pan - en to pl translation catalogue (946 entries)

en:   (No conditions -- all articles will match)
pl:   (brak warunków -- wszystkie artykuły będą pasowały)

en:   (No conditions -- no articles will match
pl:   (brak warunków -- nie będzie pasujących artykułów)

en:  (Moderated)
pl:  (Moderowana)

en:  (Read-Only)
pl:  (Tylko do odczytu)

en: "stay connected" sent to %s
pl: Wysłano do %s "stay connected"

en: % Done
pl: % wykonania

en: %.2f KB/s, %d:%02d:%02d remaining
pl: %.2f KB/s, pozostało %d:%02d:%02d

en: %a - abbreviated weekday name
    %A - full weekday name
    %b - abbreviated month name
    %B - full month name
    %c - local date & time
    %d - day of the month
    %H - hour (24-hour clock)
    %I - hour (12-hour clock)
    %j - day of the year (001-366)
    %m - month (01-12)
    %M - minute (00-59)
    %p - local equivalent of AM/PM
    %S - second (00-61)
    %x - local date
    %X - local time
    %y - two-digit year
    %Y - four-digit year
    %% - %
pl: %a - skrócona nazwa dnia
    %A - pełna nazwa dnia
    %b - skrócona nazwa miesiąca
    %B - pełna nazwa miesiąca
    %c - lokalna data i czas
    %d - dzień miesiąca
    %H - godzina (zagar 24-o godzinny)
    %I - godzina (zagar 12-o godzinny)
    %j - dzień roku (001-366)
    %m - miesiąc (01-12)
    %M - minuta (00-59)
    %p - lokalny odpowiednik AM/PM
    %S - sekunda (00-61)
    %x - lokalna data
    %X - lokalny czas
    %y - rok dwucyfrowy
    %Y - rok czterocyfrowy
    %% - %

en: %d connections at %.1f KB per second
pl: %d połączeń z %.1f KB na sekundę

en: %d tasks still active or queued.
    Are you sure you want to exit Pan?
pl: %d zadania są wciąż aktywne lub znajdują się w kolejce.
    Czy na pewno chcesz wyjść z PAN-a?

en: %s
    
    Matches: %u
    Group: %s
    Rule: %s
pl: %s
    
    Dopasowania: %u
    Grupa:  %s
    Reguła: %s

en: %s (%d tries)
pl: %s (%d prób)

en: %u Tasks Running, %u Tasks Total
pl: %u zadań w toku, %u wszystkich zadań

en: %u articles match rule %s
pl: %u artykułów pasuje do reguły %s

en: (%s for user-specified text)
pl: (%s dla tekstu użytkownika)

en: (No Group)
pl: (Brak grupy)

en: (e.g., *anime*)
pl: (np.: *anime*)

en: .Newsrc Files
pl: Pliki .newsrc

en: .newsrc filename:
pl: Nazwa pliku .newsrc:

en: .newsrc files are used by many newsreaders to remember
    which articles you've read and which groups you're subscribed to.
    If you plan on using other newsreaders along with Pan,
    you can set Pan automatically import them on startup and
    export them on exit.
pl: Pliki .newsrc są wykorzystywane przez wiele czytników news do
    zapamiętywania artykułów, które zostały przeczytane oraz grup, które
    są zaprenumerowane. Jeśli planujesz używać innych czytników równolegle
    z PAN-em, możesz go skonfigurować tak, aby pliki .newsrc były automatycznie
    importowane przy uruchamianiu i eksportowane przed zakończeniem.

en: 1 task still active or queued.
    Are you sure you want to exit Pan?
pl: 1 zadanie jest wciąż aktywne lub znajduje się w kolejce.
    Czy na pewno chcesz wyjść z PAN-a?

en: <More>
pl: <Więcej>

en: > [quoted text muted]
pl: > [ukryty tekst cytatu]

en: A newsreader for GNOME
pl: Czytnik news dla GNOME

en: ALL OF:
pl: WSZYSTKIE Z:

en: AND
pl: ORAZ

en: ANY OF:
pl: PRZYNAJMNIEJ JEDNO Z:

en: Aborting
pl: Usuwanie

en: About
pl: Informacje o

en: About %s
pl: Informacje o %s

en: Account name:
pl: Nazwa konta:

en: Actions
pl: Akcje

en: Add Author to Bozo Filter
pl: Dodanie autora do filtru Bozo

en: Add Author to Spam Filter
pl: Dodanie autora do filtru Spam

en: Add New
pl: Dodaj nowy

en: Add R_eplies to Selection
pl: _Dodaj odpowiedzi do zaznaczonych artykułów

en: Add Subject to Spam Filter
pl: Dodanie tematu do filtru Spam

en: Add Thread to the Article List selection
pl: Dodaje wątek do zaznaczonych artykułów

en: Add _Threads to Selection
pl: Dodaj wą_tki do zaznaczonych artykułów

en: Add ``/%s'' to path
pl: Dodaj "/%s" do ścieżki

en: Add a new filter
pl: Dodanie nowego filtru

en: Add a new profile
pl: Dodanie nowego profilu

en: Add a new rule.
pl: Dodaje nową regułę.

en: Add replies to the Article List selection
pl: Dodaje odpowiedzi do zaznaczonych artykułów

en: Add to Bo_zo or Spam Filter
pl: Dodanie do filtru Bo_zo lub Spam

en: Add to Bozo or Spam Filter
pl: Dodanie do filtru Bozo lub Spam

en: Adding groups to "%s"
pl: Dodawanie grup do "%s"

en: Address
pl: Adres

en: Address:
pl: Adres:

en: Addresses and Subjects can be changed before being added
    to the Spam/Bozo filters.
    
    For example, a subject of `-->MAKE MONEY FAST<--' will
    likey find more spam if shortened to just `MAKE MONEY FAST'.
    
    Likewise, "Dudley Dursley" <ddursley@spambot.com>' could
    be shortened to `<ddurseley@spambot.com>' or even `<*@spambot.com>'.
    
    Wildcards are supported and comparisons are case-insensitive.
    For more complex pattern matching, enable the regular expression
    button.  http://pan.rebelbase.com/regexp.txt for a tutorial.
pl: Adresy i tematy mogą być zmieniane przed dodaniem ich do
    filtrów Spam/Bozo.
    
    Na przykład: skrócenie tematu `-->ZRÓB DUŻĄ KASĘ<--'
    do `ZRÓB DUŻĄ KASĘ' może poprawić efektywność filtrowania spamu.
    
    Podobnie `"Jan Spamowski" <jspam@spambot.com>' może zostać
    skrócone do `<jspam@spambot.com>' lub nawet `<*@spambot.com>'.
    
    Dopuszczalne są znaki wieloznaczne. Wielkości liter nie są rozróżniane.
    Dla bardziej złożonych wzorców należy uaktywnić wyrażenia regularne.
    Podręcznik znajduje pod adresem http://pan.rebelbase.com/regexp.txt

en: All %lu of %lu
pl: Wszystkie %lu z %lu

en: All Groups
pl: Wszystkie grupy

en: Also Download Article Bodies
pl: Pobierz również treści artykułów

en: An error occurred writing to the server.
pl: Przy zapisywaniu na serwerze pojawił się błąd.

en: Apply the Selected Rule to all Subscribed Groups.
pl: Zastosowuje zaznaczoną regułę do wszystkich zaprenumerowanych grup.

en: Apply the Selected Rule to the Selected Groups.
pl: Zastosowuje zaznaczoną regułę do zaznaczonych grup.

en: Apply to
    Selected
    Groups
pl: Zastosuj do
    zaznaczonych
    grup

en: Apply to
    Subscribed
    Groups
pl: Zastosuj do
    zaprenumerowanych
    grup

en: Applying Rule to Selected Groups
pl: Stosowanie reguły dla zaznaczonych grup

en: Applying rule `%s' to Group `%s'
pl: Stosowanie reguły "%s" dla grupy "%s"

en: Are you sure you want to delete these %d groups/folders and their articles?
pl: Czy na pewno chesz usunąć te %d grup/folderów i zawarte w nich artykuły?

en: Article "%s" not flagged for any particular server; using current
pl: Artykuł "%s" nie został oznaczony dla żadnego serwera; użycie bieżącego

en: Article Cache
pl: Pamięć podręczna artykułów

en: Article Pane
pl: Panel artykułów

en: Article Text
pl: Tekst artykułu

en: Article _score is at least
pl: _Score artykułu wynosi co najmniej

en: Article _thread is
pl: _Wątek artykułu jest

en: Article body is cached locally
pl: Treść artykułu jest przechowywana lokalnie

en: Article body isn't cached locally
pl: Treść artykułu nie jest przechowywana lokalnie

en: Article cache contains %.1f MB in %d files
pl: Cache artykułów zawiera %.1f MB w %d plikach

en: Article cache now has %.1f MB in %d articles
pl: Cache artykułów zawiera teraz %.1f MB w %d artykułach

en: Article date format:
pl: Format daty artykułu:

en: Article does not have complete attachments
pl: artykuł nie ma kompletu załączników

en: Article does not have incomplete attachments
pl: artykuł nie ma niekompletnych załączników

en: Article h_as
pl: Artykuł _ma

en: Article has been
pl: Artykuł

en: Article has been saved or decoded
pl: Artykuł został zapisany lub odkodowany

en: Article has complete attachments
pl: artykuł ma komplet załączników

en: Article has complete or incomplete attachments
pl: artykuł ma załączniki kompletne lub nie

en: Article has incomplete attachments
pl: artykuł ma niekompletne załączniki

en: Article has no attachments
pl: artykuł nie ma załączników

en: Article has not been saved or decoded
pl: Artykuł nie został zapisany lub odkodowany

en: Article is %d or more lines long
pl: artykuł ma %d lub więcej wierszy

en: Article is crossposted to at least %d groups
pl: artykuł jest publikowany w co najmniej %d grupach

en: Article is crossposted to less than %d groups
pl: artykuł jest publikowany w mniej niż %d grupach

en: Article is either saved or queued for saving
pl: Artykuł jest zapisany lub w kolejce do zapisania

en: Article is less than %d lines long
pl: artykuł ma miniej niż %d wierszy

en: Article is more than %d days old
pl: artykuł ma więcej niż %d dni

en: Article is neither saved nor queued for saving
pl: Artykuł nie jest zapisany ani nie jest w kolejce do zapisania

en: Article is new
pl: Artykuł jest nowy

en: Article is not queued for saving or decoding
pl: Artykuł nie znajduje się w kolejce do zapisania lub odkodowania

en: Article is old
pl: Artykuł jest stary

en: Article is queued for saving or decoding
pl: Artykuł jest w kolejce do zapisania lub odkodowania

en: Article is read
pl: Artykuł jest przeczytany

en: Article is unread
pl: Artykuł jest nieprzeczytany

en: Article was not posted by me
pl: Artykuł nie został opublikowany przeze mnie

en: Article was posted by me
pl: Artykuł został opublikowany przeze mnie

en: Article was posted in the last %d days
pl: Artykuł został opublikowany w ostatnich %d dniach

en: Article's score is %d or higher
pl: Ocena artykułu wynosi %d lub więcej

en: Article's score is less than %d
pl: Ocena artykułu jest niższa niż %d

en: Articles
pl: Artykuły

en: Articles/Mail posted before
pl: Artykuły/Poczta publikowane wcześniej

en: Articles/Mail queued for posting via the "Send Later" button
pl: Artykuły/Poczta w kolejce do publikacji przez "Wyślij później"

en: Assigned panes:
pl: Przypisane panele:

en: Attachment: %s - %s - %s
pl: Załącznik: %s - %s - %s

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Attribution:
pl: Nawiązanie:

en: Authentication failed: %s
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się: %s

en: Authentication failed: bad handshake for SPA password
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się: niewłaściwe uzgodnienie dla hasła SPA

en: Authentication failed: need a password
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się: potrzebne jest hasło

en: Author
pl: Autor

en: Author doesn't match phrase `%s'
pl: Autor nie pasuje do wyrażenia "%s"

en: Author doesn't match regular expression `%s'
pl: Autor nie pasuje do wyrażenia regularnego "%s"

en: Author matches phrase `%s'
pl: Autor pasuje do wyrażenia "%s"

en: Author matches regular expression `%s'
pl: Autor pasuje do wyrażenia regularnego "%s"

en: Author:
pl: Autor:

en: Authorization
pl: Autoryzacja

en: Authors
pl: Autorzy

en: Automatically guess which articles to decode 
    when duplicate parts appear in a multipart post
pl: Automatycznie decyduje, które artykuły dekodować, gdy
    w wieloczęściowej publikacji pojawiają się duplikaty

en: BUG IN CODE
pl: BŁĄD W KODZIE

en: BUG!!
pl: BŁĄD!!

en: Bad SPA handshake: %s
pl: Niewłaściwe uzgodnienie SPA: %s

en: Body Background
pl: Tło treści

en: Body Foreground
pl: Pierwszy plan treści

en: Bozos
pl: Bozowie

en: Bug in Code
pl: Błąd w kodzie

en: C_ollapse Selected Threads
pl: Zwiń zaznaczone wą_tki

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Cached Article "%s"
pl: Cache'owany artykuł "%s"

en: Cached article "%s" (%s) from group %s
pl: Cache'owany artykuł "%s" (%s) z grupy %s

en: Can't connect to %s: %s
pl: Nie można się połączyć z %s: %s

en: Can't create directory "%s"
pl: Nie można stworzyć katalogu "%s"

en: Can't find filter `%s' needed by rule `%s', so no articles match.
pl: Nie można znaleźć filtru "%s" wymaganego przez regułę "%s", zatem nie dopasowano żadnych artykułów.

en: Can't load the image.
pl: Nie można pobrać obrazu.

en: Can't open file `%s'
pl: Nie można otworzyć pliku "%s"

en: Can't parse the From: line; hope for the best.
pl: Nie można przeanalizować nagłówka Nadawca:; bądź dobrej myśli.

en: Can't resolve %s: %s
pl: Nie można przeanalizować %s: %s

en: Can't write filters to `%s': %s
pl: Nie można zapisać filtrów w "%s": %s

en: Can't write profiles to `%s': %s
pl: Nie można zapisać profili do "%s": %s

en: Can't write rules to `%s': %s
pl: Nie można zapisać reguł w "%s": %s

en: Cancel Selected Article which you Posted
pl: Anuluje zaznaczony artykuł (opublikowany przez ciebie)

en: Cancel Selected Task(s)
pl: Usuwa zaznaczone zadania

en: Cancelling article
pl: Anulowanie artykułu

en: Cancelling message "%s"
pl: Usuwanie wiadomości "%s"

en: Case Sensitive
pl: Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear Disk Cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną

en: Clear Queue
pl: Czyście kolejkę

en: Clear this log.
pl: Czyści dziennik.

en: Close
pl: Zamknij

en: Close the Log Viewer.
pl: Zamyka przeglądarkę dziennika.

en: Closing connection %p after %d seconds idle
pl: Zamknięcie połączenia %p po %d sekundach bezczynności

en: Co_py Threads to Folder
pl: Skopiuj wątki do fo_lderu

en: Colla_pse all Threads
pl: Zwiń wszystkie wątk_i

en: Collapse Names in Gro_up Pane
pl: _Skracanie nazw w panelu grup

en: Collapse Names in Group Pane
pl: Przełącza skracanie nazw w panelu grup

en: Collapse Selected Threads
pl: Zwija zaznaczone wątki

en: Collapse all Threads
pl: Zwiń wszystkie wątki

en: Colors
pl: Kolory

en: Congratulations
pl: Gratulacje

en: Connect Failure
pl: Połączenie się nie powiodło

en: Connecting
pl: Łączenie

en: Connecting to a Remote News Server to Execute a Task
pl: Łączenie do zdalnego serwera news w celu wykonania zadania

en: Connecting to mail server
pl: Nawiązywanie połączenia z serwerem pocztowym

en: Connection to %s, port %d failed: %s
pl: Połączenie z %s, port %d nie powiodło się: %s

en: Cop_y to Folder
pl: Skopiuj do _folderu

en: Copy From
pl: Kopiuj z

en: Copy Threads to Folder
pl: Kopiuje wątki do folderu

en: Copy to Folder
pl: Kopiuje do folderu

en: Copyright (C) 1999-2001, Pan Development Team
pl: Copyright (C) 1999-2001, Zespół twórców Pana

en: Corrupt header skipped: %s
pl: Pominięcie uszkodzonego nagłówka: %s

en: Couldn't create directory `%s': %s
pl: Nie można utworzyć katalogu "%s": %s

en: Couldn't create file `%s' to export newsrc file %s
pl: Nie można utworzyć pliku "%s", aby wyeksportować plik newsrc %s

en: Couldn't exec external editor
pl: Nie można uruchomić zewnętrznego edytora

en: Couldn't find body for message `%s' - decoding may be incomplete or incorrect
pl: Nie można znaleźć treści dla wiadomości "%s" - dekodowanie może być niepełne lub błędne

en: Couldn't load font "%s"
pl: Nie można wczytać czcionki "%s"

en: Couldn't open file `%s'
pl: Nie można otworzyć pliku "%s"

en: Couldn't parse a Message-ID from the raw message!
pl: Nie można uzyskać Message-ID z surowego listu!

en: Couldn't select group "%s"
pl: Nie można zaznaczyć grupy "%s"

en: Couldn't write to file
pl: Nie można pisać do pliku

en: Couldn't write to temporary file "%s" (is the disk full?)
pl: Nie można zapisać do tymczasowego pliku "%s" (być może dysk jest pełny)

en: Create a mail reply to the sender.
pl: Tworzy odpowiedź e-mail do nadawcy.

en: Create a new folder.
pl: Tworzy nowy folder.

en: Created folder pan.sendlater
pl: Utworzenie folderu pan.wyślij_później

en: Created folder pan.sent
pl: Utworzenie folderu pan.wysłane

en: Custom Filters
pl: Własne filtry

en: Custom Headers
pl: Własne nagłówki

en: D_ownload Flagged
pl: P_obierz oznakowane artykuły

en: Data Directory
pl: Katalog danych

en: Data Directory:
pl: Katalog danych:

en: Date
pl: Data

en: Date:
pl: Data:

en: Decode can't access path "%s"
pl: Brak dostępu do ścieżki "%s" przy dekodowaniu

en: Decode unable to create file "%s" %s
pl: Nie można stworzyć pliku "%s" %s

en: Decoded "%s" from group "%s", "%s" part #%d
pl: Zdekodowanie "%s" z grupy "%s", "%s" część #%d

en: Decoding "%s"
pl: Dekodowanie "%s"

en: Dele_te
pl: _Usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete All
pl: Usuń wszystkie

en: Delete All Articles
pl: Usuwa wszystkie artykuły

en: Delete Articles by Bozos
pl: Usuń artykuły Bozów

en: Delete Cache when exiting Pan
pl: Czyść pamięć podręczną kiedy zamykasz PAN-a

en: Delete Line
pl: Usuń wiersz

en: Delete Spam
pl: Usuń spam

en: Delete Th_reads
pl: Usuń wąt_ki

en: Delete Threads
pl: Usuń wątki

en: Delete the selected folder.
pl: Usuwa zaznaczony folder.

en: Delete the selected group(s) from Pan.
pl: Usuwa zaznaczone grupy z PAN-a.

en: Delete the selected line
pl: Usuwa zaznaczony wiersz

en: Deleted %u articles from `%s'
pl: Usunięcie %u artykułów z "%s"

en: Description
pl: Opis

en: Deselect a_ll Articles
pl: Anu_luj wybór wszystkich artykułów

en: Deselect all Articles in the Article List
pl: Anuluje wybór wszystkich artykułów z listy artykułów

en: Deselect all Groups in the Group List
pl: Anuluje wybór wszystkich grup z listy

en: Dialog to set how you want to save the selected articles
pl: Okno dialogowe: jak chcesz zapisać zaznaczone artykuły

en: Directories
pl: Katalogi

en: Directory for saving attached files
pl: Katalog do zapisywania załączonych plików

en: Disconnecting
pl: Rozłączanie

en: Disk Cache:
pl: Pamięć podręczna:

en: Display - Articles
pl: Wyświetlanie - artykuły

en: Display - Groups
pl: Wyświetlanie - grupy

en: Display - Headers
pl: Wyświetlanie - nagłówki

en: Display - Layout
pl: Wyświetlanie - układ

en: Display - Threads
pl: Wyświetlanie - wątki

en: Display Name:
pl: Nazwisko:

en: Display article dates in local time instead of UTC
pl: Wyświetlaj daty artykułów w czasie lokalnym zamiast UTC

en: Don't Save Article Text
pl: Nie zapisuj treści artykułu

en: Don't Save Attachments
pl: Nie zapisuj załączników

en: Don't add the "User-Agent" identification header
pl: Nie dodawaj nagłówka identyfikacyjnego "User-Agent"

en: Download
pl: Pobierz

en: Download All Headers
pl: Pobierz wszystkie nagłówki

en: Download Directory
pl: Katalog na pliki pobierane

en: Download Directory:
pl: Katalog na pliki pobierane:

en: Download Flagged Articles
pl: Pobierz oznakowane artykuły

en: Download New Headers
pl: Pobierz nowe nagłówki

en: Download New Headers when the Group is Loaded
pl: Pobieraj nowe nagłówki, gdy ładowana jest grupa

en: Download Selected Articles
pl: Pobiera zaznaczone artykuły

en: Download Selected Threads
pl: Pobiera zaznaczone wątki

en: Download Threads
pl: Pobierz wątki

en: Download a list of new groups from the selected servers.
pl: Pobiera listę nowych grup z zaznaczonych serwerów.

en: Downloading %d articles from group %s
pl: Pobieranie %d artykułów z grupy %s

en: Downloading article "%s" failed.
pl: Pobranie artykułu "%s" nie powiodło się.

en: Downloading body of "%s" (%s) from group %s
pl: Pobieranie treści "%s" (%s) z grupy %s

en: E-Mail send failed.
pl: Wysłanie poczty nie powiodło się.

en: E-mail Message "%s" not sent.
pl: Wiadomość e-mail "%s" nie została wysłana.

en: E-mail Message "%s" sent.
pl: Wiadomość e-mail "%s" została wysłana.

en: E-mail address:
pl: Adres e-mail:

en: ERROR: Message appears to have no new content.
pl: BŁĄD: Wiadomość nie ma nowej zawartości.

en: ERROR: Message is empty.
pl: BŁĄD: Wiadomość jest pusta.

en: ERROR: Must have one author in From: line
pl: BŁĄD: W polu Nadawca: może być tylko jeden autor

en: ERROR: No recipients specified.
pl: BŁĄD: Brak odbiorców.

en: ERROR: No subject specified.
pl: BŁĄD: Brak tematu.

en: ERROR: Posting to a very large number of groups.
pl: OSTRZEŻENIE: Publikujesz w bardzo dużej liczbie grup.

en: ERROR: invalid address ``%s''
pl: BŁĄD: błędny adres "%s"

en: E_xpand Selected Threads
pl: Rozwiń z_aznaczone wątki

en: Edit
pl: Modyfikuj

en: Edit "%s" Filter
pl: Modyfikuj filtr "%s"

en: Edit Filters
pl: Modyfikuj filtry

en: Edit Other Filters...
pl: Zmodyfikuj pozostałe filtry...

en: Edit Selected Article in Folder
pl: Redagowanie artykułu zaznaczonego z folderu

en: Edit the selected filter
pl: Modyfikuje zaznaczony filtr

en: Edit the selected profile
pl: Modyfikuje zaznaczony profil

en: Edit the selected rule.
pl: Modyfikuje zaznaczoną regułę.

en: Edit with E_xternal Editor
pl: Redaguj zewnętrznym edytorem

en: Edit with External Editor
pl: Redaguj zewnętrznym edytorem

en: Edit...
pl: Edycja...

en: Email Address:
pl: Adres e-mail:

en: Empty %u groups
pl: Wyczyszczenie %u grup

en: Empty group "%s"
pl: Wyczyszczenie grupy "%s"

en: Error
pl: Błąd

en: Error reading "%s".
pl: Błąd przy odczycie "%s".

en: Error reading "%s": %s.
pl: Błąd przy odczycie "%s": "%s".

en: Error reading file `%s'
pl: Błąd przy odczycie z pliku "%s"

en: Error reading from socket.
pl: Błąd przy odczycie z gniazda.

en: Error renaming `%s' as `%s': %s.
pl: Błąd przy zmianie nazwy "%s" na "%s": %s

en: Error saving article "%s" (is %s full?)
pl: Błąd przy zapisie artykułu "%s" (być może %s jest pełny)

en: Error writing to socket.
pl: Błąd przy zapisie do gniazda.

en: Error: reading from socket returned %d.
pl: Błąd: odczyt z gniazda zwrócił %d.

en: Expand Selected Threads
pl: Rozwija zaznaczone wątki

en: Expand all Thread_s
pl: Rozwiń wsz_ystkie wątki

en: Expand all Threads
pl: Rozwija zaznaczone wątki

en: Expired %u articles from `%s'
pl: Wygaśnięcie %u artykułów z grupy "%s"

en: Export .newsrc...
pl: Eksportuje .newsrc...

en: Exported %d groups (%d subscribed) to `%s'
pl: Wyeksportowanie %d grup (%d zaprenumerowanych) do "%s"

en: External Editor
pl: Zewnętrzny edytor

en: External Editor (%t will be replaced with filename)
pl: Zewnętrzy edytor (%t będzie zastąpione nazwą pliku)

en: External Web Browser (%s will be replaced with URL)
pl: Przeglądarka WWW (%s będzie zastąpione przez URL)

en: Failed
pl: Nie powiodło się

en: Fetched %u headers for `%s'
pl: Pobranie %u nagłówków dla "%s"

en: Fil_l/Wrap Article Body
pl: _Justowanie/zawijanie treści artykułu

en: Fill articles for reading at column
pl: Wypełniaj artykuły do czytania do kolumny

en: Fill/Wrap Article Body
pl: Przełącza justowanie/zawijanie treści artykułu

en: Filter Name:
pl: Nazwa filtru:

en: Filter Tool.
pl: Narzędzia filtrów.

en: Filter_s...
pl: _Filtry...

en: Filtering Articles
pl: Filtrowanie artykułów

en: Filters
pl: Filtry

en: Find:
pl: Znajdź:

en: Flag Selected Articles
pl: Znakuje zaznaczone artykuły

en: Flag Selected Threads
pl: Znakuje zaznaczone wątki

en: Flag T_hreads
pl: Oznakuj _wątki

en: Folder "%s" already exists.
pl: Folder "%s" już istnieje.

en: Folders
pl: Foldery

en: Follow-Up _and Reply
pl: Powtórz _i odpowiedz

en: Followup-To
pl: Powtórz-W

en: Followup-To:
pl: Powtórz-W:

en: Followup-To:
pl: Powtórz-W:

en: Fonts
pl: Czcionki

en: For example: John Doe
pl: Na przykład: Onufry Zagłoba

en: For example: UUNET Server
pl: Na przykład: Serwer DPNET

en: For example: user@host.com
pl: Na przykład: onufry@dzikiepola.com.pl

en: For_ward article by E-mail
pl: Prześlij _artykuł przez e-mail

en: Forward article by E-mail
pl: Przesyła artykuł przez e-mail

en: From:
pl: Nadawca:

en: From:
pl: Nadawca:

en: Full User Name:
pl: Imię i nazwisko użytkownika:

en: GEOMETRY
pl: GEOMETRIA

en: General
pl: Podstawowe

en: Generate Message-ID
pl: Generowanie ID-wiadomości

en: Get A_ll Articles
pl: Po_bierz wszystkie artykuły

en: Get All Articles
pl: Pobiera wszystkie artykuły

en: Get Bodies along _with Articles:
pl: _Pobieranie treści razem z artykułami:

en: Get Bodies along with Articles
pl: Przełącza pobieranie treści razem z artykułami

en: Get List of _All Groups
pl: Pobierz listę _wszystkich grup

en: Get List of _New Groups
pl: Pobierz listę _nowych grup

en: Get New Articles
pl: Pobiera nowe artykuły

en: Get New Articles in all Su_bscribed Groups
pl: Pobierz now_e artykuły we wszystkich zaprenumerowanych grupach

en: Get New Articles in all Subscribed Groups
pl: Pobierz nowe artykuły we wszystkich zaprenumerowanych grupach

en: Get _New Articles
pl: P_obierz nowe artykuły

en: Getting %d of %d: "%s"
pl: Otrzymywanie %d z %d: "%s"

en: Getting %s for "%s"
pl: Pobieranie: %s z "%s"

en: Getting %s from %s
pl: Pobieranie: %s z %s

en: Getting article `%s' (Message-ID: %s) body failed: %s
pl: Odebranie treści artykułu "%s" (ID-Wiadomości: %s) nie powiodło się: %s

en: Getting header list failed: %s
pl: Odebranie listy nagłówków nie powiodło się %s

en: Global Settings
pl: Ustawienia globalne

en: Go Online for Server "%s"?
pl: Otworzyć połączenie dla serwera "%s"?

en: Got %d groups for server `%s'
pl: Odebranie %d grup dla "%s"

en: Got %d new groups
pl: Odebranie %d nowych grup

en: Got %d news groups for "%s"
pl: Odebranie %d grup dyskusyjnych dla "%s"

en: Got %s descriptions for "%s"
pl: Odebranie %s opisów grup dla "%s"

en: Got %s groups for "%s"
pl: Odebranie %s grup dla "%s"

en: Got %u groups for "%s"
pl: Odebranie %u grup dla "%s"

en: Got unexpected response from mail server: expected %d; got %s
pl: Otrzymano nieoczekiwaną odpowiedź od serwera pocztowego: oczekiwano %d; otrzymano %s

en: Group Name
pl: Nazwa grupy

en: Group Properties
pl: Ustawienia grupy

en: Group list font
pl: Czcionka listy grup

en: Grouplist Pane
pl: Panel listy grup

en: Groups
pl: Grupy

en: HEY you forgot to put a message here! :)
pl: HEJ, zapomniałeś wpisać wiadomość! :)

en: Handshake failed: %s
pl: Uzgodnienie nie powiodło się: %s

en: Handshake: %s
pl: Uzgadnianie: %s

en: Handshaking with mail server
pl: Ustanawianie połączenia z serwerem pocztowym

en: Headers to Show
pl: Nagłówki do wyświetlania

en: Help
pl: Pomoc

en: Hit Ratio
pl: Współczynnik trafień

en: I have no idea what I'm doing with Article ``%s''
pl: Nie wiadomo, co zrobić z artykułem "%s"

en: INFORMATION: Please be aware that posts to "%s" will not appear until approved by the group's moderator.
pl: INFORMACJA: Publikacje wysyłane do "%s" nie pojawią się do czasu zaaprobowania ich przez moderatora grupy.

en: Idle Seconds Before Timeout:
pl: Liczba sekund jałowego oczekiwania:

en: If enabled, this rule will be applied to headers when they are downloaded.
pl: Jeśli aktywna, to reguła będzie stosowana do nagłówków kiedy są one pobirane.

en: If this disabled, the user will be prompted in a dialog to choose which posts to use.
pl: Jeśli opcja jest nieaktywna, użytkownik będzie pytany o to, której części użyć.

en: If this field contains the string "%s", the URL to be viewed is substituted there.
     
    If this field is left blank, then your $BROWSER environmental variable will be used (see http://www.tuxedo.org/~esr/BROWSER/).  If that isn't set either, then the default Gnome setting will be used.
pl: Jeśli to pole zawiera tekst "%s", to w jego miejsce zostanie podstawiony URL, z którym ma nastąpić połączenie.
     
    Jeśli pole jest puste, to zostanie użyta zmienna środowiskowa $BROWSER (patrz http://www.tuxedo.org/~esr/BROWSER/). Jeśli zmienna nie została ustawiona, wtedy zostanie wykorzystane domyślne ustawienie Gnome.

en: If this is disabled, Pan will not wrap the original message when creating the reply.
pl: Jeśli opcja jest nieaktywna, PAN nie będzie zawijał oryginalnej wiadomości przy tworzeniu odpowiedzi.

en: If you belong to an organization and would like for your organization's name to appear with your posts, type in your organization name below.  This information is optional, you may leave it blank.
pl: Jeśli należysz do jakiejś organizacji i chcesz, aby jej nazwa pojawiała się w twoich publikacjach, wpisz poniżej jej nazwę.  Informacja ta jest opcjonalna, nie musisz jej podawać.

en: If you must log on to your news (NNTP) server, then select the check box below.
pl: Jeśli musisz się logować do serwera news (NNTP), zaznacz poniższą kontrolkę.

en: Ignore Selected Threads
pl: Ignoruje zaznaczone wątki

en: Ignored
pl: ignorowany

en: Ignored Threads
pl: Wątki ignorowane

en: Import .newsrc...
pl: Importuje .newsrc...

en: Import/Export .newsrc files automatically
pl: Importuj/Eksportuj pliki .newsrc automatycznie

en: Imported %d groups (%d new) from `%s'
pl: Zaimportowano %d grup (%d nowych) z "%s"

en: Incomplete Attachments
pl: niekompletne załączniki

en: Incomplete Profile.
pl: Profil niekompletny.

en: Invalid folder name: "%s"
pl: Niepoprawna nazwa folderu: "%s"

en: Layout
pl: Wygląd

en: Lead Programmer
pl: Główny programista

en: Left Mouse Button:
pl: Lewy przycisk myszy:

en: License
pl: Licencja

en: Lines
pl: Wiersze

en: List Newsgroups failed: %s
pl: Listowanie grup nie powiodło się: %s

en: Lo_g Viewer...
pl: Przeglądarka _dziennika...

en: Load Articles When Selected:
pl: Przełącza pobieranie artykułów po zaznaczeniu

en: Loaded %d articles for group `%s' in %.1f seconds (%.0f art/sec)
pl: Pobranie %d artykułów dla grupy "%s" w %.1f sekund (%.0f art/sec)

en: Loaded %d groups for server `%s' in %.1f seconds (%.0f groups/sec)
pl: Pobranie %d grup(y) dla serwera `%s' w %.1f sekund (%.0f grup/sek)

en: Loaded %d of %d articles
pl: Pobranie %d z %d artykułów

en: Loading %s
pl: Pobieranie %s

en: Loading %u of %d groups
pl: Pobieranie %u z %d grup

en: Loading Group "%s"
pl: Pobieranie grupy "%s"

en: Loading group `%s'
pl: Pobieranie grupy "%s"

en: Loads Article
pl: Pobiera artykuł

en: Loads Group
pl: Pobiera grupę

en: Location
pl: Położenie

en: Log Entry
pl: Wpis dziennika

en: Lost connection to server
pl: Zerwane połączenie z serwerem

en: MODE READER check failed: %s
pl: Nie można dokonać sprawdzenia przy użyciu polecenia MODE READER: %s

en: Mail Feedback to the Pan Authors
pl: Wysyła informację zwrotną do autorów PAN-a

en: Mail Sent!
pl: Poczta wysłana!

en: Mail Server
pl: Serwer pocztowy

en: Mail Server Not Ready
pl: Serwer pocztowy nie jest gotowy

en: Mail To:
pl: Poczta Do:

en: Mailing Article ``%s''
pl: Wysyłanie artykuł "%s"

en: Make this the default profile for mail
pl: Uczyń ten profil domyślnym dla poczty

en: Make this the default profile for news
pl: Uczyń ten profil domyślnym dla news

en: Many thanks to the following people, whose contributions
    are a large part of why Open Source software development
    is so fun.
    
    Pan %s Translations
    %s
    
    Pan %s Code or Patches
    %s
    
    Pan %s Suggestions and Testing
    %s
    
    If you should have been in this list but you're not,
    send us mail and we'll add you next time.
    
    Contributors to previous versions are listed at
    http://pan.rebelbase.com/CREDITS
pl: Wiele podziękowań należy się wymienionym niżej osobom.
    To współpraca z nimi w dużej mierze powoduje, że tworzenie
    oprogramowania Open Source jest takie fajne.
    
    PAN %s tłumaczenia
    %s
    
    PAN %s kod lub łaty
    %s
    
    PAN %s sugestie i testowanie
    %s
    
    Jeśli powinieneś znajdować się na tej liście, ale cię nie ma,
    przyślij nam email, a dodamy cię następnym razem.
    
    Współpracownicy z poprzednich wersji są wymienieni w
    http://pan.rebelbase.com/CREDITS

en: Many users prefer to save memory and disk space by only keeping subscribed groups in their .newsrc file.
pl: Wielu użytkowników, dla zaoszczędzenia pamięci i miejsca na dysku, preferuje przechowywanie w swoim pliku .newsrc tylko zaprenumerowanych grup.

en: Mark All Articles in Selected Groups as Read
pl: Oznacza wszystkie artykuły w zaznaczonej grupie jako przeczytane

en: Mark Selected Articles as Read
pl: Oznacza zaznaczone artykuły jako przeczytane

en: Mark Threads as Read
pl: Zaznacz wątek jako przeczytany

en: Mark Threads as U_nread
pl: Zaznacz wątki jako _nieprzeczytane

en: Mark Threads as Unread
pl: Zaznacz wątki jako nieprzeczytane

en: Mark _Threads as Read
pl: Zaznacz wą_tek jako przeczytany

en: Mark as
pl: Zaznacz jako

en: Mark as Unread
pl: Zaznacz jako nie przeczytane

en: Mark as _Unread
pl: Zaznacz jako nie p_rzeczytane

en: Maximum
    Connections
pl: Maksimum
    połączeń

en: Maximum Number of Task Retries before Giving Up
pl: Maksymalna liczba wznowień zadań przed zaniechaniem

en: Maximum Total Number of Connections
pl: Maksymalna liczba wszystkich połączeń

en: Megs
pl: MB

en: Message
pl: Wiadomość

en: Message Body
pl: Treść wiadomości

en: Message Body (Monospace)
pl: Treść wiadomości (równomierna)

en: Message ID FQDN:
pl: ID FQDN wiadomości:

en: Message-ID
pl: ID-Wiadomości

en: Message-ID doesn't match phrase `%s'
pl: ID-Wiadomości nie pasuje do wyrażenia "%s"

en: Message-ID doesn't match regular expression `%s'
pl: ID-Wiadomości nie pasuje do wyrażenia regularnego "%s"

en: Message-ID matches phrase `%s'
pl: ID-Wiadomości pasuje do wyrażenia "%s"

en: Message-ID matches regular expression `%s'
pl: ID-Wiadomości pasuje do wyrażenia regularnego "%s"

en: Message-Id
pl: ID-Wiadomości

en: Message-Id:
pl: ID-Wiadomości:

en: Middle Mouse Button:
pl: Środkowy przycisk myszy:

en: Misc
pl: Różne

en: Mo_ve to Folder
pl: Przenieś do fol_deru

en: More Headers
pl: Więcej nagłówków

en: Most Recent Headers
pl: najświeższych nagłówków

en: Move Down
pl: Przenieś niżej

en: Move Selected Task(s) Down
pl: Przenosi zaznaczone zadania w dół

en: Move Selected Task(s) To Bottom
pl: Przenosi zaznaczone zadania na koniec

en: Move Selected Task(s) To Top
pl: Przenosi zaznaczone zadania na początek

en: Move Selected Task(s) Up
pl: Przenosi zaznaczone zadania w górę

en: Move Thread to Folder
pl: Przenieś wątek do folderu

en: Move Up
pl: Przenieś wyżej

en: Move the selected line down one line
pl: Przenosi zaznaczony wiersz o pozycję niżej

en: Move the selected line up one line
pl: Przenosi zaznaczony wiersz o pozycję wyżej

en: Move to Folder
pl: Przenosi do folderu

en: Move to the Next Group with Unread Messages.
pl: Przechodzi do następnej grupy z nie czytanymi wiadomościami.

en: Move to the Next Group.
pl: Przechodzi do następnej grupy.

en: Mute Quoted Text
pl: Ukrywaj cytowany tekst

en: Mute _Quoted Text
pl: _Ukrywanie cytowanego tekstu

en: My server requires a password.
pl: Mój serwer wymaga hasła.

en: My server requires my username and password
pl: Serwer wymaga loginu i hasła

en: NNTP Article "%s" (%d of %d) not posted.
pl: Artykuł NNTP "%s" (%d z %d) nie został opublikowany.

en: NNTP Article "%s" (%d of %d) posted.
pl: Artykuł NNTP "%s" (%d z %d) został opublikowany.

en: NNTP handshake failed: %s
pl: Uzgadnianie NNTP nie powiodło się: %s

en: NONE OF:
pl: NIE WSZYSTKIE Z:

en: NOT ANY OF:
pl: ŻADNE Z

en: Name
pl: Nazwa

en: Negate
pl: Negacja

en: Negate the selected line
pl: Neguje zaznaczony wiersz

en: Neither Watched nor Ignored
pl: nie obserwowany ani ignorowany

en: New %lu of %lu
pl: Nowych %lu z %lu

en: New Articles / Articles with New Replies
pl: Nowe artykuły / artykuły z nowymi odpowiedziami

en: New Folder Name:
pl: Nazwa nowego folderu:

en: New Groups
pl: Nowe grupy

en: New Profile
pl: Nowy profil

en: New Rule
pl: Nowa Reguła

en: New connection %p for %s, port %d, sockfd %d
pl: Nowe połączenie %p dla %s, port %d, sockfd %d

en: New groups retrieval failed: %s
pl: Wyszukiwanie nowych grup nie powiodło się: %s

en: New...
pl: Nowy...

en: News (NNTP) server:
pl: Serwer news (NNTP):

en: News Server
pl: Serwer news

en: News server connection count: %d
pl: Liczba połączeń do serwera news: %d

en: Newsgroups
pl: Grupy

en: Newsgroups (if more than one group)
pl: Grupy (jeśli jest więcej niż jedna)

en: Newsgroups:
pl: Grupy:

en: Newsreader
pl: Czytnik nowin

en: Newsreader:
pl: Czytnik nowin:

en: Next Article
pl: Następny Artykuł

en: Next G_roup
pl: Następna g_rupa

en: Next Threa_d
pl: Następny wą_tek

en: Next Thread
pl: Następny wątek

en: Next Unread Article
pl: Następny nie czytany artykuł

en: Next Unread Thread
pl: Następny nie czytany wątek

en: Next Unread _Group
pl: Następna nie czytana _grupa

en: Next Unread _Thread
pl: Następny nie czytany _wątek

en: Next _Article
pl: Następny _Artykuł

en: No Address
pl: Brak adresu

en: No Attachments
pl: brak załączników

en: No Connections
pl: Brak połączeń

en: No Custom Filter
pl: Brak własnych filtrów

en: No Filename
pl: Brak nazwy pliku

en: No Known Recipients
pl: Brak znanych odbiorców

en: No Recipients!
pl: Brak odbiorców!

en: No Sender Specified!
pl: Brak nadawcy!

en: No Servers Defined
pl: Brak zdefiniowanych serwerów

en: No Tasks
pl: Brak zadań

en: No articles found for group "%s"
pl: Nie znalaziono artykułów dla grupy "%s"

en: No email address provided; generating message-id with domain "%s"
pl: Nie podano adresu e-mail; generowanie message-id z domeny "%s"

en: No new articles in group "%s"
pl: Nie ma nowych artykułów w grupie "%s"

en: No supported authentication mechanism
pl: Brak obsługiwanego mechanizmu uwierzytelniania

en: Not Named
pl: Nie nazwany

en: Not Queued
pl: Nie jest w kolejce

en: OR
pl: LUB

en: Offline
pl: Brak połączenia

en: Old Articles with no New Replies
pl: Stare artykuły bez nowych odpowiedzi

en: On %d, %n wrote:
pl: %d, %n napisał(a):

en: On the Fly
pl: w locie

en: Online Settings
pl: Ustawienia połączeń

en: Online Status
pl: Status połączenia

en: Online Users _Manual
pl: _Podręcznik użytkownika

en: Online Users _Manual...
pl: _Podręcznik użytkownika...

en: Online/Offline Settings...
pl: Ustawienia połączeń...

en: Open Attachment...
pl: Otwórz załącznik...

en: Open the Connection Manager
pl: Otwórz menedżera połączeń

en: Open the Log Viewer
pl: Otwiera przeglądarkę dziennika

en: Open the Status Log
pl: Otwórz dziennik

en: Open the Task Manager
pl: Otwiera menedżera zadań

en: Optional Information
pl: Inforamcje opcjonalne

en: Options
pl: Opcje

en: Organization:
pl: Organizacja:

en: Pan %s Started
pl: PAN %s został uruchomiony

en: Pan %s Task Manager
pl: PAN %s - menedżer zadań

en: Pan %s Task Manager (%d Queued, %d Running)
pl: PAN %s menedżer zadań (%d w kolejce, %d wykonywanych)

en: Pan %s Task Manager (%d Queued, %d Running, %d Failed)
pl: PAN %s menedżer zadań (%d w kolejce, %d wykonywanych, %d błędnych)

en: Pan - Log Viewer
pl: PAN - podgląd dziennika

en: Pan - Task Manager
pl: PAN - menedżer zadań

en: Pan Setup Wizard
pl: PAN - kreator konfiguracji

en: Pan _Homepage
pl: _Witryna domowa PAN-a

en: Pan _Homepage...
pl: _Witryna domowa PAN-a...

en: Pan found multiple copies of some of the parts of this post.
    Please select the parts to use for this save.
pl: PAN znalazł wiele kopii niektórych części tej publikacji.
    Wybierz części, które mają zostać użyte do zapisania.

en: Pan should ask before going online
pl: PAN powinien zadać pytanie przed nawiązaniem połączenia

en: Pan should go online as needed without asking
pl: PAN powinien nawiązać połączenie bez pytania

en: Pan should quietly stay offline until told otherwise
pl: PAN powinien pozostawać rozłączony, do otrzymania innego polecenia

en: Pan skipped %d corrupt headers from the local cache for group %s.
    You may want to empty this group and download fresh headers.
pl: PAN pominął %d uszkodzonych nagłówków z lokalnego cache'u dla grupy %s.
    Powinieneś spróbować opróżnić tę grupę i pobrać świeże nagłówki.

en: Pan: Download Headers for group `%s'
pl: PAN: Pobieranie nagłówków dla grupy "%s"

en: Pan: Edit Filter
pl: PAN: Modyfikacja filtru

en: Pan: Edit Profile
pl: PAN: Modyfikacja profilu

en: Pan: Edit Rule
pl: PAN: Modyfikacja reguły

en: Pan: Export .newsrc File
pl: PAN: Eksport pliku .newsrc

en: Pan: Filter Out Articles
pl: PAN: Filtrowanie artykułów

en: Pan: Filters
pl: PAN: Filtry

en: Pan: Find Message
pl: PAN: Znajdź wiadomość

en: Pan: Import .newsrc File
pl: PAN: Import pliku .newsrc

en: Pan: New/Edit Server
pl: PAN: Nowy/Modyfikuj serwer

en: Pan: Preferences
pl: PAN: Preferencje

en: Pan: Print
pl: PAN: Drukowanie

en: Pan: Profile
pl: PAN: Profile

en: Pan: Rules
pl: PAN: Reguły

en: Pan: Save Multipart Message
pl: PAN: Zapisz wiadomość wieloczęściową

en: Parent Article
pl: Nadrzędny artykuł

en: Password
pl: Hasło

en: Password:
pl: Hasło:

en: People can reply to your posts by sending you an e-mail message at the following address.
pl: Ludzie mogą odpowiadać na Twoje publikacje wysyłając e-mail pod wskazany adres.

en: Per-Server Settings
pl: Ustawienia dla serwera

en: Pipe read failed
pl: Nie można odczytać z potoku

en: Please Select a Folder from the Group list.
pl: Wybierz folder z listy grup.

en: Please don't begin folders with "pan."; it confuses me terribly.
pl: Proszę, nie zaczynaj folderów od "pan."; wprawia mnie to w zakłopotanie.

en: Please enter the name of the mail server to use when sending e-mail messages.
pl: Wprowadź nazwę serwera używanego do wysyłania poczty elektronicznej.

en: Post To Groups:
pl: Opublikuj W Grupach:

en: Post a new message to the current group.
pl: Publikuje nową wiadomość w bieżącej grupie.

en: Post a reply to the message on the news server.
pl: Publikuje odpowiedź na wiadomość na serwerze news.

en: Post anyway, despite these problems?
pl: Czy publikować pomimo tych problemów?

en: Post anyway, despite this problem?
pl: Czy publikować pomimo tego problemu?

en: Posting Article ``%s''
pl: Publikowanie artykułu "%s"

en: Posting and Mailing Article ``%s''
pl: Publikowanie i wysyłanie artykułu "%s"

en: Posting article "%s" part %d of %d.
pl: Publikowanie artykułu "%s", część %d z %d.

en: Posting complete: %s
pl: Publikowanie zakończone: %s

en: Posting failed: %s
pl: Publikowanie nie powiodło się: %s

en: Pr_ofiles...
pl: Pr_ofile...

en: Pre_vious Article
pl: Poprzedni arty_kuł

en: Preparing to Send Mail
pl: Przygotowanie do wysłania poczty

en: Previo_us Thread
pl: Popr_zedni wątek

en: Previous Article
pl: Poprzedni artykuł

en: Previous Thread
pl: Poprzedni wątek

en: Print
pl: Drukuj

en: Print Command:
pl: Polecenie drukowania:

en: Priority
pl: Priorytet

en: Processing "%s"
pl: Przetwarzanie "%s"

en: Profile
pl: Profil

en: Profile Information
pl: Inforamcje o profilu

en: Profile Name
pl: Nazwa profilu

en: Profile Name:
pl: Nazwa profilu:

en: Profiles Tool.
pl: Narzędzia profili.

en: Programmer
pl: Programista

en: Programmer & Documentation
pl: Programista & dokumentacja

en: Programmer, 0.6 - 0.7
pl: Programista, 0.6 - 0.7

en: Project Originator, Programmer
pl: Inicjator projektu, programista

en: QUIT failed: %s
pl: Polecenie QUIT nie powiodło się: %s

en: Queued
pl: W kolejce

en: Quoted Text 1
pl: Cytowany tekst 1

en: Quoted Text 2
pl: Cytowany tekst 2

en: Quoted Text 3
pl: Cytowany tekst 3

en: Read
pl: Przeczytane

en: Read Articles with no Unread Replies
pl: Przeczytane artykuły bez nieprzeczytanych odpowiedzi

en: Rebuilding Header Pane...
pl: Przebudowa panelu nagłówków...

en: References (if article is a reply)
pl: Odwołania (jeśli artykuł jest odpowiedzią)

en: References:
pl: Odwołania:

en: Refiltering Articles
pl: Ponowne filtrowanie artykułów

en: Refresh Article Counts
pl: Odświeża liczniki artykułów

en: Refresh Article _Counts
pl: Odśwież _liczniki artykułów

en: Refresh a list of groups from the selected servers.
pl: Odświeża listę grup z zaznaczonych serwerów.

en: Refreshing Group "%s"
pl: Odświeżanie grupy "%s"

en: Refreshing group `%s'
pl: Odświeżanie grupy "%s"

en: Regular Expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Reloading Group
pl: Ponowne pobieranie grup

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove all Articles from Selected Groups
pl: Czyści wszystkie artykuły z zaznaczonych grup

en: Remove all messages from "%s"?
pl: Czy usunąć wszystkie wiadomości z grupy "%s"?

en: Remove all messages from these %u groups?
pl: Czy usunąć wszystkie wiadomości z %u grup?

en: Remove the selected filter
pl: Usuwa zaznaczony filtr

en: Remove the selected profile
pl: Usuwa zaznaczony profil

en: Remove the selected rule.
pl: Usuwa zaznaczoną regułę.

en: Removed %d articles from local cache
pl: Usunęcie %d artykułów z lokalnego cache'u

en: Reply To:
pl: Odpowiedz Do:

en: Reply-To (if different from Author)
pl: Odpowiedz-Do (jeśli różni się od pola Autor)

en: Reply-To:
pl: Odpowiedz-Do:

en: Reply-To:
pl: Odpowiedz-Do:

en: Report a _Bug...
pl: _Zgłoszenie błędu (w języku angielskim)...

en: Requeue selected failed Task(s)
pl: Przywraca zaznaczone błędne zadania

en: Required Information
pl: Wymagane inforamcje

en: Reserve
pl: Rezerwacja

en: Reserve a connection
    for reading articles
pl: Rezerwuj połączenie
    do czytania artykułów

en: Reset "new message" counter
pl: Resetowanie licznika nowych wiadomości

en: Reset "new message" counters
pl: Resetowanie liczników nowych wiadomości

en: Resorting Articles
pl: Ponowne sortowanie artykułów

en: Retrieving %d new groups for "%s"
pl: Odnalezienie %d nowych grup dla "%s"

en: Retrieving 0 new groups for "%s"
pl: Odnalezienie 0 nowych grup dla "%s"

en: Rewrap
pl: Ponowne zawijanie

en: Rewrap all the text in the Message Body.
pl: Ponownie zawija cały tekst w treści wiadomości.

en: Rot13 Article Body
pl: Rot13 treści artykułu

en: Rot13 Selected Text
pl: Wykonuje Rot13 na zaznaczonym tekście

en: Rule Name:
pl: Nazwa reguły:

en: Rule applies to all newsgroups
pl: Reguła stosowana dla wszystkich grup

en: Rule applies to specific newsgroups:
pl: Reguła stosowana dla określonych grup:

en: Rule applies to:
pl: Reguła stosowana dla:

en: Rules
pl: Reguły

en: Rules Tool.
pl: Narzędzia reguł.

en: Running
pl: Praca

en: SMTP Port:
pl: Port SMTP:

en: SMTP Server:
pl: Serwer SMTP:

en: S_kip Uncached Articles:
pl: _Pomijanie artykułów nie będących w pamięci podręcznej:

en: Same as --debug-socket
pl: Tak samo jak --debug-socket

en: Sampling %d articles
pl: Próbkowanie %d artykułów

en: Sampling %lu of %lu
pl: Próbkowanie %lu z %lu

en: Save
pl: Zapisz

en: Save Articles (A_ttachments only)
pl: Zapisz artykuły (_tylko załączniki)

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: Save Profile
pl: Zapisz profil

en: Save _Articles
pl: _Zapisz artykuły

en: Save attchments in:
pl: Zapisz załączniki w:

en: Save message to file
pl: Zapisuje wiadomość do pliku

en: Save the log to file
pl: Zapisuje dziennik do pliku

en: Save the selected articles and their attachments.
pl: Zapisuje zaznaczone artykuły i ich załączniki.

en: Save the selected articles' attachments.
pl: Zapisuje załączniki zaznaczonych artykułów.

en: Save this log to a file.
pl: Zapisuje dziennik do pliku.

en: Saved "%s"
pl: Zapisanie "%s"

en: Saved %d articles in "%s" in %.1f seconds (%.0f art/sec)
pl: Zapisanie %d artykułów w "%s" w %.1f sekund (%.0f art/sec)

en: Saved %d groups in "%s" in %.1f seconds (%.0f groups/sec)
pl: Zapisanie %d grup(y) w "%s" w %.1f sekund (%.0f grup/sek)

en: Saved %d of %u groups
pl: Zapisanie %d z %u grup

en: Saved article body to `%s'
pl: Zapisanie treści artykułu do "%s"

en: Saving "%s"
pl: Zapisywanie "%s"

en: Saving group `%s'
pl: Zapisywanie grupy "%s"

en: See http://pan.rebelbase.com/regexp.txt for a tutorial on how to use regular expressions.  If regular expressions are turned off, a simple case-insensitive wildcard match is used.
pl: Zajrzyj na http://www.rebelbase.com/regexp.txt do podręcznika opisującego sposób używania wyrażeń regularnych. Jeśli są one wyłączone, używane jest dopasowanie z symbolami wieloznacznymi ignorujące wielkość liter.

en: Select .newsrc File to Read:
pl: Wybierz plik .newsrc do odczytania:

en: Select .newsrc File to Write:
pl: Wybierz plik .newsrc do zapisania:

en: Select Article _Body
pl: Zaznacz treść artykułu

en: Select Filter:
pl: Wybierz filtr:

en: Select all Arti_cles
pl: Wy_bierz wszystkie artykuły

en: Select all Articles in the Article List
pl: Wybiera wszystkie artykuły z listy

en: Select all Groups in the Group List
pl: Wybiera wszystkie grupy z listy

en: Select all _Groups
pl: _Wybierz wszystkie grupy

en: Selected layout:
pl: Wybrany układ:

en: Selection
pl: Zaznaczanie

en: Selects Article
pl: Wybiera artykuł

en: Selects Group
pl: Zaznaczanie grup

en: Send Later
pl: Wyślij później

en: Send Messages Queued in "pan.sendlater"
pl: Wysyła wiadomości z folderu "pan.wyślij__później"

en: Send Now
pl: Wyślij teraz

en: Send Pending _Messages
pl: _Wyślij oczekujące wiadomości

en: Send a reply both to the author in mail, and to the news server.
pl: Wysyła odpowiedzi do autora pocztą i na serwer news.

en: Send outgoing messages to stdout instead of smtp/nntp servers for debugging purposes.
pl: Wysyłaj wychodzące wiadomości na stdout zamiast do serwerów smtp/nntp dla celów odpluskwiania.

en: Send this Message Later
pl: Wyślij wiadomość później

en: Send this Message Now
pl: Wyślij wiadomość natychmiast

en: Sending 'stay connected' request
pl: Wysyłanie żądania "utrzymaj połączenie"

en: Sending Mail
pl: Wysyłanie poczty

en: Server
pl: Serwer

en: Server "%s" is Offline; no new tasks will be processed
pl: Serwer "%s" jest rozłączony; nowe zadania nie będą przetwarzane

en: Server "%s" is Online
pl: Serwer "%s" jest połączony

en: Server Address
pl: Adres serwera

en: Server Information
pl: Inforamcje o serwerze

en: Server Port
pl: Port serwera

en: Servers
pl: Serwery

en: Servers - Mail
pl: Serwery - poczta

en: Servers - News
pl: Serwery - nowiny

en: Set Per-Server Connection Limits
pl: Ustawia limit połączeń z serwerem

en: Set the properties for the selected group.
pl: Zmienia ustawienia zaznaczonej grupy.

en: Sho_w Group Pane
pl: Wyświetlanie panelu grup

en: Show All Headers in Article Pane
pl: Przełącza wyświetlanie wszystkich nagłówków w panelu artykułów

en: Show All _Headers in Article Pane
pl: Wyświetlanie _wszystkich nagłówków w panelu artykułów

en: Show Art_icle Pane
pl: Wyświetlanie panelu artykułów

en: Show Article Pane
pl: Przełącza wyświetlanie panelu artykułów

en: Show Articles Neither Queued nor Saved
pl: Bez wyświetlania artykułów w kolejce lub zapisanych

en: Show Articles posted by Me
pl: Wyświetlanie artykułów opublikowanych przeze mnie

en: Show Articles posted by Others
pl: Wyświetlanie artykułów opublikowanych przez innych

en: Show Articles which are Cached Locally
pl: Wyświetlanie artykułów przechowywanych lokalnie

en: Show Articles which are not Cached Locally
pl: Wyświetlanie artykułów nie przechowywanych lokalnie

en: Show Complete Binary Articles
pl: Wyświetlanie kompletnych artykułów binarnych

en: Show Group Pane
pl: Przełącza wyświetlanie panelu grup

en: Show Hea_der Pane
pl: Wyświetlanie panelu nagłówków

en: Show Header Pane
pl: Przełącza wyświetlanie panelu nagłówków

en: Show Ignored Threads
pl: Wyświetlanie ignorowanych wątków

en: Show Incomplete Binary Articles
pl: Wyświetlanie niekompletnych artykułół binarnych

en: Show Matching Articles
pl: Artykuły pasujące do wzorca

en: Show Matching Articles and References
pl: Artykuły i odwołania pasujące do wzorca

en: Show Matching Articles and Replies
pl: Artykuły i odpowiedzi pasujące do wzorca

en: Show New Articles
pl: Wyświetlanie nowych artykułów

en: Show Old Articles
pl: Wyświetlanie starych artykułół

en: Show Queued Articles
pl: Wyświetlanie artykułów w kolejce

en: Show Read Articles
pl: Wyświetlanie przeczytanych artykułów

en: Show Saved Articles
pl: Wyświetlanie zapisanych artykułów

en: Show Text Articles
pl: Wyświetlanie artykułów tekstowych

en: Show Threads Neither Watched nor Ignored
pl: Bez wyświetlania wątków obserwowanych lub ignorowanych

en: Show Threads with Matching Articles
pl: Wątki zawierające artykuły paujące do wzorca

en: Show Unread Articles
pl: Wyświetlanie nie przeczytanych artykułów

en: Show Watched Threads
pl: Wyświetlanie obserwowanych wątków

en: Show a_lert:
pl: Wyświetl komunikat:

en: Show in Filter Menu
pl: Wyświetlaj w menu Filtr

en: Show only the first part of complete multipart binary posts
pl: Wyświetlaj tylko pierwszą część z wieloczęściowej publikacji binarnej

en: Signature File:
pl: Plik sygnatury:

en: Skip Uncached Articles:
pl: Pomijanie artykułów nie będących w pamięci podręcznej:

en: Smooth Scrolling at speed:
pl: Równomierne przewijanie o prędkości:

en: Sorting Articles
pl: Sortowanie artykułów

en: Space Reading
pl: Czytanie spacją

en: Specify and Download Articles
pl: Określa i pobiera artykuły

en: Specify the geometry of the window.
pl: Określa geometrię okna.

en: Status
pl: Stan

en: Subject
pl: Temat

en: Subject doesn't match the phrase `%s'
pl: Temat nie pasuje do wyrażenia "%s"

en: Subject doesn't match the regex `%s'
pl: Temat nie pasuje do wyrażenia regularnego "%s"

en: Subject matches the phrase `%s'
pl: Temat pasuje do wyrażenia "%s"

en: Subject matches the regex `%s'
pl: Temat pasuje do wyrażenia regularnego "%s"

en: Subject:
pl: Temat:

en: Subject:
pl: Temat:

en: Submit a Pan Bug Report to the GNOME Bug Tracker
pl: Przesyła raport o błędzie do "GNOME Bug Tracker"

en: Subscribe
pl: Prenumeruje

en: Subscribed
pl: Zaprenumerowane

en: Subscribed Groups
pl: Zaprenumerowane grupy

en: Subscribed Newsgroups
pl: Zaprenumerowane grupy

en: Supersede Selected Article which you Posted
pl: Zastępuje zaznaczony artykuł (opublikowany przez ciebie)

en: T_op of Thread
pl: Po_czątek wątku

en: Tasks: %u/%u
pl: Zadania: %u/%u

en: Test Sound
pl: Testuj dźwięk

en: Thank you for trying Pan!
     
    If you are new to Usenet,
    http://pan.rebelbase.com/intro.php
    is a starting point to see what Usenet is,
    where to find a free news server,
    and how to use Pan.
     
    Since this is your first time running Pan,
     we'll need to gather some information.
pl: Dziękujemy za wypróbowanie programu PAN!
     
    Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem Usenetu,
    to strona http://pan.rebelbase.com/intro.php jest miejscem,
    w którym możesz się dowiedzieć czym jest Usenet,
    gdzie znaleźć darmowy serwer news
    i jak używać programu PAN.
     
    Ponieważ uruchomiasz PAN-a po raz pierwszy
    zbierzemy od ciebie kilka informacji.

en: Thanks
pl: Podziękowania

en: Thanks to
pl: Podziękowania

en: The Queue is Paused
pl: Kolejka jest zatrzymana

en: The Queue is not Paused
pl: Kolejka nie jest zatrzymana

en: The Task Manager is Empty
pl: Menedżer zadań jest pusty

en: The cache is used to keep local copies of articles
    to reduce the time connected to the network.
pl: Pamięć podręczna jest używana do przechowywania lokalnych kopii artykułów,
    dzięki czemu skraca się czas połączenia z siecią.

en: The e-mail account where mail replies to your posted message should go.  This is only needed if it differs from the "From" header.
pl: Konto e-mail, gdzie powinny trafiać odpowiedzi na publikowane przez ciebie wiadomości.  Jest to wymagane wtedy, gdy różni się od nagłówka "Nadawca"

en: The group will not be saved -- can't create file "%s"
pl: Grupa nie zostanie zapisana -- nie można stworzyć pliku "%s"

en: The group will not be saved -- can't move "%s" to "%s"
pl: Grupa nie zostanie zapisana -- nie można przenieść "%s" do "%s"

en: The newsgroup or newsgroups where replies to your posted message should go.  This is only needed if it differs from the "Post To Groups" header. 
    To direct all replies to your email address, use "Followup-To: poster"
pl: Grupa lub grupy, gdzie powinny trafić odpowiedzi na wiadomość publikowaną przez ciebie. Jest to wymagane, gdy różni się od nagłówka "Opublikuj W Grupach". 
    Aby skierować wszystkie odpowiedzi na twój adres e-mail, użyj "Powtórz-W: poster"

en: The organization you're associated with.
pl: Organizacja, z którą jesteś związany(a).

en: This filter is still used by the following rules:
    %s
    Please remove this dependency  first.
pl: Ten filtr jest wciąż używany przez następujące reguły:
    %s
    Musisz usunąć te zależności.

en: Thr_ead/Unthread Header Pane
pl: Rozwinięte/zwinięte wątki w pan_elu nagłówków

en: Thread Pane
pl: Panel wątków

en: Thread is ignored
pl: Wątek jest ignorowany

en: Thread is neither watched nor ignored
pl: Wątek nie jest obserwowany ani ignorowany

en: Thread is watched
pl: Wątek jest obserwowany

en: Thread is watched or ignored
pl: Wątek jest obserwowany lub ignorowany

en: Thread isn't ignored
pl: Wątek nie jest ignorowany

en: Thread isn't watched
pl: Wątek nie jest obserwowany

en: Thread/Unthread Header Pane
pl: Przełącza rozwijanie wątków w panelu nagłówków

en: Time
pl: Czas

en: Timed out waiting for the goahead to write to the server.
pl: Przekroczony czas oczekiwania na zapis na serwerze.

en: Timed out waiting for the goahead to write to the server: %s
pl: Przekroczony czas oczekiwania na zapis na serwerze: %s

en: Timed out waiting to read from the server.
pl: Przekroczony czas oczekiwania na czytanie z serwera.

en: Toggling this and restarting Pan is a good idea if your fonts aren't being displayed properly.
pl: Włączenie tej opcji i ponowne uruchomienie PAN-a będzie dobrym pomysłem, jeśli Twoje czcionki nie są wyświetlane poprawnie.

en: Top of Thread
pl: Początek wątku

en: Total
pl: Razem

en: Trace function calls
pl: Śledzenie wywołań funkcji

en: Transfer Rate
pl: Transfer

en: Trying to open URL `%s' with `%s'
pl: Próba otwarcia URL-a "%s" w "%s"

en: Turn line wrap on/off in the Message Body
pl: W(y)łącz zawijanie treści wiadomości

en: Turn on article cache debugging messages.
pl: Włącza informacje odpluskwiające dla pamięci podręcznej artykułów.

en: Turn on attachment decoding debugging messages.
pl: Włącza informacje odpluskwiające dla dekodowania załączników.

en: Turn on debugging of GNKSA code.
pl: Włącza odpluskwianie kodu GNKSA

en: Turn on gui thread lock debugging messages.
pl: Włącza informacje odpluskwiające dla blokowania wątków gui.

en: Turn on most of the generally-useful debug flags.  A good first choice when preparing a bug report.
pl: Włącza większość z najbardziej użytecznych flag odpluskwiania.  To dobry wybór, gdy przygotowywany jest raport o błędach.

en: Turn on newsrc decoding debugging messages.
pl: Włącza informacje odpluskwiające dla dekodowania newsrc.

en: Turn on pan object system debugging messages.
pl: Włącza informacje odpluskwiające dla systemu obiektów PAN-a.

en: Turn on socket input debugging messages.
pl: Włącza informacje odpluskwiające dla gniazda wejściowego.

en: Turn on socket input/output debugging messages.
pl: Włącza informacje odpluskwiające dla gniazda wejściowego/wyjściowego.

en: Turn on socket output debugging messages.
pl: Włącza informacje odpluskwiające dla gniazda wyjściowego.

en: Turn on task scheduler debugging messages.
pl: Włącza informacje odpluskwiające dla zarządcy zadań.

en: Type in a group search string and press ENTER.  Wildcards are allowed.
pl: Wpisz tekst szukania grupy i naciśnij ENTER.  Dozwolone są symbole wieloznaczne.

en: Type in a search string and press ENTER. Wildcards are allowed; see http://pan.rebelbase.com/wildmat.html for more information.
pl: Wpisz tekst szukania grupy i naciśnij ENTER.  Dozwolone są symbole wieloznaczne; więcej informacji znajduje się pod adresem http://pan.rebelbase.com/wildmat.html

en: Type in the name you would like Pan to show when referring to this profile you have just setup.  You can name the profile anything you want to.
pl: Wpisz nazwę profilu, który właśnie skonfigurowałeś. PAN będzie ją wyświetlał, gdy będziesz się odwoływał do tego profilu.  Nazwa jest dowolna.

en: Type the name of your Internet news server.
pl: Wpisz nazwę serwera news.

en: UNKNOWN
pl: NIEZNANY

en: URLs
pl: URL-e

en: Unable to access or create directory "%s"
pl: Nie można stworzyć katalogu "%s" lub brak dostępu do niego

en: Unable to cancel article: Couldn't find matching article in folder `pan.sent'!
pl: Nie można anulować artykułu: Nie można znaleźć pasującego artykułu w folderze "pan.wysłane"!

en: Unable to change file mode
pl: Nie można zmienić uprawnień do pliku

en: Unable to open connection to mail server "%s"
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem pocztowym "%s"

en: Unable to open file `%s'
pl: Nie można otworzyć pliku "%s"

en: Unable to open file `%s' %s
pl: Nie można otworzyć pliku "%s" %s

en: Unable to parse the geometry string "%s"
pl: Nie można rozpoznać napisu opisującego geometrię "%s"

en: Unable to save `%s': the article(s) couldn't be downloaded.
pl: Nie można zdekodować "%s": nie można pobrać artykułu(ów).

en: Unable to set group `%s': %s
pl: Nie można ustawić grupy "%s": %s

en: Unable to supersede article: Couldn't find matching article in folder `pan.sent'!
pl: Nie można zastąpić artykułu: Nie można znaleźć pasującego artykułu w folderze "pan.wysłane"!

en: Unable to update counts for group `%s'
pl: Nie można uaktualnić liczników dla grupy "%s"

en: Unable to write to temp file
pl: Nie można pisać do pliku tymczasowego

en: Unf_lag Selected Articles
pl: _Zdejmij oznakowanie zaznaczonych artykułów

en: Unflag
pl: Zdejmij oznakowanie

en: Unflag Selected Threads
pl: Zdejmuje oznakowanie zaznaczonych wątków

en: Unflag Thr_eads
pl: Zd_ejmij oznakowanie wątków

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unknown Content Type
pl: Nieznany typ zawartości

en: Unknown Encoding
pl: Nieznane kodowanie

en: Unparseable Subject
pl: Nie można wydobyć tematu

en: Unread
pl: Nie czytane

en: Unread Articles / Articles with Unread Replies
pl: Nie czytane artykuły / artykuły z nie czytanymi odpowiedziami

en: Unread Only
pl: Tylko nieprzeczytane

en: Unsubscribe
pl: Porzuca prenumeratę

en: Unsupported authentication mechanism: %s
pl: Nieobsługiwany mechanizm uwierzytelniania: %s

en: Unsupported data version %d for `%s' data file.
    Are you running an old version of Pan by accident?
pl: Niewspierana wersja danych %d dla pliku danych `%s'.
    Uruchomiłeś przez przypadek starą wersję PAN-a?

en: Unsupported data version for %s headers: %d.
    Are you running an old version of Pan by accident?
pl: Niewspierana wersja danych dla %s nagłówków : %d.
    Uruchomiłeś przez przypadek starą wersję PAN-a?

en: Updated counts for %u groups out of %u
pl: Zaktualizowane liczniki dla %u grup z %u

en: Updating Header Pane...
pl: Aktualizowanie panelu nagłówków...

en: Updating article counts for %u groups from server `%s'
pl: Aktualizowanie liczników artykułów dla %u grup z serwera "%s"

en: Use Article Subject
pl: Użyj tematu artykułu

en: Use Custom Filename
pl: Użyj własnej nazwy pliku

en: Use Encoded Filename
pl: Użyj nazwy zakodowanego pliku

en: Use Message-ID
pl: Użyj ID-Wiadomości

en: Use Monospa_ce Font in Article Pane
pl: Używanie równomiernej _czcionki w panelu artykułów

en: Use Monospace Font in Article Pane
pl: Przełącza wyświetlanie równomiernej czcionki w panelu artykułów

en: Use Subject
pl: Użyj Tematu

en: Use System Background
pl: Użyj tła z systemu

en: Use System Foreground
pl: Użyj pierwszego planu z systemu

en: Use gdk_fontset_load instead of gdk_font_load
pl: Używaj gdk_fontset_load zamiast gdk_font_load

en: Use the selected profile to create a new profile
pl: Używa zaznaczonego profilu do utworzenia nowego

en: Usenet posting failed.
pl: Publikacja artykułu nie powiodła się.

en: User Profile
pl: Profil użytkownika

en: Username
pl: Login

en: View Article Tab
pl: Przełącza wyświetlanie zakładki artykułów

en: View Group Tab
pl: Przełącza wyświetlanie zakładki grup

en: View Header Ta_b
pl: Wyświetlanie zakładki _nagłówków

en: View Header Tab
pl: Przełącza wyświetlanie zakładki nagłówków

en: View Pa_nes as Tabs
pl: Wyświetlanie paneli w postaci _zakładek

en: View _Article Tab
pl: Wyświetlanie zakładki _artykułów

en: WARNING: %d lines >80 characters in the message.
pl: OSTRZEŻENIE: %d wierszy wiadomości ma więcej niż 80 znaków.

en: WARNING: %d lines too wide in signature
pl: OSTRZEŻENIE: o %d wierszy za dużo w sygnaturze

en: WARNING: Crossposting without setting Followup-To.
pl: OSTRZEŻENIE: Publikujesz w wielu grupach bez ustawienia Powtórz-W.

en: WARNING: Following-Up to many groups.
pl: OSTRZEŻENIE: Powtarzasz w wielu grupach.

en: WARNING: Group "%s" is read-only.
pl: OSTRZEŻENIE: Grupa "%s" jest tylko do odczytu.

en: WARNING: Posting to a large number of groups.
pl: OSTRZEŻENIE: Publikujesz w wielu grupach.

en: WARNING: Signature prefix with no signature.
pl: OSTRZEŻENIE: prefix sygnatury bez sygnatury.

en: WARNING: The message is entirely quoted text!
pl: OSTRZEŻENIE: Wiadomość jest w całości cytowanym tekstem.

en: WARNING: The message is mostly quoted text.
pl: OSTRZEŻENIE: Wiadomość jest w większości cytowanym tekstem.

en: WARNING: Unknown group: "%s".
pl: BŁĄD: Nieznana grupa: "%s".

en: WARNING: signature is more than 4 lines long
pl: OSTRZEŻENIE: sygnatura ma więcej niż 4 wiersze długości

en: Waiting to decode "%s"
pl: Oczekiwanie na odkodowanie "%s"

en: Watch Selected Threads
pl: Obserwuje zaznaczone wątki

en: Watched
pl: obserwowany

en: Watched Threads
pl: Wątki obserwowane

en: We don't have a group list for server "%s".
    Shall we get one?
pl: Brak listy grup dla serwera "%s".
    Można ją pobrać?

en: Welcome to Pan
pl: Witaj

en: When a followup changes the subject, show as new thread
pl: Gdy przesłanie zmieniło temat, wyświetlaj jako nowy wątek

en: When you post a message to a newsgroup, your display name will appear in the From field.  Type your name in as you would like it to appear.
pl: Przy wysyłaniu wiadomości do grupy dyskusyjnej, w polu Nadawca umieszczane będzie twoje nazwisko lub pseudonim.  Wpisz to, co ma się tam pojawiać.

en: Which Articles to Show
pl: Które artykuły wyświetlać

en: Wildcard group specification:
pl: Specyfikacja grupy:

en: Wrap Text
pl: Zawijaj tekst

en: Wrap body of the original message when replying
pl: Zawijaj treść oryginalnej wiadomości przy odpowiadaniu

en: Wrote %d profiles to '%s'
pl: Zapisano %d profili w "%s"

en: Wrote filters to `%s'
pl: Zapisano filtry w "%s"

en: Wrote rules to `%s'
pl: Zapisano reguły w "%s"

en: You have successfully entered all of
    the information required to set up Pan.
    
    To save these settings, click Finish.
pl: Z powodzeniem wprowadziłeś wszystkie
    informacje niezbędne do skonfigurowania PAN-a.
    
    Aby zapisać ustawienia, kliknij Zakończ.

en: You haven't loaded an article to print.
pl: Nie wczytano artykułu do wydrukowania.

en: You need at least one profile
pl: Potrzebujesz przynajmniej jednego profilu

en: Your Name
pl: Twoje nazwisko

en: Your message was saved in the folder ``pan.sendlater''
pl: Twoja wiadomość została zapisana w folderze "pan.wyślij_później"

en: Zoom/Unzoom
pl: Powiększ/Pomniejsz

en: [This is an email copy of a Usenet post to "%s"]
pl: [Ten e-mail jest kopią publikacji usenetowej do "%s"]

en: _Article
pl: _Artykuł

en: _Articles
pl: _Artykuły

en: _Cancel...
pl: _Anuluj...

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Delete Folder...
pl: _Usuń Folder...

en: _Delete article
pl: _Usuń artykuł

en: _Deselect all Groups
pl: _Anuluj wybór wszystkich grup

en: _Download Articles..
pl: _Pobierz artykuły...

en: _Edit Article in Folder
pl: _Redaguj artykuł z folderu

en: _Empty...
pl: _Wyczyść...

en: _Export .newsrc...
pl: Wy_eksportuj .newsrc...

en: _Feedback...
pl: _Informacja zwrotna (w języku angielskim)...

en: _Flag
pl: Oznaku_j

en: _Flag body for download
pl: _Zaznacz, że treść jest do pobrania

en: _Follow-Up to newsgroup
pl: _Powtórz w grupie

en: _Groups
pl: _Grupy

en: _Ignore Threads
pl: _Ignoruj wątki

en: _Ignore thread (hides the thread by default)
pl: _Ignoruj wątek (domyślnie ukrywa wątek)

en: _Import .newsrc...
pl: Za_importuj .newsrc...

en: _Load Articles When Selected:
pl: _Pobieranie artykułów po zaznaczeniu:

en: _Mark Group as Read
pl: _Oznacz grupę jako przeczytaną

en: _Mark as Read
pl: Zaznacz jako _przeczytane

en: _Navigate
pl: _Nawigacja

en: _New Folder...
pl: _Nowy folder...

en: _Next Unread Article
pl: _Następny nie czytany artykuł

en: _Online/Offline Settings...
pl: _Ustawienia połączeń...

en: _Open Attachments...
pl: _Otwórz załączniki...

en: _Parent Article
pl: Nadrzędny artyk_uł

en: _Play a Sound:
pl: _Graj dźwięk:

en: _Post
pl: P_ublikowanie

en: _Post to newsgroup
pl: _Opublikuj w grupie

en: _Print Article...
pl: Wy_drukuj artykuł...

en: _Properties...
pl: U_stawienia...

en: _Reply by E-mail
pl: Odpowiedz przez _e-mail

en: _Retrieve body
pl: _Pobierz treść

en: _Rot13 Article Body
pl: _Rot13 treści artykułu

en: _Rot13 Selected Text
pl: _Rot13 na zaznaczonym tekście

en: _Rules...
pl: R_eguły...

en: _Save Articles As...
pl: Zapi_sz artykuły jako...

en: _Servers
pl: _Serwery

en: _Subscribe
pl: Zapre_numeruj

en: _Supersede...
pl: Za_stępowanie...

en: _Task Manager...
pl: _Menedżer zadań...

en: _Unsubscribe
pl: Porzuć prenu_meratę

en: _View
pl: _Widok

en: _View Group Tab
pl: Wyświetlanie zakładki g_rup

en: _Watch Threads
pl: O_bserwuj wątki

en: _Watch thread (highlights the thread)
pl: _Obserwuj wątek (podświetla wątek)

en: ``Followup-To: poster'': sending email to author.
pl: ``Powtórz-W: poster'': wysyła e-mail do autora.

en: all groups
pl: wszystkie grupy

en: all headers
pl: wszystkie nagłówki

en: backup previous .newsrc file before exporting
pl: utwórz kopię poprzedniego pliku .newsrc przed eksportowaniem

en: contains the phrase
pl: zawiera wyrażenie

en: default
pl: domyślny

en: new groups
pl: nowe grupy

en: new headers
pl: nowe nagłówki

en: pan.sendlater
pl: pan.wyślij_później

en: pan.sent
pl: pan.wysłane

en: read/write subscribed groups only
pl: czytaj/zapisuj tylko zaprenumerowane grupy

en: regexp
pl: wyr. regularne

en: sample
pl: próbka

en: socket [%p] failed its read
pl: błąd przy odczycie z gniazda [%p]

en: socket [%p] failed its read:
    %s
pl: błąd przy odczycie z gniazda [%p]:
    %s
