gdm 2.2.2.2 - en to no translation catalogue (682 entries)

en: 
    Cannot set your user group, you will not be able to log in, please contact your system administrator.
no: 
    Kan ikke sette din brukergruppe. Du vil ikke kunne logge inn. Vennligst kontakt din systemadministrator.

en: 
    Could not delete session %s
       Error: %s
no: 
    Kunne ikke slette sesjon %s
       Feil: %s

en: 
    Could not find a suitable name for the default session link
no: 
    Kunne ikke finne et passende navn for lenken for standard sesjon

en: 
    Could not link new default session
       Error: %s
no: 
    Kunne ikke lage lenke til ny standard sesjon
       Feil: %s

en: 
    Could not remove session %s
       Error: %s
no: 
    Kunne ikke fjerne sesjon %s
       Feil: %s

en: 
    Could not unlink old default session
       Error: %s
no: 
    Kunne ikke slette lenke til gammel standard sesjon
       Feil: %s

en: 
    Could not write contents to session %s
       Error: %s
no: 
    Kunne ikke skrive innhold til sesjon %s
       Feil: %s

en: 
    Could not write session %s
       Error: %s
no: 
    Kunne ikke skrive sesjon %s
       Feil: %s

en: 
    Incorrect username or password.  Letters must be typed in the correct case.  Please be sure the Caps Lock key is not enabled
no: 
    Ugyldig brukernavn eller passord. Det må tas hensyn til små/store bokstaver. Vennligst sjekk at ikke Caps Lock tasten er aktivert

en: 
    The change of the authentication token failed. Please try again later or contact the system administrator.
no: 
    Endring av autentiseringstegn feilet. Vennligst prøv igjen senere eller kontakt systemadministrator.

en: 
    The system administrator has disabled access to the system temporary.
no: 
    Systemadministrator har deaktivert tilgagn til systemet midlertidig.

en: 
    The system administrator has disabled your access to the system temporary.
no: 
    Systemadministrator har deaktivert tilgang til systemet midlertidig.

en: 
    The system administrator has disabled your account.
no: 
    Systemadministrator har deaktivert din konto.

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
no: 
    Systemadministrator kan ikke logge inn fra denne skjermen

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
no: (Du kan skifte konsoll ved å trykke ctrl-alt pluss en funksjonstast, slik som ctrl-alt-F7 for å gå til konsoll 7. X-tjenere kjører vanligvis på konsoll 7 og høyere.)

en: %s language selected
no: språk %s valgt

en: %s session selected
no: %s sesjon valgt

en: %s: %s does not exist but must exist.
no: %s: %s eksisterer ikke men kreves.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
no: %s: %s er større enn maksimum filstørrelse spesifisert av systemadministrator.

en: %s: %s is not a regular file.
no: %s: %s er ikke en vanlig fil.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
no: %s: %s eies ikke av uid %d.

en: %s: %s is writable by group.
no: %s: %s er skrivbar av gruppe.

en: %s: %s is writable by group/other.
no: %s: %s er skrivbar av gruppe/andre.

en: %s: %s is writable by other.
no: %s: %s er skrivbar av andre.

en: %s: Can't open fifo!
no: %s: Kan ikke åpne fifo!

en: %s: Cannot find a free display number
no: %s: Kan ikke finne et ledig skjermnummer

en: %s: Cannot get local addresses!
no: %s: Kan ikke hente lokale adresser!

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the gdm user
no: %s: Velger ikke funnet eller kan ikke kjøres av gdm-brukeren

en: %s: Could not bind socket
no: %s: Kunne ikke binde til socket

en: %s: Could not get address from hostname!
no: %s: Fant ikke adressen fra vertsnavnet!

en: %s: Could not get server hostname: %s!
no: %s: Fant ikke tjenerens vertsnavn: %s!

en: %s: Could not make FIFO
no: %s: Kunne ikke lage FIFO

en: %s: Could not make new cookie file in %s
no: %s: Kunne ikke lage ny cookie-fil i %s

en: %s: Could not make socket
no: %s: Kunne ikke lage socket

en: %s: Could not open FIFO
no: %s: Kunne ikke åpne FIFO

en: %s: Could not read address
no: %s: Kunne ikke lese adresse

en: %s: Could not setup environment for %s. Aborting.
no: %s: Kunne sette opp miljø for %s. Avbryter.

en: %s: Couldn't set groupid to %d
no: %s: Kunne ikke sette gruppe-id til %d

en: %s: Couldn't set groupid to 0
no: %s: Kunne ikke sette gruppe-id til 0

en: %s: Couldn't set userid to %d
no: %s: Kunne ikke sette bruker-id til %d

en: %s: Directory %s does not exist.
no: %s: Katalogen %s eksisterer ikke.

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
no: %s: Skjerm %s er opptatt. Prøver et annet skjermnummer.

en: %s: Display number %d in use!  I will use %d
no: %s: Skjerm nummer %d er i bruk! Vil bruke %d

en: %s: Empty server command for display %s
no: %s: Tjenerkommandoen for skjerm %s er tom

en: %s: Empty server command, using standard one.
no: %s: Tom tjenerkommando, bruker forvalgt.

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
no: %s: Feil under oppsett av CHLD signalhåndtereren

en: %s: Error setting up HUP signal handler
no: %s: Feil under oppsett av HUP signalhåndtereren

en: %s: Error setting up INT signal handler
no: %s: Feil under oppsett av INT signalhåndtereren

en: %s: Error setting up TERM signal handler
no: %s: Feil under oppsett av TERM signalhåndtereren

en: %s: Error setting up USR1 signal handler
no: %s: Feil under oppsett av USR1 signalhåndtereren

en: %s: Error setting up USR2 signal handler
no: %s: Feil under oppsett av USR2 signalhåndtereren

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the gdm user
no: %s: Velkomst ikke funnet eller kan ikke kjøres av gdm-brukeren

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
no: %s: Hjemmekatalog for %s: «%s» eksisterer ikke!

en: %s: Server was to be spawned by uid %d but that user doesn't exist
no: %s: Tjeneren skulle startes av uid %d, men denne brukeren eksisterer ikke

en: %s: Xdmcp disabled and no local servers defined. Adding /usr/bin/X11/X on :%d to allow configuration!
no: %s: Xdmcp er slått av og ingen lokale tjenere definert. Legger til /usr/bin/X11/X på :%d for å tillate konfigurasjon!

en: %s: initgroups() failed for %s
no: %s: initgroups() feilet for %s

en: (C) 2001 Lee Mallabone
no: © 2001 Lee Mallabone

en: (memory buffer
no: (minnebuffer

en: (memory buffer)
no: (minnebuffer)

en: A comma separated list of users to exclude from the face browser.
no: En kommaseparert liste med brukere som skal eksluderes fra ansiktsvisning.

en: A command line must start with a forward slash ('/')
no: En kommandolinje må starte med skråstrek ('/')

en: A descriptive server name must be supplied
no: Et beskrivende tjenernavn på oppgis

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
no: En grafisk applikasjon for konfigurasjon av GNOME Display Manager (GDM)

en: A script to run when the X server keeps crashing and the failsafe X server is either empty or also didn't take.  This will run an X setup program defined below.
no: Et skript som skal kjøres når X-tjeneren krasjer og den feilsikre X-tjeneren heller ikke virker eller ikke er satt. Dette vil kjøre et program for å konfigurere X-tjeneren som definert under.

en: A session name must be unique and not empty
no: Et sesjonsnavn må være unikt og ikke blankt

en: A-M|American English
no: A-M|Amerikansk engelsk

en: A-M|Azerbaijani
no: A-M|Asserbadsjansk

en: A-M|Basque
no: A-M|Baskisk

en: A-M|British English
no: A-M|Britisk engelsk

en: A-M|Bulgarian
no: A-M|Bulgarsk

en: A-M|Catalan
no: A-M|Katalansk

en: A-M|Chinese (simplified)
no: A-M|Kinesisk (forenklet)

en: A-M|Chinese (traditional)
no: A-M|Kinesisk (tradisjonell)

en: A-M|Croatian
no: A-M|Kroatisk

en: A-M|Czech
no: N-Z|Tjekkisk

en: A-M|Danish
no: A-M|Dansk

en: A-M|Dutch
no: N-Z|Nederlandsk

en: A-M|English
no: A-M|Engelsk

en: A-M|Estonian
no: A-M|Estisk

en: A-M|Finnish
no: A-M|Finsk

en: A-M|French
no: A-M|Fransk

en: A-M|Galician
no: A-M|Galisisk

en: A-M|German
no: N-Z|Tysk

en: A-M|Greek
no: A-M|Gresk

en: A-M|Hebrew
no: A-M|Hebraisk

en: A-M|Hungarian
no: N-Z|Ungarsk

en: A-M|Icelandic
no: A-M|Islandsk

en: A-M|Italian
no: A-M|Italiensk

en: A-M|Japanese
no: A-M|Japansk

en: A-M|Korean
no: A-M|Koreansk

en: A-M|Latvian
no: A-M|Latvisk

en: A-M|Lithuanian
no: A-M|Litauisk

en: ADDRESS
no: ADRESSE

en: Add server
no: Legg til tjener

en: Add session
no: Legg til sesjon

en: Allow as flexible server
no: Tillat som fleksibel tjener

en: Allow group writable files and directories
no: Tillat filer og kataloger som er skrivbare for gruppen

en: Allow logging in as root (administrator) user from a remote host using GDM.  This is only relevant if you enable the XDMCP protocol.
no: Tillat pålogging som root (administrator) bruker fra en ekstern vert ved bruk av GDM. Dette er bare relevant hvis du aktiverer XDMCP-protokollen.

en: Allow logging in as root (administrator) user.
no: Tillat pålogging som root (administrator) bruker.

en: Allow logging in using the timed from a remote host using GDM.  This is only relevant if you enable the XDMCP protocol.  Note that this is insecure since remote hosts can gain access to this computer without the use of a password, so be careful.
no: Tillat innlogging ved bruk av timed fra en ekstern vert som bruker GDM. Dette er kun relevant hvis du slår på XDMCP-protokollen. Merk at dette er usikkert siden eksterne verter kan få tilgang til denne datamaskinen uten bruk av passord. Så vær forsiktig.

en: Allow remote timed logins
no: Tillat ekstern pålogging på tid

en: Allow root to login remotely with GDM
no: La root logge på eksternt via GDM

en: Allow root to login with GDM
no: La root logge på via GDM

en: Allow users to run the configurator from the system menu
no: La brukere kjøre konfiguratoren fra systemmenyen

en: Allow world writable files and directories
no: Tillat filer og kataloger som er skrivbare for alle

en: Always restart X servers
no: Alltid start X-tjener på nytt

en: Always use 24 hour clock format
no: Alltid bruk 24-timers klokkeformat

en: Always use the 24 hour format for the clock in the greeter, even if the norm for the current locale is 12 hour
no: Alltid bruk 24-timers format for clokken i velkomsten, selv om det normale for denne regionen er 12-timer

en: An X server binary to run if the standard one keeps crashing.  If this fails the script below will be run.
no: En X-tjener binærfil som skal kjøres hvis den forvalgte krasjer. Hvis denne feiler vil skriptet under kjøres.

en: An error occured while loading the user interface
    element %s%s from file %s.
    CList type widget should have %d columns.
    Possibly the glade interface description was corrupted.
    %s cannot continue and will exit now.
    You should check your installation of %s or reinstall %s.
no: En feil oppsto under lasting av et element av
    brukergrensesnittet %s%s fra fil %s.
    widget av CList-type må ha %d kolonner.
    En mulig årsak er at glade grensesnittfilen er korrupt.
    %s kan ikke fortsette og vil avslutte nå.
    Du bør sjekke installasjonen av %s eller reinstallere %s.

en: An error occured while loading the user interface
    element %s%s from file %s.
    Possibly the glade interface description was corrupted.
    %s cannot continue and will exit now.
    You should check your installation of %s or reinstall %s.
no: En feil oppsto under lasting av element %s%s av
    brukergrensesnittet fra fil %s.
    En mulig årsak kan være at glade grensesnittbeskrivelsen er korrupt.
    %s kan ikke fortsette og vil avslutte nå.
    Du bør sjekke installasjonen av %s eller reinsallere %s.

en: An error occured while loading the user interface
    from file %s.
    Possibly the glade interface description was not found.
    %s cannot continue and will exit now.
    You should check your installation of %s or reinstall %s.
no: En feil oppsto under lasting av brukergrensesnitt
    fra fil %s.
    En mulig årsak er at beskrivelsen av brukergrensesnittet
    ikke kunne finnes.
    %s kan ikke fortsette og vil avslutte nå.
    Du bør sjekke installasjonen av %s eller installere %s på nytt.

en: Appearance
no: Utseende

en: Apply
no: Bruk

en: Apply the current changes
no: Bruk nåværende endringer

en: Are you sure you want to reboot the machine?
no: Er du sikker på at du vil starte maskinen på nytt?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
no: Er du sikker på at du vil slå av maskinen?

en: Are you sure you want to suspend the machine?
no: Er du sikker på at du vil sette maskinen i hvilemodus?

en: Are you sure you wish to restart GDM
    now and lose any unsaved data?
no: Er du sikker på at du ønsker å starte GDM
    på nytt og tape ikke-lagrede data?

en: Authenticate before running --command
no: Autentiser før kjøring av --command

en: Authentication failed
no: Autentisering feilet

en: Authentication failure!
no: Autentiseringfeil!

en: Authentication token change failed for user %s
no: Endring av autentiseringsegn feilet for bruker %s

en: Authorization Details
no: Detaljer om autorisasjon

en: Automatic login
no: Automatisk innlogging

en: Automatic login:
no: Automatisk innlogging:

en: Available Sessions
no: Tilgjengelige sesjoner

en: Background
no: Bakgrunn

en: Background color:
no: Bakgrunnsfarge:

en: Background image:
no: Bakgrunnsbilde:

en: Background program
no: Bakgrunnsprogram

en: Background program:
no: Bakgrunnsprogram:

en: Background type:
no: Bakgrunnstype:

en: Basic
no: Grunnleggende

en: Broadcast query
no: Kringkastingsspørring

en: Browse
no: Bla gjennom

en: COMMAND
no: KOMMANDO

en: Can't disable xscreensaver display hacks
no: Kan ikke slå av xscreensaver skjerm-hack

en: Can't find /etc/pam.d/%s!
no: Kan ikke finne /etc/pam.d/%s!

en: Can't find PAM configuration file for gdm. I've tried %s, %s, %s and %s
no: Kan ikke finne PAM konfigurasjonsfil for gdm. Har prøvd %s, %s, %s og %s

en: Can't lock screen
no: Kan ikke låse skjermen

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
no: Kan ikke åpne DefaultImage: %s. Suspenderer ansiktsvisning!

en: Can't open default host icon: %s
no: Kunne ikke åpne forvalgt ikon for vert: %s

en: Can't open icon file: %s. Suspending iconify feature!
no: Kan ikke åpne ikonfilen: %s. Suspenderer ikonofiseringsfunksjonen!

en: Can't set PAM_RHOST=%s
no: Kan ikke sette PAM_RHOST=%s

en: Can't set PAM_RUSER=%s
no: Kan ikke sette PAM_RUSER=%s

en: Can't set PAM_TTY=%s
no: Kan ikke sette PAM_TTY=%s

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
no: Kan ikke kommunisere med gdm, kanskje en gammel versjon kjørrer.

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
no: Kan ikke finne "xterm" for en feilsikker sesjon.

en: Cannot find the gdmconfigurator widget in
    the glade interface description file
    Please check your installation.
no: Kan ikke finne gdmconfigurator widgetet i
    glade grensesnittbeskrivelsesfilen.
    Vennligst sjekk installasjonen.

en: Cannot find the glade interface description
    file, cannot run gdmchooser.
    Please check your installation and the
    location of the gdmchooser.glade file.
no: Kan ikke finne glade grensesnittbeskrivelses-
    filen, kan ikke kjøre gdmchooser.
    Vennligst sjekk installasjonen og plassering
    av gdmchooser.glade filen.

en: Cannot find the glade interface description
    file, cannot run gdmconfig.
    Please check your installation and the
    location of the gdmconfig.glade file.
no: Kan ikke finne glade grensesnittbeskrivelses-
    filen, kan ikke kjøre gdmconfig.
    Vennligst sjekk installasjonen og
    plasseringen av gdmconfig.glade filen.

en: Cannot get passwd structure for %s
no: Kan ikke finne passwd-struktur for %s

en: Cannot set user group for %s
no: Kan ikke sette brukergruppe for %s

en: Cannot setup pam handle with null login and/or display
no: Kan ikke sette opp pam håndterer med null login og/eller skjerm

en: Cannot start the chooser program,
    you will not be able to log in.
    Please contact the system administrator.
no: Kan ikke starte velgerprogrammet.
    Du vil ikke kunne logge inn.
    Vennligst kontakt din systemadministrator.

en: Cannot start the greeter program,
    you will not be able to log in.
    This display will be disabled.
    Try logging in by other means and
    editing the configuration file
no: Kan ikke starte velkomstprogrammet.
    Du vil ikke kunne logge inn.
    Denne skjermen vil deaktiveres.
    Prøv å logge inn på andre måter og
    rediger konfigurasjonsfilen

en: Cannot start the session, most likely the
    session does not exist.  Please select from
    the list of available sessions in the login
    dialog window.
no: Kan ikke starte sesjonen. Sesjonen eksisterer
    sannsynligvis ikke. Vennligst velg fra listen
    med tilgjengelige sesjoner i innloggings-
    vinduet.

en: Cannot start your shell.  It could be that the
    system administrator has disabled your login.
    It could also indicate an error with your account.
no: Kan ikke starte ditt skall. Det er mulig at
    systemadministrator har deaktivert innlogging.
    Det kan også indikere en feil med din konto.

en: Choose a host to connect to from the selection below.
no: Velg en vert du vil koble til fra utvalget under.

en: Choose an icon
no: Velg et ikon

en: Choose server
no: Velg tjener

en: Choose the X server to start
no: Velg X-tjener som skal kjøres

en: Choose the directory to search for faces
no: Velg en katalog for søk etter ansikter

en: Chooser
no: Velger

en: Chooser command:
no: Velgerkommando:

en: Client address to return in response to xdm
no: Klientadresse som skal returneres i svar til xdm

en: Color
no: Farge

en: Comma separated list of hostnames to list in the chooser (in addition to the broadcast above)
no: Kommaseparert liste over vertsnavn som skal listes opp i velgeren (i tillegg til kringkastingen over)

en: Command
no: Kommando

en: Command line:
no: Kommandolinjne:

en: Configurator command:
no: Konfigurasjonskommando:

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
no: Konfigurer GDM (denne innloggingshåndtereren). Dette krever root-passordet.

en: Configure the GNOME Display Manager.
    Please submit any bugs or feature requests at http://bugzilla.gnome.org under the `gdm' product.
no: Konfigurer GNOME skjermhåndterer.
    Vennligst send inn feilrapporter eller kommentarer til http://bugzilla.gnome.org under kategorien `gdm'.

en: Configure...
no: Konfigurer...

en: Connect
no: Koble til

en: Connection Settings
no: Innstillinger for tilkobling

en: Connection type to return in response to xdm
no: Tilkoblingstype som skal returneres i svar til xdm

en: Could not execute the configuration
    program.  Make sure it's path is set
    correctly in the configuration file.
no: Kunne ikke kjøre konfigurasjons-
    programmet. Sjekk at stien er satt
    riktig i konfigurasjonsfilen.

en: Could not execute the configuration
    program.  Make sure it's path is set
    correctly in the configuration file.
    I will attempt to start it from the
    default location.
no: Kunne ikke kjøre konfigurasjons-
    programmet. Sjekk at stien er satt
    riktig i konfigurasjonsfilen. Vil
    forsøke å starte det fra standard
    lokasjon.

en: Could not find a free display number
no: Kunne ikke finne en ledig skjerm

en: Could not find the GNOME installation,
    will try running the "Failsafe xterm"
    session.
no: Kunne ikke finne GNOME-installasjonen,
    vil forsøke å kjøre "Feilsikker xterm"-
    sesjonen.

en: Could not fork a new process!
    
    You likely won't be able to log in either.
no: Kunne ikke kjøre fork for en ny prosess!
    
    Du vil sannsynligvis ikke kunne logge inn heller.

en: Could not set signal mask!
no: Kunne ikke sette signalmaske!

en: Could not setgid %d. Aborting.
no: Kunne ikke kjøre setgid %d. Avbryter.

en: Couldn't authenticate user
no: Kunne ikke autentisere

en: Couldn't open session for %s
no: Kunne ikke åpne sesjon for %s

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
no: Kunne ikke sette kontohåndtering for %s

en: Couldn't set credentials for %s
no: Kunne ikke sette credentials for %s

en: Create new session
no: Opprett ny sesjon

en: Custom command line:
no: Egendefinert kommandolinje:

en: Debugging
no: Feilsøking

en: Debugging output
no: Feilsøkingsinformasjon

en: Default
no: Standard

en: Default $PATH:
no: Standard $PATH:

en: Default GNOME session file:
no: Standard GNOME sesjonsfil:

en: Default face image:
no: Standard ansiktsbilde:

en: Default font:
no: Standard skrifttype:

en: Default host image:
no: Standard vertsbilde:

en: Default locale:
no: Standard locale:

en: Delete server
no: Slett tjener

en: Denied XDMCP query from host %s
no: Nektet XDMCP spørring fra vert %s

en: Determines whether GDM should kill X clients started by the init scripts when the user logs in.
no: Bestemmer om GDM skal drepe X-klienter som er startet av init-skriptene når brukeren logger inn.

en: Directories
no: Kataloger

en: Directory for host images:
no: Katalog for vertsbilder:

en: Disconnect
no: Koble fra

en: Display %s is busy, there is another X server already running
no: Skjerm %s er opptatt, en annen X-tjener kjører allerede

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
no: Skjerm '%s' kan ikke åpnes av Xnest

en: Display initialization directory:
no: Katalog for initiering av skjerm:

en: Displays per host:
no: Skjermer per vert:

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
no: Utfør direkte spørring i stedet for indirekte (velger)

en: Do not lock current screen
no: Ikke lås aktiv skjerm

en: Do note allow the user to drag the login window around
no: Ikke la brukeren dra innloggingsvinduet rundt på skjermen

en: Don't check for running gdm
no: Ikke sjekk om gdm kjører

en: Doubleclick here to un-iconify the login window, so that you may log in.
no: Dobbelklikk her for å av-ikonifisere innloggingsvinduet, slik at du kan logge inn.

en: Edit server
no: Rediger tjener

en: Enable XDMCP
no: Bruk XDMCP

en: Enable XDMCP, a protocol to allow others to log in remotely
no: Aktiver XDMCP, en protokoll som lar andre logge inn eksternt

en: Enable debugging output
no: Slå på utskrift av feilsøkingsinformasjon

en: Enable debugging output to be printed into the syslog.  Useful for tracking down problems.  But not so useful for normal usage as it can fill up your logs very quickly.
no: Slå på feilsøking. Skriver ut til syslog. Nyttig for å finne årsaken til problemer. Men ikke så nyttig for vanlig bruk siden loggen kan fylles opp ganske raskt

en: Enter a name for the new session
no: Skriv inn et navn for den nye sesjonen

en: Enter the root password
    to run the configuration.
no: Skriv inn passord for root
    for å kjøre konfigurasjonen.

en: Environment
no: Miljø

en: Error reading session script!
no: Feil under lesing av sesjonsskript!

en: Error reading this session script
no: Feil under lesing av dette sesjonsskriptet

en: Exclude these users:
no: Ekskluder disse brukerene:

en: Executables
no: Kjørbare filer

en: Exit the application
no: Avslutt applikasjonen

en: Expert
no: Ekspert

en: Extra arguments
no: Ekstra argumenter

en: Extra arguments:
no: Ekstra argumenter:

en: Extra options for Xnest
no: Ekstra flagg for Xnest

en: Extras
no: Ekstra

en: Face browser
no: Ansiktsvisning

en: Failed to restart self
no: Feil under gjenoppstarting

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
no: Gjentatte feil under oppstart av X-tjeneren over en kort tidsperiode; stenger skjerm %s

en: Failed to start the display server several times in a short time period; disabling display %s
no: Gjentatte feil under oppstart av X-tjeneren over en kort tidsperiode; deaktiverer skjerm %s

en: Failsafe
no: Feilsikker

en: Failsafe Gnome
no: Feilsikker GNOME

en: Failsafe X server:
no: Feilsikker X-tjener:

en: Failsafe xterm
no: Feilsikker xterm

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
no: Fil %s kan ikke åpnes for lesing
    Feil: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
no: Fil %s kan ikke åpnes for skriving
    Feil: %s

en: Flexible
no: Fleksibel

en: Flexible server request denied: Not authenticated
no: Fleksibel tjenerforespørsel nektet: Ikke autentisert

en: GDM Configuration Utility
no: GDM konfigurasjonsverktøy

en: GDM Configurator
no: GDM konfigurator

en: GDM Host Chooser
no: GNOME vertsvelger

en: GDM Login
no: GDM innlogging

en: GDM is not running.
    Please ask your system administrator to start it.
no: GDM kjører ikke.
    Vennligst spør din systemadministrator om å starte det.

en: GDM runs as this group:
no: GDM kjører under denne gruppen:

en: GDM runs as this user:
no: GDM kjører som denne brukeren:

en: GNOME Desktop Manager
no: GNOME skrivebordshåndterer

en: GNOME Display Manager Configurator
no: Konfigurasjon av GNOME skjermhåndtering

en: Gdm restarting ...
no: Gdm starter på nytt...

en: General Appearance
no: Generelt utseende

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
no: Glade filen er på crack! Sjekk at korrekt fil er installert!
    fil: %s widget %s

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d
no: Glade filen er på crack! Sjekk at korrekt fil er installert!
    fil: %s widget: %s forventet antall clist-kolonner: %d

en: Global faces directory:
no: Global katalog for ansikter:

en: Gnome
no: GNOME

en: Gnome Chooser
no: GNOME velger

en: Gnome Failsafe
no: GNOME feilsikker

en: Greeter Look and Feel
no: Utseende for "Greeter"

en: Greeter command:
no: Hilsekommando:

en: Group writable
no: Skrivbar for gruppen

en: Gtk+ RC file:
no: GTK+ RC-fil:

en: Halt command:
no: Halt-kommando:

en: Help
no: Hjelp

en: Honour indirect requests
no: Ta hensyn til indirekte forespørsler

en: Hosts
no: Verter

en: Hosts to list:
no: Verter som skal listes opp:

en: How to use this application
no: Hvordan bruke denne applikasjonen

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
no: Kan ikke starte X-tjeneren (ditt grafiske grensesnitt). Sannsynligvis er den ikke satt opp riktig. Vil du se utskrift fra X-tjeneren for å diagnosere probmenet?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
no: Kan ikke starte X-tjeneren (ditt grafiske grensesnitt). Den er sannsynligvis ikke konfigurert riktig. Du vil måtte logge inn på et konsoll og kjøre X-konfigurasjonsprogrammet. Start så GDM på nytt.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
no: Kan ikke starte X-tjeneren (ditt grafiske grensesnitt). Det ser ut til at pekeren (musen) ikke er satt opp riktig. Vil du se utskrift fra X-tjeneren for å diagnosere probmenet?

en: I could not start the X
    server (your graphical environment)
    due to some internal error.
    Please contact your system administrator
    or check your syslog to diagnose.
    In the meantime this display will be
    disabled.  Please restart gdm when
    the problem is corrected.
no: Kunne ikke starte X-tjeneren
    (ditt grafiske miljø) på grunn av
    en intern feil.
    Vennligst kontakt din systemadministrator
    eller sjekk loggen for å finne årsaken.
    I mellomtiden vil denne skjermen
    deaktiveres. Vennligst start gdm på
    nytt når problemet er rettet opp.

en: I could not start the regular X
    server (your graphical environment)
    and so this is a failsafe X server.
    You should log in and properly
    configure the X server.
no: Kunne ikke starte vanlig X-tjener
    (ditt grafiske miljø) og kjører
    derfor en feilsikker X-tjener.
    Du bør logge inn og konfigurere
    X-tjeneren riktig.

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
no: Deaktiverer denne X-tjeneren for nå. Start GDM på nytt når den er konfigurert riktig.

en: I will now try to restart the X server again.
no: Prøver å starte X-tjeneren på nytt igjen.

en: Iconify the login window
no: Ikonifiser innloggingsvinduet

en: If the user fails to authenticate himself the login window should Quiver to indicate failure
no: La innloggingsvinduet riste for å indikere feil hvis brukerens autentisering feiler i innloggingsvinduet

en: If you have xinerama multi display setup which screen should the login window appear on.  0 will usually do just fine.
no: Oppsett av skjerm for innloggingsvindu hvis du har xinerama flerskjermsoppsett. 0 er vanligvis ok.

en: Image
no: Bilde

en: Indirect XDMCP is not enabled,
    please ask your system administrator to enable it
    in the GDM configurator program.
no: Indirekte XDMCP er ikke konfigurert.
    Vennligst spør din systemadministrator om dette kan
    slås på i GDM konfigurasjonsprogrammet.

en: Information
no: Informasjon

en: Instead of reinitializing running servers when a user logs out.  Always kill and then start the server again.
no: Alltid drep og start tjeneren på nytt i stedet for å reinitiere kjørende tjenere når en bruker logger ut.

en: Interval in minutes in which to ping the server.  If the server doesn't respond in this many minutes (that is before the next time we ping it) the display will be terminated.
no: Intervall i minutter for pinging av tjeneren. Hvis tjeneren ikke svarer etter oppgitt antall minutter (altså før neste gang vi pinger den) vil skjermen termineres.

en: Invalid server command '%s'
no: Ugyldig tjenerkommando '%s'

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
no: Kun kjør Xnest, ingen spørring (ingen velger)

en: Kill 'init' clients
no: Drep 'init'-klienter

en: Language
no: Språk

en: Last
no: Forrige

en: Limits
no: Begrensninger

en: Listen on UDP port:
no: Lyt på UDP-port:

en: Locale file:
no: Locale-fil:

en: Localization
no: Lokalisering

en: Lock position
no: Lås posisjon

en: Log in as another user inside a nested window
no: Logg inn som en annen bruker i et nytt vindu

en: Log in as another user without loging out
no: Logg inn som en annen bruker uten å logge inn

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
no: Logg inn med språket du brukte ved forrige innlogging

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
no: Logg inn med sesjonen du brukte ved forrige innlogging

en: Logging directory:
no: Katalog for logger:

en: Login a user automatically after a specified number of seconds
no: Logg inn en bruker automatisk etter spesifisert antall sekunder

en: Login a user automatically on first bootup
no: Logg inn en bruker automatisk ved første oppstart

en: Login appearance
no: Utseende ved pålogging

en: Login behaviour
no: Oppførsel ved pålogging

en: Login sessions
no: Innloggingssesjoner

en: Make this the default server
no: Gør dette til forvalgt tjener

en: Manually set position
no: Sett posisjon manuelt

en: Max pending indirect requests:
no: Maksimalt antall ventende indirekte forespørsler:

en: Maximum displays per single host.  You can use this to prevent attacks by hogging all the possible displays.  Does not apply to local connections.
no: Maksimalt antall skjermer per enkelt vert. Du kan bruke dette til å forebygge angrep som tar i bruk alle skjermene. Brukes ikke for lokale tilkoblinger.

en: Maximum face height:
no: Maksimal høyde for ansikt:

en: Maximum face width:
no: Maksimal bredde for ansikt:

en: Maximum indirect wait time:
no: Maksimum indirekt ventetid:

en: Maximum number of flexible servers:
no: Maksimalt antall fleksible tjenere:

en: Maximum pending requests:
no: Maksimalt antall ventende forespørsler:

en: Maximum remote sessions:
no: Maksimalt antall eksterne sesjoner:

en: Maximum session file length:
no: Maksimal fillengde for sesjon:

en: Maximum user file length:
no: Maksimal fillengde for bruker:

en: Maximum wait time:
no: Maksimum ventetid:

en: Minimised Icon:
no: Minimert ikon:

en: Miscellaneous
no: Forskjellig

en: Most recently queried hosts
no: Sist spurte verter

en: N-Z|Brazilian Portuguese
no: N-Z|Brasiliensk portugisisk

en: N-Z|Norwegian (bokmal)
no: N-Z|Norsk (bokmål)

en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
no: N-Z|Norsk (nynorsk)

en: N-Z|Polish
no: N-Z|Polsk

en: N-Z|Portuguese
no: N-Z|Portugisisk

en: N-Z|Romanian
no: N-Z|Rumensk

en: N-Z|Russian
no: N-Z|Russisk

en: N-Z|Slovak
no: N-Z|Slovakisk

en: N-Z|Slovenian
no: N-Z|Slovensk

en: N-Z|Spanish
no: N-Z|Spansk

en: N-Z|Swedish
no: N-Z|Svensk

en: N-Z|Turkish
no: N-Z|Tyrkisk

en: N-Z|Ukrainian
no: N-Z|Ukrainsk

en: Name
no: Navn

en: Name:
no: Navn:

en: New login
no: Ny innlogging

en: New login in a nested window
no: Ny innlogging i et "nested" vindu

en: No
no: Nei

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
no: Ingen XDMCP-støtte i binærfilen. Du må rekompilere GDM med XDMCP-bibliotekene for å aktivere XDMCP-støtte

en: No daemon/ServAuthDir specified in the configuration file
no: Ingen daemon/ServAuthDir spesifisert i konfigurasjonsfilen

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
no: Ingen forvalgt sesjonlenke funnet. Bruker Feilsikker GNOME.

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
no: Ingen grensesnitt kunne lastes! (fil: %s)

en: No picture selected.
no: Ingen bilder valgt.

en: No servers were defined in the
    configuration file and xdmcp was
    disabled.  This can only be a
    configuration error.  So I have started
    a single server for you.  You should
    log in and fix the configuration.
    Note that automatic and timed logins
    are disabled now.
no: Ingen tjenere er definert i
    konfigurasjonsfilen og xdmcp er
    deaktivert. Dette må være en
    konfigurasjonsfeil. Har derfor startet
    en enkel tjener for deg. Du bør logge
    inn og rette konfigurasjonen.
    Merk at automatisk og tidsbestemt
    innlogging er deaktivert nå.

en: No serving hosts were found.
no: Ingen verter funnet.

en: No.
no: Nei.

en: None
no: Ingen

en: OPTIONS
no: FLAGG

en: On remote login screens only set color to reduce network traffic
no: Sett kun farge på eksterne påloggingsskjermer for å redusere nettverkstrafikk

en: Only accept user owned files and directories
no: Tillat kun filer og kataloger som eies av brukeren

en: Only color on remote displays
no: Bare farge på eksterne skjermer

en: Only root wants to run gdm
no: Bare root kan kjøre gdm

en: Open a session to the selected host
no: Åpne en sesjon til valgt vert

en: Options
no: Alternativer

en: Other
no: Annet

en: Other|POSIX/C English
no: Annet|POSIX/C engelsk

en: PID file:
no: PID-fil:

en: POST session scripts directory:
no: Katalog for POST-sesjonsskript:

en: PRE session scripts directory:
no: Katalog for PRE-sesjonsskript.

en: Password:
no: Passord:

en: Paths
no: Stier

en: Permissions:
no: Rettigheter:

en: Pick a Font
no: Velg en skrifttype

en: Pick a color
no: Velg en farge

en: Ping interval (minutes):
no: Ping intervall (minutter):

en: Ping to %s failed, whacking display!
no: Ping til %s feilet. Dæjå!

en: Please enter your username
no: Vennligst skriv inn brukernavn

en: Please insert 25 cents to log in.
no: Vennligst legg på 5 kroner for å logge inn.

en: Please type in the root (privileged user) password.
no: Vennligst skriv inn passord for root (priviligert bruker).

en: Please wait: scanning local network for XDMCP-enabled hosts...
no: Vennligst vent: skanner lokalt nettverk for verter som støtter XDMCP...

en: Position
no: Posisjon

en: Probe the network
no: Søk på nettverket

en: Quit
no: Avslutt

en: Quiver on failure
no: Rist ved feil

en: Reboot
no: Omstart

en: Reboot command:
no: Kommando for omstart:

en: Reboot your computer
no: Start din datamaskin på nytt

en: Reboot...
no: Omstart...

en: Refresh
no: Gjenoppfrisk

en: Remember this setting
no: Husk denne innstillingen

en: Remove session
no: Fjern sesjon

en: Requested server %s not allowed to be used for flexible servers, using standard server.
no: Forespurt tjener, %s, er ikke tillatt som fleksibel tjener. Bruker forvalgt tjener.

en: Rescan
no: Søk på nytt

en: Restart
no: Søk på nytt

en: Restart after logout
no: Start på nytt etter utlogging

en: Restart now
no: Start på nytt nå

en: Retry delay:
no: Pause før nytt forsøk:

en: Revert settings
no: Forkast innstillinger

en: Revert to Factory Settings
no: Gå tilbake til standardinnstillingnene

en: Revert to settings in the configuration file
no: Gå tilbake til innstillingene i konfigurasjonsfilen

en: Revert to settings that were shipped with your system
no: Gå tilbake til innstillingene som var standard for ditt system

en: Root login disallowed on display '%s'
no: Root innlogging ikke tillatt på skjerm '%s'

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
no: Kjør kringkasting i stedet for indirekte (velger)

en: Run in background
no: Kjør i bakgrunnen

en: Running %s for %s on %s
no: Kjører %s for %s på %s

en: STRING
no: STRENG

en: Scale background image to fit
no: Skaler bakgrunnsbilde så det passer

en: Scale background image to fit the entire screen. If this is not set then the image will be tiled on the background.
no: Skaler bakgrunnsbilde til å passe hele skjermen. Hvis dette ikke er satt vil de plasseres side-om-side på bakgrunnen.

en: Scan every 'x' seconds:
no: Søk hvert 'x' sekund:

en: Script to run when X is crashing:
no: Skript som kjører når X krasjer:

en: Seconds before login:
no: Sekunder før innlogging:

en: Security
no: Sikkerhet

en: Select GNOME session
no: Veg GNOME sesjon

en: Select a GTK+ theme file (gtkrc)
no: Velg en GTK+-temafil (gtkrc)

en: Select a directory to be used for system-wide session scripts
no: Velg en katalog som skal brukes for sesjonsskript for hele systemet

en: Select a file containing Locale information
no: Velg en fil som inneholder informasjon om locale

en: Select a logo to be displayed during login
no: Velg en logo som skal vises under pålogging

en: Select a photo
no: Velg et bilde

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
no: Velg et bilde som skal vises i ansiktsleseren:

en: Select an image for users with no 'face'
no: Velg et bilde for brukere uten 'ansikt'

en: Select how relaxed permissions are
no: Velg grad av avslappethet mhp rettigheter

en: Selected session name:
no: Valgt sesjonsnavn:

en: Send a query to the local network and list all servers that respond
no: Send en spørring til det lokale nettverket og list opp alle tjenere som svarer

en: Send the specified protocol command to gdm
no: Send spesifisert protokollkommando til gdm

en: Server
no: Tjener

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but has the wrong permissions, it should have permissions of 0750. Please correct the permissions or the gdm configuration %s and restart gdm.
no: Autorisasjonskatalog for tjener (daemon/ServAuthDir) er satt til %s men har ikke riktige rettigheter. Den burde ha tilgangsrettigheter lik 0750. Vennligst korriger rettighetene eller gdm-konfigurasjon %s og start gdm på nytt.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but is not owned by user %s and group %s.  Please correct the ownership or gdm configuration %s and restart gdm.
no: Autorisasjonskatalog for tjener (daemon/ServAuthDir) er satt til %s men er ikke eid av bruker %s og gruppe %s. Vennligst korriger eierskap eller gdm-konfigurasjon %s og start gdm på nytt.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this does not exist.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
no: Autorisasjonskatalog for tjener (daemon/ServAuthDir) er satt til %s, men denne eksisterer ikke. Vennligst korriger gdm-konfigurasjon %s og start gdm på nytt.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this is not a directory.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
no: Autorisasjonskatalog for tjener (daemon/ServAuthDir) er satt til %s, men dette er ikke en katalog. Vennligst korriger gdm-konfigurasjon %s og start gdm på nytt.

en: Server name '%s' not found, using standard server
no: Tjenernavn '%s' ikke funnet, bruker forvalgt tjener

en: Servers
no: Tjenere

en: Session
no: Sesjon

en: Session configuration
no: Sesjonskonfigurasjon

en: Session directory:
no: Sesjonskatalog:

en: Set as default
no: Sett som standard

en: Set the initial position of the login window to the values below
no: Sett opprinnelig posisjon for innloggingsvinduet til verdiene under

en: Setup my GDM Face
no: Still inn mitt GDM-ansikt

en: Setup the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
no: Velg bildet som skkal vises i GDM (innloggingshåndtereren) ansiktsviser

en: Should GDM print authentication errors in the greeter
no: La GDM vise autentiseringsfeil i greeteren

en: Show a browser of user face images. The users can put their picture in ~/.gnome/photo
no: Bla gjennom bilder av brukerenes ansikter. Brukerene kan plassere sitt bilde i ~/.gnome/photo

en: Show choosable user images (enable face browser)
no: Vis valgbare bilder av brukere (bruk ansiktsvisning)

en: Show the "System" menu.  This has the shutdown, reboot and configuration items
no: Vis "System"-menyen. Denne inneholder oppføringene steng ned, start om, og konfigurasjon

en: Show the 'system' menu, (for reboot, shutdown etc.)
no: Vis 'system'-menyen, for omstart, nedkjøring etc.)

en: Show the Gnome Chooser session, if a session named 'Gnome' is present
no: Vis GNOME chooser sesjonen hvis en sesjon med navn 'Gnome' finnes

en: Show the Gnome failsafe session
no: Vis sesjonen feilsikker GNOME

en: Show the Xterm failsafe session
no: Vis Xterm feilsikker sesjon.

en: Show the title bar on the login window.  If this is off the user won't be able to move nor iconify the login window
no: Vis tittellinjen i innloggingsvinduet. Hvis dette er av vil ikke brukeren kunne flytte eller ikonifisere innloggingsvinduet

en: Show title bar on login window
no: Vis tittellinje i innloggingsvinduet

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
no: Steng ned din datamaskin slik at du kan skru den av.

en: Shut down...
no: Slå av...

en: Socket for xdm communication
no: Socket for xdm-kommunikasjon

en: Standard X server:
no: Forvalgt X-tjener:

en: Standard server
no: Forvalgt tjener

en: Static Servers (servers to always run)
no: Statiske tjenere (tjenere som alltid skal kjøres)

en: Suspend command:
no: Kommando for hvilemodus:

en: Suspend your computer
no: Sett datamaskinen i hvilemodus

en: Suspend...
no: Hvilemodus...

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
no: X-tjeneren feilet. Kanskje den ikke er konfigurert korrekt.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
no: X-tjeneren er ikke tilgjengelig. GDM er sannsynligvis feilkonfigurert.

en: The Xnest server.  This is a server that can run inside another server, used for the flexible nested login.
no: Xnest tjener. Dette er en tjener som kan kjøres inne i en annen tjener. Brukes for den fleksibel innlogging.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
no: Tillatt grense for fleksible X-tjenere er nådd.

en: The applied settings cannot take effect until gdm
    is restarted or your computer is rebooted.
    You can restart GDM when all sessions are
    closed (when all users log out) or you can
    restart GDM now (which will kill all current
    sessions)
no: Innstillingene kan ikke brukes før gdm
    eller din maskin startes på nytt.
    Vil du starte GDM på nytt nå?
    Du kan starte GDM på nytt når alle sesjoner
    er lukket (når alle brukere logger ut) eller
    du kan starte på nytt nå (hvilket vil drepe
    alle aktive sesjoner)

en: The background should be a color
no: Bakgrunnen bør være en farge

en: The background should be an image
no: Bakgrunnen bør være et bilde

en: The background should be the standard background
no: Bakgrunnen bør være standard bakgrunn

en: The chooser version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
no: Velger versjon (%s) er ikke lik daemon versjon (%s).
    Du har sannsynligvis nettopp oppgradert gdm.
    Vennligst start gdm daemonen på nytt eller start maskinen på nytt.

en: The color to use on the background
no: Farge som skal brukes på bakgrunnen

en: The configuration file contains an invalid command
    line for the login dialog, and thus I ran the
    default command.  Please fix your configuration.
no: Konfigurasjonsfilen inneholder en ugyldig kommando
    linje for innloggingsdialogen. Kjørte derfor forvalgt
    kommando. Vennligst rett opp din konfigurasjon.

en: The configuration file: %s
    does not exist! Using default values.
no: Konfigurasjonsfilen: %s
    eksisterer ikke! Bruker standardverdier.

en: The configuration was not found.  GDM is using
    defaults to run this session.  You should log in
    and create a configuration file with the GDM
    configuration program.
no: Konfigurasjonen ble ikke funnet. GDM bruker
    standardverdier for å kjøre denne sesjonen. Du bør
    logge inn og opprette en konfigurasjonsfil med
    GDM konfigurasjonsprogrammet.

en: The exact script details of a session
    will appear here when you select
    one from the list on the left.
no: Detaljene fra skriptet for en sesjon
    vil vises her når du velger
    et fra listen til venstre.

en: The face browser is not configured,
    please ask your system administrator to enable it
    in the GDM configurator program.
no: Ansiktsviseren er ikke konfigurert.
    Vennligst spør din systemadministrator om den kan
    slås på i GDM konfigurasjonsprogrammet.

en: The font to use on the welcome message
no: Skrifttype som skal brukes for velkomstmeldingen

en: The gdm group does not exist.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
no: gdm-gruppen eksisterer ikke.  Vennligst korriger konfigurasjonen %s og start gdm på nytt.

en: The gdm group is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
no: Gdm-gruppe er satt til root, men dette tillates ikke siden det kan være en sikkerhetsrisiko. Vennligst korriger gdm-konfigurasjon %s og start gdm på nytt.

en: The gdm user does not exist.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
no: Gdm-brukeren eksisterer ikke. Vennligst korriger konfigurasjonen %s og start gdm på nytt.

en: The gdm user is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
no: Gdm-bruker er satt til root, men dette tillates ikke siden det kan være en sikkerhetsrisiko. Vennligst korriger gdm-konfigurasjon %s og start gdm på nytt.

en: The glade interface description file
    appears to be corrupted.
    Please check your installation.
no: Glade grensesnittbeskrivelsesfilen
    ser ut til å være korrupt.
    Vennligst sjekk installasjonen.

en: The glade ui description file doesn't seem to contain the
    widget "%s".  Unfortunately I cannot continue.
    Please check your installation.
no: Glade ui-beskrivelsesfilen ser ikke ut til å inneholde
    widgetet "%s". Kan desverre ikke fortsette.
    Vennligst sjekk installasjonen.

en: The greeter settings will take effect the next time
    it is displayed.  The rest of the settings will not
    take effect until gdm is restarted or the computer is
    rebooted
no: Innstillingene for velkomst blir tatt i bruk neste gang
    den vises. Resten av innstillingene vil ikke bli satt i
    bruk før gdm startes på nytt, eller maskinen startes
    på nytt

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
no: Velkomst versjon (%s) er ikke lik daemon versjon (%s).
    Du har sannsynligvis nettopp oppgradert gdm.
    Vennligst start gdm daemonen eller maskinen på nytt.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
no: Velkomst versjonen (%s) er ikke lik daemon-versjonen.
    Du har sannsynligvis nettopp oppgradert gdm.
    Vennligst start gdm-daemonen eller maskinen på nytt.

en: The main area of this application shows the hosts on the local
    network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login
    remotely to other machines as if they were logged on using the
    console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking 'rescan'.
    When you have selected a host click "Connect" to open a session
    to that machine.
no: Hovedområdet i denne applikasjonen viser verter på lokalnettet
    som har "XDMCP" aktivert. Dette lar brukere logge inn eksternt
    til andre maskiner som om de var logget inn på konsollet.
    
    Du kan skanne nettverket etter nye verter ved å klikke 'oppdater'.
    Når du har valgt en vert klikk "Koble til" for å åpne en sesjon.
    til den maskinen.

en: The maximum size of a file that gdm will attempt to read.  This is for files that are read into memory and so you don't want users "attacking" gdm by having large files.
no: Maksimum størrelse på en fil som gdm vil forsøke å lese. Dette brukes for filer som leses inn i minnet slik at brukere ikke kan "angripe" gdm ved å ha store filer.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
no: Xnest kan ikke koble til din aktive X-tjener. Du mangler kanskje en X-autorisasjonsfil.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
no: Xnest er ikke tilgjengelig, eller gdm er feilkonfigurert.
    Vennligst installer Xnest pakken for å bruke denne typen innlogging.

en: The number of seconds before a login is allowed after an unsuccesful try.
no: Antall sekunder før innlogging tillates etter et feilet forsøk.

en: The picture is too large and the system administrator
    disallowed pictures larger then %d bytes to
    show in the face browser
no: Bildet er for stort da systemadministratoren ikke
    tillater visning av bilder større enn %d bytes
    i ansiktsviseren

en: The program to run in the background of the login.
no: Program som skal kjøre i bakgrunnen ved innlogging.

en: The script to run when the server sends a WILLING response to a QUERY.  If this is empty or does not exist, the standard message with the system ID is sent.  Only the first line of output from this script is read.
no: Skript som skal kjøres når tjeneren sender et WILLING-svar på et QUERY. Hvis dette er tomt eller ikke eksisterer sendes standardmeldingen med systemets ID. Kun første linje av utdata fra dette skriptet leses.

en: The session file is read in a way where a higher limit is still ok.  That is it is never stored in memory.
no: Sesjonsfilen leses inn slik at en høyere grense er ok. Denne blir aldri lagret i minnet.

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
no: Spesifisert skjermnummer var opptatt så denne tjeneren ble startet på skjerm %s.

en: The system administrator has
    disabled your account.
no: Systemadministrator har
    deaktivert din konto.

en: The system administrator is not allowed to login from this screen
no: Systemadministrator har ikke tillatelse til å logge inn fra denne skjermen

en: The welcome message displayed on the login window
no: Velkomstmelding som vises i påloggingsvinduet

en: There already appears to be an X server running on display %s.  Should I try another display number?  If you answer no, I will attempt to start the server on %s again.%s
no: Det ser ut til at en X-tjener allerede kjører på skjerm %s. Vil du forsøke et annet skjermnummer? Hvis du svarer nei vil jeg forsøke å starte tjeneren på %s igjen.%s

en: There were errors trying to start the X server.
no: Det oppsto feil under forsøk på å starte X-tjeneren.

en: There were errors writing changes to the session files.
    The configuration may not be completely saved.
no: En feil oppsto under skriving av endringer til sesjonsfilene.
    Konfigurasjonen er kanskje ikke fullstendig lagret.

en: This is %n
no: Dette er %n

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
no: Dette er en feilsikker sesjon som logger deg inn til GNOME. Ingen oppstartsskript vil kjøres og den bør kun brukes hvis du ikke kan logge inn på annen måte. GNOME vil bruke 'Forvalgt' sesjon.

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
no: Dette er en feilsikker sesjon som logger deg inn til en terminal. Ingen oppstartsskript vil kjøres og den bør bare brukes hvis du ikke kan logge inn på annen måte. Skriv 'exit' for å avslutte terminalen.

en: This is the Failsafe Gnome session.
    You will be logged into the 'Default'
    session of Gnome with no startup scripts
    run.  This is only to fix problems in
    your installation.
no: Dette er sesjonen Feilsikker GNOME.
    Du vil bli logget inn til 'Forvalgt'
    GNOME-sesjon uten kjøring av oppstarts-
    skript. Bruk denne kun for å rette opp
    problemer med installasjonen.

en: This is the Failsafe xterm session.
    You will be logged into a terminal
    console so that you may fix your system
    if you cannot log in any other way.
    To exit the terminal emulator, type
    'exit' and an enter into the window.
no: Dette er sesjonen Feilsikker xterm.
    Du vil bli logget inn til et terminal-
    konsoll slik at du kan rette problemer
    med ditt system hvis du ikke kan logge
    inn på annen måte. For å avslutte
    terminalemulatoren, skriv 'exit' og
    trykk linjeskift.

en: This is the GTK+ RC file that describes the theme that the login window should use
no: Dette er GTK+ RC-filen som beskriver temaet som innloggingsvinduet skal bruke

en: This is the locale that GDM uses when it cannot find what the system locale is set to.  This should be in the standard format such as "en_US" for American English or "cs_CZ" for Czech
no: Dette er lokalet som GDM bruker når den ikke kan finne ut hva systemets lokale er satt til. Dette bør være i standard format slik som "en_US" for amerikansk engelsk eller "cs_CZ" for tjekkisk

en: This is the standard X server to run when we are not told otherwise.
no: Dette er forvalgt X-tjener som kjøres når ingenting annet er spesifisert.

en: This panel displays GDM's fundamental system settings.
    
    You should only change these paths if you really know what you are doing, as an incorrect setup could stop your machine from booting properly.
    
    Choose "Basic" if you just want to change your machine's login appearance.
no: Dette panelet viser fundamentale alternativer for GDM.
    
    Du bør bare endre disse stiene hvis du virkelig vet hva du gjør, siden et ukorrekt oppsett kan hindre din maskin i å starte opp på riktig måte.
    
    Velg "Grunnleggende" hvis du bare ønsker å endre utseende ved pålogging.

en: This panel displays the basic options for configuring GDM.
    
    If you need finer detail, select 'expert' or 'system setup' from the list above.
    
    This will display some of the more complex options of GDM that rarely need to be changed.
no: Dette panelet viser de grunnleggende alternativene for kongfigurasjon av GDM.
    
    Hvis du trenger flere detaljer, velg 'ekspert' eller 'systemoppsett' fra listen over.
    
    Dette vil vise noen av de mer komplekse alternativene for GDM som vanligvis ikke trenger å endres.

en: This panel displays the more advanced options of GDM.
    
    Be sure to take care when manipulating the security options, or you could be vulnerable to attackers.
    
    Choose "System" to change fundamental options in GDM.
no: Dette panelet viser de mer avanserte alternativene for GDM.
    
    Vær forsiktig når du endrer alternativene for sikkerhet, ellers kan du gjøre deg sårbar overfor eventuelle inntrengere.
    
    Velg "System" for å endre fundamentale alternativer for GDM.

en: This session will log you directly into GNOME, into your current session.
no: Denne sesjonen vil logge deg direkte inn til GNOME, med aktiv sesjon.

en: This session will log you into GNOME and it will let you choose which one of the GNOME sessions you want to use.
no: Denne sesjonen vil logge deg inn til GNOME og du vil kunne velge hvilken av GNOME-sesjonene du ønsker å bruke.

en: This will destroy any changes made in the configuration.
    Are you sure you want to do this?
no: Dette vil ødelegge alle endringer gjort i konfigurasjonen.
    Er du sikker på at du vil gjøre dette?

en: This will destroy any changes made in this session.
    Are you sure you want to do this?
no: Dette vil ødelegge alle endringer gjort i denne sesjonen.
    Er du sikker på at du vil gjøre dette?

en: Timed login
no: Tidsbestemt innlogging

en: Timed login:
no: Tidsbestemt innlogging:

en: TimedLoginDelay was less then 5.  I'll just use 5.
no: TimedLoginDelay var mindre enn 5. Bruker 5.

en: Too many X sessions running.
no: For mange X-sesjoner kjører.

en: Unknown error occured.
no: Ukjent feil oppsto.

en: Unknown server type requested, using standard server.
no: Ukjent tjenertype forespurt, bruker forvalgt tjener.

en: User %s no longer permitted to access the system
no: Bruker %s har ikke rett til å aksessere systemet lenger

en: User %s not allowed to log in
no: Bruker %s har ikke tillatelse til å logge inn

en: User %s not permitted to gain access at this time
no: Bruker %s har ikke rett til å aksessere systemet nå

en: User %s will login in %d seconds
no: Bruker %s vil logge på om %d sekunder

en: User 'auth' FB directory:
no: Brukers 'auth' FB-katalog:

en: User 'auth' directory:
no: Brukers 'auth'-katalog:

en: User 'auth' file:
no: Brukers 'auth'-fil:

en: Username:
no: Brukernavn:

en: Welcome message:
no: Velkomstmelding:

en: Welcome to %n
no: Velkommen til %n

en: Welcome to %s
no: Velkommen til %s

en: Willing script (optional):
no: Villig-skript (valgfritt):

en: World writable
no: Skrivbar for alle

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
no: Vil du at jeg skal prøve å kjøre konfigurasjonsprogrammet for X? Merk at du må ha passordet for "root" for å gjøre dette.

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
no: Vil du at jeg skal prøve å kjøre konfigurasjonsprogrammet for musen? Merk at du må ha passordet for "root" for å gjøre dette.

en: X position:
no: X-posisjon:

en: X-server setup
no: X-tjener oppsett

en: Xdmcp is disabled and gdm cannot find any local server to start.  Aborting!  Please correct the configuration %s and restart gdm.
no: Xdmcp er deaktivert og gdm kan ikke finne en lokal tjener å starte. Avbryter! Vennligst korriger konfigurasjonen %s og start gdm på nytt.

en: Xinerama screen:
no: Xinerama skjerm:

en: Xnest command line
no: Xnest kommandolinje

en: Xnest doesn't exist.
    Please ask your system administrator
    to install it.
no: Xnest eksisterer ikke.
    Vennligst be systemadministrator
    om å installere det.

en: Xnest mode
no: Xnest-modus

en: Xnest server:
no: Xnest-tjener:

en: Xterm Failsafe
no: Xterm feilsikker

en: Y position:
no: Y-posisjon:

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
no: Hjelp, ingenting funnet i sesjonskatalogen.

en: Yes
no: Ja

en: You do not seem to be logged in on the console.  Starting a new login only works correctly on the console.
no: Du ser ikke ut til å være logget inn på konsollet. Start av en ny innlogging virker bare riktig på konsollet.

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
no: Du ser ikke ut til å ha nødvendig autentisering for denne operasjonen. Kanskje din .Xauthority-fil ikke er satt opp korrekt.

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
no: Du har valgt %s for denne sesjonen, men forvalgt innstilling er %s.
    Ønsker du å gjøre %s til forvalg for fremtidige sesjoner?

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
no: Du har valgt %s for denne sesjonen.
    HVis du vil gjøre %s til standard for fremtidige sesjoner,
    kjør programmet 'switchdesk'
    (System->Bytt skrivebord fra panel-menyen).

en: You have modified the sessions directory.
    Your session changes will still get written
    to the old directory however, until you reload
    the configuration dialog again.
no: Du har endret sesjonskatalogen.
    Dine sesjonsendringer vil fremdeles bli skrevet
    til den gamle katalogen inntil du kjører
    konfigurasjonsdialogen på nytt.

en: You have not defined any local servers.
    Usually this is not a good idea unless you
    are sure you do not want users to be able to
    log in with the graphical interface on the
    local console and only use the xdmcp service.
    
    Are you sure you wish to apply these settings?
no: Du har ikke definert noen lokale tjenere.
    Vanligvis er ikke dette en god ide med mindre
    du er sikker på at du ikke vil at brukere skal
    kunne logge inn med grafisk grensesnitt på det
    lokale konsollet men heller bruke xdmcp tjenesten.
    
    Er du sikker på at du vil bruke disse innstillingene?

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
no: Du må være superbruker (root) for å konfigurere GDM.

en: Your home directory is listed as:
    '%s'
    but it does not appear to exist.
    Do you want to log in with the root
    directory as your home directory?
    
    It is unlikely anything will work unless
    you use a failsafe session.
no: Din hjemmekatalog er listet som:
    «%s»,
    men den ser ikke ut til å eksistere.
    Vil du logge på med rotkatalogen
    som din hjemmekatalog?
    
    Det er sannsynlig av dette ikke vil fungere
    med mindre du velger en feilsikker sesjon.

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
no: Din foretrukne sesjonstype %s er ikke installert på denne maskinen.
    Ønsker du å gjøre %s forvalgt for fremtidige sesjoner?

en: Your session directory is missing or empty!
    
    There are two available sessions you can use, but
    you should log in and correct the gdm configuration.
no: Din sesjonskatalog mangler eller er tom!
    
    Du har to tilgjengelige sesjoner du kan bruke, men
    du bør logge inn og korrigere gdm konfigurasjonen.

en: _Configuration
no: _Konfigurasjon

en: basic_settings
no: grunnleggende_innstillinger

en: deal_with_x_crashes: Running the XKeepsCrashing script
no: deal_with_x_crashes: Kjører XKeepsCrashing skriptet

en: deal_with_x_crashes: Trying failsafe X server %s
no: deal_with_x_crashes: Prøver feilsikker X-tjener %s

en: expert
no: ekspert

en: focus_first_x_window: cannot fork
no: focus_first_x_window: kan ikke kjøre fork

en: focus_first_x_window: cannot open display %s
no: focus_first_x_window: kan ikke åpne skjerm %s

en: gdm already running. Aborting!
no: gdm kjører allerede. Avbryter!

en: gdm_auth_user_add: Could not lock cookie file %s
no: gdm_auth_user_add: Kunne ikke låse cookie-fil %s

en: gdm_auth_user_add: Could not open cookie file %s
no: gdm_auth_user_add: Kunne ikke åpne cookie-fil %s

en: gdm_auth_user_remove: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
no: gdm_auth_user_remove: Overser suspekt cookie-fil %s

en: gdm_child_action: Aborting display %s
no: gdm_child_action: Avbryter skjerm %s

en: gdm_child_action: Halt failed: %s
no: gdm_child_action: Stopp feilet: %s

en: gdm_child_action: Master halting...
no: gdm_child_action: Mester stopper...

en: gdm_child_action: Master rebooting...
no: gdm_child_action: Mester starter på nytt...

en: gdm_child_action: Master suspending...
no: gdm_child_action: Mester går i dvale...

en: gdm_child_action: Reboot failed: %s
no: gdm_child_action: Omstart feilet: %s

en: gdm_child_action: Reboot or Halt request when there is no system menu from display %s
no: gdm_child_action: Omstart eller nedstenging forespurt selv om det ikke finnes en systemmeny fra skjerm %s

en: gdm_child_action: Restart, Reboot or Halt request from a non-local display %s
no: gdm_child_action: Forespørsel om omstart eller nedstenging fra en ekstern skjerm %s

en: gdm_child_action: Suspend failed: %s
no: gdm_child_action: Suspend feilet: %s

en: gdm_chooser_parse_config: No configuration file: %s. Aborting.
no: gdm_chooser_parse_config: Ingen konfigurasjonsfil: %s. Avbryter.

en: gdm_config_parse: Authdir %s does not exist. Aborting.
no: gdm_config_parse: Autentiseringskatalogen %s eksisterer ikke. Avbryter.

en: gdm_config_parse: Authdir %s has wrong permissions %o. Should be 0750. Aborting.
no: gdm_config_parse: Autentiseringskatalogen %s har uriktige tilgangsrettigheter %o. Skal være 0750. Avbryter.

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not a directory. Aborting.
no: gdm_config_parse: Autentiseringskatalogen %s er ikke en katalog. Avbryter.

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
no: gdm_config_parse: Autentiseringskatalogen %s er eies ikke av bruker %s, gruppe %s. Avbryter.

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
no: gdm_config_parse: Kan ikke finne gdm gruppen (%s). Avbryter.

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Trying 'nobody'!
no: gdm_config_parse: Kan ikke finne gdm gruppen (%s). Prøver 'nobody'!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
no: gdm_config_parse: Kan ikke finne gdm brukeren (%s). Avbryter!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Trying 'nobody'!
no: gdm_config_parse: Kan ikke finne gdm brukeren (%s). Prøver 'nobody'!

en: gdm_config_parse: Invalid server line in config file. Ignoring!
no: gdm_config_parse: Ugyldig tjenerlinje i konfigurasjonsfil. Ignorerer!

en: gdm_config_parse: No authdir specified.
no: gdm_config_parse: Ingen autentiseringskatalog spesifisert.

en: gdm_config_parse: No configuration file: %s. Using defaults.
no: gdm_config_parse: Ingen konfigurasjonsfil: %s. Bruker forvalgt.

en: gdm_config_parse: No greeter specified.
no: gdm_config_parse: Ingen velkomst spesifisert.

en: gdm_config_parse: No sessions directory specified.
no: gdm_config_parse: Ingen sesjonskatalog spesifisert.

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
no: gdm_config_parse: Root kan ikke logges inn automatisk, slår av automatisk innlogging

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off timed login
no: gdm_config_parse: Root kan ikke logges inn automatisk, slår av tidsbestemt innlogging

en: gdm_config_parse: The gdm group should not be root. Aborting!
no: gdm_config_parse: Gruppen for gdm bør ikke være root. Avbryter!

en: gdm_config_parse: The gdm user should not be root. Aborting!
no: gdm_config_parse: Brukeren for gdm bør ikke være root. Avbryter!

en: gdm_config_parse: TimedLoginDelay less then 5, so I will just use 5.
no: gdm_config_parse: TimedLoginDelay mindre enn 5, bruker 5.

en: gdm_config_parse: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
no: gdm_config_parse: XDMCP ble slått på selv om det ikke er støttet, deaktiverer

en: gdm_config_parse: Xdmcp disabled and no local servers defined. Aborting!
no: gdm_config_parse: Xdmcp slått av og ingen lokale tjenere definert. Avbryter!

en: gdm_config_parse_most: Invalid server line in config file. Ignoring!
no: gdm_config_parse_most: Ugyldig tjenerlinje i konfigurasjonsfil. Ignorerer!

en: gdm_daemonify: fork() failed!
no: gdm_daemonify: fork() feilet!

en: gdm_daemonify: setsid() failed: %s!
no: gdm_daemonify: setsid() feilet: %s!

en: gdm_display_manage: Failed forking gdm slave process for %s
no: gdm_display_manage: Feil under splitting av gdm slaveprosess for %s

en: gdm_error_box: Cannot fork to display error/info box
no: gdm_error_box: Kan ikke kjøre fork for å vise feil/info boks

en: gdm_error_box: Failed to execute self
no: gdm_error_box: Feil under kjøring av selv

en: gdm_failsafe_question: Cannot fork to display error/info box
no: gdm_failsafe_question: Kan ikke kjøre fork for å vise feil/info boks

en: gdm_failsafe_question: Failed to execute self
no: gdm_failsafe_question: Feil under kjøring av selv

en: gdm_login_parse_config: No configuration file: %s. Using defaults.
no: gdm_login_parse_config: Ingen konfigurasjonsfil: %s. Bruker forvalg.

en: gdm_login_session_init: Session script directory not found!
no: gdm_login_session_init: Sesjonens skriptkatalog ikke funnet!

en: gdm_parse_enriched_login: Can't fork script process!
no: gdm_parse_enriched_login: Kan ikke kjøre fork på skriptprosessen!

en: gdm_parse_enriched_login: Failed creating pipe
no: gdm_parse_enriched_login: Feil under oppretting av rør

en: gdm_parse_enriched_login: Failed executing: %s
no: gdm_parse_enriched_login: Feil under kjøring: %s

en: gdm_parse_enriched_string: String too long!
no: gdm_parse_enriched_string: Strengen er for lang!

en: gdm_server_spawn: Can't fork Xserver process!
no: gdm_server_spawn: Kan ikke kjøre fork på Xserver-prosessen!

en: gdm_server_spawn: Could not open logfile for display %s!
no: gdm_server_spawn: Kunne ikke åpne loggfil for skjerm %s!

en: gdm_server_spawn: Error setting HUP to SIG_DFL
no: gdm_server_spawn: Feil ved setting av HUP til SIG_DFL

en: gdm_server_spawn: Error setting TERM to SIG_DFL
no: gdm_server_spawn: Feil ved setting av TERM til SIG_DFL

en: gdm_server_spawn: Error setting TTIN to SIG_IGN
no: gdm_server_spawn: Feil ved setting av TTIN til SIG_IGN

en: gdm_server_spawn: Error setting TTOU to SIG_IGN
no: gdm_server_spawn: Feil ved setting av TTOU til SIG_IGN

en: gdm_server_spawn: Error setting USR1 to SIG_IGN
no: gdm_server_spawn: Feil ved setting av USR1 til SIG_IGN

en: gdm_server_spawn: Xserver not found: %s
no: gdm_server_spawn: Xserver ikke funnet: %s

en: gdm_server_start: Error setting up ALRM signal handler
no: gdm_server_start: Feil under oppsett av ALRM-signalhåndtereren

en: gdm_server_start: Error setting up CHLD signal handler
no: gdm_server_start: Feil under oppsett av CHLD-signalhåndtereren

en: gdm_server_start: Error setting up USR1 signal handler
no: gdm_server_start: Feil under oppsett av USR1-signalhåndtereren

en: gdm_signals_init: Error setting up HUP signal handler
no: gdm_signals_init: Feil under oppsett av HUP signalhåndtereren

en: gdm_signals_init: Error setting up INT signal handler
no: gdm_signals_init: Feil under oppsett av INT signalhåndtereren

en: gdm_signals_init: Error setting up TERM signal handler
no: gdm_signals_init: Feil under oppsett av TERM signalhåndtereren

en: gdm_slave_chooser: Can't fork gdmchooser process
no: gdm_slave_chooser: Kan ikke kjøre fork() på gdmchooser prosess

en: gdm_slave_chooser: Can't init pipe to gdmchooser
no: gdm_slave_chooser: Kan ikke åpne rør til gdmchooser

en: gdm_slave_chooser: Error starting chooser on display %s
no: gdm_slave_chooser: Feil under oppstart av velkomst på skjerm %s

en: gdm_slave_exec_script: Can't fork script process!
no: gdm_slave_exec_script: Kan ikke kjøre fork på skriptprosessen!

en: gdm_slave_exec_script: Failed starting: %s
no: gdm_slave_exec_script: Feil under oppstart: %s

en: gdm_slave_greeter: Can't fork gdmgreeter process
no: gdm_slave_greeter: Kan ikke splitte gdmvelkomst prosess

en: gdm_slave_greeter: Can't init pipe to gdmgreeter
no: gdm_slave_greeter: Kan ikke åpne rør til gdmvelkomst

en: gdm_slave_greeter: Cannot start greeter trying default: %s
no: gdm_slave_greeter: Kan ikke starte velkomst ved forsøk på å bruke standard: %s

en: gdm_slave_greeter: Error starting greeter on display %s
no: gdm_slave_greeter: Feil under oppstart av velkomst på skjerm %s

en: gdm_slave_init: Error setting up ALRM signal handler
no: gdm_slave_init: Feil under oppsett av signalhåndtereren for ALRM

en: gdm_slave_init: Error setting up CHLD signal handler
no: gdm_slave_init: Feil under oppsett av CHLD signalhåndtereren

en: gdm_slave_init: Error setting up TERM/INT signal handler
no: gdm_slave_init: Feil under oppsett av TERM/INT signalhåndtereren

en: gdm_slave_session_start: Authentication completed. Whacking greeter
no: gdm_slave_session_start: Autentisering fullført. Fjerner greeter.

en: gdm_slave_session_start: Could not become %s. Aborting.
no: gdm_slave_session_start: Kunne ikke bli %s. Avbryter.

en: gdm_slave_session_start: Could not find/run session `%s'
no: gdm_slave_session_start: Kunne ikke finne/kjøre sesjon `%s'

en: gdm_slave_session_start: Could not start session `%s'
no: gdm_slave_session_start: Kunne ikke starte sesjon `%s'

en: gdm_slave_session_start: Error forking user session
no: gdm_slave_session_start: Feil under forking av brukersesjon

en: gdm_slave_session_start: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
no: gdm_slave_session_start: Kjøring av PreSession skript returnerte > 0. Avbryter.

en: gdm_slave_session_start: User not allowed to log in
no: gdm_slave_session_start: Bruker har ikke tillatelse til å logge inn

en: gdm_slave_session_start: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
no: gdm_slave_session_start: Bruker passerte autentisering men getpwnam(%s) feilet.!

en: gdm_slave_session_start: gnome-session not found for a failsafe gnome session, trying xterm
no: gdm_slave_session_start: gnome-session ble ikke funnet for en feilsikker gnome sesjon, prøver xterm

en: gdm_slave_wait_for_login: No login/Bad login
no: gdm_slave_wait_for_login: Ingen innlogging/ugyldig innlogging

en: gdm_slave_xioerror_handler: Fatal X error - Restarting %s
no: gdm_slave_xioerror_handler: Fatal X feil - Starter %s på nytt

en: gdm_xdmcp_close: No XDMCP support
no: gdm_xdmcp_close: Ingen støtte for XDMCP

en: gdm_xdmcp_decode: Could not create XDMCP buffer!
no: gdm_xdmcp_decode: Kunne ikke opprette XDMCP buffer!

en: gdm_xdmcp_decode: Could not read XDMCP header!
no: gdm_xdmcp_decode: Kunne ikke lese XDMCP header!

en: gdm_xdmcp_decode: Incorrect XDMCP version!
no: gdm_xdmcp_decode: Feil XDMCP versjon!

en: gdm_xdmcp_decode_packet: Unknown opcode from host %s
no: gdm_xdmcp_decode_packet: Ukjent opkode fra vert %s

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Bad address
no: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Ugyldig adresse

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not extract authlist from packet
no: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Kunne ikke hente ut autentiseringsliste fra pakke

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display address
no: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Kunne ikke lese skjermadresse

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display port number
no: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Kunne ikke lese skjermens portnummer

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Error in checksum
no: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Feil i sjekksum

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Display Number
no: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Kunne ikke lese skjermnummer

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Session ID
no: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Kunne ikke lese sesjons-ID

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Got KEEPALIVE from banned host %s
no: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Mottok KEEPALIVE fra bannlyst vert %s

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Class
no: gdm_xdmcp_handle_manage: Kunne ikke lese skjermklasse

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Number
no: gdm_xdmcp_handle_manage: Kunne ikke lese skjermnummer

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Session ID
no: gdm_xdmcp_handle_manage: Kunne ikke lese sesjons-ID

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Got Manage from banned host %s
no: gdm_xdmcp_handle_manage: Mottok Manage fra bannlyst vert %s

en: gdm_xdmcp_handle_query: Could not extract authlist from packet
no: gdm_xdmcp_handle_query: Kunne ikke hente ut autentiseringsliste fra pakke

en: gdm_xdmcp_handle_query: Error in checksum
no: gdm_xdmcp_handle_query: Feil i sjekksum

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Data
no: gdm_xdmcp_handle_request: Kunne ikke lese autentiseringsdata

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Names
no: gdm_xdmcp_handle_request: Kunne ikke lese autentiseringsnavn

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authorization List
no: gdm_xdmcp_handle_request: Kunne ikke lese autorisasjonslisten

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Client Address
no: gdm_xdmcp_handle_request: Kunne ikke lese klientadresse

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Connection Type
no: gdm_xdmcp_handle_request: Kunne ikke lese forbindelsestype

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Display Number
no: gdm_xdmcp_handle_request: Kunne ikke lese skjermnummer

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Manufacturer ID
no: gdm_xdmcp_handle_request: Kunne ikke lese produsent-ID

en: gdm_xdmcp_handle_request: Failed checksum from %s
no: gdm_xdmcp_handle_request: Feilet sjekksum fra %s

en: gdm_xdmcp_handle_request: Got REQUEST from banned host %s
no: gdm_xdmcp_handle_request: Mottok REQUEST fra bannlyst vert %s

en: gdm_xdmcp_init: Could not bind to XDMCP socket!
no: gdm_xdmcp_init: Kunne ikke binde til XDMCP socket!

en: gdm_xdmcp_init: Could not create socket!
no: gdm_xdmcp_init: Kunne ikke opprette socket!

en: gdm_xdmcp_init: Could not get server hostname: %s!
no: gdm_xdmcp_init: Fikk ikke tjenerens vertsnavn: %s!

en: gdm_xdmcp_init: No XDMCP support
no: gdm_xdmcp_init: Ingen støtte for XDMCP

en: gdm_xdmcp_run: No XDMCP support
no: gdm_xdmcp_run: Ingen støtte for XDMCP

en: gdmaskpass only runs as root
no: gdmaskpass kjører kun som root

en: initgroups() failed for %s. Aborting.
no: initgroups() feilet for %s. Avbryter.

en: main: Error setting up CHLD signal handler
no: main: Feil under oppsett av CHLD signalhåndtereren

en: main: Error setting up HUP signal handler
no: main: Feil under oppsett av HUP signalhåndtereren

en: main: Error setting up INT signal handler
no: main: Feil under oppsett av INT signalhåndtereren

en: main: Error setting up TERM signal handler
no: main: Feil under oppsett av TERM signalhåndtereren

en: system_setup
no: system_oppsett

en: y = Yes or n = No? >
no: y = Ja eller n = Nei? >
