pspp 0.8.4 - en to pl_PL translation catalogue (1727 entries)

en: Sorry. The help system hasn't yet been implemented.
pl_PL: Przepraszamy. System pomocy nie został jeszcze zaimplementowany.

en: Input format
pl_PL: Format wejścia

en: Output format
pl_PL: Format raportu

en: Format %s may not be used for input.
pl_PL: Format %s nie może być użyty jako input.

en: %s specifies width %d, but %s requires an even width.
pl_PL: %s określa szerokość %d, ale %s wymaga równej szerokości.

en: %s %s specifies width %d, but %s requires a width between %d and %d.
pl_PL: %s %s określa szerokość %d, ale %s wymaga długości między %d i %d.

en: %s %s specifies %d decimal place, but %s does not allow any decimals. | %s %s specifies %d decimal places, but %s does not allow any decimals.
pl_PL[0]: %s %s określa miejsca dziesiętne %d, ale %s nie dopuszcza miejsc po przecinku.
pl_PL[1]: %s %s określa miejsca dziesiętne %d, ale %s nie dopuszcza miejsc po przecinku.
pl_PL[2]: %s %s określa miejsca dziesiętne %d, ale %s nie dopuszcza miejsc po przecinku.

en: %s %s specifies %d decimal place, but the given width allows at most %d decimals. | %s %s specifies %d decimal places, but the given width allows at most %d decimals.
pl_PL[0]: %s %s określa miejsca dziesiętne %d, ale podana szerokość dopuszcza maksymalnie %d miejsc po przecinku.
pl_PL[1]: %s %s określa miejsca dziesiętne %d, ale podana szerokość dopuszcza maksymalnie %d miejsc po przecinku.
pl_PL[2]: %s %s określa miejsca dziesiętne %d, ale podana szerokość dopuszcza maksymalnie %d miejsc po przecinku.

en: %s %s specifies %d decimal place, but the given width does not allow for any decimals. | %s %s specifies %d decimal places, but the given width does not allow for any decimals.
pl_PL[0]: %s %s określa miejsca dziesiętne %d, ale podana szerokość nie dopuszcza żadnych miejsc po przecinku.
pl_PL[1]: %s %s określa miejsca dziesiętne %d, ale podana szerokość nie dopuszcza żadnych miejsc po przecinku.
pl_PL[2]: %s %s określa miejsca dziesiętne %d, ale podana szerokość nie dopuszcza żadnych miejsc po przecinku.

en: %s variables are not compatible with %s format %s.
pl_PL: Zmienne %s nie są kompatybilne z %s formatem %s.

en: String
pl_PL: Łańcuchowa

en: Numeric
pl_PL: Numeryczna

en: numeric
pl_PL: numeryczna

en: string
pl_PL: łańcuch znaków

en: String variable with width %d is not compatible with format %s.
pl_PL: Zmienna tekstowa z szerokością %d nie jest kompatybilna z formatem %s.

en: Comma
pl_PL: Przecinkowa

en: Dot
pl_PL: Z kropką

en: Scientific
pl_PL: Naukowe

en: Date
pl_PL: Data

en: Dollar
pl_PL: Dolar

en: Custom
pl_PL: Format użytkownika

en: Continue
pl_PL: Kontynuuj

en: Variable
pl_PL: Zmienna

en: Prefer variable labels
pl_PL: Używaj etykiet zmiennych

en: Unsorted (dictionary order)
pl_PL: Nieposortowane (kolejność alfabetyczna)

en: Sort by name
pl_PL: Sortuj według nazwy

en: Sort by label
pl_PL: Sortuj według etykiety

en: Statistic
pl_PL: Statystyka

en: through
pl_PL: do

en: _Value:
pl_PL: _Wartość:

en: _System Missing
pl_PL: _Systemowy brak danych

en: System _or User Missing
pl_PL: Systemowy lub _zdefiniowany brak danych

en: _Range:
pl_PL: _Zakres:

en: Range, _LOWEST thru value
pl_PL: Zakres wartości, od _najmniejszej do podanej

en: Range, value thru _HIGHEST
pl_PL: Zakres wartości, od podanej do _największej

en: _All other values
pl_PL: _Wszystkie pozostałe  wartości

en: An error occurred while opening `%s': %s.
pl_PL: Podczas otwierania `%s': %s wystąpił błąd.

en: Error reading `%s': %s.
pl_PL: Błąd otwierania `%s': %s.

en: `%s' is not a system or portable file.
pl_PL: `%s' nie jest plikiem systemowym lub przenośnym.

en: The inline file is not allowed here.
pl_PL: Pliki wbudowane w pliku nie są tu dopuszczalne.

en: Cannot read from dataset %s because no dictionary or data has been written to it yet.
pl_PL: Nie można wczytać danych z %s, ponieważ nie zapisano w nim słownika lub danych.

en: Dataset
pl_PL: Zbiór danych

en: Month %d is not in acceptable range of 0 to 13.
pl_PL: Miesiąc %d nie jest w akceptowanym zasięgu od 0 do 13.

en: Day %d is not in acceptable range of 0 to 31.
pl_PL: Dzień %d nie jest w akceptowanym zasięgu od 0 do 31.

en: Date %04d-%d-%d is before the earliest acceptable date of 1582-10-15.
pl_PL: Data %04d-%d-%d jest przed najwcześniejszą akceptowaną datą 1582-10-15.

en: At least one case in the data read had a weight value that was user-missing, system-missing, zero, or negative.  These case(s) were ignored.
pl_PL: Przynajmniej jedna wartość we wczytanym zbiorze danych posiadała brak danych, brak systemowy, zero lub była ujemna. Wartość ta będzie ignorowana.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: CSV file
pl_PL: Plik CSV

en: Error opening `%s' for writing as a system file: %s.
pl_PL: Błąd otwierania `%s' dla zapisu jako plik systemowy: %s.

en: An I/O error occurred writing CSV file `%s'.
pl_PL: Wystąpił błąd wejścia/wyjścia podczas zapisywania pliku CSV `%s'.

en: Data is not valid as format %s: %s
pl_PL: Dane posiadają niewłaściwy format jak %s: %s

en: Field contents are not numeric.
pl_PL: Zawartość pól nie jest numeryczna.

en: Number followed by garbage.
pl_PL: Po liczbie następuje niewłaściwy znak.

en: Invalid numeric syntax.
pl_PL: Nieprawidłowy syntax numeryczny.

en: Too-large number set to system-missing.
pl_PL: Zbyt duża liczba ustawiona jako brak systemowy.

en: Too-small number set to zero.
pl_PL: Zbyt mała liczba ustawiona jako zero.

en: All characters in field must be digits.
pl_PL: Wszystkie znaki w polu muszą być liczbami.

en: Unrecognized character in field.
pl_PL: Nierozpoznany znak w polu.

en: Field must have even length.
pl_PL: Pola muszą mieć równą długość.

en: Field must contain only hex digits.
pl_PL: To pole musi zawierać wyłącznie cyfry szesnastkowe.

en: Invalid zoned decimal syntax.
pl_PL: Nieprawidłowy syntax w obszarze znaków dziesiętnych.

en: Invalid syntax for P field.
pl_PL: Nieprawidłowy syntax dla pola P.

en: Syntax error in date field.
pl_PL: Błąd syntaxu w polu daty.

en: Day (%ld) must be between 1 and 31.
pl_PL: Dzień (%ld) musi przyjmować wartości między 1 a 31.

en: Delimiter expected between fields in date.
pl_PL: Oczekiwany separator między polami w dacie.

en: Unrecognized month format.  Months may be specified as Arabic or Roman numerals or as at least 3 letters of their English names.
pl_PL: Nierozpoznany format miesięcy. Miesiące mogą być określone jako arabskie lub rzymskie cyfry lub przynajmniej 3 pierwsze litery ich angielskiej nazwy.

en: Year (%ld) must be between 1582 and 19999.
pl_PL: Rok (%ld) musi przyjmować wartości między 1582 a 19999.

en: Trailing garbage `%.*s' following date.
pl_PL: Nieprawidłowy znak `%.*s' za datą.

en: Julian day must have exactly three digits.
pl_PL: Dzieńw skali roku musi zawierać dokładnie trzy cyfry.

en: Julian day (%ld) must be between 1 and 366.
pl_PL: Dzień w skali roku (%ld) musi przyjmować wartości między 1 a 366.

en: Quarter (%ld) must be between 1 and 4.
pl_PL: Kwartał (%ld) musi przyjmować wartości między 1 a 4.

en: Week (%ld) must be between 1 and 53.
pl_PL: Tydzień (%ld) musi przyjmować wartości między 1 a 53.

en: Delimiter expected between fields in time.
pl_PL: Oczekiwany separator między polami w czasie.

en: Minute (%ld) must be between 0 and 59.
pl_PL: Minuta (%ld) musi przyjmować wartości między 0 a 59.

en: Unrecognized weekday name.  At least the first two letters of an English weekday name must be specified.
pl_PL: Nierozpoznana nazwa dnia tygodnia. Należy określić przynajmniej pierwsze dwie litery angielskiej nazwy dnia tygodnia.

en: `%c' expected in date field.
pl_PL: `%c' oczekiwany w polu daty.

en: Weekday number %f is not between 1 and 7.
pl_PL: Liczba dnia tygodnia %f nie znajduje się między 1 a 7.

en: Month number %f is not between 1 and 12.
pl_PL: Liczba miesiąca %f nie znajduje się między 1 a 12.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: dataset
pl_PL: zbiór danych

en: ordinary
pl_PL: porządkowy

en: scratch
pl_PL: wykreślenie

en: Truncating document line to %d bytes.
pl_PL: Przycinanie linii dokumentu do %d bajtów.

en: An error occurred while reading `%s': %s.
pl_PL: Wystąpił błąd podczas wczytywania `%s': %s.

en: active dataset
pl_PL: aktywny zbiór danych

en: Can't read from %s as a %s because it is already being read as a %s.
pl_PL: Nie można wczytać %s jako %s ponieważ jest już używane jako %s.

en: Can't write to %s as a %s because it is already being written as a %s.
pl_PL: Nie można zapisac %s jako %s ponieważ jest już zapisane jako %s.

en: Can't re-open %s as a %s.
pl_PL: Nie można otworzyć ponownie %s jako %s.

en: Not opening pipe file `%s' because %s option set.
pl_PL: Nie można otworzyć pliku `%s', ponieważ uruchomiona jest opcja %s.

en: Support for %s files was not compiled into this installation of PSPP
pl_PL: Wsparcie dla plików %s nie zostało zawarte w tej instalacji PSPP

en: Cannot convert the value in the spreadsheet cell %s to format (%s): %s
pl_PL: Nie można przekształcić wartości w komórce arkusza %s do formatu (%s): %s

en: There was a problem whilst reading the %s file `%s' (near line %d): `%s'
pl_PL: Wystąpił problem podczas wczytywania pliku %s `%s' (koło linii %d): `%s'

en: The gnumeric file `%s' is encoded as %s instead of the usual UTF-8 encoding. Any non-ascii characters will be incorrectly imported.
pl_PL: Plik gnumeryczny `%s' jest kodowany jako %s zamiast zwykłego kodowania UTF-8. Wszystkie znaki nie-ascii będą nieprawidłowo zaimporotwane.

en: Invalid cell range `%s'
pl_PL: Nieprawidłowy zakres komórek `%s'

en: Selected sheet or range of spreadsheet `%s' is empty.
pl_PL: Wybrany arkusz lub zakres z arkusza `%s' jest pusty.

en: Identifier `%s' exceeds %d-byte limit.
pl_PL: Identyfikator `%s' przekracza limit bajtów %d.

en: Identifier cannot be empty string.
pl_PL: Identyfikator nie może być pustym łańcuchem.

en: `%s' may not be used as an identifier because it is a reserved word.
pl_PL: `%s' nie może zostać użyte jako identyfikator, ponieważ jest to odwrócone słowo.

en: `%s' may not be used as an identifier because it contains ill-formed UTF-8 at byte offset %tu.
pl_PL: `%s'  nie moze być użyty jako identyfikator, ponieważ zawiera źle zbudowany UTF-8 w bajcie gałęzi %tu.

en: Character %s (in `%s') may not appear as the first character in a identifier.
pl_PL: Znak %s (w `%s') nie może być pierwszym znakiem w identyfikatorze.

en: Character %s (in `%s') may not appear in an identifier.
pl_PL: Znak %s (w `%s') nie może być zawarty w identyfikatorze.

en: Opening %s for writing: %s.
pl_PL: Otwieranie %s dla zapisu: %s.

en: Opening stream for %s: %s.
pl_PL: Otwieranie strumienia dla %s: %s.

en: Creating temporary file to replace %s: %s.
pl_PL: Tworzenie plików tymczasowych w celu zastąpienia %s: %s.

en: Creating temporary file %s: %s.
pl_PL: Tworzenie pliku tymczasowego %s: %s.

en: Opening stream for temporary file %s: %s.
pl_PL: Otwieranie strumienia dla pliku tymczasowego %s: %s.

en: Replacing %s by %s: %s.
pl_PL: Zastępowanie %s przez %s: %s.

en: Removing %s: %s.
pl_PL: Usuwanie %s: %s.

en: %s is not a valid name for a multiple response set.  Multiple response set names must begin with `$'.
pl_PL: %s nie jest odpowiednią nazwą dla zbioru wielokrotnych odpowiedzi. Zbiór wielokrotnych odpowiedzi musi zaczynać się `$'.

en: Cannot open %s as a OpenDocument file: %s
pl_PL: Nie można otworzyć %s jako pliku OpenDocument: %s

en: %s: stat failed (%s).
pl_PL: %s: stat nie powiodło się (%s).

en: Variable %zu
pl_PL: Zmienna %zu

en: Variable %zu Label
pl_PL: Etykieta zmiennej %zu

en: Creation Date
pl_PL: Data utworzenia

en: Creation Time
pl_PL: Czas utworzenia

en: Product
pl_PL: Produkt

en: File Label
pl_PL: Etykieta pliku

en: Error closing system file `%s': %s.
pl_PL: Błąd podczas zamykania pliku systemowego `%s': %s.

en: Invalid variable name `%s'.
pl_PL: Nieprawidłowa nazwa zmiennej `%s'.

en: Renaming variable with duplicate name `%s' to `%s'.
pl_PL: Zmiana nazwy zmiennej z taką samą nazwą z `%s' na `%s'.

en: File ends in partial case.
pl_PL: Plik kończy się na niecałkowitej obserwacji.

en: Error reading case from file %s.
pl_PL: Błąd wczytywanie obserwacji z pliku %s.

en: Possible compressed data corruption: string contains compressed integer (opcode %d).
pl_PL: Możliwe nieprawidłowo skompresowane dane: tekst zawiera skompresowane liczby całkowite (opcode %d).

en: `%s' near offset 0x%llx:
pl_PL: `%s' blisko gałęzi 0x%llx:

en: System error: %s.
pl_PL: Błąd systemowy: %s.

en: Unexpected end of file.
pl_PL: Nieoczekiwany koniec pliku.

en: %s: seek failed (%s).
pl_PL: %s: poszukiwanie zakończone niepowodzeniem (%s).

en: portable file %s corrupt at offset 0x%llx:
pl_PL: Przenośny plik %s jest nieprawidłowy w części 0x%llx:

en: reading portable file %s at offset 0x%llx:
pl_PL: Wczytywanie pliku tymczasowego %s jako skompensowanego 0x%llx:

en: Error closing portable file `%s': %s.
pl_PL: Błąd zamknięcia pliku przenośnego `%s': %s.

en: unexpected end of file
pl_PL: nieoczekiwany koniec pliku

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: portable file
pl_PL: plik przenosny

en: An error occurred while opening `%s' for reading as a portable file: %s.
pl_PL: Wystąpił błąd podczas otwierania `%s' dla wczytania jako plik tymczasowy: %s.

en: Data record expected.
pl_PL: Oczekiwany zapis daty.

en: Number expected.
pl_PL: Oczekiwana liczba.

en: Missing numeric terminator.
pl_PL: Brak numerycznego terminatora.

en: Invalid integer.
pl_PL: Nieprawidłowa liczba całkowita.

en: Bad string length %d.
pl_PL: Nieprawidłowa długość łańcucha %d.

en: %s: Not a portable file.
pl_PL: %s: nie jest plikiem przenośnym.

en: Unrecognized version code `%c'.
pl_PL: Nierozpoznana wersja kodu `%c'.

en: Bad date string length %zu.
pl_PL: Nieprawidłowa długość formatu daty %zu.

en: Bad time string length %zu.
pl_PL: Nieprawidłowa długość formatu czasu %zu.

en: %s: Bad format specifier byte (%d).  Variable will be assigned a default format.
pl_PL: %s: Nieprawidłowy specyfikator formatu bajtów (%d). Zmienna zostanie przypisana do domyślnego formatu.

en: Numeric variable %s has invalid format specifier %s.
pl_PL: Zmienna numeryczna %s posiada niewłaściwy format specyfikujący %s.

en: String variable %s with width %d has invalid format specifier %s.
pl_PL: Zmienna tekstowa %s o szerokości %d posiada niewłaściwy format specyfikujący %s.

en: Expected variable count record.
pl_PL: Oczekiwany zapis obliczonej zmiennej.

en: Invalid number of variables %d.
pl_PL: Nieprawidłowa liczba zmiennych %d.

en: Weight variable name (%s) truncated.
pl_PL: Przycięto nazwę zmiennej ważącej (%s).

en: Expected variable record.
pl_PL: Oczekiwany zapis zmiennej.

en: Invalid variable width %d.
pl_PL: Nieprawidłowa szerokość zmiennej %d.

en: Invalid variable name `%s' in position %d.
pl_PL: Nieprawidłowa nazwa zmiennej `%s' w pozycji %d.

en: Bad width %d for variable %s.
pl_PL: Nieodpowiednia szerokość %d dla zmiennej %s.

en: Duplicate variable name %s in position %d renamed to %s.
pl_PL: Zduplikowana nazwa zmiennej %s w pozycji %d zmieniona na %s.

en: Weighting variable %s not present in dictionary.
pl_PL: Zmienna ważąca %s jest nieobecna w słowniku danych.

en: Unknown variable %s while parsing value labels.
pl_PL: Nieznana zmienna %s podczas analizy składowej wartości etykiet.

en: Cannot assign value labels to %s and %s, which have different variable types.
pl_PL: Nie można przypisać etykiety wartości do %s i %s, które są innym typem zmiennych.

en: Invalid decimal digits count %d.  Treating as %d.
pl_PL: Nieprawidłowa liczba znaków dziesiętnych %d. Traktuję jako %d.

en: Error opening `%s' for writing as a portable file: %s.
pl_PL: Błąd otwierania `%s' dla zapisywania jako plik przenośny: %s.

en: An I/O error occurred writing portable file `%s'.
pl_PL: Wystąpił błąd wejścia/wyjścia podczas zapisywania pliku przenośnego `%s'.

en: Support for reading postgres databases was not compiled into this installation of PSPP
pl_PL: Wsparcie dla baz danych postgres nie zostało zawarte w tej instalacji PSPP.

en: Memory error whilst opening psql source
pl_PL: Bład pamięci podczas otwierania źródła psql

en: Error opening psql source: %s.
pl_PL: Błąd otwierania źródła psql: %s.

en: Postgres server is version %s. Reading from versions earlier than 8.0 is not supported.
pl_PL: Serwer postgres jest w wersji %s. Wczytywanie z wersji wcześniejszych niż 8.0 nie jest obsługiwane.

en: Connection is unencrypted, but unencrypted connections have not been permitted.
pl_PL: Połączenie nie jest kodowane. Niekodowane połączenia są niedopuszczalne.

en: Error from psql source: %s.
pl_PL: Błąd źródła psql: %s.

en: Unsupported OID %d.  SYSMIS values will be inserted.
pl_PL: Nieobsługiwane OID %d. Zostaną wstawione wartości SYSMIS.

en: MXWARNS set to zero.  No further warnings will be given even when potentially problematic situations are encountered.
pl_PL: MXWARNS ustawione na zero. Dalsze ostrzeżenia nie będą wyświetlane, nawet gdy napotkane zostaną potencjalnie problematyczne sytuacje.

en: Warnings re-enabled. %d warnings will be issued before aborting syntax processing.
pl_PL: Ostrzeżenia ponownie właczone. %d ostrzeżenia będą raportowane przed zamknięciem procesu syntaxu.

en: %s: Custom currency string `%s' does not contain exactly three periods or commas (or it contains both).
pl_PL: %s: Inna zmienna waluty  `%s' nie zawiera dokładnie trzech kropek lub przecinków (lub zawiera oba).

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: system file
pl_PL: plik systemowy

en: Error opening `%s' for reading as a system file: %s.
pl_PL: Błąd otwierania  `%s' dla wczytywania jako plik systemowy: %s.

en: Misplaced type 4 record.
pl_PL: Zapis typu 4 jest źle ulokowany.

en: Duplicate type 6 (document) record.
pl_PL: Duplikacja zapisu typu 6 (dokument).

en: Unrecognized record type %d.
pl_PL: Nierozpoznany zapis typu %d.

en: Value Label %zu
pl_PL: Etykieta wartości %zu

en: Extra Product Info
pl_PL: Dodatkowe informacje o produkcie

en: Document Line %zu
pl_PL: Linia dokumentu %zu

en: MRSET %zu Label
pl_PL: Etykieta MRSET %zu

en: MRSET %zu Counted Value
pl_PL: Obliczona wartość MRSET %zu

en: This system file does not indicate its own character encoding.  Using default encoding %s.  For best results, specify an encoding explicitly.  Use SYSFILE INFO with ENCODING="DETECT" to analyze the possible encodings.
pl_PL: Ten plik systemowy nie wskazuje własnego kodowania znaków. Zastosowano domyślne kodowanie %s. Dla najlepszych rezultatów, określ dokładnie kodowanie. Użyj SYSFILE INFO z ENCODING="DETECT" aby analizować możliwe kodowania.

en: Ignoring string variable `%s' set as weighting variable.
pl_PL: Ignorowanie zmiennej  `%s' jako zmiennej ważącej.

en: File header claims %d variable positions but %zu were read from file.
pl_PL: Nagłówek pliku zawiera %d pozycji zmiennych, ale %zu zostały wczytany z pliku.

en: This is not an SPSS system file.
pl_PL: To nie jest plik systemowy SPSS.

en: Compression bias is not the usual value of 100, or system file uses unrecognized floating-point format.
pl_PL: Stronniczość kompresji nie posiada zwyczajnej wartości równej 100, lub plik systemowy używa nierozpoznanego formatu liczby zmiennoprzecinkowej.

en: Variable label indicator field is not 0 or 1.
pl_PL: Wskaźnik etykiety zmiennej nie jest równy ani 0 ani 1.

en: Numeric missing value indicator field is not -3, -2, 0, 1, 2, or 3.
pl_PL: Numeryczny wskaźnik brakujących wartości nie jest równy -3, -2, 0, 1, 2 lub 3.

en: String missing value indicator field is not 0, 1, 2, or 3.
pl_PL: Tekstowy wskaźnik brakujących wartości nie jest równy 0, 1, 2 lub 3.

en: Invalid number of labels %u.
pl_PL: Nieprawdłowa liczba etykiet %u.

en: Variable index record (type 4) does not immediately follow value label record (type 3) as it should.
pl_PL: Katalog zapisu zmiennych (typ 4) nie podąża bezpośrednio za etykierą wartości (typ 3) jak powinien.

en: Number of variables associated with a value label (%u) is not between 1 and the number of variables (%zu).
pl_PL: Liczba zmiennych powiązanych z etykietąwartości (%u) nie znajduje się między 1 a liczbą wszystkich zmiennych (%zu).

en: Number of document lines (%d) must be greater than 0 and less than %d.
pl_PL: Liczba linii w dokumencie (%d) musi być większa niż 0 i mniejsza niż %d.

en: Record type 7, subtype %d has bad size %u (expected %d).
pl_PL: Zapis typu 7, podtyp %d ma złą wielkość %u (oczekiwana %d).

en: Record type 7, subtype %d has bad count %u (expected %d).
pl_PL: Zapis typu 7, podtyp %d ma zły rachunek %u (oczekiwany %d).

en: Missing string continuation record.
pl_PL: Brakująca kontynuacja zapisu tekstowego.

en: Variable %s with width %d has invalid print format 0x%x.
pl_PL: Zmienna %s o szerokości %d posiada niewłaściwy format druku 0x%x.

en: Variable %s with width %d has invalid write format 0x%x.
pl_PL: Zmienna %s o szerokości %d posiada niewłaściwy format zapisu 0x%x.

en: Suppressing further invalid format warnings.
pl_PL: Tłumienie dalszych komunikatów o nieprawidłowym formacie.

en: Floating-point representation indicated by system file (%d) differs from expected (%d).
pl_PL: Reprezentacja liczby zmiennoprzecinkowej wksazana przez plik systemowy (%d) różni się od oczekiwanego (%d).

en: Integer format indicated by system file (%d) differs from expected (%d).
pl_PL: Format liczby całkowitej wskazany przez plik systemowy (%d) różni się od oczekiwanego (%d).

en: File specifies unexpected value %g (%a) as %s, instead of %g (%a).
pl_PL: Plik określa nieoczekiwaną wartość %g (%a) jako %s, zamiast %g (%a).

en: File specifies unexpected value %g (%a) as %s, instead of %g (%a) or %g (%a).
pl_PL: Plik określa nieoczekiwaną wartość %g(%a) jako %s, zamiast %g(%a) lub %g(%a).

en: Missing space following `%c' at offset %zu in MRSETS record.
pl_PL: Brakująca spacja następująca `%c' w gałęzi %zu w zapisie MRSETS.

en: Unexpected label source value following `E' at offset %zu in MRSETS record.
pl_PL: Nieoczekiwane źródło etykiety po `E' w gałęzi %zu w zapisie MRSETS.

en: Missing `C', `D', or `E' at offset %zu in MRSETS record.
pl_PL: Brakujące `C', `D', lub `E' w gałęzi %zu w zapisie MRSETS.

en: Missing new-line parsing variable names at offset %zu in MRSETS record.
pl_PL: Brakująca analiza składniowa nowej linii nazw zmiennych w gałęzi %zu w zapisie MRSETS.

en: MRSET %s contains duplicate variable name %s.
pl_PL: MRSET %s zawiera zduplikowaną nazwę zmiennej %s.

en: MRSET %s contains both string and numeric variables.
pl_PL: MRSET %s zawiera zarowno zmienne tekstowe i numeryczne.

en: MRSET %s has no variables.
pl_PL: MRSET %s nie zawiera zmiennych.

en: MRSET %s has only one variable.
pl_PL: MRSET %s zawiera tylko jedną zmienną.

en: Extension 11 has bad count %u (for %zu variables).
pl_PL: Rozszerzenie 11 posiada złą wartość %u (dla %zu zmiennych).

en: Invalid variable display parameters for variable %zu (%s).  Default parameters substituted.
pl_PL: Nieprawidłowe wyświetlanie parametrów zmiennych dla zmiennych %zu (%s). Zastąpione domyślnymi parametrami.

en: Duplicate long variable name `%s'.
pl_PL: Dupliku długą nazwę zmiennej `%s'.

en: Long variable mapping from %s to invalid variable name `%s'.
pl_PL: Długie mapowanie zmiennej z %s do niewłaściwej nazwy zmiennej `%s'.

en: %s listed as string of invalid length %s in very long string record.
pl_PL: %s wskazano jako tekst nieprawidłowej długości %s w bardzo długim zapisie tekstowym.

en: %s listed in very long string record with width %s, which requires only one segment.
pl_PL: %s znajdujące się w bardzo długim łańcuchu o szerokości %s, wymaga tylko jednego segmentu.

en: Very long string %s overflows dictionary.
pl_PL: Bardzo długi łańcuch %s przekracza słownik danych.

en: Very long string with width %ld has segment %d of width %d (expected %d).
pl_PL: Bardzo długi łańcuch o szerokości %ld posiada segment %d o szerokości %d (oczekiwana %d).

en: Variables associated with value label are not all of identical type.  Variable %s is %s, but variable %s is %s.
pl_PL: Zmienne powiązane z etykietą wartości nie są identycznego typu. Zmienna %s jest %s, ale zmienna %s jest %s.

en: Value labels may not be added to long string variables (e.g. %s) using records types 3 and 4.
pl_PL: Etykiety wartości nie mogą zostać dodane do długiego łańcucha zmiennych (np. %s) używając zapisów typu 3 i 4.

en: Duplicate value label for %g on %s.
pl_PL: Duplikuj etykietę wartości dla %g na %s.

en: Duplicate value label for `%.*s' on %s.
pl_PL: Duplikuj etykietę wartości dla `%.*s' na %s.

en: Variable index %d not in valid range 1...%zu.
pl_PL: Katalog zmiennych %d nie jest we właściwym zakresie 1...%zu.

en: Variable index %d refers to long string continuation.
pl_PL: Katalog zmiennych %d odnosi się do kontynuacji długiego łańcucha.

en: Error parsing attribute value %s[%d].
pl_PL: Błędna analiza składniowa cechy wartości %s[%d].

en: Attribute value %s[%d] is not quoted: %s.
pl_PL: Cecha wartości %s[%d] nie jest wzięta w cudzysłów: %s.

en: Invalid role for variable %s.
pl_PL: Nieprawidłowa rola dla zmiennej %s.

en: %zu other variables had invalid roles.
pl_PL: %zu innych zmiennych posiada nieprawidłowe role.

en: Extension record subtype %d ends unexpectedly.
pl_PL: Rozszerzenie zapisu subtypu %d nieoczekiwanie się kończy.

en: Ignoring long string value label record for unknown variable %s.
pl_PL: Ignorowanie długiego tekstu etykiety wartości dla nieznanej zmiennej %s.

en: Ignoring long string value label record for numeric variable %s.
pl_PL: Ignorowanie długiego tekstu etykiety wartości dla numerycznej zmiennej %s.

en: Ignoring long string value label record for variable %s because the record's width (%d) does not match the variable's width (%d).
pl_PL: Ignorowanie długiego tekstu etykiety wartości dla zmiennej %s, ponieważ szerokość zapisu (%d) nie odpowiada szerokości zmiennej (%d).

en: Ignoring long string value label %zu for variable %s, with width %d, that has bad value width %zu.
pl_PL: Ignorowanie długiego tekstu etykiety wartości %zu dla zmiennej %s o szerokości %d, która posiada złą wartość szerokości %zu.

en: Long string missing values record says variable %s has %d missing values, but only 1 to 3 missing values are allowed.
pl_PL: Brakujące wartości zapisu w długim łańcuchu informują, że zmienna %s ma %d brakujących wartości, ale dopuszczalne jest jedynie od 1 do 3.

en: Ignoring long string missing value record for unknown variable %s.
pl_PL: Ignorowanie długiego łańcucha braków wartości dla nieznanej zmiennej %s.

en: Ignoring long string missing value record for numeric variable %s.
pl_PL: Ignorowanie długiego łańcucha braków wartości dla numerycznej zmiennej %s.

en: Ignoring long string missing value %zu for variable %s, with width %d, that has bad value width %zu.
pl_PL: Ignorowanie długiego łańcucha braków wartości %zu dla zmiennej %s o szerokości %d, która byłaby niewłaściwa dla %zu.

en: File ends in partial string value.
pl_PL: Plik kończy się na niecałkowitej wartości tekstowej.

en: Possible compressed data corruption: compressed spaces appear in numeric field.
pl_PL: Możliwe nieprawidłowo skompresowana dane: skompresowane spacje pojawiają się w polach numerycznych.

en: Suppressed %d additional related warnings.
pl_PL: Nie pokazano %d dodatkowych podobnych ostrzeżeń.

en: Dictionary record refers to unknown variable %s.
pl_PL: Zapis w słowniku danych odnosi się do nieznanej zmiennej %s.

en: Expecting digit at offset %zu in MRSETS record.
pl_PL: Oczekiwanie cyfry w gałęzi %zu w zapisie MRSETS.

en: Expecting space at offset %zu in MRSETS record.
pl_PL: Oczekiwane miejsce w gałęzi %zu w zapisie MRSETS.

en: %zu-byte string starting at offset %zu exceeds record length %zu.
pl_PL: %zu-bajtowy łańcuch zaczynający się w gałęzi %zu przekracza długość zapisu %zu.

en: Expecting space at offset %zu following %zu-byte string.
pl_PL: Oczekiwanie miejsca po gałęzi %zu po %zu-bajtowym łańcuchu.

en: Wrong ZLIB data header offset %#llx (expected %#llx).
pl_PL: Zły nagłówek ZLIB gałęzi %#llx (oczekiwany %#llx).

en: Impossible ZLIB trailer offset 0x%llx.
pl_PL: Niemożliwe rozszerzenie gałęzi ZLIB 0x%llx.

en: Invalid ZLIB trailer length %lld.
pl_PL: Nieprawidłowa długość dopisku ZLIB %lld.

en: End of ZLIB trailer (0x%llx) is not file size (0x%llx).
pl_PL: Koniec dopisku ZLIB (0x%llx) nie jest wielkością pliku (0x%llx).

en: ZLIB trailer bias (%lld) differs from file header bias (%.2f).
pl_PL: Rozszerzenie skośności ZLIB (%lld) różni się od skośności nagłówka (%.2f).

en: ZLIB trailer "zero" field has nonzero value %lld.
pl_PL: Dopisek ZLIB "zero" posiada wartość nie będącą zerem %lld.

en: ZLIB trailer specifies unexpected %u-byte block size.
pl_PL: Rozszerzenie ZLIB określa nieoczekiwany %u-bajtową wielkośc bloku.

en: %lld-byte ZLIB trailer specifies %u data blocks (expected %lld).
pl_PL: %lld-bajtowe rozszerzenie ZLIB określa %u bloków danych (oczekiwane %lld).

en: ZLIB block descriptor %u reported uncompressed data offset %#llx, when %#llx was expected.
pl_PL: Deskryptor bloku ZLIB %u raportuje nieskompresowane dane gałęzi %#llx, podczas gdy %#llx było oczekiwane.

en: ZLIB block descriptor %u reported compressed data offset %#llx, when %#llx was expected.
pl_PL: Deskryptor bloku ZLIB %u raportuje skompresowane dane gałęzi %#llx, podczas gdy %#llx było oczekiwane.

en: ZLIB block descriptor %u reported block size %#x, when %#x was expected.
pl_PL: Deskryptor bloku ZLIB %u raportuje wielokość bloku %#x, podczas gdy %#x było oczekiwane.

en: ZLIB block descriptor %u reported block size %#x, when at most %#x was expected.
pl_PL: Deskryptor bloku ZLIB %u raportuje wielokość bloku %#x, podczas gdy maksymalnie %#x było oczekiwane.

en: ZLIB block descriptor %u reports compressed size %u and uncompressed size %u.
pl_PL: Deskryptor bloku ZLIB %u raportuje skompresowaną wielkość %u oraz nieskompresowaną wielkość %u.

en: ZLIB trailer is at offset %#llx but %#llx would be expected from block descriptors.
pl_PL: Rozszerzenie ZLIB jest w gałęzi %#llx, ale %#llx oczekiwane jest w deskryptorach bloków.

en: ZLIB initialization failed (%s).
pl_PL: Uruchomienie ZLIB nie powiodło się (%s).

en: Inconsistency at end of ZLIB stream (%s).
pl_PL: Niespójnośc na końcu strumienia ZLIB (%s).

en: ZLIB stream inconsistency (%s).
pl_PL: Niespójność strumienia ZLIB (%s).

en: Unexpected end of ZLIB compressed data.
pl_PL: Nieoczekiwany koniec ZLIB kompresowanych danych.

en: Unknown system file version %d. Treating as version %d.
pl_PL: Nieznana wersja pliku systemowego %d. Traktuję jako wersję %d.

en: An I/O error occurred writing system file `%s'.
pl_PL: Wystąpił błąd wejścia/wyjścia podczas zapisywania pliku systemowego `%s'.

en: Failed to initialize ZLIB for compression (%s).
pl_PL: Nie udało się uruchomić ZLIB w celu kompresji (%s).

en: Failed to complete ZLIB stream compression (%s).
pl_PL: Kompresja strumienia ZLIB (%s) zakończona niepowodzeniem.

en: ZLIB stream compression failed (%s).
pl_PL: Kompresja stromienia ZLIB (%s) zakończona niepowodzeniem.

en: %s: Seek failed (%s).
pl_PL: %s: poszukiwanie zakończone niepowodzeniem (%s).

en: Nominal
pl_PL: Nominalna

en: Ordinal
pl_PL: Porządkowa

en: Scale
pl_PL: Ilościowa

en: Input
pl_PL: Wejście

note: TRANSLATORS: This will be part of a filename.  Please avoid whitespace.
en: Output
pl_PL: Raport

en: Both
pl_PL: Łącznie

en: None
pl_PL: Brak

en: Partition
pl_PL: Podział

en: Split
pl_PL: Separacja

en: Left
pl_PL: Do lewej

en: Right
pl_PL: Do prawej

en: Center
pl_PL: Wyśrodkowane

en: At least one case in the data file had a weight value that was user-missing, system-missing, zero, or negative.  These case(s) were ignored.
pl_PL: Co najmniej jedna obserwacja w pliku posiada wartość wagi, która jest brakiem danych, brakiem systemowym, zerem, lub jest ujemna. Te przypadki są ignorowane.

en: %s is not yet implemented.
pl_PL: %s nie zostało jeszcze zaimplementowane.

en: %s may be used only in testing mode.
pl_PL: %s może być użyte jedynei w trybie testowym.

en: %s may be used only in enhanced syntax mode.
pl_PL: %s może być użyte jedynie w rozszerzonym trybie syntaxu.

en: expecting command name
pl_PL: Oczekiwana nazwa polecenia

en: Unknown command `%s'.
pl_PL: Nieznane polecenie `%s'.

en: %s is allowed only before the active dataset has been defined.
pl_PL: %s jest dopuszczalne zanim aktywny zbiór danych zostanie zdefiniowany.

en: %s is allowed only after the active dataset has been defined.
pl_PL: %s jest dopuszczalne jedynie po zdefiniowaniu aktywnego zbioru.

en: %s is allowed only inside %s.
pl_PL: %s jest dopuszczalne jedynie wewnątrz %s.

en: %s is allowed only before the active dataset has been defined or inside %s.
pl_PL: %s jest dopuszczalne zanim aktywny zbiór zostanie zdefiniowany lub wewnątrz %s.

en: %s is allowed only after the active dataset has been defined or inside %s.
pl_PL: %s jest dopuszczalne jedynie po zdefiniowaniu aktywnego zbioru danych lub wewnątrz %s.

en: %s is allowed only inside %s or inside %s.
pl_PL: %s jest dopuszczalne jedynie wewnątrz %s lub %s.

en: %s is allowed only after the active dataset has been defined, inside INPUT PROGRAM, or inside FILE TYPE.
pl_PL: %s jest dopuszczalne jedynie po zdefiniowaniu aktywnego zbioru danych lub wewnątrz INPUT PROGRAM lub wewnątrz FILE TYPE.

en: %s is allowed only before the active dataset has been defined, inside INPUT PROGRAM, or inside FILE TYPE.
pl_PL: %s jest dopuszczalne zanim aktywny zbiór danych zostanie zdefiniowany, wewnątrz INPUT PROGRAM lub wewnątrz FILE TYPE.

en: %s is not allowed inside %s.
pl_PL: %s nie jest dopuszczalne wewnątrz %s.

en: This command not allowed when the %s option is set.
pl_PL: To polecenie nie jest dopuszczalne kiedy włączona jest opcja %s.

en: Error removing `%s': %s.
pl_PL: Błąd podczas usuwania  `%s': %s.

en: expecting %s
pl_PL: Oczekiwane %s

en: expecting %s or %s
pl_PL: Oczekiwane %s lub %s

en: expecting %s, %s, or %s
pl_PL: Oczekiwane %s, %s lub %s

en: expecting %s, %s, %s, or %s
pl_PL: Oczekiwane %s, %s, %s lub %s

en: expecting %s, %s, %s, %s, or %s
pl_PL: Oczekiwane %s, %s, %s, %s lub %s

en: expecting %s, %s, %s, %s, %s, or %s
pl_PL: Oczekiwane %s, %s, %s, %s, %s lub %s

en: expecting %s, %s, %s, %s, %s, %s, or %s
pl_PL: Oczekiwane %s, %s, %s, %s, %s, %s lub %s

en: expecting %s, %s, %s, %s, %s, %s, %s, or %s
pl_PL: Oczekiwane %s, %s, %s, %s, %s, %s, %s lub %s

en: Subcommand %s may only be specified once.
pl_PL: Polecenie %s może być określone tylko raz.

en: Required subcommand %s was not specified.
pl_PL: Wymagane polecenie %s nie zostało określone.

en: %s may only be specified once within subcommand %s
pl_PL: %s może być określone jedynie wewnątrz polecenia %s

en: Required %s specification missing from %s subcommand
pl_PL: Wymagane określenie %s brakuje w poleceniu %s.

en: Syntax error at end of input
pl_PL: Błąd syntaxu na końcu inputu

en: expecting end of command
pl_PL: oczekiwany koniec polecenia

en: expecting string
pl_PL: oczekiwany łańcuch znaków

en: expecting integer
pl_PL: oczekiwana liczba całkowita

en: expecting number
pl_PL: oczekiwana liczba

en: expecting identifier
pl_PL: oczekiwany identyfikator

en: Syntax error at end of command
pl_PL: Błąd syntaxu na końcu polecenia

en: Syntax error at `%s'
pl_PL: Błąd syntaxu w `%s'

en: Syntax error
pl_PL: Błąd syntaxu

en: String of hex digits has %d characters, which is not a multiple of 2
pl_PL: Łańcuch liczb szesnastkowych posiada %d znaków, które nie są wielokrotnością 2

en: `%c' is not a valid hex digit
pl_PL: `%c' nie jest odpowiednią liczbą szesnastkową

en: Unicode string contains %d bytes, which is not in the valid range of 1 to 8 bytes
pl_PL: Łańcuch unicode posiada %d bitów, podczas gdy dopuszczalny zakres to od 1 do 8 bitów.

en: U+%04X is not a valid Unicode code point
pl_PL: U+%04X nie jest odpowiednim punktem kodu Unicode

en: Unterminated string constant
pl_PL: niezakończona stała w łańcuchu

en: Missing exponent following `%s'
pl_PL: Brakujący wykładnik w  `%s'

en: Unexpected `.' in middle of command
pl_PL: Nieoczekiwana `.' w środku polecenia

en: Bad character %s in input
pl_PL: Nieprawidłowy znak %s w inpucie

en: Opening `%s': %s.
pl_PL: Otwieranie `%s': %s.

en: Error closing `%s': %s.
pl_PL: Błąd zamknięcia `%s': %s.

en: No more than %d %s subcommands allowed.
pl_PL: Nie więcej niż %d %s podpoleceń jest dopuszczalnych.

en: expecting valid format specifier
pl_PL: oczekiwany poprawny specyfikator formatu

en: Unknown format type `%s'.
pl_PL: Nieznany typ formatu `%s'.

en: Format specifier `%s' lacks required width.
pl_PL: W specyfikatorze formatu `%s' brakuje wymaganej szerokości.

en: expecting format type
pl_PL: Oczekiwany typ formatu

en: The high end of the range (%.*g) is below the low end (%.*g).  The range will be treated as if reversed.
pl_PL: Górna granica zakresu (%.*g) znajduje się poniżej dolnej granicy (%.*g)> Zakres będzie traktowany odwrotnie.

en: Ends of range are equal (%.*g).
pl_PL: Końce zakresu są sobie równe (%.*g).

en: %s or %s must be part of a range.
pl_PL: %s lub %s musi być częścią zakresu.

en: System-missing value is not valid here.
pl_PL: Systemowe braki danych nie są tu dopuszczalną wartością.

en: expecting variable name
pl_PL: Oczekiwana nazwa zmiennej.

en: %s is not a variable name.
pl_PL: %s nie jest nazwą zmiennej.

en: %s is not a numeric variable.  It will not be included in the variable list.
pl_PL: %s nie jest zmienną numeryczną. Nie zostanie uwzględniona w liście zmiennych.

en: %s is not a string variable.  It will not be included in the variable list.
pl_PL: %s nie jest zmienną tekstową. Nie zostanie uwzględniona w liście zmiennych.

en: Scratch variables (such as %s) are not allowed here.
pl_PL: Zmienne wykreślone (takie jak %s) nie są tu dopuszczalne.

en: %s and %s are not the same type.  All variables in this variable list must be of the same type.  %s will be omitted from the list.
pl_PL: %s i %s nie są zmiennymi tego samego typu. Wszystkie zmienne w liście muszą być tego samego typu. %s zostanie pominięta.

en: %s and %s are string variables with different widths.  All variables in this variable list must have the same width.  %s will be omitted from the list.
pl_PL: %s i %s są zmiennymi tekstowymi o różnych szerokościach. Wszystkie zmienne w liście muszą mieć taką samą szerokość. %s zostanie pominięta

en: Variable %s appears twice in variable list.
pl_PL: Zmienna %s dwukrotnie pojawia się w liście zmiennych.

en: %s TO %s is not valid syntax since %s precedes %s in the dictionary.
pl_PL: %s TO %s nie jest odpowiednim syntaxem, ponieważ %s poprzedza %s w słowniku danych.

en: When using the TO keyword to specify several variables, both variables must be from the same variable dictionaries, of either ordinary, scratch, or system variables.  %s is a %s variable, whereas %s is %s.
pl_PL: Kiedy używane jest słow kluczowe TO, aby określić kilka zmiennych , obie zmienne zmienne musza pochodzić z tego samego słownika zmiennych i być tego samego typu. %s jest zmienną %s, a %s jest %s.

en: `%s' cannot be used with TO because it does not end in a digit.
pl_PL: `%s' nie może być użyte z TO, ponieważ nie kończy się cyfrą.

en: Numeric suffix on `%s' is larger than supported with TO.
pl_PL: Sufiks numeryczny na `%s' jest większy, niż obsługiwane z TO.

en: Scratch variables not allowed here.
pl_PL: Zmienne wykreślone nie są tu dopuszczalne.

en: Prefixes don't match in use of TO convention.
pl_PL: Nie zgadzają się prefiksy w konwencji TO.

en: Bad bounds in use of TO convention.
pl_PL: Źle wyznaczone granice w konwencji TO.

en: When executing COMPUTE: SYSMIS is not a valid value as an index into vector %s.
pl_PL: Podczas wykonywania COMPUTE:SYSMIS nie jest odpowiednią wartością jako indeks do wektora %s.

en: When executing COMPUTE: %.*g is not a valid value as an index into vector %s.
pl_PL: Podczas wykonywania COMPUTE: %.*g nie jest odpowiednią wartością jako indeks do wektora %s.

en: There is no vector named %s.
pl_PL: Nie istnieje wektor o nazwie %s.

en: Destination cannot be a string variable.
pl_PL: Cel nie może być zmienną tekstową.

en: The sampling factor must be between 0 and 1 exclusive.
pl_PL: Czynnik próbkujący musi znajdować się w przedziale od 0 do 1 włącznie.

en: Cannot sample %d observations from a population of %d.
pl_PL: Nie można wybrać %d obserwacji z populacji %d.

en: Inconsistent target variable types.  Target variables must be all numeric or all string.
pl_PL: Niespójne typy zmiennych wynikowych. Zmienna wynikowe muszą być albo numeryczne albo tekstowe.

en: CONVERT requires string input values and numeric output values.
pl_PL: CONVERT wymaga tekstowych wartości wejścia i numerycznych wartości wyjścia.

en: %s is not allowed with string variables.
pl_PL: %s nie jest dopuszczalne w zmiennych tekstowych

en: expecting output value
pl_PL: oczekiwana wartość raportu

en: %zu variable(s) cannot be recoded into %zu variable(s).  Specify the same number of variables as source and target variables.
pl_PL: %zu zmienne nie mogą być rekodowane na %zu zmienne. Określ taką samą liczbę zmiennych źródłowych i docelowych.

en: There is no variable named %s.  (All string variables specified on INTO must already exist.  Use the STRING command to create a string variable.)
pl_PL: Nie ma zmiennej nazwanej %s. (Wszystkie zmienne tekstowe określone w INTO muszą wcześniej istnieć. Użyj komendy STRING, aby stworzyć nową zmienną tekstową.)

en: INTO is required with %s input values and %s output values.
pl_PL: INTO jest wymagane przy %s jako wartościach wejścia i %s jako wartościach wyjścia.

en: Type mismatch.  Cannot store %s data in %s variable %s.
pl_PL: Niedopasowanie typu. Nie można zapisać danych %s w %s zmiennej %s.

en: Cannot recode because the variable %s would require a width of %d bytes or greater, but it has a width of only %d bytes.
pl_PL: Nie można zrekodować, ponieważ zmienna %s wymaga szerokości %d bajtów lub większej, a posiada jedynie %d bajtów.

en: Syntax error expecting OFF or BY.  Turning off case filtering.
pl_PL: Błąd syntaxu. Oczekiwane OFF lub BY. Wyłączanie filtrowania obserwacji.

en: The filter variable must be numeric.
pl_PL: Zmienna filtrująca musi byc numeryczna.

en: The filter variable may not be scratch.
pl_PL: Zmienna filtrująca nie może być wykreślona.

en: %s without %s.
pl_PL: %s bez %s.

en: This command must appear inside %s...%s, without intermediate %s...%s.
pl_PL: Ta komenda musi pojawić się wewnątrz %s...%s, bez pośredniczącego %s...%s.

en: This command cannot appear outside %s...%s.
pl_PL: Ta komenda nie może pojawić się poza %s...%s.

en: This command may not follow %s in %s ... %s.
pl_PL: Ta komenda nie może następować po %s w %s...%s.

en: Only one index clause may be specified.
pl_PL: Można określić tylko jeden warunek katalogu.

en: Dummy variable name `%s' hides dictionary variable `%s'.
pl_PL: Nazwa zmiennej imitującej `%s' maskuje zmienną słownika danych `%s'.

en: Dummy variable name `%s' is given twice.
pl_PL: Nazwa zmiennej imitującej `%s' podana jest dwukrotnie.

en: Dummy variable `%s' had %zu substitutions, so `%s' must also, but %zu were specified.
pl_PL: Zmienna imitująca `%s' posiada %zu zamienników, więc `%s' musi również, ale tylko %zu zostało określone.

en: Ranges may only have integer bounds.
pl_PL: Granice zakresu muszą być wyznaczone przez liczby całkowite.

en: %ld TO %ld is an invalid range.
pl_PL: %ld TO %ld znajduje się w niewłaściwym zakresie.

en: No matching %s.
pl_PL: Brak pasujących %s.

en: This command may only appear once between procedures and procedure-like commands.
pl_PL: Ta komenda może pojawić się jedynie w miejscu pomiędzy komendami proceduralnymi i im podobnych.

en: Attribute array index must be between 1 and 65535.
pl_PL: Cecha szyku katalogu musi znajdować się w zakresie między 1 a 65535.

en: Variable %s is %s in target file, but %s in source file.
pl_PL: Zmienna %s jest %s w pliku docelowym, ale %s w pliku źródłowym.

en: No matching variables found between the source and target files.
pl_PL: Nie odnaleziono pasujących zmiennych pomiędzy plikiem źródłowym a docelowym.

en: %s may not be used after %s.  Temporary transformations will be made permanent.
pl_PL: %s nie może być zastosowane po %s. Tumczasowe przekształcenia staną się stałe.

en: %s may not be used to delete all variables from the active dataset dictionary.  Use %s instead.
pl_PL: Nie można użyć %s aby usunąć wszystkie zmienne ze słownika danych aktywnego zbioru. Zamiast tego użyj %s.

en: Cannot mix numeric variables (e.g. %s) and string variables (e.g. %s) within a single list.
pl_PL: Nie można mieszać zmiennych numerycznych (np. %s) oraz zmiennych tekstowych (np. %s) w jednej liście.

en: Truncating missing value to maximum acceptable length (%d bytes).
pl_PL: Przycinanie brakujących wartości do maksymalnej akceptowalnej długości (%d bajtów).

en: Missing values provided are too long to assign to variable of width %d.
pl_PL: Dostarczobe braki danych są zbyt długie, aby przypisać je do zmiennej o szerokości %d.

en: Cannot specify ALL after specifying a set of variables.
pl_PL: Nie można określać ALL po określeniu zbioru zmiennych.

en: Differing number of variables in old name list (%zu) and in new name list (%zu).
pl_PL: Liczba zmiennych w liście starych nazw (%zu) różni się od liczby w liście nowych nazw (%zu).

en: %s subcommand may be given at most once.  It may not be given in conjunction with the %s subcommand.
pl_PL: %s podkomenda może być podana tylko raz. Nie można jej podać w połączeniu z podkomendą %s.

en: Unrecognized subcommand name `%s'.
pl_PL: Nierozpoznana podkomenda o nazwie `%s'.

en: Subcommand name expected.
pl_PL: Oczekiwana nazwa subkomendy.

en: VARIABLES specified only variable %s on %s, but at least two variables are required.
pl_PL: VARIABLES określa tylko jedną zmienną %s na %s, ale wymagane jest podanie przynajmniej dwóch zmiennych.

en: Numeric VALUE must be an integer.
pl_PL: Numeryczna VALUE musi być liczbą całkowitą.

en: MDGROUP subcommand for group %s specifies a string VALUE, but the variables specified for this group are numeric.
pl_PL: Podkomenda MDGROUP dla grupy %s określa tekstową VALUE, ale zmienne określone w tej grupie są numeryczne.

en: VALUE string on MDGROUP subcommand for group %s is %d bytes long, but it must be no longer than the narrowest variable in the group, which is %s with a width of %d bytes.
pl_PL: Tekst VALUE w podkomendzie MDGROUP dla grupy %s jest o %d bajtów za długi. Nie może być dłuższy niż najwęższa zmienna w grupie, czyli %s o szrokości %d bajtów.

en: MDGROUP subcommand for group %s specifies LABELSOURCE=VARLABEL but not CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES.  Ignoring LABELSOURCE.
pl_PL: Podkomenda MDGROUP dla grupy %s określa LABELSOURCE=VARLABEL ale nie CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES. Ignorowanie LABELSOURCE.

en: MDGROUP subcommand for group %s specifies both LABEL and LABELSOURCE, but only one of these subcommands may be used at a time.  Ignoring LABELSOURCE.
pl_PL: Podkomenda MDGROUP dla grupy %s określa zarówno LABEL i LABELSOURCE, ale tylko jedna z nich może być aktywna. Ignorowanie LABELSOURCE.

en: Variables %s and %s specified as part of multiple dichotomy group %s have the same variable label.  Categories represented by these variables will not be distinguishable in output.
pl_PL: Zmienne %s i %s określone jako część grupy wielokrotnej dychotomii %s posiadają tę samą etykietę wartości. Kategorie odzwierciedlanie przez te zmienne nie będą możliwe do odróżnienia w raporcie.

en: Variable %s specified as part of multiple dichotomy group %s (which has CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES) has no value label for its counted value.  This category will not be distinguishable in output.
pl_PL: Zmienna %s określona jako część grupy wielokrotnej dychotomii %s (która posiada CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES) nie posiada wartości etykiety dla obliczanej wartości. Ta kategoria nie będzie możliwa do odróżnienia w raporcie.

en: Variables %s and %s specified as part of multiple dichotomy group %s (which has CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES) have the same value label for the group's counted value.  These categories will not be distinguishable in output.
pl_PL: Zmienne %s i %s określone jako część grupy wielokrotnej dychotomii %s (która posiada CATEGORYLABELS=COUNTEDVALUES) nie posiadają wartości etykiety dla obliczanej wartości. Te kategorie nie będą możliwe do odróżnienia w raporcie.

en: Variables specified on MCGROUP should have the same categories, but %s and %s (and possibly others) in multiple category group %s have different value labels for value %s.
pl_PL: Zmienne określone w MCGROUP powinny mieć te same kateogrie, jednak %s i %s (i prawdopodobnie inne) w grupie wielokrotnych kategorii %s posiadają inne etykiety wartości dla wartości %s.

en: No multiple response set named %s.
pl_PL: Brak zbioru wielokrotnych odpowiedzi nazwanych %s.

en: The active dataset dictionary does not contain any multiple response sets.
pl_PL: Aktywny zbiór danych nie posiada żadnych zbiorów wielokrotnych odpowiedzi.

en: Multiple Response Sets
pl_PL: Zbiór wielokrotnych odpowiedzi

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Variables
pl_PL: Zmienne

en: Details
pl_PL: Szczegóły

en: Multiple dichotomy set
pl_PL: Zbiór wielokrotnej dychotomii

en: Multiple category set
pl_PL: Zbiór wielokrotnych kategorii

en: Label
pl_PL: Etykieta

en: Label source
pl_PL: Źródło etykiety

en: First variable label among variables
pl_PL: Pierwsza etykieta zmiennej pośród zmiennych

en: Provided by user
pl_PL: Dostarczone przez użytkownika

en: Counted value
pl_PL: Obliczona wartość

en: Category label source
pl_PL: Źródło etykiet kategorii

en: Variable labels
pl_PL: Etykiety zmiennych

en: Value labels of counted value
pl_PL: Etykiety wartości dla obliczonych wartości

en: Format type %s may not be used with a numeric variable.
pl_PL: Typ formatu %s nie może być zastosowany dla zmiennej numerycznej.

en: There is already a variable named %s.
pl_PL: W tym zbiorze już znajduje się zmienna nazwana %s.

en: Format type %s may not be used with a string variable.
pl_PL: Format typu %s nie może być zastosowany w zmiennej tekstowej.

en: Renaming would duplicate variable name %s.
pl_PL: Zmiana nazwy spowodowałaby duplikację nazwy zmiennej %s.

en: Value
pl_PL: Wartość

en: File:
pl_PL: Plik:

en: Label:
pl_PL: Etykieta:

en: No label.
pl_PL: Brak etykiety.

en: Created:
pl_PL: Utworzono:

en: Product:
pl_PL: Produkt:

en: Integer Format:
pl_PL: Format liczby całkowitej:

en: Unknown
pl_PL: Nieznany

en: Real Format:
pl_PL: Rzeczywisty format:

en: Variables:
pl_PL: Zmienne:

en: Cases:
pl_PL: Obserwacje:

en: Type:
pl_PL: Typ:

en: Weight:
pl_PL: Waga:

en: Not weighted.
pl_PL: Nieważone.

en: Compression:
pl_PL: Kompresja:

en: Encoding:
pl_PL: Kodowanie:

en: Description
pl_PL: Opis

en: Position
pl_PL: Pozycja

en: The active dataset does not have a file label.
pl_PL: Aktywny zbiór danych nie posiada etykiety pliku.

en: File label: %s
pl_PL: Etykieta pliku: %s

en: No variables to display.
pl_PL: Brak zmiennych do wyświetlenia.

en: Macros not supported.
pl_PL: Makra nie są obsługiwane.

en: The active dataset dictionary does not contain any documents.
pl_PL: W słowniku danych aktywnego zbioru nie odnaleziono żadnych dokumentów.

en: Documents in the active dataset:
pl_PL: Dokumenty w aktywnym zbiorze danych:

en: Attribute
pl_PL: Cecha

en: Custom data file attributes.
pl_PL: Cechy innych baz danych.

en: Label: %s
pl_PL: Etykieta: %s

en: Print Format: %s
pl_PL: Format druku: %s

en: Write Format: %s
pl_PL: Format zapisu: %s

en: Measure: %s
pl_PL: Pomiar: %s

en: Role: %s
pl_PL: Rola: %s

en: Display Alignment: %s
pl_PL: Wyświetl wyrównanie: %s

en: Display Width: %d
pl_PL: Wyświetl szerokość: %d

en: Missing Values:
pl_PL: Braki danych:

en: No vectors defined.
pl_PL: Nie zdefiniowano wektorów.

en: Vector
pl_PL: Wektor

en: Print Format
pl_PL: Format druku

en: No valid encodings found.
pl_PL: Nie odnaleziono odpowiedniego kodowania.

en: Usable encodings for %s.
pl_PL: Nadające się do użytku kodowanie dla %s.

en: Encodings that can successfully read %s (by specifying the encoding name on the GET command's ENCODING subcommand).  Encodings that yield identical text are listed together.
pl_PL: Kodowanie, które może skutecznie wczytać %s (poprzez określenie nazwy kodowania w poleceniu GET w subpoleceniu ENCODING). Kodowania, które mają identyczny tekst są wyświetlone poniżej.

en: Encodings
pl_PL: Kodowanie

en: %s encoded text strings.
pl_PL: %s zakodowane łańcuchy tekstowe.

en: Text strings in the file dictionary that the previously listed encodings interpret differently, along with the interpretations.
pl_PL: Ciągi tekstowe w pliku słownika, które były wcześniej wymienione były kodowane inaczej, wraz z interpretacjami.

en: Purpose
pl_PL: Cel

en: Text
pl_PL: Tekst

en: Truncating value label to %d bytes.
pl_PL: Przyciętno etykietę wartości do %d bajtów.

en: A vector named %s already exists.
pl_PL: Wektor o nazwie %s już istnieje.

en: Vector name %s is given twice.
pl_PL: Nazwa wektora %s jest podana dwukrotnie.

en: A slash must separate each vector specification in VECTOR's long form.
pl_PL: Ukośnik musi separować każde określenie w długiej formie VECTOR'a.

en: Vectors must have at least one element.
pl_PL: Wektory muszą zawierać przynajmniej jeden element.

en: expecting vector length
pl_PL: oczekiwana długość wektora

en: %s is an existing variable name.
pl_PL: %s jest istniejącą nazwą zmiennej.

en: Variable display width must be a positive integer.
pl_PL: Szerokość wyświetlanej zmiennej musi być wartością dodatnią.

en: The weighting variable must be numeric.
pl_PL: Zmienna ważąca musi być numeryczna.

en: The weighting variable may not be scratch.
pl_PL: Zmienna ważąca nie może być wykreślona.

en: expecting weight value
pl_PL: oczekiwana wartość wagi

en: Cannot change directory to %s:  %s
pl_PL: Nie można zmienić katalogu na %s: %s

en: Only %s is currently implemented.
pl_PL: Jedynie %s jest obecnie zaimplementowane.

en: Couldn't fork: %s.
pl_PL: Nie można rozgałęzić: %s.

en: Interactive shell not supported on this platform.
pl_PL: Powłoka interaktywna nie jest obslugiwana na tej platformie.

en: Command shell not supported on this platform.
pl_PL: Powłoka poleceń nie jest obsługiwana na tej platformie.

en: Error executing command: %s.
pl_PL: Błąd wykonywania komendy: %s.

en:    (Entered %s)
pl_PL: (Wprowadzono %s)

en: Can't find `%s' in include file search path.
pl_PL: Nie można odnaleźć `%s' w określonej ścieżce pliku.

en: Unknown TABLECELLS class
pl_PL: Nieznana klasa TABLECELLS

en: Cannot stat %s: %s
pl_PL: Nie można obliczyć %s: %s

en: Cannot change mode of %s: %s
pl_PL: Nie można zmienić trybu %s: %s

en: Sum of values
pl_PL: Suma wartości

en: Mean average
pl_PL: Średnia

en: Median average
pl_PL: Średnia mediana

en: Standard deviation
pl_PL: Odchylenie standardowe

en: Maximum value
pl_PL: Wartość maksymalna

en: Minimum value
pl_PL: Wartość minimalna

en: Percentage greater than
pl_PL: Procent większy niż

en: Percentage less than
pl_PL: Procent mniejszy niż

en: Percentage included in range
pl_PL: Procent zawarty w zakresie

en: Percentage excluded from range
pl_PL: Procent wykluczony z zakresu

en: Fraction greater than
pl_PL: Frakcja większa niż

en: Fraction less than
pl_PL: Frakcja mniejsza niż

en: Fraction included in range
pl_PL: Frakcja zawarta w zakresie

en: Fraction excluded from range
pl_PL: Frakcja wykluczona z zakresu

en: Number of cases
pl_PL: Liczba obserwacji

en: Number of cases (unweighted)
pl_PL: Liczba obserwacji (nieważona)

en: Number of missing values
pl_PL: Liczba braków danych

en: Number of missing values (unweighted)
pl_PL: Liczba braków danych (nieważona)

en: First non-missing value
pl_PL: Pierwsza wartość nie będąca brakiem danych

en: Last non-missing value
pl_PL: Ostatnia wartość nie będąca brakiem danych

en: When PRESORTED is specified, specifying sorting directions with (A) or (D) has no effect.  Output data will be sorted the same way as the input data.
pl_PL: Kiedy określone jest PRESORTED, określanie kierunków sortowania (A) lub (D) nie będzie miało efektu. Dane w raporcie będą posortowane tak jak to jest określone w pliku wejścia.

en: expecting aggregation function
pl_PL: oczekiwanie funkcji agregacji

en: Unknown aggregation function %s.
pl_PL: Nieznana funkcja agregacji %s.

en: Missing argument %zu to %s.
pl_PL: Brakujący argument %zu do %s.

en: Arguments to %s must be of same type as source variables.
pl_PL: Argumenty %s muszą być tego samego typu co zmienne źródłowe.

en: Number of source variables (%zu) does not match number of target variables (%zu).
pl_PL: Liczba zmiennych źródłowych (%zu) nie odpowiada liczbie zmeinnych docelowych (%zu).

en: The value arguments passed to the %s function are out-of-order.  They will be treated as if they had been specified in the correct order.
pl_PL: Argumenty wartości przypisane do funkcji %s są w niewłaściwej kolejności. Będą traktowane tak, jak gdyby były napisane poprawnie.

en: Variable name %s is not unique within the aggregate file dictionary, which contains the aggregate variables and the break variables.
pl_PL: Nazwa zmiennej %s nie jest unikalna w zagregowanym słowniku danych, który zawiera zmienne agregowane i grupujące.

en: Source variable count (%zu) does not match target variable count (%zu).
pl_PL: Obliczone zmienna źródłowa (%zu) nie odpowiada obliczonej zmiennej docelowej (%zu).

en: Target variable %s duplicates existing variable %s.
pl_PL: Zmienna wynikowa %s zduplikuje istniejącą zmienną %s.

en: Variable %s is not dichotomous
pl_PL: Zmienna %s nie jest dychotomiczna

en: Binomial Test
pl_PL: Test dwumianowy

en: Group1
pl_PL: Grupa 1

en: Group2
pl_PL: Grupa 2

en: Total
pl_PL: Suma

en: Category
pl_PL: Kategoria

en: Observed Prop.
pl_PL: Obserwowana proporcja

en: Test Prop.
pl_PL: Test proporcji

en: Exact Sig. (%d-tailed)
pl_PL: Dokładna istotność (%d-stronna

en: CHISQUARE test specified %d expected values, but %d distinct values were encountered in variable %s.
pl_PL: W teście chi-kwadrat określono %d oczekiwane wartości, ale napotkano odmienne wartośc %d w zmiennej %s.

en: Observed N
pl_PL: Obserwowane N

en: Expected N
pl_PL: Oczekiwane N

en: Residual
pl_PL: Reszta

en: Frequencies
pl_PL: Częstości

en: Test Statistics
pl_PL: Wartość testowana

en: Chi-Square
pl_PL: Chi-kwadrat

en: Asymp. Sig.
pl_PL: Istotność asymptotyczna

en: More than two values encountered.  Cochran Q test will not be run.
pl_PL: Wykryto więcej niż dwie wartości. Nie wykonano testu Q Cochran'a.

en: Success (%.*g)
pl_PL: Sukces (%.*g)

en: Failure (%.*g)
pl_PL: Porażka(%.*g)

en: Cochran's Q
pl_PL: Q Cochrana

en: Descriptive Statistics
pl_PL: Statystyki opisowe

en: Mean
pl_PL: Średnia

en: Std. Deviation
pl_PL: Odchylenie standardowe

en: Correlations
pl_PL: Korelacje

en: Pearson Correlation
pl_PL: Korelacja Pearsona

en: Sig. (2-tailed)
pl_PL: Istotność (2-stronna)

en: Sig. (1-tailed)
pl_PL: Istotność (1-stronna)

en: Cross-products
pl_PL: Iloczyny wektorowe

en: Covariance
pl_PL: Kowariancja

en: No variables specified.
pl_PL: Nie określono zmiennych.

en: S.E. Mean
pl_PL: Błąd standardowy średniej

en: Std Dev
pl_PL: Odchylenie standardowe

en: Variance
pl_PL: Wariancja

en: Kurtosis
pl_PL: Kurtoza

en: S.E. Kurt
pl_PL: Bład standardowy kurtozy

en: Skewness
pl_PL: Skośność

en: S.E. Skew
pl_PL: Błąd standardowy skosności

en: Range
pl_PL: Rozstęp

en: Sum
pl_PL: Suma

en: Z-score variable name %s would be a duplicate variable name.
pl_PL: Nazwa zmiennej standaryzowanej %s będzie taka sama jak nazwa zmiennej.

en: DESCRIPTIVES with Z scores ignores TEMPORARY.  Temporary transformations will be made permanent.
pl_PL: DESCRIPTIVES dla wyników standaryzowanych ignorują TEMPORARY. Tymczasowe przekształcenia staną się stałe.

en: expecting statistic name: reverting to default
pl_PL: oczekiwana nazwa statystyki: przywrócenie ustawień domyślnych

en: Ran out of generic names for Z-score variables.  There are only 126 generic names: ZSC001-ZSC0999, STDZ01-STDZ09, ZZZZ01-ZZZZ09, ZQZQ01-ZQZQ09.
pl_PL: Wykorzystano nazwy generyczne dla zmiennych standaryzowanych. Istnieje jedynei 126 nazw generycznych: ZSC001-ZSC0999, STDZ01-STDZ09, ZZZZ01-ZZZZ09, ZQZQ01-ZQZQ09.

en: Mapping of variables to corresponding Z-scores.
pl_PL: Mapowanie zmiennych odpowiadających wynikom standaryzowanym.

en: Source
pl_PL: Źródło

en: Target
pl_PL: Cel

en: Internal error processing Z scores
pl_PL: Wewnętrzny błąd przetwarzania wyników standaryzowanych

en: Z-score of %s
pl_PL: Wynik standaryzowany %s

en: Valid N
pl_PL: Ważne N

en: Missing N
pl_PL: Braki N

en: Valid cases = %.*g; cases with missing value(s) = %.*g.
pl_PL: Ważne obserwacja = %.*g; obserwacja z brakami danych = %.*g.

en:  (missing)
pl_PL: (braki)

en: Boxplot of %s vs. %s
pl_PL: Wykres skrzynkowy %s z %s

en: Boxplot of %s
pl_PL: Wykres skrzynkowy %s

en: Boxplot
pl_PL: Wykres skrzynkowy

en: Not creating NP plot because data set is empty.
pl_PL: Nie utworzono wykresu NP, ponieważ zbiór danych jest pusty.

en: Not creating spreadlevel chart for %s
pl_PL: Nie utworzono wykresu rozrzutu dla %s

en: Percentiles
pl_PL: Percentyle

en: Tukey's Hinges
pl_PL: Zawiasy Tukey'a

en: Descriptives
pl_PL: Statystyki opisowe

en: Std. Error
pl_PL: Błąd standardowy

en: %g%% Confidence Interval for Mean
pl_PL: %g%% przedział ufności dla średniej

en: Lower Bound
pl_PL: Dolna granica

en: Upper Bound
pl_PL: Górna granica

en: 5% Trimmed Mean
pl_PL: 5% średnia obcięta

en: Median
pl_PL: Mediana

en: Interquartile Range
pl_PL: Rozstęp ćwiartkowy

en: Extreme Values
pl_PL: Wartości skrajne

en: Case Number
pl_PL: Liczba obserwacji

en: Highest
pl_PL: Najwyższe

en: Lowest
pl_PL: Najniższe

en: Case Processing Summary
pl_PL: Informacja o analizowanych danych

en: Cases
pl_PL: Obserwacje

en: Valid
pl_PL: Uwzględnione

en: Missing
pl_PL: Wykluczone

en: Percent
pl_PL: Procent

en: %s may not be negative. Using default value (%g).
pl_PL: %s nie może być ujemna. Zastosowano wartość domyślną (%g).

en: Percentiles must lie in the range (0, 100)
pl_PL: Percentyle muszą znajdować się w zakresie od 0 do 100

en: %s and %s are mutually exclusive
pl_PL: %s i %s wzajemnie się wykluczają

en: Factor analysis on a single variable is not useful.
pl_PL: Analiza czynnikowa przeprowadzona na jednej zmiennej nie jest użyteczna.

en: Component Number
pl_PL: Numer składowej

en: Factor Number
pl_PL: Liczba czynników

en: Communalities
pl_PL: Zasoby zmienności wspólnej

en: Initial
pl_PL: Początkowe

en: Extraction
pl_PL: Po wyodrębnieniu

en: Component
pl_PL: Składowa

en: Factor
pl_PL: Czynnik

en: Total Variance Explained
pl_PL: Całkowita wyjaśniona wariancja

en: Initial Eigenvalues
pl_PL: Początkowe wartości własne

en: Extraction Sums of Squared Loadings
pl_PL: Sumy kwadratów ładunków po wyodrębnieniu

en: Rotation Sums of Squared Loadings
pl_PL: Sumy kwadratów ładunków po rotacji

en: % of Variance
pl_PL: % wariancji

en: Cumulative %
pl_PL: % skumulowany

en: Correlation Matrix
pl_PL: Macierz korelacji

en: Determinant
pl_PL: Wyznacznik

en: The dataset contains no complete observations. No analysis will be performed.
pl_PL: Zbiór danych nie posiada kompletnych obserwacji. Analiza nie zostanie przeprowadzona.

en: Analysis N
pl_PL: Analizowane N

en: KMO and Bartlett's Test
pl_PL: KMO i test Bartletta

en: Kaiser-Meyer-Olkin Measure of Sampling Adequacy
pl_PL: Miara Kaiser-Meyer-Olkin adekwatności doboru próby

en: Bartlett's Test of Sphericity
pl_PL: Test sferyczności Bartletta

en: Approx. Chi-Square
pl_PL: Przybliżone chi-kwadrat

en: Sig.
pl_PL: Istotność

en: The %s criteria result in zero factors extracted. Therefore no analysis will be performed.
pl_PL: Wyznaczone kryteria %s skutkują w brak wyodrębnienia czynników. Z tego powodu nie przeprowadzono analizy.

en: The %s criteria result in more factors than variables, which is not meaningful. No analysis will be performed.
pl_PL: Wyznaczone kryteria %s skutkują w większej ilości czynników niż zmiennych, co nie jest możliwe. Nie przeprowadzono analizy.

en: Component Matrix
pl_PL: Macierz składowych

en: Factor Matrix
pl_PL: Macierz czynników

en: Rotated Component Matrix
pl_PL: Macierz rotowanych składowych

en: Rotated Factor Matrix
pl_PL: Macierz rotowanych czynników

en: %s ignores %s.  Temporary transformations will be made permanent.
pl_PL: %s ignoruje %s. Tymczasowe przekształćenia staną się stałe.

en: Could not create temporary file for %s.
pl_PL: Nie udało się utworzyć pliku tymczasowego dla %s.

en: Error rewinding %s file: %s.
pl_PL: Błąd cofania %s pliku: %s.

en: Error creating %s source file.
pl_PL: Błąd tworzenia pliku źródłowego %s.

en: Error reading %s file: %s.
pl_PL: Błąd wczytywanie %s pliku: %s.

en: Unexpected end of file reading %s file.
pl_PL: Nieoczekiwany koniec pliku podczas wczytywanie pliku %s.

en: Error seeking %s source file: %s.
pl_PL: Błąd poszukiwania %s pliku źródłowego: %s.

en: Error writing %s source file: %s.
pl_PL: Błąd zapisywania %s pliku źródłowego: %s.

en: Error rewinding %s source file: %s.
pl_PL: Błąd cofania %s pliku źródłowego: %s.

en: Error reading %s temporary file: %s.
pl_PL: Błąd wczytywania %s pliku tymczasowego: %s.

en: Unexpected end of file reading %s temporary file.
pl_PL: Nieoczekiwany koniec pliku podczas wczytywania pliku tymczasowego %s.

en: Mode
pl_PL: Dominanta

en: Value Label
pl_PL: Etykieta wartości

en: Frequency
pl_PL: Częstość

en: Valid Percent
pl_PL: Procent ważnych

en: Cum Percent
pl_PL: Procent skumulowany

en: Histogram frequency must be greater than zero.
pl_PL: Częstość histogramu musi być większa niż zero.

en: Histogram percentage must be greater than zero.
pl_PL: Procent histogramu musi być większy niż zero.

en: %s for histogram must be greater than or equal to %s, but %s was specified as %.15g and %s as %.15g.  %s and %s will be ignored.
pl_PL: %s dla histogramu musi być większa bądź równa %s, ale %s zostało określone jako %.15g i %s jako %.15g. %s i %s będą ignorowane.

en: %s for pie chart must be greater than or equal to %s, but %s was specified as %.15g and %s as %.15g.  %s and %s will be ignored.
pl_PL: %s dla wykresu kołowego musi być większa bądź równa %s, ale %s zostało określone jako %.15g i %s jako %.15g. %s i %s będą ignorowane.

en: Omitting pie chart for %s, which has only %d unique values.
pl_PL: Ominięto wykres kołowy dla %s, który posiada jedynie %d unikalnych wartości.

en: Omitting pie chart for %s, which has over 50 unique values.
pl_PL: Ominięto wykres kołowy dla %s, który posiada ponad 50 unikalnych wartości.

en: Count
pl_PL: Zlicz

en: 50 (Median)
pl_PL: 50 (Mediana)

en: Ranks
pl_PL: Rangi

en: Mean Rank
pl_PL: Średnia ranga

en: Kendall's W
pl_PL: W Kendalla

en: Multivariate analysis is not yet implemented
pl_PL: Analiza wieloczynnikowa nie jest jeszcze zaimplementowana.

en: Only types 1, 2 & 3 sums of squares are currently implemented
pl_PL: Jedynie typy 1, 2 i 3 sum kwadratów są obecnie zaimplementowane.

en: Tests of Between-Subjects Effects
pl_PL: Testy efektów międzyobiektowych

en: Type %s Sum of Squares
pl_PL: Typ %s sumy kwadratów

en: Mean Square
pl_PL: Średni kwadrat

en: Corrected Model
pl_PL: Skorygowany model

en: Error
pl_PL: Błąd

en: Corrected Total
pl_PL: Ogółem skorygowane

en: %s of %s
pl_PL: %s z %s

en: One-Sample Kolmogorov-Smirnov Test
pl_PL: Test Kołmogorowa-Smirnowa dla jednej próby

en: Normal Parameters
pl_PL: Paramtery rozkładu normalnego

en: Uniform Parameters
pl_PL: Parametry rozkładu jednostajnego

en: Poisson Parameters
pl_PL: Parametry rozkładu Poissona

en: Exponential Parameters
pl_PL: Parametry rozkładu wykładniczego

en: Most Extreme Differences
pl_PL: Największe różnice

en: Absolute
pl_PL: Wartość bezwzględna

en: Positive
pl_PL: Dodatnia

en: Negative
pl_PL: Ujemna

en: Kolmogorov-Smirnov Z
pl_PL: Z Kołmogotowa-Smirnova

en: Asymp. Sig. (2-tailed)
pl_PL: Istotność asymptotyczna (dwustronna)

en: All predicted values are either 1 or 0
pl_PL: Wszystkie przewidywane wartości wynoszą 1 albo 0

en: Dependent variable's values are not dichotomous.
pl_PL: Wartości zmiennej zależnej nie są dychotomiczne.

en: Category %s does not have at least two distinct values. Logistic regression will not be run.
pl_PL: Kategoria %s nie posiada przynajmniej dwóch różnych wartości. Regresja logistyczna nie została uruchomiona.

en: Estimation terminated at iteration number %d because parameter estimates changed by less than %g
pl_PL: Estymacja przerwana w iteracji numer %d ponieważ szacowane parametry zmieniały się mniej niż %g

en: Estimation terminated at iteration number %d because Log Likelihood decreased by less than %g%%
pl_PL: Estymacja przerwana w iteracji numer %d ponieważ log prawdopodobieńśtwo zmniejszało się mniej niż %g%%

en: Estimation terminated at iteration number %d because maximum iterations has been reached
pl_PL: Estymacja przerwana w iteracji numer %d ponieważ osiągnięta została maksymalna liczba iteracji

en: Cut point value must be in the range [0,1]
pl_PL: Wartość punktu odcięcia musi znajdować się w zakresie [0,1]

en: Dependent Variable Encoding
pl_PL: Kodowanie zmiennej zależnej

en: Original Value
pl_PL: Oryginalne wartość

en: Internal Value
pl_PL: Wartość wewnętrzna

en: Variables in the Equation
pl_PL: Zmienne w modelu

en: Step 1
pl_PL: Krok 1

en: S.E.
pl_PL: Błąd standardowy

en: %d%% CI for Exp(B)
pl_PL: %d%% przedział ufności dla Exp(B)

en: Lower
pl_PL: Dolna granica

en: Upper
pl_PL: Górna granica

en: Constant
pl_PL: Stała

en: Model Summary
pl_PL: Podsumowanie modelu

en: -2 Log likelihood
pl_PL: -2 Logarytm wiarygodności

en: Cox & Snell R Square
pl_PL: R kwadrat Coxa i Snella

en: Nagelkerke R Square
pl_PL: R kwadrat Nagelkerkego

en: Unweighted Cases
pl_PL: Obserwacje nieważone

en: Included in Analysis
pl_PL: Uwzględnione w analizie

en: Missing Cases
pl_PL: Brakujące obserwacje

en: Categorical Variables' Codings
pl_PL: Kodowanie zmiennych porządkowych

en: Parameter coding
pl_PL: Kodowanie parametrów

en: Classification Table
pl_PL: Tabela klasyfikacji

en: Predicted
pl_PL: Przewidywane

en: Observed
pl_PL: Obserwowane

en: Percentage
    Correct
pl_PL: Procent 
    poprawnych
    klasyfikacji

en: Overall Percentage
pl_PL: Procent ogółem

en: Jonckheere-Terpstra Test
pl_PL: Test Jonckheere-Terpstra

en: Number of levels in %s
pl_PL: Liczba poziomów w %s

en: Observed J-T Statistic
pl_PL: Obserwowana statystyka J-T

en: Mean J-T Statistic
pl_PL: Średnia J-T

en: Std. Deviation of J-T Statistic
pl_PL: Odchylenie standardowe J-T

en: Std. J-T Statistic
pl_PL: Std. statystyka J-T

en: Sum of Ranks
pl_PL: Suma rang

en: Mann-Whitney U
pl_PL: U Mann'a-Whitney'a

en: Wilcoxon W
pl_PL: W Wilcoxon'a

en: Exact Sig. (2-tailed)
pl_PL: Istotność (dwustronna)

en: Point Probability
pl_PL: Prawdopodobieństwo punktowe

en: Group Median
pl_PL: Mediana grupy

en: First
pl_PL: Pierwszy

en: Last
pl_PL: Ostatni

en: Percent N
pl_PL: Procent N

en: Percent Sum
pl_PL: Procent zsumowany

en: Harmonic Mean
pl_PL: Średnia harmoniczna

en: Geom. Mean
pl_PL: Średnia geometryczna

en: Included
pl_PL: Uwzględnione

en: Excluded
pl_PL: Wykluczone

en: Report
pl_PL: Raport

en: The McNemar test is appropriate only for dichotomous variables
pl_PL: Test McNemara jest odpowiedni tylko dla zmiennych dychotomicznych.

en: Exact Sig. (1-tailed)
pl_PL: Istotność (jednostronna)

en: > Median
pl_PL: ≤ Mediana

en: ≤ Median
pl_PL: ≤ Mediana

en: %s subcommand not currently implemented.
pl_PL: %s podkomenda nie jest obecnie zaimplementowana.

en: Expecting %s, %s, %s or a number.
pl_PL: Oczekiwanie %s, %s, %s lub liczby.

en: The specified value of HI (%d) is lower than the specified value of LO (%d)
pl_PL: Określona wartość górna (%d) jest niższa niż określona wartość dolna (%d)

en: %d expected values were given, but the specified range (%d-%d) requires exactly %d values.
pl_PL: Podano %d oczekiwanych wartości, ale w określonym zakresie (%d-%d) wymaga się dokładnie %d wartości.

en: PAIRED was specified but the number of variables preceding WITH (%zu) did not match the number following (%zu).
pl_PL: PAIRED zostało określone, ale liczba zmiennych z WITH (%zu) nie odpowiada liczbie zmiennych nastepujących (%zu).

en: 25th
pl_PL: 25ty

en: 50th (Median)
pl_PL: 50ty (mediana)

en: 75th
pl_PL: 75ty

en: The post hoc analysis method %s is not supported.
pl_PL: Metoda przeprowadzania analiz post hoc %s nie jest obsługiwana.

en: Dependent variable %s has no non-missing values.  No analysis for this variable will be done.
pl_PL: Zmienna zależna %s nie posiada nie-brakujących wartości. Nie przeprowadzono analiz dla tej zmiennej.

en: In contrast list %zu, the number of coefficients (%zu) does not equal the number of groups (%d). This contrast list will be ignored.
pl_PL: W liście kontrastów %zu, liczba współczynników (%zu) nie równa się liczbie grup (%d). Lista kontrastów będzie ignorowana.

en: Coefficients for contrast %zu do not total zero
pl_PL: Współczynniki kontrastu %zu nie sumują się do zera

en: Sum of Squares
pl_PL: Suma kwadratów

en: Between Groups
pl_PL: Między grupami

en: Within Groups
pl_PL: Wewnątrz grup

en: Levene Statistic
pl_PL: Statystyka Levene'a

en: Test of Homogeneity of Variances
pl_PL: Test homogeniczności wariancji

en: Contrast Coefficients
pl_PL: Współczynniki kontrastu

en: Contrast
pl_PL: Kontrast

en: Contrast Tests
pl_PL: Testy kontrastu

en: Value of Contrast
pl_PL: Wartość kontrastu

en: Assume equal variances
pl_PL: Założono równość wariancji

en: Does not assume equal
pl_PL: Nie założono równości wariancji

en: Multiple Comparisons (%s)
pl_PL: Wielokrotne porównania (%s)

en: Mean Difference
pl_PL: Różnica średnich

en: %g%% Confidence Interval
pl_PL: %g%% Przedział ufności

en: Final Cluster Centers
pl_PL: Ostateczne centra skupień

en: Initial Cluster Centers
pl_PL: Wstępne centra skupień

en: Cluster
pl_PL: Skupienie

en: Number of Cases in each Cluster
pl_PL: Liczba pozycji w każdym skupieniu

en: The number of clusters must be positive
pl_PL: Liczba skupień musi być dodatnia

en: The number of iterations must be positive
pl_PL: Liczba iteracji musi być dodatnia

en: Cannot generate variable name for ranking %s with %s.  All candidates in use.
pl_PL: Nie można wygenerować nazwy zmiennej dla rankingu %s z %s. Wszystkie zmienne są w użytku.

en: Too many variables in %s clause.
pl_PL: Zbyt wiele zmiennych w warunku %s.

en: Variable %s already exists.
pl_PL: Zmienna %s już istnieje.

en: Duplicate variable name %s.
pl_PL: Duplikuj nazwę zmiennej %s.

en: %s of %s by %s
pl_PL: %s z %s według %s

en: Variables Created By %s
pl_PL: Zmienne utworzone według %s

en: %s into %s(%s of %s using %s BY %s)
pl_PL: %s na %s(%s z %s używając %s BY %s)

en: %s into %s(%s of %s BY %s)
pl_PL: %s na %s(%s z %s BY %s)

en: %s into %s(%s of %s using %s)
pl_PL: %s na %s(%s z %s używając %s)

en: %s into %s(%s of %s)
pl_PL: %s na %s(%s z %s)

en: Reliability on a single variable is not useful.
pl_PL: Obliczanie rzetelności dla jednej zmiennej nie jest użyteczne.

en: The split point must be less than the number of variables
pl_PL: Punkt podziału musi być mniejszy niż liczba zmiennych.

en: Scale: %s
pl_PL: Skala: %s

en: Item-Total Statistics
pl_PL: Statystyki pozycji z ogółem

en: Scale Mean if Item Deleted
pl_PL: Średnia skali jeśli item zostanie usunięty

en: Scale Variance if Item Deleted
pl_PL: Wariancja skali jeśli item zostanie usunięty

en: Corrected Item-Total Correlation
pl_PL: Korelacja pozycji z ogółem

en: Cronbach's Alpha if Item Deleted
pl_PL: Alfa Cronbacha jeśli item zostanie usunięty

en: Reliability Statistics
pl_PL: Statystyka rzetelności

en: Cronbach's Alpha
pl_PL: Alfa Cronbacha

en: N of Items
pl_PL: N itemów

en: Part 1
pl_PL: Część 1

en: Part 2
pl_PL: Część 2

en: Total N of Items
pl_PL: Suma N itemów

en: Correlation Between Forms
pl_PL: Korelacje międzypołówkowe

en: Spearman-Brown Coefficient
pl_PL: Współczynnik Spearmana-Browna

en: Equal Length
pl_PL: Równa długość

en: Unequal Length
pl_PL: Nierówna długość

en: Guttman Split-Half Coefficient
pl_PL: Współczynnik połówkowy Guttmana

en: Area Under the Curve
pl_PL: Powierzchnia pod krzywą

en: Area Under the Curve (%s)
pl_PL: Powierzchnia pod krzywą (%s)

en: Area
pl_PL: Powierzchnia

en: Asymptotic Sig.
pl_PL: Istotność asymptotyczna

en: Asymp. %g%% Confidence Interval
pl_PL: Asymptotyczny %g%% przedział ufności

en: Variable under test
pl_PL: Zmienne testowane

en: Case Summary
pl_PL: Informacja o analizowanych danych

en: Unweighted
pl_PL: Nieważone

en: Weighted
pl_PL: Ważone

en: Valid N (listwise)
pl_PL: N ważnych (usuwanie obserwacjami)

en: Coordinates of the Curve
pl_PL: Współrzędne krzywej

en: Coordinates of the Curve (%s)
pl_PL: Współrzędna krzywej (%s)

en: Test variable
pl_PL: Zmienna testowana

en: Positive if greater than or equal to
pl_PL: Dodatnia, jeśli większa lub równa

en: Sensitivity
pl_PL: Czułość

en: 1 - Specificity
pl_PL: 1 - Swoistość

en: REGRESSION with SAVE ignores TEMPORARY.  Temporary transformations will be made permanent.
pl_PL: REGRESSION z SAVE ignoruje TEMPORARY. Tymczasowe przekształcenia staną się stałe.

en: The dependent variable is equal to the independent variable. The least squares line is therefore Y=X. Standard errors and related statistics may be meaningless.
pl_PL: Zmienna zależna jest równa zmiennej niezależnej. W tym wypadku linia najmniejszego kwadratu Y=X. Błędy standardowe i powiązane statystyki mogą być bez znaczenia.

en: No valid data found. This command was skipped.
pl_PL: Nie odnaleziono odpowiednich danych. Komenda ta była pominięta.

en: R Square
pl_PL: R kwadrat

en: Adjusted R Square
pl_PL: Skorygowane R kwadrat

en: Std. Error of the Estimate
pl_PL: Błąd standardowy oszacowania

en: Model Summary (%s)
pl_PL: Podsumowanie modelu (%s)

en: Unstandardized Coefficients
pl_PL: Współczynniki niestandaryzowane

en: Standardized Coefficients
pl_PL: Współczynniki standaryzowane

en: %g%% Confidence Interval for B
pl_PL: %g%% przedział ufności dla B

en: (Constant)
pl_PL: (Stała)

en: Coefficients (%s)
pl_PL: Współczynniki (%s)

en: Regression
pl_PL: Regresja

en: Covariances
pl_PL: Kowariancje

en: Coefficient Correlations (%s)
pl_PL: Współczynniki korelacji (Zmienna zależna: %s)

en: Multiple modes exist for variable `%s'.  Using %.*g as the threshold value.
pl_PL: Istnieje wiele trybów dla zmiennej `%s'. Stosowanie %.*g jako wartości progowej.

en: Runs Test
pl_PL: Test serii

en: Test Value
pl_PL: Wartość testowana

en: Test Value (mode)
pl_PL: Wartość testowana (dominanta)

en: Test Value (mean)
pl_PL: Wartość testowana (średnia)

en: Test Value (median)
pl_PL: Wartość testowana (mediana)

en: Cases < Test Value
pl_PL: Obserwacje < od testowanej wartości

en: Cases ≥ Test Value
pl_PL: Obserwacje ≥ od testowanej wartości

en: Total Cases
pl_PL: Suma obserwacji

en: Number of Runs
pl_PL: Liczba serii

en: Negative Differences
pl_PL: Różnice ujemne

en: Positive Differences
pl_PL: Różnice dodatnie

en: Ties
pl_PL: Wiązania

en: Buffer limit must be at least 2.
pl_PL: Limit buforów musi wynosić przynajmniej 2.

en: Variable %s specified twice in sort criteria.
pl_PL: Zmienna %s została określona dwukrotnie w kryteriach sortowania.

en: Group Statistics
pl_PL: Statystyki dla grup

en: Independent Samples Test
pl_PL: Test dla prób niezależnych

en: Levene's Test for Equality of Variances
pl_PL: Test Levene'a jednorodności wariancji

en: t-test for Equality of Means
pl_PL: Test t równości średnich

en: Std. Error Difference
pl_PL: Błąd standardowy różnicy

en: %g%% Confidence Interval of the Difference
pl_PL: %g%% przedział ufności dla różnicy średnich

en: Equal variances assumed
pl_PL: Założono równość wariancji

en: Equal variances not assumed
pl_PL: Nie założono równości wariancji

en: One-Sample Test
pl_PL: Test dla jednej próby

en: Test Value = %f
pl_PL: Wartość testu - %f

en: One-Sample Statistics
pl_PL: Statystyki dla jednej próby

en: Paired Sample Statistics
pl_PL: Statystyki dla prób zależnych

en: Pair %d
pl_PL: Para %d

en: Paired Samples Correlations
pl_PL: Korelacje dla prób zależnych

en: Correlation
pl_PL: Korelacja

en: %s & %s
pl_PL: %s i %s

en: Paired Samples Test
pl_PL: Test dla prób zależnych

en: Paired Differences
pl_PL: Różnice w próbach zależnych

en: Std. Error Mean
pl_PL: Błąd standardowy średniej

en: When applying %s to a string variable, two values must be specified.
pl_PL: Kiedy stosuje się %s do zmiennej tekstowej, musza być określone dwie wartości.

en: %s subcommand may not be used with %s.
pl_PL: Podkomenda %s nie może zostać użyta z %s.

en: Exactly one of TESTVAL, GROUPS and PAIRS subcommands must be specified.
pl_PL: Dokładnie jedna z TESTVAL, GROUPS i PAIRS subkomend musi zostać określona.

en: Negative Ranks
pl_PL: Rangi ujemne

en: Positive Ranks
pl_PL: Rangi dodatnie

en: Too many pairs to calculate exact significance.
pl_PL: Zbyt wiele par, aby obliczyć dokładną istotność.

en: Cannot specify the active dataset since none has been defined.
pl_PL: Nie można określić aktywnego zbioru danych, ponieważ żaden nie został zdefiniowany.

en: This command may not be used after TEMPORARY when the active dataset is an input source.  Temporary transformations will be made permanent.
pl_PL: Ta komenda nie może być użyta po TEMPORARY, kiedy aktywny zbiór danych jest źródłem wejścia. Tymczasowe przekształcenia staną się stałe.

en: Multiple IN subcommands for a single FILE or TABLE.
pl_PL: Wielokrotne podkomendy IN dla pojedynczego FILE lub TABLE.

en: File %s lacks BY variable %s.
pl_PL: W pliku %s brakuje zmiennej BY %s.

en: Active dataset lacks BY variable %s.
pl_PL: W aktywnym zbiorze danych brakuje zmiennej BY %s.

en: BY is required when %s is specified.
pl_PL: Kiedy określone jest %s wymagane jest BY.

en: Combining files with incompatible encodings. String data may not be represented correctly.
pl_PL: Łączenie plików jest niekompatybilne z kodowaniem. Dane tekstowe mogą się nie wyświetlać prawidłowo.

en: Variable %s in file %s has different type or width from the same variable in earlier file.
pl_PL: Zmienna %s w pliku %s ma inny typ lub szerokość niż ta sama zmienna we wcześniejszym pliku.

en: In file %s, %s is numeric.
pl_PL: W pliku %s, %s jest numeryczna.

en: In file %s, %s is a string variable with width %d.
pl_PL: W pliku %s, %s jest zmienną tekstową o szerokości %d.

en: In an earlier file, %s was numeric.
pl_PL: We wcześniejszym pliku, %s była numeryczna.

en: In an earlier file, %s was a string variable with width %d.
pl_PL: We wcześniejszym pliku, %s była zmienną tekstową o szerokości %d.

en: Variable name %s specified on %s subcommand duplicates an existing variable name.
pl_PL: Nazwa zmiennej %s określona w %s podkomendzie powiela nazwę istniejącej zmiennej.

en: Encountered %zu sets of duplicate cases in the master file.
pl_PL: Napotkano %zu zbiorów zduplikowanych obserwacji w pliku nadrzędnym.

en: The %s subcommand may only be used within %s.
pl_PL: Podkomenda %s może być uzyta jedynie wewnątrz %s.

en: The %s subcommand may only be specified once.
pl_PL: Podkomenda %s może być określona tylko raz.

en: Only one of FIXED, FREE, or LIST may be specified.
pl_PL: Jedynie jedno z FIXED, FREE lub LIST może być określone.

en: Encoding should not be specified for inline data. It will be ignored.
pl_PL: Kodowanie dla pliku wbudowanego w pliku nie powinno być określone. Zostanie ignorowane.

en: The %s subcommand may be used only with %s.
pl_PL: Podkomenda %s może być użyta jedynie wraz z %s.

en: At least one variable must be specified.
pl_PL: Przynajmniej jedna zmienna musi być określona.

en: %s is a duplicate variable name.
pl_PL: %s ma taką samą nazwę jak inna zmienna.

en: There is already a variable %s of a different type.
pl_PL: Istnieje już zmienna %s innego typu.

en: There is already a string variable %s of a different width.
pl_PL: Istnieje już zmienna tekstowa %s o innej szerokości.

en: Cannot place variable %s on record %d when RECORDS=%d is specified.
pl_PL: Nie można podać zmiennej %s w zapisie %d kiedy RECORDS=%d jest określone.

en: Quoted string extends beyond end of line.
pl_PL: Tekst wzięty w cudzysłów przekracza koniec linii.

en: Missing delimiter following quoted string.
pl_PL: Brakujący separator po tekście w cudzysłowie.

en: Data for variable %s is not valid as format %s: %s
pl_PL: Dane zmiennej %s nie są w prawidłowym formacie %s: %s.

en: Partial case of %d of %d records discarded.
pl_PL: Częściowe obserwacje %d z zapisu %d zostały odrzucone.

en: Partial case discarded.  The first variable missing was %s.
pl_PL: Częściowe obserwacje odrzucone. W pierwszej zmiennej brakowało %s.

en: Missing value(s) for all variables from %s onward.  These will be filled with the system-missing value or blanks, as appropriate.
pl_PL: Braki danych dla wszystkich zmiennych od %s. Zostaną one uzupełnione jako braki systemowe lub puste.

en: Record ends in data not part of any field.
pl_PL: Zapis kończy się w części danych, które nie są polem.

en: Record
pl_PL: Zapis

en: Columns
pl_PL: Kolumny

en: Reading %d record from %s. | Reading %d records from %s.
pl_PL[0]: Wczytywanie zapisu %d z %s.
pl_PL[1]: Wczytywanie zapisu %d z %s.
pl_PL[2]: Wczytywanie zapisu %d z %s.

en: Reading free-form data from %s.
pl_PL: Wczytywanie czystego arkusza z %s.

note: TRANSLATORS: this fragment will be interpolated into messages in fh_lock() that identify types of files.
en: data file
pl_PL: Plik danych

en: Could not open `%s' for reading as a data file: %s.
pl_PL: Nie można otworzyć `%s'  dla wczytywania pliku danych: %s.

en: Could not read `%s' as a text file with encoding `%s': %s.
pl_PL: Nie można wczytać `%s'  jako pliku tekstowego z kodowaniem `%s' : %s.

en: Missing %s while reading inline data.  This probably indicates a missing or incorrectly formatted %s command.  %s must appear by itself on a single line with exactly one space between words.
pl_PL: Brak %s podczas wczytywania pliku wbudowanego w pliku. Prawdopodobnie wskazuje to na brakującą lub nieprawidłowo sformatowaną komendę %s. %s musi pojawić się w osobnej linii dokładnie jedną spację między dwoma słowami.

en: Error reading file %s: %s.
pl_PL: Błąd podczas wczytywania pliku %s: %s.

en: Unexpected end of file in partial record reading %s.
pl_PL: Nieoczekiwany koniec pliku w niecałkowitym zapisie wczytywania %s.

en: Corrupt block descriptor word at offset 0x%lx in %s.
pl_PL: uszkodzony deskryptor słowa bloku w gałęzi 0x%lx w %s.

en: Corrupt record descriptor word at offset 0x%lx in %s.
pl_PL: Uszkodzony deskryptor zapisu słowa w gałęzi 0x%lx w %s.

en: Corrupt record size at offset 0x%lx in %s.
pl_PL: Uszkodzona wielkość zapisu w gałęzi 0x%lx w %s.

en: Record exceeds remaining block length.
pl_PL: Zapis przekracze pozostałą długość bloku.

en: Attempt to read beyond end-of-file on file %s.
pl_PL: Próba wczytania poza koniec pliku w pliku %s.

en: Attempt to read beyond %s.
pl_PL: Próba wczytania poza %s.

en: This command is not valid here since the current input program does not access the inline file.
pl_PL: Ta komenda nie jest tu odpowiednia, ponieważ program wejścia nie ma dostępu do pliku wbudowanego w pliku.

en: An error occurred while opening `%s' for writing as a data file: %s.
pl_PL: Wystąpił błąd podczas otwierania `%s'  do zapisania w pliku: %s.

en: I/O error occurred writing data file `%s'.
pl_PL: Nastąpił bład wejścia/wyjścia podczas zapisywania pliku `%s'.

en: There is no dataset named %s.
pl_PL: Zbiór danych nazwany %s nie istnieje.

en: unnamed dataset
pl_PL: Nienazwany zbiór danych

en: (active dataset)
pl_PL: (aktywny zbiór danych)

en: File handle %s is already defined.  Use %s before redefining a file handle.
pl_PL: Deskryptor pliku %s jest już zdefiniowany. Uzyj %s przed redefiniowaniem deskryptora pliku.

en: %s must be specified with %s.
pl_PL: %s musi być określone z %s.

en: The specified file mode requires LRECL.  Assuming %zu-character records.
pl_PL: Okreslony tryb pliku wymaga LRCL. Zakładany %zu-charakter wpisów.

en: file
pl_PL: plik

en: inline file
pl_PL: Plik wbudowany w pliku

en: expecting a file name or handle name
pl_PL: oczekiwana nazwa pliku lub deskryptor pliku

en: Handle for %s not allowed here.
pl_PL: Deskryptor %s nie jest dopuszczalny.

en: error reading file `%s'
pl_PL: błąd wczytywania pliku `%s'

en: Unsupported TYPE %s.
pl_PL: Nieobsługiwany TYPE %s.

en: The sheet index must be greater than or equal to 1
pl_PL: Arkusz indeksu musi być większy bądź równy 1.

en: %s must be followed by either "%s" or "%s".
pl_PL: Po %s musi następować albo "%s" albo "%s".

en: %s is allowed only with %s arrangement, but %s arrangement was stated or implied earlier in this command.
pl_PL: %s jest dopuszczalne tylko z argumentem %s, ale układ %s był określony wcześniej w tej komendzie.

en: Value of %s must be 1 or greater.
pl_PL: Wartość %s musi być równa 1 lub większa.

en: In compatible syntax mode, the QUALIFIER string must contain exactly one character.
pl_PL: W kompatybilnym trybie syntaxu, łańcuch QUALIFIER musi zawierać dokładnie jeden znak.

en: The record number specified, %ld, is at or before the previous record, %d.  Data fields must be listed in order of increasing record number.
pl_PL: Określona liczba zapisu, %ld, znajduje się w lub przed poprzednim zapisem, %d. Pola danych muszą być wypisane w kolejności rosnącej.

en: The record number specified, %ld, exceeds the number of records per case specified on FIXCASE, %d.
pl_PL: Określona liczba zapisu, %ld, przekracza liczbę zapisów na przypadek określonych w FIXCASE, %d.

en: Unexpected end-of-file within %s.
pl_PL: Nieoczekiwany koniec pliku wewnątrz %s.

en: Input program must contain %s or %s.
pl_PL: Program wejścia musi zawierać %s lub %s.

en: Input program did not create any variables.
pl_PL: Program wejścia nie tworzy żadnych zmiennych.

en: REREAD: Column numbers must be positive finite numbers.  Column set to 1.
pl_PL: REREAD: Numery kolumn muszą być dodatnimi i skończonymi cyframi. Kolumna ustawiona na 1.

en: The first case (%ld) specified precedes the last case (%ld) specified.  The values will be swapped.
pl_PL: Pierwsza obserwacja (%ld) określona poprzedza ostanią określoną obserwację (%ld). Wartości te będą zamienione.

en: The step value %ld is less than 1.  The value is being reset to 1.
pl_PL: Wartość krokowa %ld jest mniejsza niż 1. Wartość zresetowana dla 1.

en: Number of variables specified (%zu) differs from number of variable formats (%zu).
pl_PL: Liczba zmiennych określonych (%zu) różni się od formatów liczby zmiennych (%zu).

en: SPSS-like or Fortran-like format specification expected after variable names.
pl_PL: Oczekiwany format podobny do SPSS lub Fortran po nazwach zmiennych.

en: The %d columns %d-%d can't be evenly divided into %zu fields.
pl_PL: %d kolumn %d-%d nie może być równomiernie podzielone w pola %zu.

en: Column positions for fields must be positive.
pl_PL: Pozycje kolumn dla pól muszą być dodatnie.

en: Column positions for fields must not be negative.
pl_PL: Pozycje kolumn dla pól nie mogą być ujemne.

en: The ending column for a field must be greater than the starting column.
pl_PL: Kolumna kończąca pole musi być większa niż ta rozpoczynająca.

en: The expression on %s evaluated to the system-missing value.
pl_PL: Wyrażenie na %s ocenione jako systemowy brak danych.

en: The expression on %s evaluated to %g.
pl_PL: Wyrażenie na %s ocenione jako %g.

en: expecting a valid subcommand
pl_PL: oczekiwanie odpowiedniej podkomendy

en: %s is required when binary formats are specified.
pl_PL: %s jest wymagane kiedy określane są formaty binarne.

en: Output calls for %d records but %zu specified on RECORDS subcommand.
pl_PL: Raport wzywa zapisy %d ale w podkomendzie RECORDS określono %zu.

en: Writing %zu record to %s. | Writing %zu records to %s.
pl_PL[0]: Zapisywanie pozycji %zu do %s.
pl_PL[1]: Zapisywanie pozycji %zu do %s.
pl_PL[2]: Zapisywanie pozycji %zu do %s.

en: Writing %zu record. | Writing %zu records.
pl_PL[0]: Zapisywanie pozycji %zu.
pl_PL[1]: Zapisywanie pozycji %zu.
pl_PL[2]: Zapisywanie pozycji %zu.

en: %s must not be negative.
pl_PL: %s nie może być wartością ujemną

en: The %s string must contain exactly one character.
pl_PL: Łańcuch %s musi zawierać dokładnie jeden znak.

en: Output file `%s' exists but %s was not specified.
pl_PL: Plik raportu `%s' istnieje, ale %s nie został określony.

en: Cannot rename %s as %s because there already exists a variable named %s.  To rename variables with overlapping names, use a single RENAME subcommand such as `/RENAME (A=B)(B=C)(C=A)', or equivalently, `/RENAME (A B C=B C A)'.
pl_PL: Nie można zmienić nazwy %s na %s, ponieważ już istnieje zmienna nazwana %s. Aby zmienić nazwę z powtarzającymi się nazwami, zastosuj pojedynczą podkomendę RENAME, np. `/RENAME (A=B)(B=C)(C=A)', or equivalently, `/RENAME (A B C=B C A)'.

en: Number of variables on left side of `=' (%zu) does not match number of variables on right side (%zu), in parenthesized group %d of RENAME subcommand.
pl_PL: Liczba zmiennych po lewej stronie `=' (%zu) nie odpowiada liczbie zmiennych po prawej stronie (%zu) , w grupie w nawiasie %d w podkomendzie RENAME.

en: Requested renaming duplicates variable name %s.
pl_PL: Żądanie zmiany nazwy zduplikowanych nazw zmiennych %s.

en: Cannot DROP all variables from dictionary.
pl_PL: Nie można DROP wszystkich zmiennych ze słownika danych.

en: expecting number or string
pl_PL: oczekiwana liczba lub tekst

en: One of the arguments to a DATE function is not an integer.  The result will be system-missing.
pl_PL: Jeden z argumentów funkcji DATE nie jest liczbą całkowitą. Rezultatem będzie brak systemowy.

en: The week argument to DATE.WKYR is not an integer.  The result will be system-missing.
pl_PL: Argument tygodnia w DATE.WKYR nie jest liczbą całkowitą. Rezultatem będzie brak systemowy.

en: The week argument to DATE.WKYR is outside the acceptable range of 1 to 53.  The result will be system-missing.
pl_PL: Argument tygodnia w DATE.WKYR jest poza dopuszczalnym zakresem od 1 do 53. Rezultatem będzie brak systemowy.

en: The day argument to DATE.YRDAY is not an integer.  The result will be system-missing.
pl_PL: Argument dnia w DATE.YRDAY nie jest liczbą całkowitą. Rezultatem będzie brak systemowy.

en: The day argument to DATE.YRDAY is outside the acceptable range of 1 to 366.  The result will be system-missing.
pl_PL: Argument dnia w DATE.YRDAY jest poza dopuszczalnym zakresem od 1 do 366. Rezultatem będzie brak systemowy.

en: The year argument to YRMODA is greater than 47516.  The result will be system-missing.
pl_PL: Argument roku w YRMODA jest większy niż 47516. Rezultatem będzie brak systemowy.

en: Unrecognized date unit `%.*s'.  Valid date units are `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', and `%s'.
pl_PL: Nierozpoznana jednostka daty `%.*s'.  Poprawnymi jednostkami są `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', `%s', `%s' i `%s'.

en: Invalid DATESUM method.  Valid choices are `%s' and `%s'.
pl_PL: Nieprawidłowa metoda DATESUM. Poprawne wybory to `%s' i `%s'.

en: Type mismatch: expression has %s type, but a numeric value is required here.
pl_PL: Niedopasowanie typu: wyrażenie posiada typ %s, ale wymagana jest tu wartość numeryczna.

en: Type mismatch: expression has %s type, but a string value is required here.
pl_PL: Niedopasowanie typu: wyrażenie posiada typ %s, ale wymagana jest to wartość tekstowa.

en: Type mismatch while applying %s operator: cannot convert %s to %s.
pl_PL: Niedopasowanie typu podczas zastosowania operatora %s: nie można konwertować %s na %s.

en: Chaining relational operators (e.g. `a < b < c') will not produce the mathematically expected result.  Use the AND logical operator to fix the problem (e.g. `a < b AND b < c').  If chaining is really intended, parentheses will disable this warning (e.g. `(a < b) < c'.)
pl_PL: Łączenie operatorów związkowych (np.`a < b < c') nie będzie skutkowało matematycznie oczekiwanym rezultatem. Uzyj logicznego operatora AND, aby rozwiązać problem (np. `a < b AND b < c'). Jeśli łączenie jest naprawdę zamierzone, wzięcie w nawias usunie to ostrzeżenie (np. `(a < b) < c'.)

en: The exponentiation operator (`**') is left-associative, even though right-associative semantics are more useful.  That is, `a**b**c' equals `(a**b)**c', not as `a**(b**c)'.  To disable this warning, insert parentheses.
pl_PL: Znak potęgowania (`**') jest lewostronny, nawet kiedy prawostronna semantyka jest bardziej użyteczna. To znaczy, `a**b**c' jest równe `(a**b)**c', nie jak `a**(b**c)'. Aby usunąc to ostrzeżenie, wstaw nawiasy.

en: Unknown system variable %s.
pl_PL: Nieznana zmienna systemowa %s.

en: Unknown identifier %s.
pl_PL: Nieznany identyfikator %s.

en: %s must have at least %d arguments in list.
pl_PL: %s musi posiadać przynajmniej %d argumentów w liście.

en: %s must have an even number of arguments in list.
pl_PL: %s musi posiadać równą liczbę argumentó w liście.

en: %s must have multiple of %d arguments in list.
pl_PL: %s musi posiadać wiele argumentów %d na liście.

en: %s function does not accept a minimum valid argument count.
pl_PL: Funkcja %s nie akceptuje minimalnej wartości poprawnych argumentów.

en: %s requires at least %d valid arguments in list.
pl_PL: %s wymaga przynajmniej %d poprawnych argumentów w liście.

en: With %s, using minimum valid argument count of %d does not make sense when passing only %d arguments in list.
pl_PL: Wraz z %s, używanie minimalnego poprawnego argument obliczenia %d nie ma sensu, gdy na liście jest tylko %d argumentów.

en: Type mismatch invoking %s as
pl_PL: Niedopasowanie typu wywołania %s jako

en: Function invocation
pl_PL: Funkcja wywołania

en:  does not match any known function.  Candidates are:
pl_PL: nie pasuje do żadnej znanej funkcji: Kandydatami są:

en: No function or vector named %s.
pl_PL: Brak funkcji lub wektorów o nazwie %s.

en: %s is a PSPP extension.
pl_PL: %s jest rozszerzeniem PSPP.

en: %s is not available in this version of PSPP.
pl_PL: %s nie jest dostepne w tej wersji PSPP.

en: %s may not appear after %s.
pl_PL: %s nie może pojawiać się bezpośrednio po %s.

en: failed to create temporary file
pl_PL: tworzenie pliku tymczasowego nie powiodło się

en: seeking in temporary file
pl_PL: poszukiwanie w pliku tymczasowym

en: reading temporary file
pl_PL: wczytywanie pliku tymczasowego

en: unexpected end of file reading temporary file
pl_PL: nieoczekiwany koniec pliku podczas wczytywania pliku tymczasowego

en: writing to temporary file
pl_PL: zapisywanie do pliku tymczasowego

en: Cannot initialize inflator: %s
pl_PL: Nie można uruchomić inflatora: %s

en: Error inflating: %s
pl_PL: Błąd zawyżenia: %s

en: Arabic
pl_PL: Arabski

en: Armenian
pl_PL: Armeński

en: Baltic
pl_PL: Bałtycki

en: Celtic
pl_PL: Celtycki

en: Central European
pl_PL: Środkowoeuropejski

en: Chinese Simplified
pl_PL: Chiński Uproszczony

en: Chinese Traditional
pl_PL: Chiński Tradycyjny

en: Croatian
pl_PL: Chorwacki

en: Cyrillic
pl_PL: Cyrylica

en: Cyrillic/Russian
pl_PL: Cyrylica/Rosyjski

en: Cyrillic/Ukrainian
pl_PL: Cyrylica/Ukraiński

en: Georgian
pl_PL: Gruziński

en: Greek
pl_PL: Grecki

en: Hebrew
pl_PL: Hebrajski

en: Hebrew Visual
pl_PL: Hebrajski wizualny

en: Hindi
pl_PL: Hinduski

en: Icelandic
pl_PL: Islandzki

en: Japanese
pl_PL: Japoński

en: Korean
pl_PL: Koreański

en: Nordic
pl_PL: Nordycki

en: Romanian
pl_PL: Rumuński

en: South European
pl_PL: Południowoeuropejski

en: Thai
pl_PL: Tajski

en: Turkish
pl_PL: Turecki

en: Vietnamese
pl_PL: Wietnamski

en: Western European
pl_PL: Zachodnioeuropejski

en: error
pl_PL: błąd

en: warning
pl_PL: Ostrzeżenie

en: note
pl_PL: notka

en: Notes (%d) exceed limit (%d).  Suppressing further notes.
pl_PL: Notatki (%d) przekraczają limit (%d). Tłumienie dalszych notatek.

en: Warnings (%d) exceed limit (%d).  Syntax processing will be halted.
pl_PL: Ostrzeżenia (%d) przekroczyły limit (%d). Operacje zatrzymane.

en: Errors (%d) exceed limit (%d).  Syntax processing will be halted.
pl_PL: Błędy (%d) przekroczyły limit (%d). Operacje zatrzymane.

en: Unsupported compression type (%d)
pl_PL: Nieobsługiwana kompresja typu (%d)

en: Corrupt file at 0x%llx: Expected %<PRIx32>; got %<PRIx32>
pl_PL: Uszkodzony plik w 0x%llx: Oczekiwane %<PRIx32>; otrzymano %<PRIx32>

en: Cannot find central directory
pl_PL: Nie można odnaleźć katalogu centralnego.

en: Failed to seek to end of central directory record: %s
pl_PL: Poszukiwanie końca pliku katalogu centralnego zakończyło się niepowodzeniem: %s

en: Failed to seek to central directory: %s
pl_PL: Nie udało się odnaleźć katalogu centralnego: %s

en: Failed to seek to start of member `%s': %s
pl_PL: Nie udało się wyszukać poczatku członka `%s': %s

en: Name mismatch in zip archive. Central directory says `%s'; local file header says `%s'
pl_PL: Niedopasowanie nazwy w archiwum zip. Katalog centralny zakłada `%s'; nagłówek pliku lokalnego zakłada`%s'

en: %s: error opening output file
pl_PL: %s: bład podczas otwierania pliku raportu

en: %s: error seeking in output file
pl_PL: %s: błąd poszukiwania w pliku raportu

en: %s: write failed
pl_PL: %s: zapisywanie się nie powiodło

en: Not creating histogram because the data contains less than 2 distinct values
pl_PL: Nie można utworzyć histogramu, poniewaz dane zwierają mniej niż 2 różne wartości

en: HAverage
pl_PL: Średnia harmoniczna

en: Weighted Average
pl_PL: Średnia ważona

en: Rounded
pl_PL: Zaokrąglone

en: Empirical
pl_PL: Empiryczna

en: Empirical with averaging
pl_PL: Empiryczna z uśrednieniem

en: %s: %s must be positive integer or `auto'
pl_PL: %s: %s musi być całkowitą liczbą dodatnią lub `auto'

en: ascii: page excluding margins and headers must be at least %d characters wide by %d lines long, but as configured is only %d characters by %d lines
pl_PL: ascii: strona wykluczająca marginesy i nagłówki musi być przynajmniej %d znaków szeroka przez %d linii długa, ale obecnie posiada jedynei %d znaków przez %d linii.

en: ascii: closing output file `%s'
pl_PL: ascii: zamykanie pliku raportu `%s'

en: See %s for a chart.
pl_PL: Zobacz %s po wykres.

en: ascii: opening output file `%s'
pl_PL: ascii: otwieranie pliku raportu `%s'

en: %s - Page %d
pl_PL: %s - Strona %d

en: error opening output file `%s'
pl_PL: błąd otwierania pliku raportu `%s'

en: %s is not a valid device type (the choices are `%s' and `%s')
pl_PL: %s nie jest odpowiednim typem urządzenia (opcje to `%s' i `%s')

en: %s: unknown option `%s'
pl_PL: %s: nieznana opcja `%s'

en: PSPP Output
pl_PL: Raport PSPP

en: No description
pl_PL: Brak opisu

en: error writing output file `%s'
pl_PL: błąd zapisywania pliku raportu `%s'

en: `%s' is not a valid length.
pl_PL: `%s' nie jest odpowiednią długością.

en: syntax error in paper size `%s'
pl_PL: błąd syntazu w wielkości papieru `%s'

en: unknown paper type `%.*s'
pl_PL: nieznany typ papieru `%.*s'

en: error opening input file `%s'
pl_PL: błąd otwierania pliku wejścia `%s'

en: %s: `%s' is `%s' but a Boolean value is required
pl_PL: %s: `%s' jest `%s' ale wymagana jest wartość logiczna

en: %s: `%s' is `%s' but one of the following is required: %s
pl_PL: %s: `%s' jest `%s' ale jedna z nich jest wymagana: %s

en: %s: `%s' is `%s' but a nonnegative integer is required
pl_PL: %s: `%s' jest `%s' ale wymagana jest nieujemna liczba całkowita

en: %s: `%s' is `%s' but a positive integer is required
pl_PL: %s: `%s' jest `%s' ale wymagana jest dodatnia liczba całkowita

en: %s: `%s' is `%s' but an integer is required
pl_PL: %s: `%s' jest `%s' ale wymagana jest liczba całkowita

en: %s: `%s' is `%s' but an integer greater than %d is required
pl_PL: %s: `%s' jest `%s' ale wymagana jest liczba całkowita większa niż %d

en: %s: `%s' is `%s'  but an integer between %d and %d is required
pl_PL: %s: `%s' jest `%s' ale wymagana jest liczba całkowita pomiędzy %d i %d

en: %s: `%s' is `%s' but a file name that contains `#' is required.
pl_PL: %s: `%s' jest `%s' ale w nazwie pliku wymagany jest znak `#'

en: bad vline: x=%d+%d=%d y=(%d+%d=%d,%d+%d=%d) in table size (%d,%d)
pl_PL: zła vline: x=%d+%d=%d y=(%d+%d=%d,%d+%d=%d) w rozmiarze tabeli (%d,%d)

en: bad hline: x=(%d+%d=%d,%d+%d=%d) y=%d+%d=%d in table size (%d,%d)
pl_PL: zła hline: x=(%d+%d=%d,%d+%d=%d) y=%d+%d=%d w rozmiarze tabeli (%d,%d)

en: bad box: (%d+%d=%d,%d+%d=%d)-(%d+%d=%d,%d+%d=%d) in table size (%d,%d)
pl_PL: złe box: (%d+%d=%d,%d+%d=%d)-(%d+%d=%d,%d+%d=%d) w rozmiarze tabeli (%d,%d)

en: `%s': bad font specification
pl_PL: `%s': zła specyfikacja czcionki

en: error opening output file `%s': %s
pl_PL: błąd otwierania pliku raportu `%s': %s

en: The defined page is not wide enough to hold at least %d characters in the default font.  In fact, there's only room for %d characters.
pl_PL: Zdefiniowana strona nie jest dostaecznie długa, aby pomieścić przynajmniej %d znaków domyślnej czcionki. Znajduje siętu miejsce jedynie na %d znaków.

en: The defined page is not long enough to hold at least %d lines in the default font.  In fact, there's only room for %d lines.
pl_PL: Zdefiniowana strona nie jest dostatecznie długa, aby pomieścić %d linii domyślnej czcionki. Znajduje się tu miejsce jedynie dla %d linii.

en: error drawing output for %s driver: %s
pl_PL: Błąd pisania raportu na %s driver: %s

en: error writing output file `%s': %s
pl_PL: błąd zapisywania pliku raportu `%s': %s

en: Normal Q-Q Plot of %s
pl_PL: Normalny wykres Q-Q %s

en: Observed Value
pl_PL: Obserwowana wartość

en: Expected Normal
pl_PL: Oczekiwana norma

en: Detrended Normal Q-Q Plot of %s
pl_PL: Detrendowany normalny wykres Q-Q %s

en: Dev from Normal
pl_PL: Odchylenie od normy

en: Mean = %.1f
pl_PL: Średnia - %.1f

en: Std. Dev = %.2f
pl_PL: Odchylenie standardowe - %.2f

en: HISTOGRAM
pl_PL: Histogram

en: ROC Curve
pl_PL: Krzywa ROC

en: Scree Plot
pl_PL: Wykres osypiska

en: Eigenvalue
pl_PL: Wartość własna

en: Spread vs. Level Plot of %s
pl_PL: Rozpiętosć vs. poziom wykresu %s

en: Level
pl_PL: Poziom

en: Spread
pl_PL: Rozpiętość

en: error creating temporary file
pl_PL: błąd podczas tworzenia pliku tymczasowego

en: Algorithm must be either `%s' or `%s'.
pl_PL: Algorytm musi być albo  `%s' albo `%s'.

en: Syntax must be either `%s' or `%s'.
pl_PL: Syntax musi być albo `%s' albo `%s'.

en: Error encountered while ERROR=STOP is effective.
pl_PL: Błąd napotkany podczas ERROR=STOP jest efektywny.

en: Stopping syntax file processing here to avoid a cascade of dependent command failures.
pl_PL: Zatrzymywanie pliku syntaxu w celu uniknięcia kaskady zależnych niepowodzeń komend.

en: %s: output option missing `='
pl_PL: %s: brakująca opcja raportu `='

en: %s: output option specified more than once
pl_PL: %s: opcja raportu określona więcej niż jeden raz

en: PSPP, a program for statistical analysis of sampled data.
    Usage: %s [OPTION]... FILE...
    
    Arguments to long options also apply to equivalent short options.
    
    Output options:
      -o, --output=FILE         output to FILE, default format from FILE's name
      -O format=FORMAT          override format for previous -o
      -O OPTION=VALUE           set output option to customize previous -o
      -O device={terminal|listing}  override device type for previous -o
      -e, --error-file=FILE     append errors, warnings, and notes to FILE
      --no-output               disable default output driver
    Supported output formats: %s
    
    Language options:
      -I, --include=DIR         append DIR to search path
      -I-, --no-include         clear search path
      -r, --no-statrc           disable running rc file at startup
      -a, --algorithm={compatible|enhanced}
                                set to `compatible' if you want output
                                calculated from broken algorithms
      -x, --syntax={compatible|enhanced}
                                set to `compatible' to disable PSPP extensions
      -b, --batch               interpret syntax in batch mode
      -i, --interactive         interpret syntax in interactive mode
      --syntax-encoding=ENCODING  specify encoding for syntax files
      -s, --safer               don't allow some unsafe operations
    Default search path: %s
    
    Informative output:
      -h, --help                display this help and exit
      -V, --version             output version information and exit
    
    Non-option arguments are interpreted as syntax files to execute.
pl_PL: PSPP, program służący analizie danych.
    Zastosowanie: %s[OPTION]...FILE...
    
    Argumenty w długich formach posiadają również skrócone wersje.
    
    Opcje raportu:
    -o, --output=FILE         raport do FILE, domyślny format z nazwy FILE's
      -O format=FORMAT          nadpisz format do poprzedniego -o
      -O OPTION=VALUE           ustaw opcje raportu, aby ustawić poprzednie -o
      -O device={terminal|listing}  nadpisy tzp sprytu dla popryedniego -o
      -e, --error-file=FILE     dodaj błędy, ostrzeżenia i notatki do FILE
      --no-output               zablokuj sterownik opcji domyślnych
    Obsługiwane formaty raportu: %s
    
    Opcje językowe:
      -I, --include=DIR         dodaj DIR do ścieżki szukania
      -I-, --no-include         wyczyść ścieżkę szukania
      -r, --no-statrc           uniemożliwia uruchomienie pliku rc przy starcie
      -a, --algorithm={compatible|enhanced}
                                set to `compatible' if you want output
                                obliczanie z blokowanych algorytmów
      -x, --syntax={compatible|enhanced}
                                ustawione na `compatible' aby zablokować rozszerzenia PSPP
      -b, --batch               interpretuj syntax w trybie wsadowym
      -i, --interactive         interpretuj syntax w trybie interaktywnym
      --syntax-encoding=ENCODING  określ kodowanie dla plików syntaxu
      -s, --safer               nie zezwala na wykonywanie niektórych niebezpiecznych operacji
    Domyślna ścieżka szukania: %s
    
    Raport informacji:
      -h, --help                wyświetla pomoc i wyjście
      -V, --version             informacje o wersji raportu i wyjście
    
    Argumenty nie przeznaczone jako opcja są interpretowane jako pliki wykonawcze syntaxu.

en: Could not open `%s'
pl_PL: Nie można otworzyć `%s'

en: Error reading `%s': %s
pl_PL: Błąd wczytywania `%s': %s

en: Failed to read `%s', because it contains a line over %d bytes long and therefore appears not to be a text file.
pl_PL: Nie udało się wczytać `%s', ponieważ zawiera linie ponad %d bitów i z tego powodu nie wydaje się być plikiem tekstowym.

en: `%s' is empty.
pl_PL: `%s' jest pusty

en: Line
pl_PL: Linia

en: Importing Spreadsheet Data
pl_PL: Importowanie danych z arkusza

en: All Files
pl_PL: Wszystkie pliki

en: Text Files
pl_PL: Pliki tekstowe

en: Text (*.txt) Files
pl_PL: Pliki tekstowe (*.txt)

en: Plain Text (ASCII) Files
pl_PL: Czysty tekst (Pliki ASCII)

en: Comma Separated Value Files
pl_PL: Pliki rozdzielane przecinkami

en: Tab Separated Value Files
pl_PL: Pliki rozdzielane tabulatorami

en: Gnumeric Spreadsheet Files
pl_PL: Akrusze plików Gnumeric

en: OpenDocument Spreadsheet Files
pl_PL: Pliki arkuszy OpenDocument

en: All Spreadsheet Files
pl_PL: Wszystkie pliki arkuszy

en: Importing Delimited Text Data
pl_PL: Importowanie rozdzielanego pliku tekstowego

en: This assistant will guide you through the process of importing data into PSPP from a text file with one line per case,  in which fields are separated by tabs, commas, or other delimiters.
pl_PL: Ten kreator pomoże Ci przebyć proces importowania danych do PSPP z pliku tekstowego. Każdy przypadek powinien znajdować się w osobnym wierszu, a każda obserwacja powinna być rozdzielona tabulatorami, przecinkami lub innymi znakami.

en: The selected file contains approximately %'lu line of text.   | The selected file contains approximately %'lu lines of text.
pl_PL[0]: Wybrany plik zawiera %'lu linii tekstu.
pl_PL[1]: Wybrany plik zawiera %'lu linie tekstu.
pl_PL[2]: Wybrany plik zawiera %'lu linii tekstu.

en: Only the first %zu line of the file will be shown for preview purposes in the following screens.   | Only the first %zu lines of the file will be shown for preview purposes in the following screens.
pl_PL[0]: Jedynie pierwsze linie %zu będą pokazane w celu podglądu w nastepnych oknach.
pl_PL[1]: Jedynie pierwsze linie %zu będą pokazane w celu podglądu w nastepnych oknach.
pl_PL[2]: Jedynie pierwsze linie %zu będą pokazane w celu podglądu w nastepnych oknach.

en: You may choose below how much of the file should actually be imported.
pl_PL: Poniżej możesz wybrać jaka część pliku ma być faktycznie zaimportowana.

en: Only the first %4d cases
pl_PL: Jedynie peirwsze %4d obserwacji

en: Only the first %3d %% of file (approximately)
pl_PL: Jedynie pierwsze %3d %% pliku (około)

en: Cannot parse field content `%.*s' as format %s: %s
pl_PL: Nie można analizować zawartości pola `%.*s'  jako formatu %s: %s

en: This input line has too few separators to fill in this field.
pl_PL: Ta linia wejścia posiada zbyt mało separatorów, aby uzupełnić to pole

en: Choose Separators
pl_PL: Wybierz separator

en: An error occurred reading the spreadsheet file.
pl_PL: Wystąpił bład podczas wczytywania pliku arkusza.

en: Adjust Variable Formats
pl_PL: Dostosuj format zmiennych

en: Bad regular expression: %s
pl_PL: Złe wyrażenie: %s

en: A program for the analysis of sampled data
pl_PL: Program do analizy danych

en: _Help
pl_PL: _Pomoc

en: _Reference Manual
pl_PL: _Instrukcja obsługi

en: Incorrect range specification
pl_PL: Nieprawidłowa specyfikacja zakresu

en: %'d case | %'d cases
pl_PL[0]: %'d obserwacji
pl_PL[1]: %'d obserwacji
pl_PL[2]: %'d obserwacji

en: %'d variable | %'d variables
pl_PL[0]: %'d zmiennych
pl_PL[1]: %'d zmiennych
pl_PL[2]: %'d zmiennych

en: Data View
pl_PL: Dane

en: Variable View
pl_PL: Zmienne

en: Enter a number to add a new variable.
pl_PL: Wpisz liczbę, aby dodać nową zmienną.

en: Enter a number to add a new case.
pl_PL: Wpisz liczbę, aby dodać nową obserwację.

en: Case
pl_PL: Lp.

en: Cl_ear Variables
pl_PL: Wy_czyść zmienne

en: Sort _Ascending
pl_PL: Sortuj_Rosnąco

en: Sort _Descending
pl_PL: Sortuj_Malejąco

en: Transformations Pending
pl_PL: Zawieszone przekształcenia

en: Filter off
pl_PL: Nie filtruj

en: Filter by %s
pl_PL: Filtruj według %s

en: No Split
pl_PL: Nie dziel

en: Split by
pl_PL: Podziel według

en: Weights off
pl_PL: Nie waż

en: Weight by %s
pl_PL: Zważ według %s

en: Save
pl_PL: Zapisz

en: System Files (*.sav)
pl_PL: Pliki systemowe (*.sav)

en: Compressed System Files (*.zsav)
pl_PL: Skompresowane pliki systemowe (*.zsav)

en: Portable Files (*.por)
pl_PL: Pliki przenośne (*.por)

en: System File
pl_PL: Plik systemowy

en: Compressed System File
pl_PL: Kompresowany plik systemowy

en: Portable File
pl_PL: Plik przenośny

en: Delete Existing Dataset?
pl_PL: Usunąć istniejący zbiór danych?

en: Renaming "%s" to "%s" will destroy the existing dataset named "%s".  Are you sure that you want to do this?
pl_PL: Zmienienie nazwy "%s" to "%s" zniszczy obecny zbiór danych nazwany "%s". Czy jesteś pewny, że chcesz to zrobić?

en: Please enter a new name for dataset "%s":
pl_PL: Proszę podaj nową nazwę dla zbioru danych "%s":

en: Rename Dataset
pl_PL: Zmień nazwę zbioru

en: _File
pl_PL: _Plik

en: _Syntax
pl_PL: _Skrypt

en: _Data
pl_PL: _Dane

en: _Save...
pl_PL: _Zapisz...

en: Save _As...
pl_PL: Zapisz _jako...

en: _Rename Dataset...
pl_PL: _Zmień nazwę zbioru...

en: Working File
pl_PL: Roboczy plik danych

en: Recently Used _Files
pl_PL: Ostatnio używane _pliki

en: _Edit
pl_PL: _Edytuj

en: _Copy
pl_PL: _Kopiuj

en: _Find...
pl_PL: _Znajdź...

en: _Options...
pl_PL: _Opcje...

en: Jump to variable
pl_PL: Przejdź do zmiennej

en: Jump to a case in the data sheet
pl_PL: Przejdź do obserwacji

en: Create a new case at the current position
pl_PL: Utwórz nową obserwację na obecnej pozycji

en: Create a new variable at the current position
pl_PL: Utwórz nową zmienną na obecnej pozycji

en: Split the active dataset
pl_PL: Podziel aktywny zbiór danych

en: Weight cases by variable
pl_PL: Ważenie obserwacji według zmiennej

en: Show/hide value labels
pl_PL: Pokaż/ukryj etykiety

en: Data Editor
pl_PL: Edytor danych

en: Aggregate destination file
pl_PL: Agreguj plik docelowy

en: New
pl_PL: Wynikowa

en: Old
pl_PL: Źródłowa

en: Column Number: %d
pl_PL: Numer kolumny: %d

en: Chisq
pl_PL: Chi-kwadrat

en: CC
pl_PL: Współczynnik kontyngencji

en: UC
pl_PL: Współczynnik niepewności

en: BTau
pl_PL: tau-b Kendalla

en: CTau
pl_PL: tau-c Kendalla

en: Risk
pl_PL: Ryzyko względne

en: D
pl_PL: d Sommersa

en: Corr
pl_PL: Korelacje

en: Row
pl_PL: Wiersz

en: Column
pl_PL: Kolumna

en: Expected
pl_PL: Oczekiwana

en: Std. Residual
pl_PL: Reszta standaryzowana

en: Adjusted Std. Residual
pl_PL: Reszta skorygowana

en: Standard error
pl_PL: Błąd standardowy

en: _Eigenvalues over %4.2f times the mean eigenvalue
pl_PL: _Wartości własne ponad %4.2f razy średnia wartość własna

en: Standard error of the mean
pl_PL: Bład standardowy średniej

en: Standard error of the skewness
pl_PL: Błąd standardowy skośności

en: Standard error of the kurtosis
pl_PL: Błąd standardowy kurtozy

en: Contrast %d of %d
pl_PL: Kontrast %d z %d

en: O_ptions...
pl_PL: O_pcje...

en: Paired Samples T Test
pl_PL: Test t dla prób zależnych

en: Recode into Same Variables
pl_PL: Rekoduj na te same zmienne

en: Recode into Same Variables: Old and New Values
pl_PL: Rekoduj na te same zmienne: stare i nowe wartości

en: Recode into Different Variables
pl_PL: Rekoduj na nowe zmienne

en: Recode into Different Variables: Old and New Values
pl_PL: Rekoduj na nowe zmienne: stare i nowe wartości

en: Coeff
pl_PL: Oszacowania

en: Show the regression coefficients
pl_PL: Pokaż współczynniki regresji

en: Conf. Interval
pl_PL: Przedział ufności

en: Show the confidence interval for the regression coefficients
pl_PL: Pokaż przedziały ufności dla współczynników regresji.

en: Show the correlation between observed and predicted values
pl_PL: Pokaż korelację pomiędzy wartościami obserwowanymi a oczekiwanymi.

en: Show the analysis of variance table
pl_PL: Pokaż tabelę analizy wariancji

en: Show the variance coefficient matrix
pl_PL: Pokaż macierz współczynników wariancji

en: Approximately %3d%% of all cases.
pl_PL: Około %3d%% wszystkich obserwacji.

en: Exactly %3d cases from the first %3d cases.
pl_PL: Dokładnie %3d obserwacji z pierwszych %3d obserwacji.

en: %d thru %d
pl_PL: %d poprzez %d

en: Test Type
pl_PL: Typ testu

en: _Sign
pl_PL: _Test znaków

en: Two-Related-Samples Tests
pl_PL: Testy dla dwóch prób zależnych

en: Do not weight cases
pl_PL: Nie waż obserwacji

en: Weight cases by %s
pl_PL: Zważ obserwacje według %s

en: Duplicate variable name.
pl_PL: Duplikuj nazwę zmiennej.

en: Automatically Detect
pl_PL: Wykryj automatycznie

en: Locale Encoding
pl_PL: Kodowanie lokalne

en: Character Encoding:
pl_PL: Kodowanie znaków:

en: Layer %d of %d
pl_PL: Warstwa %d z %d

en: Message
pl_PL: Wiadomość

en: failed to create temporary directory during clipboard operation
pl_PL: Tworzenie tymczasowego katalogu podczas operacji na schowku zakończone niepowodzeniem

en: Infer file type from extension
pl_PL: Plik typu inf z rozszerzenia

en: Text (*.txt)
pl_PL: Tekst (*.txt)

en: Comma-Separated Values (*.csv)
pl_PL: Wartości dzielone przecinkami (*.csv)

en: Export Output
pl_PL: Eksportuj raport

en: Output Viewer
pl_PL: Okno raportu

en: (empty)
pl_PL: (puste)

en: Saved file `%s'
pl_PL: Zapisano plik `%s'

en: Save Syntax
pl_PL: Zapisz sytnax

en: Syntax Files (*.sps)
pl_PL: Pliki syntax (*.sps)

en: Syntax Editor
pl_PL: Edytor syntax

en: Cannot load syntax file `%s'
pl_PL: Nie można wczytać pliku syntax `%s'

en: Cannot create variable.
pl_PL: Nie można utworzyć zmiennej.

en: "%s" is not a valid variable name.
pl_PL: "%s" nie jest odpowiednią nazwą zmiennej.

en: This dictionary already contains a variable named "%s".
pl_PL: Słownik już zawiera zmienną o nazwie "%s".

en: Cannot rename variable.
pl_PL: Nie można zmienić nazwy zmiennej.

en: Enter a variable name to add a new variable.
pl_PL: Wpisz nazwę zmiennej, aby dodać nową zmienną.

en: Type
pl_PL: Typ

en: Width
pl_PL: Szerokość

en: Decimals
pl_PL: Dziesiętne

en: Value Labels
pl_PL: Wartości

en: Missing Values
pl_PL: Braki

en: Align
pl_PL: Wyrównanie

en: Measure
pl_PL: Poziom pomiaru

en: Role
pl_PL: Rola

en: Save the changes to `%s' before closing?
pl_PL: Zapisać zmiany w `%s' przed zamknięciem?

en: If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
pl_PL: Jeśli nie zapiszesz, zmiany z ostatnich %ld sekund zostaną całkowicie utracone.

en: Close _without saving
pl_PL: Zamknij _bez zapisywania

en: Open
pl_PL: Otwórz

en: Data and Syntax Files
pl_PL: Pliki danych i syntax

en: System Files (*.sav, *.zsav)
pl_PL: Pliki systemowe (*.sav, *zsav)

en: Con_fidence Interval: %2d %%
pl_PL: Prze_dział ufności: %2d %%

en: _Split
pl_PL: _Podział

en: _Windows
pl_PL: _Okna

en: exactly two non-option arguments are required; use --help for help
pl_PL: dokładnie dwa argumenty nie będące opcją są wymagane; użyj --help dla pomocy

en: %s: cannot guess output format (use -O option)
pl_PL: %s: nie można odczytać formatu raportu (użyj opcji -O)

en: can only convert encrypted data file to sav or sys format
pl_PL: konwersji można dokonać jedynie na kodowanych danych do formatu sav lub sys

en: %s: unknown output format (use -O option)
pl_PL: %s: nieznany format raportu (użyj opcji -O)

en: %s: error reading input file
pl_PL: %s: bład wczytywania pliku inputu

en: %s: error writing output file
pl_PL: %s: błąd zapisywania pliku raportu

en: sorry, wrong password
pl_PL: Przepraszamy, złe hasło

en: %s must be at least 1.
pl_PL: %s musi wynosić przynajmniej 1

en: %s must be at least 1MB
pl_PL: %s musi wynosić przynajmniej 1MB

en: %s must be positive
pl_PL: %s musi być wartością dodatnią

en: %s is obsolete.
pl_PL: %s jest przestarzały.

en: Active file compression is not implemented.
pl_PL: Aktywna kompresja pliku nie jest zaimplementowana.

en: %s must be 1500 or later.
pl_PL: %s musi być 1500 lub późniejszy

en: expecting %s or year
pl_PL: oczekiwany %s lub rok

en: %s must be at least %d.
pl_PL: %s musi wynosić przynajmniej %d.

en: %s is not a recognized encoding or locale name
pl_PL: %s nie jest rozpoznanym kodowaniem lub nazwą lokalną

en: %s requires numeric output format as an argument.  Specified format %s is of type string.
pl_PL: %s wymaga numerycznego formatu raportu jako argumentu. Określone format %s jest tekstowy.

en: %s is %s.
pl_PL: %s to %s.

en: Too many %s commands without a %s: at most %d levels of saved settings are allowed.
pl_PL: Zbyt wiele %s komend bez %s: najwięcej %d poziomów zapisanych ustawień jest dopuszczalne.

en: %s without matching %s.
pl_PL: %s bez pasującego %s.

en: Missing mode %s not allowed in general mode.  Assuming %s.
pl_PL: Tryb missing %s nie jest dopuszczalny w ogólnym trybie. Zakłada się %s.

en: Too many cross-tabulation variables or dimensions.
pl_PL: Zbyt wiele zmiennych lub wymiarów w tabeli krzyżowej.

en: %s must be specified before %s.
pl_PL: %s musi być określone przed %s.

en: Maximum value (%ld) less than minimum value (%ld).
pl_PL: Maksymalna wartość (%ld) jest mniejsza niż minimalna wartość (%ld).

en: Summary.
pl_PL: Podsumowanie.

note: TRANSLATORS: The %s here describes a crosstabulation.  It takes the form "var1 * var2 * var3 * ...".
en: Crosstabulation %s contained no non-missing cases.
pl_PL: Tabela krzyżowa %s nie zawierała braków danych.

en: count
pl_PL: zlicz

en: row %
pl_PL: wiersz %

en: column %
pl_PL: kolumna %

en: total %
pl_PL: % Ogółem

en: expected
pl_PL: oczekiwane

en: residual
pl_PL: Reszta

en: adj. resid.
pl_PL: skorygowane resid.

en: Chi-square tests.
pl_PL: Testy chi-kwadrat.

en: Symmetric measures.
pl_PL: Miary symetryczne.

en: Asymp. Std. Error
pl_PL: Asymptotyczny błąd standardowy

en: Approx. T
pl_PL: Przybliżone t

en: Approx. Sig.
pl_PL: Przybliżona istotność

en: Risk estimate.
pl_PL: Współczynnik ryzyka.

en: 95%% Confidence Interval
pl_PL: 95%% przedział ufności

en: Directional measures.
pl_PL: Miary kierunkowe.

en: Pearson Chi-Square
pl_PL: Chi-kwadrat Pearsona

en: Likelihood Ratio
pl_PL: Stosunek prawdopodobieństwa

en: Fisher's Exact Test
pl_PL: Test Fisher'a

en: Continuity Correction
pl_PL: Poprawka na ciągłość

en: Linear-by-Linear Association
pl_PL: Test związku liniowego

en: N of Valid Cases
pl_PL: N ważnych obserwacji

en: Nominal by Nominal
pl_PL: Nominalna przez nominalną

en: Ordinal by Ordinal
pl_PL: Porządkowa przez porządkową

en: Interval by Interval
pl_PL: Ilościowa przez ilościową

en: Measure of Agreement
pl_PL: Miara zgodności

en: Cramer's V
pl_PL: V Cramera

en: Contingency Coefficient
pl_PL: Współczynnik kontyngencji

en: Kendall's tau-b
pl_PL: tau-b Kendalla

en: Kendall's tau-c
pl_PL: tau-c Kendalla

en: Spearman Correlation
pl_PL: Korelacja Spearmana

en: Pearson's R
pl_PL: r Pearsona

en: Odds Ratio for %s (%g / %g)
pl_PL: Współczynnik ryzyka dla %s (%g / %g)

en: Odds Ratio for %s (%.*s / %.*s)
pl_PL: Współczynnik ryzyka dla %s (%.*s / %.*s)

en: For cohort %s = %.*g
pl_PL: Dla kohorty %s = %.*g

en: For cohort %s = %.*s
pl_PL: Dla kohorty %s = %.*s

en: Nominal by Interval
pl_PL: Nominalna przez ilościową

en: Goodman and Kruskal tau
pl_PL: Tau Goodmana i Kruskala

en: Uncertainty Coefficient
pl_PL: Współczynnik niepewności

en: Somers' d
pl_PL: d Somersa

en: Symmetric
pl_PL: Symetryczny

en: %s Dependent
pl_PL: %s Zależna

en: Aggregate Data
pl_PL: Agreguj dane

en: _Break variable(s)
pl_PL: _Zmienne grupujące

en: Variable Name:
pl_PL: Nazwy zmiennych:

en: Variable Label:
pl_PL: Etykieta zmiennej:

en: Function:
pl_PL: Funkcja:

en: Aggregated variables
pl_PL: Zmienne agregowane

en: _Add aggregated variables to the active dataset
pl_PL: _Dodaj zagregowane zmienne do aktywnego zbioru danych

en: _Replace the current dataset with the aggregated variables
pl_PL: _Zastąp obecny zbiór danych zawierający tylko zagregowane zmienne

en: _Write a new data file containing only the aggregated variables
pl_PL: _Utwórz nowy zbiór danych zawierający tylko agregowane zmienne

en: label
pl_PL: etykieta

en: File is _already sorted on break variable(s)
pl_PL: Zbiór został _już posortowane według zmiennych grupujących

en: Sort file before a_ggregating
pl_PL: _Posortuj plik przed agregacją

en: Options for very large datasets
pl_PL: Opcje dla bardzo dużych zbiorów

en: Automatic Recode
pl_PL: Rekoduj automatycznie

en: Variable -> New Name
pl_PL: Zmienna -> Nowa nazwa

en: _Lowest value
pl_PL: _Najmniejsza wartość

en: _Highest value
pl_PL: _Największa wartość

en: Recode starting from
pl_PL: Rekoduj zaczynając od

en: _New Name
pl_PL: _Nowa nazwa

en: _Add New Name
pl_PL: _Dodaj nową nazwę

en: _Use the same recoding scheme for all variables
pl_PL: _Użyj tego samego schematu rekodowania dla wszystkich zmiennych

en: Treat _blank string values as missing
pl_PL: Traktuj _puste ciągi znaków jako braki danych

en: _Test Variable List:
pl_PL: _Zmienne testowane

en: _Get from data
pl_PL: _Ustal na podstawie danych

en: _Cut point:
pl_PL: _Punkt podziału:

en: Define Dichotomy
pl_PL: Definiuj dychotomię

en: Test _Proportion:
pl_PL: Test _podziału

en: Compute Variable: Type and Label
pl_PL: Oblicz zmienną: typ i etykieta

en: Use _expression as label
pl_PL: Użyj _wyrażenia jako etykiety

en: _Label:
pl_PL: _Etykieta:

en: _String
pl_PL: _Tekstowa

en: _Numeric
pl_PL: _Numeryczna

en: Compute Variable
pl_PL: Oblicz zmienne

en: Target _Variable:
pl_PL: Zmienna _wynikowa

en: _Type & Label...
pl_PL: _Typ i etykieta

en: _Numeric Expressions:
pl_PL: _Wyrażenia numeryczne:

en: _Functions:
pl_PL: _Funkcje:

en: _If...
pl_PL: _Jeśli...

en: Bivariate Correlations
pl_PL: Korelacje parami

en: _Kendall's tau-b
pl_PL: _tau Kendalla

en: Correlation Coefficients
pl_PL: Współczynniki korelacji

en: _Two-tailed
pl_PL: _Dwustronna

en: One-tai_led
pl_PL: Jednostr_onna

en: Test of Significance
pl_PL: Test istotności

en: _Flag significant correlations
pl_PL: _Oznacz istotne korelacje

en: Count Occurrences of Values within Cases
pl_PL: Zlicz wystąpienia wartości w obrębie obserwacji

en: Numeric _Variables:
pl_PL: Zmienne numeryczne:

en: _Target Variable:
pl_PL: _Zmienna wynikowa

en: Target _Label:
pl_PL: _Etykieta zmiennej wynikowej

en: _Define Values...
pl_PL: _Definiuj wartości...

en: Count Values within Cases: Values to Count
pl_PL: Zlicz wartości w obrębie obserwacji: Wartości do obliczenia

en: Values _to Count:
pl_PL: Wartości _do obliczenia:

en: Data File Comments
pl_PL: Komentarze do danych

en: Comments:
pl_PL: Komentarze:

en: Display comments in output
pl_PL: Wyświetl komentarze w raporcie

en: Column Number: 0
pl_PL: Numer kolumny: 0

en: Crosstabs: Cells
pl_PL: Tabele krzyżowe: Komórki

en: Cell Display
pl_PL: Zawartość komórek

en: Crosstabs
pl_PL: Tabele krzyżowe

en: _Rows
pl_PL: _Wiersze

en: _Columns
pl_PL: _Kolumny

en: _Statistics...
pl_PL: _Statystyki

en: Ce_lls...
pl_PL: _Komórki

en: Crosstabs: Format
pl_PL: Tabele krzyżowe: Format

en: Print tables
pl_PL: Drukuj tabele

en: Pivot
pl_PL: Oś

en: Ascending
pl_PL: Rosnąco

en: Crosstabs: Statistics
pl_PL: Tabele krzyżowe: Statystyki

en: Statistics
pl_PL: Statystyki

en: Chi-Square Test
pl_PL: Test chi-kwadrat

en: All categor_ies equal
pl_PL: Wszystkie kate_gorie są równe

en: _Values
pl_PL: _Wartości

en: Expected Values:
pl_PL: Wartości oczekiwane:

en: Test _Variables
pl_PL: Zmienne _testowane

en: Use _specified range
pl_PL: Użyj _określonego przedziału

en: _Lower:
pl_PL: _Dolna granica:

en: _Upper:
pl_PL: _Górna granica:

en: Expected Range:
pl_PL: Oczekiwany zakres:

en: _Variables:
pl_PL: _Zmienne:

en: S_tatistics:
pl_PL: S_tatystyki:

en: _Exclude entire case if any selected variable is missing
pl_PL: _Wyklucz cały przypadek jeśli którakolwiek wybrana zmienna jest brakiem danych

en: _Include user-missing data in analysis
pl_PL: _Uwzględnij braki danych w analizie

en: Save _Z-scores of selected variables as new variables
pl_PL: Zapisz _standaryzowane wartości jako zmienne

en: Options:
pl_PL: Opcje:

en: Explore
pl_PL: Eksploracja

en: _Label Cases by:
pl_PL: _Użyj do opisu ob_serwacji:

en: _Factor List:
pl_PL: Lista _czynników

en: _Dependent List:
pl_PL: _Zmienne zależne:

en: Explore: Options
pl_PL: Eksploracja: Opcje

en: Exclude cases _listwise
pl_PL: Wyłączanie wszystkich _obserwacji z brakami

en: Exclude cases _pairwise
pl_PL: Wyłączanie _obserwacji parami

en: _Report values
pl_PL: _Raportuj wartości

en: Explore: Statistics
pl_PL: Eksploracja: Statystyki

en: _Descriptives
pl_PL: _Statystyki opisowe

en: _Extremes
pl_PL: _Wartości skrajne

en: _Percentiles
pl_PL: _Percentyle

en: Goto Case
pl_PL: Przejdź do obserwacji

en: Goto Case Number:
pl_PL: Przejdź do obserwacji numer:

en: Factor Analysis: Rotation
pl_PL: Analiza czynnikowa: Rotacja

en: _None
pl_PL: _Brak

en: Method
pl_PL: Metoda

en: _Display rotated solution
pl_PL: _Rozwiązanie rotowane

en: Ma_ximum iterations for convergence:
pl_PL: Maksimum iteracji dla uzyskania zbieżności:

en: Principal Components Analysis
pl_PL: Analiza głównych składowych

en: Principal Axis Factoring
pl_PL: Osi głównych

en: Factor Analysis: Extraction
pl_PL: Analiza czynnikowa: wyodrębnianie

en: _Method:
pl_PL: _Metoda:

en: Co_rrelation matrix
pl_PL: Macierz ko_relacji

en: Co_variance matrix
pl_PL: Macierz ko_wariancji

en: Analyze
pl_PL: Analizuj

en: _Unrotated factor solution
pl_PL: _Nierotowane rozwiązanie czynnikowe

en: _Scree plot
pl_PL: _Wykres osypiska

en: Display
pl_PL: Pokaż

en: _Number of factors:
pl_PL: _Liczba czynników

en: Extract
pl_PL: Wyodrębnij

en: Factor Analysis
pl_PL: Analiza czynnikowa

en: _Descriptives...
pl_PL: _Statystyki opisowe...

en: _Extraction...
pl_PL: _Wyodrębnianie...

en: _Rotations...
pl_PL: _Rotacja...

en: Find Case
pl_PL: Znajdź

en: Variable:
pl_PL: Zmienna:

en: Value:
pl_PL: Wartość:

en: Search value labels
pl_PL: Szukaj wartości etykiet

en: Regular expression Match
pl_PL: Dopasowanie regularnego wyrażenia

en: Search substrings
pl_PL: Przeszukaj łańcuchy tekstowe

en: Wrap around
pl_PL: Owiń wokół

en: Search backward
pl_PL: Szukaj od końca

en: Frequencies: Frequency Tables
pl_PL: Częstości: Tabele częstości

en: _Always
pl_PL: _Zawsze

en: _Never
pl_PL: _Nigdy

en: If no _more than
pl_PL: Jeśli nie _więcej niż

en: values
pl_PL: wartości

en: Display frequency tables
pl_PL: Wyświetl tabele częstości

en: A_scending value
pl_PL: Wartość rosnąća

en: D_escending value
pl_PL: Wartość malejąca

en: Ascending _frequency
pl_PL: Częstość rosnąca

en: Descending f_requency
pl_PL: Częstość malejąca

en: Order by
pl_PL: Kolejność według

en: Frequencies: Charts
pl_PL: Częstości: Wykresy

en: Scale:
pl_PL: Skala:

en: _Frequencies
pl_PL: _Częstości

en: _Percentages
pl_PL: _Procenty

en: Exclude values _below
pl_PL: Wyklucz obserwacje _poniżej

en: Exclude values _above
pl_PL: Wyklucz obserwacje _powyżej

en: <b>Chart Formatting</b>
pl_PL: <b> Formatowanie wykresu </b>

en: Draw _histograms
pl_PL: Rysuj histogramy

en: Superimpose _normal curve
pl_PL: Pokaż krzywą _normalną

en: <b>Histograms</b>
pl_PL: <b> Histogramy </b>

en: Draw _pie charts
pl_PL: Rysuj _wykresy kołowe

en: Include slices for _missing values
pl_PL: Pokaż grupy zdefiniowane przez _braki danych

en: <b>Pie Charts</b>
pl_PL: <b> Wykresy kołowe </b>

en: _Variable(s):
pl_PL: _Zmienne:

en: _Statistics:
pl_PL: _Statystyki:

en: Include _missing values
pl_PL: Uwzględnij _braki danych

en: Ch_arts...
pl_PL: W_ykresy...

en: Frequency _Tables...
pl_PL: Tabele _częstości...

en: Define Groups
pl_PL: Definiuj grupy

en: Group_2 value:
pl_PL: Wartość grupy_2:

en: Group_1 value:
pl_PL: Wartość grupy_ 1:

en: _Use specified values:
pl_PL: _Użyj określonyc wartości:

en: Independent-Samples T Test
pl_PL: Test t dla prób niezależnych

en: _Define Groups...
pl_PL: _Definiuj grupy...

en: _Test Variable(s):
pl_PL: _Zmienne testowane:

en: _Grouping Variable:
pl_PL: _Zmienna grupująca:

en: Test _Variable List:
pl_PL: Zmienne testowane:

en: _Median
pl_PL: _Mediana

en: K-Means Cluster Analysis
pl_PL: Analiza skupień metodą k-średnich

en: N_umber of Clusters:
pl_PL: _Liczba skupień:

en: Tests for Several Related Samples
pl_PL: K prób zależnych

en: _Test Variables:
pl_PL: _Zmienne testowane

en: _Kendall's W
pl_PL: _W Kendalla

en: _Cochran's Q
pl_PL: _Q Cochrana

en: _Normal
pl_PL: _Normalny

en: _Poisson
pl_PL: _Poissona

en: _Uniform
pl_PL: _Jednostajny

en: _Exponential
pl_PL: _Wykładniczy

en: Test Distribution
pl_PL: Testowany rozkład

en: Logistic Regression: Options
pl_PL: Regresja logistyczna: Opcje

en: CI for _exp(B):
pl_PL: Przedziały ufności dla exp(B):

en: Classification cu_toff:
pl_PL: Punkt po_działu w klasyfikacji:

en: _Maximum Iterations:
pl_PL: _Maksymalna liczba iteracji:

en: Include _constant in model
pl_PL: Uwzględnij _stałą w modelu

en: Logistic Regression
pl_PL: Regresja logistyczna

en: _Dependent
pl_PL: _Zmienna Zależna

en: _Independent
pl_PL: Zmienna _Niezależna

en: Means
pl_PL: Średnie

en: _Independent List:
pl_PL: _Zmienne niezależne:

en: _No missing values
pl_PL: _Bez braków danych

en: _Discrete missing values
pl_PL: _Wartości dyskretne braków

en: _Low:
pl_PL: _Dolna granica:

en: _High:
pl_PL: _Górna granica:

en: Di_screte value:
pl_PL: Wartość _dyskretna:

en: _Range plus one optional discrete missing value
pl_PL: _Przedział wartości plus wartość dyskretna

en: One-Way ANOVA: Contrasts
pl_PL: Jednoczynikowa ANOVA: Kontrasty

en: _Coefficients:
pl_PL: _Współczynniki:

en: Coefficient Total:
pl_PL: Współczynniki ogółem:

en: Contrast 1 of 1
pl_PL: Kontrast 1 do 1

en: One-Way ANOVA
pl_PL: Jednoczynnikowa ANOVA

en: _Factor:
pl_PL: _Czynnik:

en: Dependent _Variable(s):
pl_PL: Zmienne _zależne:

en: _Homogeneity
pl_PL: _Homogeniczność

en: _Contrasts...
pl_PL: _Kontrasty...

en: _Test Pair(s):
pl_PL: _Pary zmiennych:

en: Rank Cases: Types
pl_PL: Ranguj obserwacje: Typy

en: Sum of case _weights
pl_PL: Suma wag _obserwacji

en: Fractional rank as _%
pl_PL: Ranga ułamkowa jako _%

en: _Fractional rank
pl_PL: Ranga _ułamkowa

en: _Savage score
pl_PL: Ocena _Savage'a

en: _Rank
pl_PL: _Ranga

en: N_tiles
pl_PL: N-_tyle

en: _Proportion Estimates
pl_PL: _Oceny częstości

en: _Normal Scores
pl_PL: _Wyniki normalne

en: Proportion Estimation Formula
pl_PL: Formuła estymacji rozkładu

en: Rank Cases
pl_PL: Ranguj obserwacje

en: _By:
pl_PL: _Według:

en: _Smallest Value
pl_PL: _Wartości najmniejszej

en: _Largest Value
pl_PL: _Wartości największej

en: Assign rank 1 to:
pl_PL: Przypisz rangę 1 do:

en: _Display summary tables
pl_PL: _Wyświetl tabele podsumowujące

en: Rank T_ypes
pl_PL: _Typy rang

en: _Ties...
pl_PL: _Wiązania

en: Rank Cases: Ties
pl_PL: Ranguj obserwacje: Wiązania

en: _Mean
pl_PL: _Średnia

en: _Low
pl_PL: _Najmniejsza

en: _High
pl_PL: _Największa

en: _Sequential ranks to unique values
pl_PL: _Kolejne rangi dla niepowtarzalnych wartości

en: Rank Assigned to Ties
pl_PL: Rangi przypisane do wiązań

en: M_ean
pl_PL: Ś_rednia

en: Mo_de
pl_PL: D_ominanta

en: _Custom:
pl_PL: _Użytkownika:

en: Cut Point
pl_PL: Punkt podziału

en: Sort Cases
pl_PL: Sortuj obserwacje

en: Sort by:
pl_PL: Sortuj według:

en: Descending
pl_PL: Malejąca

en: Sort Order
pl_PL: Kolejność sortowania

en: Split File
pl_PL: Podziel dane na podzbiory

en: Anal_yze all cases.  Do not create groups.
pl_PL: Anal_izuj wszystkie obserwacje. Nie twórz grup.

en: Compare _groups.
pl_PL: Porównaj _grupy.

en: Organize ou_tput by groups.
pl_PL: Przedstaw _wyniki w podziale na grupy.

en: Groups _based on:
pl_PL: Grupy _wyróżnione na podstawie:

en: _Sort the file by grouping variables.
pl_PL: _Sortuj plik według zmiennych grupujących.

en: _File is already sorted.
pl_PL: _Plik jest już posortowany.

en: Current Status :
pl_PL: Obecny stan :

en: Analysis by groups is off
pl_PL: Analiza w grupach jest wyłączona

en: System _Missing
pl_PL: Brak _systemowy

en: Co_py old values
pl_PL: Ko_piuj stare wartości

en: Va_lue:
pl_PL: Wa_rtość:

en: New Value
pl_PL: Wartość wynikowa

en: Conver_t numeric strings to numbers (`5' -> 5)
pl_PL: Przekształć wyrażenia numeryczne na liczby (`5' -> 5)

en: Output variables are _strings
pl_PL: Raportowane zmienne są _tekstowe

en: Width:
pl_PL: Szerokość:

en: _Name:
pl_PL: _Nazwa:

en: La_bel:
pl_PL: Et_ykieta:

en: Chan_ge
pl_PL: Zmia_na

en: Output Variable
pl_PL: Zmienna wynikowa

en: Old and New Va_lues...
pl_PL: W_artości źródłowe i wynikowe...

en: S_tatistics...
pl_PL: S_tatystyki...

en: Regression: Save
pl_PL: Regresja: Zapisz

en: _Predicted values
pl_PL: Wartości _oczekiwane

en: _Residuals
pl_PL: _Błędy aproksymacji (Residuals)

en: Regression: Statistics
pl_PL: Regresja: Statystyki

en: S_tatistics
pl_PL: S_tatystyki

en: Alpha
pl_PL: Alfa

en: Reliability Analysis
pl_PL: Analiza rzetelności

en: _Items:
pl_PL: _Elementy:

en: _Variables in first split:
pl_PL: _Zmienne w pierwszym podziale:

en: Show _descriptives for scale if item is deleted
pl_PL: Pokaż _statystyki dla skali po usunięciu pozycji

en: _Test Variable:
pl_PL: _Zmienna testowane

en: _State Variable:
pl_PL: _Zmienna stanu

en: _Value of state variable:
pl_PL: _Wartość zmiennej stanu:

en: ROC C_urve
pl_PL: K_rzywa ROC

en: _With diagonal reference line
pl_PL: _Z przekątną linią referencyjną

en: Standard _Error and Confidence Interval
pl_PL: _Błąd standardowy oraz przedział ufności

en: _Coordinate points of the ROC Curve
pl_PL: _Współrzędne punktów krzywej ROC

en: Select Cases: Range
pl_PL: Wybierz obserwacje: Zakres

en: First case
pl_PL: Pierwsza obserwacja

en: Last case
pl_PL: Ostatnia obserwacja

en: Observation
pl_PL: Obserwacja

en: Select Cases
pl_PL: Wybierz obserwacje

en: Use filter variable
pl_PL: Użyj zmiennej filtrującej

en: Based on time or case range
pl_PL: Na podstawie czasu lub zakresu obserwacji

en: Range...
pl_PL: Zakres...

en: Random sample of cases
pl_PL: Próba losowa obserwacji

en: Sample...
pl_PL: Próba...

en: If condition is satisfied
pl_PL: Jeśli spełniony jest warunek

en: If...
pl_PL: Jeśli...

en: All Cases
pl_PL: Wszystkie obserwacje

en: Select
pl_PL: Wybierz

en: Filtered
pl_PL: Filtrowane

en: Deleted
pl_PL: Usunięte

en: Unselected Cases Are
pl_PL: Niezaznaczone obserwacje są

en: Select Cases: Random Sample
pl_PL: Wybierz obserwacje: Losowe obserwacje

en: Sample Size
pl_PL: Wielkość próby

en: Options
pl_PL: Opcje

en: Exclude cases _analysis by analysis
pl_PL: Wyklucz obserwacje _analiza po analizie

en: One - Sample T Test
pl_PL: Test t dla jednej próby

en: Test _Value:
pl_PL: Wartość _testowana:

en: Select the first line of the data file that contains data.
pl_PL: Zaznacz pierwszy wiersz, który zawiera obserwacje

en: Line above selected line contains variable names
pl_PL: Nazwy zmiennych znajdują się wiersz powyżej wybranego

en: Check the data formats displayed below and fix any that are incorrect.  You may set other variable properties now or later.
pl_PL: Sprawdź, czy format danych wyświetlonych poniżej jest poprawny oraz popraw te, które są nieprawidłowe. Możesz ustalić właściwości innych zmiennych teraz lub później.

en: <b>Variables</b>
pl_PL: <b>Zmienne</b>

en: <b>Data Preview</b>
pl_PL: <b>Podgląd danych</b>

en: All cases
pl_PL: Wszystkie obserwacje

en: <b>Amount to Import</b>
pl_PL: <b>Ilość do zaimportowania</b>

en: C_ustom
pl_PL: _Inny znak

en: Slas_h (/)
pl_PL: Ukośni_k(/)

en: Semicolo_n (;)
pl_PL: Średni_k(;)

en: P_ipe (|)
pl_PL: K_reska pionowa (|)

en: H_yphen (-)
pl_PL: M_yślnik(-)

en: Co_mma (,)
pl_PL: Prze_cinek(,)

en: _Colon (:)
pl_PL: _Dwukropek(:)

en: Ban_g (!)
pl_PL: Wykrzykni_k(!)

en: _Space
pl_PL: _Spacja

en: <b>Separators</b>
pl_PL: >b>Separatory</b>

en: Quote separator characters with
pl_PL: Separator biorący znaki w cudzysłów z

en: <b>Quoting</b>
pl_PL: <b>Cytowanie</b>

en: <b>Fields Preview</b>
pl_PL: <b>Podgląd</b>

en: Enter below the sheet number and the cell range which you wish to import.
pl_PL: Wprowadź poniżej liczbę arkuszy i zakres komórek, które chcesz zaimportować.

en: _Cells:
pl_PL: _Komórki:

en: _Sheet Index:
pl_PL: _Wskaźnik arkusza

en: Use first row as _variable names
pl_PL: Użyj pierwszego wiersza jako _nazwy zmiennych

en: <b>Cells to Import</b>
pl_PL: <b>Komórki do zaimporotwania</b>

en: Transpose
pl_PL: Transponuj

en: Name Variable:
pl_PL: Nazwy zmiennych:

en: Variable(s):
pl_PL: Zmienne:

en: Univariate: Save
pl_PL: Jednoczynnikowa: Zapisz

en: Univariate: Statistics
pl_PL: Jednoczynnikowa: Statystyki

en: Univariate
pl_PL: Jednoczynnikowa

en: _Dependent Variable
pl_PL: _Zmienna zależna

en: _Fixed Factors
pl_PL: _Czynniki stałe

en: Value Label:
pl_PL: Etykieta:

en: Information Area
pl_PL: Obszar informacji

en: Case Counter Area
pl_PL: Obszar liczenia obserwacji

en: Filter Use Status Area
pl_PL: Obszar pozycji filtrowania

en: Weight Status Area
pl_PL: Obszar pozycji ważenia obserwacji

en: Split File Status Area
pl_PL: Obszar pozycji podziału pliku

en: _View
pl_PL: _Widok

en: _Status Bar
pl_PL: _Pasek stanu

en: _Font...
pl_PL: _Czcionka...

en: _Grid Lines
pl_PL: _Linie siatki

en: Value _Labels
pl_PL: _Etykiety

en: _Variables
pl_PL: _Zmienne

en: _Sort Cases...
pl_PL: _Sortuj zmienne

en: _Transpose...
pl_PL: _Transponuj...

en: _Aggregate...
pl_PL: _Agreguj...

en: S_plit File...
pl_PL: P_odziel dane na podzbiory...

en: Select _Cases...
pl_PL: Wybierz _obserwacje...

en: _Weight Cases...
pl_PL: _Ważenie obserwacji

en: _Transform
pl_PL: _Przekształcenia

en: _Compute...
pl_PL: _Oblicz...

en: Cou_nt...
pl_PL: Zlicz wys_tąpienia...

en: Ran_k Cases...
pl_PL: Ran_guj obserwacje...

en: Auto_matic Recode...
pl_PL: Rekodowanie auto_matyczne...

en: Recode into _Same Variables...
pl_PL: Rekoduj na te _same zmienne...

en: Recode into _Different Variables...
pl_PL: Rekoduj na _inne zmienne...

en: _Run Pending Transforms
pl_PL: _Wykonaj zawieszone

en: _Analyze
pl_PL: _Analiza

en: _Descriptive Statistics
pl_PL: _Opis statystyczny

en: _Frequencies...
pl_PL: _Częstości...

en: _Explore...
pl_PL: _Eksploracja...

en: _Crosstabs...
pl_PL: _Tabele krzyżowe...

en: Compare _Means
pl_PL: Porównywanie _średnich

en: _Means...
pl_PL: _Średnie...

en: _One Sample T Test...
pl_PL: _Test t dla jednej próby

en: _Independent Samples T Test...
pl_PL: _Test t dla prób niezależnych

en: _Paired Samples T Test...
pl_PL: _Test t dla prób zależnych

en: One Way _ANOVA...
pl_PL: Jednoczynnikowa _ANOVA...

en: _Univariate Analysis...
pl_PL: _Analiza jednoczynnikowa...

en: Bivariate _Correlation...
pl_PL: Korelacje _parami...

en: _K-Means Cluster...
pl_PL: _Analiza skupień metodą k-średnich

en: Re_liability...
pl_PL: _Rzetelność...

en: _Regression
pl_PL: _Regresja

en: _Linear...
pl_PL: _Liniowa...

en: _Binary Logistic...
pl_PL: _Logistyczna...

en: _Non-Parametric Statistics
pl_PL: _Statystyki nieparametryczne

en: _Binomial...
pl_PL: _Dwumianowy...

en: ROC Cur_ve...
pl_PL: Krz_ywa ROC

en: _Utilities
pl_PL: _Narzędzia

en: _Variables...
pl_PL: _Zmienne...

en: Data File _Comments...
pl_PL: _Komentarze do danych...

en: _Print...
pl_PL: _Drukuj...

en: _Export...
pl_PL: _Eksportuj...

en: Select _All
pl_PL: Zaznacz _Wszystkie

en: _Save
pl_PL: _Zapisz

en: _Run
pl_PL: _Uruchom

en: Scientific notation
pl_PL: Notacja naukowa

en: Custom currency
pl_PL: Inna waluta

en: positive
pl_PL: dodatnie

en: negative
pl_PL: ujemne

en: Sample
pl_PL: Próba

en: Width:
pl_PL: Szerokość:

en: Decimal Places:
pl_PL: Miejsca dziesiętne:

en: Weight Cases
pl_PL: Ważenie obserwacji

en: Weight cases by
pl_PL: Zważ obserwacje

en: Frequency Variable
pl_PL: Zmienna ważąca

en: Current Status:
pl_PL: Obecny stan:

en: Statistical Software
pl_PL: Oprogramowanie Statystyczne

en: Analyze statistical data with a free alternative to SPSS
pl_PL: Wykonuj analizy statystyczny na swoich danych za pomocą darmowej alternatywy dla SPSS
