gnome-media 1.2.0 - en to no translation catalogue (266 entries)

en:  untitled.wav
no:  uten-navn.wav

en: '%s' is a directory.
    Please enter another filename.
no: '%s' er en katalog.
    Vennligst skriv inn et annet filnavn.

en: '%s' is a directory.
    Please select a soundfile to be opened.
no: '%s' er en katalog.
    Vennligst velg en lydfil som skal åpnes.

en: (Scanning)
no: (Søker)

en: 16bit pcm
no: 16-bit pcm

en: 3D Effect
no: 3D-effekt

en: 8bit pcm
no: 8-bit pcm

en: A Volume Unit Meter for ESD
no: Volummeter for ESD

en: A simple soundrecorder and soundplayer for GNOME.
    Dedicated to my cat, Malte.
no: Et enkelt program for inn-/avspilling av lyd for GNOME.
    Tilegnet katten min, Malte.

en: A simple soundrecording program for GNOME
no: Et enkelt program for lydinnspilling i GNOME

en: About
no: Om

en: Action
no: Handling

en: Add echo
no: Legg til ekko

en: Add echo to the current sample
no: Legg til ekko på aktiv sample

en: Adding echo to sample...
no: Legger til ekko på samplingen...

en: Address
no: Adresse

en: Analog Loopback
no: Analog loopback

en: Artist / Title
no: Artist / Tittel

en: Audio Mixer
no: Lydmikser

en: Audioformat:
no: Lydformat:

en: Audioformat:
no: Lydformat:

en: CD Player
no: CD-spiller

en: CDDB Data
no: CDDB-data

en: CDDB Editor
no: CDDB-redigering

en: CDDB Settings
no: CDDB-innstillinger

en: CDDB Status
no: CDDB-status

en: CDROM device
no: CD-ROM-enhet

en: Cannot connect to sound daemon.
    Please run 'esd' at a command prompt.
no: Kan ikke koble til lyd-daemonen.
    Vennligst kjør 'esd' fra kommandolinjen.

en: Cannot load default Helvetica font. Loading any fixed width font.
no: Kan ikke laste forvalgt skrifttype, Helvetica. Laster en skrifttype med fast bredde.

en: Cannot load fixed width font. Exiting.
no: Kan ikke laste en skrifttype med fast bredde. Avslutter.

en: Cannot load requested font. Reloading default font.
no: Kan ikke laste forespurt skrifttype. Gjenleser forvalgt skrifttype.

en: Category:
no: Kategori:

en: Center
no: Senter

en: Center Input
no: Senter inn

en: Change font
no: Endre skrifttype

en: Channels:
no: Kanaler:

en: Clear
no: Blank ut

en: Click here to change (restart required):
no: Klikk her for å endre (omstart nødvendig):

en: Close tray
no: Lukk skuff

en: Connect to the esd server on this host.
no: Koble til esd-tjeneren på denne verten.

en: Connecting [%s]
no: Oppretter forbindelse [%s]

en: Converting file...
no: Konverterer fil...

en: Copyright (C)  2000 Andreas Hyden
no: Copyright © 2000 Andreas Hyden

en: Could not find '%s'.
    Set the correct path to sox in preferences under the tab 'paths'.
    
    If you don't have sox, you will not be able to record or do any effects.
no: Kunne ikke finne '%s'.
    Sett korrekt sti til sox i brukervalg under fanen 'stier'.
    
    Hvis du ikke har sox, vil du heller ikke kunne ta opp eller bruke effekter.

en: Could not fork child process
no: Kunne ikke kjøre fork for underprosess

en: Couldn't remove file: %s
no: Kunne ikke fjerne filen: %s

en: Create a new sample
no: Opprett ny sample

en: Create new sample
no: Oppretter ny sample

en: DSP Input
no: DSP-inn

en: DSP Output
no: DSP ut

en: Defaults
no: Forvalg

en: Delete CDDB Entry?
no: Slett CDDB-oppføring?

en: Digital Loopback
no: Digital loopback

en: Directories
no: Kataloger

en: Directory %s does not exist.
    Do want to use it anyway?
no: Katalogen %s eksisterer ikke.
    Vil du bruke den likevel?

en: Disc ID
no: Plate-ID

en: Disc Information (%02u:%02u minutes)
no: Informasjon om plate (%02u:%02u minutter)

en: Disc Title
no: Platetittel

en: Disconnecting [%s]
no: Kobler fra [%s]

en: Do nothing
no: Ikke gjør noe

en: Don't show this message again.
no: Ikke vis denne meldingen igjen.

en: ESD Server Host
no: ESD-tjener vert

en: ESD Volume Meter
no: ESD volummeter

en: Echo
no: Ekko

en: Edit
no: Rediger

en: Effect
no: Effekt

en: Effects
no: Effekter

en: Eject
no: Løs ut

en: Error
no: Feil

en: Error accessing cdrom device.
    Please check to make sure cdrom drive support
    is compiled into the kernel, and that you have
    permission to access the device.
    
    Reason: %s
no: Feil ved tilgang til cdrom enheten.
    Vennligst forsikre deg om at støtte for CD-ROM
    er kompilert inn i kjernen, og at du har
    tilgangsrettigheter til enheten.
    
    Årsak: %s

en: Error connecting [%s]
no: Feil under tilkobling [%s]

en: Error querying [%s]
no: Feil under forespørsel [%s]

en: Error reading $HOME/.cddbslave.
no: Feil under lesing av $HOME/.cddbslave.

en: Error reading [%s]
no: Feil under lesing av [%s]

en: Error saving sound file
no: Feil under lagring av lydfil

en: Exit
no: Avslutt

en: Exit this program
no: Avslutt dette programmet

en: FILE
no: FIL

en: Fast Forward
no: Spol fremover

en: File %s in 'mixer command' does not exist.
    Do you want to use it anyway?
no: Filen %s i 'mikser-kommando' eksisterer ikke.
    Vil du bruke den likevel?

en: File %s in 'sox command' does not exist.
    Do you want to use it anyway?
no: Filen %s i 'sox-kommando' eksisterer ikke.
    Vil du bruke den likevel?

en: File '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
no: Filen '%s' eksisterer allerede.
    Vil du overskrive den?

en: File '%s' doesn't exist.
    Please select a existing soundfile to be opened.
no: Filen '%s' eksisterer ikke.
    Vennligst velg en eksisterende lydfil som skal åpnes.

en: File '%s' doesn't exist; using default.
no: Filen '%s' eksisterer ikke; bruker standard.

en: File '%s' isn't a supported soundfile.
no: Filen '%s' er i et format som ikke er støttet.

en: File '%s' isn't a valid soundfile.
no: Filen '%s' er ikke en gyldig lydfil.

en: File not saved. Do you want to save it?
no: Fil ikke lagret. Vil du lagre den?

en: Filename of the CD device
no: Filnavnet på CD-enheten

en: Forever
no: For alltid

en: GEOMETRY
no: GEOMETRI

en: GMIX - The Gnome Mixer
no: GMIX - Gnome mikser

en: GNOME Sound recorder
no: GNOME lydinnspilling

en: GNOME Soundrecorder:
no: GNOME lydinnspilling:

en: GTCD is the Gnome CD player application. Includes CDDB support. Please see the 'Thanks' file included with the distribution for more credits.
no: GTCD er Gnome CD-spiller applikasjon med støtte for CDDB. Vær vennlig å se i 'Thanks' filen som er inkludert i distribusjonen for flere krediteringer.

en: Get CDDB Now
no: Hent CDDB nå

en: Gnome CD Player
no: Gnome CD-spiller

en: Headphone
no: Hodetelefon

en: Help
no: Hjelp

en: Hide menu on start
no: Skjul meny ved start

en: Host is %s
no: Verten er %s

en: Inactive. %s
no: Inaktiv. %s

en: Input Gain
no: Input gain

en: Key
no: Tast

en: Keybindings
no: Tastaturbindinger

en: Labels
no: Etiketter

en: Line
no: Linje

en: Line
no: Linje

en: Line1
no: Linje1

en: Line2
no: Linje2

en: Line3
no: Linje3

en: Local Database
no: Lokal database

en: Lock
no: Lås

en: Main window
no: Hovedvindu

en: Master Digital
no: Master digital

en: Master Mono
no: Master mono

en: Mic
no: Mik

en: Mic Gain
no: Mic gain

en: Mix
no: Miks

en: Mixer
no: Mikser

en: Mixer Command
no: Mikserkommando

en: Mixer...
no: Mikser...

en: Mute
no: Demp

en: New
no: Ny

en: No Disc
no: Ingen plate

en: No match found for %s
no: Ingen treff for %s

en: Nr of times:
no: Antall ganger:

en: On exit
no: Ved avslutning

en: On startup
no: Ved oppstart

en: Open a vertical version of the meter.
no: Åpne en vertikal utgave av måleren.

en: Open track editor
no: Åpne sporredigering

en: Open tray
no: Åpne skuff

en: Output Gain
no: Output gain

en: PC Speaker
no: PC-høyttaler

en: Password
no: Passord

en: Path to mixer:
no: Sti til mikser:

en: Path to sox:
no: Sti til sox:

en: Paths
no: Stier

en: Phone
no: Telefon

en: Phone Output
no: Telefon ut

en: PhoneIn
no: TlfInn

en: PhoneOut
no: TlfUt

en: Play
no: Spill

en: Play CD on startup
no: Spill CD ved oppstart

en: Play current sample
no: Spill av aktiv sample

en: Play-repeating
no: Spill gjentagende

en: Play/Pause
no: Spill/pause

en: Playing
no: Spiller

en: Playing...
no: Spiller...

en: Playlist
no: Spilleliste

en: Popup save dialog when recording is finished
no: Vis lagre-dialog når innspilling er ferdig

en: Popup warning message if size (Mb) of sample becomes bigger than:
no: Vis advarsel hvis størrelsen (MB) av samplingen blir større enn:

en: Preferences
no: Innstillinger

en: Preferences...
no: Brukervalg...

en: Program files
no: Programfiler

en: Querying server [%s]
no: Sender forespørsel til tjeneren [%s]

en: Quit
no: Avslutt

en: Reading reply [%s]
no: Leser svar [%s]

en: Ready for command: %s
no: Klar for kommando: %s

en: Rec
no: Innsp

en: Rec.
no: Innsp.

en: Record
no: Ta opp

en: Recording
no: Opptak

en: Recording timeout:
no: Tidsavbrudd for opptak:

en: Recording...
no: Tar opp...

en: Refresh List
no: Gjenles listen

en: Remove
no: Fjern

en: Repeat
no: Gjenta

en: Restore saved mixer levels on startup
no: Gjenoprett lagrede mikserinnstillinger ved oppstart

en: Rewind
no: Spol tilbake

en: Run GNOME mixer
no: Kjør GNOME mikser

en: Run mixer...
no: Kjør mikser...

en: SOCKS Server
no: SOCKS tjener

en: Sample rate:
no: Samplingsrate:

en: Sample rate:
no: Samplerate:

en: Save sound file
no: Lagre lydfil

en: Saving...
no: Lagrer...

en: Select a sound file
no: Velg en lydfil

en: Server Settings
no: Tjenerinnstillinger

en: Show handles (restart required)
no: Vis håndtak (Omstart av TCD nødvendig)

en: Show sound information
no: Vis lydinformasjon

en: Show soundinfo
no: Vis lydinformasjon

en: Show time
no: Vis tid

en: Show tooltips
no: Vis verktøystips

en: Size
no: Størrelse

en: Skip backwards
no: Hopp bakover

en: Skip forwards
no: Hopp fremover

en: Sound
no: Lyd

en: Sound options
no: Alternativer for lyd

en: Sound recorder
no: Lydinnspilling

en: Sounddevice not ready! Please check that there isn't
    another program running that's using the sounddevice.
no: Lydenheten er ikke klar! Vennligst sjekk at ikke et
    annet program bruker lydenheten.

en: Specify a file to be opened
no: Spesifiser en fil som skal åpnes

en: Specify a file to start playing
no: Spesifiser en fil som skal spilles av

en: Specify a file to start recording
no: Spesifiser en fil som skal tas opp

en: Specify the X position of the meter.
no: Spesifiser X-posisjonen til måleren.

en: Specify the Y position of the meter.
no: Spesifiser Y-posisjonen til måleren.

en: Specify the geometry of the main window
no: Spesifiser X-posisjonen til hovedvinduet

en: Spkr
no: Høyt

en: Start playing
no: Start avspilling

en: Start recording
no: Start innspilling

en: Stop
no: Stopp

en: Stop playing
no: Stopp avspilling

en: Stop playing/recording
no: Stopp inn-/avspilling

en: Stop recording if size (Mb) of sample becomes bigger than:
no: Stopp innspilling hvis størrelsen (MB) av samplingen blir større enn:

en: Stop recording on timeout
no: Stopp opptak etter tidsavbrudd

en: Submit
no: Send inn

en: Submit Information
no: Send inn informasjonen

en: Submit information about
    '%s'
no: Send inn informasjon om
    '%s'

en: Surround Input
no: Surround inn

en: TCD - The Gnome CD Player
no: TCD - Gnome CD-spiller

en: Temp dir:
no: Temp-katalog:

en: Temp directory %s is a file.
    Do you want to use it anyway?
no: Temp-katalogen %s er en fil.
    Vil du bruke den likevel?

en: The size of the current sample is more than %i Mb!
no: Størrelsen på aktiv sample er mer enn %i Mb!

en: This is a mixer for OSS sound-devices.
no: Dette er en mikser for OSS lydenheter.

en: Time
no: Tid

en: Timeout: %s
no: Tidsavbrudd: %s

en: Title
no: Tittel

en: To:
no: Til:

en: Track %d
no: Spor %d

en: Track Editor
no: Sporredigering

en: Track Editor...
no: Sporredigering...

en: Track Information
no: Informasjon om spor

en: Track/title color
no: Spor-/tittelfarge

en: Track/title font
no: Spor-/tittelskrifttype

en: Trebl
no: Disk

en: Treble
no: Diskant

en: Trk
no: Spor

en: Undo all changes
no: Forkast alle endringer

en: Undo all changes made on the current sample
no: Forkaster alle endringer som er gjort på aktiv sample

en: Undoing all changes...
no: Forkaster alle endringer...

en: Unknown / Unknown
no: Ukjent / Ukjent

en: Use HTTP
no: Bruk HTTP

en: Use SOCKS
no: Bruk SOCKS

en: Use alternate method to play CD
no: Bruk alternativ metode for å spille CD

en: Use mixer icons
no: Bruk mikserikoner

en: Use mixer labels
no: Bruk mikseretiketter

en: Use proxy authentication
no: Bruk proxy-autentisering

en: Use squared law volume control
no: Bruk "squared law" volumkontroll

en: User interface
no: Brukergrensesnitt

en: Username
no: Brukernavn

en: Volume
no: Volum

en: Volume Down
no: Volum ned

en: Volume Meter
no: Volummåler

en: Volume Up
no: Volum opp

en: Waiting for reply [%s]
no: Venter på svar [%s]

en: Warning: This version of gmix was compiled with
    OSS version %d.%d.%d, and your system is running
    a version prior to 3.6.0.
no: Advarsel: Denne versjonen av gmix er kompilert med
    OSS versjon %d.%d.%d, og ditt system kjører en
    en tidligere versjon enn 3.6.0.

en: Warning: This version of gmix was compiled with
    OSS version %d.%d.%d, and your system is running
    version %d.%d.%d.
no: Advarsel: Denne versjonen av gmix er kompilert med
    OSS versjon %d.%d.%d, og ditt system kjører
    versjon %d.%d.%d.

en: Woofer Input
no: Woofer inn

en: X-Position
no: X-posisjon

en: Y-Position
no: Y-posisjon

en: You don't have the correct permissions (read & write) for temp directory %s.
    Do you want to use it anyway?
no: Du har ikke riktige rettigheter (lese og skrive) for temp-katalogen %s.
    Vil du bruke den likevel?

en: You havn't entered a mixer command; you will not be able to start the mixer.
    Do you want to use it anyway?
no: Du har ikke oppgitt en mikser-kommando; og vil ikke kunne starte mikseren.
    Vil du bruke den likevel?

en: You havn't entered a sox command; you will not be able to record.
    Do you want to use it anyway?
no: Du har ikke oppgitt en sox-kommando; og vil ikke kunne ta opp.
    Vil du bruke den likevel?

en: You havn't entered a temp dir. You will not be able to record.
    Do you want to use it anyway?
no: Du har ikke oppgitt en temp-katalog. Du vil ikke kunne ta opp.
    Vil du bruke den likevel?

en: _New
no: _Ny

en: don't restore mixer-settings from configuration
no: ikke les startverdiene for mikseren på nytt fra konfigurasjonen

en: don't save (modified) mixer-settings into configuration
no: ikke lagre (modifiserte) mikser-verdier til konfigurasjonen

en: dsc-e
no: dsk-e

en: dsc-r
no: dsk-r

en: initialise the mixer(s) from stored configuration and exit
no: initialiser mikseren(e) fra lagret konfigurasjon og avslutt

en: loop-cd
no: repeter-cd

en: loop-t
no: repeter-s

en: minutes
no: minutter

en: random
no: tilfeldig

en: restore mixer-settings from configuration
no: legg tilbake instillingene for mikseren fra konfigurasjonen

en: trk-e
no: spr-e

en: trk-r
no: spr-r
