Nautilus 0.2 - en to no translation catalogue (1538 entries)

en:  (another copy)
no:  (ny kopi)

en:  (containing %d items)
no:  (inneholdende %d oppføringer)

en:  (containing 0 items)
no:  (inneholdende 0 oppføringer)

en:  (containing 1 item)
no:  (inneholdende 1 oppføring)

en:  (containing a total of %d items)
no:  (inneholdende totalt %d oppføringer)

en:  (containing a total of 0 items)
no:  (inneholdende totalt 0 oppføringer)

en:  (containing a total of 1 item)
no:  (inneholdende totalt 1 oppføring)

en:  (copy)
no:  (kopi)

en:  (see "
no:  (se "

en:  (see also "
no:  (se også "

en:  _Advanced
no:  _Avansert

en:  _Beginner
no:  _Begynner

en:  _Intermediate
no:  V_iderekommen

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.  No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
no: "%s" kan ikke åpne "%s" fordi "%s" ikke kan aksessere filer i "%s"-lokasjoner. Ingen andre applikasjoner er tilgjengelige for å vise denne filen. Hvis du kopierer denne filen til din datamaskin, vil du kanskje kunne åpne den.

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.  Would you like to choose another application?
no: "%s" kan ikke åpne "%s" fordi "%s" ikke kan aksessere filer i "%s"-plasseringer. Vil du velge en annen applikasjon?

en: "%s" cannot be moved to the Trash. Do you want to delete it immediately?
no: "%s" kan ikke flyttes til søppelkurven. Ønsker du å slette den med én gang?

en: "%s" could not be copied to the new location, because its name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.
    
    If you still want to copy "%s", rename it and try again.
no: "%s" kunne ikke kopieres til ny plassering fordi navnet allerede er i bruk for en spesiell oppføring som ikke kan fjernes eller flyttes.
    
    Hvis du fremdeles vil kopiere "%s", endre navn og prøv igjen.

en: "%s" could not be moved to the new location, because its name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.
    
    If you still want to move "%s", rename it and try again.
no: "%s" kunne ikke flyttes til den nye plasseringen fordi navnet allerede er i bruk for en spesiell oppføring som ikke kan fjernes eller flyttes.
    
    Hvis du fremdeles vil flytte "%s", endre navn og prøv igjen.

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
no: "%s" kunne ikke finnes. Kanskje den ble slettet nylig.

en: "%s" is an executable text file. Do you want to run it, or display its contents?
no: "%s" er en kjørbar tekstfil. Vil du kjøre den eller vise innholdet?

en: "%s" is not a valid location. Please check the spelling and try again.
no: "%s" er ikke en gyldig lokasjon. Vennligst sjekk stavingen og forsøk igjen.

en: "%s" selected
no: "%s" valgt

en: "%s" selected (%s)
no: "%s" valgt (%s)

en: "%s" will be copied if you select the Paste Files command
no: "%s" vil bli kopiert hvis du velger kommandoen Lim inn filer

en: "%s" will be moved if you select the Paste Files command
no: "%s" vil bli flyttet hvis du velger kommandoen Lim inn filer

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
no: %A, %B %-d %Y, %-I:%M:%S %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
no: %a, %b %-d %Y, %-I:%M %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
no: %a, %b %-d %Y, %-I:%M:%S %p

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
no: %b %-d %Y, %-I:%M %p

en: %d folders selected
no: %d mapper valgt

en: %d items selected (%s)
no: %d oppføringer valgt (%s)

en: %d items, totalling %s
no: %d oppføringer, totalt %s

en: %d of the selected items cannot be moved to the Trash. Do you want to delete those %d items immediately?
no: %d av de valgte oppføringene kan ikke flyttes til søppelkurven. Vil du slette disse %d oppføringene med én gang?

en: %d other items selected (%s)
no: %d andre oppføringer valgt (%s)

en: %dnd link to %s
no: %dre lenke til %s

en: %drd link to %s
no: %ddje lenke til %s

en: %dst link to %s
no: %dste lenke til %s

en: %dth link to %s
no: %dde lenke til %s

en: %ld of %ld
no: %ld av %ld

en: %s
    
    Loser sidebar.
no: %s
    
    Taper sidelinje.

en: %s
    
    This is a Nautilus content view that fails on demand.
no: %s
    
    Dette er en innholdsvisningskomponent for Nautilus som feiler på etterspørsel.

en: %s
    
    This is a sample Nautilus content view component.
no: %s
    
    Dette er et eksempel på en innholdsvisningskomponent for Nautilus.

en: %s
    
    You can configure which programs are offered for which file types with the "File Types and Programs" part of the GNOME Control Center. Do you want to go there now?
no: %s
    
    Du kan konfigurere hvilke programmer som foreslås for hvilke filtyper med "Filtyper og programmer" delen av GNOME kontrollsenter. Vil du gå dit nå?

en: %s
    
    You clicked the Sample toolbar button.
no: %s
    
    Du klikket på eksempel-verktøylinjeknappen.

en: %s (%dnd copy)%s
no: %s (%dndre kopi)%s

en: %s (%drd copy)%s
no: %s (%ddje kopi)%s

en: %s (%dst copy)%s
no: %s (%dste kopi)%s

en: %s (%dth copy)%s
no: %s (%dte kopi)%s

en: %s (another copy)%s
no: %s (ny kopi)%s

en: %s (copy)%s
no: %s (kopi)%s

en: %s CPU
    %s MHz
    %s K cache size
no: %s CPU
    %s MHz
    %s K cache størrelse

en: %s Properties
no: Egenskaper for %s

en: %s Viewer
no: %s-visning

en: %s's Home
no: Hjem til %s

en: %u files
no: %u filer

en: %u folders
no: %u mapper

en: %u items
no: %u oppføringer

en: (none)
no: (ingen)

en: (some contents unreadable)
no: (noe innhold ikke lesbart)

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-120-*-*-p-*-*-*,*-r-*
no: -adobe-helvetica-fet-r-normal-*-*-120-*-*-p-*-*-*,*-r-*

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-*,*-r-*
no: -adobe-helvetica-fet-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-*,*-r-*

en: .bashrc (copy)
no: .bashrc (kopi)

en: .foo (copy).txt
no: .foo (kopi).txt

en: 0 files
no: 0 filer

en: 0 folders
no: 0 mapper

en: 0 items
no: 0 oppføringer

en: 1 file
no: 1 fil

en: 1 folder
no: 1 mappe

en: 1 folder selected
no: 1 mappe valgt

en: 1 item
no: 1 oppføring

en: 1 item, with size %s
no: 1 oppføring, med størrelse %s

en: 1 other item selected (%s)
no: 1 annen oppføring valgt (%s)

en: ? items
no: ? oppføringer

en: A
no: SV

en: A Cappella
no: A capella

en: A JavaScript function (small software program) on this page tried to open a new window, but Nautilus does not support the opening new windows by JavaScript.
    
    Try viewing the page in a different web browser, such as Mozilla.
no: En JavaScript-funksjon (et lite program) på denne siden prøvde å åpne et nytt vindu, men nautilus støtter ikke åpning av nye vinduer fra Javascript.
    
    Prøv å vise siden i en annen nettleser, slik som Mozilla.

en: A Teal variation of the Crux theme.
no: En "Teal"-variasjon av Crux-temaet.

en: A _Viewer...
no: Et _visningsprogram...

en: A theme designed to fit well with the classic GNOME environment.
no: Et tema som er utformet for for å passe til det klassiske GNOME-mijøet.

en: AFFS Volume
no: AFFS-volum

en: AFS Network Volume
no: AFS-nettverksvolum

en: APPENDIX
no: APPENDIKS

en: About Nautilus
no: Om Nautilus

en: About Scripts
no: Om skript

en: Accessed:
no: Aksessert:

en: Acid Jazz
no: Acid jazz

en: Acid Punk
no: Acid punk

en: Acoustic
no: Akustisk

en: Activate items with a double click
no: Aktiver oppføringer med dobbeltklikk

en: Activate items with a single click
no: Aktiver oppføringer med enkeltklikk

en: Add New Site
no: Legg til nytt nettsted

en: Add New Theme...
no: Legg til nytt tema...

en: Add a New Color...
no: Legg til en ny farge...

en: Add a New Emblem...
no: Legg til et nytt emblem...

en: Add a New Pattern...
no: Legg til et nytt mønster...

en: Add a New Site:
no: Legg til et nytt nettsted:

en: Add a bookmark for the current location to this menu
no: Legg til et bokmerke for nåværende adresse i denne menyen

en: Add new...
no: Legg til...

en: Add or remove sets of links by clicking on the checkboxes below.
no: Legg til eller fjern sett med lenker ved å klikke på avkrysningsboksene under.

en: Adjust your user environment
no: Tilpass ditt brukermiljø

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
no: Alle kjørbare filer i denne mappen vil vises i Skript-menyen. Ved å velge et skript fra denne menyen vil du kjøre dette skriptet med eventuelle markerte oppføringer som inndata.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
no: Alle kjørbare filer i denne mappen vil vises i Skript-menyen. Valg av et skript fra menyen vil kjøre dette skriptet.
    
    Når skriptet kjøres fra en lokal mappe vil dette bli gitt valgte filer som argument. Når det kjøres fra en ekstern mappe (f.eks. en mappe som viser web- eller ftp-innhold), vil ikke skriptet få noen parametere.
    
    I alle tilfeller vil Nautilus sette følgende miljøvariabler som skriptet kan bruke:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: stier for valgte filer adskilt med linjeskift (kun lokalt)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: URIer for valgte filer adskilt med linjeskift
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for aktiv lokasjon
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: posisjon og størrelse for aktivt vindu

en: Alternative
no: Alternativ

en: Always
no: Alltid

en: Always list folders before files
no: Vis mapper før filer

en: An Eggplant variation of the Crux theme.
no: En eggplante-variasjon av Crux-temaet.

en: An _Application...
no: En _applikasjon...

en: An error occurred while loading this search's contents: %s
no: En feil oppstod under lasting av dette søkets innhold: %s

en: An invalid drag type was used.
no: En ugyldig type ble brukt for draoperasjon.

en: Apparition
no: Hildring

en: Appearance
no: Utseende

en: Applications
no: Applikasjoner

en: Arabic
no: Arabisk

en: Arabic (IBM-864)
no: Arabisk (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
no: Arabisk (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
no: Arabisk (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
no: Arabisk (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (Windows-1256)
no: Arabisk (Windows-1256)

en: Are you sure you want Nautilus to forget which locations you have visited?
no: Er du sikker på at du ønsker at Nautilus skal glemme stedene du har besøkt?

en: Are you sure you want to forget history? If you do, you will be doomed to repeat it.
no: Er du sikker på at du ønsker å glemme historikken? Hvis det er tilfelle, vil du være dømt til å gjenta den.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s" from the Trash?
no: Er du sikker på at du vil slette "%s" fra søppelkurven permanent?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
no: Er du sikker på at du vil slette "%s" permanent?

en: Are you sure you want to permanently delete all of the items in the Trash?
no: Er du sikker på at du vil slette alle oppføringer i søppelkurven permanent?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected items from the Trash?
no: Er du sikker på at du vil slette %d valgte oppføringer i søppelkurven permanent?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected items?
no: Er du sikker på at du vil slette %d valgte oppføringer permanent?

en: Armenian (ARMSCII-8)
no: Armensk (ARMSCII-8)

en: Ask before emptying the Trash or deleting files
no: Spør før tømming av søppelkurven eller sletting av filer

en: Ask each time
no: Spør hver gang

en: Audio CD
no: Lyd-CD

en: Authors
no: Forfattere

en: Auto-detected Volume
no: Automatisk gjenkjent volum

en: Back
no: Tilbake

en: Background
no: Bakgrunn

en: Backgrounds and Emblems
no: Bakgrunner og emblemer

en: Ballad
no: Ballade

en: Baltic
no: Baltisk

en: Baltic (ISO-8859-13)
no: Baltisk (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
no: Baltisk (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
no: Baltisk (Windows-1257)

en: Basic
no: Grunnleggende

en: Bebob
no: Bebop

en: Big Band
no: Storband

en: Binary Freedom
no: Binær frihet

en: Bit Rate
no: Bitrate

en: Black
no: Sort

en: Black Metal
no: Black metal

en: Blue Ridge
no: Blå kant

en: Blue Rough
no: Røff blå

en: Blue Type
no: Blå type

en: Bookmark for Nonexistent Location
no: Bokmerke for ikke-eksisterende lokasjon

en: Bookmarks
no: Bokmerker

en: Booty Bass
no: Booty bass

en: BritPop
no: Britpop

en: Broken Link
no: Ødelagt lenke

en: Browse available software
no: Bla gjennom tilgjengelig programvare

en: Brushed Metal
no: Børstet metal

en: Bubble Gum
no: Tyggegummi

en: Built-in Bookmarks
no: Innebygde bokmerker

en: By Emblems
no: Etter emblemer

en: By Modification Date
no: Etter modifikasjonsdato

en: By Modification _Date
no: etter modifikasjons_dato

en: By Name
no: Etter navn

en: By Size
no: Etter størrelse

en: By Type
no: Etter type

en: By _Emblems
no: Etter _emblemer

en: By _Name
no: Etter _navn

en: By _Size
no: Etter _størrelse

en: By _Type
no: Etter _type

en: CD Digital Audio
no: CD digital lyd

en: CD-ROM Drive
no: CD-ROM stasjon

en: CDROM Volume
no: CDROM-volum

en: CNET Linux Center
no: CNET Linux senter

en: C_lear Text
no: F_jern tekst

en: Cabaret
no: Kabarét

en: Camouflage
no: Kamuflasje

en: Can't Change Trash Location
no: Kan ikke endre plassering av Søppelkurven

en: Can't Copy Into Self
no: Kan ikke kopiere til seg selv

en: Can't Copy Over Self
no: Kan ikke kopiere over seg selv

en: Can't Copy Trash
no: Kan ikke kopiere søppelkurven

en: Can't Copy to Trash
no: Kan ikke kopiere til søppelkurv

en: Can't Display Location
no: Kan ikke vise lokasjon

en: Can't Move Into Self
no: Kan ikke flytte til seg selv

en: Can't Open Location
no: Kan ikke åpne lokasjon

en: Can't Play Remote Files
no: Kunne ikke spille eksterne filer

en: Can't Read Folder
no: Kan ikke lese mappe

en: Can't create nautilus-launcher-applet!
no: Kan ikke opprette nautilus-launcher-applet!

en: Can't create nautilus-preferences-applet!
no: Kan ikke opprette nautilus-preferences-applet!

en: Can't delete current theme
no: Kan ikke slette aktivt tema

en: Can't execute remote links
no: Kunne ikke kjøre eksterne lenker

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
no: Kan ikke finne beskrivelse selv for "x-directory/normal". Dette betyr sannsynligvis at din gnome-vfs.keys fil er på feilt sted eller ikke kan finnes av en eller annen grunn.

en: Cancel
no: Avbryt

en: Cancel Group Change?
no: Avbryt endring av gruppe?

en: Cancel Open?
no: Avbryt åpning?

en: Cancel Owner Change?
no: Avbryt endring av eier?

en: Cancel Remove
no: Avbryt fjern

en: Cancel Rename?
no: Avbryt endring av navn?

en: Cancel Showing Properties Window?
no: Avbryt visning av egenskaper-vinduet?

en: Caveat
no: Advarsel

en: Celtic
no: Keltisk

en: Celtic (ISO-8859-14)
no: Keltisk (ISO-8859-14)

en: Central European
no: Sentraleuropeisk

en: Central European (IBM-852)
no: Sentraleuropeisk (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
no: Sentraleuropeisk (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
no: Sentraleuropeisk (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
no: Sentraleuropeisk (Windows-1250)

en: Certified
no: Sertifisert

en: Chalk
no: Kritt

en: Chamber Music
no: Kammermusikk

en: Change Desktop Background
no: Endre skrivebordsbakgrunn

en: Change systemwide settings (affects all users)
no: Endre innstillinger for hele systemet (påvirker alle brukere)

en: Change the visibility of this window's location bar
no: Endre synligheten for dette vinduets adresselinje

en: Change the visibility of this window's sidebar
no: Endre synligheten for dette vinduets sidelinje

en: Change the visibility of this window's status bar
no: Endre synligheten for dette vinduets statuslinje

en: Change the visibility of this window's toolbar
no: Endre synligheten for dette vinduets verktøylinje

en: Changing group
no: Endrer gruppe

en: Changing owner
no: Endrer eier

en: Charcoal
no: Kull

en: Charset Encoding
no: Koding for tegnsett

en: Checking Your Internet Connection
no: Sjekker din Internett-tilkobling

en: Chinese
no: Kinesisk

en: Chinese Simplified (GB2312)
no: Forenklet kinesisk (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
no: Forenklet kinesisk (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
no: Forenklet kinesisk(HZ)

en: Chinese Traditional (Big5)
no: Trasisjonell kinesis (Big5)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
no: Tradisjonell kinesisk (EUC-TW)

en: Choose
no: Velg

en: Choose Your User Level
no: Velg ditt brukernivå

en: Choose a program with which to open the selected item
no: Velg et program du vil åpne valgte oppføring med

en: Choose a view for "%s".
no: Velg en visning for "%s".

en: Choose a view for the current location, or modify the set of views
no: Velg en visning for aktiv adresse, eller endre visningssettet

en: Choose an application with which to open "%s".
no: Velg en applikasjon du vil åpne "%s" med.

en: Choose another application with which to open the selected item
no: Velg en annen applikasjon som du vil åpne valgte oppføring med

en: Choose another viewer with which to view the selected item
no: Velg et annet visningsprogram du vil vise valgt oppføring med

en: Choose the order for information to appear beneath icon names.
    More information appears as you zoom in closer
no: Velg rekkefølgen for informasjonen som skal vises under ikonnavnene.
    Mer informasjon vises etter hvert som du zoomer inn.

en: Chorus
no: Kor

en: Christian Gangsta Rap
no: Kristen gangsta rapp

en: Christian Rap
no: Kristen rapp

en: Christian Rock
no: Kristenrock

en: Classic Rock
no: Klassisk rock

en: Classical
no: Klassisk

en: Clean Up by Name
no: Rydd opp etter navn

en: Clear Text
no: Fjern tekst

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
no: Tøm innhold av Go-menyen og fram/tilbake- listene

en: Click Behavior
no: Klikk-oppførsel

en: Click Finish to launch Nautilus. You'll start with a
    window showing your home folder.
    
    We hope you enjoy Nautilus!
no: Klikk Fullfør for å starte Nautilus. Du vil starte opp med
    et vindu som viser din hjemmekatalog.
    
    Vi håper du vil like Nautilus!

en: Click Finish to launch Nautilus. You'll start with two
    Nautilus windows: one shows your home folder, and the
    other tells you about Eazel's services that make the life
    of a %s user easier.
    
    We hope you enjoy Nautilus!
no: Klikk Fullfør for å starte Nautilus. Du vil starte opp med
    to Nautilus-vinduer: ett viser din hjemmekatalog, og det andre
    forteller deg om Eazel's tjenester som gjør livet enklere
    for en %s-bruker.
    
    Vi håper du vil like Nautilus!

en: Click on a color to remove it
no: Klikk på en farge for å fjerne den

en: Click on a pattern to remove it
no: Klikk på et mønster for å fjerne det.

en: Click on a theme to change the appearance of Nautilus.
no: Klikk på et tema for å endre utseende for Nautilus.

en: Click on a theme to remove it.
no: Klikk på et tema for å fjerne det.

en: Click on an emblem to remove it
no: Klikk på et emblem for å fjerne den

en: Close
no: Lukk

en: Close _All Windows
no: Lukk _alle vinduer

en: Close all Nautilus windows
no: Lukk alle Nautilus-vinduer

en: Close this window
no: Lukk dette vinduet

en: Club-House
no: Club-house

en: CollabNet
no: Collabnet

en: Color name:
no: Fargenavn:

en: Color value:
no: Fargeverdi:

en: Colors
no: Farger

en: Colors:
no: Farger:

en: Comedy
no: Komedie

en: Computer
no: Datamaskin

en: Concrete
no: Betong

en: Configuration Files
no: Konfigurasjonsfiler

en: Configure network services (web server, DNS server, etc.)
no: Konfigurer nettverkstjenester (webtjener, DNS-tjener, etc.)

en: Conflict while copying
no: Konflikt under kopiering

en: Contemporary Christian
no: Kristen samtidsmusikk

en: Content Loser
no: Innholdstaper

en: Content Loser Viewer
no: Innholdstaper-visning

en: Content searches are not available
no: Innholdssøk er ikke tilgjengelig

en: Contents:
no: Innhold:

en: Conventions
no: Konvensjoner

en: Cool
no: Kult

en: Copy Files
no: Kopier filer

en: Copy Text
no: Kopier tekst

en: Copy the selected text to the clipboard
no: Kopier valgt tekst til utklippstavlen

en: Copying
no: Kopierer

en: Copying files
no: Kopierer filer

en: Copyright
no: Kopibeskyttet

en: Copyright (C) 1999-2001 Eazel, Inc.
no: Copyright © 1999-2001 Eazel, Inc.

en: Cork
no: Kork

en: Couldn't Create Required Folder
no: Kunne ikke opprette nødvendig mappe

en: Couldn't Create Required Folders
no: Kunne ikke opprette nødvendige mapper

en: Couldn't add theme
no: Kunne ikke legge til tema

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
no: Kunne ikke endre gruppe for "%s" fordi den er på en skrivebeskyttet disk

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
no: Kunne ikke endre navn på "%s" fordi den er på en skrivebeskyttet disk

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
no: Kunne ikke endre eier for "%s" fordi den er på en skrivebeskyttet disk

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
no: Kunne ikke endre rettigheter for "%s" fordi den er på en skrivebeskyttet disk

en: Couldn't delete pattern
no: Kunne ikke slette mønster

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot determine what type of file it is.
no: Kunne ikke vise "%s" fordi Nautilus ikke fant ut hvilken filtype det er.

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot handle %s: locations.
no: Kunne ikke vise "%s", fordi Nautilus ikke kan håndtere %s: lokasjoner.

en: Couldn't display "%s", because access was denied.
no: Kunne ikke vise "%s", fordi tilgang ble nektet.

en: Couldn't display "%s", because no host "%s" could be found. Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
no: Kunne ikke vise "%s", fordi verten, "%s", ikke ble funnet. Sjekk at stavingen er korrekt og at proxy-innstillingene er korrekte.

en: Couldn't display "%s", because the attempt to log in failed.
no: Kunne ikke vise "%s", fordi påloggingsforsøket feilet.

en: Couldn't display "%s", because the host name was empty. Check that your proxy settings are correct.
no: Kunne ikke vise "%s", fordi vertsnavnet var tomt. Sjekk at proxy-innstillingene er korrekte.

en: Couldn't find "%s". Please check the spelling and try again.
no: Kunne ikke finne "%s". Vennligst sjekk stavingen og forsøk igjen.

en: Couldn't install color
no: Kunne ikke installere farge

en: Couldn't install emblem
no: Kunne ikke installere emblem

en: Couldn't install pattern
no: Kunne ikke installere mønster

en: Couldn't install theme
no: Kunne ikke installere tema

en: Couldn't load %s
no: Kunne ikke laste %s

en: Couldn't remove theme
no: Kunne ikke fjerne tema

en: Countertop
no: Benketopp

en: Covalent
no: Kovalent

en: Create a New Color:
no: Lag en ny farge:

en: Create a New Emblem:
no: Lag et nytt emblem:

en: Create a new empty folder inside this folder
no: Lag en ny tom mappe i denne mappen

en: Create a symbolic link for each selected item
no: Opprett en symbolsk lenke for hver valgt oppføring

en: Create the initial window with the given geometry.
no: Opprett startvinduet med en oppgitt geometri.

en: Creating Properties window
no: Oppretter egenskaper-vindu

en: Creating links to files
no: Oppretter lenker til filer

en: Croatian (MacCroatian)
no: Kroatisk (MacCroatian)

en: Crux-Eggplant
no: Crux-eggplant

en: Crux-Teal
no: Crux-"Teal"

en: Cu_t File
no: Klipp u_t fil

en: Cu_t Files
no: Klipp u_t filer

en: Cut Files
no: Klipp ut filer

en: Cut Text
no: Klipp ut tekst

en: Cut _Text
no: Klipp ut _tekst

en: Cut the selected text to the clipboard
no: Klipp ut valgt tekst til utklippstavlen

en: Cyrillic
no: Kyrillisk

en: Cyrillic (IBM-855)
no: Kyrillisk (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
no: Kyrillisk (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
no: Kyrillisk (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
no: Kyrillisk (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
no: Kyrillisk (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (IBM-866)
no: Kyrillisk/russisk (IBM-866)

en: Cyrillic/Russian (KOI8-R)
no: Kyrillisk/russisk (KOI8-R)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
no: Kyrillisk/Ukrainsk (KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (MacUkrainian)
no: Kyrillisk/ukrainsk (MacUkrainian)

en: DVD Volume
no: DVD-volum

en: Dance Hall
no: Dance hall

en: Danger
no: Fare

en: Dark Cork
no: Mørk kork

en: Dark GNOME
no: Mørk GNOME

en: Date Modified
no: Dato endret

en: De_lete
no: S_lett

en: De_lete...
no: S_lett...

en: Death Metal
no: Death metal

en: Decoding Update...
no: Dekoder oppdatering...

en: Deep Teal
no: Dyp "teal"

en: Default
no: Standard

en: Default View
no: Standard visning

en: Default non-smooth font:
no: Standard ikke-myk skrifttype:

en: Default smooth font:
no: Standard myk skrifttype:

en: Default zoom level:
no: Standard zoom-nivå:

en: Delete
no: Slett

en: Delete From Trash?
no: Slett fra søppelkurven?

en: Delete Immediately?
no: Slett med én gang?

en: Delete Trash Contents?
no: Slett innhold i søppelkurv?

en: Delete all items in the Trash
no: Slett alle oppføringer i søppelkurven

en: Delete all selected items permanently
no: Slett alle valgte oppføringer permanent

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
no: Slett hver valgt oppføring, uten å flytte dem til søppelkurven

en: Delete from _Trash
no: Sle_tt fra søppelkurven

en: Delete from _Trash...
no: Sle_tt fra søppelkurven...

en: Delete?
no: Slett?

en: Deleting
no: Sletter

en: Deleting files
no: Sletter filer

en: Desktop
no: Skrivebord

en: Development
no: Utvikling

en: Devices
no: Enheter

en: Disco
no: Disko

en: Disks
no: Disker

en: Display
no: Vis

en: Display %s tab in sidebar
no: Vis fanen %s på sidelinjen

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
no: Vis et vindu som tillater redigering av bokmerkene i denne menyen

en: Display credits for the creators of Nautilus
no: Vis informasjon om dem som laget Nautilus

en: Display files when they are clicked
no: Vis filer når de klikkes

en: Display icons in the opposite order
no: Vis ikoner i omvendt rekkefølge

en: Display location bar in new windows
no: Vis adresselinje i nye vinduer

en: Display on-line help for Nautilus
no: Vis hjelp for Nautilus

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
no: Vis mønstre, farger og emblemer som kan brukes for å lage et tilpasset utseende

en: Display quick reference pages for Nautilus
no: Vis hurtigreferansesider for Nautilus

en: Display release notes for Nautilus
no: Vis versjonsnotis for Nautilus

en: Display sidebar in new windows
no: Vis sidelinje i nye vinduer

en: Display status bar in new windows
no: Vis statuslinje i nye vinduer

en: Display the latest contents of the current location
no: Les innholdet for denne lokasjonen på nytt

en: Display this location with "%s"
no: Vis denne lokasjonen med "%s"

en: Display toolbar in new windows
no: Vis verktøylinje i nye vinduer

en: Distinguished
no: Utmerket

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
no: Ikke tegn opp skrivebordet (ignorer brukervalg satt i brukervalg-dialogen).

en: Do you want to view these %d locations in separate windows?
no: Vil du vise disse %d lokasjonene i forskjellige vinduer?

en: Documentation
no: Dokumentasjon

en: Documents by Subject
no: Dokumenter etter emne

en: Don't include in the menu for "%s" items
no: Ikke ta med i menyen for "%s"-oppføringer

en: Don't include the built-in bookmarks in the Bookmarks menu
no: Ikke ta med innebygde bokmerker i bokmerkemenyen

en: Don't make thumbnails for files larger than:
no: Ikke lag miniatyrer for filer som er større enn:

en: Don't verify my connection or check for updates
no: Ikke verifiser min tilkobling eller sjekk for oppdateringer

en: Done
no: Ferdig

en: Dots
no: Prikker

en: Downloading Nautilus updates...
no: Laster ned Nautilus-oppdateringer...

en: Draft
no: Skisse

en: Drag a color to an object to change it to that color
no: Dra en farge til et objekt for å endre det til den fargen

en: Drag a pattern tile to an object to change it
no: Dra en mønsterflis til et objekt for å endre den

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
no: Dra et emblem til et objekt for å legge det til objektet

en: Drag and Drop error
no: Feil ved dra-og-slipp

en: Drag and drop is only supported to local file systems.
no: Dra-og-slipp er kun støttet for lokale filsystemer.

en: Drag to seek within track
no: Dra for å søke i et spor

en: Drum & Bass
no: Drum & bass

en: Drum Solo
no: Trommesolo

en: Duet
no: Duett

en: Duplicate
no: Dupliser

en: Duplicate each selected item
no: Dupliser alle valgte oppføringer

en: Easy Listening
no: Easy listening

en: Eclipse
no: Eklipse

en: Edit
no: Rediger

en: Edit various Nautilus preferences
no: Rediger forskjellige brukervalg for Nautilus

en: Electronic
no: Elektronisk

en: Emblems
no: Emblemer

en: Emblems:
no: Emblemer:

en: Empty
no: Tøm

en: Empty Trash
no: Tøm søppelkurv

en: Empty Trash...
no: Tøm søppelkurv...

en: Emptying the Trash
no: Tømmer søppelkurven

en: English (US-ASCII)
no: Engelsk (US-ASCII)

en: Enhanced DOS Volume
no: Forbedret DOS-volum

en: Envy
no: Misunnelse

en: Erase
no: Slett

en: Error "%s" creating new folder.
no: Feil "%s" under oppretting av ny mappe.

en: Error "%s" while copying "%s".
    
    Would you like to continue?
no: Feil "%s" under kopiering av "%s".
    
    Vil du fortsette?

en: Error "%s" while copying.
    
    Would you like to continue?
no: Feil "%s" under kopiering.
    
    Vil du fortsette?

en: Error "%s" while creating a link to "%s".
    
    Would you like to continue?
no: Feil "%s" under oppretting av lenke til "%s".
    
    Vil du fortsette?

en: Error "%s" while deleting "%s".
    
    Would you like to continue?
no: Feil "%s" under sletting av "%s".
    
    Vil du fortsette?

en: Error "%s" while deleting.
    
    Would you like to continue?
no: Feil "%s" under sletting.
    
    Vil du fortsette?

en: Error "%s" while linking.
    
    Would you like to continue?
no: Feil "%s" under oppretting av lenke.
    
    Vil du fortsette?

en: Error "%s" while moving "%s".
    
    Would you like to continue?
no: Feil "%s" under flytting av "%s".
    
    Vil du fortsette?

en: Error "%s" while moving.
    
    Would you like to continue?
no: Feil "%s" under flytting.
    
    Vil du fortsette?

en: Error Displaying Folder
no: Feil under visning av mappe

en: Error Setting Group
no: Feil under setting av gruppe

en: Error Setting Owner
no: Feil under endring av eier

en: Error Setting Permissions
no: Feil under setting av rettigheter

en: Error creating new folder
no: Feil under oppretting av ny mappe

en: Error creating new folder.
    
    There is no space on the destination.
no: Feil under oppretting av ny mappe.
    
    Ingen plass på målet.

en: Error creating new folder.
    
    You do not have permissions to write to the destination.
no: Feil under oppretting av ny mappe.
    
    Du har ikke skriverettigheter til målet.

en: Error during search
no: Feil under søk

en: Error reading file index
no: Feil under lesing av filindeks

en: Error while copying to "%s".
    
    The destination disk is read-only.
no: Feil under kopiering til "%s".
    
    Måldisken er skrivebeskyttet.

en: Error while copying to "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
no: Feil under kopiering til "%s".
    
    Ikke nok plass på målet.

en: Error while copying to "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
no: Feil under kopiering til "%s".
    
    Du har ikke skriverettigheter til denne mappen.

en: Error while copying.
no: Feil under kopiering.

en: Error while copying.
    
    "%s" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
no: Feil under kopiering.
    
    "%s" kan ikke kopieres fordi du ikke har leserettigheter.

en: Error while creating link in "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
no: Feil under oppretting av lenke i "%s".
    
    Ikke nok plass på målet.

en: Error while creating links in "%s".
    
    The destination disk is read-only.
no: Feil under oppretting av lenker i "%s".
    
    Måldisken er skrivebeskyttet.

en: Error while creating links in "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
no: Feil under oppretting av lenker i "%s".
    
    Du har ikke skriverettigheter i denne mappen.

en: Error while deleting.
no: Feil under sletting.

en: Error while deleting.
    
    "%s" cannot be deleted because it is on a read-only disk.
no: Feil under sletting.
    
    "%s" kan ikke slettes fordi opphavsmappen er skrivebeskyttet.

en: Error while deleting.
    
    "%s" cannot be deleted because you do not have permissions to modify its parent folder.
no: Feil under sletting.
    
    "%s" kan ikke slettes fordi du ikke har rettigheter til å endre opphavsmappen.

en: Error while linking.
no: Feil under oppretting av lenke.

en: Error while moving items to "%s".
    
    The destination disk is read-only.
no: Feil under flytting av oppføringer til "%s".
    
    Måldisken er skrivebeskyttet.

en: Error while moving items to "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
no: Feil under flytting av oppføringer til "%s".
    
    Du har ikke skriverettigheter til denne mappen.

en: Error while moving to "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
no: Feil under flytting til "%s".
    
    Ikke nok plass på målet.

en: Error while moving.
no: Feil under flytting.

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved because it is on a read-only disk.
no: Feil under flytting.
    
    "%s" kan ikke flyttes fordi disken er skrivebeskyttet.

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved because you do not have permissions to change it or its parent folder.
no: Feil under flytting.
    
    "%s" kan ikke flyttes fordi du ikke har rettigheter til å endre den opphavsmappen.

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved to the Trash because you do not have permissions to change it or its parent folder.
no: Feil under flytting.
    
    "%s" kan ikke flyttes til søppelkurven fordi du ikke har rettigheter til å endre den eller opphavsmappen.

en: Ethnic
no: Etnisk

en: Euro-House
no: Euro-house

en: Euro-Techno
no: Euro-tekno

en: Every indexed file on your computer matches the criteria you selected. You can check the spelling on your selections or add more criteria to narrow your results.
no: Alle indekserte filer på din datamaskin er lik kriteriet du valgte. Du kan sjekke stavemåten for utvalgene eller legge til flere kriterier for å gjøre søket smalere.

en: Executable Text Files
no: Kjørbare tekstfiler

en: Execute
no: Kjøre

en: Execute files when they are clicked
no: Kjør filer når de klikkes

en: Existence of this file indicates that the Nautilus configuration druid
    has been presented.
    
    You can manually erase this file to present the druid again.
no: Eksistensen av denne filen indikerer at Nautilus konfigurasjonsveiviseren
    har vært kjørt tidligere.
    
    Du kan slette denne filen manuelt for å vise veiviseren igjen.

en: Ext2 Linux Volume
no: Ext2 Linux-volum

en: Ext3 Linux Volume
no: Ext3 Linux-volum

en: F_onts
no: S_krifttyper

en: Factory for Nautilus component adapter factories
no: Factory for Nautilus komponent-adapter factories

en: Factory for Nautilus component adapter factories
no: Factory for Nautilus komponent-adapter factories

en: Factory for Nautilus shell and file manager
no: Factory for Nautilus skallet og filhåndtereren

en: Factory for annotation view
no: Factory for annotasjonsvisning

en: Factory for hardware view
no: Factory for maskinvarevisning

en: Factory for history views
no: Factory for historikkvisning

en: Factory for music view
no: Factory for musikkvisning

en: Factory for news view
no: Factory for nyhetsvisning

en: Factory for objects that wrap ordinary Bonobo Controls or Embeddables to look like Nautilus Views
no: Factory for objekter som pakker inn vanlige Bonobo-kontroller eller "Embeddables" og lar dem se ut som Nautilus visninger

en: Factory for text view
no: Factory for tekstvisning

en: Fast searches are not available
no: Raskt søk er ikke tilgjengelig

en: Fast searches are not enabled on your computer
no: Raske søk er ikke aktivert på din datamaskin

en: Fast-Fusion
no: Fast-fusion

en: Favorite
no: Favoritt

en: Favorite applications
no: Favorittapplikasjoner

en: Favorites
no: Favoritter

en: Fewer Options
no: Færre alternativer

en: Fibers
no: Fiber

en: Figure %d
no: Figur %d

en: Figure %s
no: Figur %s

en: File "%s" already exists.
    
    Would you like to replace it?
no: Filen "%s" eksisterer allerede.
    
    Vil du erstatte den?

en: File Group:
no: Filgruppe:

en: File Owner:
no: Fileier:

en: File Types and Programs
no: Filtyper og programmer

en: File too large
no: Filen er for stor

en: Files copied:
no: Filer kopiert:

en: Files deleted:
no: Filer slettet:

en: Files linked:
no: Filer lenket:

en: Files moved:
no: Filer flyttet:

en: Files thrown out:
no: Filer kastet ut:

en: Find
no: Finn

en: Find Them!
no: Finn dem!

en: Find cannot open your file system index.  Your index may be missing or corrupt.  You can create a new index by running "medusa-indexd" as root on the command line.
no: "Find" kan ikke åpne din filsystemindeks. Indeksen mangler eller er korrupt. Du kan opprette en ny indeks ved å kjøre "medusa-indexd" som root på kommandolinjen.

en: Find:
no: Finn:

en: Finished
no: Fullført

en: Finishing Creating Links...
no: Fullfører oppretting av lenker...

en: Finishing Move...
no: Fullfører flytting...

en: Fire Engine
no: Brannbil

en: Fleur De Lis
no: Fleur de lis

en: Floppy
no: Diskett

en: Floral
no: Blomster

en: Folk/Rock
no: Folk/rock

en: Font size at default zoom level:
no: Størrelse for skrifttype ved forvalgt zoom-nivå:

en: Font:
no: Skrifttype:

en: Fonts
no: Skrifttyper

en: For users who are comfortable with GNOME and %s,
    but don't describe themselves as ``technical.''
no: For brukere som er komfortabel med GNOME og %s,
    men som ikke beskriver seg selv som ``tekniske''.

en: For users who have GNOME and %s experience, and
    like to see every detail of the operating system.
no: For brukere som har erfaring med GOME og %s, og
    som ønsker å se alle detaljer ved operativsystemet.

en: For users who have no previous experience with GNOME
    and %s.
no: For bruker som ikke har tidligere erfaring med GNOME
    og %s.

en: For_get History
no: _Glem historikk

en: Forget
no: Glem

en: Forget History?
no: Glem historikk?

en: Forward
no: Fremover

en: From:
no: Fra:

en: GConf error:
      %s
no: GConf feil:
      %s

en: GConf error:
      %s
    All further errors shown only on terminal
no: GConf feil:
      %s
    Alle videre feil vises kun på kommandolinjen

en: GEOMETRY
no: GEOMETRI

en: GMC to Nautilus Transition
no: GMC til Nautilus overgang

en: GNOME Documentation
no: GNOME dokumentasjon

en: Game
no: Spill

en: Games
no: Spill

en: Gangsta Rap
no: Gangsta rap

en: Generic Image Viewer
no: Vanlig bildevisning

en: Generic image control factory
no: Vanlig factory for bildekontroll

en: Go There
no: Gå dit

en: Go To:
no: Gå til:

en: Go to Nonexistent Location
no: Gå til ikke-eksisterende lokasjon

en: Go to the Start Here folder
no: Gå til "Start her" mappen

en: Go to the home location
no: Gå til hovedsiden

en: Go to the location specified by this bookmark
no: Gå til lokasjonen spesifisert i dette bokmerket

en: Go to the next visited location
no: Gå til neste besøkte lokasjon

en: Go to the previous visited location
no: Gå til forrige besøkte lokasjon

en: Go up to the location that contains the displayed location
no: Gå til lokasjonen som inneholder den viste lokasjonen

en: Gothic
no: Gotisk

en: Gothic Rock
no: Gotisk rock

en: Granite
no: Granitt

en: Grapefruit
no: Grapefrukt

en: Greek
no: Gresk

en: Greek (ISO-8859-7)
no: Gresk (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
no: Gresk (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
no: Gresk (Windows-1253)

en: Green Weave
no: Grønn bølge

en: Group:
no: Gruppe:

en: HTTP Proxy Settings
no: HTTP Proxy-innstillinger

en: Hard Rock
no: Hard rock

en: Hardware
no: Maskinvare

en: Hardware Device Volume
no: Volum for maskinvareenhet

en: Hardware Overview
no: Oversikt over maskinvare

en: Hardware Viewer
no: Maskinvarevisning

en: Hardware view
no: Maskinvarevisning

en: Heavy Metal
no: Heavy metal

en: Hebrew
no: Hebraisk

en: Hebrew (IBM-862)
no: Hebraisk (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
no: Hebraisk (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
no: Hebraisk (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (Windows-1255)
no: Hebraisk (Windows-1255)

en: Help
no: Hjelp

en: Help Navigation Tree
no: Hjelp navigasjonstre

en: Help sidebar panel
no: Hjelp sidelinjepanel

en: Hide Location _Bar
no: Skjul a_dresselinje

en: Hide St_atus Bar
no: Skjul st_atuslinje

en: Hide _Sidebar
no: Skjul _sidelinje

en: Hide _Toolbar
no: Skjul verk_tøylinje

en: History
no: Historikk

en: History sidebar panel
no: Historikk sidelinjepanel

en: History sidebar panel for Nautilus
no: Historikk sidelinjepanel for Nautilus

en: Home
no: Hjem

en: Home Directory
no: Hjemmekatalog

en: Humour
no: Humor

en: I could not initialize Bonobo
no: Kunne ikke initiere Bonobo

en: IMAGE
no: BILDE

en: ISO 9660 Volume
no: ISO 9660 volum

en: Ice
no: Is

en: Icelandic (MacIcelandic)
no: Islandsk (MacIcelandic)

en: Icon & List Views
no: Ikon- og listevisning

en: Icon Captions
no: Ikontekst

en: Icon View
no: Ikonvisning

en: Icon View Defaults
no: Ikonvisning forvalg

en: Icons
no: Ikoner

en: Icons Viewer
no: Ikonvisning

en: If you have been using the GNOME Midnight Commander
    these settings move your desktop icons to Nautilus and
    make Nautilus the default desktop.
no: Hvis du har brukt GNOME Midnight Commander vil disse
    innstillingene flytte dine skrivebordsikoner til Nautilus
    og gjøre Nautilus til standard skrivebord.

en: If you would like to enable fast searches, you can edit the file %s as root. Setting the enabled flag to "yes" will turn medusa services on.
    To start indexing and search services right away, you should also run the following commands as root:
    
    medusa-indexd
    medusa-searchd
    
    Fast searches will not be available until an initial index of your files has been created.  This may take a long time.
no: Hvis du ønsker å bruke raske søk, kan du redigere filen %s som root. Ved å sette flagget "enabled" til "yes" slår du på medusa tjenesten.
    For å starte indeksering og søketjenesten med en gang må du også kjøre følgende kommando som root:
    
    medusa-indexd
    medusa-searchd
    
    Raske søk vil ikke være tilgjengelig før en første index over dine filer er opprettet. Dette kan ta lang tid.

en: Image
no: Bilde

en: Image Viewer
no: Bildevisning

en: Image:
no: Bilde:

en: Images Only
no: Kun bilder

en: Important
no: Viktig

en: Include a Delete command that bypasses Trash
no: Inkluder en slett-kommando som går utenom søppelkurven

en: Include in the menu for "%s" items
no: Ta med i menyen for "%s"-oppføringer.

en: Include in the menu just for "%s"
no: Ta med i menyen kun for "%s"

en: Indexed searches are not available
no: Indekserte søk er ikke tilgjengelig

en: Indexing Status
no: Indekseringsstatus

en: Indexing is %d%% complete.
no: %d%% av indeksering fullført.

en: Industrial
no: Industriell

en: Instrumental
no: Intstrumental

en: Instrumental Pop
no: Instrumental pop

en: Instrumental Rock
no: Instrumental rock

en: Internal use only
no: Kun intern bruk

en: International
no: Internasjonal

en: Introductory Documents
no: Innledende dokumenter

en: Invalid RSS URL
no: Ugyldig RSS-URL

en: Is in the menu for "%s" items.
no: Er i menyen for "%s"-oppføringer.

en: Is in the menu for "%s".
no: Er i menyen for "%s".

en: Is in the menu for all "%s" items.
no: Er i menyen for alle "%s"-oppføringer.

en: Is not in the menu for "%s" items.
no: Er ikke i menyen for "%s"-oppføringer.

en: Is the default for "%s" items.
no: Er forvalgt for "%s"-oppføringer.

en: Is the default for "%s".
no: Er forvalgt for "%s".

en: Is the default for all "%s" items.
no: Er forvalgt for alle "%s"-oppføringer.

en: Items %s
no: Oppføringer %s

en: Items containing "medusa" in their names and that are folders
no: Oppføringer som har "medusa" i navnet og er mapper

en: Items containing "stuff" in their names
no: Oppføringer som har "stuff" i sitt navn

en: Items containing "stuff" in their names and that are regular files
no: Oppføringer som har "stuff" i navnet og er vanlige filer

en: Items containing "stuff" in their names, that are regular files and smaller than 2000 bytes
no: Oppføringer som har "stuff" i navnet, er vanlige filer og som er mindre enn 2000 bytes

en: Items that are regular files
no: Oppføringer som er vanlige filer

en: JFS Volume
no: JFS-volum

en: Japanese
no: Japansk

en: Japanese (EUC-JP)
no: Japansk (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
no: Japansk (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
no: Japansk (Shift_JIS)

en: Jazz+Funk
no: Jazz+funk

en: Keep icons sorted by emblems in rows
no: Behold ikoner sortert etter emblemer i rader

en: Keep icons sorted by modification date in rows
no: Behold ikoner sortert etter modifikasjonsdato i rader

en: Keep icons sorted by name in rows
no: Behold ikoner sortert etter navn i rader

en: Keep icons sorted by size in rows
no: Behold ikoner sortert etter størrelse i rader

en: Keep icons sorted by type in rows
no: Behold ikoner sortert etter type i rader

en: Kernel Routines
no: Kjernerutiner

en: Keyboard Shortcuts
no: Tastatursnarveier

en: Keyword:
no: Nøkkelord:

en: Kill Content Loser
no: Drep innholdsvisning

en: Kill Sidebar Loser
no: _Drep sidelinje-taper

en: Kill the Loser content view
no: Drep taperen innholdsvisning

en: Kill the Loser sidebar panel
no: Drep taper sidelinjepanel

en: Korean (EUC-KR)
no: Koreansk (EUC-KR)

en: Last Changed:
no: Sist endret:

en: Launch Nautilus when GNOME starts up.
no: Start Nautilus når GNOME starter opp.

en: Lay Out Items
no: Plasser oppføringer

en: Lay Out Items:
no: Plasser oppføringer:

en: Leaf
no: Løv

en: Leave icons wherever they are dropped
no: La ikoner bli hvor de slippes

en: Legal Notice
no: Lisens

en: Lemon
no: Sitron

en: Library Functions
no: Bibliotekfunksjoner

en: Link Target:
no: Lenkemål:

en: Link sets
no: Lenkesett

en: Linking
no: Lenker

en: Linux Documentation Project
no: Linux dokumentasjonsprosjektet

en: Linux Resources
no: Linux ressurser

en: List
no: Liste

en: List View
no: Listevisning

en: List View Defaults
no: Forvalg for Listevisning

en: List Viewer
no: Listevisning

en: Lo-Fi
no: Lo-fi

en: Loading %s
no: Laster %s

en: Local Files Only
no: Kun lokale filer

en: Local Images Only
no: Kun lokale bilder

en: Location
no: Adresse

en: Location:
no: Adresse:

en: Look Up Selected Text in Dictionary
no: Slå opp valgt tekst i ordbok

en: Look up the selected text in the Merriam-Webster dictionary
no: Slå opp valgt tekst i Merriam-Webster ordboken

en: MIME Type:
no: MIME-type:

en: MIME type
no: MIME-type

en: MSDOS Volume
no: MSDOS-volum

en: Mailing list where you can send feedback about Nautilus
no: Meldingsliste hvor du kan sende tilbakemeldinger om Nautilus

en: Make Folder Appearance Details Public
no: Gjør detaljer om katalogutseende offentlig

en: Make Link
no: Opprett lenke

en: Make _Link
no: Opprett _lenke

en: Make _Links
no: Opprett _lenker

en: Make the selected icon stretchable
no: Gjør valgt ikon strekkbart

en: Manila Paper
no: Manilla papir

en: Manually
no: Manuelt

en: Maximum items per site
no: Maksimalt antall oppføringer per sted

en: Maximum number of items displayed per site
no: Maksimalt antall oppføringer som vises per sted

en: Meditative
no: Meditativ

en: Medusa, the application that performs searches, cannot be found on your system.  If you have compiled nautilus yourself, you will need to install a copy of medusa and recompile nautilus.  (A copy of Medusa may be available at ftp://ftp.gnome.org)
    If you are using a packaged version of Nautilus, fast searching is not available.
no: Medusa, applikasjonen som utfører søk, kan ikke finnes på ditt system. Hvis du har kompilert nautilus selv, må du installere en kopi av medusa og rekompilere nautilus. (Du finner en kopi av medusa på ftp://ftp.gnome.org/)
    Hvis du bruker en pakkeversjon av Nautilus vil ikke raske søk være tilgjengelig.

en: Minix Volume
no: Minix-volum

en: Missing Site Name Error
no: Feil vedrørende manglende navn på nettsted

en: Missing URL Error
no: Feil vedrørende manglende URL

en: Modified:
no: Endret:

en: Modify "%s"
no: Endre "%s"

en: Modify...
no: Endre...

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
no: Man, okt 00 0000 kl. 00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
no: Man, 00 Okt 0000 kl. 00:00:00 PM

en: More Options
no: Flere alternativer

en: More Than One Image
no: Mer enn ett bilde

en: Moss Ridge
no: Mosekant

en: Mount Error
no: Monteringsfeil

en: Mount or unmount disks
no: Monter eller avmonter disker

en: Move each selected item to the Trash
no: Flytt hver valgt oppføring til søppelkurven

en: Move existing desktop icons to the Nautilus desktop.
no: Flytt eksisterende skrivebordsikoner til Nautilus-skrivebordet.

en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command
no: Flytt eller kopier filer som er valgt tidligere med kommandoene Klipp ut filer eller Kopier filer

en: Move to Trash
no: Flytt til søppelkurv

en: Move to _Trash
no: Flyt_t til søppelkurv

en: Moving
no: Flytter

en: Moving files
no: Flytter filer

en: Moving files to the Trash
no: Flytter filer til søppelkurv

en: Mozilla Nautilus view
no: Mozilla Nautilus-visning

en: Mozilla Nautilus view factory
no: Factory for Mozilla Nautilus-visning

en: Mozilla content view component
no: Mozilla innholdsvisningskomponent

en: Mozilla content view component's factory
no: Factory for Mozilla innholdsvisningskomponent

en: Mud
no: Søle

en: Music
no: Musikk

en: Music Viewer
no: Musikkvisning

en: Music view
no: Musikkvisning

en: Music view factory
no: Factory for musikkvisning

en: NFS Network Volume
no: NFS nettverskvolum

en: Name
no: Navn

en: National Folk
no: National folk

en: Native American
no: Native american

en: Nautilus Content Loser
no: Nautilus innholdstaper

en: Nautilus File Manager and Graphic Shell
no: Nautilus filhåndterer og grafisk skall

en: Nautilus First Time Setup
no: Nautilus førstegangsoppsett

en: Nautilus Image Viewer
no: Nautilus bildevisning

en: Nautilus Image viewer factory
no: Nautilus factory for bildevisning

en: Nautilus JavaScript Warning
no: Nautilus JavaScript advarsel

en: Nautilus Quick _Reference
no: Nautilus hurtig_referanse

en: Nautilus Release _Notes
no: Nautilus versjons_notis

en: Nautilus Sample view
no: Nautilus eksempelvisning

en: Nautilus Sample view factory
no: Factory for Nautilus eksempelvisning

en: Nautilus Sidebar Loser
no: Nautilus sidelinjetaper

en: Nautilus Themes
no: Nautilus tema

en: Nautilus Tree sidebar panel
no: Nautilus tre sidelinjepanel

en: Nautilus Tree view
no: Nautilus trevisning

en: Nautilus User _Manual
no: Nautilus bruker_håndbok

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to locate the factory.Killing oafd and restarting Nautilus may help fix the problem.
no: Nautilus kan ikke brukes nå pga. en uventet feil fra OAF under forsøk på å finne factory. Du kan fikse problemet ved å drepe oafd og starte Nautilus på nytt.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to locate the shell object. Killing oafd and restarting Nautilus may help fix the problem.
no: Nautilus kan ikke brukes nå pga. en uventet feil fra OAF under forsøk på å finne factory. Hvis du dreper oafd og starter Nautilus på nytt vil dette kunne fikse problemet.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to register the file manager view server.
no: Nautilus kan ikke brukes nå pga en uventet feil fra OAF under forsøk på å registrere visningstjeneren i filbehandleren.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
no: Nautilus kan ikke brukes nå, pga en uventet feil.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "nautilus-clean.sh -x" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
no: Nautilus kan ikke brukes nå. Du kan kanskje rette problemet ved å kjøre kommandoen "nautilus-clean.sh -x" fra konsollet. Hvis ikke kan du prøve å starte datamaskinen på nytt eller installere Nautilus en gang til.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "nautilus-clean.sh -x" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
    
    OAF couldn't locate the Nautilus_shell.oaf file. One cause of this seems to be an LD_LIBRARY_PATH that does not include the oaf library's directory. Another possible cause would be bad install with a missing Nautilus_Shell.oaf file.
    
    Running "nautilus-clean.sh -x" will kill all OAF and GConf processes, which may be needed by other applications.
    
    Sometimes killing oafd and gconfd fixes the problem, but we don't know why.
    
    We have also seen this error when a faulty version of oaf was installed.
no: Nautilus kan ikke brukes nå. Problemet vil kanskje løses ved å kjøre kommandoen "nautilus-clean.sh -x" fra konsollet. Hvis ikke kan du prøve å starte om datamaskinen eller installere Natutilus på nytt. 
    
    OAF kunne ikke finne Nautilus_Shell.oaf filen. En årsak til dette ser ut til å være en LD_LIBRARY_PATH som ikke inneholder oaf-bibliotekets katalog. En annen mulig årsak kan være en ugyldig installasjon som mangler Nautilus_Shell.oaf filen. 
    
    Hvis du kjører "nautilus-clean.sh -x" vil dette drepe alle OAF- og GConf-prosesser som andre applikasjoner er avhengig av.
    
    Noen ganger vil det være nok å drepe oafd og gconfd, men vi vet ikke hvorfor.
    
    Vi har også sett denne feilen når en feil versjon av oaf var installert.

en: Nautilus cannot display "%s".
no: Nautilus kan ikke vise "%s".

en: Nautilus component adapter factory
no: Nautilus komponent-adapter factory

en: Nautilus content loser component's factory
no: Factory for Nautilus innholdstaperkomponent

en: Nautilus content loser factory
no: Nautilus innholdstaper factory

en: Nautilus content view that fails on command
no: Innholdsvisningskomponent for Nautilus som feiler på etterspørsel

en: Nautilus could not create the following required folders:
    
    %s
    
    Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
no: Nautilus kunne ikke opprette følgende nødvendige mapper:
    
    %s
    
    Vennligst opprett disse mappene før du kjører Nautilus, eller sett rettigheter slik at Nautilus kan opprette dem.

en: Nautilus could not create the required folder "%s". Before running Nautilus, please create this folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
no: Nautilus kunne ikke opprette den nødvendige mappen "%s". Opprett denne mappen før du kjører Nautilus, eller endre rettighetene slik at Nautilus kan opprette den.

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list
no: Nautilus komponent for filhåndterer som viser en rullende liste

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list for search results
no: Nautilus komponent for filhåndterer som viser en rullende liste for søkeresultater

en: Nautilus file manager component that shows a two-dimensional icon space
no: Nautilus komponent for filhåndterer som viser et todimensjonal ikonområde

en: Nautilus file manager component that shows icons on the desktop
no: Nautilus komponent for filhåndterer som viser ikoner på skrivebordet

en: Nautilus file manager desktop icon view
no: Nautilus filhåndterer visning for skrivebordsikoner

en: Nautilus file manager icon view
no: Nautilus filhåndterer ikonvisning

en: Nautilus file manager list view
no: Nautilus filhåndterer listevisning

en: Nautilus file manager search results list view
no: Nautilus filhåndterer listevisning for søkeresultat

en: Nautilus found more search results than it can display. Some matching items will not be displayed.
no: Nautilus fant flere søkeresultater enn den kan vise. Noen treff vil ikke kunne vises.

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying "%s".
no: Nautilus har ingen installerte visningsprogrammer som kan vise "%s".

en: Nautilus is a graphical shell
    for GNOME that makes it
    easy to manage your files
    and the rest of your system.
no: Nautilus er et grafisk skall
    for GNOME som gjør det
    lett å håndtere dine filer
    og resten av ditt system.

en: Nautilus is searching your disks for trash folders.
no: Nautilus søker etter søppelmapper på dine disker.

en: Nautilus metafile factory
no: Metafil-factory for Nautilus

en: Nautilus shell
no: Nautilus skall

en: Nautilus shell operations that can be done from subsequent command-line invocations
no: Nautilus skall-operasjoner som kan utføres fra etterfølgende kommandolinjeinvokasjoner

en: Nautilus sidebar loser component's factory
no: Factory for Nautilus sidelinjetaperkomponent

en: Nautilus sidebar loser factory
no: Nautilus sidelinjetaper factory

en: Nautilus sidebar view that fails on command
no: Sidelinjevisning for Nautilus som feiler på kommando

en: Nautilus was unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
no: Nautilus klarte ikke å montere diskettstasjonen. Disketten er sannsynligvis i et format som ikke kan monteres.

en: Nautilus was unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
no: Nautilus klarte ikke å montere disketten. Det er sannsynligvis ingen diskett i stasjonen.

en: Nautilus was unable to mount the selected floppy drive.
no: Nautilus klarte ikke å montere valgt diskettstasjon.

en: Nautilus was unable to mount the selected volume.
no: Nautilus kunne ikke montere det valgte volumet.

en: Nautilus was unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
no: Nautilus klarte ikke å montere det valgte volumet. Volumet er sannsynligvis i et format som ikke kan monteres.

en: Nautilus was unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
no: Nautilus klarte ikke å montere volumet. Det er sannsynligvis ikke noe media i enheten.

en: Nautilus was unable to unmount the selected volume.
no: Nautilus kunne ikke avmontere det valgte volumet.

en: Nautilus...
        Is a great file manager for the GNOME desktop.
        Provides a simple intuitive way to access Internet services.
        Is an extensible framework for GNOME developers.
        Provides a powerful delivery platform for service providers.
    
    Click Next to begin customizing your Nautilus environment.
no: Nautilus...
        Er en fantastisk filhåndterer for GNOME skrivebordsmiljøet.
        Gir deg en enkel intuitiv måte å aksessere Internettjenester.
        Er et utvidbart rammeverk for GNOME utviklere.
        Tilbyr en kraftig plattform for levering av tjenester fra tilbydere.
    
    Klikk Neste for å starte tilpasning av ditt Nautilus-miljø.

en: Navigation
no: Navigasjon

en: Negerpunk
no: Negerpønk

en: Never
no: Aldri

en: New
no: Ny

en: New Folder
no: Ny mappe

en: New Terminal
no: Ny terminal

en: New Wave
no: New wave

en: New Window
no: Nytt vindu

en: New _Window
no: Nytt _vindu

en: News
no: Nyheter

en: News Panel
no: Nyhetspanel

en: News and Media
no: Nyheter og media

en: News sidebar panel
no: Sidelinjepanel for nyheter

en: News sidebar panel fetches and displays RSS feeds
no: Sidelinjepanel for nyheter henter og viser RSS-strømmer

en: Next
no: Neste

en: No Applications Available
no: Ingen applikasjoner tilgjengelig

en: No Update Available... Press Next to Continue.
no: Ingen oppdatering tilgjengelig... Trykk neste for å fortsette.

en: No Viewers Available
no: Ingen visninger tilgjengelig

en: No applications are available for "%s".
no: Ingen tilgjengelige applikasjoner for "%s".

en: No description available for the "%s" theme
no: Ingen beskrivelse tilgjengelig for "%s"-temaet

en: No description found for mime type "%s" (file is "%s"), please tell the gnome-vfs mailing list.
no: Ingen beskrivelse funnet for MIME-type "%s" (fil "%s"), si i fra til gnome-vfs e-post listen.

en: No matches.
no: Ingen treff.

en: No proxy server required.
no: Ingen proxy-tjener nødvendig.

en: No viewers are available for "%s".
no: Ingen visninger tilgjengelig for "%s".

en: Noise
no: Støy

en: Nordic (ISO-8859-10)
no: Nordisk (ISO-8859-10)

en: Normal Size
no: Normal størrelse

en: Not an Image
no: Ikke et bilde

en: Notes
no: Notater

en: Notes sidebar panel
no: Sidelinjepanel for notater

en: Notes sidebar panel for Nautilus
no: Sidelinjepanel for notater

en: Number View:
no: Tallvisning:

en: Numbers
no: Tall

en: Ocean Strips
no: Havstriper

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
no: Okt 00 0000 kl. 00:00 PM

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
no: Okt 00 0000, 00:00 PM

en: Oh No
no: Å nei

en: Once a day your files and text content are indexed so your searches are fast.
no: En gang om dagen blir dine filer og tekstinnhold indeksert slik at dine søk blir raske.

en: Once a day your files and text content are indexed so your searches are fast.  Your files are currently being indexed.
no: En gang om dagen blir dine filer og tekstinnhold indeksert slik at dine søk blir raske. Dine file blir nå indeksert.

en: One of the sidebar panels encountered an error and can't continue. Unfortunately I couldn't tell which one.
no: Ett av sidepanelene ble utsatt for en feil og kan ikke fortsette. Beklageligvis kan jeg ikke si hvilket dette gjelder.

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
no: Kun opprett Nautilus-vinduer for eksplisitt spesifiserte URIer.

en: Open
no: Åpne

en: Open %d Windows?
no: Åpne %d nye vinduer?

en: Open Scripts Folder
no: Åpne skript-mappe

en: Open Wit_h
no: Å_pne med

en: Open With
no: Åpne med

en: Open _in %d New Windows
no: Åpne _i %d nye vinduer

en: Open _in New Window
no: Åpne _i et nytt vindu

en: Open _in This Window
no: Åpne _i et dette vinduet

en: Open a new GNOME terminal window
no: Åpne et nytt GNOME terminalvindu

en: Open another Nautilus window for the displayed location
no: Åpne et nytt Nautilus-vindu for vist lokasjon

en: Open each file or folder in a separate window
no: Åpne hver fil eller mappe i et eget vindu

en: Open each selected item in a new window
no: Åpne hver valgt oppføring i et nytt vindu

en: Open in New Window
no: Åpne i et nytt vindu

en: Open the selected item in this window
no: Åpne valgt oppføring i dette vinduet

en: Open with %s
no: Åpne med %s

en: Open with Other
no: Åpne med annet

en: Open with...
no: Åpne med...

en: Opening "%s"
no: Åpner "%s"

en: Opening New Windows
no: Åpning av nye vinduer

en: Orange
no: Oransje

en: Other
no: Andre

en: Other Application...
no: Annen applikasjon...

en: Other Viewer...
no: Annet visningsprogram...

en: Other _Application...
no: Andre _applikasjoner...

en: Other _Viewer...
no: Annet _visningsprogram...

en: Others:
no: Andre:

en: Owner:
no: Eier:

en: PREFACE
no: INNLEDNING

en: Pale Blue
no: Lys blå

en: Password:
no: Passord:

en: Paste Files
no: Lim inn filer

en: Paste Text
no: Lim inn tekst

en: Paste the text stored on the clipboard
no: Lim inn tekst som er lagret på utklippstavlen

en: Patterns
no: Mønstre

en: Patterns:
no: Mønstre:

en: Perform a quick set of self-check tests.
no: Utfør et raskt sett med selvsjekk-tester.

en: Permissions
no: Rettigheter

en: Personal
no: Personlig

en: Play
no: Spill

en: Polsk Punk
no: Polsk pønk

en: Pop-Folk
no: Pop-folk

en: Pop/Funk
no: Pop/funk

en: Porn Groove
no: Porn groove

en: Portals
no: Portaler

en: Power Ballad
no: Power ballade

en: Preferences
no: Brukervalg

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste Files command
no: Gjør klar valgte filer for kopiering med kommandoen Lim inn filer

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste Files command
no: Gjør klar valgte filer for flytting med kommandoen Lim inn filer

en: Preparing To Copy...
no: Forbereder kopiering...

en: Preparing To Move...
no: Forbereder flytting...

en: Preparing to Create Links...
no: Forbereder oppretting av lenker...

en: Preparing to Delete files...
no: Forbereder sletting av filer...

en: Preparing to Empty the Trash...
no: Forbereder tømming av søppelkurven...

en: Preparing to Move to Trash...
no: Forbereder flytting til søppel...

en: Preview Release %s: %s
no: Preview versjon %s: %s

en: Preview Sound Files
no: Forhåndsvisning av lydfiler

en: Previous
no: Forrige

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
no: Produserer metafil-objekter for å aksessere Nautilus metadata

en: Programs
no: Programmer

en: Progressive Rock
no: Progressiv rock

en: Proxy address:
no: Proxy-adresse:

en: Proxy requires a username and password:
no: Proxy krever et brukernavn og passord:

en: Psychedelic
no: Psykedelisk

en: Psychedelic Rock
no: Psykedelisk rock

en: Punk
no: Pønk

en: Punk Rock
no: Pønkrock

en: Purple Marble
no: Purpur marmor

en: Q
no: SPM

en: Quit
no: Avslutt

en: Quit Nautilus.
no: Avslutt Nautilus.

en: R_emove Custom Image
no: Fj_ern egendefinert bilde

en: R_emove Custom Images
no: Fje_rn egendefinerte bilder

en: Rap
no: Rapp

en: Re_versed Order
no: Om_vendt rekkefølge

en: Read
no: Lese

en: Redo Edit
no: Gjenopprett redigering

en: Redo Typing
no: Gjenopprett inntasting

en: Redo the edit
no: Gjenopprett redigeringen

en: Refresh
no: Oppdater

en: ReiserFS Linux Volume
no: ReiserFS Linux-volum

en: Remove
no: Fjern

en: Remove Custom Icon
no: Fjern egendefinert ikon

en: Remove Custom Images
no: Fjern egendefinerte bilder

en: Remove Site
no: Fjern nettsted

en: Remove Theme...
no: Fjern tema...

en: Remove a Color...
no: Fjern en farge...

en: Remove a Pattern...
no: Fjern et mønster...

en: Remove a Site:
no: Fjern et nettsted:

en: Remove an Emblem...
no: Fjern et emblem...

en: Remove any custom images from selected icons
no: Fjern egendefinerte bilder fra valgte ikoner

en: Remove any custom pattern or color from the background of this location
no: Fjern ethvert egendefinert mønster eller farge fra bakgrunnen for denne plasseringen

en: Remove any custom pattern or color from the desktop background
no: Fjern ethvert egendefinert mønster eller farge fra skrivebordsbakgrunnen

en: Remove the selected text without putting it on the clipboard
no: Fjerner den valgte teksten uten å plassere den på utklippstavlen

en: Remove...
no: Fjern...

en: Rename
no: Gi nytt navn

en: Rename selected icon
no: Gi nytt navn til valgt ikon

en: Renaming "%s" to "%s".
no: Endrer navn fra "%s" til "%s".

en: Renaming Error
no: Feil under endring av navn

en: Replace
no: Erstatt

en: Replace All
no: Erstatt alle

en: Report Profiling
no: Rapporter profilering

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
no: Reposisjoner ikonene slik at de passer bedre til vinduene og unngår overlapping

en: Reset Background
no: Nulltill bakgrunn

en: Reset Desktop Background
no: Nulltill skrivebordsbakgrunn

en: Reset Profiling
no: Nullstill profilering

en: Reset View to Match Preferences
no: Sett visning lik brukervalg

en: Reset View to Match _Preferences
no: Sett visning til å være lik _brukervalg

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
no: Nullstill sorteringsrekkefølge og zoom-nivå til brukervalg for denne visningen

en: Restart
no: Start på nytt

en: Restart Nautilus.
no: Start Nautilus på nytt.

en: Restore Icons' Original Sizes
no: Gjenopprett ikonenes opprinnelige størrelser

en: Restore each selected icon to its original size
no: Gjenopprett original størrelse for alle valgte ikoner

en: Restore the changed name
no: Gjenopprett det endrede navnet

en: Restore the old name
no: Gjenopprett det gamle navnet

en: Retry
no: Prøv igjen

en: Reveal each selected item in its original folder
no: Vis hver valgt oppføring i sin opprinnelige mappe

en: Reveal in %d _New Windows
no: Åpne i %d _nye vinduer

en: Reveal in New Window
no: Åpne i et nytt vindu

en: Reversed Order
no: Omvendt rekkefølge

en: Rhythmic Soul
no: Rytmisk soul

en: Ridged Paper
no: Røft papir

en: Rock & Roll
no: Rock & roll

en: Romanian (MacRomanian)
no: Rumensk (MacRomanian)

en: Root Volume
no: Rot-volum

en: Rough Paper
no: Røft papir

en: Ruby
no: Rubin

en: Run
no: Kjør

en: Run "%s" on any selected items
no: Kjør "%s" på valgte oppføringer

en: Run or Display?
no: Kjør eller vis?

en: Run or manage scripts from ~/Nautilus/scripts
no: Kjør eller håndter skript fra ~/Nautilus/scripts

en: Sample
no: Eksempel

en: Sample Viewer
no: Eksempelvisning

en: Sample content view component
no: Eksempel på innholdsvisningskomponent

en: Sample content view component's factory
no: Factory for eksempelvisningskomponent

en: Scripts
no: Skript

en: Sea Foam
no: Sjøskum

en: Search
no: Søk

en: Search Complexity Options
no: Alternativer for kompleksitet i søk

en: Search Engine Location
no: Adresse til søkemotor

en: Search Engines
no: Søkemotorer

en: Search Google for Selected Text
no: Søk Google etter valgt tekst

en: Search List
no: Søkeliste

en: Search Results
no: Søkeresultat

en: Search Service Not Available
no: Søketjenesten ikke tilgjengelig

en: Search for files by file name and file properties
no: Søk etter filer på tekstinnhold og egenskaper

en: Search for files by file name only
no: Kun søk etter filer på navn

en: Search for items that are too new
no: Søk etter oppføringer som er for nye

en: Search results may not include items modified after %s, when your drive was last indexed.
no: Søkeresultatet vil kanskje ikke ta med oppføringer endret etter %s, da din disk sist ble indeksert.

en: Search the World Wide Web
no: Søk på World Wide Web

en: Search this computer for files
no: Søk etter filer på denne datamaskinen

en: Searching Disks
no: Søker på diskene

en: Searching Unavailable
no: Søk ikke tilgjengelig

en: Searching is unavailable right now, because you either have no index, or the search service isn't running. Be sure that you have started the Medusa search service, and if you don't have an index, that the Medusa indexer is running.
no: Søking er ikke tilgjengelig akkurat nå fordi du enten ikke har en indeks, eller så kjører ikke søketjenesten. Forsikre deg om at du har startet søketjenesten Medusa, og hvis du ikke har en indeks, at Medusa indekseringsmotoren kjører.

en: See
no: Se

en: See also
no: Se også

en: Select A Category:
no: Velg en kategori:

en: Select All
no: Velg alt

en: Select All Files
no: Velg alle filer

en: Select Custom Icon...
no: Velg egendefinert ikon...

en: Select Sites
no: Velg nettsteder

en: Select Sites:
no: Velg nettsteder:

en: Select _All
no: Velg _alt

en: Select _All Files
no: Velg _alle filer

en: Select a color to add:
no: Velg en farge å legge til:

en: Select a theme folder to add as a new theme:
no: Velg en temakatalog som skal legges til som nytt tema:

en: Select all items in this window
no: Velg alle oppføringer i dette vinduet

en: Select all the text in a text field
no: Marker all tekst i et tekstfelt

en: Select an icon:
no: Velg et ikon:

en: Select an image file for the album cover:
no: Velg en bildefil for plateomslaget:

en: Select an image file for the new emblem:
no: Velg en bildefil for det nye emblemet:

en: Select an image file to add as a pattern:
no: Velg en bildefil som skal legges til som mønster:

en: Server Configuration
no: Tjenerkonfigurasjon

en: Services
no: Tjenester

en: Set Cover Image
no: Sett bilde for omslag

en: Set Group ID
no: Sett gruppe-ID

en: Set User ID
no: Sett bruker-ID

en: Shale
no: Grunne

en: Show Count of Items in Folders
no: Vis antall oppføringer i mapper

en: Show Desktop
no: Vis skrivebord

en: Show Indexing Status
no: Vis indekseringsstatus

en: Show Location _Bar
no: Vis a_dresselinje

en: Show Properties
no: Vis egenskaper

en: Show St_atus Bar
no: Vis st_atuslinje

en: Show Text in Icons
no: Vis tekst i ikoner

en: Show Thumbnails for Image Files
no: Vis miniatyrer for bildefiler

en: Show Trash
no: Vis søppelkurv

en: Show _Indexing Status
no: Vis _indekseringsstatus

en: Show _Properties
no: Vis egenska_per

en: Show _Sidebar
no: Vis _sidelinje

en: Show _Toolbar
no: Vis verk_tøylinje

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
no: Vis et vindu som lar deg velge mønster eller farge for skrivebordsbakgrunnen

en: Show backup files (file names end with "~")
no: Vis sikkerhetskopier (filnavn slutter med "~")

en: Show hidden files (file names start with ".")
no: Vis skjulte filer (filnavn begynner med ".")

en: Show only folders (no files) in the tree
no: Vis kun mapper (ingen filer) i treet

en: Show special flags in Properties window
no: Velg spesielle flagg i Egenskaper-vinduet

en: Show status of indexing used when searching
no: Vis status for indeksering som brukes for søk

en: Show the contents at the normal size
no: Vis innholdet i normal størrelse

en: Show the contents in less detail
no: Vis innholdet med mindre grad av detaljer

en: Show the contents in more detail
no: Vis innhold med større grad av detaljer

en: Show the contents of the Trash
no: Vis innholdet i søppelkurven

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
no: Vis mappen som inneholder skriptene som vises i denne menyen

en: Show/Hide Options
no: Vis/skjul-alternativer

en: Sidebar Loser
no: Sidelinjetaper

en: Sidebar Panel Failed
no: Sidelinjepanel feilet

en: Sidebar Panels
no: Sidelinjepaneler

en: Silver
no: Sølv

en: Site Name:
no: Navn på nettsted:

en: Site RSS URL:
no: RSS URL for nettsted:

en: Size
no: Størrelse

en: Size:
no: Størrelse:

en: Skip
no: Hopp over

en: Sky
no: Himmel

en: Sky Ridge
no: Himmelkant

en: Slow Jam
no: Slow jam

en: Slow Rock
no: Slow rock

en: Smooth Graphics
no: Jevn grafikk

en: Smoother Graphics
no: Jevnere grafikk

en: Snow Ridge
no: Snøkant

en: Software
no: Programvare

en: Solaris/BSD Volume
no: Solaris/BSD-volum

en: Sonata
no: Sonate

en: Sorry, but "%s" is an existing keyword.  Please choose a different name for it.
no: Beklager, men "%s" er et eksisterende nøkkelord. Vennligst velg et annet navn for det.

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
no: Beklager, men "%s" er ikke et gyldig filnavn.

en: Sorry, but "%s" is not a valid theme folder.
no: Beklager, men "%s" er ikke en gyldig temakatalog.

en: Sorry, but %s is too large for Nautilus to load all of it.
no: Beklager, men %s er for stor til at Nautilus kan lese inn alt.

en: Sorry, but '%s' is not a usable image file!
no: Beklager, men '%s' er ikke en brukbar bildefil!

en: Sorry, but '%s' is not a usable image file.
no: Beklager, men '%s' er ikke en brukbar bildefil.

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
no: Beklager, men emblem %s kunne ikke slettes.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
no: Beklager, men nøkkelord for emblemer kan kun inneholde bokstaver og tall.

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
no: Beklager, men mønster %s kunne ikke slettes.

en: Sorry, but that theme could not be removed!
no: Beklager, men det temaet kunne ikke fjernes!

en: Sorry, but the "%s" theme couldn't be installed.
no: Beklager, men temaet "%s" kunne ikke installeres.

en: Sorry, but the Medusa search service is not available because it is not installed.
no: Beklager, men Medusa-søketjenesten ikke tilgjengelig fordi den ikke er installert.

en: Sorry, but the image at %s couldn't be installed as an emblem.
no: Beklager, men bildet på %s kunne ikke installeres som et emblem.

en: Sorry, but the medusa search service is not available.
no: Beklager, men Medusa-søketjenesten ikke tilgjengelig.

en: Sorry, but the music view can't play non-local files yet.
no: Beklager, men musikkvisning kan ikke spille av eksterne filer ennå.

en: Sorry, but the music view is unable to play back sound right now. Either another program is using or blocking the sound card, or your sound card is not configured properly. Try quitting any applications that may be blocking use of the sound card.
no: Beklager, men musikkvisning er ute av stand til å spille av lyd akkurat nå. Enten har et annet program blokkert lydkortet eller så er ikke lydkortet konfigurert riktig. Prøv å avslutte alle applikasjoner som kan blokkere lydkortet.

en: Sorry, but the music view is unable to play back sound right now. This is because the Enable sound server startup setting in the Sound section of the Control Center is turned off.
no: Beklager, men musikkvisning er ute av stand til å spille av lyd akkurat nå. Årsaken er at oppstart av lydtjener er slått av under lyd i kontrollsenteret.

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
no: Beklager, men mønster %s kunne ikke installeres.

en: Sorry, but the specified url doesn't seem to be a valid RSS file!
no: Beklager, men spesifisert url ser ikke ut til å være en gyldig RSS-fil!

en: Sorry, but there was an error reading %s.
no: Beklager, en feil oppsto under lesing av %s.

en: Sorry, but you can't execute commands from a remote site due to security considerations.
no: Beklager, men du kan ikke kjøre kommandoer fra en ekstern tjener av sikkerhetshensyn.

en: Sorry, but you can't remove the current theme. Please change to another theme before removing this one.
no: Beklager, men du kan ikke fjerne aktivt tema. Vennligst bytt til et annet tema før du fjerner dette.

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
no: Beklager, men du kan ikke erstatte nullstill-bildet.

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
no: Beklager, men du oppga ikke et gyldig filnavn.

en: Sorry, but you have not specified a URL for the site!
no: Beklager, men du hari ikke spesifisert en URL for dette nettstedet!

en: Sorry, but you have not specified a name for the site!
no: Beklager, men du har ikke spesifisert et navn for dette nettstedet!

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
no: Beklager, men du må spesifisere et navn for det nye emblemet.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
no: Beklager, men du må spesifisere et navn for den nye fargen.

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
no: Beklager, kunne ikke endre gruppe for "%s".

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
no: Beklager, kunne ikke endre eier for "%s".

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
no: Beklager, kunne ikke endre rettigheter for "%s".

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
no: Beklager, kunne ikke vise alt innholdet for "%s".

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
no: Beklager, kunne ikke endre navn for "%s" til "%s".

en: Sort in reversed order
no: Sorter i omvendt rekkefølge

en: Sorting Order
no: Sorteringsrekkefølge

en: Sound Clip
no: Lydklipp

en: Soundtrack
no: Filmmusikk

en: South European (ISO-8859-3)
no: Sydeuropeisk (ISO-8859-3)

en: Southern Rock
no: Southern rock

en: Special
no: Spesial

en: Special Flags:
no: Spesielle flagg:

en: Speech
no: Tale

en: Speed Tradeoffs
no: Forsak hastighet

en: Start Here
no: Start her

en: Start Profiling
no: Start profilering

en: Sticky
no: Klebrig

en: Stop
no: Stopp

en: Stop Profiling
no: Stopp profilering

en: Stop loading this location
no: Stopp nedlasting av denne lokasjonen

en: Stretch Icon
no: Strekk ikon

en: Switch
no: Bytt

en: Switch to Manual Layout?
no: Bytt til manuell plassering?

en: Symphonic Rock
no: Symfonisk rock

en: Symphony
no: Symfoni

en: System Administration
no: Systemadministrasjon

en: System Calls
no: Systemkall

en: System Settings
no: Systeminnstillinger

en: System Volume
no: Systemvolum

en: Table %d.
no: Tabell %d.

en: Table of Contents
no: Innholdsfortegnelse

en: Tabs
no: Faner

en: Tangerine
no: Mandarin

en: Techno
no: Tekno

en: Techno-Industrial
no: Tekno-industriell

en: Text
no: Tekst

en: Text View:
no: Tekstvisning:

en: Text Viewer
no: Tekstvisning

en: Text view
no: Tekstvisning

en: Text view factory
no: Factory for tekstvisning

en: Thank you for your interest in Nautilus.
     
    As with any software under development, you should exercise caution when using Nautilus. We do not provide any guarantee that it will work properly, or assume any liability for your use of it.  Please use it at your own risk.
    
    Please write a mail to <nautilus-list@eazel.com> to provide feedback, comments, and suggestions.
no: Takk for din interesse for Nautilus.
    
    Som med all annen programvare under utvikling, bør du utøve forsiktighet ved bruk av Nautilus. Vi gir deg ingen garantier for at programmet vil virke, og tar heller ikke ansvar for din bruk av det. Vennligst bruk det på egen risiko.
    
    Vennligst skriv en melding til <nautilus-list@eazel.com> for å gi tilbakemeldinger, kommentarer og forslag.

en: The %d selected items cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them immediately?
no: De %d valgte oppføringene kan ikke flyttes til søppelkurven. Vil du slette dem med én gang?

en: The %d selected items will be copied if you select the Paste Files command
no: De %d valgte oppføringene vil bli flyttet hvis du velger kommandoen Lim inn filer

en: The %d selected items will be moved if you select the Paste Files command
no: De %d valgte oppføringene vil bli flyttet hvis du velger kommandoen Lim inn filer

en: The %s sidebar panel encountered an error and can't continue. If this keeps happening, you might want to turn this panel off.
no: Sidepanelet %s ble utsatt for en feil og kan ikke fortsette. Hvis dette fortsetter, kan du slå av dette panelet.

en: The %s view encountered an error and can't continue. You can choose another view or go to a different location.
no: %s-visningen ble utsatt for en feil og kan ikke fortsette. Du kan velge en annen visning eller gå til en annen lokasjon.

en: The %s view encountered an error while starting up.
no: %s-visningen ble utsatt for en feil under oppstart.

en: The Gimp
no: GIMP

en: The News panel displays current headlines from your favorite websites.  Click the 'Select Sites' button to select the sites to display.
no: Nyhetspanelet viser oppdaterte overskrifter fra dine favorittnettsteder. Klikk 'Velg nettsteder' knappen for å velge nettsteder som skal vises.

en: The Trash must remain on the desktop.
no: Søppelkurven må befinne seg på skrivebordet.

en: The file that you dropped is not an image.  You can only use local images as custom icons.
no: Filen du slapp er ikke et bilde. Du kan kun bruke lokale bilder som egendefinerte ikoner.

en: The file that you dropped is not local.  You can only use local images as custom icons.
no: Filen du slapp er ikke lokal. Du kan kun bruke lokale bilder som egendefinerte ikoner.

en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle. Some files will not be displayed.
no: Mappen "%s" inneholder flere filer enn Nautilus kan håndtere. Noen filer vil ikke vises.

en: The location "%s" does not exist. Do you want to remove any bookmarks with this location from your list?
no: Lokasjonen "%s" eksisterer ikke. Ønsker du å fjerne alle bokmerker med denne lokasjonen fra din liste?

en: The location "%s" no longer exists.
no: Lokasjonen "%s" eksisterer ikke lenger.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
no: Navnet "%s" er allerede i bruk i denne mappen. Vennligst bruk et annet navn.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
no: Navnet "%s" er ikke gyldig fordi det inneholder tegnet "/". Vennligst bruk et annet navn.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
no: Navnet "%s" er ikke gyldig. Vennligst bruk et annet navn.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
no: Rettighetene for "%s" kunne ikke bestemmes.

en: The search you have selected is newer than the index on your system.  The search will return no results right now.  You can create a new  index by running "medusa-indexd" as root on the command line.
no: Søket du har valgt er nyere enn indeksen på ditt system. Søket vil ikke returnere noe resultat nå. Du kan opprette en ny indeks ved å kjøre "medusa-indexd" som root fra kommandolinjen.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
no: "%s" finnes ikke i denne mappen. Kanskje den er flyttet eller slettet nylig?

en: There is no index of your files right now.
no: Det finnes ingen indeks for dine filer akkurat nå.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
no: Ingenting å lime inn fra utklippstavlen.

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them?
no: Denne katalogen bruker automatisk plassering. Ønsker du å bytte til manuell plassering og la disse oppføringene bli hvor du slapp dem?

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them? This will clobber the stored manual layout.
no: Denne katalogen bruker automatisk plassering. Ønsker du å bytte til manuell plassering og la disse oppføringene bli hvor du slapp dem? Dette vil ødelegge den lagrede manuelle plasseringen.

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it?
no: Denne katalogen bruker automatisk plassering. Ønsker du å bytte til manuell plassering og la denne oppføringen bli hvor du slapp den?

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it? This will clobber the stored manual layout.
no: Denne katalogen bruker automatisk plassering. Ønsker du å bytte til manuell plassering og la oppføringen bli hvor du slapp den? Dette vil ødelegge den lagrede manuelle plasseringen.

en: This is a placeholder for the CPU page.
no: Dette er en plassholder for CPU-siden.

en: This is a placeholder for the IDE page.
no: Dette er en plassholder for IDE-siden.

en: This is a placeholder for the RAM page.
no: Dette er en plassholder for RAM-siden.

en: This is a sample merged menu item
no: Dette er et eksempel på en flettet menyoppføring

en: This is a sample merged toolbar button
no: Dette er et eksempel på en flettet verktøylinjeknapp

en: This is the default theme for Nautilus.
no: Dette er standardtemaet for Nautilus.

en: This link can't be used, because it has no target. Do you want to put this link in the Trash?
no: Denne lenken kan ikke brukes fordi den ikke har noe mål. Ønsker du å flytte denne lenken til søppelkurven?

en: This link can't be used, because its target "%s" doesn't exist. Do you want to put this link in the Trash?
no: Denne lenken kan ikke brukes fordi målet, "%s", ikke eksisterer. Vil du legge denne lenken i søppelkurven?

en: This theme uses photo-realistic folders.
no: Dette temaet bruker fotorealistiske mapper.

en: This will open %d separate windows. Are you sure you want to do this?
no: Dette vil åpne %d separate vinduer. Er du sikker på at du vil dette?

en: Thrash Metal
no: Trash metal

en: Throw Away
no: Kast bort

en: Tighter Layout
no: Tettere plassering

en: Tighter _Layout
no: Tettere p_lassering

en: Time
no: Tid

en: Title
no: Tittel

en: To do a content search, Find requires an index of the content on your system.  No index is available right now.  You can create an index by running "medusa-indexd" as root on the command line.  Until a complete index is available, content searches cannot be performed.
no: For å utføre et innholdssøk, krever "Find" en indeks over innholdet på ditt system. Din datamaskin har ingen indeks nå. Du kan  opprette en indeks ved å kjøre "medusa-indexd" fra kommandolijen som root. Så lenge en komplett indeks ikke er tilgjengelig vil du ikke kunne utføre innholdssøk.

en: To do a content search, Find requires an index of the content on your system.  Your computer is currently creating that index.  Content searches will be available when the index is complete.
no: For å utføre et innholdssøk, krever "Find" en indeks over innholdet på ditt system. Din datamaskin holder på å bygge opp denne indeksen. Innholdssøket vil være tilgjengelig når indekseringen er fullført.

en: To do a content search, Find requires an index of the files on your system.  Find can't access your index right now.
no: For å utføre et innholdssøk krever "Find" en indeks over filene på ditt system. "Find" kan ikke aksessere din indeks akkurat nå.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system.  Find can't access your index right now so a slower search will be performed that doesn't use the index.
no: For å gjøre et raskt søk krever "find" en indeks over filene på ditt system. "Find" kan ikke aksessere din indeks akkurat nå så et tregere søk vil utføres som ikke bruker indeksen.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system.  No index is available right now. You can create an index by running "medusa-indexd" as root on the command line.  Until a complete index is available, searches will take several minutes.
no: For å utføre et raskt søk, krever "Find" en indeks over filene på ditt system. En indeks er ikke er tilgjengelig akkurat nå. Du kan opprette en indeks ved å kjøre "medusa-indexd" fra kommandolinjen som root. Så lenge en komplett indeks ikke er tilgjengelig vil søk kunne ta flere minutter.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system.  Your computer is currently creating that index.   Because Find cannot use an index, this search may take several minutes.
no: For å utføre et raskt søk, krever "Find" en indeks over filene på ditt system. Din datamaskin holder på å bygge opp denne indeksen. Fordi "Find" ikke kan bruke en indeks nå vil dette søket kunne ta flere minutter.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system. Your system administrator has disabled fast search on your computer, so no index is available.
no: For å utføre et raskt søk, krever "Find" en indeks over filene på ditt system. Din systemadministrator har slått av indeksering, så ingen indeks er tilgjengelig.

en: To verify your Internet connection and make sure you have
    the latest Nautilus updates, Nautilus will now connect to
    Eazel's web site. This will take seconds if your copy of
    Nautilus is recent; longer (but no more than a minute or two)
    if you need an update.
    
    If you know your computer uses a proxy connection, click
    Verify and Nautilus will use it.
no: For å verifisere din Internett-tilkobling og fastslå at du har
    de siste oppdateringene til Nautilus, vil Nautilus nå koble til
    Eazel's nettsider. Dette vil ta noen sekunder hvis din kopi av
    Nautilus er ny; lenger (men ikke mer enn et minutt eller to)
    hvis du trenger en oppdatering.
    
    Hvis du vet at din maskin bruker en proxy-tilkobling, klikker
    du verifiser for å la Nautilus bruke den.

en: To:
no: Til:

en: Toggle using a tighter layout scheme
no: Slå av/på bruk av tettere plassering

en: Too Many Files
no: For mange filer

en: Too Many Matches
no: For mange treff

en: Top 40
no: Topp 40

en: Track
no: Spor

en: Trash
no: Søppelkurv

en: Trash Behavior
no: Søppel-oppførsel

en: Tree
no: Tre

en: Turkish
no: Tyrkisk

en: Turkish (IBM-857)
no: Tyrkisk (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
no: Tyrkisk (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
no: Tyrkisk (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
no: Tyrkisk (Windows-1254)

en: Unable to Play File
no: Kan ikke spille fil

en: Unable to replace file.
no: Kan ikke erstatte fil.

en: Undo Edit
no: Angre redigering

en: Undo Typing
no: Angre inntasting

en: Undo the edit
no: Angre redigeringen

en: Undo the last text change
no: Angre siste tekstendring

en: Unknown
no: Ukjent

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
no: Ukjent GnomeVFSXferProgressStatus %d

en: Unmount Error
no: Feil under avmontering

en: Unmount Volume
no: Avmonter volum

en: Up
no: Opp

en: Up to Table of Contents
no: Opp til innholdsfortegnelse

en: Update Complete. Click Next to Continue.
no: Oppdatering fullført. Klikk neste for å fortsette.

en: Update Minutes
no: Oppdaterer minutter

en: Update frequency in minutes
no: Oppdater frekvens i minutter

en: Updating Nautilus...
no: Oppdaterer Nautilus...

en: Uptime is %d days, %d hours, %d minutes
no: Oppetiden er %d dager, %d timer, %d minutter

en: Urgent
no: Haster

en: Use "%s" to open the selected item
no: Bruk "%s" til å åpne valgt oppføring

en: Use Emacs-style keyboard shortcuts in text fields
no: Bruk emacs-lignende tastatursnarveier i tekstfelt

en: Use Google to search the web for the selected text
no: Bruk Google til å søke på web etter valgt tekst

en: Use HTTP Proxy
no: Bruk HTTP-proxy

en: Use Nautilus to draw the desktop
no: Bruk Nautilus til å tegne skrivebordet

en: Use Nautilus to draw the desktop.
no: Bruk Nautilus til å tegne skrivebordet.

en: Use as default for "%s" items
no: Bruk som standard for "%s"-oppføringer

en: Use as default just for "%s"
no: Bruk som forvalgt kun for "%s"

en: Use preferences appropriate for beginners
no: Bruk brukervalg som passer for begynnere

en: Use preferences appropriate for experts
no: Bruk brukervalg som passer for eksperter

en: Use preferences appropriate for most people
no: Bruk brukervalg som passer for de fleste folk

en: Use smoother (but slower) graphics
no: Bruk jevnere (men tregere) grafikk

en: Use the Courier Font
no: Bruk Courier skrifttypen

en: Use the Fixed Font
no: Bruk Fixed skrifttype

en: Use the GTK System Font
no: Bruk GTK system-skrifttype

en: Use the Helvetica Font
no: Bruk Helvetica skrifttype

en: Use the Lucida Font
no: Bruk Lucida skrifttype

en: Use the Times Font
no: Bruk Times skrifttype

en: Use this proxy server:
no: Bruk denne proxy-tjeneren:

en: Use tighter layout
no: Bruk tettere plassering

en: Use your home folder as the desktop
no: Bruk din hjemmekatalog som skrivebord

en: User Defined
no: Brukerdefinert

en: Username:
no: Brukernavn:

en: Uses manila folders and gray-green backgrounds.
no: Bruker mapper i manila og grågrønne bakgrunner.

en: Verify my connection and check for updates
no: Verifiser min tilkobling og sjekk for oppdateringer

en: Verifying your Internet connection and checking for updates...
no: Verifiserer din Internett-tilkobling og ser etter oppdateringer...

en: Vietnamese
no: Vietnamesisk

en: Vietnamese (TCVN)
no: Vietnamesisk (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
no: Vietnamesisk (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
no: Vietnamesisk (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
no: Vietnamesisk (Windows-1258)

en: View Failed
no: Visning feilet

en: View Preferences
no: Brukervalg for visning

en: View as %s
no: Vis som %s

en: View as Content Loser
no: Vis som innholdstaper

en: View as Hardware
no: Vis som maskinvare

en: View as Icons
no: Vis som ikoner

en: View as Image
no: Vis som bilde

en: View as List
no: Vis som liste

en: View as Music
no: Vis som musikk

en: View as Other
no: Vis som annet

en: View as Sample
no: Vis som eksempel

en: View as Text
no: Vis som tekst

en: View as Web Page
no: Vis som webside

en: View as...
no: Vis som...

en: View in Multiple Windows?
no: Vis i flere vinduer?

en: View new folders using:
no: Vis nye mapper med:

en: View or modify the properties of each selected item
no: Vis eller modifiser egenskapene for hver av de valgte oppføringene

en: Violet
no: Fiolett

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
no: Synlig hebraisk (ISO-8859-8)

en: Vocal
no: Vokal

en: Wavy White
no: Bølgende hvit

en: We are having trouble making an external web connection.
    Sometimes, firewalls require you to specify a web proxy server.
    Fill in the name or port of your proxy server, if any, below.
no: Vi har problemer med å opprette en ekstern web-forbindelse.
    Noen ganger gjør brannvegger det nødvendig å spesifisere en proxy-tjener.
    Fyll ut navn eller port for din proxy-tjener, hvis du har en, under.

en: We_b Search
no: We_b-søk

en: Web Page
no: Webside

en: Web Page Viewer
no: Webside-visning

en: Web Proxy Configuration
no: Konfigurasjon av web-proxy

en: Web Search
no: Web-søk

en: Web Services
no: Web-tjenester

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
no: Onsdag, september 00 0000 kl. 00:00:00 PM

en: Welcome to Nautilus
no: Velkommen til Nautilus

en: Western
no: Vestlig

en: Western (IBM-850)
no: Vestlig (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
no: Vestlig (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
no: Vestlig (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
no: Vestlig (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
no: Vestlig (Windows-1252)

en: When Fast Search is enabled, Find creates an index to speed up searches.  Fast searching is not enabled on your computer, so you do not have an index right now.
no: Når raske søk er aktivert, vil "Find" opprette en indeks for å søke raskere. Raske søk er ikke aktivert på din datamaskin, så du har ingen indeks akkurat nå.

en: Where
no: Hvor

en: White
no: Hvit

en: White Ribs
no: Hvite ribber

en: Windows & Desktop
no: Vinduer og skrivebord

en: Windows NT Volume
no: Windows NT-volum

en: Windows Shared Volume
no: Windows delt volum

en: Windows VFAT Volume
no: Windows VFAT-volum

en: Write
no: Skrive

en: XFS Linux Volume
no: XFS Linux-volum

en: XIAFS Volume
no: XIAFS-volum

en: Xenix Volume
no: Xenix-volum

en: You are about to run Nautilus as root.
    
    As root, you can damage your system if you are not careful, and
    Nautilus will not stop you from doing it.
no: Du er i ferd med å kjøre Nautilus som root.
    
    Du kan, som root, ødelegge ditt system hvis du ikke er forsiktig, og
    Nautilus vil ikke hindre deg i å gjøre dette.

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
no: Du er ikke eieren, du kan derfor ikke endre disse rettighetene.

en: You can configure which programs are offered for which file types in the GNOME Control Center.
no: Du kan konfigurere hvilke programmer som foreslås for hvilke filtyper i GNOME kontrollsenter.

en: You can't assign more than one custom icon at a time! Please drag just one image to set a custom icon.
no: Du kan ikke tilegne mer enn ett egendefinert ikon om gangen! Vennligst dra kun ett bilde for å bestemme egendefinert ikon.

en: You cannot copy a file over itself.
no: Du kan ikke kopiere en fil over seg selv.

en: You cannot copy a folder into itself.
no: Du kan ikke kopiere en mappe over seg selv.

en: You cannot copy items into the Trash.
no: Du kan ikke kopiere oppføringer til søppelkurven.

en: You cannot copy the Trash.
no: Du kan ikke kopiere søppelkurven.

en: You cannot copy this trash folder.
no: Du kan ikke kopiere søppelkurven.

en: You cannot move a folder into itself.
no: Du kan ikke flytte en mappe til seg selv.

en: You cannot move this trash folder.
no: Du kan ikke flytte denne søppelmappen.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
no: Du har ikke nødvendige rettigheter til å endre gruppen for "%s".

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
no: Du har ikke nødvendige rettigheter til å endre navn på "%s".

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
no: Du har ikke nødvendige rettigheter til å vise innholdet av "%s".

en: You have tried to kill the Content Loser
no: Du har prøvd å drepe innholdstaperen

en: You have tried to kill the Sidebar Loser
no: Du har prøvd å drepe sidelinjetaperen

en: Your files were last indexed at %s
no: Dine filer ble sist indeksert %s

en: Your index files are available but the Medusa search daemon, which handles index requests, isn't running.  To start this program, log in as root and enter this command at the command line:
    
    medusa-searchd
no: Dine indeksfiler er tilgjengelige men Medusa søkedaemonen, som håndterer indeksforespørsler, kjører ikke. For å starte dette programmet logger du inn som root og skriver denne kommandoen på kommandolinjen:
    
    medusa-searchd

en: Your user level adjusts Nautilus to your degree of experience
    using GNOME and %s. Choose a level that's comfortable for
    you - you can always change it later.
no: Ditt brukernivå tilpasser Nautilus til ditt nivå av teknisk
    ekspertise innen bruk av GNOME og %s. Velg et nivå som du
    er komfortabel med - du kan alltid endre det igjen senere.

en: ZDNet Linux Hardware Database
no: ZDNet Linux maskinvaredatabase

en: ZDNet Linux Resource Center
no: ZDNET Linux ressurssenter

en: Zip Drive
no: Zip-disk

en: Zoom In
no: Zoom inn

en: Zoom Out
no: Zoom ut

en: Zoom _In
no: Zoom _inn

en: Zoom _Out
no: Zoom _ut

en: [File content] does not include all of [apple orange]
no: [Filinnhold] inkluderer ikke alle disse [eple appelsin]

en: [File content] includes all of [apple orange]
no: [Fil-innhold] inneholder [eple appelsin]

en: [File content] includes any of [apply orange]
no: [Fil-innhold] inneholder en av [eple appelsin]

en: [File content] includes none of [apple orange]
no: [Fil-innhold] inneholder ingen av [eple appelsin]

en: [File name] contains [help]
no: [Filnavn] inneholder [hjelp]

en: [File name] ends with [.c]
no: [Filnavn] slutter på [.c]

en: [File name] matches glob [*.c]
no: [Filnavn] er lik [*.c]

en: [File name] matches regexp ["e??l.$"]
no: [Filnavn] er lik vanlig uttrykk ["e??l.$"]

en: [File name] starts with [nautilus]
no: [Filnavn] starter med [nautilus]

en: [File owner] is [root]
no: [Fileier] er [root]

en: [File owner] is not [root]
no: [Fileier] er ikke [root]

en: [File size is] larger than [400K]
no: [Filstørrelse er] større enn [400K]

en: [File size is] smaller than [300K]
no: [Filstørrelse er] mindre enn [300K]

en: [File type is] application
no: [Filtype er] applikasjon

en: [File type is] folder
no: [Filtype er] mappe

en: [File type is] music
no: [Filtype er] musikk

en: [File type is] regular file
no: [Filtype er] vanlig fil

en: [File type is] text file
no: [Filtype er] tekstfil

en: [File type] is [folder]
no: [Filtype] er [mappe]

en: [File type] is not [folder]
no: [Filtype] er ikke [mappe]

en: [Items ]containing "%s" in their names
no: [Oppføringer ]som har "%s" i sitt navn

en: [Items ]containing one of the words "%s"
no: [Oppføringer ]som inneholder ett av ordene "%s"

en: [Items ]ending with %s
no: [Oppføringer ]som slutter med %s

en: [Items ]larger than %s bytes
no: [Oppføringer ]større enn %s bytes

en: [Items ]marked with "%s"
no: [Oppføringer ]merket med "%s"

en: [Items ]matching the file pattern "%s"
no: [Oppføringer ]som er lik filmønsteret "%s"

en: [Items ]matching the regular expression "%s"
no: [Oppføringer ]som er lik det regulære uttrykket "%s"

en: [Items ]modified after %s
no: [Oppføringer ]endret etter %s

en: [Items ]modified before %s
no: [Oppføringer ]endret før %s

en: [Items ]modified on %s
no: [Oppføringer ]endret %s

en: [Items ]modified today
no: [Oppføringer ]endret i dag

en: [Items ]modified within a month of %s
no: [Oppføringer ]endret innen en måned fra %s

en: [Items ]modified within a week of %s
no: [Oppføringer ]endret innen en uke fra %s

en: [Items ]modified yesterday
no: [Oppføringer ]endret i går

en: [Items ]not containing "%s" in their names
no: [Oppføringer ]som ikke har "%s" i sitt navn

en: [Items ]not marked with "%s"
no: [Oppføringer ]ikke merket med "%s"

en: [Items ]not modified on %s
no: [Oppføringer ]ikke endret %s

en: [Items ]not owned by "%s"
no: [Oppføringer ]ikke eid av "%s"

en: [Items ]of %s bytes
no: [Oppføringer ]med størrelse %s bytes

en: [Items ]owned by "%s"
no: [Oppføringer ]eid av "%s"

en: [Items ]smaller than %s bytes
no: [Oppføringer ]mindre enn %s bytes

en: [Items ]starting with "%s"
no: [Oppføringer ]som starter med "%s"

en: [Items ]that are %s
no: [Oppføringer ]som er %s

en: [Items ]that are not %s
no: [Oppføringer ]som ikke er %s

en: [Items ]with all the words "%s"
no: [Oppføringer ]med alle ordene "%s"

en: [Items ]with owner UID "%s"
no: [Oppføringer ]med eier-UID "%s"

en: [Items ]with owner UID other than "%s"
no: [Oppføringer ]med eier-UID forskjellig fra "%s"

en: [Items ]without all the words "%s"
no: [Oppføringer ]uten alle ordene "%s"

en: [Items ]without any of the words "%s"
no: [Oppføringer ]uten noen av ordene "%s"

en: [Items larger than 400K] and [without all the words "apple orange"]
no: [Oppføringer større enn 400K] og [uten alle ordene "eple appelsin"]

en: [Items larger than 400K], [owned by root and without all the words "apple orange"]
no: [Oppføringer større enn 400K], [eid av root og uten alle ordene "eple appelsin"]

en: [Items that are ]applications
no: [Oppføringer som er ]applikasjoner

en: [Items that are ]folders
no: [Oppføringer som er ]mapper

en: [Items that are ]music
no: [Oppføringer som er ]musikk

en: [Items that are ]regular files
no: [Oppføringer som er ]vanlige filer

en: [Items that are ]text files
no: [Oppføringer som er ]tekstfiler

en: [Last modified date] is [1/24/00]
no: [Dato for siste endring] er [1/24/00]

en: [Last modified date] is after [1/24/00]
no: [Dato for siste endring] er etter [1/24/00]

en: [Last modified date] is before [1/24/00]
no: [Dato for siste endring] er før [1/24/00]

en: [Last modified date] is not [1/24/00]
no: [Dato for siste endring] er ikke [1/24/00]

en: [Last modified date] is today
no: [Dato for siste endring] er i dag

en: [Last modified date] is within a month of [1/24/00]
no: [Dato for siste endring] er innen en måned fra [1/24/00]

en: [Last modified date] is within a week of [1/24/00]
no: [Dato for siste endring] er innen en uke fra [1/24/00]

en: [Last modified date] is yesterday
no: [Dato for siste endring] er i går

en: [Search for] Content [includes all of "fish tree"]
no: [Søk etter] Innhold [inkluderer "fish tree"]

en: [Search for] Last Modified [before yesterday]
no: [Søk etter] Sist endret [tidligere enn i går]

en: [Search for] Name [contains "fish"]
no: [Søk etter] Navn [inneholder "fisk"]

en: [Search for] Owner [is not root]
no: [Søk etter] Eier [er ikke root]

en: [Search for] Size [larger than 400K]
no: [Søk etter] Størrelse [større enn 400K]

en: [Search for] Type [is regular file]
no: [Søk etter] Type [er vanlig fil]

en: [Search for] With Emblem [includes "Important"]
no: [Søk etter] Med emblem [inkluderer "Viktig"]

en: [With emblem] marked with [Important]
no: [Med emblem] merket med [Viktig]

en: [With emblem] not marked with [Important]
no: [Med emblem] ikke merket med [Viktig]

en: _About Nautilus...
no: _Om Nautilus...

en: _Add Bookmark
no: _Legg til bokmerke

en: _Back
no: _Tilbake

en: _Backgrounds and Emblems...
no: _Bakgrunner og emblemer...

en: _Bookmarks
no: _Bokmerker

en: _Clean Up by Name
no: R_ydd opp etter navn

en: _Close Window
no: _Lukk vindu

en: _Copy File
no: _Kopier fil

en: _Copy Files
no: _Kopier filer

en: _Copy Text
no: _Kopier tekst

en: _Duplicate
no: _Dupliser

en: _Edit
no: _Rediger

en: _Edit Bookmarks...
no: R_ediger bokmerker...

en: _Edit Preferences...
no: R_ediger brukervalg...

en: _Empty Trash
no: _Tøm søppelkurv

en: _Empty Trash...
no: _Tøm søppelkurv...

en: _Feedback
no: T_ilbakemeldinger

en: _File
no: _Fil

en: _Find
no: _Finn

en: _Fixed
no: _Fast

en: _Forward
no: _Fremover

en: _GTK System Font
no: _GTK system-skrifttype

en: _Go
no: _Gå

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Home
no: _Hjem

en: _Kill Content Loser
no: _Drep innholdsvisning

en: _Kill Sidebar Loser
no: _Drep sidelinjevisning

en: _Lay Out Items
no: P_lasser oppføringer

en: _Location...
no: P_lassering...

en: _Make Link
no: Opprett _lenke

en: _Manually
no: _Manuelt

en: _New Folder
no: _Ny mappe

en: _Normal Size
no: _Normal størrelse

en: _Open
no: _Åpne

en: _Open Scripts Folder
no: _Åpne skript-mappe

en: _Paste Files
no: _Lim inn filer

en: _Paste Text
no: _Lim inn tekst

en: _Preferences
no: _Brukervalg

en: _Profiler
no: _Profilering

en: _Refresh
no: Oppf_risk

en: _Rename
no: End_re

en: _Report Profiling
no: _Rapporter profilering

en: _Reset Profiling
no: _Nullstill profilering

en: _Restore Icon's Original Size
no: _Gjenopprett ikonets opprinnelige størrelse

en: _Restore Icons' Original Sizes
no: _Gjenopprett ikonets opprinnelige størrelse

en: _Reveal in New Window
no: _Åpne i et nytt vindu

en: _Sample
no: _Eksempel

en: _Show Trash
no: _Vis søppelkurv

en: _Start Here
no: Start her

en: _Start Profiling
no: _Start profilering

en: _Stop Profiling
no: _Stopp profilering

en: _Stretch Icon
no: _Strekk ikon

en: _Undo
no: _Angre

en: _Up a Level
no: _Opp ett nivå

en: _View
no: _Vis

en: _View as...
no: _Vis som...

en: animation to indicate on-going activity
no: animasjon for å vise pågående aktivitet

en: another link to %s
no: en annen lenke til %s

en: by
no: av

en: by Modification _Date
no: etter modifikasjons_dato

en: by _Emblems
no: etter _emblemer

en: by _Name
no: etter _navn

en: by _Size
no: etter _størrelse

en: by _Type
no: etter _type

en: date accessed
no: dato aksessert

en: date changed
no: dato endret

en: date modified
no: dato modifisert

en: default for "%s"
no: forvalgt for "%s"

en: default for this file
no: forvalgt for denne filen

en: foo (10th copy)
no: foo (10de kopi)

en: foo (10th copy).txt
no: foo (10de kopi).txt

en: foo (110th copy)
no: foo (110de kopi)

en: foo (110th copy).txt
no: foo (110de kopi).txt

en: foo (111th copy)
no: foo (111te kopi)

en: foo (111th copy).txt
no: foo (112te kopi).txt

en: foo (11th copy)
no: foo (11te kopi)

en: foo (11th copy).txt
no: foo (12te kopi).txt

en: foo (122nd copy)
no: foo (122ndre kopi)

en: foo (122nd copy).txt
no: foo (122dre kopi).txt

en: foo (123rd copy)
no: foo (123dje kopi)

en: foo (123rd copy).txt
no: foo (123dje kopi).txt

en: foo (124th copy)
no: foo (124de kopi)

en: foo (124th copy).txt
no: foo (124de kopi).txt

en: foo (12th copy)
no: foo (12te kopi)

en: foo (12th copy).txt
no: foo (12te kopi).txt

en: foo (13th copy)
no: foo (13de kopi)

en: foo (13th copy).txt
no: foo (13de kopi).txt

en: foo (14th copy)
no: foo (14de kopi)

en: foo (14th copy).txt
no: foo (14de kopi).txt

en: foo (21st copy)
no: foo (21ste kopi)

en: foo (21st copy).txt
no: foo (21ste kopi).txt

en: foo (22nd copy)
no: foo (22ndre kopi)

en: foo (22nd copy).txt
no: foo (22ndre kopi).txt

en: foo (23rd copy)
no: foo (23dje kopi)

en: foo (23rd copy).txt
no: foo (23dje kopi).txt

en: foo (24th copy)
no: foo (24de kopi)

en: foo (24th copy).txt
no: foo (24de kopi).txt

en: foo (25th copy)
no: foo (25te kopi)

en: foo (25th copy).txt
no: foo (25te kopi).txt

en: foo (3rd copy)
no: foo (3dje kopi)

en: foo (3rd copy).txt
no: foo (3dje kopi).txt

en: foo (another copy)
no: foo (ny kopi)

en: foo (another copy).txt
no: foo (ny kopi).txt

en: foo (copy)
no: foo (kopi)

en: foo (copy).txt
no: foo (kopi).txt

en: foo foo (100000000000000th copy).txt
no: foo foo (100000000000000te kopi).txt

en: foo foo (24th copy)
no: foo foo (24de kopi)

en: foo foo (24th copy).txt
no: foo foo (24de kopi).txt

en: foo foo (25th copy)
no: foo foo (25te kopi)

en: foo foo (25th copy).txt
no: foo foo (25te kopi).txt

en: foo foo (3rd copy).txt
no: foo foo (3dje kopi).txt

en: foo foo (another copy).txt
no: foo foo (ny kopi).txt

en: foo foo (copy)
no: foo foo (kopi)

en: foo foo (copy).txt
no: foo foo (kopi).txt

en: foo foo (copy).txt txt
no: foo foo (kopi).txt txt

en: foo. (another copy)
no: foo. (ny kopi)

en: foo. (copy)
no: foo. (kopi)

en: foo.. (copy).txt
no: foo.. (kopi).txt

en: foo... (copy)
no: foo... (kopi)

en: group
no: gruppe

en: hardware view
no: maskinvarevisning

en: image indicating that the news has changed
no: bilde som indikerer at nyhetene er endret

en: in menu for "%s"
no: i menyen for "%s"

en: in menu for this file
no: i menyen for denne filen

en: link
no: lenke

en: link (broken)
no: lenke (ødelagt)

en: link to %s
no: lenke til %s

en: mozilla summary info
no: mozilla sammendragsinformasjon

en: name of icon for the hardware view
no: navn på ikon for maskinvarevisning

en: name of icon for the mozilla view
no: navn på ikonet for mozilla-visning

en: nautilus: --check cannot be used with URIs.
no: nautilus: --check kan ikke brukes med URIer.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
no: nautilus: --check kan ikke brukes med sammen med andre flagg.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
no: nautilus: --geometry kan ikke brukes med mer enn én URI.

en: nautilus: --quit cannot be used with URIs.
no: nautilus: --quit kan ikke brukes med URIer.

en: nautilus: --restart cannot be used with URIs.
no: nautilus: --restart kan ikke brukes med URIer.

en: nd copy)
no: dre (kopi)

en: none
no: ingen

en: not in menu
no: ikke i menyen

en: nothing
no: ingenting

en: octal permissions
no: oktale rettigheter

en: on the desktop
no: på skrivebordet

en: owner
no: eier

en: permissions
no: rettigheter

en: pointing at "%s"
no: peker til "%s"

en: rd copy)
no: dje (kopi)

en: reset
no: nullstill

en: search by text
no: søk etter tekst

en: search by text and properties
no: søk etter tekst og egenskaper

en: search type to do by default
no: standard søketype

en: see
no: se

en: see also
no: se også

en: size
no: størrelse

en: st copy)
no: ste (kopi)

en: summary of hardware info
no: sammendrag for maskinvarevisning

en: th copy)
no: de (kopi)

en: the section
no: seksjonen

en: the section here
no: denne seksjonen

en: throbber factory
no: Factory for throbber

en: throbber object factory
no: throbber objekt factory

en: today
no: i dag

en: today at %-I:%M %p
no: i dag, %-I:%M %p

en: today at %-I:%M:%S %p
no: i dag, %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
no: i dag, 00:00 PM

en: today at 00:00:00 PM
no: i dag kl. 00:00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
no: i dag, %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
no: i dag, 00:00 PM

en: unknown
no: ukjent

en: unknown MIME type
no: ukjent MIME-type

en: unknown type
no: ukjent type

en: unreadable
no: ulesbar

en: untitled folder
no: mappe uten navn

en: yesterday
no: i går

en: yesterday at %-I:%M %p
no: i går, %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
no: i går, %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
no: i går, 00:00 PM

en: yesterday at 00:00:00 PM
no: i går, 00:00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
no: i går, %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
no: i går, 00:00 PM
