shepherd 1.0.3rc1 - en to sk translation catalogue (265 entries)

note: TRANSLATORS: Strings occasionally contain escape sequences starting with '~' (tilde).  For example, '~a' corresponds to '%s' in C printf syntax and '~%' corresponds to '\n'.  These must be preserved as is. See <https://www.gnu.org/software/guile/manual/html_node/Formatted-Output.html> for more info.
en: service '~a' could not be found
sk: služba '~a' nebola nájdená

en: service '~a' does not have an action '~a'
sk: služba '~a' nemá akciu '~a'

en: exception caught while executing '~a' on service '~a':
sk: pri vykonávaní '~a' služby '~a' bola zachytená výnimka:

en: something went wrong: ~s
sk: niečo nie je v poriadku: ~s

en: Halt or power off the system.
sk: Zastaviť alebo vypnúť systém

en: Started:
sk: Bežiace:

en: Running timers:
sk: Bežiace časovače:

en: Starting:
sk: Štartujúce:

en: Stopped:
sk: Zastavené:

en: Stopping:
sk: Zastavujúce:

note: TRANSLATORS: Here "one-shot" refers to "one-shot services".  These are services that are immediately marked as stopped once their 'start' method has completed.
en: One-shot:
sk: Jednorázové:

en: Failed to start:
sk: Nepodarilo sa spustiť:

en: in ~a day | in ~a days
sk[0]: za ~a deň
sk[1]: za ~a dni
sk[2]: za ~a dní

en: in ~a hour | in ~a hours
sk[0]: za ~a hodinu
sk[1]: za ~a hodiny
sk[2]: za ~a hodín

en: in ~a minute | in ~a minutes
sk[0]: za ~a minútu
sk[1]: za ~a minúty
sk[2]: za ~a minút

en: in ~a second | in ~a seconds
sk[0]: za ~a sekundu
sk[1]: za ~a sekundy
sk[2]: za ~a sekúnd

en: ~a second ago | ~a seconds ago
sk[0]: pred ~a sekundou
sk[1]: pred ~a sekundami
sk[2]: pred ~a sekundami

en: ~a minute ago | ~a minutes ago
sk[0]: pred ~a minútou
sk[1]: pred ~a minútami
sk[2]: pred ~a minútami

en: ~a hour ago | ~a hours ago
sk[0]: pred ~a hodinou
sk[1]: pred ~a hodinami
sk[2]: pred ~a hodinami

en: ~a day ago | ~a days ago
sk[0]: pred ~a dňom
sk[1]: pred ~a dňami
sk[2]: pred ~a dňami

note: TRANSLATORS: This string and the following ones denote a duration. It ends up being inserted in a sentence like "Process terminated after 10 seconds".  (Arguably not ideal.)
en: ~h second | ~h seconds
sk[0]: ~h sekundu
sk[1]: ~h sekundy
sk[2]: ~h sekúnd

en: ~h minute | ~h minutes
sk[0]: ~h minútu
sk[1]: ~h minúty
sk[2]: ~h minút

en: ~h hour | ~h hours
sk[0]: ~h hodinu
sk[1]: ~h hodiny
sk[2]: ~h hodín

en: Process exited successfully after ~a.~%
sk: Proces sa úspešne ukončil za ~a.~%

en: Process exited successfully.~%
sk: Proces sa úspešne ukončil.~%

en: Process exited with code ~a after ~a.~%
sk: Proces sa ukončil s návratovým kódom ~a po ~a.~%

en: Process exited with code ~a.~%
sk: Proces sa ukončil s návratovým kódom ~a.~%

en: Process terminated with signal ~a after ~a.~%
sk: Proces bol ukončený signálom ~a po ~a.~%

en: Process terminated with signal ~a.~%
sk: Proces bol ukončený signálom ~a.~%

en: Process stopped with signal ~a after ~a.~%
sk: Proces bol zastavený signálom ~a po ~a.~%

en: Process stopped with signal ~a.~%
sk: Proces bol zastavený signálom ~a.~%

en: Status of ~a:~%
sk: Status ~a:~%

en:   It is transient, running since ~a.~%
sk:   Je prechodná, beží od ~a.~%

en:   It is running since ~a.~%
sk:   Beží od ~a.~%

en:   It is started and transient.~%
sk:   Je spustená a prechodná.~%

en:   It is started.~%
sk:  Je spustená.~%

note: TRANSLATORS: "PID" is short for "process identifier" (Unix jargon). The string here looks like "Main PID: 123".
en:   Main PID: ~a~%
sk:   Hlavný PID: ~a~%

en:   Command: ~a~%
sk:   Príkaz: ~a~%

note: TRANSLATORS: "Inetd" refers to a type of service and should be kept as-is.
en:   Inetd-style service listening on ~a endpoint:~% |   Inetd-style service listening on ~a endpoints:~%
sk[0]:   Služba v štýle inetd počúvajúca na ~a koncovom bode:~%
sk[1]:   Služba v štýle inetd počúvajúca na ~a koncových bodoch:~%
sk[2]:   Služba v štýle inetd počúvajúca na ~a koncových bodoch:~%

note: TRANSLATORS: "Systemd" should be kept untranslated.
en:   Systemd-style service listening on ~a endpoint:~% |   Systemd-style service listening on ~a endpoints:~%
sk[0]:   Služba v štýle systemd počúvajúca na ~a koncovom bode:~%
sk[1]:   Služba v štýle systemd počúvajúca na ~a koncových bodoch:~%
sk[2]:   Služba v štýle systemd počúvajúca na ~a koncových bodoch:~%

en:   Timed service.~%
sk: Časovaná služba.~%

en:   Periodically running as ~s: ~a~%
sk: Bežiaca pravidelne ako ~s: ~a~%

en:   Periodically running: ~a~%
sk: Bežiaca pravidelne: ~a~%

en:   Child process:~{ ~a~}~% |   Child processes:~{ ~a~}~%
sk[0]:   Podproces:~{ ~a~}~%
sk[1]:   Podprocesy:~{ ~a~}~%
sk[2]:   Podprocesov:~{ ~a~}~%

en:   Periodically running Scheme code.~%
sk: Pravidelne bežiaci kód Scheme.~%

note: TRANSLATORS: The "~s" bit is most of the time a placeholder for a Scheme value associated with the service.
en:   Running value is ~s.~%
sk:   Aktuálna hodnota za behu je ~s.~%

en:   It is stopped (one-shot).~%
sk:   Je zastavená (jednorázová).~%

en:   It is stopped (failing).~%
sk:   Je zastavená (zlyháva).~%

en:   It is stopped since ~a.~%
sk:   Je zastavená od ~a.~%

en:   It is stopped.~%
sk:   Je zastavená.~%

en:   It is starting.~%
sk:   Spúšťa sa.~%

en:   It is being stopped.~%
sk:   Zastavuje sa.~%

en:   Unknown status '~a'~%.
sk:   Neznámy stav '~a'~%.

en:   It is enabled.~%
sk:  Je povolená.~%

en:   It is disabled.~%
sk:  Je zakázaná.~%

en:   Provides:~{ ~a~}~%
sk:   Poskytuje:~{ ~a~}~%

en:   Requires:~{ ~a~}~%
sk:   Vyžaduje:~{ ~a~}~%

en:   Custom action:~{ ~a~}~% |   Custom actions:~{ ~a~}~%
sk[0]:   Vlastná akcia:~{ ~a~}~%
sk[1]:   Vlastné akcie:~{ ~a~}~%
sk[2]:   Vlastných akcii:~{ ~a~}~%

en:   Replacement pending (restart to upgrade).~%
sk: Čaká náhrada (reštart pre aktualizáciu).~%

en:   Will be respawned.~%
sk:  Bude znovu spustená.~%

en:   Will not be respawned.~%
sk:  Nebude znovu spustená.~%

en:   Last respawned on ~a.~%
sk:  Naposledy znovu spustená ~a.~%

en:   Latest exit:~% |   Latest exits:~%
sk[0]:   Posledné ukončenie:~%
sk[1]:   Posledné ukončenia:~%
sk[2]:   Posledných ukončení:~%

en:   Failed to start at ~a.~%
sk:   Nepodarilo sa spustiť na ~a.~%

en:   Log file:~{ ~a~}~% |   Log files:~{ ~a~}~%
sk[0]:   Súbor so záznamom:~{ ~a~}~%
sk[1]:   Súbory so záznamom:~{ ~a~}~%
sk[2]:   Súborov so záznamom:~{ ~a~}~%

en: Recent runs:~%
sk: Nedávne spustenia:~%

en: Completed in ~a.~%
sk: Dokončené za ~a.~%

en: Exception thrown after ~a: ~a~%
sk: Zachytená výnimka po ~a: ~a~%

en: Recent messages (use '-n' to view more or less):~%
sk: Nedávne správy (použi '-n' na zobrazenie viacerých):~%

en: Recent messages:~%
sk: Nedávne správy:~%

en: No upcoming timer alarm: about to stop.~%
sk: Žiadny bezprostredný budík časovača: pred vypnutím.~%

en: Upcoming timer alarm:~% | Upcoming timer alarms:~%
sk[0]: Bezprostredný budík časovača:~%
sk[1]: Bezprostredné budíky časovača:~%
sk[2]: Bezprostredných budíkov časovača:~%

en: event log is missing (shepherd is too old?)
sk: záznam udalostí chýba (príliš stará verzia shepherdu?)

en: service ~a is running~%
sk: služba ~a beží~%

en: service ~a is done (one-shot)~%
sk: služba ~a je dokončená (jednorázová).~%

en: service ~a is done (transient)~%
sk: služba ~a je dokončená (prechodná).~%

en: service ~a is stopped~%
sk: služba ~a je zastavená~%

en: service ~a failed to start~%
sk: službu ~a sa nepodarilo spustiť~%

en: service ~a is being started~%
sk: služba ~a sa spúšťa~%

en: service ~a is being stopped~%
sk: služba ~a sa zastavuje~%

en: service ~a is entering state '~a'~%
sk: služba ~a vstupuje do stavu '~a'~%

en: inconsistent graph: service '~a' not found~%
sk: nekonzistentný graf: služba '~a' nebola nájdená~%

en: Service Graph
sk: Graf Služieb

en: failed to start service ~a
sk: nepodarilo sa spustiť službu ~a

en: Did you mean 'herd ~a ~a'?
sk: Chcel si 'herd ~a ~a'?

en: Run 'herd doc ~a list-actions' to list supported actions.
sk: Spusti príkaz 'herd doc ~a list-actions' na zobrazenie podporovaných akcií.

en: premature end-of-file while talking to shepherd
sk: predčasný koniec súboru pri komunikácii so shepherdom

en: ACTION SERVICE [ARG...]
sk: AKCIA SLUŽBA [PARAM...]

en: Apply ACTION (start, stop, status, etc.) on SERVICE with the ARGs.
sk: Aplikuje AKCIU (spustiť, zastaviť, stav atď.) na SLUŽBE s PARAMetrami.

en: FILE
sk: SÚBOR

en: send commands to FILE
sk: odošle príkazy do SÚBORU

en: NUMBER
sk: POČET

en: display up to NUMBER service log lines
sk: zobrazí najviac POČET riadkov záznamu služieb

en: ~a: expected a positive integer
sk: ~a: je očakávané kladné celé číslo

en: NAME
sk: NÁZOV

en: register new service under NAME
sk: zaregistruje novú službu pod NÁZVOM

en: log service output to FILE
sk: zapíše záznam služby do SÚBORU

en: DIRECTORY
sk: ADRESÁR

en: run service from DIRECTORY (for transient services)
sk: spustí službu z ADRESÁRA (pre prechodné služby)

en: ENVIRONMENT
sk: PROSTREDIE

en: pass the environment variable specified by ENVIRONMENT
sk: nastaví premennú z PROSTREDIA

en: USER
sk: POUŽÍVATEĽ

en: run the given program as USER
sk: spustí daný program ako POUŽÍVATEĽ

en: GROUP
sk: SKUPINA

en: run the given program as GROUP
sk: spustí daný program ako SKUPINA

en: Usage: herd ACTION [SERVICE [OPTIONS...]]~%
sk: Použitie: herd AKCIA [SLUŽBA [PARAMETRE...]]~%

en: Reboot the system.
sk: Rebootuje systém.

en: ~a: Assertion ~s failed.
sk: ~a: Predpokla ~s nie je splnený.

note: TRANSLATORS: '~a' is a placeholder for the copyright year.
en: Copyright (C) ~a the Shepherd authors
sk: Copyright (C) ~a autori Shepherdu

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sk: Licencia GPLv3+ verzia 3 alebo vyšsia <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    Toto je slobodný softvér: je možné meniť a redistribuovať ho.
    Nevzťahuje sa naň ŽIADNA ZÁRUKA, v rozsahu povolenom zákonom.

en: error
sk: chyba

en: hint
sk: pomôcka

note: TRANSLATORS: Please keep double semicolons at the beginning of each line: they introduce comments in the Scheme language.  Also, keep "shepherd" untranslated.  Thank you!  :-)
en: ;; init.scm -- default shepherd configuration file.
sk: ;; init.scm -- štandardný konfiguračný súbor shepherdu.

en: ;; Services known to shepherd:
    ;; Add new services (defined using 'service') to shepherd here by
    ;; providing them as a list to 'register-services'.
sk: ;; Služby ktoré shepherd pozná:
    ;; Nové služby (zadefinované ako 'service') sa tu dajú pridať do
    ;; shepherdu ako zoznam pre 'register-services'.

en: ;; Send shepherd into the background.
sk: ;; Dať shepherd do pozadia.

en: ;; Services to start when shepherd starts:
    ;; Add the name of each service that should be started to the list
    ;; below passed to 'for-each'.
sk: ;; Služby ktoré sa majú spustiť pri štarte shepherdu:
    ;; Pridaj názov každej služby ktorá sa má spustiť do tohoto
    ;; zoznamu, ktorý bude použitý pre 'for-each'.

en: ~a: socket directory has insecure permissions
sk: ~a: adresár so socketmi nemá bezpečné práva

en: Service ~a (PID ~a) exited with ~a.
sk: Služba ~a (PID ~a) skončila s ~a.

en: Service ~a (PID ~a) terminated with signal ~a.
sk: Služba ~a (PID ~a) bola ukončená signálom ~a.

en: Service ~a (PID ~a) stopped with signal ~a.
sk: Služba ~a (PID ~a) bola zastavená signálom ~a.

en: [No description].
sk: [Bez popisu].

en: Waiting for ~a to stop...
sk: Čakám na zastavenie ~a...

en: Service ~a started.
sk: Služba ~a bola spustená.

en: Service ~a failed to start.
sk: Nepodarilo sa spustiť službu ~a.

en: Starting service ~a...
sk: Spúšťam službu ~a...

en: Service ~a running with value ~s.
sk: Služba ~a beží s hodnotou ~s.

en: Running value of service ~a changed to ~s.
sk: Platná hodnota služby ~a sa zmenila na ~s.

en: Waiting for ~a to start...
sk: Čakám na spustenie ~a...

en: Service ~a stopped.
sk: Služba ~a bola zastavená.

en: Service ~a might have failed to stop.
sk: Službu ~a sa možno nepodarilo zastaviť.

en: Stopping service ~a...
sk: Zastavujem službu ~a...

en: Service ~a is now stopped.
sk: Služba ~a je zastavená.

en: Recording replacement for ~a.
sk: Zaznamenávam náhradu pre ~a.

en: Registering new logger for ~a.
sk: Registrujem nový záznamník pre ~a.

en: Attempt to terminate controller of ~a in ~a state!
sk: Pokúšam sa ukončiť ovládač ~a v stave ~a!

en: Exception caught while starting ~a: ~s
sk: Pri vykonávaní služby ~a bola zachytená výnimka: ~s

en: Service ~a depends on ~a.
sk: Služba ~a vyžaduje ~a.

en: Service ~a is currently disabled.
sk: Služba ~a je zakázaná.

en: Service ~a has been started.
sk: Služba ~a bola spustená.

en: Service ~a could not be started.
sk: Nepodarilo sa spustiť službu ~a.

en: Service ~a is not running.
sk: Služba ~a nebeží.

en: Transient service ~a unregistered.
sk: Prechodná služba ~a bola odregistrovaná.

en: Enabled service ~a.
sk: Služba ~a bola povolená.

en: Disabled service ~a.
sk: Služba ~a bola zakázaná.

en: Unknown keyword.  Try 'herd help'.
sk: Neznáme kľúčové slovo. Vyskúšaj 'herd help'.

en: Cannot unregister service~{ ~a,~} which is still running | Cannot unregister services~{ ~a,~} which are still running
sk[0]: Nepodarilo sa odregistrovať~{ ~a,~} službu, ktorá stále beží
sk[1]: Nepodarilo sa odregistrovať~{ ~a,~} služby, ktoré stále bežia
sk[2]: Nepodarilo sa odregistrovať~{ ~a,~} služieb, ktoré stále bežia

en: Essential task ~a exited unexpectedly.
sk: Kľúčová úloha ~a sa neočakávane ukončila.

en: Uncaught exception in essential task ~a: ~s
sk: Nezachytená výnimka v kľúčovej úlohe ~a: ~s

en: Service '~a' is unknown and cannot be started.
sk: Služba '~a' nie je známa, a nemôže byť spustená.

en: Successfully started ~a service in the background. | Successfully started ~a services in the background.
sk[0]: ~a služba úspešne spustená v pozadí.
sk[1]: ~a služby úspešne spustené v pozadí.
sk[2]: ~a služieb úspešne spustených v pozadí.

en: The following service could not be started in the background:~{ ~a~}. | The following services could not be started in the background:~{ ~a~}.
sk[0]: Nasledujúcu službu sa nepodarilo spustiť v pozadí:~{ ~a~}.
sk[1]: Nasledujúce služby sa nepodarilo spustiť v pozadí:~{ ~a~}.
sk[2]: Nasledujúcich služieb sa nepodarilo spustiť v pozadí:~{ ~a~}.

en: Failed to run~{ ~s~}: ~a
sk: Nepodarilo sa spustiť~{ ~s~}: ~a

en: PID file '~a' did not show up; terminating process ~a.
sk: PID súbor '~a' sa neobjavil; ukončujem proces ~a.

en: ~a connection still in use after ~a termination. | ~a connections still in use after ~a termination.
sk[0]: ~a spojenie je stále používané po ukončení ~a.
sk[1]: ~a spojenia sú stále používané po ukončení ~a.
sk[2]: ~a spojení je stále používaných po ukončení ~a.

note: TRANSLATORS: The string below will be rendered as "rejecting connection from 1.2.3.4" (an IP address) or "rejecting connection from local process" (when the client is connecting over a Unix-domain socket).
en: Maximum number of ~a clients reached; rejecting connection from ~:[~a~;~*local process~].
sk: Maximálny počet ~a klientov bol dosiahnutý; odmietam spojenie od ~:[~a~;~*local process~].

note: TRANSLATORS: See comment above.
en: Accepted connection on ~a from ~:[~a~;~*local process~].
sk: Spojenie prijaté na ~a od ~:[~a~;~*local process~].

en: Spawning systemd-style service ~a.
sk: Vytváram systemd službu ~a.

en: Awaiting PID ~a, which is already gone.
sk: Čakám na PID '~a', ktorý už neexistuje.

en: Grace period of ~a seconds is over; sending ~a SIGKILL.
sk: Časový limit ~a sekúnd uplynul, posielam ~a SIGKILL.

en: Respawning ~a.
sk: Znovu spúšťam ~a.

en: Service ~a has been disabled.
sk: Služba ~a bola zakázaná.

en:   (Respawning too fast.)
sk:  (Pričasto sa reštartuje.)

en: Transient service ~a terminated, now unregistered.
sk: Prechodná služba ~a bola ukončená a odregistrovaná.

en: Removing service '~a'...
sk: Odstraňujem službu '~a'...

en: Done.
sk: Hotovo.

en: Loading ~a.
sk: Naťahujem ~a.

en: Ignoring error while stopping ~a: ~s
sk: Ignorujem chybu pri zastavovaní ~a: ~s

en: Ignoring unknown error while stopping ~a: ~s
sk: Ignorujem neznámu chybu pri zastavovaní ~a: ~s

en: PID ~a (~a) is dead!
sk: PID ~a (~a) je mŕtvy!

en: The root service is used to operate on shepherd itself.
sk: Root služba sa používa na operácie priamo na shepherde.

en: Exiting shepherd...
sk: Ukončujem shepherd...

en: This is the help message for the 'root' service of the Shepherd.  The 'root'
    service is used to control the Shepherd itself and it supports several
    actions.  For instance, running 'herd status root' shows information about the
    Shepherd, and running 'herd status' returns a summary of each service.
    
    Try 'herd doc root list-actions' to see the list of available actions.
    Run 'info shepherd' to access the user manual.
sk: Toto je nápoveda pre službu 'root' v Shepherde.  Služba
    'root' sa používa na ovládanie samotného Shepherdu, a umožňuje
    niekoľko akcií.  Napríklad, príkaz 'herd status root' zobrazí údaje
    o Shepherde, a príkaz 'herd status' zobrazí zhrnutie všetkých služieb.
    
    Vyskúšaj príkaz 'herd doc root list-actions' pre zoznam dostupných akcií.
    Príkazom 'info shepherd' sa dá otvoriť používateľský manuál.

en: Halting...
sk:  Zastavujem...

en: Shutting down...
sk: Vypínam sa...

en: Rebooting with kexec is not supported; doing nothing.
sk: Reboot cez kexec nie je podporovaný; bez akcie.

en: No kexec image loaded; doing nothing.
sk: Nie je natiahnutý žiadny obraz pre kexec; bez akcie.

en: Rebooting with kexec...
sk: Rebootujem cez kexec...

en: Failed to reboot with kexec: ~a
sk: Reboot cez kexec sa nepodaril: ~a

en: Evaluating user expression ~a.
sk: Vyhodnocujem výraz ~a.

en: Running as PID 1, so not daemonizing.
sk: Bežím ako PID 1, takže neustupujem do pozadia.

en: Services already running, so not daemonizing.
sk: Služby už bežia, takže neustupujem do pozadia.

en: Daemonizing...
sk: Ustupujem do pozadia...

en: Now running as process ~a.
sk: Teraz bežím ako proces ~a.

en: You must be kidding.
sk: Asi žartuješ.

en: Log file '~a' is inaccessible; not rotating.
sk: Súbor so záznamom '~a' nie je dostupný; nerotujem.

en: Not rotating '~a', which is not a regular file.
sk: Nerotujem '~a', keďže to nie je obyčajný súbor.

en: Rotated '~a'.
sk: Odrotovaný '~a'.

en: Not rotating '~a', which is below the ~a B threshold.
sk: Nerotujem '~a', keďže je pod nastavenou hranicou ~a B.

en: Deleting old log file '~a'.
sk: Mažem starý súbor so záznamom '~a'.

note: TRANSLATORS: "External" here refers to "external log files".
en: ~a	(external)~%
sk: ~a	(externý)~%

en: List the log files subject to rotation.
sk: Zobrazí súbory so záznamom ktoré sa majú rotovať.

en: Periodically rotate the log files of services.
sk: Pravidelne rotovať súbory so záznamami služieb.

en: service names: ~a; heap: ~,2f MiB; file descriptors: ~a
sk: názvy služieb: ~a; heap: ~,2f MiB; deskriptory súborov: ~a

en: Terminating shepherd monitoring.
sk: Ukončujem sledovanie shepherdu.

en: Monitoring logging period changed to ~a second. | Monitoring logging period changed to ~a seconds.
sk[0]: Záznamový interval monitorovania zmenený na ~a sekundu.
sk[1]: Záznamový interval monitorovania zmenený na ~a sekundy.
sk[2]: Záznamový interval monitorovania zmenený na ~a sekúnd.

en: Periodically log shepherd resource usage information.
sk: Pravidelne zaznamenávať shepherdove využitie zdrojov.

en: ~a: invalid number; expected a positive integer~%
sk: ~a: neplatné číslo; očakáva sa kladné celé číslo~%

note: TRANSLATORS: "REPL" stands for "read-eval-print loop".
en: Accepting REPL connection.
sk: Prijímam spojenie REPL.

en: Uncaught REPL exception: ~s.
sk: Nezachytená výnimka REPL: ~s.

en: Run a read-eval-print loop (REPL).
sk: Spustiť interaktívne rozhranie (REPL).

en: Terminating system log service.
sk: Ukončujem službu pre systémový záznam.

en: Uncaught exception in message destination procedure:
sk: Nezachytená výnimka v procedúre pre cieľ správ:

en: Failed to open log file '~a': ~a
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor '~a': ~a

en: Ignoring request to rotate unknown system log file '~a'.
sk: Ignorujem požiadavku pre rotáciu neznámeho systémového záznamového súboru '~a'.

en: Closing ~a system log port. | Closing ~a system log ports.
sk[0]: Zatváram ~a systémový záznamový port.
sk[1]: Zatváram ~a systémové záznamové porty.
sk[2]: Zatváram ~a systémových záznamových portov.

en: Listen for syslogd-style messages from
    applications, by default on /dev/log, and log them to files.
sk: Zachytávať syslogd správy od aplikácií,
    implicitne na /dev/log, a zaznamenávať ich do súborov.

note: TRANSLATORS: 'calendar-event' is the name of a procedure and it must be kept unchanged.
en: calendar-event: ~a: ~a: value out of range (~a-~a)
sk: calendar-event: ~a: ~a: hodnota je mimo rozsah (~a-~a)

en: calendar-event: ~a: invalid day of week
sk: calendar-event: ~a: neplatný deň v týždni

en: Finished last occurrence of timer '~a'.
sk: Bol dokončený posledný výskyt časovača '~a'.

en: Terminating timer '~a' with ~a process running. | Terminating timer '~a' with ~a processes running.
sk[0]: Ukončujem časovač '~a' s ~a bežiacim procesom.
sk[1]: Ukončujem časovač '~a' s ~a bežiacimi procesmi.
sk[2]: Ukončujem časovač '~a' s ~a bežiacimi procesmi.

en: Process ~a of timer '~a' terminated with status ~a after ~a second. | Process ~a of timer '~a' terminated with status ~a after ~a seconds.
sk[0]: Proces ~a z časovača '~a' bol ukončený so stavom ~a po ~a sekunde.
sk[1]: Proces ~a z časovača '~a' bol ukončený so stavom ~a po ~a sekundách.
sk[2]: Proces ~a z časovača '~a' bol ukončený so stavom ~a po ~a sekundách.

en: Terminating process ~a of timer '~a' after maximum duration of ~a second. | Terminating process ~a of timer '~a' after maximum duration of ~a seconds.
sk[0]: Ukončujem proces ~a z časovača '~a' po maximálnej dobe trvania ~a sekundy.
sk[1]: Ukončujem proces ~a z časovača '~a' po maximálnej dobe trvania ~a sekúnd.
sk[2]: Ukončujem proces ~a z časovača '~a' po maximálnej dobe trvania ~a sekúnd.

en: Timer '~a' spawned process ~a.
sk: Časovač '~a' spustil proces ~a.

en: Exception caught while calling action of timer '~a': ~s
sk: Pri vykonávaní akcie časovača '~a' bola zachytená výnimka: ~s

en: Waiting anew for timer '~a' (resuming from sleep state?).
sk: Znovu čakám na časovač '~a' (prebúdza sa zo spánku?).

en: No matching event for timer '~a': ~s.
sk: Žiadna udalosť nepatrí k časovaču '~a': ~s.

en: This indicates that the calendar event is overly constrained.
sk: Toto naznačuje že udalosť v kalendári je preťažená.

en: Triggering timer.
sk: Spúšťam časovač.

en: Attempted to trigger a timer that is not running; doing nothing.
sk: Pokus o spustenie časovača ktorý nebeží; bez akcie.

en: ~a: invalid calendar time specification
sk: ~a: neplatné zadanie času

note: TRANSLATORS: In the 'at TIME' string, only 'TIME' may be translated.  It refers to the fact that the user ran 'herd schedule timer COMMAND' instead of 'herd schedule timer at 12:00 COMMAND', say, where '12:00' is a possible value for TIME.
en: Timer spec lacks 'at TIME'.
sk: Zadaniu časovača chýba 'at ČAS'.

en: Timer spec lacks a command to run.
sk: Zadaniu časovača chýba príkaz na spustenie.

en: Run the given command at the specified time
    and terminate.
sk: Spustiť daný príkaz v danom čase
    a ukončiť.

en: Schedule a program to run at a specific time.  For example,
    'herd schedule timer at 10:00 -- mpg123 alarm.mp3' schedules the command that
    follows '--' to run at 10AM.
sk: Naplánovať spustenie programu v určenom čase.  Napríklad,
    'herd schedule timer at 10:00 -- mpg123 alarm.mp3' naplánuje príkaz za '--' na čas 10:00.

en: Spawn programs at specified times.
sk: Spustiť programy v určených časoch.

en: Spawning transient service for ~s.
sk: Spúšťam prechodnú službu pre ~s.

en: Spawn the given program as a transient service, running in
    the background.
sk: Spustiť určený program ako prechodnú službu, spustenú
    v pozadí.

en: Spawn programs to run as services in the background.
sk: Spustiť programy ako služby v pozadí.

en: undocumented option
sk: nezdokumentovaná voľba

en: ARG
sk: PARAM

en: display version information and exit
sk: zobrazí informácie o verzie a ukončí sa

en: display short usage message and exit
sk: zobrazí krátku nápovedu použitia a ukončí sa

en: display this help and exit
sk: zobrazí túto nápovedu a ukončí sa

en:  [OPTIONS...]
sk:  [PARAMETERE...]

note: TRANSLATORS: The '~a' placeholders indicate the bug-reporting address, the name of this package, and its home page URL.  Please add another line saying "Report translation bugs to ...\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: 
    Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or
    optional to the corresponding short options.
    
    Report bugs to: ~a .
    ~a general home page: <~a>
    General help using GNU software: <~a>~%
sk: 
    Povinné či voliteľné hodnoty pre dlhé parametre sú taktiež povinné alebo
    voliteľné pre príslušné krátke parametre.
    
    Chyby hlás na: ~a.
    Všeobecná domovská stránka ~a: <~a>
    Všeobecná pomoc pre GNU softvér: <~a>~%

en: option '--~a' is ambiguous
sk: voľba `--~a' je nejednoznačná

en: unknown option '--~a'
sk: neznámy parameter `--~a'

en: Try '--help'.
sk: Skús '--help'.

en: unknown option '-~a'
sk: neznámy parameter `-~a'

en: Argument required by `-~a'.
sk: `-~a' vyžaduje hodnotu.

en: while opening socket '~a': ~a: ~a
sk: pri otváraní soketu '~a': ~a: ~a

en: warning: already ~a threads running, disabling 'signalfd' support
sk: pozor: beží už ~a vlákien, vypínam podporu pre 'signalfd'

en: System lacks support for 'signalfd'; using fallback mechanism.
sk: Systém nepodporuje 'signalfd'; používam náhradný mechanizmus.

en: Support for 'signalfd' is disabled.
sk: Podpora pre 'signalfd' je vypnutá.

en: ~s: exception thrown while loading configuration file~%
sk: ~s: pri čítaní konfiguračného súboru nastala výnimka~%

en: While loading configuration file '~a': ~s
sk: Pri čítaní konfiguračného súboru '~a': ~s

en: action '~a' on service '~a' failed: ~s
sk: akcia '~a' na službe '~a' zlyhala: ~s

en: Error while loading configuration file '~a': ~a
sk: Chyba pri čítaní konfiguračného súboru '~a': ~a

en: Uncaught exception while loading configuration file '~a': ~s
sk: Nezachytená výnimka pri čítaní konfiguračného súboru '~a': ~s

en: Configuration successfully loaded from '~a'.
sk: Konfigurácia úspešne načítaná z '~a'.

en: Restarting signal handler.
sk: Reštartujem správu signálov.

en: This is a service manager for Unix and GNU.
sk: Toto je správca služieb pre Unix a GNU.

en: synonym for --silent
sk: synonym pre --silent

en: don't do output to stdout
sk: nepouži štandardný výstup

en: don't ensure that the setup is secure
sk: nekontroluj či je nastavenie bezpečné

en: log actions in FILE
sk: zapisuj vykonané akcie do súboru SÚBOR

en: when ready, write PID to FILE or stdout
sk: keď sa dá, zapíš PID do SÚBORu alebo na štandardný výstup

en: read configuration from FILE
sk: načítaj nastavenie zo SÚBORu

en: get commands from socket FILE or from stdin (-)
sk: čítaj príkazy zo socketu SÚBOR, alebo zo štandardného vstupu (-)

en: log to the system log (syslog) at FILE or /dev/log
sk: zapisuj záznam do súboru systémového logu (syslog) SÚBOR, alebo do /dev/log

en: Rebooting...
sk: Rebootujem...

en: Exiting.
sk: Končím.

en: Service ~a is already running.
sk: Služba ~a už beží.

en: Invalid command.
sk: Neplatný príkaz.

en: invalid command line
sk: neplatný príkazový riadok
