER of bytes per record, multiple of 512
sl: ŠTEVILO bajtov v zapisu (večkratnik 512)

en: ignore zeroed blocks in archive (means EOF)
sl: ne meni se za bloke ničel (EOF)

en: reblock as we read (for 4.2BSD pipes)
sl: razdeli na bloke ob branju (cevovodi 4.2BSD)

en: Archive format selection:
sl: Izbira oblike arhiva:

en: FORMAT
sl: OBLIKA

en: create archive of the given format
sl: ustvari arhiv v navedeni obliki

en: FORMAT is one of the following:
sl: OBLIKA je nekaj od naštetega:

en: old V7 tar format
sl: oblika starega V7 tar

en: GNU format as per tar <= 1.12
sl: stara oblika GNU tar <= 1.12

en: GNU tar 1.13.x format
sl: oblika GNU tar 1.13.x

en: POSIX 1003.1-1988 (ustar) format
sl: oblika POSIX 1003.1-1988 (ustar)

en: POSIX 1003.1-2001 (pax) format
sl: oblika POSIX 1003.1-2001 (pax)

en: same as pax
sl: isto kot pax

en: same as --format=v7
sl: isto kot --format=v7

en: same as --format=posix
sl: isto kot --format=posix

en: keyword[[:]=value][,keyword[[:]=value]]...
sl: ključ[[:]=vrednost][,ključ[[:]=vrednost]]...

en: control pax keywords
sl: krmilni ključi pax

en: TEXT
sl: VZOREC

en: create archive with volume name TEXT; at list/extract time, use TEXT as a globbing pattern for volume name
sl: ustvari arhiv z imenom dela IME; pri izpisu seznama/restavriranju je lahko IME regularni izraz za ime dela

en: Compression options:
sl: Izbire glede stiskanja:

en: use archive suffix to determine the compression program
sl: program za stiskanje ugotovi iz pripone arhiva

en: do not use archive suffix to determine the compression program
sl: ne ugotavljaj programa za stiskanje iz pripone arhiva

en: PROG
sl: PROGRAM

en: filter through PROG (must accept -d)
sl: filtriraj skozi PROGRAM (sprejemati mora izbiro -d)

en: Local file selection:
sl: Izbira lokalne datoteke:

en: stay in local file system when creating archive
sl: pri arhiviranju izpusti datoteke na nelokalnih datotečnih sistemih

en: don't strip leading '/'s from file names
sl: ne odstrani vodilnih »/« iz imen datotek

en: follow symlinks; archive and dump the files they point to
sl: sledi simbolnim povezavam; arhiviraj/iznesi ciljne datoteke

en: follow hard links; archive and dump the files they refer to
sl: sledi trdim povezavam; arhiviraj/iznesi ciljne datoteke

en: MEMBER-NAME
sl: IME

en: begin at member MEMBER-NAME when reading the archive
sl: začni z navedenim IMENOM ob branju arhiva

en: only store files newer than DATE-OR-FILE
sl: shrani le datoteke, novejše od DATUM-ČAS

en: DATE
sl: DATUM

en: compare date and time when data changed only
sl: primerjaj datum in uro le, kadar se podatki spremenijo

en: CONTROL
sl: TIP

en: backup before removal, choose version CONTROL
sl: varnostna kopija pred brisanjem, z možnostjo izbire TIPA varnostne kopije

en: STRING
sl: NIZ

en: backup before removal, override usual suffix ('~' unless overridden by environment variable SIMPLE_BACKUP_SUFFIX)
sl: varnostna kopija pred brisanjem; prekličemo običajno PRIPONO (»~«, razen če lupinska spremenljivka SIMPLE_BACKUP_SUFFIX določa drugače)

en: File name transformations:
sl: Pretvorbe imen datotek:

en: strip NUMBER leading components from file names on extraction
sl: pri restavriranju poreži ŠTEVILO vodilnih komponent iz imen datotek

en: EXPRESSION
sl: IZRAZ

en: use sed replace EXPRESSION to transform file names
sl: uporabi nadomestitveni IZRAZ programa sed za pretvorbo imen datotek

en: Informative output:
sl: Informativni izpisi:

en: verbosely list files processed
sl: z izčrpnim izpisom obdelanih datotek

en: KEYWORD
sl: KLJUČ

en: warning control
sl: nadzor opozorila

en: display progress messages every NUMBERth record (default 10)
sl: izpiši poročilo o napredku pri vsakem N-tem zapisu (privzeto 10)

en: ACTION
sl: DEJANJE

en: execute ACTION on each checkpoint
sl: na vsaki kontrolni točki izvedi DEJANJE

en: print a message if not all links are dumped
sl: izpiši sporočilo, če niso zapisane vse povezave

en: print total bytes after processing the archive; with an argument - print total bytes when this SIGNAL is delivered; Allowed signals are: SIGHUP, SIGQUIT, SIGINT, SIGUSR1 and SIGUSR2; the names without SIG prefix are also accepted
sl: izpiši skupno število bajtov po obdelavi arhiva; skupaj z argumentom - izpiši skupno število bajtov do prejema SIGNALA; Dovoljeni signali so: SIGHUP, SIGQUIT, SIGINT, SIGUSR1 in SIGUSR2, prepoznana so tudi imena signalov brez predpone SIG-

en: print file modification times in UTC
sl: izpiši čase sprememb datotek v UTC

en: print file time to its full resolution
sl: izpiši čas datoteke v polni ločljivosti

en: send verbose output to FILE
sl: zapiši izčrpno poročilo v DATOTEKO

en: show block number within archive with each message
sl: z izpisom zaporednega bloka v arhivu ob vsakem sporočilu

en: ask for confirmation for every action
sl: vprašaj za potrditev pri vsakem koraku

en: show tar defaults
sl: prikaži privzete nastavitve

en: show valid ranges for snapshot-file fields
sl: prikaži veljavne razpone za polja snapshot-file

en: when listing or extracting, list each directory that does not match search criteria
sl: pri izpisu seznama ali restavriranju izpiši vsak imenik, ki ne ustreza iskalnim pogojem

en: show file or archive names after transformation
sl: prikaži imena datotek ali arhivov po pretvorbi

en: STYLE
sl: SLOG

en: set name quoting style; see below for valid STYLE values
sl: nastavi slog navajanja imen; glej spodaj za veljavne SLOGE

en: additionally quote characters from STRING
sl: dodatno navedi znake iz NIZA

en: disable quoting for characters from STRING
sl: onemogoči navajanje znakov iz NIZA

en: Compatibility options:
sl: Združljivostne izbire:

en: when creating, same as --old-archive; when extracting, same as --no-same-owner
sl: ob ustvarjanju arhiva isto kot --old-archive; ob restavriranju isto kot --no-same-owner

en: Other options:
sl: Druge izbire:

en: disable use of some potentially harmful options
sl: onemogoči rabo nekaterih potencialno škodljivih izbir

note: TRANSLATORS: Both %s in this statement are replaced with option names.
en: '%s' cannot be used with '%s'
sl: »%s« ni mogoče uporabiti obenem z »%s«

en: You may not specify more than one '-Acdtrux', '--delete' or  '--test-label' option
sl: Podate lahko največ eno od izbir »-Acdtrux« ali »--test-label«

en: Conflicting compression options
sl: Nasprotujoče si izbire glede stiskanja arhiva

en: Unknown signal name: %s
sl: Neznano ime signala: %s

en: Date sample file not found
sl: Datoteke z vzorcem datuma ni najti

en: Substituting %s for unknown date format %s
sl: Nadomešča se %s za neznan format datuma %s

en: Option %s: Treating date '%s' as %s
sl: Izbira %s: Datum »%s« se obravnava kot %s

en: filter the archive through %s
sl: filtriraj arhiv skozi %s

en: Valid arguments for the --quoting-style option are:
sl: Veljavni argumenti pri izbiri --quoting-style so:

en: 
    *This* tar defaults to:
sl: 
    Privzete vrednosti *tega* programa tar:

en: Invalid owner or group ID
sl: Neveljaven ID lastnika ali skupine

en: Invalid blocking factor
sl: Neveljaven faktor blokiranja

en: Invalid tape length
sl: Neveljavna dolžina traku

en: Invalid incremental level value
sl: Okvarjena vrednost inkrementalne ravni

en: More than one threshold date
sl: Več kot en pražni podatek

en: Invalid sparse version value
sl: Neveljavna vrednost razpršene različice

en: --atime-preserve='system' is not supported on this platform
sl: izbira --atime-preserve='system' na tem sistemu ni podprta

en: --checkpoint value is not an integer
sl: vrednost --checkpoint ni celo število

en: Invalid mode given on option
sl: Podana zaščita ni veljavna

en: Invalid number
sl: Neveljavno število

en: Invalid record size
sl: Neveljavna dolžina zapisa

en: Record size must be a multiple of %d.
sl: Dolžina zapisa mora biti večkratnik %d.

en: Invalid number of elements
sl: Neveljavno število elementov

en: Only one --to-command option allowed
sl: Dovoljena je le ena izbira --to-command

en: Malformed density argument: %s
sl: Okvarjen argument gostote: %s

en: Unknown density: '%c'
sl: Neznana gostota: »%c«

en: Options '-[0-7][lmh]' not supported by *this* tar
sl: *Ta* izvedba tar ne podpira izbir »-[0-7][lmh]«

en: [FILE]...
sl: [DATOTEKA]...

en: Old option '%c' requires an argument.
sl: Stara izbira »%c« zahteva argument.

en: --occurrence is meaningless without a file list
sl: --occurrence nima pomena brez seznama datotek

en: Multiple archive files require '-M' option
sl: Več arhivskih datotek zahteva izbiro »-M«

en: --level is meaningless without --listed-incremental
sl: Izbira --level je brez pomena brez izbire --listed-incremential

en: %s: Volume label is too long (limit is %lu byte) | %s: Volume label is too long (limit is %lu bytes)
sl[0]: %s: Oznaka dela je predolga (omejitev je %lu bajtov)
sl[1]: %s: Oznaka dela je predolga (omejitev je %lu bajt)
sl[2]: %s: Oznaka dela je predolga (omejitev je %lu bajta)
sl[3]: %s: Oznaka dela je predolga (omejitev je %lu bajti)

en: Cannot verify multi-volume archives
sl: Arhivov v več delih ni mogoče preveriti

en: Cannot verify compressed archives
sl: Stisnjenega arhiva ni mogoče preveriti

en: Cannot use multi-volume compressed archives
sl: Stisnjeni arhivi v več delih niso mogoči

en: Cannot concatenate compressed archives
sl: Stisnjenega arhiva ni mogoče združevati

en: --pax-option can be used only on POSIX archives
sl: izbira --pax-option je mogoča le na arhivih POSIX

en: --acls can be used only on POSIX archives
sl: izbira --acls je mogoča le na arhivih POSIX

en: --selinux can be used only on POSIX archives
sl: izbira --selinux je mogoča le na arhivih POSIX

en: --xattrs can be used only on POSIX archives
sl: izbira --xattrs je mogoča le na arhivih POSIX

en: Cannot deduce top-level directory name; please set it explicitly with --one-top-level=DIR
sl: Vrhnjega imenika ni mogoče ugotoviti; prosimo nastavite ga izrecno z --one-top-level=IMENIK

en: Volume length cannot be less than record size
sl: Dolžina dela ne more biti manjša od velikosti zapisa

en: Cowardly refusing to create an empty archive
sl: Zahteva po odprtju praznega arhiva bojazljivo zavrnjena

en: Options '-Aru' are incompatible with '-f -'
sl: Izbire »-Aru« so nezdružljive z »-f -«

en: You must specify one of the '-Acdtrux', '--delete' or '--test-label' options
sl: Ena od izbir »-Acdtrux«, »--delete« ali »--test-label« je obvezna

en: Exiting with failure status due to previous errors
sl: Zaradi predhodnih napak zaključujemo s statusom napake

en: %s: File shrank by %s byte | %s: File shrank by %s bytes
sl[0]: %s: Datoteka skrčena za %s bajtov
sl[1]: %s: Datoteka skrčena za %s bajt
sl[2]: %s: Datoteka skrčena za %s bajta
sl[3]: %s: Datoteka skrčena za %s bajte

en: Keyword %s is unknown or not yet implemented
sl: Ključ %s je bodisi neznan, bodisi še ni izveden

en: Time stamp is out of allowed range
sl: Oznaka časa izven obsega

en: Pattern %s cannot be used
sl: Vzorca %s ni mogoče uporabiti

en: Keyword %s cannot be overridden
sl: Ključa %s ni mogoče preklicati

en: Malformed extended header: missing length
sl: Poškodovana razširjena glava: manjka dolžina

en: Extended header length %*s is out of range
sl: Dolžina razširjene glave %*s je izven dovoljenega obsega

en: Malformed extended header: missing blank after length
sl: Poškodovana razširjena glava: za dolžino manjka presledek

en: Malformed extended header: missing equal sign
sl: Poškodovana razširjena glava: manjka enačaj

en: Malformed extended header: missing newline
sl: Poškodovana razširjena glava: manjka znak za novo vrstico

en: Ignoring unknown extended header keyword '%s'
sl: Ne upošteva se neznanega ključa razširjene glave »%s«

en: Generated keyword/value pair is too long (keyword=%s, length=%s)
sl: Ustvarjeni par ključ/vrednost je predolg (ključ=%s, dolžina=%s)

note: TRANSLATORS: The first %s is the pax extended header keyword (atime, gid, etc.).
en: Extended header %s=%s is out of range %s..%s
sl: Par %s=%s v razširjeni glavi je izven obsega %s..%s

en: Malformed extended header: invalid %s=%s
sl: Poškodovana razširjena glava: neveljavni %s=%s

en: Malformed extended header: excess %s=%s
sl: Poškodovana razširjena glava: odvečni %s=%s

en: Malformed extended header: invalid %s: unexpected delimiter %c
sl: Poškodovana razširjena glava: neveljavni %s: nepričakovani razmejilnik %c

en: Malformed extended header: invalid %s: odd number of values
sl: Poškodovana razširjena glava: neveljavni %s: liho število vrednosti

en: %s: not a valid timeout
sl: %s: neveljaven čas preteka

en: %s: unknown checkpoint action
sl: %s: neznano dejanje za kontrolno točko

en: write
sl: zapiši

en: read
sl: preberi

note: TRANSLATORS: This is a "checkpoint of write operation", *not* "Writing a checkpoint". E.g. in Spanish "Punto de comprobaci@'on de escritura", *not* "Escribiendo un punto de comprobaci@'on"
en: Write checkpoint %u
sl: Oznaka pisanja %u

note: TRANSLATORS: This is a "checkpoint of read operation", *not* "Reading a checkpoint". E.g. in Spanish "Punto de comprobaci@'on de lectura", *not* "Leyendo un punto de comprobaci@'on"
en: Read checkpoint %u
sl: Oznaka branja %u

en: genfile manipulates data files for GNU paxutils test suite.
    OPTIONS are:
sl: genfile pripravi datoteke za testno zbirko GNU paxutils.
    IZBIRE so:

en: File creation options:
sl: Izbire ustvarjenja datotek:

en: SIZE
sl: VELIKOST

en: Create file of the given SIZE
sl: Ustvari arhiv z navedeno VELIKOSTJO

en: Write to file NAME, instead of standard output
sl: Zapiši na podano DATOTEKO namesto na standardni izhod

en: Read file names from FILE
sl: Preberi imena datotek iz podane DATOTEKE

en: -T reads null-terminated names
sl: -T prebere z \000 terminirana imena

en: Fill the file with the given PATTERN. PATTERN is 'default' or 'zeros'
sl: Zapiše v datoteko dani VZOREC. VZOREC je lahko 'default' ali 'zeros'

en: Size of a block for sparse file
sl: Velikost bloka za razpršeno datoteko

en: Generate sparse file. Rest of the command line gives the file map.
sl: Ustvari razpršeno datoteko. Preostanek ukazne vrstice podaja preslikavo datoteke.

en: OFFSET
sl: ODMIK

en: Seek to the given offset before writing data
sl: pomakni se na dani odmik pred pisanjem podatkov

en: File statistics options:
sl: Izbire statistike datotek:

en: Print contents of struct stat for each given file. Default FORMAT is:
sl: Izpiši vsebino strukture stat za vsako od datotek. Privzeti FORMAT je:

en: Synchronous execution options:
sl: Izbire za sinhrono izvajanje:

en: OPTION
sl: IZBIRA

en: Execute ARGS. Useful with --checkpoint and one of --cut, --append, --touch, --unlink
sl: Izvedi ARGUMENTE. Uporabno z izbiro --checkpoint in eno od naslednjih izbir: --cut, --append, --touch, --unlink

en: Perform given action (see below) upon reaching checkpoint NUMBER
sl: Ob dosegu kontrolne točke N izvedi dano dejanje (glejte spodaj)

en: Set date for next --touch option
sl: Nastavi datum za naslednjo izbiro --touch

en: Display executed checkpoints and exit status of COMMAND
sl: Izpiši izvedene kontrolne točke in izhodni status UKAZA

en: Synchronous execution actions. These are executed when checkpoint number given by --checkpoint option is reached.
sl: Dejanja sinhronega izvajanja. Izvedejo se, ko je dosežena ena od kontrolnih točk, podana z izbiro --checkpoint.

en: Truncate FILE to the size specified by previous --length option (or 0, if it is not given)
sl: Skrajšaj DATOTEKO na dolžino, določeno s prejšnjo izbiro --length (ali 0, če ta ni podana)

en: Append SIZE bytes to FILE. SIZE is given by previous --length option.
sl: Dodaj VELIKOST bajtov DATOTEKI. VELIKOST je podana s prejšnjo izbiro --length.

en: Update the access and modification times of FILE
sl: Posodobi čas dostopa in spremembe za DATOTEKO

en: Execute COMMAND
sl: Izvedi UKAZ

en: Invalid size: %s
sl: Neveljavna velikost: %s

en: Number out of allowed range: %s
sl: Številka izven dovoljenega obsega: %s

en: Negative size: %s
sl: Negativna velikost: %s

en: stat(%s) failed
sl: klic stat(%s) ni uspel

en: requested file length %lu, actual %lu
sl: zahtevana dolžina datoteke %lu, dejanska %lu

en: created file is not sparse
sl: ustvarjena datoteka ni razpršena

en: Error parsing number near `%s'
sl: Napaka pri razčlembi števila pri »%s«

en: Unknown date format
sl: Neznana format datuma

en: [ARGS...]
sl: [ARGUMENT...]

en: cannot open `%s'
sl: ni mogoče odpreti »%s«

en: cannot seek
sl: klic seek() ni mogoč

en: file name contains null character
sl: datoteka vsebuje znak NUL

en: cannot generate sparse files on standard output, use --file option
sl: razpršenih datotek ni mogoče ustvariti na standardnem izhodu, uporabite izbiro --file

en: incorrect mask (near `%s')
sl: nepravilna maska (pri »%s«)

en: Unknown field `%s'
sl: Neznano polje »%s«

en: cannot set time on `%s'
sl: ni mogoče nastaviti časa za »%s«

en: cannot truncate `%s'
sl: ni mogoče okrajšati »%s«

en: command failed: %s
sl: ukaz neuspešen: %s

en: cannot unlink `%s'
sl: ni mogoče odstraniti »%s«

en: Command exited successfully
sl: Ukaz se je uspešno zaključil

en: Command failed with status %d
sl: Ukaz se je zaključil neuspešno s statusom %d

en: Command terminated on signal %d
sl: Ukaz je bil prekinjen s signalom %d

en: Command stopped on signal %d
sl: Ukaz je bil ustavljen s signalom %d

en: Command dumped core
sl: Ukaz je izvrgel pomnilniško sliko

en: Command terminated
sl: Ukaz je bil prekinjen

en: --stat requires file names
sl: --stat zahteva imena datotek
