gnome-media - en to pl translation catalogue (235 entries)

en:  untitled.wav
pl:  beznazwy.wav

en: '%s' is a directory.
    Please enter another filename.
pl: "%s" jest katalogiem.
    Wprowadź inną nazwę pliku.

en: '%s' is a directory.
    Please select a soundfile to be opened.
pl: "%s" jest katalogiem.
    Wybierz plik dźwiękowy, który chcesz otworzyć.

en: (Scanning)
pl: (Przeszukiwanie)

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-*-100-*-*-p-*-*-*
pl: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-*-100-*-*-p-*-*-2

en: 16bit pcm
pl: 16-bitowy pcm

en: 8bit pcm
pl: 8-bitowy pcm

en: A simple soundrecorder and soundplayer for GNOME.
    Dedicated to my cat, Malte.
pl: Prosta nagrywarka i odtwarzacz dźwięku będący częścią
    GNOME. Dedykowany mojemu kotu, Malte.

en: About
pl: Informacje o

en: Action
pl: Akcja

en: Add echo
pl: Dodaj echo

en: Add echo to the current sample
pl: Dodaje echo do bieżącej próbki

en: Adding echo to sample...
pl: Dodawanie echa do próbki...

en: Address
pl: Adres

en: Artist / Title
pl: Wykonawca / Tytuł

en: Audioformat:
pl: Format dźwięku:

en: Audioformat:
pl: Format dźwięku:

en: Bass
pl: Basy

en: CDDB Data
pl: Dane CDDB

en: CDDB Editor
pl: Edytor CDDB

en: CDDB Settings
pl: Ustawienia CDDB

en: CDDB Status
pl: Status CDDB

en: CDROM device
pl: Urządzenie CDROM

en: Cannot connect to sound daemon.
    Please run 'esd' at a command prompt.
pl: Nie można połączyć się z serwerem dźwięku.
    Uruchom 'esd' z wiersza poleceń.

en: Category:
pl: Kategoria:

en: Change font
pl: Zmień czcionkę

en: Channels:
pl: Kanały:

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Click here to change (restart required):
pl: Kliknij aby zmienić (po ponownym uruchomieniu):

en: Close tray
pl: Zamknięcie szuflady

en: Connect to the esd server on this host.
pl: Połącz się z serweren dźwięku na podanym hoście.

en: Connecting [%s]
pl: Nawiązywanie połączenia [%s]

en: Converting file...
pl: Konwertowanie pliku...

en: Copyright (C)  2000 Andreas Hyden
pl: Copyright (C)  2000 Andreas Hydén

en: Could not find '%s'.
    Set the correct path to sox in preferences under the tab 'paths'.
    
    If you don't have sox, you will not be able to record or do any effects.
pl: Nie można odnaleźć "%s".
    Ustaw poprawną ścieżkę programu sox w zakładce "Ścieżki" preferencji.
    
    Jeśli w systemie nie ma programu xos, nagrywanie ani używanie efektów nie będzie możliwe.

en: Could not fork child process
pl: Nie można utworzyć procesu potomnego

en: Couldn't remove file: %s
pl: Nie można usunąć pliku: %s

en: Create a new sample
pl: Tworzy nowy plik dźwiękowy

en: Create new sample
pl: Tworzy nową próbkę

en: Delete CDDB Entry?
pl: Usunąć wpis CDDB?

en: Digital1
pl: Cyfrowe1

en: Digital2
pl: Cyfrowe2

en: Digital3
pl: Cyfrowe3

en: Directories
pl: Katalogi

en: Directory %s does not exist.
    Do want to use it anyway?
pl: Katalog %s nie istnieje.
    Czy pomimo tego chcesz go użyć?

en: Disc ID
pl: ID płyty

en: Disc Information (%02u:%02u minutes)
pl: Informacje o płycie (%02u:%02u minut)

en: Disc Title
pl: Tytuł płyty

en: Disconnecting [%s]
pl: Rozłączanie [%s]

en: Do nothing
pl: Brak akcji

en: Don't show this message again.
pl: Bez wyświetlania tego komunikatu w przyszłości.

en: ESD Server Host
pl: Adres serwera dźwięku

en: Edit
pl: Modyfikuj

en: Effects
pl: Efekty

en: Eject
pl: Wysuń

en: Error
pl: Błąd

en: Error accessing cdrom device.
    Please check to make sure cdrom drive support
    is compiled into the kernel, and that you have
    permission to access the device.
    
    Reason: %s
pl: Błąd przy próbie dostępu do urządzenia cdrom.
    Należy upewnić się, że obsługa urządzenia napędu
    cdrom została wbudowana w jądro systemu oraz że
    zostały odpowiednio ustawione prawa dostępu do
    urządzenia
    
    Przyczyna: %s

en: Error connecting [%s]
pl: Błąd przy nawiązywaniu połączenia [%s]

en: Error querying [%s]
pl: Błąd przy odpytywaniu [%s]

en: Error reading $HOME/.cddbslave.
pl: Błąd przy odczycie $HOME/.cddbslave.

en: Error reading [%s]
pl: Błąd przy odczycie [%s]

en: Error saving sound file
pl: Błąd przy zapisywaniu pliku dźwiękowego

en: Exit
pl: Zakończ

en: Exit this program
pl: Kończy pracę programu

en: FILE
pl: PLIK

en: File %s in 'mixer command' does not exist.
    Do you want to use it anyway?
pl: Plik %s podany w "Ścieżka miksera" nie istnieje.
    Czy pomimo tego chcesz go użyć?

en: File %s in 'sox command' does not exist.
    Do you want to use it anyway?
pl: Plik %s podany w "Ścieżka programu sox" nie istnieje.
    Czy pomimo tego chcesz go użyć?

en: File '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
pl: Plik "%s" już istnieje.
    Czy chcesz go nadpisać?

en: File '%s' doesn't exist.
    Please select a existing soundfile to be opened.
pl: Plik "%s" nie istnieje.
    Wybierz plik dźwiękowy, który chcesz otworzyć.

en: File '%s' doesn't exist; using default.
pl: Plik "%s" nie istnieje; wykorzystanie domyślnego.

en: File '%s' isn't a supported soundfile.
pl: Plik "%s" nie jest obsługiwanym plikiem dźwiękowym.

en: File '%s' isn't a valid soundfile.
pl: Plik "%s" nie jest poprawnym plikiem dźwiękowym.
    Wybierz plik dźwiękowy, który chcesz otworzyć.

en: File not saved. Do you want to save it?
pl: Pllik nie został zapisany. Czy chcesz go zapisać?

en: Filename of the CD device
pl: Nazwa pliku urządzenia CD

en: Forever
pl: Na zawsze

en: GEOMETRY
pl: GEOMETRIA

en: GMIX - The Gnome Mixer
pl: GMIX - Mikser dla GNOME

en: GNOME Sound recorder
pl: Nagrywarka dźwięku GNOME

en: GNOME Soundrecorder:
pl: Nagrywarka dźwięku GNOME

en: GTCD is the Gnome CD player application. Includes CDDB support. Please see the 'Thanks' file included with the distribution for more credits.
pl: GTCD jest odtwarzaczem płyt CD dla GNOME. Zawiera obsługę CDDB. Przeczytaj plik 'Thanks' (dołączony do dystrybucji) aby przeczytać listę podziękowań.

en: Get CDDB Now
pl: Pobierz CDDB

en: Help
pl: Pomoc

en: Hide menu on start
pl: Ukrywanie menu przy uruchamianiu

en: Host is %s
pl: Host: %s

en: IGain
pl: WzmWe

en: Inactive. %s
pl: Nieaktywny. %s

en: Info
pl: Informacje

en: Key
pl: Klawisz

en: Keybindings
pl: Skróty klawiszowe

en: Line
pl: Wejście

en: Line1
pl: Wejście1

en: Line2
pl: Wejście2

en: Line3
pl: Wejście3

en: Local Database
pl: Lokalna baza danych

en: Lock
pl: Razem

en: Main window
pl: Główne okno

en: Mic
pl: Mikrofon

en: Mix
pl: Miks

en: Mute
pl: Cisza

en: New
pl: Nowy

en: No Disc
pl: Brak płyty

en: No match found for %s
pl: Nie odnaleziono elementu pasującego do %s

en: Nr of times:
pl: Liczba powtórzeń:

en: OGain
pl: WzmWy

en: On exit
pl: Przed zakończeniem

en: On startup
pl: Przy uruchamianiu

en: Open a vertical version of the meter.
pl: Wykorzystaj pionową wersję wskaźnika.

en: Open track editor
pl: Otwórz edytor ścieżek

en: Open tray
pl: Otwarcie szuflady

en: Password
pl: Hasło

en: Path to mixer:
pl: Ścieżka miksera:

en: Path to sox:
pl: Ścieżka programu sox:

en: Paths
pl: Ścieżki

en: PhoneIn
pl: WejTelef

en: PhoneOut
pl: WyTelfel

en: Play
pl: Odtwarzaj

en: Play CD on startup
pl: Odtwarzanie CD przy uruchamianiu

en: Play current sample
pl: Odtwarza bieżącą próbkę

en: Play-repeating
pl: Powtarzanie odtwarzania

en: Play/Pause
pl: Odtwarzaj/Wstrzymaj

en: Playing
pl: Odtwarzanie

en: Playing...
pl: Odtwarzanie...

en: Playlist
pl: Lista utworów

en: Popup save dialog when recording is finished
pl: Wyświetlanie okna zapisu po zakończeniu nagrywania

en: Popup warning message if size (Mb) of sample becomes bigger than:
pl: Wyświetlanie komunikatu ostrzegawczego, jeśli rozmiar próbki (w MB) przekroczy:

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Preferences...
pl: Preferencje...

en: Program files
pl: Pliki programów

en: Proxy
pl: Pośrednik

en: Querying server [%s]
pl: Odpytywanie serwera [%s]

en: Quit
pl: Zakończ

en: Reading reply [%s]
pl: Odczytywanie odpowiedzi [%s]

en: Ready for command: %s
pl: Gotowy do wykonania polecenia: %s

en: Rec
pl: Zapis

en: Rec.
pl: Zapis

en: Record
pl: Nagraj

en: Recording
pl: Nagrywanie

en: Recording timeout:
pl: Czas przeznaczony na nagrywanie:

en: Recording...
pl: Nagrywanie...

en: Refresh List
pl: Odśwież listę

en: Remove
pl: Usuń

en: Repeat
pl: Powtarzanie

en: Restore saved mixer levels on startup
pl: Przywracanie zapisanych ustawień głośności przy uruchamianiu

en: Run GNOME mixer
pl: Uruchamia Mikser GNOME

en: Run mixer...
pl: Uruchom mikser...

en: SOCKS Server
pl: Serwer SOCKS

en: Sample rate:
pl: Częstotliwość próbkowania:

en: Sample rate:
pl: Częstotliwość próbkowania:

en: Save sound file
pl: Zapis pliku dźwiękowego

en: Saving...
pl: Zapisywanie...

en: Select a sound file
pl: Wybór pliku dźwiękowego

en: Server Settings
pl: Ustwienia serwera

en: Show handles (restart required)
pl: Wyświetlanie uchwytów (po ponownym uruchomieniu)

en: Show sound information
pl: Wyświetlanie informacji o dźwięku

en: Show soundinfo
pl: Wyświetlanie informacji o dźwięku

en: Show time
pl: Wyświetlanie czasu

en: Show tooltips
pl: Wyświetlanie podpowiedzi

en: Size
pl: Rozmiar

en: Skip backwards
pl: Przeskocz wstecz

en: Skip forwards
pl: Przeskocz naprzód

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Sound options
pl: Opcje dźwięku

en: Sounddevice not ready! Please check that there isn't
    another program running that's using the sounddevice.
pl: Urządzenie dźwiękowe nie jest gotowe! Upewnij się, że
    nie wykorzystuje go inny uruchomiony program.

en: Specify a file to be opened
pl: Określa plik do odczytu

en: Specify a file to start playing
pl: Określa plik, którego odtwarzanie należy rozpocząć

en: Specify a file to start recording
pl: Określa plik, do którego należy rozpocząć zapis

en: Specify the X position of the meter.
pl: Określ poziomą pozycję wskaźnika.

en: Specify the Y position of the meter.
pl: Określ pionową pozycję wskaźnika.

en: Specify the geometry of the main window
pl: Określa geometrię głównego okna

en: Spkr
pl: Głośnik

en: Start playing
pl: Rozpoczęcie odtwarzania

en: Start recording
pl: Rozpoczyna nagrywanie

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop playing
pl: Zakończenie odtwarzania

en: Stop playing/recording
pl: Zatrzymuje odtwarzanie/nagrywanie

en: Stop recording if size (Mb) of sample becomes bigger than:
pl: Zatrzymywanie nagrywania, jeśli rozmiar próbki (w MB) przekroczy:

en: Stop recording on timeout
pl: Zatrzymywanie nagrywania po upłynięciu przeznaczonego na nie czasu

en: Submit
pl: Wyślij

en: Submit Information
pl: Wyślij informacje

en: Submit information about
    '%s'
pl: Wyślij informacje o
    '%s'

en: Synth
pl: Synteza

en: TCD - The Gnome CD Player
pl: TCD - Odtwarzacz CD dla GNOME

en: Temp dir:
pl: Katalog tymczasowy:

en: Temp directory %s is a file.
    Do you want to use it anyway?
pl: Podany katalog tymczasowy %s jest zwykłym plikiem.
    Czy pomimo tego chcesz go użyć?

en: The size of the current sample is more than %i Mb!
pl: ROzmiar bieżącej próbki jest większy niż %i MB!

en: This is a mixer for OSS sound-devices.
pl: Mikser dla urządzeń OSS

en: Time
pl: Czas

en: Timeout: %s
pl: Czas oczekiwania na odpowiedź: %s

en: Title
pl: Tytuł

en: To:
pl: Do:

en: Track %d
pl: Ścieżka %d

en: Track Editor
pl: Edytor ścieżek

en: Track Editor...
pl: Edytor ścieżek

en: Track Information
pl: Informacje o ścieżce

en: Track/title color
pl: Kolor napisów

en: Track/title font
pl: Czcionka napisów

en: Trebl
pl: Soprany

en: Trk
pl: Nr

en: Undo all changes
pl: Wycofaj wszystkie zmiany

en: Undo all changes made on the current sample
pl: Wycofuje wszystkie zmiany dokonane na bieżącej próbce

en: Undoing all changes...
pl: Wycofywanie wszystkich zmian...

en: Unknown / Unknown
pl: Nieznany / Nieznany

en: Use HTTP
pl: Wykorzystanie HTTP

en: Use SOCKS
pl: Wykorzystanie SOCKS

en: Use alternate method to play CD
pl: Alternatywna metoda odtwarzania CD

en: Use mixer icons
pl: Ikony miksera

en: Use mixer labels
pl: Etykiety miksera

en: Use proxy authentication
pl: Uwierzytelnianie przez pośrednika

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Username
pl: Użytkownik

en: Video
pl: Wizja

en: Vol
pl: Głośn

en: Volume
pl: Głośność

en: Volume Meter
pl: Wskaźnik głośności

en: Waiting for reply [%s]
pl: Oczekiwanie na odpowiedź [%s]

en: X-Position
pl: Pozycja-pozioma

en: Y-Position
pl: Pozycja pionowa

en: You don't have the correct permissions (read & write) for temp directory %s.
    Do you want to use it anyway?
pl: Brak uprawnień (odczytu i zapisu) do katalogu tymczasowego %s.
    Czy pomimo tego chcesz go użyć?

en: You havn't entered a mixer command; you will not be able to start the mixer.
    Do you want to use it anyway?
pl: Nie została podana ścieżka miksera; uruchomienie go nie będzie możliwe.
    Czy pomimo tego chcesz go użyć?

en: You havn't entered a sox command; you will not be able to record.
    Do you want to use it anyway?
pl: Nie została podana ścieżka programu sox; nagrywanie nie będzie możliwe.
    Czy pomimo tego chcesz go użyć?

en: You havn't entered a temp dir. You will not be able to record.
    Do you want to use it anyway?
pl: Nie został określony katalog tymczasowy. Nagrywanie nie będzie możliwe.
    Czy pomimo tego chcesz go użyć?

en: _New
pl: _Nowy

en: don't restore mixer-settings from configuration
pl: Nie przywraca ustawień miksera z konfiguracji

en: don't save (modified) mixer-settings into configuration
pl: Nie zapisuje (zmienionych) ustawień miksera w konfiguracji

en: dsc-e
pl: cd-czas

en: dsc-r
pl: cd-zost

en: initialise the mixer(s) from stored configuration and exit
pl: Inicjuje ustawienia miksera z zapisanej konfiguracji i kończy pracę

en: loop-cd
pl: powt-cd

en: loop-t
pl: powt-śc

en: minutes
pl: minut

en: normal
pl: kolejno

en: random
pl: losowo

en: restore mixer-settings from configuration
pl: Przywraca ustawienia miksera z konfiguracji

en: trk-e
pl: śc-czas

en: trk-r
pl: śc-zost
