dia - en to pl translation catalogue (1209 entries)

en: %s
    System sheet
pl: %s
    Arkusz systemowy

en: %s
    User sheet
pl: %s
    Arkusz użytkownika

en: %s Plugin could not be unloaded
pl: Nie można usunąć wtyczki %s

en: %s error: can specify only one of -f or -o.
pl: Błąd %s: można wybrać tylko jedną z opcji -r lub -o.

en: %s error: can specify only one of -t or -o.
pl: Błąd %s: można wybrać tylko jedną z opcji -r lub -o.

en: %s error: don't know how to export into %s
pl: Błąd %s: nie wiadomo w jak wyeksportować do %s

en: %s error: input and output file name is identical: %s
pl: Błąd %s: nazwa pliku wejściowego i wynikowego są identyczne: %s

en: %s error: must specify only one of -t or -o.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pl: Błąd %s: należy podać tylko jedną z opcji -t lub -o.
    Uruchom "%s --help", aby wypisać pełną listę dostępnych opcji.

en: %s error: need valid input file %s
pl: Błąd %s: wymagany poprawny plik wejściowy %s

en: %s error: no input file.
pl: Błąd %s: brak pliku wejściowego.

en: %s error: only one input file expected.
pl: Błąd %s: spodziewano się tylko jednego pliku wejściowego.

en: %s error: popt library not available on this system
pl: Błąd %s: biblioteka popt nie jest dostępna w tym systemie

en: /Dialogs/_Layers
pl: /Okna dialogowe/_Warstwy

en: /Dialogs/_Properties
pl: /Okna dialogowe/_Właściwości

en: /Edit/C_ut
pl: /Edycja/_Wytnij

en: /Edit/Copy Text
pl: /Edycja/Skopiuj tekst

en: /Edit/Cut Text
pl: /Edycja/Wytnij tekst

en: /Edit/Paste _Text
pl: /Edycja/Wklej _tekst

en: /Edit/_Copy
pl: /Edycja/S_kopiuj

en: /Edit/_Delete
pl: /Edycja/_Usuń

en: /Edit/_Paste
pl: /Edycja/W_klej

en: /Edit/_Redo
pl: /Edycja/_Ponów

en: /Edit/_Undo
pl: /Edycja/_Cofnij

en: /File/---
pl: /Plik/---

en: /File/P_lugins
pl: /Plik/_Wtyczki

en: /File/Page Set_up...
pl: /Plik/Ustawienia _strony...

en: /File/Save _As...
pl: /Plik/Z_apisz jako...

en: /File/Sheets and Objects...
pl: /Plik/Arkusze i obiekty...

en: /File/_Close
pl: /Plik/Zamknij

en: /File/_Diagram tree
pl: /Plik/_Drzewo diagramu

en: /File/_Export...
pl: /Plik/Wy_eksportuj...

en: /File/_New
pl: /Plik/_Nowy

en: /File/_Open
pl: /Plik/_Otwórz

en: /File/_Preferences...
pl: /Plik/_Preferencje...

en: /File/_Print Diagram...
pl: /Plik/Wy_drukuj diagram...

en: /File/_Quit
pl: /Plik/_Zakończ

en: /File/_Save
pl: /Plik/_Zapisz

en: /Help/---
pl: /Pomoc/---

en: /Help/_About
pl: /Pomoc/_Informacje o

en: /Help/_Manual
pl: /Pomoc/_Podręcznik

en: /Objects/---
pl: /Obiekty/---

en: /Objects/Align Horizontal/Adjacent
pl: /Obiekty/Wyrównanie poziome/Przylegnięcie

en: /Objects/Align Horizontal/Center
pl: /Obiekty/Wyrównanie poziome/Wyśrodkowanie

en: /Objects/Align Horizontal/Equal Distance
pl: /Obiekty/Wyrównanie poziome/Jednakowa odległość

en: /Objects/Align Horizontal/Left
pl: /Obiekty/Wyrównanie poziome/Lewa

en: /Objects/Align Horizontal/Right
pl: /Obiekty/Wyrównanie poziome/Prawa

en: /Objects/Align Vertical/Adjacent
pl: /Obiekty/Wyrównanie pionowe/Przylegnięcie

en: /Objects/Align Vertical/Bottom
pl: /Obiekty/Wyrównanie pionowe/Dół

en: /Objects/Align Vertical/Center
pl: /Obiekty/Wyrównanie pionowe/Wyśrodkowanie

en: /Objects/Align Vertical/Equal Distance
pl: /Obiekty/Wyrównanie pionowe/Jednakowa odległość

en: /Objects/Align Vertical/Top
pl: /Obiekty/Wyrównanie pionowe/Góra

en: /Objects/Align _Horizontal
pl: /Obiekty/Wyrównanie poziome

en: /Objects/Align _Vertical
pl: /Obiekty/Wyrównanie pionowe

en: /Objects/Bring to _Front
pl: /Obiekty/Przesuń w przód

en: /Objects/Send to _Back
pl: /Obiekty/Przesuń w tył

en: /Objects/_Group
pl: /Obiekty/Grupuj

en: /Objects/_Ungroup
pl: /Obiekty/Rozdziel

en: /Select/---
pl: /Zaznaczenie/---

en: /Select/All
pl: /Zaznaczenie/Wszystko

en: /Select/Connected
pl: /Zaznaczenie/Połączone

en: /Select/Intersect
pl: /Zaznaczenie/Przetnij

en: /Select/Invert
pl: /Zaznaczenie/Odwróć

en: /Select/None
pl: /Zaznaczenie/Brak

en: /Select/Remove
pl: /Zaznaczenie/Usuń

en: /Select/Replace
pl: /Zaznaczenie/Zastąp

en: /Select/Same Type
pl: /Zaznaczenie/Ten sam typ

en: /Select/Transitive
pl: /Zaznaczenie/Przechodnie

en: /Select/Union
pl: /Zaznaczenie/Zsumuj

en: /Sort _diagrams
pl: /Uporządkuj _diagramy

en: /Sort _diagrams/as _inserted
pl: /Uporządkuj _diagramy/jako _wstawione

en: /Sort _diagrams/by _name
pl: /Uporządkuj _diagramy/według _nazwy

en: /Sort diagrams/Default/as _inserted
pl: /Uporządkuj diagramy/Domyślnie/jako _wstawione

en: /Sort diagrams/Default/by _name
pl: /Uporządkuj diagramy/Domyślnie/według _nazwy

en: /Sort diagrams/_Default
pl: /Uporządkuj diagramy/_Domyślnie

en: /Sort objects/All as inserted
pl: /Uporządkuj obiekty/Wszystkie jako wstawione

en: /Sort objects/All by name
pl: /Uporządkuj obiekty/Wszystkie według nazwy

en: /Sort objects/All by type
pl: /Uporządkuj obiekty/Wszystkie według typu

en: /Sort objects/Default/as _inserted
pl: /Uporządkuj obiekty/Domyślnie/jako _wstawione

en: /Sort objects/Default/by _name
pl: /Uporządkuj obiekty/Domyślnie/według _nazwy

en: /Sort objects/Default/by _type
pl: /Uporządkuj obiekty/Domyślnie/według _typu

en: /Sort objects/_Default
pl: /Uporządkuj obiekty/_Domyślnie

en: /Sort objects/as _inserted
pl: /Uporządkuj obiekty/jako _wstawione

en: /Sort objects/by _name
pl: /Uporządkuj obiekty/według _nazwy

en: /Sort objects/by _type
pl: /Uporządkuj obiekty/według _typu

en: /Tools/Arc
pl: /Narzędzia/Łuk

en: /Tools/Beziergon
pl: /Narzędzia/Krzywa Beziera

en: /Tools/Bezierline
pl: /Narzędzia/Krzywa Beziera

en: /Tools/Box
pl: /Narzędzia/Prostokąt

en: /Tools/Ellipse
pl: /Narzędzia/Elipsa

en: /Tools/Image
pl: /Narzędzia/Obraz

en: /Tools/Line
pl: /Narzędzia/Linia

en: /Tools/Magnify
pl: /Narzędzia/Powiększenie

en: /Tools/Modify
pl: /Narzędzia/Modyfikacja

en: /Tools/Polygon
pl: /Narzędzia/Wielokąt

en: /Tools/Polyline
pl: /Narzędzia/Linia łamana

en: /Tools/Scroll
pl: /Narzędzia/Przewijanie

en: /Tools/Text
pl: /Narzędzia/Tekst

en: /Tools/Zigzagline
pl: /Narzędzia/Linia prostopadle łamana

en: /View/---
pl: /Widok/---

en: /View/Diagram Properties...
pl: /Widok/Właściwości diagramu...

en: /View/New _View
pl: /Widok/Nowy widok

en: /View/Show _All
pl: /Widok/Wyświetlaj wszystko

en: /View/Show _Connection Points
pl: /Widok/Wyświetlanie punktów połączenia

en: /View/Show _Rulers
pl: /Widok/Wyświetlanie podziałki

en: /View/Zoom _In
pl: /Widok/Po_większ

en: /View/Zoom _Out
pl: /Widok/Po_mniejsz

en: /View/Zoom/100%
pl: /Widok/Powiększenie/100%

en: /View/Zoom/141%
pl: /Widok/Powiększenie/141%

en: /View/Zoom/200%
pl: /Widok/Powiększenie/200%

en: /View/Zoom/25%
pl: /Widok/Powiększenie/25%

en: /View/Zoom/283%
pl: /Widok/Powiększenie/283%

en: /View/Zoom/35.4%
pl: /Widok/Powiększenie/35.4%

en: /View/Zoom/400%
pl: /Widok/Powiększenie/400%

en: /View/Zoom/50%
pl: /Widok/Powiększenie/50%

en: /View/Zoom/70.7%
pl: /Widok/Powiększenie/70.7%

en: /View/Zoom/85%
pl: /Widok/Powiększenie/85%

en: /View/_AntiAliased
pl: /Widok/_Wygładzanie

en: /View/_Snap To Grid
pl: /Widok/Przyciąganie do siatki

en: /View/_Visible Grid
pl: /Widok/Wyświetlanie siatki

en: /View/_Zoom
pl: /Widok/_Powiększenie

en: /_Dialogs
pl: /Okna _dialogowe

en: /_Edit
pl: /Edycja

en: /_File
pl: /_Plik

en: /_Help
pl: /Pomo_c

en: /_Hide this type
pl: /_Ukryj ten typ

en: /_Locate
pl: /_Zlokalizuj

en: /_Objects
pl: /_Obiekty

en: /_Properties
pl: /_Właściwości

en: /_Select
pl: /_Zaznaczenie

en: /_Sort objects
pl: /_Uporządkuj obiekty

en: /_Tools
pl: /_Narzędzia

en: /_View
pl: /_Widok

en: <- Copy
pl: <- Skopiuj

en: <- Copy All
pl: <- Skopiuj wszystko

en: <- Move
pl: <- Przesuń

en: <- Move All
pl: <- Przesuń wszystko

en: <Toolbox>/File/Exit
pl: <Toolbox>/Plik/Zakończ

en: <Toolbox>/File/Plugins
pl: <Toolbox>/Plik/Wtyczki

en: <Toolbox>/File/Quit
pl: <Toolbox>/Plik/Zakończ

en: @ time    set the pointer at an absolute time.
    ( duration  sets the signal up, then wait 'duration'.
    ) duration  sets the signal down, then wait 'duration'.
    u duration  sets the signal to "unknown" state, then wait 'duration'.
    example : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)
pl: @ czas    ustawia wskaźnik w czasie bezwzlędnym.
    ( czas trwania  ustawia sygnał na podniesiony i oczekuje przez podany czas.
    ) czas trwania  ustawia sygnał na opuszczony i oczekuje przez podany czas.
    u czas trwania  ustawia sygnał w stanie nieznanym i oczekuje przez podany czas.
    przykład : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)

en: A 'if not' (normally closed) ladder contact
pl: Kontakt drabinkowy (normalnie zamknięty) typu 'Jeżeli nie'

en: A 'if' (normally open) ladder contact
pl: Kontakt drabinkowy (normalnie otwarty) typu 'Jeżeli'

en: A 'jump' output variable
pl: Zmienna wyjściowa "jump"

en: A 'reset' output variable
pl: Zmienna wyjściowa "reset"

en: A 'set' output variable
pl: Zmienna wyjściowa "output"

en: A 2/2 distributor
pl: Rozdzielnica 2/2

en: A 3 1/2 inch diskette
pl: Dyskietka 3 1/2 cala

en: A 3/2 distributor
pl: Rozdzielnica 3/2

en: A 3/3 distributor
pl: Rozdzielnica 3/3

en: A 4/2 distributor
pl: Rozdzielnica 4/2

en: A 5/2 distributor
pl: Rozdzielnica 5/2

en: A 5/3 distributor
pl: Rozdzielnica 5/3

en: A Backflow Preventer
pl: Zabezpieczenie przed odpływem

en: A Basin
pl: Miska

en: A Bigtower PC
pl: Komputer w obudowie typu Bigtower

en: A Computer
pl: Komputer

en: A Container
pl: Pojemnik

en: A Desktop PC
pl: Komputer w obudowie typu Desktop

en: A Diagram Editor
pl: Edytor diagramów

en: A File
pl: Plik

en: A Firewall router
pl: Router firewall

en: A Folder
pl: Folder

en: A Frequency Converter
pl: Konwerter częstotliwości

en: A Gas Bottle
pl: Butla z gazem

en: A Horizontal Jumper
pl: Poziomo ułożona zworka

en: A Horizontally aligned inductor
pl: Poziomo ułożona cewka

en: A Horizontally aligned inductor (European)
pl: Poziomo ułożona cewka (symbol europejski)

en: A Horizontally aligned resistor
pl: Poziomo ułożony rezystor

en: A Horizontally aligned resistor (European)
pl: Poziomo ułożony rezystor (symbol Europejski)

en: A Microphone
pl: Mikrofon

en: A Miditower PC
pl: Komputer w obudowie typu Miditower

en: A Minitower PC
pl: Komputer w obudowie typu Minitower

en: A Mobile Phone
pl: Telefon komórkowy

en: A Motor
pl: Silnik

en: A Nand gate
pl: Bramka NAND

en: A Nor gate
pl: Bramka NOR

en: A Not
pl: NOT

en: A PMOS transistor
pl: Tranzystor PMOS

en: A RJ45 Wall-Plug
pl: Wtyczka ścienna typu RJ45

en: A Rotor
pl: Wirnik

en: A Speaker
pl: Głośnik

en: A Sybase Client Application
pl: Aplikacja kliencka Sybase

en: A Sybase Dataserver
pl: Serwer danych Sybase

en: A Sybase Replication Server
pl: Serwer replikacji Sybase

en: A Telephone
pl: Telefon

en: A UNIX Workstation
pl: Stacja robocza UNIX

en: A Vertically aligned inductor
pl: Pionowo ułożona cewka

en: A Vertically aligned inductor (European)
pl: Pionowo ułożona cewka (symbol Europejski)

en: A Vertically aligned resistor
pl: Pionowo ułożony rezystor

en: A Vertically aligned resistor (European)
pl: Pionowo ułożony rezystor (symbol europejski)

en: A WAN Connection
pl: Połączenie z siecią WAN

en: A WAN Link
pl: Łącze WAN

en: A Wall-Plug for the scEAD Cabling System
pl: Wtyczka ścienna dla systemu okablowania scEAD

en: A Workstation Monitor
pl: Monitor stacji roboczej

en: A Xor gate
pl: Bramka XOR

en: A ZIP Disk
pl: Dysk ZIP

en: A activity/data flow arrow
pl: Strzałka przepływu aktywności/danych

en: A box with text inside
pl: Prostokąt z tekstem w środku

en: A condition (of an action)
pl: Warunek (akcji)

en: A connection point
pl: Punkt połączenia

en: A crossconnector
pl: Złącze krzyżakowe

en: A data line
pl: Linia danej

en: A diamond with text inside
pl: Romb z tekstem w środku

en: A double-effect jack
pl: Wtyczka podwójna typu "jack"

en: A ellipse with text inside
pl: Elipsa z tekstem w środku

en: A flow label
pl: Etykieta przepływu

en: A generic pressure source
pl: Źródło generacji ciśnienia

en: A ground point
pl: Punkt uziemienia

en: A horizontal limiting line
pl: Pozioma linia ograniczająca

en: A horizontally aligned Arrow
pl: Pionowo ułożona strzałka

en: A horizontally aligned LED
pl: Poziomo ułożona dioda LED

en: A horizontally aligned capacitor
pl: Poziomo ułożony kondensator

en: A horizontally aligned diode
pl: Poziomo ułożona dioda

en: A horizontally aligned fuse
pl: Poziomo ułożony bezpiecznik

en: A horizontally aligned powersource
pl: Poziomo ułożone źródło zasilania

en: A horizontally aligned zener diode
pl: Poziomo ułożona dioda Zenera

en: A hydraulic pressure source
pl: Źródło ciśnienia hydraulicznego

en: A lamp
pl: Żarówka

en: A lamp or indicator light
pl: Żarówka lub wskaźnik optyczny

en: A macro call step
pl: Krok wywołania makra

en: A macro entry step
pl: Krok rozpoczęcia makra

en: A macro exit step
pl: Krok zakończenia makra

en: A macro sub-program call step
pl: Krok wywołania podprogramu

en: A modular switching system
pl: Modularny system przełączania

en: A monitor
pl: Monitor

en: A negative output variable
pl: Zanegowana zmienna wyjściowa

en: A normally closed contact
pl: Styk normalnie zwarty

en: A normally closed position switch
pl: Przełącznik normalnie załączony

en: A normally open contact
pl: Styk normalnie rozwarty

en: A normally open position switch
pl: Przełącznik normalnie rozwarty

en: A normally-in simple-effect jack
pl: Męska wtyczka pojedyncza typu "jack"

en: A normally-out simple-effect jack
pl: Żeńska wtyczka pojedyncza typu "jack"

en: A npn bipolar transistor
pl: Bipolarny tranzystor npn

en: A parallelogram with text inside
pl: Równoległobok z tekstem w środku

en: A pneumatic pressure source
pl: Źródło ciśnienia pneumatycznego

en: A pnp bipolar transistor
pl: Bipolarny tranzystor pnp

en: A regular step
pl: Zwykły krok

en: A relay
pl: Przekaźnik

en: A simple Buffer
pl: Pojedynczy bufor

en: A simple Modem
pl: Pojedynczy modem

en: A simple output variable
pl: Pojedyncza zmienna wyjściowa

en: A simple printer
pl: Pojedyncza drukarka

en: A speaker with integrated amplifier
pl: Głośnik z wbudowanym wzmacniaczem

en: A speaker without amplifier
pl: Głośnik bez wzmacniacza

en: A stackable hub or switch
pl: Koncentrator lub przełącznik

en: A time scale
pl: Skala czasu

en: A transition
pl: Przejście

en: A vertical limiting line
pl: Pionowa linia ograniczająca

en: A vertically aligned Arrow
pl: Pionowo ułożona strzałka

en: A vertically aligned LED
pl: Pionowo ułożona dioda LED

en: A vertically aligned capacitor
pl: Pionowo ułożony kondensator

en: A vertically aligned diode
pl: Pionowo ułożona dioda

en: A vertically aligned fuse
pl: Pionowo ułożony bezpiecznik

en: A vertically aligned powersource
pl: Pionowo ułożone źródło zasilania

en: A vertically aligned zener diode
pl: Pionowo ułożona dioda Zenera

en: ATM Switch Symbol
pl: Symbol przełącznicy ATM

en: About Dia
pl: Informacje o Dia

en: Absorb
pl: Absorbowanie

en: Abstract
pl: Abstrakcyjna

en: Abstract Class
pl: Klasa abstrakcyjna

en: Acoustic Energy
pl: Energia akustyczna

en: Action being executed
pl: Akcja w trakcie wykonywania

en: Active
pl: Aktywny

en: Active object
pl: Aktywny obiekt

en: Activity/Data identifier
pl: Identyfikator aktywacji/danych

en: Actor
pl: Aktor

en: Actuate
pl: Pobudzanie

en: Add
pl: Dodawanie

en: Add Corner
pl: Dodaj narożnik

en: Add Handle
pl: Dodaj uchwyt

en: Add Segment
pl: Dodaj segment

en: Add connection point
pl: Dodaj punkt połączenia

en: Add connection points
pl: Dodaj punkty połączenia

en: Add segment
pl: Dodaj segment

en: Adjacent
pl: Przyległe

en: Adjust
pl: Wyrównywanie

en: Aggregate
pl: Agregat

en: Aggregation, one class is part of another
pl: Agregacja, jedna klasa jest częścią innej

en: Align
pl: Wyrównywanie

en: Align _Horizontal
pl: Wyrównanie poziome

en: Align _Vertical
pl: Wyrównanie pionowe

en: Alignment:
pl: Wyrównanie:

en: All
pl: Wszystko

en: Allow
pl: Zezwalanie

en: Allow DOF
pl: Zezwalanie DOF

en: Amplify
pl: Wzmacnianie

en: An And gate
pl: Bramka AND

en: An Ethernet bus
pl: Ethernetowa szyna danych

en: An Inverter
pl: Inwerter (Negacja)

en: An NMOS transistor
pl: Tranzystor NMOS

en: An Or gate
pl: Bramka OR

en: An action to associate to a step
pl: Akcja przyporządkowana do kroku

en: An air exhaust orifice
pl: Otwór nawiewu powietrza

en: An antenna for wireless transmission
pl: Antena lub transmicja bezprzewodowa

en: An arc (upward)
pl: Łuk (wypukły)

en: An error occured while creating the print context
pl: Podczas tworzenia kontekstu drukowania wystąpił błąd

en: An external DAT drive
pl: Zewnętrzny napęd DAT

en: An initial step
pl: Początkowy krok

en: An operational amplifier
pl: Wzmacniacz operacyjny

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Arc
pl: Łuk

en: Arrow Properties
pl: Właściwości strzałki

en: Aspect
pl: Wygląd

en: Assemble
pl: Gromadzenie

en: Association, two classes are associated
pl: Asocjacja, dwie klasy są powiązane

en: Attach
pl: Dołączanie

en: Attribute
pl: Atrybut

en: Attribute data
pl: Dane atrybutu

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Attributes visible
pl: Wyświetlanie części zawierającej arybuty

en: Autoload at startup
pl: Automatyczny odczyt przy uruchamianiu

en: Automatically gray vertical flows:
pl: Automatyczne poszarzanie pionowych przepływów:

en: Background
pl: Tło

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Background Colour
pl: Kolor tła

en: Begin
pl: Początek

en: Beziergon
pl: Krzywa Beziera

en: Bezierline
pl: Krzywa Beziera

en: Biological
pl: Biologiczna

en: Blanked Box
pl: Pusty prostokąt

en: Blanked Dot
pl: Niewypełniony punkt

en: Blend
pl: Wtapianie

en: Block Type Reference
pl: Odwołanie do typu blokowego

en: Boolean Logic
pl: Logika Boole'a

en: Bottom
pl: Dół

en: Bottom:
pl: Dół:

en: Boundary
pl: Granica

en: Box
pl: Prostokąt

en: Branch
pl: Rozgałęzianie

en: Bring to _Front
pl: Przesuń w przód

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: By extension
pl: Według rozszerzenia

en: Calculate
pl: Obliczanie

en: Call
pl: Wywołuje

en: Can't connect to session manager!
pl: Nie można połączyc się z menedżerem sesji!

en: Can't export png without libart!
pl: Nie można eksportować obrazu png bez biblioteki libart!

en: Can't find standard object
pl: Nie można znaleźć obiektu standardowego

en: Can't get symbol 'custom_type' from any module.
    Editing shapes is disabled.
pl: Nie można pobrać symbolu "custom_type" z żadnego modułu.
    Możliwość modyfikacji kształtów jest wyłączona.

en: Can't open history file for writing.
pl: Nie można otworzyć pliku historii do zapisu.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cannot open icon file %s for object type '%s'.
pl: Nie można otworzyć pliku ikony %s dla rodzaju obiektu "%s".

en: Capture
pl: Pobieranie

en: Center
pl: Wyśrodkowanie

en: Change
pl: Zmienianie

en: Channel
pl: Kanał

en: Check
pl: Sprawdzanie

en: Chemical
pl: Chemiczny

en: Chronogram
pl: Przebiegi czasowe

en: Chronogram diagram objects
pl: Obiekty diagramu czasowego

en: Circuit
pl: Obwód

en: Class
pl: Klasa

en: Class Name
pl: Nazwa klasy

en: Class name:
pl: Nazwa klasy:

en: Class scope
pl: Zasięg klasy

en: Clear
pl: Rozjaśnianie

en: Close
pl: Zamknij

en: Close Diagram?
pl: Zamknąć diagram?

en: Coalesce
pl: Nawęglanie

en: Collaboration
pl: Współpraca

en: Collate
pl: Zestawienie

en: Collect
pl: Zbieranie

en: Color
pl: Kolor

en: Colour:
pl: Kolor:

en: Combine
pl: Łączenie

en: Comment
pl: Komentarz

en: Compact
pl: Zwieranie

en: Components for LADDER circuits
pl: Komponenty do budowy obwodów drabinkowych

en: Components for circuit diagrams
pl: Komponenty do budowy diagramów obwodu

en: Components for electric circuits
pl: Komponenty do budowy obwodu elektrycznego

en: Components for pneumatic and hydraulic circuits
pl: Komponenty do budowy obwodów pneumatycznych i hydraulicznych

en: Composition
pl: Złożenie

en: Compound end outside compound
pl: Domknięcie na zewnątrz obszaru domykanego

en: Compress
pl: Kompresowanie

en: Compress diagram files
pl: Kompresja zapisywanych plików

en: Compress saved files:
pl: Kompresja zapisywanych plików:

en: Compression reduces file size to less than 1/10th size and speeds up loading and saving.  Some text programs cannot manipulate compressed files.
pl: Kompresja redukuje rozmiary pliku do mniej niż 1/10 zwykłego rozmiaru oraz przyspiesza wczytywanie i zapisywanie. Niektóre programu tekstowe nie potrafią wykonywać operacji na skompresowanych plikach.

en: Computer Graphics Metafile export filter
pl: Filtr eksportu CGM (Computer Graphics Metafile)

en: Condense
pl: Kondensowanie

en: Condition
pl: Warunek

en: Conduct
pl: Przekazywanie

en: Conduction
pl: Przewodzenie

en: Connect
pl: Złączanie

en: Connected
pl: Połączone

en: Connection Points:
pl: Punkty połączenia:

en: Constrain
pl: Wymaganie

en: Constraint, place a constraint on something
pl: Ograniczenie, ustawienie na czymś ograniczenia

en: Constraint:
pl: Wymóg:

en: Contain
pl: Zawieranie

en: Contributors:
pl: Współtwórcy:

en: Control
pl: Kontrolowanie

en: Control Magnitude
pl: Rozmiar kontroli

en: Convection
pl: Konwekcja

en: Convert
pl: Konwertowanie

en: Convey
pl: Przewodzenie

en: Copy ->
pl: Skopiuj ->

en: Copy All ->
pl: Skopiuj wszystko ->

en: Copy Text
pl: Skopiuj tekst

en: Corner radius
pl: Promień narożnika

en: Corner rounding:
pl: Zaokrąglanie narożników:

en: Could not create PNG header info structure
pl: Nie można utworzyć struktury informacyjnej nagłówka PNG

en: Could not create PNG write structure
pl: Nie można utworzyć struktury zapisu PNG

en: Could not create per-user Dia config directory
pl: Nie można utworzyć katalogu użytkownika z konfiguracją Dia

en: Could not create per-user Dia config directory. Please make sure that the environment variable HOME points to an existing directory.
pl: Nie można utworzyć katalogu konfiguracyjnego Dia dla użytkownika. Upewnij się czy zmienna środowiskowa HOME wskazuje na istniejący katalog.

en: Could not deduce correct path for `%s'
pl: Nie można wywnioskować poprawnej ściezki dla "%s"

en: Could not determine which export filter
    to use to save '%s'
pl: Nie można określić filtru do zapisu
    "%s".

en: Could not find help directory
pl: Nie można odnaleźć katalogu pomocy

en: Could not find plugin init function in `%s'
pl: Nie można odnaleźć funkcji inicjującej wtyczkę w "%s"

en: Could not initialize Bonobo!
pl: Nie można zainicjować Bonobo!

en: Could not interpret shape file: '%s'
pl: Nie można zinterpretować kształtu: "%s"

en: Could not load plugin `%s'
    %s
pl: Nie można wczytać wtyczki "%s"
    %s

en: Could not open '%s' for writing
pl: Nie można otworzyć "%s" do zapisu

en: Could not open `%s'
pl: Nie można otworzyć "%s"

en: Could not open `%s' for writing
pl: Nie można otworzyć "%s" do zapisu

en: Could not run command '%s'
pl: Nie można wykonać polecenia "%s"

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs, exiting...
pl: Nie można odnaleźć standardowych obiektów w bibliotekach obiektów, zakończenie...

en: Couldn't identify FIG object: %s
pl: Nie można zidentyfikować obiektu FIG: %s

en: Couldn't open '%s': %s
pl: Nie można otworzyć "%s": %s

en: Couldn't open: '%s' for reading.
pl: nie można  otworzyć: "%s" do odczytu.

en: Couldn't open: '%s' for writing
pl: Nie można otworzyć: "%s" do zapisu.

en: Couldn't open: '%s' for writing.
pl: Nie można otworzyć: "%s" do zapisu.

en: Couldn't read arc info: %s
pl: Nie można przeczytać informacji o łuku: %s

en: Couldn't read color: %s
pl: Nie można odczytać koloru: %s

en: Couldn't read ellipse info: %s
pl: Nie można wczytać informacji o elipsie: %s

en: Couldn't read flipped bit: %s
pl: Nie można odczytać przekłamanego bitu: %s

en: Couldn't read group extend: %s
pl: Nie można odczytać rozszerzenia grupy: %s

en: Couldn't read polyline info: %s
pl: Nie można wczytać informacji o łamanej: %s

en: Couldn't read text info: %s
pl: Nie można przeczytać informacji tekstowej: %s

en: Couple
pl: Szczepianie

en: Create
pl: Tworzy

en: Create Arc
pl: Łuk

en: Create Beziergon
pl: Krzywa Beziera

en: Create Bezierline
pl: Krzywa Beziera

en: Create Box
pl: Prostokąt

en: Create Ellipse
pl: Elipsa

en: Create Image
pl: Obraz

en: Create Line
pl: Linia

en: Create Polygon
pl: Wielokąt

en: Create Polyline
pl: Linia łamana

en: Create Text
pl: Tekst

en: Create Zigzagline
pl: Linia prostopadle łamana

en: Create a (large) package
pl: Tworzenie pakietu (dużego)

en: Create a (small) package
pl: Tworzenie pakietu (małego)

en: Create a branch
pl: Tworzenie gałęzi

en: Create a class
pl: Tworzenie klasy

en: Create a class stereotype icon
pl: Tworzeni ikony stereotypowej klasy

en: Create a component
pl: Tworzenie komponentu

en: Create a dependency
pl: Tworzenie zależności

en: Create a flow
pl: Tworzenie przepływu

en: Create a function
pl: Tworzenie funkcji

en: Create a lifeline
pl: Tworzenie linii życia

en: Create a message
pl: Tworzenie wiadomości

en: Create a node
pl: Tworzenie węzła

en: Create a note
pl: Tworzenie notatki

en: Create a process
pl: Tworzenie procesu

en: Create a state machine
pl: Tworzenie maszyny stanu

en: Create a template class
pl: Tworzenie klasy szablonowej (template)

en: Create a use case
pl: Tworzenie przypadku użycia

en: Create an actor
pl: Tworzenie aktora

en: Create an object
pl: Tworzenie obiektu

en: Create new diagram
pl: Tworzy nowy diagram

en: Cross
pl: Krzyżyk

en: Crow Foot
pl: Stopa kruka

en: Crush
pl: Kruszenie

en: Current
pl: Natężenie prądu

en: Curve distance
pl: Odległość krzywej

en: Cusp control
pl: Kontrola niezależna

en: Custom
pl: Dowolny

en: Custom XML shapes loader
pl: Odczyt dowolnych kształtó w XML-u

en: Cut
pl: Rozdzielanie

en: Cut Text
pl: Wytnij tekst

en: Dampen
pl: Zwilżanie

en: Dash length:
pl: Długość odcinka linii:

en: Dash-Dot
pl: Linia-kropka

en: Dash-Dot-Dot
pl: Linia-kropka-kropka

en: Dashed
pl: Linia przerywana

en: Data
pl: Dane

en: Data color
pl: Kolor danej

en: Data line width
pl: Szerokość linii danej

en: Data name
pl: Nazwa danej

en: Date: %s
pl: Data: %s

en: Decision
pl: Decyzja

en: Decrease
pl: Zmniejszanie

en: Def. value:
pl: Domyślna wartość

en: Default height:
pl: Domyślna wysokość:

en: Default width:
pl: Domyślna szerokość:

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete  connection point
pl: Usuń punkt połączenia

en: Delete Corner
pl: Usuń narożnik

en: Delete Handle
pl: Usuń uchwyt

en: Delete Layer
pl: usuń warstwę

en: Delete Segment
pl: Usuń segment

en: Delete connection point
pl: Usuń punkt połączenia

en: Delete segment
pl: Usuń segment

en: Demultiplexer
pl: Demultiplekser

en: Derived:
pl: Pochodny:

en: Description:
pl: Opis:

en: Destroy
pl: Niszczy

en: Detach
pl: Odłączanie

en: Details...
pl: Szczegóły...

en: Determine file type:
pl: Określenie typu pliku:

en: Dia v %s
pl: Dia wer. %s

en: Dia v %s by Alexander Larsson
pl: Dia, wersja %s. Autor: Alexander Larsson

en: Diagram Defaults
pl: Domyślne ustawienia diagramu

en: Diagram Editor
pl: Edytor diagramu

en: Diagram Menu
pl: Menu diagramu

en: Diagram Properties
pl: Właściwości diagramu

en: Diagram Properties...
pl: Właściwości diagramu...

en: Diagram Tree
pl: Drzewo diagramu

en: Diagram modified!
pl: Diagram został zmodyfikowany!

en: Diagram tree
pl: Drzewo diagramu

en: Diagram tree window:
pl: Okno drzewa diagramu

en: Diagrams:
pl: Diagramy:

en: Differentiate
pl: Rozdzielanie

en: Diffuse
pl: Wtapianie

en: Direct
pl: Kierowanie

en: Direction:
pl: Kierunek:

en: Disable
pl: Blokowanie

en: Discern
pl: Rozróżnianie

en: Discharge
pl: Rozładowanie

en: Disconnect
pl: Rozłączanie

en: Dispel
pl: Rozpędzanie

en: Disperse
pl: Rozpraszanie

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Dispose
pl: Rozmieszczanie

en: Distribute
pl: Rozdzielanie

en: Diverge
pl: Odchylanie

en: Divide
pl: Dzielenie

en: Document
pl: Dokument

en: Doesn't look like a Fig file: %s
pl: Plik %s nie wygląda na plik Fig

en: Don't show the splash screen
pl: Brak ekranu powitalnego

en: Dotted
pl: Linia kropkowana

en: Dotted arrow
pl: Strzałka kropkowana

en: Double Filled triangle
pl: Podwójny wypełniony trójkąt

en: Double Hollow triangle
pl: Podwójny pusty trójkąt

en: Down
pl: W dół

en: Draw arrow heads on upward arcs:
pl: Rysowanie ostrzy strzałek na łukach skierowanych ku górze:

en: Draw background
pl: Rysowanie tła

en: Draw border
pl: Rysowanie krawędzi

en: Draw destruction mark:
pl: Wyświetlanie znacznika usunięcia:

en: Draw focus of control:
pl: Wyświetlanie skupienia sterowania:

en: Drawing Interchange File
pl: PLIK DIF (Drawing Interchange File)

en: Drawing Interchange File import and export filters
pl: Filtry importu i eksportu plików DIF (Drawing Interchange File)

en: Drill
pl: Wiercenie

en: Edit
pl: Edycja

en: Edit Attributes
pl: Zmodyfikuj atrybuty

en: Edit Layer Attributes
pl: Zmodyfikuj atrybuty warstwy

en: Editor for EML Static Structure Diagrams.
pl: Edytor Diagramów Struktur Statycznych EML

en: Editor for Entity Relations Diagrams
pl: Edytor Diagramów Związków Encji (ERD)

en: Editor for Function Structure Diagrams.
pl: Obiekty diagramu struktury funkcji

en: Editor for UML Static Structure Diagrams
pl: Edytor diagramów statyczmych struktur UML-a

en: Eject
pl: Wysuwanie

en: Electric
pl: Obwód elektryczny

en: Electric command (double coil)
pl: Polecenie elektryczne (podwójna cewka)

en: Electric command (single coil)
pl: Polecenie elektryczne (pojedyncza cewka)

en: Electrical
pl: Elektryczny

en: Electricity
pl: Elektryczność

en: Ellipse
pl: Elipsa

en: Empty
pl: Opróżnianie

en: Enable
pl: Umożliwianie

en: End
pl: Koniec

en: End arrow
pl: Koniec strzałki

en: End point
pl: Punkt końcowy

en: End time
pl: Czas zakończenia

en: Energy
pl: Energia

en: Entity
pl: Jednostka

en: Entity/Relationship diagram objects
pl: Obiekty diagramu jednostek i zależności

en: Equal Distance
pl: Jednakowa odległość

en: Error
pl: Błąd

en: Error examining %s: %s
pl: Błąd przy sprawdzaniu %s: %s

en: Error loading diagram %s.
    Not a Dia file.
pl: Błąd przy odczycie diagramu %s.
    Plik nie jest plikiem Dia.

en: Error loading diagram %s.
    Unknown file type.
pl: Błąd przy odczycie diagramu %s.
    Nieznany typ pliku.

en: Error loading diagram.
    Linked object not found in document.
pl: Błąd przy wczytywaniu diagramu.
    Nie odnaleziono w dokumencie przyłączonego obiektu.

en: Error loading diagram.
    connection handle does not exist.
pl: Błąd przy odczycie diagramu.
    Uchwyt połączenia nie istnieje.

en: Error loading diagram.
    connection point does not exist.
pl: Błąd przy odczycie diagramu.
    Punkt połączenia nie istnieje.

en: Error loading diagram:
    %s.
    A valid Dia file defines at least one layer.
pl: Błąd przy odczycie diagramu:
    %s.
    Poprawny pli Dia definiuje co najmniej jedną warstwę.

en: Error occured while printing
pl: Podczas drukowania wystąpił błąd

en: Error occurred while writing PNG
pl: Podczas zapisu pliku PNG wystąpił błąd

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pl: Błąd przy opcji %s: %s.
    Uruchom "%s --help", aby wypisać pełną listę dostępnych opcji.

en: Error parsing point.
pl: Błąd przetwarzania punktu.

en: Error reading FIG file: %s
pl: Błąd przy odczycie pliku FIG: %s

en: Error reading justification: %s
pl: Błąd przy odczycie wyrównania: %s

en: Error reading magnification: %s
pl: Błąd wszytywania powiększenia: %s

en: Error reading multipage indicator: %s
pl: Błąd wczytywania wskaźnika wielostronnicowego: %s

en: Error reading paper orientation: %s
pl: Błąd przy odczycie ułożenia dokumentu: %s

en: Error reading paper size: %s
pl: Błąd przy odczycie rozmiaru papieru: %s

en: Error reading resolution: %s
pl: Błąd przy odczycie rozdzielczości: %s

en: Error reading transparent color: %s
pl: Błąd przy odczycie koloru przezroczystości: %s

en: Error reading units: %s
pl: Błąd przy odczycie jednostek: %s

en: Error while reading %dth of %d points: %s
pl: Błąd w trakcie odczytu %d. z %d punktów: %s

en: Error while reading arrowhead
pl: Błąd przy odczycie zakończenia strzałki

en: Error, couldn't locate font. Shouldn't happen.
pl: Błąd, nie można odnaleźć czcionki. To nie powinno się zdarzyć.

en: Error: No arguments found.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pl: Błąd: Nie znaleziono argumentów.
    Uruchom "%s --help", aby wypisać pełną listę dostępnych opcji.

en: Evaporate
pl: Parowanie

en: Event specification
pl: Określenie zdarzenia

en: Events
pl: Zdarzenia

en: Export
pl: Eksportowanie

en: Export Diagram
pl: Wyeksportuj diagram

en: Export Options
pl: Wyeksportuj opcje

en: Export loaded file and exit
pl: Eksportuje wczytany plik i kończy

en: Export to file format and exit
pl: Eksportuje plik do podanego formatu i kończy

en: Expose
pl: Wystawianie

en: Extract
pl: Wydobywanie

en: Failed to save file '%s'.
pl: Zapisanie pliku "%s" nie powiodło się.

en: Fall time
pl: Czas opadania

en: Fasten
pl: Zawiązywanie

en: Fig Format import and export filter
pl: Filtry importu i eksportu Fig Format

en: File
pl: Plik

en: File already exists
pl: Plik już istnieje

en: File name:
pl: Nazwa pliku:

en: File: %s
pl: Plik: %s

en: File: %s type/version unsupported.
pl: Plik: %s typ/wersja nieobsługiwana.

en: Filename must end with '%s': '%s'
pl: Nazwa pliku musi kończyć się na "%s": "%s"

en: Fill
pl: Wypełnianie

en: Fill colour
pl: Kolor wypełnienia

en: Filled Box
pl: Wypełniony prostokąt

en: Filled Diamond
pl: Wypełniony diament

en: Filled Dot
pl: Wypełniony punkt

en: Filled Ellipse
pl: Wypełniona elipsa

en: Filled Triangle
pl: Wypełniony trójkąt

en: Filter
pl: Filtrowanie

en: Finger
pl: Palec

en: Fit to:
pl: Dopasowanie do:

en: Flip Horizontal
pl: Obróć poziomo

en: Flip Vertical
pl: Obróć pionowo

en: Flip horizontal
pl: Obróć poziomo

en: Flip vertical
pl: Obróć pionowo

en: Flow style:
pl: Rodzaj przepływu:

en: Flow type:
pl: Rodzaj przepływu:

en: Flow:
pl: Przepływ:

en: Flowchart
pl: Diagram przepływu

en: Flowchart objects
pl: Obiekty diagramu przepływu

en: Font
pl: Czcionka

en: Font %s has no style %s, using %s
pl: Dla czcionki %s brak jest stylu %s, użyto %s

en: Font %s not found, using Courier instead.
pl: Nie odnaleziono czcionki %s, zostanie wykorzystana Courier.

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Font size:
pl: Rozmiar czcionki:

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Fontsize:
pl: Rozmiar czcionki:

en: Foot
pl: Stopa

en: For: %s
pl: Dla: %s

en: Foreground & background colors.  The small black and white squares reset colors.  The small arrows swap colors.  Double click to change colors.
pl: Kolor tła i obiektu.  Para małych kwadratów (czarny i biały) przywraca domyślne kolory.  Strzałki zamieniają kolory.  Kliknięcię koloru pozwala go zmienić.

en: Foreground Color
pl: Kolor pierwszoplanowy

en: Form
pl: Formowanie

en: Form Entrance
pl: Dane wej. Formularza

en: Formal parameter data
pl: Dane parametru formalnego

en: From A to B
pl: Od A do B

en: From B to A
pl: Od B do A

en: Function Header
pl: Nagłówek funkcji

en: Function call
pl: Wywołanie funkcji

en: Function structure diagram objects
pl: Obiekty diagramu struktury funkcji

en: GRAFCET OR/AND vergent
pl: Przejście OR/AND GRAFCET

en: GRAFCET diagram objects
pl: Obiekty diadramu GRAFCET

en: Gamma Rays
pl: Promieniowanie Gamma

en: Gas
pl: Gaz

en: Generalization, class inheritance
pl: Generalizacja, dziedziczenie klasy

en: Generic Text Note
pl: Notatka tekstowa

en: Grid
pl: Siatka

en: Grid Lines
pl: Linie siatki

en: Guide
pl: Prowadzenie

en: HP Graphics Language export filter
pl: Filtr eksportu HP Graphics Language

en: Half Head
pl: Połówka kąta

en: Hand
pl: Ręka

en: Head
pl: Głowa

en: Heat
pl: Ocieplanie

en: Height:
pl: Wysokość:

en: Helvetica-Oblique
pl: Helvetica-Pochylona

en: Hold
pl: Trzymanie

en: Hollow Ellipse
pl: Pusta elipsa

en: Hollow Triangle
pl: Pusty trójkąt

en: Horizontal Rest
pl: Poziomy odpoczynek

en: Horizontally aligned Valve
pl: Poziomo ułożony zawór

en: Horizontally aligned compressor
pl: Poziomo ułożona sprężarka (kompresor)

en: Horizontally aligned pump
pl: Poziomo ułożona pompa

en: Human
pl: Człowiek

en: Human Force
pl: Siła człowieka

en: Human Motion
pl: Ruch ludzkiego ciała

en: Hydraulic
pl: Hydrauliczny

en: Identifying:
pl: Identyfikująca:

en: Image
pl: Obraz

en: Image file
pl: Plik z obrazem

en: Image file:
pl: Plik z obrazem:

en: Image height:
pl: Wysokość obrazu:

en: Image row length larger than maximum cell array.
    Image not exported to CGM.
pl: Długość wierwsza obrazu przekracza maksymalny rozmiar tablicy komórek.
    Obraz nie został wyeksportowany do formatu CGM.

en: Image width:
pl: Szerokość obrazu:

en: Implementation
pl: Implementacja

en: Implements, class implements a specific interface
pl: Implementacja, klasa implementuje określony interfejs

en: Imply resource (not shown downstairs)
pl: Implikowanie zasobu (nie wyświetlane u dołu)

en: Import
pl: Importowanie

en: Import resource (not shown upstairs)
pl: Importowanie zasobu (nie wyświetlane u góry)

en: In
pl: Wejście

en: In & Out
pl: Wejście i wyjście

en: In/Out Connector
pl: Łącznik wejścia/wyjścia

en: Incorrect x Point value "%s" %f; discarding it.
pl: Niepoprawna wartość x Punktu "%s" %f; odrzucenie tej wartości.

en: Incorrect y Point value "%s" %f; discarding it.
pl: Niepoprawna wartość y Punktu "%s" %f; odrzucenie tej wartości.

en: Increase
pl: Powiększanie

en: Indicate
pl: Wskazywanie

en: Indirect command by hydraulic driver
pl: Pośrednie polecenie sterownika hydraulicznego

en: Indirect command by pneumatic driver
pl: Pośrednie polecenie sterownika pneumatycznego

en: Inheritance type:
pl: Rodzaj dziedziczenia:

en: Inhibit
pl: Powstrzymywanie

en: Initial step
pl: Początkowy krok

en: Initiate
pl: Inicjowanie

en: Input
pl: Wejście

en: Instantiation. One process create others
pl: Instanizacja. Jeden proces tworzy inne

en: Insulate
pl: Izolowanie

en: Integral Symbol
pl: Symbol liczby całk.

en: Integrate
pl: Łączenie

en: Interaction between processes.
pl: Interakcja (zależność) między procesami.

en: Interface:
pl: Interfejs:

en: Internal Storage
pl: Wewnętrzny zasób dyskowy (do zapisu danych)

en: Internal error: Setting corner type of endpoint of bezier
pl: Błąd wewnętrzny: Ustawianie typu narożnika końcowego punktu krzywej Beziera

en: Interrupt
pl: Przerywanie

en: Intersect
pl: Przetnij

en: Invert
pl: Odwróć

en: Is object
pl: Jest obiektem

en: Jigsaw
pl: Puzzle

en: Jigsaw - part_iiii
pl: Puzzle - część_iiii

en: Jigsaw - part_iiio
pl: Puzzle - część_iioo

en: Jigsaw - part_iioi
pl: Puzzle - część_iioi

en: Jigsaw - part_iioo
pl: Puzzle - część_iioo

en: Jigsaw - part_ioii
pl: Puzzle - część_ioii

en: Jigsaw - part_ioio
pl: Puzzle - część_ioio

en: Jigsaw - part_iooi
pl: Puzzle - część_iooi

en: Jigsaw - part_iooo
pl: Puzzle - część_iooo

en: Jigsaw - part_oiii
pl: Puzzle - część_oiii

en: Jigsaw - part_oiio
pl: Puzzle - część_oiio

en: Jigsaw - part_oioi
pl: Puzzle - część_oioi

en: Jigsaw - part_oioo
pl: Puzzle - część_oioo

en: Jigsaw - part_ooii
pl: Puzzle - część_ooii

en: Jigsaw - part_ooio
pl: Puzzle - część_ooio

en: Jigsaw - part_oooi
pl: Puzzle - część_oooi

en: Jigsaw - part_oooo
pl: Puzzle - część_oooo

en: Join
pl: Dołączanie

en: Keep aspect ratio
pl: Zachowane proporcje

en: Keep aspect ratio:
pl: Zachowane proporcje:

en: Key:
pl: Klucz:

en: Ladder
pl: Układy drabinkowe

en: Lathe
pl: Toczenie

en: Layer name:
pl: Nazwa warstwy:

en: Layers
pl: Warstwy:

en: Left
pl: Lewa

en: Left Cardinality:
pl: Lewa zależność:

en: Left:
pl: Lewy:

en: Length:
pl: Długość:

en: Lift
pl: Podnoszenie

en: Limit
pl: Limitowanie

en: Line
pl: Linia

en: Line Break
pl: Odstęp linii

en: Line Style Properties
pl: Właściwości stylu linii

en: Line color
pl: Kolor linii

en: Line colour
pl: Kolor linii

en: Line style
pl: Styl linii

en: Line style %d should not appear
pl: Styl linii %d nie powinien się pojawiać

en: Line width
pl: Szerokość linii

en: Line width:
pl: Szerokość linii:

en: Lines
pl: Linie

en: Liquefy
pl: Skraplanie

en: Liquid
pl: Ciecz

en: Load
pl: Wczytaj

en: Loaded:
pl: Wczytano:

en: Loading ...
pl: Wczytywanie ...

en: Locate
pl: Lokowanie

en: Lock
pl: Zamykanie

en: Log Transfer Manager or Rep Agent
pl: Agent replikacji lub menedżer przesyłania logów

en: Logic
pl: Logika cyfrowa

en: Lower Layer
pl: Obniż warstwę

en: Macro call
pl: Wywołanie makra

en: Macro call step
pl: Krok wywołania makra

en: Macro entry step
pl: Krok rozpoczęcia makra

en: Macro exit step
pl: Krok zakończenia makra

en: Magnetic Disk
pl: Dysk magnetyczny

en: Magnetic Drum
pl: Bęben magnetyczny

en: Magnetic Energy
pl: Energia magnetyczna

en: Magnetic Tape
pl: Taśma magnetyczna

en: Magnify
pl: Powiększenie

en: Magnify:
pl: Powiększenie:

en: Maintainer: James Henstridge
pl: Opiekun projektu: James Henstridge

en: Major time step
pl: Duży krok czasu

en: Manual Input
pl: Wejście ręczne

en: Manual Operation
pl: Operacja ręczna

en: Margins
pl: Marginesy

en: Mark
pl: Zaznaczanie

en: Material
pl: Materia

en: Measure
pl: Mierzenie

en: Mech. Energy
pl: Energia Mech.

en: Mechanical
pl: Mechaniczna

en: Mechanical command by spring
pl: Polecenie mechaniczne sprężyny

en: Mechanical command by tappet
pl: Polecenie mechaniczne popychacza

en: Merge
pl: Złączanie

en: Message type:
pl: Rodzaj komunikatu:

en: Message:
pl: Komunikat:

en: Microwaves
pl: Mikrofalowy

en: Minor step line width
pl: Szerokość linii małego kroku czasu

en: Minor time step
pl: Mały krok czasu

en: Misc
pl: Różne

en: Miscellaneous Shapes
pl: Różne kształty

en: Mix
pl: Mieszanie

en: Modified diagrams exists.
    Are you sure you want to quit?
pl: Część diagramów została zmieniona.
    Czy na pewno chcesz zakończyć?

en: Modify
pl: Modyfikacja

en: Modify object(s)
pl: Modyfikacja

en: Modify sheets and their objects
pl: Modyfikuje arkusze oraz ich obiekty

en: Mount
pl: Montowanie

en: Move
pl: Przesuwanie

en: Move ->
pl: Przesuń ->

en: Move All ->
pl: Przesuń wszystko ->

en: Move down
pl: Przenieś w dół

en: Move up
pl: Przenieś w górę

en: Multi-bit data
pl: Wielobitowe dane

en: Multiple instance
pl: Wielokrotna instancja

en: Multiplexer
pl: Multiplekser

en: Multiplicity:
pl: Wielokrotność

en: Multiply
pl: Zwielokrotnianie

en: Multivalue:
pl: Wartość złożona:

en: Muscular command
pl: Polecenie fizyczne

en: NULL tooldata in tool_menu_select
pl: Dane narzędzia o wartości NULL w tool_menu_select

en: NULL tooldata in tool_select_update
pl: Dane narzędzia o wartości NULL w tool_select_update

en: Name
pl: Nazwa

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Native Dia Diagram
pl: Diagram Dia

en: Negative corner radius, negating
pl: Ujemny kąt, zmiana znaku

en: Network
pl: Sieć komputerowa

en: Network Cloud
pl: Chmura sieciowa

en: Network diagram objects
pl: Obiekty schamatu sieci

en: New
pl: Dodaj

en: New Layer
pl: Nowa warstwa

en: New _View
pl: Nowy widok

en: New diagram:
pl: Nowy diagram:

en: New layer
pl: Nowa warstwa

en: New window:
pl: Nowe okno:

en: No
pl: Nie

en: No existing object to paste.
pl: Brak obiektu do wklejenia.

en: No more user-definable colors - using black
pl: Brak kolorów zdefiniowanych przez użytkownika - użyto czarnego

en: No object menu
pl: Brak menu obiektu

en: Node Center
pl: Środek węzła

en: None
pl: Brak

en: Normal
pl: Zwykła

en: Normalize
pl: Normalizowanie

en: Notice
pl: Uwaga

en: Noun
pl: Ciało stałe

en: Number of undo levels:
pl: Liczba poziomów cofnięć:

en: OUTPUT
pl: WYJŚCIE

en: Object
pl: Obiekt

en: Object defaults
pl: Domyślne wartości obiektu

en: Object properties
pl: Właściwości obiektu

en: Object properties:
pl: Właściwości obiektu:

en: Object:
pl: Obiekt:

en: Objects and filters internal to dia
pl: Wewnętrzne obiekty i filtry Dia

en: Objects to design GRAFCET charts
pl: Obiekty do rysowania wykresów GRAFCET

en: Objects to design SADT diagrams
pl: Obiekty do projektowania diagramów SADT

en: Objects to design Sybase replication domain diagrams with
pl: Obiekty do projektowania diagramów domenowych replikacji Sybase

en: Objects to design chronogram charts
pl: Obiekty do projektowania przebiegów czasowych

en: Objects to design network diagrams with
pl: Obiekty do projektowania diagramów sieci komputerowych

en: Objects to draw flowcharts
pl: Obiekty służące do tworzenia diagramów przepływu

en: Open Diagram
pl: Odczyt diagramu

en: Open Options
pl: Opcje odczytu

en: Operation data
pl: Dane operacji

en: Operations
pl: Operacje

en: Operations visible
pl: Wyświetlanie części zawierającej operacje

en: Optical Energy
pl: Energia świetlna

en: Or
pl: Lub

en: Orient
pl: Orientowanie

en: Orientation
pl: Ułożenie

en: Orthflow type:
pl: Typ przepływu prostopadłego:

en: Orthflow:
pl: Przepływ prostopadły:

en: Out
pl: Wyjście

en: PNG Export Options
pl: Opcje eksportu pliku PNG

en: P_lugins
pl: Wty_czki

en: Pack
pl: Pakowanie

en: Page Set_up...
pl: Ustawienia _strony...

en: Page Setup
pl: Ustawienia strony

en: Page breaks:
pl: Podział stron:

en: Paper Size
pl: Rozmiar papieru

en: Paper type:
pl: Typ papieru:

en: Parameter data
pl: Dane parametru

en: Parameters
pl: Parametry

en: Parameters:
pl: Parametry:

en: Participation
pl: Udział

en: Paste _Text
pl: Wklej _tekst

en: Patterns are not supported by Dia
pl: Wypełnienia (patterny) nie są obsługiwane przez Dia

en: Perceive
pl: Postrzeganie

en: Percolate
pl: Rozpowszechnianie

en: Pieces of a jigsaw
pl: Elementy puzzli

en: Pierce
pl: Nacieranie

en: Please visit http://www.lysator.liu.se/~alla/dia for more info
pl: Odwiedź http://www.lysator.liu.se/~alla/dia aby uzyskać więcej informacji

en: Plug-ins
pl: Wtyczki

en: Pneumatic
pl: Pneumatyczny

en: Pneumatic/Hydraulic
pl: Pneumatyka/Hydraulika

en: Polish
pl: Polerowanie

en: Polygon
pl: Wielokąt

en: Polygon import is not implemented yet
pl: Import wielokątów jest jeszcze nie zaimplementowany

en: Polyline
pl: Linia łamana

en: Portable Network Graphics
pl: PNG (Portable Network Graphics)

en: Position
pl: Pozycjonowanie

en: Predefined Process
pl: Predefiniowany proces

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Premature end of FIG file
pl: Przedwczesny koniec pliku FIG

en: Preparation
pl: Przygotowanie

en: Pressure
pl: Ciśnieniowy

en: Prevent
pl: Zapobieganie

en: Print Diagram
pl: Wydrukuj diagram

en: Printer
pl: Drukarka

en: Private
pl: Prywatna

en: Procedure Return
pl: Powrót z procedury

en: Process Type Reference
pl: Odwołanie do typu procesu

en: Programmed Object
pl: Zaprogramowany obiekt

en: Properties:
pl: Właściwości:

en: Protect
pl: Chronienie

en: Protected
pl: Chroniona

en: Provide
pl: Dostarczanie

en: Provision
pl: Zaopatrywanie

en: Public
pl: Publiczna

en: Punched Card
pl: Karta perforowana (dziurkowana)

en: Punched Tape
pl: Taśma perforowana (dziurkowana)

en: Purify
pl: Czyszczenie

en: Push-button command
pl: Polecenie naciśnięcia przycisku

en: Python scripting support
pl: Obsługa skryptów Pythona

en: Query
pl: Zapytanie

en: Quiet operation
pl: Ukryta operacja

en: Quit
pl: Zakończ

en: Quit, are you sure?
pl: Czy na pewno zakończyć?

en: Radiation
pl: Promieniowanie

en: Radio waves
pl: Fale radiowe

en: Radioactive
pl: Radioaktywny

en: Raise Layer
pl: Podnieś warstwę

en: Random Motion
pl: Losowy Ruch

en: Realizes, implements a specific interface
pl: Realizacja, implementuje określony interfejs

en: Really close?
pl: Rzeczywiście zamknąć?

en: Receive
pl: Otrzymywanie

en: Receive message
pl: Otrzymywanie wiadomości (informacji)

en: Recent documents list size:
pl: Rozmiar listy ostatnio otw. dokumentów:

en: Recognize
pl: Rozpoznawanie

en: Recursive
pl: Rekurencyjny

en: Reduce
pl: Redukowanie

en: Reference Line
pl: Linia odniesienia

en: Refine
pl: Rafinowanie

en: Regular step
pl: Zwykły krok

en: Regulate
pl: Regulowanie

en: Relationship
pl: Zależność

en: Release
pl: Zwalnianie

en: Remember last size:
pl: Zapamiętaj ostatni rozmiar:

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove connection points
pl: Usuń punkty połączenia

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replication Server Manager
pl: Menedżer usług replikacji

en: Represent
pl: Reprezentowanie

en: Reserve
pl: Rezerwowanie

en: Reset tools after create:
pl: Modyfikacja po utworzeniu:

en: Resist
pl: Opieranie

en: Return
pl: Zwraca

en: Reverse dragging selects
    intersecting objects:
pl: Zaznaczanie przecinających się obiektów
    przy odwrotnym przeciąganiu

en: Revert
pl: Odwróć

en: Right
pl: Prawa

en: Right Cardinality:
pl: Prawa zależność:

en: Right:
pl: Prawy:

en: Rise time
pl: Czas narastania

en: Role:
pl: Rola:

en: Rotate
pl: Obracanie

en: Rotate:
pl: Obrót:

en: Rotation
pl: Obrót

en: Rotational Energy
pl: Energia Obrotowa

en: Router Symbol
pl: Symbol routera

en: SADT Arrow
pl: Strzałka SADT

en: SADT box
pl: Prostokąt SADT

en: SADT diagram objects
pl: Obiekty diagramu SADT

en: SVG Shape
pl: Kształt SVG

en: SVG Shape:
pl: Kształt SVG:

en: Same Type
pl: Ten sam typ

en: Sand
pl: Wygładzanie

en: Save Diagram
pl: Zapis diagramu

en: Save State
pl: Zapisywanie stanu

en: Save hidden object types:
pl: Zapisuj ukryte typy obiektów:

en: Scalable Vector Graphics export filter
pl: Filtr eksportu Scalable Vector Graphics

en: Scale
pl: Skalowanie

en: Scale:
pl: Skala:

en: Scaling
pl: Skalowanie

en: Scatter
pl: Rozrzucanie

en: Scroll
pl: Przewijanie

en: Scroll around the diagram
pl: Przewijanie diagramu

en: Secure
pl: Zabezpieczanie

en: Select Printer
pl: Wybór drukarki

en: Select SVG Shape File
pl: Wybierz plik z kształtem SVG

en: Select color
pl: Wybierz kolor

en: Select image file
pl: Wybierz plik z obrazem

en: Send
pl: Wysyła

en: Send message
pl: Wysyłanie wiadomości (informacji)

en: Send to _Back
pl: Przesuń w tył

en: Sense
pl: Odczuwanie

en: Separate
pl: Rozdzielanie

en: Service Type Reference
pl: Odwołanie do typu usługi

en: Shape
pl: Kształtowanie

en: Shear angle
pl: Kąt ostry

en: Shear angle:
pl: Kąt ostry:

en: Sheet
pl: Arkusz

en: Sheet must have a Name
pl: Arkusz musi posiadać nazwę

en: Sheet name:
pl: Nazwa arkusza:

en: Sheet:
pl: Arkusz:

en: Sheets and Objects
pl: Arkusze i obiekty

en: Shield
pl: Osłanianie

en: Show _All
pl: Wyświetlaj wszystko

en: Show _Connection Points
pl: Wyświetlanie punktów połączenia

en: Show _Rulers
pl: Wyświetlanie podziałki

en: Show arrow
pl: Wyświetlanie strzałki

en: Show arrow:
pl: Wyświetlanie strzałki:

en: Show at startup:
pl: Wyświetlanie przy uruchamianiu:

en: Show attributes
pl: Wyświetlanie atrybutów

en: Show border:
pl: Wyświetlanie krawędzi:

en: Show diagram tree
pl: Wyświetla drzewo diagramu

en: Show this help message
pl: Wypisuje ten komunikat pomocy

en: Shows a red dot to figure the step's activity
pl: Pokazuje czerwoną kropkę, w celu przedstawienia zmiany kroku

en: Side A
pl: Strona A

en: Side B
pl: Strona B

en: Signal
pl: Sygnał

en: Simple
pl: Prosty

en: Size
pl: Rozmiar

en: Slashed
pl: Podwójny ukośnik

en: Slashed Cross
pl: Przekreślony krzyżyk

en: Smooth control
pl: Płynna kontrola

en: Snap to:
pl: Przyciąganie do:

en: Solar Energy
pl: Energia słoneczna

en: Solid
pl: Jednolita

en: Solid lines:
pl: Jednolite linie:

en: Sort
pl: Sortowanie

en: Spacing
pl: Odstępy

en: Specification and Description Language.
pl: Język specyfikacji i opisu (SDL)

en: Spin
pl: Wirowanie

en: Spline import is not implemented yet
pl: Importowanie krzywych jeszcze nie jest zsimplementowane

en: Stabilize
pl: Stabilizowanie

en: Standard objects
pl: Obiekty standardowe

en: Start
pl: Rozpoczynanie

en: Start arrow
pl: Początek strzałki

en: Start point
pl: Czas początkowy

en: Start time
pl: Czas rozpoczęcia

en: State
pl: Stan

en: State Type
pl: Rodzaj stanu

en: Status
pl: Stan

en: Steady
pl: Podtrzymywanie

en: Steer
pl: Sterowanie

en: Step name
pl: Nazwa kroku

en: Step type
pl: Typ kroku

en: Stereotype
pl: Stereotyp

en: Stereotype:
pl: Szablon:

en: Stop
pl: Zatrzymanie

en: Storage
pl: Zasób magazynowy, pamięć masowa (np. twardy dysk)

en: Store
pl: Magazynowanie

en: Straighten
pl: Poprawianie

en: Strain
pl: Wyłapywanie

en: Sublimate
pl: Sublimowanie

en: Subprogram call step
pl: Krok wywołania podprogramu

en: Supply
pl: Zaopatrzanie

en: Support
pl: Wspieranie

en: Suppress Attributes
pl: Ukryte atrybuty

en: Suppress Operations
pl: Ukryte operacje

en: Suppress operations
pl: Ukryte operacje

en: Switch
pl: Przełączanie

en: Switch Symbol
pl: Symbol przełącznika (switch)

en: Symmetric control
pl: Kontrola symetryczna

en: Tactical Satellite Communications Terminal
pl: Terminal komunikacji z satelitą taktycznym

en: Taking point value of non-point node.
pl: Pobieranie wartości punktu dla węzła nie będącego punktem.

en: TeX Metapost export filter
pl: Filtr eksportu TeX Metapost

en: TeX Metapost macros
pl: Makra TeX Metapost

en: TeX PSTricks macros
pl: Makra TeX Pstricks

en: TeX Pstricks export filter
pl: Filtr eksportu TeX Pstricks

en: Template
pl: Wzorzec

en: Template class
pl: Wzorzec klasy

en: Templates
pl: Wzorce

en: Text
pl: Tekst

en: Text alignment
pl: Wyrównanie tekstu

en: Text colour
pl: Kolor tekstu

en: Text outside
pl: Napis na zewnątrz:

en: Text padding
pl: Wyrównanie tekstu

en: Text padding:
pl: Wyrównanie tekstu:

en: The anti aliased renderer is buggy, and may cause
    crashes.  We know there are bugs in it, so don't
    bother submitting another report if it crashes
pl: Antyaliasingowy silnik renderujący pełen jest błędów
    i może spowodować zawieszenie programu. Na pewno są
    tam błędy więc jeśli znajdziesz jakiś nie omieszkaj
    wysłać raportu jeśli program zawiesi się.

en: The boolean equation of the condition
pl: Równanie logiczne (Boole'a) warunku

en: The condition's color
pl: Kolor warunku

en: The condition's font
pl: Czcionka warunku

en: The condition's font size
pl: Rozmiar czcionki warunku

en: The file %s has no encoding specification;
    assuming it is encoded in %s
pl: Plik %s nie posiada zakodowanej specyfikacji;
    przypuszczalnie jest ona zakodowana w %s

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
pl: Plik "%s" już istnieje.
    Czy chcesz go nadpisać?

en: The identifier which appears in the lower right corner of the Box
pl: Identyfikator pojawiający się w prawym dolnym narożniku prostokąta

en: The image file '%s' was not found in that directory.
    Using the file '%s' instead
pl: Nie odnaleziono w katalogu pliku z obrazem "%s".
    Zostanie wykorzystany "%s".

en: The image file '%s' was not found.
pl: Nie odnaleziono pliku z obrazem "%s".

en: The kind of step
pl: Rodzaj kroku

en: The name of the step
pl: Nazwa kroku

en: Thermal
pl: Cieplny

en: This action is a call to a macro-step
pl: Ta akcja jest odwołaniem do kroku makra

en: This diagram has not been saved.
    Save changes now?
pl: Diagram nie został zapisany.
    Czy zapisać zmiany teraz?

en: This is a FIG version %d.%d file, I may not understand it
pl: To jest plik FIG w wersji %d.%d, nie można go odczytać.

en: This object doesn't support Undo/Redo.
    Undo information erased.
pl: Obiekt nie obsługuje operacji Cofnij/Ponów.
    Usunięto informację o cofnięciu.

en: This object has no defaults.
pl: Obiekt nie ma wartości domyślnych.

en: This object has no properties.
pl: Obiekt nie posiada właściwości.

en: Time data
pl: czas danej

en: To improve the ease of reading, flows which begin and end vertically can be rendered gray
pl: Aby polepszyć możliwość odczytu, przepływy które rozpoczynają się i kończą poziomo mogą być wyszarzane

en: Toe
pl: Palec u nogi

en: Top
pl: Góra

en: Top:
pl: Góra:

en: Total:
pl: Ogółem:

en: Transaction File
pl: Plik transakcji

en: Transfer
pl: Transferowanie

en: Transform
pl: Przemienianie

en: Transitive
pl: Przechodnie

en: Translate
pl: Przesuwanie

en: Translational Energy
pl: Energia potencjalna

en: Transmit
pl: Transmitowanie

en: Transmittal Tape
pl: Taśma transmisyjna

en: Transport
pl: Transportowanie

en: Triple-dotted lines are not supported by Dia, using double-dotted
pl: Potrójnie kropkowane linie nie są obsługiwane przez Dia, użyto  podwójnie kropkowanych

en: Turn
pl: Odwracanie

en: Type
pl: Typ

en: Type:
pl: Typ:

en: UML Lifeline
pl: UML Liniażycia

en: Undefined
pl: Nie zdefiniowano

en: Unfilled Triangle
pl: Niewypełniony trójkąt

en: Unified Modelling Language diagram objects
pl: Obiekty diagramu UML

en: Union
pl: Zsumuj

en: Unknown object type %d
pl: Nieznany typ obiektu %d

en: Unknown paper size `%s', using default
pl: Nieznany rozmiar papieru "%s". Wykorzystano domyślny.

en: Unknown polyline subtype: %d
pl: Nieznany podtyp łamanej: %d

en: Unload
pl: Usuń

en: Unlock
pl: Odblokowanie

en: Untitled-%d
pl: BezNazwy-%d

en: Up
pl: W górę

en: Use menu bar:
pl: Pasek menu:

en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

en: User function
pl: Funkcja użytkownika

en: Value:
pl: Wartość:

en: Verb
pl: Czasownik

en: Vergent type:
pl: Typ przejścia:

en: Verify
pl: Weryfikowanie

en: Vertical Rest
pl: Pionowy odpoczynek

en: Vertically aligned Valve
pl: Pionowo ułożony zawór

en: Vertically aligned compressor
pl: Pionowo ułożona sprężarka

en: Vertically aligned pump
pl: Pionowo ułożona pompa

en: Vibration
pl: Wibracja

en: View Defaults
pl: Domyślny widok

en: Visibility:
pl: Widoczność:

en: Visible Attributes
pl: Widoczne atrybuty

en: Visible Operations
pl: Widoczne operacje

en: Visible spacing
pl: Widzialne odstępy

en: Visible:
pl: Wyświetlanie:

en: Voltage
pl: Napięcie

en: Volumetric Flow
pl: Przepływ objętościowy

en: WMF export filter
pl: Filtr eksportu dla WMF

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Warning no X Font for %s found, 
    using %s instead.
pl: Uwaga, nie odnaleziono czcionki dla %s,
    wykorzystana zostanie %s.

en: Warning: FreeType selected, but library wouldn't load: %d
pl: Uwaga: wybrano FreType, lecz biblioteka nie może wczytać: %d

en: Warning: No X fonts found.  The world is ending.
pl: Uwaga: Nie odnaleziono czcionek X. Koniec świata.

en: Warning: No fonts loaded.  Are there any font files in the X font path?
pl: Ostrzeżenie: Nie załadowano czcionek. Czy w ścieżce do czcionek X znajdują się jakieś pliki czionek?

en: Water Level
pl: Poziom wody

en: Weak Entity
pl: Słaba encja

en: Weak key:
pl: Słaby klucz:

en: Weak:
pl: Słaby:

en: Widget not found: %s
pl: Nie odnaleziono widgetu: %s

en: Width:
pl: Szerokość:

en: Width:
pl: Szerokość:

en: Windows Meta File
pl: Plik WMF (Windows Meta File)

en: Wish function
pl: Funkcja zaprzyjaźniona

en: WordPerfect Graphics export filter
pl: Filtr eksportu WordPerfect Graphics

en: X Size:
pl: Rozmiar poziomy:

en: X-Rays
pl: Promieniowanie X

en: XFig File Format
pl: Format pliku XFig

en: XFig format
pl: Format pliku XFig

en: Y Size:
pl: Rozmiar pionowy:

en: Yes
pl: Tak

en: You must specify a file, not a directory.
pl: Należy podać plik, nie katalog.

en: Your local character set is UTF-8. Because of issues with libxml1 and the support of files generated by previous versions of dia, you will encounter  problems. Please report to dia-list@gnome.org if you see this message.
pl: Twoje lokalne ustawienia znaków są przestawione na UTF-8. Z powodu wydania libxml1 oraz obsługi plików generowanych przez poprzednie wersje dia, napotkasz problemy. Proszę wyślij informacje na adres dia-list@gnome.org (w języku angielskim), jeśli ujrzysz ten komunikat.

en: Zigzagline
pl: Linia prostopadle łamana

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Zoom _In
pl: Po_większ

en: Zoom _Out
pl: Po_mniejsz

en: Zoom in 50%
pl: Powiększ o 50%

en: Zoom out 50%
pl: Pomniejsz o 50%

en: [OPTION...] [FILE...]
pl: [OPCJA...] [PLIK...]

en: _AntiAliased
pl: _Wygładzanie

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Diagram tree
pl: _Drzewo diagramu

en: _Dialogs
pl: Okna _dialogowe

en: _Down
pl: W _dół

en: _Edit
pl: /Edycja

en: _Export...
pl: _Exportuj...

en: _Group
pl: Grupuj

en: _Layers
pl: Warstwy

en: _New
pl: _Nowy

en: _New diagram
pl: _Nowy diagram

en: _Objects
pl: _Obiekty

en: _Print Diagram...
pl: Wy_drukuj diagram...

en: _Properties
pl: Właściwości

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Select
pl: _Zaznaczenie

en: _Sheets and Objects...
pl: _Arkusze i obiekty...

en: _Snap To Grid
pl: Przyciąganie do siatki

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Ungroup
pl: Rozdziel

en: _Up
pl: W _górę

en: _Visible Grid
pl: Wyświetlanie siatki

en: _Zoom
pl: Powiększenie

en: `%s' is not a directory
pl: "%s" nie jest katalogiem

en: `%s' is not one of `%s' or `%s'
pl: "%s" nie jest jednym z "%s" lub "%s"

en: a user
pl: użytkownik

en: add shapes here
pl: dodaj tutaj kształty

en: by
pl: na

en: description:
pl: opis:

en: dia shape export filter
pl: Filtr eksportu kształtów dia

en: dia shape file
pl: plik kształtów dia

en: disable arrow heads
pl: Bez ostrzy strzałek

en: no
pl: nie

en: none
pl: brak

en: yes
pl: tak
