parted 2.3 - en to sl translation catalogue (486 entries)

en: invalid argument %s for %s
sl: neveljaven argument %s za %s

en: ambiguous argument %s for %s
sl: dvoumen argument %s za %s

en: Valid arguments are:
sl: Veljavni argumenti so:

en: write error
sl: napaka pisanja

en: Unknown system error
sl: Neznana sistemska napaka

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
sl: %s: možnost '--%s' ne dovoljuje argumenta

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
sl: %s: možnost '%c%s' ne dovoljuje argumenta

en: %s: option '--%s' requires an argument
sl: %s: možnost '--%s' zahteva argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
sl: %s: neprepoznana možnost '--%s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
sl: %s: neprepoznana možnost '%c%s'

en: %s: invalid option -- '%c'
sl: %s: neveljavna možnost -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sl: %s: možnost zahteva argument -- '%c'

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
sl: %s: možnost '-W %s' je dvoumna

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
sl: %s: možnost '-W %s' ne dovoljuje argumenta

en: %s: option '-W %s' requires an argument
sl: %s: možnost '-W %s' zahteva argument

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
sl: "

en: '
sl: "

en: Success
sl: Uspeh

en: No match
sl: Ni zadetkov

en: Invalid regular expression
sl: Neveljaven logični izraz

en: Invalid collation character
sl: Neveljaven znak za primerjavo

en: Invalid character class name
sl: Neveljavno ime razreda znakov

en: Trailing backslash
sl: Zaključna obratna poševnica

en: Invalid back reference
sl: Neveljaven povratni sklic

en: Unmatched [ or [^
sl: Nezaključen [ ali [^

en: Unmatched ( or \(
sl: Nezaključen ( ali \(

en: Unmatched \{
sl: Nezaključen \{

en: Invalid content of \{\}
sl: Neveljavna vsebina \{\}

en: Invalid range end
sl: Neveljaven konec razpona

en: Memory exhausted
sl: Pomnilnik je izčrpan

en: Invalid preceding regular expression
sl: Neveljaven predhodni logični izraz

en: Premature end of regular expression
sl: Prehiter konec logičnega izraza

en: Regular expression too big
sl: Logični izraz je prevelik

en: Unmatched ) or \)
sl: Odvečni ) ali \)

en: No previous regular expression
sl: Manjkajoč predhodni logični izraz

note: TRANSLATORS: A regular expression testing for an affirmative answer (english: "yes").  Testing the first character may be sufficient. Take care to consider upper and lower case. To enquire the regular expression that your system uses for this purpose, you can use the command locale -k LC_MESSAGES | 
en: ^[yY]
sl: ^[jJdD]

en: Packaged by %s (%s)
sl: Paket je pripravil %s (%s)

en: Packaged by %s
sl: Paket je pripravil %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
sl: ©

en: 
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sl: 
    GPLv3+: GNU GPL, različica 3 ali poznejša <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    To je prost program; lahko ga redistribuirate in/ali spreminjate.
    Za izdelek ni NOBENEGA JAMSTVA, do z zakonom dovoljene meje.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
sl: Avtor: %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
sl: Avtorja: %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s
    in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s in drugi.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: 
    Report bugs to: %s
sl: 
    Hrošče prijavite na: %s

en: Report %s bugs to: %s
sl: Hrošče programa %s prijavite na: %s

en: %s home page: <%s>
sl: Domača stran %s: <%s>

en: %s home page: <http://www.gnu.org/software/%s/>
sl: Domača stran %s: <http://www.gnu.org/software/%s/>

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>
sl: Splošna pomoč za uporabo programov GNU: <http://www.gnu.org/gethelp/>

en: memory exhausted
sl: pomnilnik je porabljen

en: Disk Image
sl: Odtis diska

en: Error opening %s: %s
sl: Napaka med odpiranjem %s: %s

en: Unable to open %s read-write (%s).  %s has been opened read-only.
sl: %s ni mogoče odpreti za branje in pisanje (%s). %s je odprt samo za branje.

en: %s during seek for read on %s
sl: %s med iskanjem za branje na %s

en: %s during read on %s
sl: %s med branjem na %s

en: Can't write to %s, because it is opened read-only.
sl: Pisanje v %s ni mogoče, ker je odprt samo za branje.

en: %s during seek for write on %s
sl: %s med iskanjem za pisanje na %s

en: %s during write on %s
sl: %s med pisanjem na %s

en: Try `%s --help' for more information.
sl: Poskusite `%s --help' za več podrobnosti.

en: Usage: %s [OPTION] [DEVICE]...
sl: Uporaba: %s [MOŽNOSTI] [NAPRAVE] ...

en: Inform the operating system about partition table changes.
    
      -d, --dry-run    do not actually inform the operating system
      -s, --summary    print a summary of contents
      -h, --help       display this help and exit
      -v, --version    output version information and exit
sl: Operacijski sistem obvesti o spremembah v preglednici razdelkov.
    
      -d, --dry-run    v resnici ne obvesti operacijskega sistema
      -s, --summary    izpiše povzetek vsebine
      -h, --help       prikaže to pomoč in konča
      -v, --version    prikaže podrobnosti o različici in konča

en: 
    When no DEVICE is given, probe all partitions.
sl: 
    Ko NAPRAVA ni podana, preišče vse razdelke.

en: 
    Report bugs to <%s>.
sl: 
    Hrošče prijavite na <%s>.

en: Unable to open %s.
sl: Ni bilo mogoče odpreti %s.

en: Unable to probe store.
sl: Zaloge ni mogoče preveriti.

en: The partition table cannot be re-read.  This means you need to reboot before mounting any modified partitions.  You also need to reinstall your boot loader before you reboot (which may require mounting modified partitions).  It is impossible do both things!  So you'll need to boot off a rescue disk, and reinstall your boot loader from the rescue disk.  Read section 4 of the Parted User documentation for more information.
sl: Preglednice razdelkov ni bilo mogoče znova prebrati. To pomeni, da je potreben ponoven zagon pred priklapljanjem spremenjenih razdelkov. Pred ponovnim zagonom je treba tudi znova namestiti zagonski nalagalnik (kar morda zahteva priklapljanje spremenjenih razdelkov). Nemogoče je storiti oboje! Sistem boste morali zagnati z reševalnega diska in z njega znova namestiti zagonski nalagalnik. Za več podrobnosti si preberite poglavje 4 v uporabniškem priročniku Parted.

en: The partition table on %s cannot be re-read (%s).  This means the Hurd knows nothing about any modifications you made.  You should reboot your computer before doing anything with %s.
sl: Preglednice razdelkov na %s ni mogoče znova prebrati (%s). To pomeni, da Hurd ne ve nič o vaših spremembah. Računalnik morate pred nadaljnjim delom znova zagnati z %s.

en: You should reinstall your boot loader before rebooting.  Read section 4 of the Parted User documentation for more information.
sl: Pred ponovnim zagonom priporočamo ponovno namestitev zagonskega nalagalnika. Za več podrobnosti si preberite odstavek 4 v uporabniški dokumentaciji Parted.

en: %s trying to sync %s to disk
sl: %s poizkus usklajevanja %s z diskom

en: Could not stat device %s - %s.
sl: Ni mogoče izvesti ukaza stat na napravi %s - %s.

en: Unable to determine the dm type of %s.
sl: Vrste dm za %s ni mogoče določiti.

en: Could not determine sector size for %s: %s.
    Using the default sector size (%lld).
sl: Velikosti sektorja %s ni mogoče določiti: %s.
    Uporabljena bo privzeta velikost sektorja (%lld):

en: Could not determine physical sector size for %s.
    Using the logical sector size (%lld).
sl: Fizične velikosti sektorja za %s ni mogoče določiti.
    Uporabljena bo logična velikost sektorja (%lld).

en: Unable to determine the size of %s (%s).
sl: Velikosti %s ni mogoče določiti (%s).

en: Could not get identity of device %s - %s
sl: Identitete naprave %s ni mogoče dobiti - %s

en: Generic IDE
sl: Izvorni IDE

en: Device %s has multiple (%d) logical sectors per physical sector.
    GNU Parted supports this EXPERIMENTALLY for some special disk label/file system combinations, e.g. GPT and ext2/3.
    Please consult the web site for up-to-date information.
sl: Naprava %s ima več (%d) logičnih sektorjev na vsakem fizičnem sektorju.
    GNU Parted PREIZKUSNO podpira nekatere kombinacije oznak diskov/datotečnih sistemov. Naprimer GPT in ext2/3.
    Za trenutne podatke preverite spletno stran.

en: Error initialising SCSI device %s - %s
sl: Napaka med začenjanjem SCSI naprave %s - %s

en: Unable to determine geometry of file/device %s.  You should not use Parted unless you REALLY know what you're doing!
sl: Ni mogoče določiti geometrije datoteke/naprave %s. Parted uporabite le, če RESNIČNO veste kaj počnete!

en: Generic SD/MMC Storage Card
sl: Izvorna kartica shrambe SD/MMC

en: DAC960 RAID controller
sl: DAC960 RAID krmilnik

en: Promise SX8 SATA Device
sl: Naprava Promise SX8 SATA

en: ATA over Ethernet Device
sl: Naprava ATA preko Eternet

en: IBM S390 DASD drive
sl: Pogon IBM S390 DASD

en: ATARAID Controller
sl: Krmilnik ATARAID

en: I2O Controller
sl: Krmilnik I2O

en: User-Mode Linux UBD
sl: Uporabnišči način Linux UBD

en: Linux device-mapper (%s)
sl: Linux preslikovalnik naprav (%s)

en: Xen Virtual Block Device
sl: Naprava Xen Virtual Block

en: Unknown
sl: Neznano

en: Virtio Block Device
sl: Naprava Virtio Block

en: Linux Software RAID Array
sl: Polje Linux Software RAID

en: ped_device_new()  Unsupported device type
sl: ped_device_new() Nepodprta vrsta naprave

en: Error fsyncing/closing %s: %s
sl: Napaka med opravilom fsyncing/zapiranjem %s: %s

en: Error informing the kernel about modifications to partition %s -- %s.  This means Linux won't know about any changes you made to %s until you reboot -- so you shouldn't mount it or use it in any way before rebooting.
sl: Napaka med obveščanjem jedra o spremembah razdelka %s -- %s. Linux ne bo imel podatkov o spremembah %s do ponovnega zagona --  razdelka ne priklapljajte ali uporabljajte do ponovnega zagona.

en: Failed to add partition %d (%s)
sl: Dodajanje razdelka %d ni uspelo (%s)

en: Partition(s) %s on %s have been written, but we have been unable to inform the kernel of the change, probably because it/they are in use.  As a result, the old partition(s) will remain in use.  You should reboot now before making further changes.
sl: Razdelek(ki) %s na %s je/so bil(i) zapisan(i), vendar jedra ni bilo mogoče obvestiti o spremembi, najverjetneje zato ker je/so v uporabi. Zaradi tega je/so stari razdelek(ki) še vedno v uporabi. Pred nadaljnjimi spremembami priporočamo ponoven zagon.

en: parted was unable to re-read the partition table on %s (%s).  This means Linux won't know anything about the modifications you made.
sl: Ponovno branje preglednice razdelkov na %s ni uspelo (%s). Linux ne ve ničesar o pravkar narejenih spremembah.

en: Can't have the end before the start! (start sector=%jd length=%jd)
sl: Konec ne more biti pred začetkom! (začetni sektor=%jd dolžina=%jd)

en: Can't have a partition outside the disk!
sl: Razdelek izven diska ni mogoč!

en: Attempt to write sectors %ld-%ld outside of partition on %s.
sl: Poskus zapisovanja sektorjev %ld-%ld zunaj razdelka na %s.

en: checking for bad blocks
sl: preverjanje slabih blokov

en: Backtrace has %d calls on stack:
sl: Ukaz backtrace ima %d klicev na skladu:

en: Assertion (%s) at %s:%d in function %s() failed.
sl: Trditev (%s) na %s:%d v funkciji %s() ni uspela.

en: %s: unrecognised disk label
sl: %s: neprepoznana oznaka diska

en: This libparted doesn't have write support for %s.  Perhaps it was compiled read-only.
sl: libparted ne podpira zapisovanja na %s. Morda je bil preveden samo za branje.

en: Partition %d is %s, but the file system is %s.
sl: Razdelek %d je %s, vendar je datotečni sistem %s.

en: cylinder_alignment
sl: poravnava_cilindrov

en: Unknown disk flag, %d.
sl: Neznana zastavica diska, %d.

en: %s disk labels do not support extended partitions.
sl: oznake diska %s ne podpirajo razširjenih razdelkov.

en: %s disk labels don't support logical or extended partitions.
sl: oznake diska %s ne podpirajo logičnih ali razširjenih razdelkov.

en: Too many primary partitions.
sl: Preveč osnovnih razdelkov.

en: Can't add a logical partition to %s, because there is no extended partition.
sl: Dodajanje logičnega razdelka na %s ni mogoče, ker razširjeni razdelek ne obstaja.

en: Can't have more than one extended partition on %s.
sl: Ni mogoče imeti več kot enega razširjenega razdelka na %s.

en: Can't have logical partitions outside of the extended partition.
sl: Logični razdelek ne sme biti zunaj razširjenega razdelka.

en: Can't have a logical partition outside of the extended partition on %s.
sl: Logični razdelek ne sme biti zunaj razširjenega razdelka na %s.

en: Can't have overlapping partitions.
sl: Razdelki se ne smejo prekrivati.

en: Can't have a primary partition inside an extended partition.
sl: Osnovni razdelek ne more biti znotraj razširjenega razdelka.

en: metadata
sl: metapodatki

en: free
sl: prosto

en: extended
sl: razširjen

en: logical
sl: logični

en: primary
sl: osnovni

en: boot
sl: zagon

en: root
sl: korenski

en: swap
sl: izmenjalni razdelek

en: hidden
sl: skrito

en: Unknown partition flag, %d.
sl: Neznana zastavica razdelka, %d.

en: Information
sl: Podrobnosti

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Error
sl: Napaka

en: Fatal
sl: Usodno

en: Bug
sl: Hrošč

en: No Implementation
sl: Ni podprto

en: Fix
sl: Popravi

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: OK
sl: V redu

en: Retry
sl: Poskusi znova

en: Ignore
sl: Prezri

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Support for reading AIX disk labels is is not implemented yet.
sl: Podpora za branje diskov oznake AIX še ni dodana.

en: Support for writing AIX disk labels is is not implemented yet.
sl: Podpora za pisanje diskov oznake AIX še ni dodana.

en: Support for adding partitions to AIX disk labels is not implemented yet.
sl: Podpora za dodajanje razdelkov diskom oznake AIX še ni dodana.

en: Support for duplicating partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
sl: Podpora za podvajanje razdelkov diskov oznake AIX še ni dodana.

en: Support for setting system type of partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
sl: Podpora za nastavljanje vrste sistema razdelkov v  diskih oznake AIX še ni dodana.

en: Support for setting flags in AIX disk labels is not implemented yet.
sl: Podpora za nastavljanje zastavic diskov oznake AIX še ni dodana.

en: Unable to satisfy all constraints on the partition.
sl: Vsem omejitvam razdelka ni mogoče zadostiti.

en: Unable to allocate a bsd disklabel slot.
sl: Dodeljevanje reže bsd disklabel ni uspelo.

en: Unable to allocate a dasd disklabel slot
sl: Dodeljevanje reže dasd disklabel ni uspelo.

en: Invalid partition table on %s -- wrong signature %x.
sl: Neveljavna preglednica razdelka na %s -- napačen podpis %x.

en: Invalid partition table - recursive partition on %s.
sl: Neveljavna preglednica razdelka - rekurzivni razdelek na %s.

en: Extended partitions cannot be hidden on msdos disk labels.
sl: Razširjeni razdelki ne morejo biti skriti na msdos oznakah diska.

en: Parted can't resize partitions managed by Windows Dynamic Disk.
sl: Parted ne more spremeniti velikosti razdelka, ki ga upravlja Windows Dynamic Disk.

en: %s has no extended partition (volume header partition).
sl: %s ne vsebuje razširjenega razdelka (razdelek glave nosilca).

en: Checksum is wrong, indicating the partition table is corrupt.
sl: Nadzorna vsota je napačna, kar kaže na okvaro v preglednici razdelkov.

en: Only primary partitions can be root partitions.
sl: Samo osnovni razdelki so lahko korenski razdeleki.

en: Only primary partitions can be swap partitions.
sl: Samo osnovni razdelki so lahko izmenjevalni razdelki.

en: Only logical partitions can be a boot file.
sl: Samo logični razdelki so lahko zagonske datoteke.

en: failed to set dvh partition name to %s:
    Only logical partitions (boot files) have a name.
sl: nastavljanje imena razdelka dvh na %s ni uspelo:
    Samo logični razdelki (zagonske datoteke) imajo ime.

en: Too many primary partitions
sl: Preveč osnovnih razdelkov

en: open error
sl: napaka med odpiranjem

en: seek error
sl: napaka med iskanjem

en: read error
sl: napaka med branjem

en: ioctl() error
sl: napaka ioctl()

en: API version mismatch
sl: Neujemanje različice API

en: Unsupported disk type
sl: Nepodprta vrsta diska

en: Unsupported disk format
sl: Nepodprta oblika diska

en: Disk is in use
sl: Disk je v uporabi

en: Syntax error in config file
sl: Skladenjska napaka v nastevitveni datoteki

en: Volume label is corrupted
sl: Oznaka nosilca je pokvarjena

en: A data set name is corrupted
sl: Ime množice podatkov je pokvarjeno

en: Memory allocation failed
sl: Dodeljevanje pomnilnika ni uspelo

en: Device verification failed
sl: Preverjanje naprave ni uspelo

en: The specified device is not a valid DASD device
sl: Določena naprava ni veljavna naprava DASD

en: Fatal error
sl: Usodna napaka

en: No room for volume label.
sl: Ni prostora za oznako nosilca.

en: No room for partition info.
sl: Ni prostora za podrobnosti o razdelku.

en: Invalid VTOC.
sl: Neveljaven VTOC.

en: Could not retrieve API version.
sl: Različice API ni mogoče pridobiti.

en: The current API version '%d' doesn't match dasd driver API version '%d'!
sl: Trenuten API različice '%d'  se ne ujema z API gonilnika dasd različica '%d'!

en: Could not retrieve disk geometry information.
sl: Podrobnosti o geometriji diska ni mogoče pridobiti.

en: Could not retrieve blocksize information.
sl: Podrobnosti o velikosti bloka ni mogoče pridobiti.

en: Could not retrieve disk information.
sl: Podrobnosti o disku ni mogoče pridobiti.

en: %s contains GPT signatures, indicating that it has a GPT table.  However, it does not have a valid fake msdos partition table, as it should.  Perhaps it was corrupted -- possibly by a program that doesn't understand GPT partition tables.  Or perhaps you deleted the GPT table, and are now using an msdos partition table.  Is this a GPT partition table?
sl: %s vsebuje podpise GPT, kar nakazuje da ima GPT preglednico. Vendar ne vsebuje lažne msdos preglednice razdelkov, kot bi jo moral. Morda je prišlo do okvare -- najverjetneje s strani programa, ki ne razume GPT preglednic razdelkov. Morda ste izbrisali GPT preglednico in sedaj uporabljate msdos preglednico razdelkov. Ali je to GPT preglednica razdelkov?

en: Not all of the space available to %s appears to be used, you can fix the GPT to use all of the space (an extra %llu blocks) or continue with the current setting?
sl: Ves prostor, ki je na voljo %s, ni v uporabi, GTP lahko popravite, da se bo uporabljal ves prostor (dodatnih %llu blokov) ali pa nadaljujte s trenutnimi nastavitvami.

en: The backup GPT table is not at the end of the disk, as it should be.  This might mean that another operating system believes the disk is smaller.  Fix, by moving the backup to the end (and removing the old backup)?
sl: Varnostna kopija preglednice GPT ni na koncu diska, kot bi morala biti. To najverjetneje pomeni, da drug operacijski sistem verjame, da je velikost diska manjša. Ali želite to popraviti s premikom varnostne kopije na konec diska (in izbrisom stare varnostne kopije)?

en: Both the primary and backup GPT tables are corrupt.  Try making a fresh table, and using Parted's rescue feature to recover partitions.
sl: Tako osnovna kot varnostna kopija preglednice GPT sta pokvarjeni. Poskusite narediti svežo preglednico in z reševalno možnostjo programa Parted obnoviti razdelke.

en: The backup GPT table is corrupt, but the primary appears OK, so that will be used.
sl: Varnostna kopija preglednice GPT je pokvarjena, vendar je osnovna videti v redu, zato bo uporabljena.

en: The primary GPT table is corrupt, but the backup appears OK, so that will be used.
sl: Osnovna preglednica GPT je pokvarjena, vendar je varnostna kopija v redu, zato bo uporabljena.

en: primary partition table array CRC mismatch
sl: polje osnovne preglednice razdelka ima nujemajoč CRC

en: Invalid signature %x for Mac disk labels.
sl: Neveljaven podpis %x na oznaki diska Mac.

en: Partition map has no partition map entry!
sl: Preslikava razdelkov ne vsebuje vnosov preslikave razdelkov!

en: %s is too small for a Mac disk label!
sl: %s je premajhen za oznako diska Mac!

en: Partition %d has an invalid signature %x.
sl: Razdelek %d ima neveljaven podpis %x.

en: Partition %d has an invalid length of 0 bytes!
sl: Razdelek %d ima neveljavno dolžino 0 bajtov!

en: The data region doesn't start at the start of the partition.
sl: Področje podatkov se ne začne na začetku razdelka.

en: The boot region doesn't start at the start of the partition.
sl: Zagonsko področje se ne začne na začetku razdelka.

en: The partition's boot region doesn't occupy the entire partition.
sl: Zagonsko področje razdelka ne zaseda celotnega razdelka.

en: The partition's data region doesn't occupy the entire partition.
sl: Podatkovno področje razdelka ne zaseda celotnega razdelka.

en: Weird block size on device descriptor: %d bytes is not divisible by 512.
sl: Čudna velikost bloka na opisovalniku naprave: %d bajtov ni deljivih z 512.

en: The driver descriptor says the physical block size is %d bytes, but Linux says it is %d bytes.
sl: Opisovalnik naprave pravi, da je fizični blok velik %d bajtov, vendar Linux pravi, da je %d bajtov.

en: No valid partition map found.
sl: Preslikave razdelka ni mogoče najti.

en: Conflicting partition map entry sizes!  Entry 1 says it is %d, but entry %d says it is %d!
sl: Sporne velikosti vnosov preslikave razdelka! Vnos 1 pravi %d, vendar vnos %d pravi %d!

en: Weird!  There are 2 partitions map entries!
sl: Čudno! Obstajata 2 vnosa preslikave particij!

en: Changing the name of a root or swap partition will prevent Linux from recognising it as such.
sl: Spreminjanje imena korenskega ali izmenjevalnega razdelka bo sistemu Linux preprečilo prepoznavo the razdelkov.

en: Can't add another partition -- the partition map is too small!
sl: Dodatnega razdelka ni mogoče dodati - načrt razdelkov je premajhen!

en: Invalid partition table on %s.
sl: Neveljavna preglednica razdelkov na %s.

en: Partition %d isn't aligned to cylinder boundaries.  This is still unsupported.
sl: Razdelek %d ni poravnan z mejo cilindrov. To ni podprto.

en: Can't add another partition.
sl: Dodatnega razdelka ni mogoče dodati.

en: partition length of %jd sectors exceeds the %s-partition-table-imposed maximum of %jd
sl: razdelek dolžine %jd sektorjev presega največjo vrednosti določeno v %s tebeli razdelkov %jd

en: starting sector number, %jd exceeds the %s-partition-table-imposed maximum of %jd
sl: številka začetnega sektorja %jd presega največjo vrednosti določeno v %s tebeli razdelkov %jd

en: %s : Bad checksum on block %llu of type %s.
sl: %s: Slaba nadzorna vsota na bloku %llu vrste %s.

en: %s : Didn't find rdb block, should never happen.
sl: %s: Bloka rdb ni mogoče najti, kar se ne sme zgoditi.

en: %s : Loop detected at block %d.
sl: %s: Na bloku %d je bila zaznana zanka.

en: %s : The %s list seems bad at block %s.
sl: %s: Zdi se, da je seznam %s na bloku %s slab.

en: %s : Failed to list bad blocks.
sl: %s: Naštevanje slabih blokov ni uspelo.

en: %s : Failed to list partition blocks.
sl: %s : Naštevanje blokov razdelkov ni uspelo.

en: %s : Failed to list file system blocks.
sl: %s: Izpis blokov sistemskih datotek ni uspel.

en: %s : Failed to list boot blocks.
sl: %s: Izpis zagonskih blokov ni uspel.

en: Failed to write partition block at %d.
sl: Zapisovanje bloka razdelka na %d ni uspelo.

en: Unable to allocate a partition number.
sl: Dodeljevanje številke razdelka ni uspelo.

en: Corrupted Sun disk label detected.
sl: Zaznana je bila pokvarjena oznaka diska Sun

en: The disk CHS geometry (%d,%d,%d) reported by the operating system does not match the geometry stored on the disk label (%d,%d,%d).
sl: CHS geometrija diska (%d,%d,%d) sporočena iz operacijskega sistema se ne ujema z geometrijo shranjeno v oznaki diska (%d,%d,%d).

en: The disk label describes a disk bigger than %s.
sl: Oznaka diska opisuje disk večji kot %s.

en: The disk has %d cylinders, which is greater than the maximum of 65536.
sl: Disk ima %d cilindrov, kar je več kot največja vrednost 65536.

en: The Whole Disk partition is the only available one left.  Generally, it is not a good idea to overwrite this partition with a real one.  Solaris may not be able to boot without it, and SILO (the sparc boot loader) appreciates it as well.
sl: Na voljo je samo še razdelek Whole Disk. V splošnem prepis tega razdelka ni dobra zamisel. Solaris se brez tega razdelka morda ne bo mogel zagnati in tudi SILO (zagonski nalagalnik sparc) uporablja ta razdelek.

en: Sun disk label is full.
sl: Oznaka diska Sun je polna.

en: opening of device failed
sl: odpiranje naprave ni uspelo

en: seeking on device failed
sl: iskanje na napravi ni uspelo

en: writing to device failed
sl: zapisovanje na napravo ni uspelo

en: reading from device failed
sl: branje iz naprave ni uspelo

en: Could not read volume label.
sl: Oznake nosilca ni mogoče prebrati.

en: Could not write volume label.
sl: Oznake nosilca ni mogoče zapisati.

en: Could not read VTOC labels.
sl: Oznake VTOC ni mogoče prebrati.

en: Could not read VTOC FMT1 DSCB.
sl: VTOC FMT1 DSCB ni mogoče prebrati.

en: Could not read VTOC FMT4 DSCB.
sl: VTOC FMT4 DSCB ni mogoče prebrati.

en: Could not read VTOC FMT5 DSCB.
sl: VTOC FMT5 DSCB ni mogoče prebrati.

en: Could not read VTOC FMT7 DSCB.
sl: VTOC FMT7 DSCB ni mogoče prebrati.

en: Could not write VTOC labels.
sl: Oznake VTOC ni mogoče zapisati.

en: Could not write VTOC FMT1 DSCB.
sl: VTOC FMT1 DSCB ni mogoče zapisati.

en: Could not write VTOC FMT4 DSCB.
sl: VTOC FMT4 DSCB ni mogoče zapisati.

en: Could not write VTOC FMT5 DSCB.
sl: VTOC FMT5 DSCB ni mogoče napisati.

en: Could not write VTOC FMT7 DSCB.
sl: VTOC FMT7 DSCB ni mogoče zapisati.

en: Out of memory.
sl: Zmanjkalo je pomnilnika.

en: Cannot get unit size for special unit 'COMPACT'.
sl: Velikosti enote za posebno enoto 'COMPACT' ni mogoče dobiti.

en: "%s" has invalid syntax for locations.
sl: "%s" ima neveljavno skladnjo za mesto.

en: The maximum head value is %d.
sl: Največja vrednost glave je %d.

en: The maximum sector value is %d.
sl: Največja vrednost sektorja je %d.

en: The location %s is outside of the device %s.
sl: Mesto %s je zunaj naprave %s.

en: Invalid number.
sl: Neveljavno število.

en: %s : Failed to allocate partition block
sl: %s : Dodeljevanje bloka razdelka ni uspelo

en: %s : Failed to allocate block
sl: %s: Dodeljevanje bloka ni uspelo

en: %s : Couldn't read boot block %llu
sl: %s: Branje zagonskega bloka %llu ni uspelo

en: %s : Couldn't read root block %llu
sl: %s: Branje korenskega bloka %llu ni uspelo

en: %s : Failed to allocate id list element
sl: %s: Dodeljevanje elementa id seznama ni uspelo

en: %s : Couldn't read block %llu
sl: %s : Branje bloka %llu ni uspelo

en: %s : Bad checksum on block %llu of type %s
sl: %s: Slaba nadzorna vsota na bloku %llu vrste %s

en: %s : Couldn't write block %d
sl: %s: Zapisovanje bloka %d ni uspelo

en: %s : Failed to allocate disk_specific rdb block
sl: %s: Dodeljevanje bloka disk_specific rdb ni uspelo

en: %s : Didn't find rdb block, should never happen
sl: %s : bloka rdb ni mogoče najti, kar se ne sme zgoditi

en: %s : Failed to read partition block %llu
sl: %s: Branje bloka razdelka %llu ni uspelo

en: GNU Parted was miscompiled: the FAT boot sector should be 512 bytes.  FAT support will be disabled.
sl: GNU Parted ni bil pravilno preveden: FAT zaganjalni sektor bi moral biti 512 bajtov. Podpora FAT bo onemogočena.

en: File system has an invalid signature for a FAT file system.
sl: Datotečni sistem ima neveljaven podpis za datotečni sistem FAT.

en: File system has an invalid sector size for a FAT file system.
sl: Datotečni sistem ima neveljavno velikost sektorjev za datotečni sistem FAT.

en: File system has an invalid cluster size for a FAT file system.
sl: Datotečni sistem ima neveljavno velikost gruč za datotečni sistem FAT.

en: File system has an invalid number of reserved sectors for a FAT file system.
sl: Datotečni sistem ima neveljavno število rezerviranih sektorjev za datotečni sistem FAT.

en: File system has an invalid number of FATs.
sl: Datotečni sistem ima neveljavno število FAT-ov.

en: This file system has a logical sector size of %d.  GNU Parted is known not to work properly with sector sizes other than 512 bytes.
sl: Datotečni sistem ima logično velikost sektorja %d. Znano je, da GNU Parted ne deluje pravilno z velikostjo sektorjev drugačno od 512 bajtov.

en: FAT boot sector says logical sector size is 0.  This is weird.
sl: FAT zagonski sektor pravi, da je logična velikost sektorja 0. To je nenavadno.

en: FAT boot sector says there are no FAT tables.  This is weird.
sl: FAT zagonski sektor pravi, da preglednica FAT ne obstaja. To je nenavadno.

en: FAT boot sector says clusters are 0 sectors.  This is weird.
sl: FAT zagonski sektor pravi, da gruče vsebujejo 0 sektorjev. To je nenavadno.

en: File system is FAT12, which is unsupported.
sl: Datotečni sistem je FAT12. Ta datotečni sistem ni podprt.

en: The information sector has the wrong signature (%x).  Select cancel for now, and send in a bug report.  If you're desperate, it's probably safe to ignore.
sl: Podatkovni sektor ima napačen podpis (%x). Izberite prekliči in pošljite poročilo o hrošču. Če ste obupani, je to opozorilo najverjetneje varno prezreti.

en: Unrecognised old style linux swap signature '%10s'.
sl: Neprepoznaven podpis linux izmenjevalnega razdelka v starem slogu '%10s'.

en: Unrecognised new style linux swap signature '%10s'.
sl: Neprepoznaven podpis linux izmenjevalnega razdelka v novem slogu '%10s'.

en: Unrecognised swsusp linux swap signature '%9s'.
sl: Neprepoznaven podpis linux izmenjevalnega razdelka '%9s'.

en: Parted can't use HFS file systems on disks with a sector size not equal to %d bytes.
sl: Parted ne more uporabiti datotečnega sistema HFS na disku z velikostjo sektorja različno od %d bajtov.

en: The file system's CHS geometry is (%d, %d, %d), which is invalid.  The partition table's CHS geometry is (%d, %d, %d).  If you select Ignore, the file system's CHS geometry will be left unchanged.  If you select Fix, the file system's CHS geometry will be set to match the partition table's CHS geometry.
sl: Geometrija CHS datotečnega sistema (%d, %d, %d) je neveljavna. Geometrija CHS tabele razdelka je (%d, %d, %d). Če izberete prezri, bo geometrija CHS datotečnega sistema ostala nespremenjena. Če izberete popravi, bo geometrija CHS datotečnega sistema nastavljena na vrednosti iz preglednice razdelkov.

en: You need %s of free disk space to shrink this partition to this size.  Currently, only %s is free.
sl: Da bi razdelek skrčili na to velikost, potrebujete %s nezasedenega prostora na disku. Trenutno je na voljo le %s nezasedenega prostora.

en: Cluster start delta = %d, which is not a multiple of the cluster size %d.
sl: Začetek gruče delta = %d, ki ni večkratnik velikosti gruče %d.

en: Bad directory entry for %s: first cluster is the end of file marker.
sl: Slab vnos mape %s: prva gruča je konec datotečnega označevalnika.

en: Bad FAT: unterminated chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
sl: Slab FAT: nezaključena veriga %s: Treba je zagnati ukaz dosfsck ali scandisk.

en: Bad FAT: cluster %d outside file system in chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
sl: Slab FAT: gruča %d je zunaj datotečnega sistema v verigi %s. Treba je zagnati ukaz dosfsck ali scandisk.

en: Bad FAT: cluster %d is cross-linked for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
sl: Slab FAT: gruča %d je navzkrižno povezana v %s. Treba je zagnati ukaz dosfsck ali scandisk.

en: %s is %dk, but it has %d clusters (%dk).
sl: %s je %dk, vendar ima %d gruč (%dk).

en: The file %s is marked as a system file.  This means moving it could cause some programs to stop working.
sl: Datoteka %s je označena kot sistemska datoteka. To pomeni, da bi njen premik lahko povzročil nedelovanje nekaterih programov.

en: Partition too big/small for a %s file system.
sl: Razdelek je prevelik/premajhen za datotečni sistem %s.

en: The FATs don't match.  If you don't know what this means, then select cancel, run scandisk on the file system, and then come back.
sl: FAT-i se ne ujemajo. Če ne veste kaj to pomeni, izberite prekliči, zaženite ukaz scandisk na datotečnem sistemu in nato poskusite znova.

en: There are no possible configurations for this FAT type.
sl: Za to vrsto FAT ni veljavnih nastavitev.

en: File system doesn't have expected sizes for Windows to like it.  Cluster size is %dk (%dk expected); number of clusters is %d (%d expected); size of FATs is %d sectors (%d expected).
sl: Datotečni sistem ni pričakovane velikosti, ki bi ustrezala OS Windows. Velikost gruče je %dk (pričakovana %dk); število gruč je %d (pričakovano %d); velikost FAT je %d sektorjev (pričakovana %d).

en: File system is reporting the free space as %d clusters, not %d clusters.
sl: Datotečni sistem sporoča prosti prostor velikosti %d gruč in ne %d gruč.

en: There's not enough room in the root directory for all of the files.  Either cancel, or ignore to lose the files.
sl: V korenski mapi ni dovolj prostora za vse datoteke. Prekličite ali pa prezrite in s tem izgubite datoteke.

en: Error writing to the root directory.
sl: Napaka med zapisovanjem v korensko mapo.

en: If you leave your file system as FAT16, then you will have no problems.
sl: Če pustite datotečni sistem FAT16, ne boste imeli težav.

en: If you convert to FAT16, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).
sl: Če pretvorite v FAT16 in so na tem razdelku nameščeni MS Windows, potem boste morali znova namestiti zagonski nalagalnik MS Windows. Če želite to storiti, preverite podrobnosti v priročniku Parted (ali v priročniku svoje distribucije).

en: If you leave your file system as FAT32, then you will not introduce any new problems.
sl: Če pustite datotečni sistem FAT32, ne boste uvedli nobenih novih težav.

en: If you convert to FAT32, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).  Also, converting to FAT32 will make the file system unreadable by MS DOS, MS Windows 95a, and MS Windows NT.
sl: Če pretvorite v FAT32 in so na tem razdelku nameščeni MS Windows, potem boste morali znova namestiti zagonski nalagalnik MS Windows. Če želite to storiti, preverite podrobnosti v priročniku Parted (ali v priročniku svoje distribucije). Pretvorba v FAT32 bo povzročila, da bo datotečni sistem nemogoče brati iz MS DOS, MS Windosw 95 in MS Windows NT.

en: Would you like to use FAT32?
sl: Želite uporabiti FAT32?

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT16.
sl: Datotečnemu sistemu je mogoče spremeniti velikost na to vrednost le, če bo pretvorjen v FAT16.

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT32.
sl: Datotečnemu sistemu je mogoče spremeniti velikost na to vrednost le, če bo pretvorjen v FAT32.

en: GNU Parted cannot resize this partition to this size.  We're working on it!
sl: GNU Parted velikosti razdelka ne more spremeniti na to vrednost. Delamo na tem!

en: FAT %d media %x doesn't match the boot sector's media %x.  You should probably run scandisk.
sl: FAT %d medij %x ne ustreza mediju %x zaganjalnega sektorja. Najverjetneje je treba zagnati scandisk.

en: fat_table_set: cluster %ld outside file system
sl: fat_table_set: gruča %ld je zunaj datotečnega sistema

en: fat_table_get: cluster %ld outside file system
sl: fat_table_get: gruča %ld je zunaj datotečnega sistema

en: fat_table_alloc_cluster: no free clusters
sl: fat_table_alloc_cluster: ni prostih gruč

en: Could not detect file system.
sl: Datotečnega sistema ni mogoče zaznati.

en: The file system is bigger than its volume!
sl: Datotečni sistem je večji kot njegov nosilec!

en: The file system contains errors.
sl: Datotečni sistem vsebuje napake.

en: Bad blocks could not be read.
sl: Slabega bloka ni mogoče prebrati.

en: Trying to register an extent starting at block 0x%X, but another one already exists at this position.  You should check the file system!
sl: Poskus vpisa segmenta extent, ki se začenja z blokom Ox%X, vendar na tem mestu eden že obstaja. Treba je preveriti datotečni sistem!

en: Trying to move an extent from block Ox%X to block Ox%X, but another one already exists at this position.  This should not happen!
sl: Poskus premikanja segmenta extent iz bloka Ox%X v blok Ox%X, vendar na tem mestu eden že obstaja. To se ne sme zgoditi!

en: Could not update the extent cache for HFS file with CNID %X.
sl: Predpomnilnika segmenta extent ni bilo mogoče posodobiti za HFS datoteke s CNID %X.

en: Trying to read HFS file with CNID %X behind EOF.
sl: Poskus branja datoteke HFS s CNID %X za EOF.

en: Could not find sector %lli of HFS file with CNID %X.
sl: Sektorja %lli datoteke HFS s CNID %X ni bilo mogoče najti.

en: Trying to write HFS file with CNID %X behind EOF.
sl: Poskus pisanja datoteke HFS s CNID %X za EOF.

en: Could not update the extent cache for HFS+ file with CNID %X.
sl: Predpomnilnika segmenta extent za HFS+ datoteko s CNID %X ni bilo mogoče posodobiti.

en: Trying to read HFS+ file with CNID %X behind EOF.
sl: Poskus branja HFS+ datoteke s CNID %X za EOF.

en: Could not find sector %lli of HFS+ file with CNID %X.
sl: Sektorja %lli HFS+ datoteke s CNID %X ni bilo mogoče najti.

en: Trying to write HFS+ file with CNID %X behind EOF.
sl: Poskus pisanja HFS+ datoteke s CNID %X za EOF.

en: Sorry, HFS cannot be resized that way yet.
sl: Oprostite, HFS-ju ni mogoče spremeniti velikosti na takšen način.

en: shrinking
sl: krčenje

en: Data relocation has failed.
sl: Prestavljanje podatkov ni uspelo.

en: Data relocation left some data in the end of the volume.
sl: Prestavljanje podatkov je pustilo nekaj podatkov na koncu nosilca.

en: writing HFS Master Directory Block
sl: pisanje bloka glavnege mape

en: No valid HFS[+X] signature has been found while opening.
sl: Med odpiranjem ni bilo mogoče najti veljavnega podpisa HFS[+X].

en: Version %d of HFS+ isn't supported.
sl: HFS+ različica %d ni podprta.

en: Version %d of HFSX isn't supported.
sl: HFSX različica %d  ni podprta.

en: Data relocation left some data at the end of the volume.
sl: Prestavljanje podatkov je pustilo nekaj podatkov na koncu nosilca.

en: Error while writing the allocation file.
sl: Napaka med zapisovanjem dodelitvene datoteke.

en: Error while writing the compatibility part of the allocation file.
sl: Napaka med zapisovanjem združljivostnega dela dodelitvene datoteke.

en: writing HFS+ Volume Header
sl: zapisovanje glave nosilca HFS+

en: An error occurred while looking for the mandatory bad blocks file.
sl: Napaka med iskanjem obvezne datoteke slabih blokov.

en: It seems there is an error in the HFS wrapper: the bad blocks file doesn't contain the embedded HFS+ volume.
sl: Kot kaže je v ovijalniku HFS napaka: datoteka slabih blokov ne vsebuje vstavljenega nosilca HFS+.

en: Sorry, HFS+ cannot be resized that way yet.
sl: Oprostite, HFS+ ni mogoče spreminiti velikosti na ta način.

en: shrinking embedded HFS+ volume
sl: krčenje vstavljenega nosilca HFS+

en: Resizing the HFS+ volume has failed.
sl: Spreminjanje velikosti nosilca HFS+ ni uspelo.

en: shrinking HFS wrapper
sl: krčenje ovijalnika HFS

en: Updating the HFS wrapper has failed.
sl: Posodabljanje ovijalnika HFS ni uspelo.

en: This is not a real %s check.  This is going to extract special low level files for debugging purposes.
sl: To ni pravo preverjanje %s. To bo pridobilo posebne nizkonivojske datoteke za razhroščevanje.

en: Bad block list header checksum.
sl: Slaba nadzorna vsota glave seznama blokov.

en: Invalid size of a transaction block while replaying the journal (%i bytes).
sl: Neveljavna velikost transakcijskih blokov med predvajanjem dnevnika (%i bajtov).

en: Journal stored outside of the volume are not supported.  Try to desactivate the journal and run Parted again.
sl: Dnevniki shranjeni izven nosilca niso podprti. Poskusite izključiti dnevnik in znova zaženite Parted.

en: Journal offset or size is not multiple of the sector size.
sl: Odmik ali velikost dnevnika ni večkratnik velikosti sektorja.

en: Incorrect magic values in the journal header.
sl: Nepravilne čarobne vrednosti v glavi dnevnika.

en: Journal size mismatch between journal info block and journal header.
sl: Neujemanje velikosti dnevnika med info blokom dnevnika in glavo dnevnika.

en: Some header fields are not multiple of the sector size.
sl: Nekatera polja glave niso večkratnik velikosti sektorja.

en: The sector size stored in the journal is not 512 bytes.  Parted only supports 512 bytes length sectors.
sl: Velikost sektorja shranjena v dnevniku ni 512 bajtov. Parted podpira samo sektorje dolžine 512 bajtov.

en: Bad journal checksum.
sl: Slaba nadzorna vsota dnevnika.

en: The journal is not empty.  Parted must replay the transactions before opening the file system.  This will modify the file system.
sl: Dnevnik ni prazen. Parted mora ponoviti transakcije pred odprtjem datotečnega sistema. To bo spremenilo datotečni sistem.

en: The volume header or the master directory block has changed while replaying the journal.  You should restart Parted.
sl: Glava nosilca ali blok glavne mape se je med ponavljanjem dnevnika spremenil. Priporočamo vam ponoven zagon programa Parted.

en: An extent has not been relocated.
sl: Segment extent ni bil prestavljen.

en: A reference to an extent comes from a place it should not.  You should check the file system!
sl: Sklic za segment extent prihaja iz prostora kjer ne bi smel. Preverite datotečni sistem!

en: This HFS volume has no catalog file.  This is very unusual!
sl: Ta nosilec HFS nima datoteke kataloga. To je zelo nenavadno!

en: This HFS volume has no extents overflow file.  This is quite unusual!
sl: Ta nosilec HFS nima datoteke preliva segmentov extents. To je zelo nenavadno!

en: The extents overflow file should not contain its own extents!  You should check the file system.
sl: Datoteka preliva segmentov extents ne sme vsebovati lastnih segmentov extents! Preverite datotečni sistem.

en: Could not cache the file system in memory.
sl: Datotečnega sistema ni bilo mogoče naložiti v pomnilnik.

en: Bad blocks list could not be loaded.
sl: Seznama slabih blokov ni mogoče naložiti.

en: An error occurred during extent relocation.
sl: Napaka med prestavljanjem segmenta extent.

en: This HFS+ volume has no catalog file.  This is very unusual!
sl: Ta nosilec HFS+ nima datoteke kataloga. To je zelo nenavadno!

en: This HFS+ volume has no extents overflow file.  This is quite unusual!
sl: Ta nosilec HFS+ nima datoteke preliva segmentov extents. To je zelo nenavadno!

en: displays this help message
sl: prikaže to sporočilo pomoči

en: lists partition layout on all block devices
sl: prikaže postavitev razdelkov na vseh blokovnih napravah

en: displays machine parseable output
sl: prikaže izhodne podatke, ki s računalniško razčlenjivi

en: never prompts for user intervention
sl: nikoli ne pozovi za uporabniško posredovanje

en: displays the version
sl: prikaže različico

en: alignment for new partitions
sl: poravnava novih razdelkov

en: NUMBER is the partition number used by Linux.  On MS-DOS disk labels, the primary partitions number from 1 to 4, logical partitions from 5 onwards.
sl: ŠTEVILKA je številka razdelka uporabljena na OS Linux.  Na oznakah diskov MS-DOS so številke osnovnih razdelkov od 1 do 4, logičnih razdelkov pa od 5 naprej.

en: LABEL-TYPE is one of:
sl: VRSTA_OZNAKA je ena od:

en: FLAG is one of:
sl: ZASTAVICA je ena od:

en: UNIT is one of:
sl: ENOTA je ena od:

en: desired alignment: minimum or optimal
sl: zaželjena poravnava: najmanjša ali optimalna

en: PART-TYPE is one of: primary, logical, extended
sl: VRSTA-RAZDELKA je ena od: osnovna, logična, razširjena

en: FS-TYPE is one of:
sl: VRSTA-DS je ena od:

en: START and END are disk locations, such as 4GB or 10%.  Negative values count from the end of the disk.  For example, -1s specifies exactly the last sector.
sl: ZAČETEK in KONEC sta mesti na disku, kot na-primer 4GB ali 10%. Negativne vrednosti se štejejo od konca diska. Na primer, -1s določa natanko zadnji sektor.

en: STATE is one of: on, off
sl: Stanje je eno od: on, off

en: DEVICE is usually /dev/hda or /dev/sda
sl: NAPRAVA je ponavadi /dev/hda ali /dev/sda

en: NAME is any word you want
sl: IME je katerakoli beseda, ki jo hočete

en: Copyright (C) 1998 - 2006 Free Software Foundation, Inc.
    This program is free software, covered by the GNU General Public License.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
sl: Avtorske pravice (C) 1998 - 2006 Free Software Foundation, Inc.
    Ta program je prosta programska oprema krita z licenco GNU General Public License.
    
    Program je razširjan v upanju da bo uporaben,
    vendar BREZ KAKRŠNEKOLI GARANCIJE; tudi brez posredne garancije na
    PRODAJO ali PRIMERNOST ZA KAKRŠENKOLI DOLOČEN NAMEN.  
    Oglejte si licenco GNU General Public License za podrobnosti.

en: %0.f%%	(time left %.2d:%.2d)
sl: %0.f%%	(čas do konca %.2d:%.2d)

en: Partition %s is being used. You must unmount it before you modify it with Parted.
sl: Razdelek %s je v uporabi. Pred spreminjanjem s Parted ga je treba odklopiti.

en: Partition(s) on %s are being used.
sl: Razdel-ek(ki) na %s so v uporabi.

en: The existing disk label on %s will be destroyed and all data on this disk will be lost. Do you want to continue?
sl: Obstoječa oznaka diska na %s bo uničena in vsi podatki na disku bodo izgubljeni. Želite nadaljevati?

en: New disk label type?
sl: Nova vrsta oznake diska?

en: Partition type?
sl: Vrsta razdelka?

en: Partition name?
sl: Ime razdelka?

en: File system type?
sl: Vrsta datotečnega sistema?

en: Start?
sl: Začetek?

en: End?
sl: Konec?

en: 
    Is this still acceptable to you?
sl: 
    Je to za vas sprejemljivo?

en: The resulting partition is not properly aligned for best performance.
sl: Ciljni razdelek ni pravilno poravnan za najboljšo zmogljivost.

en: Partition number?
sl: Številka razdelka?

en: BIOS cylinder,head,sector geometry: %d,%d,%d.  Each cylinder is %s.
sl: cilinder BIOS,glava,geometrija sektorja: %d,%d,%d.  Vsak cilinder je %s.

en: Sector size (logical/physical): %lldB/%lldB
sl: Velikost sektorja (logična/fizična): %lldB/%lldB

en: Partition Table: %s
sl: Preglednica razdelkov: %s

en: Number
sl: Število

en: Start
sl: Začetek

en: End
sl: Konec

en: Size
sl: Velikost

en: Type
sl: Vrsta

en: File system
sl: Datotečni sistem

en: Name
sl: Ime

en: Flags
sl: Zastavice

en: Free Space
sl: Nezaseden prostor

en: A %s %s partition was found at %s -> %s.  Do you want to add it to the partition table?
sl: razdelek %s %s je bil najden na %s -> %s.  Ga želite dodati k preglednici razdelkov?

en: searching for file systems
sl: iskanje datotečnega sistema

en: New device?
sl: Nova naprava?

en: alignment type(min/opt)
sl: vrsta poravnave (min/opt)

en: %d aligned
sl: %d je poravnan

en: %d not aligned
sl: %d ni poravnan

en: Flag to Invert?
sl: Označi za obrat?

en: New state?
sl: Novo stanje?

en: Unit?
sl: Enota?

en: align-check TYPE N                        check partition N for TYPE(min|opt) alignment
sl: align-check VRSTA ŠTEVILKA               preveri poravnanost vrste VRSTA (min|opt) razdelka ŠTEVILKA

en: help [COMMAND]                           print general help, or help on COMMAND
sl: help [UKAZ]                              izpiše splošno pomoč ali pomoč o ukazu UKAZ

en: mklabel,mktable LABEL-TYPE               create a new disklabel (partition table)
sl: mklabel,mktable OZNAKA-VRSTA             ustvari novo oznako diska (preglednica razdelkov)

en: mkpart PART-TYPE [FS-TYPE] START END     make a partition
sl: mkpart VRSTA-RAZDELKA [VRSTA-DS] ZAČETEK KONEC     naredi razdelek

en: 'mkpart' makes a partition without creating a new file system on the partition.  FS-TYPE may be specified to set an appropriate partition ID.
sl: 'mkpart' naredi razdelek brez ustvarjanja novega datotečnega sistema na razdelku. VRSTA-DS je lahko določena za nastavitev primernega ID-ja razdelka.

en: name NUMBER NAME                         name partition NUMBER as NAME
sl: name ŠTEVILKA IME                        razdelek ŠTEVILKA poimenuj z IME

en: print [devices|free|list,all|NUMBER]     display the partition table, available devices, free space, all found partitions, or a particular partition
sl: print [devices|free|list,all|ŠTEVILKA]   prikaži preglednico razdelkov, naprave, ki so na voljo, nezaseden prostor, vse najdene razdelke ali določen razdelek

en: Without arguments, 'print' displays the entire partition table. However with the following arguments it performs various other actions.
sl: Brez argumentov, 'print' prikaže celotno preglednico razdelkov. Z naslednjimi argumenti pa izvede različna druga dejanja.

en:   devices   : display all active block devices
sl:   devices   : prikaže vse dejavne blokovne naprave

en:   free      : display information about free unpartitioned space on the current block device
sl:   free      : prikaže podatke o nezasedenem nerazdeljenem prostoru na trenutni blokovni napravi

en:   list, all : display the partition tables of all active block devices
sl:   list, all : prikaže preglednico razdelkov vseh dejavnih blokovnih naprav

en:   NUMBER    : display more detailed information about this particular partition
sl:   ŠTEVILKA  : prikaže podrobne podatke o določenem razdelku

en: quit                                     exit program
sl: quit                                     konča program

en: rescue START END                         rescue a lost partition near START and END
sl: rescue ZAČETEK KONEC                     reši izgubljen razdelek blizu ZAČETKA in KONCA

en: rm NUMBER                                delete partition NUMBER
sl: rm ŠTEVILKA                              izbriše razdelek ŠTEVILKA

en: select DEVICE                            choose the device to edit
sl: select NAPRAVA                           izbere napravo za urejanje

en: set NUMBER FLAG STATE                    change the FLAG on partition NUMBER
sl: set ŠTEVILKA ZASTAVICA STANJE            spremeni ZASTAVICO na razdelku ŠTEVILKA

en: toggle [NUMBER [FLAG]]                   toggle the state of FLAG on partition NUMBER
sl: toggle [ŠTEVILKA [ZASTAVICA]]            preklopi stanje ZASTAVICE na razdelku ŠTEVILKA

en: unit UNIT                                set the default unit to UNIT
sl: unit ENOTA                               nastavi privzeto enoto na ENOTA

en: version
sl: različica

en: version                                  display the version number and copyright information of GNU Parted
sl: version                                  prikaže številko različice in podrobnosti o avtorskih pravicah programa GNU Parted

en: 'version' displays copyright and version information corresponding to this copy of GNU Parted
sl: 'version' prikaže avtorske pravice in podrobnosti o različici, ki ustrezajo tej kopiji programa GNU Parted

en: Usage: %s [-hlmsv] [-a<align>] [DEVICE [COMMAND [PARAMETERS]]...]
sl: Uporaba: %s [-hlmsv] [-a<poravnava>] [NAPRAVA [UKAZ [PARAMETRI]] ...]

en: No device found
sl: Naprave ni mogoče najti

en: You may need to update /etc/fstab.
sl: Morda boste morali posodobiti /etc/fstab.

en: Welcome to GNU Parted! Type 'help' to view a list of commands.
sl: Dobrodošli v GNU Parted! Vpišite 'help' za ogled seznama ukazov.

en: Usage: parted [OPTION]... [DEVICE [COMMAND [PARAMETERS]...]...]
    Apply COMMANDs with PARAMETERS to DEVICE.  If no COMMAND(s) are given, run in
    interactive mode.
sl: Uporaba: parted [MOŽNOSTI] ... [NAPRAVA [UKAZ [PARAMETRI] ...] ...]
    Uveljavi UKAZE s PARAMETRI za NAPRAVO.  Če UKAZ ni podan poženi v vzajemnem načinu.

en: 
    
    You found a bug in GNU Parted! Here's what you have to do:
    
    Don't panic! The bug has most likely not affected any of your data.
    Help us to fix this bug by doing the following:
    
    Check whether the bug has already been fixed by checking
    the last version of GNU Parted that you can find at:
    
    	http://ftp.gnu.org/gnu/parted/
    
    Please check this version prior to bug reporting.
    
    If this has not been fixed yet or if you don't know how to check,
    please visit the GNU Parted website:
    
    	http://www.gnu.org/software/parted
    
    for further information.
    
    Your report should contain the version of this release (%s)
    along with the error message below, the output of
    
    	parted DEVICE unit co print unit s print
    
    and the following history of commands you entered.
    Also include any additional information about your setup you
    consider important.
sl: 
    
    Našli ste hrošča v GNU Parted! Tukaj piše kaj storiti:
    
    Brez panike! Hrošč najverjetneje ni vplival na vaše podatke.
    Ta hrošč nam pomagajte popraviti tako da storite naslednje:
    
    Preverite ali je bil hrošč že popravljen tako, da preverite zadnjo različico GNU Parted, ki jo lahko najdete na:
    
    	http://ftp.gnu.org/gnu/parted/
    
    Prosimo preverite to različico preden sporočite hrošča.
    
    Če še ni bil popravljen, ali pa tega ne znate preveriti
    obiščite spletno stran GNU Parted:
    
    	http://www.gnu.org/software/parted
    
    za več podrobnosti.
    
    Vaše sporočilo bi moralo vsebovati različico izdaje (%s)
    skupaj s sporočilom napake spodaj, izhod
    
    	parted NAPRAVA unit co print unit s print
    
    in zgodovino ukazov, ki ste jih vnesli.
    Ravno-tako vključite vse dodatne podrobnosti o svojih nastavitvah, 
    ki se vam zdijo pomembne.

en: 
    Command History:
sl: 
    Zgodovina ukazov:

en: 
    Error: SEGV_MAPERR (Address not mapped to object)
sl: 
    Napaka: SEGV_MAPERR (Naslov ni preslikan na predmet)

en: 
    Error: SEGV_ACCERR (Invalid permissions for mapped object)
sl: 
    Error: SEGV_ACCERR (neveljavne pravice preslikanega objekta)

en: 
    Error: A general SIGSEGV signal was encountered.
sl: 
    Napaka: Zaznan je bil splošni signal SIGSEGV.

en: 
    Error: FPE_INTDIV (Integer: divide by zero)
sl: 
    Napaka: FPE_INTDIV (Celo število: deljenje z 0)

en: 
    Error: FPE_INTOVF (Integer: overflow)
sl: 
    Napaka: FPE_INTOVF (Celo število: preliv)

en: 
    Error: FPE_FLTDIV (Float: divide by zero)
sl: 
    Napaka: FPE_FLTDIV (Decimalno število: deljenje z 0)

en: 
    Error: FPE_FLTOVF (Float: overflow)
sl: 
    Napaka: FPE_FLTOVF (Decimalno število: prekoračitev)

en: 
    Error: FPE_FLTUND (Float: underflow)
sl: 
    Napaka: FPE_FLTUND (Decimalno število: prekoračitev spodnje meje)

en: 
    Error: FPE_FLTRES (Float: inexact result)
sl: 
    Napaka: FPE_FLTRES (Decimalno število: netočen rezultat)

en: 
    Error: FPE_FLTINV (Float: invalid operation)
sl: 
    Napaka: FPE_FLTINV (Decimalno število: neveljavno opravilo)

en: 
    Error: FPE_FLTSUB (Float: subscript out of range)
sl: 
    Napaka: FPE_FLTSUB (Decimalno število: indeks zunaj obsega)

en: 
    Error: A general SIGFPE signal was encountered.
sl: 
    Napaka: Zaznan je bil splošni signal SIGFPE.

en: 
    Error: ILL_ILLOPC (Illegal Opcode)
sl: 
    Napaka: ILL_ILLOPC (Neveljavna koda opravila)

en: 
    Error: ILL_ILLOPN (Illegal Operand)
sl: 
    Napaka: ILL_ILLOPN (Neveljaven operand)

en: 
    Error: ILL_ILLADR (Illegal addressing mode)
sl: 
    Napaka: ILL_ILLADR (Neveljaven način naslavljanja)

en: 
    Error: ILL_ILLTRP (Illegal Trap)
sl: 
    Napaka: ILL_ILLTRP (Neveljavna past)

en: 
    Error: ILL_PRVOPC (Privileged Opcode)
sl: 
    Napaka: ILL_PRVOPC (Opcode s povišanimi pravicami)

en: 
    Error: ILL_PRVREG (Privileged Register)
sl: 
    Napaka: ILL_PRVREG (Register s povišanimi pravicami)

en: 
    Error: ILL_COPROC (Coprocessor Error)
sl: 
    Napaka: ILL_COPROC (Napaka soopravilnika)

en: 
    Error: ILL_BADSTK (Internal Stack Error)
sl: 
    Napaka: ILL_BADSTK (Napaka notranjega sklada)

en: 
    Error: A general SIGILL signal was encountered.
sl: 
    Napaka: Zaznan je bil splošni signal SIGILL.

en: invalid token: %s
sl: neveljaven žeton %s

en: Expecting a partition number.
sl: Pričakovana je številka razdelka.

en: Partition doesn't exist.
sl: Razdelek ne obstaja.

en: Expecting a file system type.
sl: Pričakovana je vrsta datotečnega sistema.

en: Unknown file system type "%s".
sl: Neznan datotečni sistem vrste "%s".

en: Expecting a disk label type.
sl: Pričakuje se vrsta oznake diska.

en: Can't create any more partitions.
sl: Novih razdelkov ni mogoče ustvariti.

en: Expecting a partition type.
sl: Pričakuje se vrsta razdelka.

en: on
sl: vključeno

en: off
sl: izključeno

en: optimal
sl: optimalno

en: minimal
sl: najmanjše

en: OPTIONs:
sl: MOŽNOSTI:

en: COMMANDs:
sl: UKAZI:

en: 
    Report bugs to %s
sl: 
    Hrošče sporočite na %s

en: Using %s
sl: Uporablja %s

en: This command does not make sense in non-interactive mode.
sl: Ta ukaz nima smisla v ne-vzajemnem načinu.
