gnome-games 1.4.0.3 - en to eu translation catalogue (778 entries)

en: 
    Game Over.
eu: 
    Jokoa amaituta.

en:              The Rules:
    
    xBill has been painstakingly designed and
    researched in order to make it as easy to use
    for the whole family as it is for little Sally.
    Years - nay - days of beta testing and 
    consulting with the cheapest of human interface
    designers have resulted in a game that is easy
    to use, yet nothing at all like a Macintosh.
    
    I.   Whack the Bills (click)
    II.  Restart the computer (click)
    III. Pick up stolen OSes & return(drag)
         them to their respective computers
    IV.  Drag the bucket to extinguish sparks
    V.   Scoring is based on total uptime,
         with bonuses for killing Bills.
    
    As for the rest, you can probably figure
    it out.  We did, so it can't be too hard.
eu:             Arauak:
    
    xBill xehetasun handiz dago diseinatua eta
    prestatua, etxeko edozeinek, baita Sally txikiak
    ere, erraz erabiltzeko moduan.
    Giza interfaze diseinatzailerik merkeenarekin beta probak 
    eta kontsultak egiten urteak et, et- egunak
    eman ondoren, joko erabilerraz hau sortu da,
    baina ez Macintosh bezalakoa.
    
    I.   Astindu Bill horiek(klik)
    II.  Berrabiarazi ordenagailua (klik)
    III. Hartu lapurtutako SEak & itzuli (arrastatu)
         dagozkien ordenagailuetara
    IV.  Ur-baldea irauli txinpartak itzaltzeko
    V.   Puntuazioa guztira emandako denboraren arabera dago,
         eta Bill horiek hiltzeagatik gainsariak izango dituzu.
    
    Osterantzeko guztiak zuk asmatzeko modukoak
    dira.  Guk egin badugu, ezin da horren zaila izan.

en:              The Story:
    
    Yet again, the fate of the world rests
    in your hands!  An evil computer hacker,
    known only by his handle 'Bill', has
    created the ultimate computer virus.  A
    virus so powerful that it has the power
    to transmute an ordinary computer into
    a toaster oven.  (oooh!) 'Bill' has
    cloned himself into a billion-jillion
    micro-Bills.  Their sole purpose is to
    deliver the nefarious virus, which has
    been cleverly diguised as a popular
    operating system.
    
    As System Administrator/Exterminator,
    your job is to keep Bill from succeeding
    at his task.
eu:             Istorioa:
    
    Munduaren patua zure esku dago berriro
    ere! Ordenagailuetako hacker deabruzko
    batek, 'Bill' izenez ezaguna egin den batek,
    ordenagailuko azken birusa asmatu du. Oso
    birus ahaltsua da, eta edozein ordenagailu
    arrunt labe txigortzaile bihurtzeko gaitasuna
    du (atx!, atx!). 'Bill'ek bere burua klonatu
    du eta bilioika-jigioika mikro bill
    dago bazterretan. Asmo bakarra birus
    gaizto hori zabaltzea da eta, horretarako,
    sistema eragile ezagun baten mozorropean
    ezkutatu da.
    
    Sistema-administratzaile/esterminatzaile gisa,
    zure lana Bill-ena eragoztea da

en:  "Game->New game" to begin
eu:  "Jokoa->Joko berria" hasteko

en:  %s wins!
eu:  %s(e)k irabazi du!

en:  Hint: Column %d
eu:  Aholkua: %d zutabea

en:  I win!
eu:  Nik irabazi dut!

en:  It's a draw!
eu:  Berdinketa!

en:  Roll !
eu: Jaurti !

en:  Sorry, full column
eu:  Zutabea beteta

en:  Thinking...
eu:  Pentsatzen...

en:  Welcome to Gnect!
eu: Ongi etorri Gnect-era!

en:  You win!
eu:  Irabazi duzu!

en:  Your move...
eu: Zure txanda...

en:  and all cards below it
eu:  eta karta guztiak haren azpian

en: "Four In A Row" for GNOME, with a computer player driven by Giuliano Bertoletti's Velena Engine.
     
    Gnect: http://homepages.ihug.co.nz/~trmusson/gnect.html
    Velena: http://www.ce.unipr.it/~gbe/velena.html
eu: "Lauko errenkada" GNOMErentzat, Giuliano Bertoletti-ren Velena motorrak gidatutako ordenagailu-jokalari batekin.
    
    Gnect: http://homepages.ihug.co.nz/~trmusson/gnect.html
    Velena: http://www.ce.unipr.it/~gbe/velena.html

en: %s wins the game with %d points
eu: %s (e)k %d puntuz irabazi du

en: %s! -- You're up.
eu: %s! -- Zure txanda.

en: %s: no themes available
eu: %s: gairik ez erabilgarri

en: '%s' with safe moves
eu: '%s' mugimendu seguruez

en: '%s' with super-safe moves
eu: '%s' mugimendu oso-oso seguruez

en: (C) 1997-1999 the Free Software Foundation
eu: (C) 1997-1999 Free Software Foundation

en: (C) 1997-2000 the Free Software Foundation
eu: (C) 1997-2000 Free Software Foundation

en: (C) 1998 the Free Software Fundation
eu: (C) 1998 Free Software Fundation

en: ... Game paused ...
eu: ...Jokoa pausarazita ...

en: 1's [total of 1s]
eu: 1ekoak [1ekoen guztizkoa]

en: 2's [total of 2s]
eu: 2koak [2koen guztizkoa]

en: 3 of a Kind [total]
eu: 3 berdin [guztira]

en: 3's [total of 3s]
eu: 3koak [3koen guztizkoa]

en: 4 of a Kind [total]
eu: 4 berdin [guztira]

en: 4's [total of 4s]
eu: 4koak [4koen guztizkoa]

en: 5's [total of 5s]
eu: 5ekoak [5ekoen guztizkoa]

en: 6's [total of 6s]
eu: 6koak [6koen guztizkoa]

en: A game.
eu: Jokoa.

en: About
eu: Honi buruz

en: After Level %d:     
    Your score: %d
eu: Maila honen ondoren: %d:     
    Puntuazioa: %d

en: Aim to place the suits in the order which fits the current layout most naturally.
eu: Saiatu irudiak uneko pantailari naturalen egokituko zaion ordenan jartzen.

en: AisleRiot provides a rule-based solitaire card engine that allows many different games to be played
eu: AisleRiot-ek araututako hainbat karta-joko eskaintzen ditu, bakarka jokatzeko modukoak

en: Aisleriot can't load the file: 
    %s
    
    Please check your Aisleriot installation
eu: Aisleriot-ek ezin izan du fitxategi hau kargatu: 
    %s
    
    Egiaztatu Aisleriot-en instalazioa

en: Allow temporary spots use
eu: Baimendu tokiak aldi baterako erabiltzea

en: Already used! Where do you want to put that?
eu: Erabilita dago! Non ipini nahi duzu?

en: Already used! Where do you want to put that?
eu: Erabilita dago! Non ipini nahi duzu?

en: An error occured while loading the image file "%s".
    Please make sure, that Gnome-Stones is correctly installed!
eu: Errorea gertatu da "%s" irudi-fitxategia kargatzean.
    Egiaztatu Gnome Stones ondo instalatuta dagoena!

en: Animation
eu: Animazioa

en: Animation:
eu: Animazioa:

en: Appearance and Behaviour
eu: Itxura eta jokabidea

en: Applying this change to Player Selection
    will end the current game
eu: Aldaketa hau Jokalariaren hautapenari aplikatuz gero,
    uneko jokoa amaituko da

en: Ask confirmation when quitting
eu: Berresteko eskatu irtetean

en: Ask me first
eu: Galdetu aurrena niri

en: Auto move to homecell
eu: Automatikoki eraman etxera

en: Background Pixmap:
eu: Atzeko planoaren pixmap-a:

en: Background:
eu: Atzeko planoa:

en: Bakers dozen
eu: Apaizaren dozena

en: Bakers game
eu: Ogidunaren jokoa

en: Base Card:
eu: Oinarrizko karta:

en: Base Card:  10
eu: Oinarrizko karta:  10

en: Base Card:  2
eu: Oinarrizko karta:  2

en: Base Card:  3
eu: Oinarrizko karta:  3

en: Base Card:  4
eu: Oinarrizko karta:  4

en: Base Card:  5
eu: Oinarrizko karta:  5

en: Base Card:  6
eu: Oinarrizko karta:  6

en: Base Card:  7
eu: Oinarrizko karta:  7

en: Base Card:  8
eu: Oinarrizko karta:  8

en: Base Card:  9
eu: Oinarrizko karta:  9

en: Base Card:  Ace
eu: Oinarrizko karta:  Batekoa

en: Base Card:  Jack
eu: Oinarrizko karta:  Txanka

en: Base Card:  King
eu: Oinarrizko karta:  Erregea

en: Base Card:  Queen
eu: Oinarrizko karta:  Erregina

en: Beleaguered castle
eu: Gaztelu setiatua

en: Between games, too
eu: Baita jokoen artean ere

en: Biiiig
eu: Handia

en: Bill
eu: Jokin

en: Bill:%d/%d  System:%d/%d/%d  Level: %d Score:%d
eu: Bill:%d/%d  Sistema:%d/%d/%d  Maila: %d Puntuazioa:%d

en: Black
eu: Beltza

en: Block Pixmap:
eu: Blokearen pixmap-a:

en: Block ten
eu: Hamar zenbatu

en: Blue
eu: Urdina

en: Board size
eu: Taularen tamaina

en: Bonus
eu: Gainordaina

en: Boo hoo... I can't play...
eu: Et, et... Ezin dut jokatu...

en: Brown
eu: Marroia

en: Calculate random die throws (debug)
eu: Kalkulatu ausazko dado-jaurtialdiak (araztu)

en: Can't get at score file.
eu: Ezin dut puntuazio-fitxategirik lortu.

en: Can't move there!
eu: Ezin da horra eraman!

en: Card Games:    Jonathan Blandford (jrb@redhat.com)
eu: Karta-jokoak:    Jonathan Blandford (jrb@redhat.com)

en: Card back:
eu: Kartaren atzealdea:

en: Cards
eu: Kartak

en: Cave:
eu: Kobazuloa:

en: Caves
eu: Kobazuloak

en: Chance [total]
eu: Ausaz [guztira]

en: Cheater! Any high scores will not be recorded.
eu: Tranpati hori! Puntuazio ona izanda ere, ez da jasota geratuko.

en: Chessboard
eu: Xake-taula

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clock
eu: Erlojua

en: Code: Pista
eu: Kodea: Pista

en: Color:
eu: Kolorea:

en: Colours
eu: Koloreak

en: Complete
eu: Osoa

en: Computer Opponents
eu: Ordenagailu-aurkariak

en: Computer playing for %s
eu: Ordenagailua jokatzen %s(r)en partez

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Configure Freecell
eu: Gelaxka librea konfiguratzeko

en: Confirm before quitting game
eu: Berretsi jokotik irtetean

en: Congratulations
    
    You Won!!!
eu: Zorionak
    
    Irabazi egin duzu!!!

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
eu: Zorionak, errobotak hil dituzu!! 
    Ezetz berriro egin!

en: Congratulations, you win!
eu: Zorionak, irabazi duzu!

en: Congratulations.  You won.
    Do you want to play again?
eu: Zorionak. Irabazi duzu.
     Berriro jokatu nahi duzu?

en: Consider moving something into an empty slot
eu: Komeni zaizu toki hutsetako batean zerbait jartzea

en: Consistency is key
eu: Iraunkortasuna da gakoa

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Could not find '%s' pixmap file
eu: Ezin izan da '%s' pixmap fitxategia aurkitu

en: Could not find '%s' pixmap file for Gnome Robots
eu: Ezin izan du Gnome-ren Robots-en '%s' pixmap fitxategia aurkitu

en: Could not find '%s' pixmap file for Iagno
eu: Ezin izan da Iagno-ren '%s' pixmap fitxategia aurkitu

en: Could not find '%s' pixmap file for gataxx
eu: Ezin izan du gataxx-en '%s' pixmap fitxategia aurkitu

en: Could not find file %s
eu: Ezin da %s fitxategia aurkitu

en: Could not find the theme:
    %s
    
    Please check you Same Gnome instalation
eu: Ezin izan du gaia aurkitu:
    %s
    
    Egiaztatu Same Gnome-ren instalazioa

en: Cover
eu: Estali

en: Current game will complete with original number of players.
eu: Uneko jokoa jatorrizko jokalari-kopuruarekin amaituko da.

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Custom size
eu: Tamaina pertsonalizatua

en: Cyan
eu: Cyana

en: Dark
eu: Iluna

en: Dark must pass, Light's move
eu: Ez dagokio ilunari, argiaren txanda da

en: Dark player wins!
eu: Ilunak irabazi du!

en: Dark's move
eu: Ilunaren txanda

en: Dark:
eu: Ilunak:

en: Deal a card
eu: Banatu karta bat

en: Deal a card from the deck
eu: Banatu karta bat sortatik

en: Deal a new card from the deck
eu: Banatu beste karta bat sortatik

en: Deal a new game
eu: Berriro banatzen du

en: Deal another card
eu: Beste karta bat banatu

en: Deal another hand
eu: Beste eskualdi bat banatu

en: Deal another round
eu: Beste itzuli bat banatu

en: Deal more cards
eu: Karta gehiago banatu

en: Deal the cards
eu: Kartak banatu

en: Dealing game...
eu: Kartak banatzen...

en: Debugging level (if N is 4, shows the random number seed used)
eu: Maila arazten (N 4 bada, ausazko hasiera-zenbakia erakusten du)

en: Debugging mode
eu: Arazketa modua

en: Delay between rolls
eu: Jaurtialdien arteko atzerapena

en: Delay computer moves
eu: Atzeratu ordenagailuaren mugimenduak

en: Density of blocks in a pre-filled row:
eu: Bloke-dentsitatea, aurrez betetako errenkada batean:

en: Device
eu: Gailua

en: Diamond mine
eu: Erronboen meategia

en: Diamonds:
eu: Diamanteak:

en: Digital joystick emulation
eu: Kontrol-palanka digitalaren emulazioa

en: Display computer thoughts
eu: Erakutsi ordenagailuaren asmoak

en: Do you really want to end this game?
eu: Benetan amaitu nahi duzu jokoa?

en: Do you really want to quit the game?
eu: Benetan irten nahi duzu jokotik?

en: Do you really want to quit?
eu: Benetan irten nahi duzu?

en: Do you really want to start a new game?
eu: Benetan hasi nahi duzu beste joko bat?

en: Doublets
eu: Bikoitza

en: Down:
eu: Behera:

en: Draw _grid
eu: Marraztu _sareta

en: Drawn
eu: Berdinketa

en: Drop counter
eu: Tanta-kontagailua

en: Eagle wing
eu: Arrano-hegalak

en: Eight off
eu: Zortzikoa

en: Elevator
eu: Igogailua

en: Enable _sound
eu: Gaitu _soinua

en: Enable or disable sound
eu: Gaitu edo desgaitu soinua

en: End the current game?
eu: Uneko jokoa amaitu nahi duzu?

en: Endgame
eu: Joko-amaiera

en: Enforce Joker Rules
eu: Indartu komodin-arauak

en: Error loading theme
eu: Errorea gaia kargatzean

en: Escalator
eu: Eskailera mekanikoa

en: Exit
eu: Irten

en: Exit the program
eu: Irten programatik

en: Exit this game?
eu: Jokotik irten?

en: Extra Yahtzee Bonus
eu: Yahtzee-ren gainordaina

en: Extra large (920x660)
eu: Oso handia (920x660)

en: FILENAME
eu: FITXATEGI-IZENA

en: Faces: tigert
eu: Aurpegiak: tigert

en: Fake bonuses
eu: Sasigainordaina

en: Fast moves
eu: Mugimendu lasterrak

en: Field size
eu: Eremuaren tamaina

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Fill Screen
eu: Pantaila bete

en: Filling game widget...
eu: Joko-trepeta betetzen...

en: Finger-twitching good
eu: Bikaina

en: First law
eu: Lege nagusia

en: Fishing wire makes bad dental floss
eu: Pitak ez du hortzetako hari moduan balio

en: Flags:
eu: Banderak:

en: Flip final results
eu: Erakutsi azken emaitzak

en: Fortress
eu: Gaztelua

en: Fortunes
eu: Fortuna

en: Fourteen
eu: Hamalau

en: Freecell
eu: Gelaxka librea

en: Freecell #%d
eu: Gelaxka librea #%d

en: Freecell Properties
eu: Gelaxka librearen propietateak

en: GEOMETRY
eu: GEOMETRIA

en: GNOME sound
eu: GNOME soinua

en: GTali setup
eu: GTali-ren konfigurazioa

en: Game
eu: Jokoa

en: Game Number:
eu: Joko-zenbakia:

en: Game Over!
eu: Amaituta!

en: Game Status
eu: Jokoaren egoera

en: Game Type:
eu: Joko-mota:

en: Game _options...
eu: Joko-_aukerak...

en: Game over!
eu: Amaituta!

en: Game paused.  Press Continue to continue.
eu: Jokoa pausarazita. Sakatu Jarraitu jarraitzeko.

en: Game title
eu: Jokoaren izenburua

en: Game title:
eu: Jokoaren izenburua:

en: Game to play
eu: Jokoa

en: Generating
eu: Sortzen

en: Get a hint for your next move
eu: Eskuratu aholku bat hurrengo mugimendurako

en: Glines couldn't find pixmap file:
    %s
    
    Please check your Glines installation
eu: Glines-ek ezin izan du pixmap fitxategia aurkitu:
    %s
    
    Egiaztatu Glines-en instalazioa

en: Gnect Preferences
eu: Gnect-en hobespenak

en: Gnibbles Couldn't find pixmap file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles instalation
eu: Gnibbles-ek ezin izan du pixmap fitxategia aurkitu:
    %s
    
    Egiaztatu Gnibbles-en instalazioa

en: Gnibbles Preferences
eu: Gnibbles-en hobespenak

en: Gnibbles couldn't find pixmap file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles installation
eu: Gnibbles-ek ezin izan du pixmap fitxategia aurkitu:
    %s
    
    Egiaztatu Gnibbles-en instalazioa

en: Gnibbles couldn't load level file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles installation
eu: Gnibbles-ek ezin izan du maila-fitxategia kargatu:
    %s
    
    Egiaztatu Gnibbles-en instalazioa

en: GnobotsII Preferences
eu: GnobotsIIren hobespenak

en: Gnome Mine Preferences
eu: Gnome-ren mina-jokoaren hobespenak

en: Gnome Mines
eu: Gnome-ren mina-jokoa

en: Gnome Robots Game
eu: Gnome-ren Robots jokoa

en: Gnome Robots II
eu: Gnome-ren Robots II

en: Gnome Tali
eu: Gnome-ren Tali

en: Gnome port of the once-popular Color Lines game
eu: Color Lines joko ezagunaren Gnome-ren bertsioa

en: Gnome xBill Scores
eu: Gnome xBill-en puntuazioak

en: Gnome-Stones
eu: Gnome Stones

en: Gnome-Stones Preferences
eu: Gnome Stones-en hobespenak

en: Gnometris setup
eu: Gnometris-en konfigurazioa

en: Golf
eu: Golfa

en: Grand Total
eu: Guztira

en: Graphics
eu: Grafikoak

en: Graphics:
eu: Grafikoak:

en: Gray
eu: Grisa

en: Green
eu: Berdea

en: Grey
eu: Grisa

en: Gypsy
eu: Ijitoa

en: Have you read the help file?
eu: Irakurri duzu laguntza-fitxategia?

en: Height of grid
eu: Saretaren altuera

en: Help
eu: Laguntza

en: Hint
eu: Aholkua

en: Hit Return
eu: Sakatu Itzulera tekla

en: Honor pictures:
eu: Figurak:

en: Hopscotch
eu: Tokean

en: Horizontal:
eu: Ezker-eskuin:

en: How many computers to play (max of %d) ?
eu: Zenbat ordenagailuk jokatuko dute (gehienez %d) ?

en: How many times to you wish to roll?
eu: Zenbat aldiz jaurti nahi duzu?

en: How many wish to play (max of %d)?
eu: Zenbatek jokatu nahi dute (gehienez %d)?

en: Huge (1840x1320)
eu: Itzela (1840x1320)

en: Human
eu: Giza jokalaria

en: Human Players
eu: Giza jokalariak

en: I could sure use a backrub right about now...
eu: Nik borragoma erabiliko nuke, seguru asko...

en: Iagno server to use
eu: Erabili behar den Iagno zerbitzaria

en: If stopping an unfinished game:
eu: Bukatu gabeko jokoa gelditzen baduzu:

en: If you're ever lost and alone in the woods, hug a tree
eu: Basoan galduta eta bakarrik baldin bazaude, besarkatu zuhaitz bat

en: Increasing Number of Robots per Level
eu: Maila bakoitzeko zenbat errobot gehiago

en: Increasing Number of Type 1 Robots per Level
eu: 1. motako zenbat errobot gehiago, maila bakoitzeko

en: Increasing Number of Type 2 Robots per Level
eu: 2. motako zenbat errobot gehiago, maila bakoitzeko

en: Initial Number of Robots
eu: Erroboten hasierako kopurua

en: Initial Number of Safe Teleports
eu: Aldentze seguruen hasierako kopurua

en: Initial Number of Type 1 Robots
eu: 1. motako erroboten hasierako kopurua

en: Initial Number of Type 2 Robots
eu: 2. motako erroboten hasierako kopurua

en: Initial theme file (excluding path)
eu: Hasierako gaiaren fitxategia (bide-izena kenduta)

en: Initial window placement (size is ignored)
eu: Leihoaren hasierako kokalekua (tamaina ez da kontuan hartzen)

en: Initializing scheme...
eu: Eskema hasieratzen...

en: Janet
eu: Jaione

en: Joker icon:
eu: Komodina:

en: Joystick
eu: Kontrol-palanka

en: Joystick device:
eu: Kontrol-palanka:

en: Just because a crosswalk looks like a hopscotch board doesn't mean it is one
eu: Oinezkoen bideak joko-taularen itxura izateak ez du joko-lekua denik esan nahi

en: Kenneth
eu: Mikel

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Keyboard control:
eu: Teklatuaren kontrola:

en: Kills Required While Waiting to Get A Safe Teleport
eu: Itxaroten zauden bitartean, aldentze seguru bat eskuratzeko hil beharrekoak

en: King albert
eu: Errege Alberto

en: Klotski clone
    (Comments to: Lars.Rydlinge@HIG.SE)
eu: Klotski-ren klona
    (Iruzkinak honi bidali: Lars.Rydlinge@HIG.SE)

en: LEVEL
eu: MAILA

en: Labyrinth
eu: Labirintoa

en: Large (736x528)
eu: Handia (736x528)

en: Large Straight [40]
eu: Eskailera handia [40]

en: Left:
eu: Ezkerrera:

en: Level completed. Well done.
eu: Primeran, maila gainditu duzu!

en: Level one
eu: 1. maila

en: Level three
eu: 3. maila

en: Level two
eu: 2. maila

en: Level:
eu: Maila:

en: Level:
eu: Maila:

en: Levels in random order
eu: Mailak ausazko hurrenkeran

en: Light
eu: Argia

en: Light must pass, Dark's move
eu: Ez dagokio argiari, ilunaren txanda da

en: Light player wins!
eu: Argiak irabazi du!

en: Light's move
eu: Argiaren txanda

en: Light:
eu: Argiak:

en: Lines:
eu: Lerroak:

en: Lives:
eu: Bizitzak:

en: Loading images...
eu: Irudiak kargatzen...

en: Look both ways before you cross the street
eu: Kalea zeharkatu aurretik albo bietara begiratu

en: Lower Total
eu: Behekoen batuketa

en: Main program:  Jonathan Blandford (jrb@redhat.com)
eu: Programa nagusia:  Jonathan Blandford (jrb@redhat.com)

en: Make it the default
eu: Lehenetsi gisa ezarri

en: Make it the default scenario
eu: Agertoki lehenetsi gisa ezarri

en: Maps
eu: Mapak

en: Marked:
eu: Markatuta:

en: Maximum Number of Robots
eu: Erroboten gehienezko kopurua

en: Maximum Number of Safe Teleports
eu: Aldentze seguruen gehienezko kopurua

en: Maximum Number of Type 1 Robots
eu: 1. motako erroboten gehienezko kopurua

en: Maximum Number of Type 2 Robots
eu: 2. motako erreboten gehienezko kopurua

en: Me
eu: Ni

en: Medium
eu: Tartekoa

en: Medium (460x330)
eu: Ertaina (460x330)

en: Mine size:
eu: Minaren tamaina:

en: Minesweeper clone
eu: Mina-aurkitzailearen klona

en: Modify the options for this game
eu: Jokoaren aukerak aldatzen ditu

en: Module xBill has caused a segmentation fault
    at memory address 097E:F1A0.  Core dumped.
    
        We apologize for the inconvenience.
eu: xBill moduluak segmentazio-akats bat eragin du
    memoriako 097E:F1A0 helbidean. Nukleoa iraulita
    
        Barkatu eragozpenak.

en: Monica
eu: Ainoha

en: Monitors won't give you Vitamin D -- but sunlight will...
eu: Monitoreak ez dizu D bitaminarik emango  eguzkiak, aldiz, bai ...

en: Monte carlo
eu: Monte Carlo

en: Move a King on to the empty Tableau slot
eu: Eraman Errege bat Mahaiko toki huts batera

en: Move a build of cards on to the empty Tableau slot
eu: Eraman karta-segida bat Mahaiko toki hutsera

en: Move a card from the reserve on to the empty tableau slot
eu: Eraman Biltegiko karta bat Mahaiko toki hutsera

en: Move a card or build of cards on to the empty slot
eu: Eraman karta bat edo segida bat toki hutsera

en: Move a card to an empty temporary slot
eu: Eraman karta bat aldi baterako toki hutsera

en: Move a card to the Foundation
eu: Eraman karta bat Oinarrira

en: Move card from Waste
eu: Mugitu Hondarreko karta bat

en: Move left
eu: Ezkerrera eraman

en: Move one by one
eu: Banan-banan mugitu

en: Move right
eu: Eskuinera eraman

en: Move something into the empty Tableau slot
eu: Eraman zerbait Mahaiko toki hutsera

en: Move something on to an empty reserve
eu: Eraman zerbait Biltegi huts batera

en: Move stacks one by one
eu: Multzoak banan-banan mugitu

en: Move the %s %s.
eu: Mugitu %s %s.

en: Move the %s on %s.
eu: Eraman %s %sra.

en: Move the %s on the %s.
eu: Eraman %s %sra.

en: Move the selected piece down
eu: Hautatutako pieza behera eramaten du

en: Move the selected piece left
eu: Hautatutako pieza ezkerrera eramaten du

en: Move the selected piece right
eu: Hautatutako pieza eskuinera eramaten du

en: Move the selected piece up
eu: Hautatutako pieza gora eramaten du

en: Move waste back to stock
eu: Eraman atzera hondarra sortara

en: Move waste on to a reserve slot
eu: Eraman hondarra Biltegi gune batera

en: Move waste to stock
eu: Eraman hondarra sortara

en: Moveable Junkheaps
eu: Hondakin-pila mugikorrak

en: Moves Left:
eu: Zenbat
    mugimendu:

en: Moves:
eu: Mugimenduak:

en: My second day
eu: Bigarren eguna

en: N
eu: I

en: NAME
eu: IZENA

en: NE
eu: IE

en: NUMBER
eu: KOPURUA

en: NW
eu: IM

en: Neighbor
eu: Auzokideak

en: Never blow in a dog's ear
eu: Ez egin sekula putz txakur baten belarrian

en: New
eu: Berria

en: New Game
eu: Joko berria

en: New Game?
eu: Joko berria?

en: New _game of...
eu: Be_ste joko bat...

en: New game with _seed...
eu: Jo_ko berria hasiera-zenbakiarekin...

en: New game with seed...
eu: Joko berria hasiera-zenbakiarekin...

en: New net_work game
eu: _Sareko joko berria

en: Next Balls
eu: Hurrengo bolak

en: Nibbles newbie
eu: Nibbles-ekin hasiberria

en: No
eu: Ez

en: No good! Where do you want to put that?
eu: Oker! Non ipini nahi duzu hau?

en: No hint available
eu: Ez dago aholkurik

en: No more moves
eu: Mugimendu gehiagorik ez

en: Non-Velena / Simple
eu: Velena ez / Erraza

en: None
eu: Bat ere ez

en: Not enough lines on the terminal
eu: Terminalean ez dago nahikoa lerro

en: Not too shabby
eu: Ez horren erraza

en: Num Rolls
eu: Jaurtialdi-kopurua

en: Number of Free Safe Teleports per Level
eu: Maila bakoitzeko aldentze seguruen kopurua

en: Number of computer opponents
eu: Ordenagailu-aukarien kopurua

en: Number of human opponents
eu: Giza aurkarien kopurua

en: Number of mines
eu: Mina-kopurua

en: Number of mines:
eu: Mina-kopurua:

en: Number of opponents:
eu: Aurkari-kopurua:

en: Number of players:
eu: Jokalari-kopurua:

en: Number of players:
eu: Jokalari-kopurua:

en: Number of pre-filled rows:
eu: Aurrez betetako errenkada-kopurua:

en: Odessa is a better game.  Really.
eu: Odessa joko hobea da, egia esan.

en: Optional Rules
eu: Hautazko arauak

en: Options
eu: Aukerak

en: Orange
eu: Laranja

en: Original idea from KDE's same game program.
eu: Ideia KDEren Same jokoaren programatik hartua.

en: Osmosis
eu: Osmosia

en: Partial
eu: Erdizkoa

en: Pause
eu: Pausa

en: Pause Game
eu: Gelditu jokoa

en: Pink
eu: Arrosa

en: Place cards on to the Tableau to form poker hands
eu: Ipini kartak Mahaian pokerreko eskualdiak osatzeko

en: Place something on empty slot
eu: Ipini zerbait toki hutsean

en: Place something on to the empty Tableau slot
eu: Ipini zerbait Mahaiko toki hutsean

en: Plait
eu: Txirikorda

en: Play on a 2x2 board
eu: 2x2 taulan jokatzeko

en: Play on a 3x3 board
eu: 3x3 taulan jokatzeko

en: Play on a 4x4 board
eu: 4x4 taulan jokatzeko

en: Play on a 5x5 board
eu: 5x5 taulan jokatzeko

en: Play on a 6x6 board
eu: 6x6 taulan jokatzeko

en: Player 1
eu: 1. jokalaria

en: Player 1 : %s
eu: 1. jokalaria : %s

en: Player 2
eu: 2. jokalaria

en: Player 2 : %s
eu: 2. jokalaria : %s

en: Player Names
eu: Jokalarien izenak

en: Player Selection
eu: Jokalari-hautapena

en: Players
eu: Jokalariak

en: Playing %dx%d board
eu: %dx%d taulan jokatzen

en: Playing level %s
eu: %s maila jokatzen

en: Please fill in empty pile first.
eu: Bete lehenengo pila huts bat.

en: Poker
eu: Pokerra

en: Ported to GNOME by James Henstridge <james@daa.com.au>
eu: GNOMEri James Henstridge-k bidalia <james@daa.com.au>

en: Predefined Set 1
eu: Aurredefinitua 1

en: Predefined Set 2
eu: Aurredefinitua 2

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Prefs
eu: Hobesp

en: Preview next block
eu: Hurrengo blokearen aurreikuspena

en: Property
eu: Propietatea

en: Props
eu: Propietateak

en: Purple
eu: Purpura

en: Puzzle solved!
eu: Puzzlea ebatzita!

en: Puzzle solved! Well done!
eu: Primeran! Puzzlea ebatzi duzu!

en: Quick Moves
eu: Mugimendu azkarrak

en: Quick Moves (cut computer delay in half)
eu: Mugimendu azkarra (ordenagailuaren atzerapena erdira jaitsi)

en: Quit
eu: Irten

en: Quit Aisleriot
eu: Aisleriot-etik irteteko

en: Quit Freecell
eu: Gelaxka libretik irteteko

en: Quit Game?
eu: Irten jokotik?

en: Random Teleport:
eu: Ausaz aldendu:

en: Random block colors
eu: Ausazko bloke-koloreak

en: Random number seed
eu: Ausazko hasiera-zenbakia

en: Rank font:
eu: Mailaren neurria:

en: Really exit Gnome Mahjongg ?
eu: Benetan irten nahi duzu Gnome Mahjongg-etik ?

en: Really restart this game ?
eu: Benetan hasi nahi duzu joko bera ?

en: Really start a new game ?
eu: Benetan hasi nahi duzu beste joko bat ?

en: Red
eu: Gorria

en: Redeals left:
eu: Birbanaketak:

en: Redo
eu: Berregin

en: Redo the last move
eu: Azken mugimendua errepikatzen du

en: Reimplement the popular solitaire card game.
eu: Bakarkako karta-joko ezagun hau berriro inplementatu.

en: Relative movement
eu: Mugimendu erlatiboa

en: Remaining:
eu: Hauek geratzen dira:

en: Remove the
eu: Kendu

en: Reserve left:
eu: Biltegian daude:

en: Reshuffle cards
eu: Kartak berriro banatu

en: Restart
eu: Berriro hasi

en: Restoring preferences...
eu: Hobespenak leheneratzen...

en: Results
eu: Emaitzak

en: Return cards to Stock
eu: Itzuli kartak Sortara

en: Right:
eu: Eskuinera:

en: Robot Score
eu: Erroboten puntuazioa

en: Robot Score When Splatted
eu: Erroboten puntuazioa Splat egiten duten bitartean

en: Robot Score When Waiting
eu: Erroboten puntuazioa, itxaroten ari zaren bitartean

en: Rolling for %s
eu: %s jaurtitzen

en: Rotate counterclockwise
eu: Biratu erlojuaren zentzuan

en: Rules
eu: Arauak

en: S
eu: H

en: SE
eu: HE

en: SEED
eu: HASIERA

en: SIZE
eu: TAMAINA

en: SW
eu: HM

en: Safe Moves
eu: Mugimendu seguruak

en: Safe Teleports:
eu: Aldentze seguruak:

en: Same Gnome can't load the image file:
    %s
    
    Please check your Same Gnome installation
eu: Same Gnome-k ezin du irudi-fitxategia kargatu:
    %s
    
    Egiaztatu Same Gnome-ren instalazioa

en: Scanning private game directory...
eu: Joko pribatuen direktorioa eskaneatzen...

en: Scanning private object directory...
eu: Objektu pribatuen direktorioa eskaneatzen...

en: Scanning public game directory...
eu: Joko publikoen direktorioa eskaneatzen...

en: Scanning public object directory...
eu: Objektu publikoen direktorioa eskaneatzen...

en: Scenario
eu: Agertokia

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Score Required To Get A Safe Teleport
eu: Behar den puntuazioa aldentze seguru bat eskuratzeko

en: Score:
eu: Puntuazioa:

en: Score:
eu: Puntuazioa:

en: Score: HoraPe
eu: Puntuazioa: HoraPe

en: Scores
eu: Puntuazioa

en: Scorpion
eu: Eskorpioia

en: Scuffle
eu: Zalaparta

en: Seconds left: %d
eu: Geratzen diren segundoak: %d

en: Seed
eu: Fokua

en: Seed value:
eu: Hasteko balioa:

en: Select
eu: Hautatu

en: Select Background Tiles:
eu: Hautatu atzeko planoko fitxak:

en: Select Game
eu: Hautatu jokoa

en: Select Map:
eu: Hautatu mapa:

en: Select Tile Background:
eu: Hautatu fitxen atzeko planoa:

en: Select Tiles:
eu: Hautatu fitxak:

en: Select a card from the reserve for first foundation pile
eu: Hautatu Biltegiko karta bat lehen Oinarri pilarako

en: Select a new game
eu: Beste joko bat hautatzen du

en: Select a new game variation
eu: Joko-mota hautatzen du

en: Select background:
eu: Hautatu atzeko planoa:

en: Select dice to re-roll, press Roll!, or select score slot.
eu: Hautatu dadoa eta sakatu Jaurti!, edo hautatu puntuazio-aukera bat.

en: Select scenario:
eu: Hautatu agertokia:

en: Select theme:
eu: Hautatu gaia:

en: Send comments and bug reports to:
            pancho@nuclecu.unam.mx or
            mmeeks@gnu.org
    
    Tiles under the General Public License.
eu: Iruzkinak eta akatsen berri hona bidali:
            pancho@nuclecu.unam.mx edo
            mmeeks@gnu.org
    
    Piezek Lizentzia Publiko Orokorra betetzen dute.

en: Send comments and bug reports to: itp@gnu.org
    Tiles under the General Public License.
eu: Iruzkinak eta akatsen berri hona bidali: itp@gnu.org
    Piezek Lizentzia Publiko Orokorra betetzen dute.

en: Send comments and bug reports to: sjm@acm.org, itp@gnu.org
eu: Bidali iruzkinak eta akatsen berri hona: sjm@acm.org, itp@gnu.org

en: Serious internal error
eu: Barne-errore larria

en: Set game configuration
eu: Ezarri jokoaren konfigurazioa

en: Set game scenario
eu: Ezarri jokoaren agertokia

en: Set starting level (1-10)
eu: Ezarri hasiera-maila (1-10)

en: Show _Tool Bar
eu: Erakutsi _Tresna-barra

en: Show _tool bar
eu: Erakutsi _tresna-barra

en: Show grid
eu: Erakutsi sareta

en: Show high scores and exit
eu: Erakutsi puntuaziorik onenak eta irten

en: Show or hide the grid
eu: Erakutsi edo ezkutatu sareta

en: Show or hide the toolbar
eu: Erakutsi edo ezkutatu tresna-barra

en: Show thoughts during turn
eu: Erakutsi txandako urratsak

en: Shu_ffle tiles
eu: _Fitxak nahasi

en: Shuffle
eu: Nahasi

en: Shuffle tiles
eu: Fitxak nahasten ditu

en: Size of board (2-6)
eu: Taularen tamaina (2-6)

en: Size of mines
eu: Minen tamaina

en: Small (368x264)
eu: Txikia (368x264)

en: Small Straight [30]
eu: Eskailera txikia [30]

en: Sol
eu: Bakar-joko

en: Sol_ve
eu: _Ebatzi

en: Solve the game
eu: Jokoa ebazten du

en: Sorry, I can't find
    a playable configuration.
eu: Barkatu, ezin izan dut
    jokatzeko moduko konfiguraziorik aurkitu.

en: Sorry, there are no more valid moves.
eu: Lastima, ezin da mugimendu gehiago egin.

en: Sorry, this feature is not (yet) implemented.
eu: Barkatu, ezaugarri hori ez dago (oraindik) inplementatuta.

en: Sound
eu: Soinua

en: Sound type:
eu: Soinu-mota:

en: Sounds
eu: Soinuak

en: Speaker beep
eu: Bozgorailuaren bipa

en: Speed
eu: Abiadura

en: Spider
eu: Armiarma

en: Spiderette
eu: Armiarmatxoa

en: Splats
eu: Splat

en: Stagger flips
eu: Banan-banan irauli

en: Standard Robots Keys
eu: Errobot-tekla estandarrak

en: Start a new game
eu: Hasi beste joko bat

en: Start a new game giving a seed number...
eu: Beste joko bat hasten du emandako hasiera-zenbakiarekin...

en: Start a new game of a different variation
eu: Beste joko-mota bat hasten du

en: Start a new game with a different seed
eu: Beste joko bat hasten du beste hasiera-zenbaki batekin

en: Start at a different level
eu: Beste maila batean hasi

en: Start cave:
eu: Hasierako kobazuloa:

en: Start this game over
eu: Joko bera hasieratik hasten du

en: Starting Level:
eu: Hasiera-maila:

en: Starting level:
eu: Hasteko maila:

en: Stock left:
eu: Sortan daude:

en: Stock left:  0
eu: Sortan daude:  0

en: Story
eu: Istorioa

en: Story of xBill
eu: xBill-en istorioa

en: Straight up
eu: Eskaileran

en: Streaks
eu: Aldia

en: Streets and alleys
eu: Kaleak eta etorbideak

en: Suggest a move
eu: Iradokizuna egingo dizu

en: Suit font (large):
eu: Irudiaren neurria (handia):

en: Suit font (medium):
eu: Irudiaren neurria (tartekoa):

en: Suit font (small):
eu: Irudiaren neurria (txikia):

en: Super Safe Moves
eu: Mugimendu oso-oso seguruak

en: Surprise me
eu: Txundi nazazu

en: Switch level:
eu: Konmutadore-maila:

en: Take turns
eu: Txandaka

en: Tali top scores
eu: Tali-ren puntuaziorik onenak

en: Teleport:
eu: Aldendu:

en: Template
eu: Txantiloia

en: Ten across
eu: Hamarrekoa

en: Testing
eu: Probatzen

en: Tetravex clone
    (Comments to: Lars.Rydlinge@HIG.SE)
eu: Tetravex-en klona
    (Iruzkinak honi bidali: Lars.Rydlinge@HIG.SE)

en: That move is invalid.
eu: Ezin da mugimendu hori egin.

en: The Same Gnome
eu: Same Gnome

en: The cave you are trying to load includes an object, that wasn't declared.
eu: Kargatu nahi duzun kobazuloak aitortu gabeko objektu bat du.

en: The cave you are trying to load it to big for this game.
eu: Kargatu nahi duzun kobazuloa joko honetarako handiegia da.

en: The game is over.
    No hints are available
eu: Jokoa amaitu da.
    Ez dago aholkurik

en: The game was a draw.
eu: Jokoa marrazkia zen.

en: Theme
eu: Gaia

en: Theme selection:
eu: Gai-hautapena:

en: There are no safe locations to teleport to!!
eu: Ez dago aldentze segururako leku gehiagorik!!

en: There are no teleport locations left!!
eu: Ez dago aldentzeko leku gehiagorik!!

en: Thieves
eu: Lapurrak

en: Thirteen
eu: Hamahiru

en: This can be set up using the GNOME Control Center
eu: Hori GNOMEren Kontrol Zentroa erabiliz konfigura daiteke.

en: This game does not have hint support yet.
eu: Joko honek ez du oraindik aholkuen laguntzarik.

en: This game is unable to provide a hint.
eu: Joko honek ez du aholkua eskaintzeko modurik.

en: This session: %d%%
eu: Saio honetan: %d%%

en: Three card deals
eu: Hiru kartako banaketak

en: Thumb and pouch
eu: Poltsikora

en: Tile Background
eu: Fitxen atzeko planoa

en: Tile Background:
eu: Fitxen atzeko planoa:

en: Tile set:
eu: Pieza-mota:

en: Tiles
eu: Fitxak

en: Tiles Left:
eu: Zenbat fitxa:

en: Tiles don't match!
eu: Ez datoz bat!

en: Time:
eu: Denbora:

en: Time:
eu: Denbora:

en: Tiny
eu: Txikia

en: Tiny (184x132)
eu: Oso txikia (184x132)

en: Toggle display of the toolbar
eu: Tresna-barra erakutsi edo ezkutatzen du

en: Total
eu: Guztira

en: Total: %d%%
eu: Guztira: %d%%

en: Tourniquets are not recommended unless in the direst emergency
eu: Torniketeak egitea ez da gomendagarria larritasunik ez badago

en: Try a new game
eu: Saiatu beste joko bat

en: Try moving card piles around
eu: Saiatu karta-pilak mugitzen

en: Try moving cards down from the foundation
eu: Saiatu oinarrietako kartak mugitzen

en: Try rearranging the cards
eu: Saiatu kartak berrantolatzen

en: Type 1 Robot Score
eu: 1. motako erroboten puntuazioa

en: Type 1 Robot Score When Splatted
eu: 1. motako erroboten puntuazioa, Splat egiten duten bitartean

en: Type 1 Robot Score When Waiting
eu: 1. motako erroboten puntuazioa itxaroten ari zaren bitartean

en: Type 2 Robot Score
eu: 2. motako erroboten puntuazioa

en: Type 2 Robot Score When Splatted
eu: 2. motako erroboten puntuazioa, Splat egiten duten bitartean

en: Type 2 Robot Score When Waiting
eu: 2. motako erroboten puntuazioa itxaroten ari zaren bitartean

en: Undo
eu: Desegin

en: Undo the last move
eu: Azken mugimendua desegiten du

en: Unknown color
eu: Kolore ezezaguna

en: Unknown suit
eu: Irudi ezezaguna

en: Unknown value
eu: Balio ezezaguna

en: Up:
eu: Gora:

en: Upper total
eu: Goikoen batuketa

en: Value
eu: Balioa

en: Variation on game rules
eu: Joko-arauen aldaerak

en: Velena / Medium
eu: Velena / Ertaina

en: Velena / Strong
eu: Velena / Handia

en: Velena / Weak
eu: Velena / Txikia

en: Vertical:
eu: Goitik behera:

en: View the scores
eu: Puntuazioak erakusten ditu

en: Violet
eu: Morea

en: W
eu: M

en: Wait:
eu: Itxaron:

en: Warn on invalid moves
eu: Abisatu mugimendua baliogabea denean

en: Warn when tiles don't match
eu: Abisatu fitxak bat ez badatoz

en: Warnings
eu: Abisuak

en: Warp To Level
eu: Mailari egokitu

en: Warp to level...
eu: Mailari egokitu...

en: Warp to level?
eu: Mailari egokitu?

en: Welcome to Glines!
eu: Ongi etorri Glines-era!

en: Welcome to Gnome Klotski
eu: Ongi etorri Gnome Klotski-ra

en: Welcome to Iagno!
eu: Ongi etorri Iagno-ra!

en: Welcome to Same Gnome!
eu: Ongi etorri Same Gnome-ra!

en: Welcome to gataxx!
eu: Ongi etorri gataxx-era!

en: Welcome to the game of Tali
eu: Ongi etorri Tali-ra

en: Well, why did you run this anyways???
eu: Eta zergatik abiarazi duzu orduan???

en: What dice to roll again (<RETURN> for none)?
eu: Zein dado jaurti? (sakatu <ITZULERA> tekla jaurti nahi ez baduzu)

en: What is the name of player #%d ?
eu: Nola du izena #%d jokalariak?

en: When without a stapler, a staple and a ruler will work
eu: Grapagailurik ezean, grapak eta erregela erabili

en: Where do you want to put that?
eu: Non ipini nahi duzu hau?

en: White
eu: Zuria

en: Who starts?
eu: Nor hasiko da?

en: Width of grid
eu: Saretaren zabalera

en: Wilber
eu: Iker

en: Worm %d
eu: %d harra

en: Worm %d:
eu: %d harra:

en: Written for my wife, Matylda
    Send comments and bug reports to: janusz.gorycki@intel.com
eu: Nire emazte Matylda-rentzat idatzia
    Bidali iruzkinak eta akatsen berri hona: janusz.gorycki@intel.com

en: Yellow
eu: Horia

en: Yes
eu: Bai

en: Yes please!
eu: Bai!

en: You
eu: Zu

en: You Cannot Change the Game Type When Playing
eu: Jokatzen ari zarela, ezin duzu joko-mota aldatu

en: You are searching for a %s.
eu: %s(r)en bila zabiltza.

en: You earned a high score.
    Enter your name:
eu: Puntuazio handia eskuratu duzu.
    Idatzi izena:

en: You gained an extra life!
eu: Beste bizitza bat irabazi duzu!

en: You're only allowed three rolls! Select a score box.
eu: Hiru jaurtialdi baino ez zenituen! Hautatu puntuazio-aukera bat.

en: _Advanced
eu: _Aurreratua

en: _Down
eu: _Behera

en: _Left
eu: E_zkerrera

en: _Medium
eu: _Tartekoa

en: _Move
eu: _Mugitu

en: _Novice
eu: _Hasiberria

en: _Right
eu: E_skuinera

en: _Select...
eu: _Hautatu...

en: _Sound
eu: _Soinua

en: _Up
eu: _Gora

en: ace
eu: bateko(a)

en: ace of clubs
eu: bateko hirusta

en: ace of diamonds
eu: bateko erronbo(a)

en: ace of hearts
eu: bateko bihotza

en: ace of spades
eu: bateko ezpata

en: aces
eu: bateko

en: an empty Foundation
eu: Oinarri huts bat

en: an empty Foundation pile
eu: Oinarri pila huts bat

en: an empty Tableau
eu: Mahaiko pila huts bat

en: an empty Tableau pile
eu: Mahaiko pila huts bat

en: an empty Tableau slot
eu: Mahaiko toki huts bat

en: an empty bottom slot
eu: beheko toki huts bate

en: an empty corner slot
eu: izkinetako toki huts bat

en: an empty foundation
eu: Oinarri huts bat

en: an empty foundation pile
eu: Oinarri pila huts bat

en: an empty left slot
eu: ezkerreko toki huts bat

en: an empty right slot
eu: eskuineko toki huts bat

en: an empty slot
eu: toki huts bat

en: an empty slot on tableau
eu: mahaiko leku huts bat

en: an empty tableau pile
eu: Mahaiko pila huts bat

en: an empty tableau slot
eu: Mahaiko toki huts bat

en: an empty top slot
eu: goiko toki huts bat

en: appropriate Foundation pile
eu: Oinarri pila egokia

en: black joker
eu: komodin beltza

en: classic robots
eu: errobot klasikoak

en: clubs
eu: hirusta

en: cows
eu: behiak

en: current: %d losses
eu: unekoa: %d galduta

en: current: %d wins
eu: unekoa: %d irabazita

en: dealing face-down to
eu: behera begira banatu

en: dealing face-up to
eu: gora begira banatu

en: diamonds
eu: erronbo(a)

en: disabled
eu: desgaituta

en: eggs
eu: arrautzak

en: eight
eu: zortziko(a)

en: eight of clubs
eu: zortziko hirusta

en: eight of diamonds
eu: zortziko erronboa

en: eight of hearts
eu: zortziko bihotza

en: eight of spades
eu: zortziko ezpata

en: empty foundation
eu: Oinarri huts bat

en: empty slot on foundation
eu: oinarrietako toki huts bat

en: empty slot(s)
eu: toki huts

en: empty space on tableau
eu: mahaiko toki huts bat

en: fields
eu: eremuak

en: five
eu: bosteko(a)

en: five of clubs
eu: bosteko hirusta

en: five of diamonds
eu: bosteko erronbo(a)

en: five of hearts
eu: bosteko bihotza

en: five of spades
eu: bosteko ezpata

en: four
eu: lauko(a)

en: four of clubs
eu: lauko hirusta

en: four of diamonds
eu: lauko erronbo(a)

en: four of hearts
eu: lauko bihotza

en: four of spades
eu: lauko ezpata

en: freecells
eu: gelaxka libreak

en: gataxx is a Gnome port of the old game ataxx.  It is derived from Ian Peters' iagno code.
eu: Antzinako ataxx joko ezagunaren Gnome-ren bertsioa da gataxx. Ian Peters-en iagno kodetik eratorria da.

en: gnomes
eu: gnomoak

en: hearts
eu: bihotza

en: homecells
eu: etxeko gelaxkak

en: itself
eu: bere gainera

en: jack
eu: txanka

en: jack of clubs
eu: hirusten txanka

en: jack of diamonds
eu: erronboen txanka

en: jack of hearts
eu: bihotzen txanka

en: jack of spades
eu: ezpaten txanka

en: jacks
eu: txanka

en: king
eu: errege(a)

en: king of clubs
eu: hirusten errege(a)

en: king of diamonds
eu: erronboen errege(a)

en: king of hearts
eu: bihotzen errege(a)

en: king of spades
eu: ezpaten errege(a)

en: kings
eu: errege

en: mice
eu: saguak

en: nightmare
eu: amesgaiztoa

en: nine
eu: bederatziko(a)

en: nine of clubs
eu: bederatziko hirusta

en: nine of diamonds
eu: bederatziko erronbo(a)

en: nine of hearts
eu: bederatziko bihotza

en: nine of spades
eu: bederatziko ezpata

en: obsolete function - delay turned off by default)
eu: funtzio zaharkitua - atzerapena lehenespenez desaktibatuta)

en: off the board
eu: taulatik kanpora

en: on to the empty tableau slot
eu: Mahaiko toki huts

en: queen
eu: erregina

en: queen of clubs
eu: hirusten erregina

en: queen of diamonds
eu: erronboen erregina

en: queen of hearts
eu: bihotzen erregina

en: queen of spades
eu: ezpaten erregina

en: queens
eu: erregina

en: red joker
eu: komodin gorria

en: robots
eu: errobotak

en: robots with safe teleport
eu: errobotak, aldentze seguruaz

en: robots2
eu: 2errobot

en: robots2 easy
eu: 2errobot erraza

en: seven
eu: zazpiko(a)

en: seven of clubs
eu: zazpiko hirusta

en: seven of diamonds
eu: zazpiko erronbo(a)

en: seven of hearts
eu: zazpiko bihotza

en: seven of spades
eu: zazpiko ezpata

en: six
eu: seiko(a)

en: six of clubs
eu: seiko hirusta

en: six of diamonds
eu: seiko erronbo(a)

en: six of hearts
eu: seiko bihotza

en: six of spades
eu: seiko ezpata

en: something
eu: zerbait

en: spades
eu: ezpata

en: ten
eu: hamarreko(a)

en: ten of clubs
eu: hamarreko hirusta

en: ten of diamonds
eu: hamarreko erronbo(a)

en: ten of hearts
eu: hamarreko bihotza

en: ten of spades
eu: hamarreko ezpata

en: the appropriate Foundation pile
eu: Oinarri pila egoki

en: the foundation pile
eu: Oinarri pila

en: three
eu: hiruko(a)

en: three of clubs
eu: hiruko hirusta

en: three of diamonds
eu: hiruko erronbo(a)

en: three of hearts
eu: hiruko bihotza

en: three of spades
eu: hiruko ezpata

en: to an empty field
eu: eremu huts batera

en: to an empty foundation
eu: oinarri huts batera

en: two
eu: biko(a)

en: two of clubs
eu: biko hirusta

en: two of diamonds
eu: biko erronbo(a)

en: two of hearts
eu: biko bihotza

en: two of spades
eu: biko ezpata

en: wins: %d, losses: %d
eu: irabazita: %d, galduta: %d

en: won: %d, lost: %d
eu: irabazita: %d, galduta: %d
