gnome-core 1.4.0.5 - en to no translation catalogue (979 entries)

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNOME Help Pages</H3>
    <p>
    <UL>
no: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNOME hjelpesider</H3>
    <p>
    <UL>

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNU Info Pages</H3>
    <p>
    <UL>
no: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNU Infosider</H3>
    <p>
    <UL>

en:  (empty)
no:  (tom)

en:  Desktop
no:  Skrivebord

en:  Folder
no:  Mappe

en: %A %B %d
no: %A %d %B

en: %A, %B %d
no: %A, %d %B

en: %A, %B %d %Y
no: %A %d %B %Y

en: %H:%M
no: %H.%M

en: %H:%M:%S
no: %H.%M.%S

en: %I:%M
    %p
no: %I.%M

en: %I:%M %p
no: %I.%M

en: %I:%M:%S %p
no: %I.%M.%S %p

en: %a
    %b %d
no: %a
    %d %b

en: %a %b %d
no: %a %d %b

en: %a, %d  %b  %Y %H:%M:%S %z
no: %a  %d  %b  %Y %H.%M.%S %z

en: %b %d, %Y %H:%M
no: %d %b, %Y %H.%M

en: %d messages
no: %d meldinger

en: %d/%d messages
no: %d/%d meldinger

en: %l:%M:%S %p
no: %l.%M.%S %p

en: %s applet appears to have died unexpectedly.
    
    Reload this applet?
    
    (If you choose not to reload it at this time you can always add it from
    the "Applets" submenu in the main menu.)
no: %s-appleten ser ut til å ha dødd uventet.
    
    Vil du starte denne appleten på nytt?
    
    (Hvis du velger å ikke starte den på nytt nå kan du legge den til
    fra undermenyen «Appleter» i hovedmenyen.)

en: %s the Fish
no: Fisken %s

en: %s the GNOME Fish Says:
no: GNOME-fisken %s sier:

en: %s%cScreenshot-%d.png
no: %s%cSkjermdump-%d.png

en: %s%cScreenshot-%s-%d.png
no: %s%cSkjermdump-%s-%d.png

en: %s%cScreenshot-%s.png
no: %s%cSkjermdump-%s.png

en: %s%cScreenshot.png
no: %s%cSkjermdump.png

en: (C) 1997-2000 the Free Software Foundation
no: © 1998-2000 the Free Software Foundation

en: (c) 1998 the Free Software Foundation
no: © 1998 the Free Software Foundation

en: (c) 1998-2000 the Free Software Foundation
no: © 1998-2000 the Free Software Foundation

en: (c) 1998-2001 the Free Software Foundation
no: © 1998-2001 the Free Software Foundation

en: (with minor help from George)
no: (med litt hjelp fra George)

en: ... and many more
no: ... og mange flere

en: 12 hour
no: 12 timer

en: 24 hour
no: 24 timer

en: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
no: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Innholdsfortegnelse</h1>

en: <BODY>Could not load default TOC page</BODY>
no: <BODY>Kunne ikke laste forhåndsvalgt innholdsfortegnelse</BODY>

en: <BODY>Unknown TOC argument</BODY>
no: <BODY>Ukjent argument for innholdsfortegnelse</BODY>

en: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Results of the substring search for the string
no: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Resultater av søk i understreng etter strengen

en: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
no: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Innholdsfortegnelse</h1>

en: <body><h2>Error: file not found</h2></body>
no: <body><h2>Feil: fil ikke funnet</h2></body>

en: <br><B>No matches found</B>
no: <br><B>Ingen treff</B>

en: <h2>GNOME Help</h2>
no: <h2>GNOME hjelp</h2>

en: <h2>Info Pages</h2>
no: <h2>Infosider</h2>

en: <h2>Man Pages</h2>
no: <h2>Manualsider</h2>

en: <p>
    <br>
    <H3>Manual Pages</H3>
    <p>
    <UL>
no: <p>
    <br>
    <H3>Manualsider</H3>
    <p>
    <UL>

en: A normal member of the session.
no: Et vanlig medlem av sesjonen.

en: A session shutdown is in progress.
no: Nedstenging av sesjonen er igang.

en: A swallowed application appears to have died unexpectedly.
    Attempt to reload it?
no: En slukt applikasjon ser ut til å ha dødd uventet.
    Forsøk å starte den på nytt?

en: A tasklist for the GNOME desktop environment.
    Icons by Tuomas Kuosmanen (tigert@gimp.org).
no: En oppgaveliste for GNOME-skrivebordsmiljøet.
    Ikoner av Tuomas Kuosmanene (tigert@gimp.org).

en: About GNOME
no: Om GNOME

en: About GNOME...
no: Om GNOME...

en: About the panel...
no: Om panelet...

en: About...
no: Om...

en: Above
no: Over

en: Above other windows
no: Over andre vinduer

en: Action
no: Handling

en: Add Startup Program
no: Legg til oppstartsprogram

en: Add a new session
no: Legg til en ny sesjon

en: Add appointement...
no: Legg til avtale...

en: Add bookmark
no: Legg til bokmerke

en: Add from menu
no: Legg til fra meny

en: Add new item to this menu
no: Legg til ny oppføring i denne menyen

en: Add this applet as a launcher to panel
no: Legg til denne appleten som en oppstarter på panelet

en: Add this as drawer to panel
no: Legg til som skuff på panelet

en: Add this as menu to panel
no: Legg til som meny på panelet

en: Add this launcher to panel
no: Legg til denne oppstarteren på panelet

en: Add this program to Favorites
no: Legg til dette programmet under Favoritter

en: Add this to Favorites menu
no: Legg dette til i Favoritter-menyen

en: Add to panel
no: Legg til på panelet

en: Add...
no: Legg til...

en: Adding tearoff when tearoffs are disabled
no: Legger til tearoff når disse er slått av

en: Administration
no: Administrasjon

en: Advanced
no: Avansert

en: Advanced...
no: Avansert...

en: Alexandre Muniz
no: Alexandre Muñiz

en: Aligned panel
no: Justert panel

en: All properties...
no: Alle egenskaper...

en: Allow typing in a command line instead of choosing an application from the list
no: Tillat å skrive inn en kommandolinje i stedet for å velge en applikasjon fra listen

en: Alternate editor types are not supported by gnome-edit yet.
    Please choose a standard executable editor in the gnome-edit capplet
    in the gnome control center.
no: Alternative editor-typer er ikke støttet av gnome-edit ennå.
    Vennligst velg en standard kjørbar editor i gnome-edit cappleten
    i GNOME kontrollsenter

en: Always started on every login.
no: Startes ved hver innlogging.

en: Amusements
no: Underholdning

en: An applet is not responding to a save request.
    Remove the applet or continue waiting?
no: En applet svarer ikke på en forespørsel om lagring.
    Fjern appleten eller fortsett venting?

en: Animation
no: Animasjon

en: Animation speed
no: Animasjonshastighet

en: App
no: Applikasjon

en: Applet appearance
no: Applet-utseende

en: Applets
no: Appleter

en: Applets (system menus)
no: Appleter (systemmenyer)

en: Applets:
no: Appleter:

en: Application
no: Applikasjon

en: Applications
no: Applikasjoner

en: Applications menu
no: Applikasjonsmeny

en: Are you sure you want to delete this submenu and all its contents?
no: Er du sikker på at du vil slette denne undermenyen med alt innhold?

en: Arrange Icons
no: Plasser ikoner

en: Audio Settings
no: Innstillinger for lyd

en: Audio mixer
no: Lyd-mikser

en: Auto hide
no: Automatisk skjuling

en: Automatically re-check menus
    for newly installed software
no: Sjekk menyer automatisk
    for nyinstallerte programmer

en: Automatically save changes to session
no: Lagre endringer i sesjonen automatisk

en: Available Programs
no: Tilgjengelige programmer

en: Avoid on maximize
no: Unngå ved maksimering

en: Avoid this panel when maximizing windows
no: Unngå dette panelet ved maksimering av vinduer

en: BMarks
no: BMerker

en: Back
no: Tilbake

en: Background
no: Bakgrunn

en: Background Settings
no: Innstillinger for bakgrunn

en: Background Type:
no: Bakgrunnstype:

en: Background color
no: Bakgrunnsfarge

en: Background color:
no: Bakgrunnsfarge:

en: Background pixmap
no: Bakgrunnsbilde

en: Background pixmap does not scroll
no: Bakgrunnsbildet ruller ikke

en: Background pixmap scrolls
no: Bakgrunnsbildet ruller

en: Background should be shaded
no: Bakgrunnsbildet skyggelegges

en: Background type
no: Bakgrunnstype

en: Before each update:
no: Før hver oppdatering:

en: Behaviour
no: Oppførsel

en: Below
no: Under

en: Below other windows
no: Under andre vinduer

en: Bjoern Giesler
no: Bjørn Giesler

en: Black on light yellow
no: Sort på lys gul

en: Black on white
no: Sort på hvitt

en: Blank Screen Now
no: Tøm skjerm nå

en: Blinking cursor
no: Blinkende markør

en: Bookmark
no: Bokmerke

en: Bookmark file
no: Bokmerkefil

en: Border width (tile only)
no: Kantbredde (kun flis)

en: Browse
no: Bla gjennom

en: Browse Currently Running Programs...
no: Bla gjennom kjørende programmer...

en: Browse the startup hints
no: Bla gjennom oppstartstips

en: Browse...
no: Bla gjennom...

en: Bug Tracking System (www)
no: Feilrapporteringssystem (www)

en: Button type:
no: Knappetype:

en: Buttons
no: Knapper

en: By Name
no: Etter navn

en: By Size
no: Etter størrelse

en: By Time Last Accessed
no: Etter siste aksess

en: By Time Last Changed
no: Etter siste endring

en: By Time Last Modified
no: Etter siste modifikasjon

en: By Type
no: Etter type

en: COLOR
no: FARGE

en: COMMAND
no: KOMMANDO

en: CORBA Exception
no: CORBA-unntak

en: C_olor selector...
no: F_argevelger...

en: Cache file
no: Bufferfil

en: Cache size
no: Størrelse på buffer

en: Can't create applet!
no: Kan ikke opprette applet!

en: Can't create menu, using main menu!
no: Kan ikke opprette meny, bruker hovedmenyen!

en: Can't create the user menu directory
no: Kan ikke opprette brukerens menykatalog

en: Can't execute 'About GNOME'
no: Kan ikke kjøre «Om GNOME»

en: Can't execute printer command
no: Kan ikke kjøre utskriftskommando

en: Can't execute the screenshot program
no: Kan ikke kjøre program for skjermdump

en: Can't find an empty spot
no: Kan ikke finne en ledig plass

en: Can't find the screenshot program
no: Kan ikke finne skjermdump-programmet

en: Can't get goad_id for applet, ignoring it
no: Fant ikke goad_id for appleten, overser den!

en: Can't get goad_id from desktop entry!
no: Finner ikke goad_id i skrivebordsoppføringen!

en: Can't load entry
no: Kan ikke laste oppføringen

en: Can't open directory, using main menu!
no: Kan ikke åpne katalogen, bruker hovedmenyen!

en: Cancel
no: Avbryt

en: Cancel Login
no: Avbryt innlogging

en: Cannot activate a panel object
no: Kan ikke aktivere et panelobjekt

en: Cannot create an item with an empty command
no: Kan ikke opprette en oppføring med en tom kommando

en: Cannot create object
no: Kan ikke opprette objekt

en: Cannot execute panel global properties
no: Kan ikke åpne globale egenskaper for panelet

en: Cannot execute the gmc-client program,
    perhaps gmc is not installed
no: Kan ikke kjøre gmc-client programmet,
    kanskje gmc ikke er installert

en: Cannot execute the gnome calendar,
    perhaps it's not installed.
    It is in the gnome-pim package.
no: Kan ikke kjøre gnome kalender,
    kanskje den ikke er installert.
    Du finner den i gnome-pim pakken.

en: Cannot execute xscreensaver
no: Kan ikke kjøre xscreensaver

en: Cannot find pixmap file %s
no: Kan ikke finne bildefil %s

en: Cannot launch gmenu!
no: Kan ikke starte gmenu!

en: Cannot start CORBA
no: Kan ikke starte CORBA

en: Carlos Perello Marin
no: Carlos Perelló Marín

en: Check for mail
no: Sjekk etter post

en: Check for mail every
no: Sjekk om det er post hver

en: Choose Current Session
no: Velg aktiv sesjon

en: Choose an icon
no: Velg et ikon

en: Click on the GNOME foot icon to open the
    Main Menu.  This menu contains all
    GNOME applications, tools, and commands.
no: Klikk på GNOME-fot ikonet for å åpne
    hovedmenyen. Denne menyen inneholder alle
    GNOME applikasjoner, verktøy og kommandoer.

en: Clicked tile
no: Nedtrykt flis

en: Clock
no: Klokke

en: Clock Applet
no: Klokkeapplet

en: Clock applets
no: Klokke appleter

en: Clock properties
no: Egenskaper for klokke

en: Clocks
no: Klokker

en: Close All
no: Lukk alle

en: Close drawer if a launcher inside it is pressed
no: Lukk skuff hvis en launcher inni den blir trykket ned

en: Close window
no: Lukk vindu

en: Collapse
no: Trekk sammen

en: Color
no: Farge

en: Color XTerm
no: Farge X-terminal

en: Color Xterm
no: Xterm i farger

en: Color palette:
no: Fargepalett:

en: Color scheme:
no: Fargedefinisjon:

en: Color selector
no: Fargevelger

en: Color to use:
no: Farge som skal brukes:

en: Colors
no: Farger

en: Columns of Desktops
no: Skrivebord-kolonner

en: Command
no: Kommando

en: Command (optional)
no: Kommando (valgfri)

en: Command to execute when fish is clicked:
no: Kommando som skal utføres når du klikker på fisken:

en: Command to run before we check for mail:
no: Kommando som skal kjøres før sjekk etter post:

en: Confirm before killing windows
no: Bekreft før vinduer drepes

en: Confirm the removal of panels with a dialog
no: Bekreft fjerning av paneler med en dialog

en: Constant speed animations
no: Animasjoner med konstant fart

en: Continue
no: Fortsett

en: Continue waiting
no: Fortsett venting

en: Copy date
no: Kopier dato

en: Copy time
no: Kopier tid

en: Copyright (C) 1999 Anders Carlsson
no: Copyright © 1999 Anders Calsson

en: Copyright (c) 1998 Red Hat Software, Inc.
no: Copyright © 1998 Red Hat Software, Inc.

en: Could not call time-admin
    Perhaps time-admin is not installed
no: Kunne ikke kjøre time-admin
    Kanskje time-admin ikke er installert

en: Could not connect to gnome-session
no: Kunne ikke koble til gnome-session

en: Could not connect to the session manager
no: Kunne ikke koble til sesjonshåndterer

en: Could not get directory name from path: %s
no: Kunne ikke finne filnavn fra sti: %s

en: Could not get file from path: %s
no: Kunne ikke hente fil fra sti: %s

en: Could not get file name from path: %s
no: Kunne ikke hente filnavn fra sti: %s

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent GNOME from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
no: Kunne ikke slå opp internett-adressen for %s.
    Dette vil hindre GNOME i å virke ordentlig.
    Det er mulig å rette opp problemet ved å legge
    til %s i filen /etc/hosts.

en: Could not open .order file: %s
no: Klarte ikke å åpne .order-filen: %s

en: Could not open .order file: %s
    %s
no: Kunne ikke åpne .order-fil: %s
    %s

en: Could not open file '%s' for writing
no: Kunne ikke åpne filen «%s» for skriving

en: Could not remove old order file %s: %s
no: Kunne ikke fjerne gammel .order-fil %s: %s

en: Could not remove the menu item %s: %s
no: Kunne ikke fjerne menyoppføring %s: %s

en: Could not rename tmp file: %s to %s
    %s
no: Kunne ikke omdøpe tmp-fil: %s til %s
    %s

en: Couldn't add applet
no: Kan ikke legge til applet

en: Count
no: Antall

en: Create a new item
no: Opprett en ny oppføring

en: Create a new menu item
no: Opprett en ny menyoppføring

en: Create a new submenu
no: Opprett en ny undermeny

en: Create launcher applet
no: Opprett oppstarts-applet

en: Create menu item
no: Opprett menyoppføring

en: Create panel
no: Opprett panel

en: Create swallow applet
no: Opprett slukt applet

en: Creates a new terminal window
no: Oppretter et nytt terminalvindu

en: Current screen:
no: Aktiv skjerm:

en: Current session managed programs
no: Programmer som styres av sesjonshåndtereren

en: Custom
no: Egendefinert

en: Custom colors
no: Egendefinerte farger

en: Debian menus
no: Debian-menyer

en: Debug level
no: Nivå for feilsøking

en: Default
no: Forvalgt

en: Default (from global preferences)
no: Forvalg (fra globale brukervalg)

en: Default movement mode
no: Standard bevegelsesmodus

en: Default task size:
no: Forvalgt oppgavestørrelse:

en: Delete
no: Slett

en: Delete empty submenu?
no: Slett tom undermeny?

en: Delete generates DEL/^H
no: Delete genererer DEL/^H

en: Delete selected menu item
no: Slett valgt menyoppføring

en: Delete this menu item?
no: Slett denne menyoppføringen?

en: Depth (displacement when pressed)
no: Dybde (forskyvning når nedtrykt)

en: Description
no: Beskrivelse

en: Desk Guide
no: Skrivebordoversikt

en: Desk Guide Alert
no: Advarsel fra skrivebordsoversikt

en: Desk Guide Settings
no: Instillinger for skrivebordsoversikt

en: Desk Guide Task View
no: Oppgavevisning for skrivebordsoversikt

en: Desk-Guide tooltip delay [ms]
no: Pause for verktøystips for skrivbordsoversikt [ms]

en: Deskguide (the desktop pager)
no: Deskguide (skrivebordsvelgeren)

en: Desktop
no: Skrivebord

en: Desktop Height [pixels]
no: Skrivebordets høyde [piksler]

en: Desktop Settings
no: Skrivebordsinnstillinger

en: Desktop Width [pixels]
no: Skrivebord-bredde [piksler]

en: Desktop entry properties
no: Egenskaper for skrivebordsoppføringer

en: Desktop menu:
no: Skrivebordsmeny:

en: Desktop name tooltip delay [ms]
no: Pause for verktøystips for skrivebordsnavn [ms]

en: Desktop:
no: Skrivebord:

en: Development
no: Utvikling

en: Development (www)
no: Utvikling (www)

en: Disabled
no: Deaktivert

en: Discarded on logout and can die.
no: Forkastes ved avlogging og kan dø.

en: Display
no: Skjerm

en: Display fortunes instead of hints
no: Vis fortunes i stedet for tips

en: Display message of the day instead of hints
no: Vis dagens melding i stedet for tips

en: Display normal hints
no: Vis normale tips

en: Display this dialog next time
no: Vis denne dialogboksen neste gang

en: Display tooltips with full task names
no: Vis verktøytips med fullt navn for oppgavene

en: Distribution menu (if found):
no: Distribusjonsmeny (hvis funnet):

en: Distribution:
no: Distribusjon:

en: Divide height by number of rows
no: Del høyden på antall rader

en: Divide height by number of vertical areas
no: Del høyden på antall vertikale områder

en: Divide width by number of columns
no: Del bredden på antall kolonner

en: Divide width by number of horizontal areas
no: Del bredden på antall horisontale områder

en: Do not shade background
no: Ikke skyggelegg bakgrunn

en: Do not start up shells as login shells
no: Ikke start opp kommandoskall som loginskall

en: Do not update lastlog entry
no: Ikke oppdater lastlog-oppføring

en: Do not update utmp entry
no: Ikke oppdater utmp-oppføring

en: Do not update wtmp entry
no: Ikke oppdater wtmp-oppføring

en: Don't avoid on maximize
no: Ikke unngå ved maksimering

en: Don't know how to activate `%s'
no: Vet ikke hvordan «%s» skal aktiveres

en: Don't scale image to fit
no: Ikke skaler bildet til å passe

en: Dov Grobgeld
no: Dov Großgeld

en: Drawer
no: Skuff

en: Drawer handle
no: Håndtak for skuff

en: Drawer icon
no: Ikon for skuff

en: Drawer sliding
no: Glidende skuff

en: E-Mail utility
no: E-post verktøy

en: Edge panel
no: Kantpanel

en: Edit
no: Rediger

en: Edit Startup Program
no: Rediger oppstartsprogram

en: Edit menus...
no: Rediger menyer...

en: Edit session name
no: Rediger sesjonens navn

en: Edit...
no: Rediger...

en: Emacs text editor
no: Skriveprogrammet Emacs

en: Enable Auto-hide
no: Slå på autoskjuling

en: Enable animations
no: Aktiver animasjoner

en: Enable bold text
no: Bruk uthevet tekst

en: Enable hidebutton
no: Aktiver knapp for skjuling

en: Enable hidebutton arrow
no: Vis pil på knapp for skjuling

en: Enable login hints
no: Aktiver tips ved pålogging

en: Enable multibyte support
no: Aktiver støtte for multibyte

en: Enable panel keybindings
no: Aktiver tastaturbindinger for panelet

en: Enable task grouping
no: Bruk gruppering av oppgaver

en: End world hunger
no: Stopp sulten

en: Enlightenment Window Manager
no: Enlightenment vindushåndterer

en: Entire menu
no: Hele menyen

en: Ephemeris for X (Astronomy)
no: Ephemeris for X (Astronomi)

en: Error during execution of chosen editor.
    
    The editor you have chosen is probably either not available,
    or is not on your current path.
no: Feil under kjøring av valgt editor.
    
    Editoren du har valgt er sannsynligvis enten ikke tilgjengelig,
    eller så er den ikke i stien.

en: Error loading document:
    
    %s
    
    You probably don't
    have this documentation
    installed on your system.
no: Feil under lasting av dokument:
    
    %s
    
    Du har sannsynligvis ikke
    dette dokumentet installert
    på ditt system.

en: Execute
no: Utfør

en: Execute a command line
no: Kjør en kommando

en: Execute this program instead of a shell
no: Kjør dette programmet i stedet for et skall

en: Execute this program the same way as xterm does
no: Kjør dette programmet på samme måte som xterm gjør det

en: Expand
no: Utvid

en: Explicit hide
no: Eksplisitt skjuling

en: FAQ (www)
no: OBS (www)

en: Failed to create directory
no: Klarte ikke å opprette katalogen

en: Failed to execute command:
    %s
no: Kunnee ikke kjøre kommando:
    %s

en: Failed to execute command:
    %s
    %s
no: Kunne ikke kjøre kommando:
    %s
    %s

en: Failed to load this program!
no: Feil under kjøring av dette programmet!

en: Fast but low quality scaling of button icons
no: Rask, men med lav kvalitet på skalering av knappeikoner

en: Favorites
no: Favoritter

en: Favorites (user menus)
no: Favoritter (brukermenyer)

en: Favorites menu
no: Favoritter-meny

en: Favorites:
no: Favoritter:

en: File
no: Fil

en: File %s already exists. Overwrite?
no: Filen %s eksisterer allerede. Overskriv?

en: File Formats
no: Filformater

en: File Manager
no: Filhåndterer

en: Fill window thumbnails with screen contents
no: Fyll vindusminiatyrer med skjerminnhold

en: Fish
no: Fisk

en: Floating panel
no: Flytende panel

en: Folder:
no: Mappe:

en: Follow panel size
no: Følg panelets størrelse

en: Font:
no: Skrift:

en: Fore/Background Color:
no: For-/bakgrunnsfarge:

en: Foreground color
no: Forgrunnsfarge

en: Foreground color:
no: Forgrunnsfarge:

en: Forward
no: Fremover

en: Frames In Animation:
no: Delbilder i animasjonen:

en: Frederic Devernay
no: Frédéric Devernay

en: Free movement (doesn't disturb other applets) (or use Alt)
no: Fri bevegelse (forstyrrer ikke andre appleter) (eller bruk Alt)

en: GEOMETRY
no: GEOMETRI

en: GNOME Desktop Guide (Pager)
no: GNOME skrivebordsoversikt (Pager)

en: GNOME Developers' Site
no: GNOME utviklernettsted

en: GNOME Fish Properties
no: Egenskaper for GNOME-fisk

en: GNOME Help
no: GNOME hjelp

en: GNOME Help Browser allows easy access to various forms of documentation on your system
no: GNOME hjelpleser gir enkel tilgang til forskjellige typer dokumentasjon på systemet ditt

en: GNOME Help Path
no: Søkesti for GNOME hjelp

en: GNOME Hints
no: GNOME tips

en: GNOME Login
no: GNOME login

en: GNOME Main Site
no: GNOME nettsted

en: GNOME News Site
no: GNOME nyhetsnettsted

en: GNOME Tasklist
no: GNOME oppgaveliste

en: GNOME Terminal
no: GNOME terminal

en: GNOME front-end to aspell
no: GNOME front til aspell

en: GNOME menu editor
no: GNOME menyredigering

en: GNOME was brought to you by
no: GNOME ble laget av bl.a

en: GNU Image Manipulation Program
no: GNU bildebehandlingsprogram

en: Games
no: Spill

en: Games menu
no: Spillmeny

en: General
no: Generelt

en: Geometry
no: Geometri

en: Gergo Erdi
no: Gergo Érdi

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-core
no: Glade-filen for skjermdump-programmet mangler.
    Vennligst sjekk installasjonen av gnome-core

en: Global Preferences...
no: Globale brukervalg...

en: Global main menu
no: Global hovedmeny

en: Global menu
no: Global meny

en: Global panel properties
no: Globale egenskaper for panelet

en: Gnome Help Bookmarks
no: Bokmerker for GNOME hjelp

en: Gnome Help Browser
no: GNOME hjelpleser

en: Gnome Help Configure
no: Konfigurer GNOME hjelp

en: Gnome Help History
no: Historikk for GNOME hjelp

en: Gnome hint
no: GNOME tips

en: Go to the next location in the history list
no: Gå til neste sted i historikklisten

en: Go to the previous location in the history list
no: Gå til forrige plassering i historikklisten

en: Grab a window instead of the entire screen
no: Hent et vindu i stedet for hele skjermen

en: Grab key...
no: Tast for henting...

en: Graphical File Manager
no: Grafisk filhåndterer

en: Graphics
no: Grafikk

en: Graphics menu
no: Grafikkmeny

en: Green on black
no: Grønt på sort

en: Gtk+ port of Vim
no: GTK+ versjonen av Vim

en: HEIGHT
no: HØYDE

en: Height
no: Høyde

en: Height of window
no: Vinduets høyde

en: Helmut Koeberle
no: Helmut Köberle

en: Help
no: Hjelp

en: Help on %s
no: Hjelp om %s

en: Help on Help
no: Hjelp om hjelp

en: Help system
no: GNOME Hjelp-leser

en: Hidden
no: Skjult

en: Hide
no: Skjul

en: Hide advanced options
no: Skjul avanserte alternativer

en: Hide buttons
no: Knapper for skjuling

en: Hide delay (ms)
no: Pause for skjuling (ms)

en: Hide menubar
no: Skjul menylinjen

en: Hide the advanced controls below this button.
no: Skjul avanserte kontroller under denne knappen.

en: Hide this panel
no: Skjul dette panelet

en: Hiding
no: Skjuler

en: Hiding policy
no: Kriterier for skjuling

en: History
no: Historikk

en: History and cache
no: Historikk og buffer

en: History file
no: Historikkfil

en: History size
no: Historikkstørrelse

en: Horizontal
no: Horisontal

en: Horizontal Layout
no: Horisontal plassering

en: Huge (80 pixels)
no: Enorm (80 piksler)

en: I've detected a panel already running.
    Start another panel as well?
    (The new panel will not be restarted.)
no: Oppdaget allerede kjørende panel.
    Start enda et panel?
    (Det nye panelet vil ikke startes igjen senere.)

en: ICON
no: IKON

en: Icon
no: Ikon

en: Iconify
no: Ikonifiser

en: Iconify All
no: Ikonifiser alle

en: If the SHELL environment variable is empty, or
    there is no specified in the passwd file for your user,
    one of these problems need to be corrected for the
    to run.
no: Hvis SHELL-miljøvariabelen er tom, eller ikke spesifisert
    i passwd-filen for din bruker må dette rettes for at det
    skal kunne kjøre.

en: If you are using Linux 2.2.x with glibc 2.1.x, this
    is probably due to incorrectly setup Unix98 ptys.
    
    Please read linux/Documentation/Changes for how to
    set them up correctly.
no: Hvis du bruker Linux 2.2.x med glibx 2.1.x, er
    dette sannsynligvis pga feil oppsett av Unix98 pty'er.
    
    Vennligst les linux/Documentation/Changes for informasjon
    om hvordan disse skal konfigureres riktig.

en: Image
no: Bilde

en: Image loading and display settings
no: Innstillinger for lesing og visning av bilder

en: Imlib Configuration Options
no: Imlib-konfigurasjon

en: In a submenu
no: I en undermeny

en: In the menu
no: I menyen

en: Inactive
no: Inaktiv

en: Incremental update delay [ms]
no: Pause før stegvis oppdatering [ms]

en: Index
no: Indeks

en: Info Pages
no: Infosider

en: Info Path
no: Sti til infosider

en: Inigo Serna
no: Iñigo Serna

en: Initialize session settings
no: Initier innstillinger for sesjon

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
no: Ikke nok minne til å lagre skjermdump.
    Vennligst frigjør ressurser og prøv igjen.

en: Integrated help system (Info, man, HTML)
no: Integrert hjelpesystem (Info, man, HTML)

en: Internet
no: Internett

en: Internet time
no: Internett tid

en: Japanese terminal emulation program
no: Japansk teminalemulator

en: KDE menu (if found):
no: KDE meny (hvis funnet):

en: KDE menus
no: KDE-menyer

en: Kanji terminal
no: Kanjii terminal

en: Keep menus in memory
no: Behold menyene i minnet

en: Keep panels above other windows
no: Hold paneler over andre vinduer

en: Keep panels below other windows
no: Hold paneler under andre vinduer

en: Keep panels on the same level as other windows
no: Hold paneler på samme nivå som andre vinduer

en: Key Bindings
no: Tastaturbindinger

en: Keyboard Bell
no: Tastaturbjelle

en: Keyboard Settings
no: Innstillinger for tastatur

en: Kill All
no: Drep alle

en: Kill Daemon
no: Drep daemon

en: Kill app
no: Drep app

en: Kill session
no: Drep sesjonen

en: Large (64 pixels)
no: Stor (64 piksler)

en: Last
no: Siste

en: Launcher
no: Oppstarter

en: Launcher from menu
no: Oppstarter fra meny

en: Launcher icon
no: Ikon for oppstarter

en: Launcher properties
no: Egenskaper for oppstarter

en: Launcher...
no: Oppstarter...

en: Layout
no: Utforming

en: Left
no: Venstre

en: Level
no: Nivå

en: Library Functions
no: Bibliotekfunksjoner

en: Linux console
no: Linux-konsoll

en: Local maildir
no: Lokal postkatalog

en: Local mailspool
no: Lokalt postlager

en: Location:
no: Plassering:

en: Lock Screen
no: Lås skjerm

en: Lock Screen Now
no: Lås skjerm nå

en: Lock button
no: Låseknapp

en: Lock screen
no: Lås skjerm

en: Lock the screen so that you can temporarily leave your computer
no: Lås skjermen slik at du kan forlate datamaskinen midlertidig

en: Log Out
no: Logg ut

en: Log out
no: Logg ut

en: Log out button
no: Knapp for utlogging

en: Log out of GNOME
no: Logg ut fra GNOME

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down your computer
no: Logg ut fra denne sesjonen for å logge inn som en annen bruker eller stenge ned din datamaskin

en: Logout
no: Logg ut

en: Looking up internet address for %s
no: Slår opp internett-adressen for %s

en: Mail check
no: Postsjekk

en: Mail check Applet
no: Postsjekk-applet

en: Mail check notifies you when new mail arrives in your mailbox
no: E-postsjekk gir deg beskjed når du har ny e-post i innboksen

en: Mail check properties
no: Egenskaper for postsjekk

en: Mail server:
no: E-post tjener:

en: Mail spool file:
no: Postlagerfil:

en: Mailbox
no: Postboks

en: Mailbox resides on:
no: Postboksen finnes på:

en: Mailcheck
no: E-postsjekk

en: Mailing Lists (www)
no: E-postlister (www)

en: Main Menu
no: Hovedmeny

en: Main menu
no: Hovedmeny

en: Make buttons flush with panel edge
no: La knappene fylle panelet helt til kanten

en: Man Pages
no: Manualsider

en: Man Path
no: Sti til manualsider

en: Many many others ...
no: Mange, mange andre ...

en: Martin Norbaeck
no: Martin Norbäck

en: Maximize mode
no: Maksimeringsmodus

en: Menu
no: Meny

en: Menu editor
no: Menyredigering

en: Menu icon
no: Ikon for meny

en: Menu panel
no: Menypanel

en: Menu path
no: Menysti

en: Menu properties
no: Egenskaper for meny

en: Menu type
no: Menytype

en: Menus
no: Menyer

en: Merge in system menus
no: Flett inn systemmenyer

en: Message of The Day
no: Dagens melding

en: Message of the day file to use:
no: Fil for dagens melding som skal brukes:

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
no: Antall millisekunder ventetid for at klienter skal dø (0=uendelig)

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
no: Antall millisekunder ventetid for registrering av klienter (0=uendelig)

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
no: Antall millisekunder ventetid for at klienter skal svare (0=uendelig)

en: Miscellaneous
no: Forskjellig

en: Monitors
no: Monitorer

en: Motif CD player w/ CDDB support
no: Motif CD-spiller med CDDB-støtte

en: Mouse Settings
no: Innstillinger for mus

en: Move
no: Flytt

en: Move down
no: Flytt ned

en: Move iconified tasks to current workspace when restoring
no: Flytt minimerte oppgaver til aktivt arbeidsområde ved gjenoppretting

en: Move selected menu down
no: Flytt valgt meny ned

en: Move selected menu up
no: Flytt valgt meny opp

en: Move up
no: Flytt opp

en: Multimedia applets
no: Multimedia appleter

en: Multimedia menu
no: Multimedia-meny

en: NUMBER
no: ANTALL

en: Netscape browser
no: Netscape nettleser

en: Network
no: Nettverk

en: Network applets
no: Nettverk-appleter

en: Never allowed to die.
no: Kan aldri dø.

en: New Folder
no: Ny mappe

en: New Item
no: Ny oppføring

en: New Mail
no: Ny e-post

en: New Submenu
no: Ny undermeny

en: New _Item...
no: Ny oppfør_ing...

en: News (www)
no: Nyheter (www)

en: No 'Exec' field in entry
no: Ikke noe «Exec»-felt i oppføringen

en: No mail.
no: Ingen post.

en: No message of the day found!
no: Dagens melding ikke funnet!

en: No panel found
no: Fant ingen paneler

en: No program selected
no: Ingen program valgt

en: No response to the %s command.
no: Ingen svar på kommandoen %s.

en: No socket was created
no: Ingen socket ble opprettet

en: No system menus found!
no: Ingen systemmenyer funnet!

en: Non-session-managed Startup Programs
no: Oppstartsprogrammer som ikke håndteres av sesjonen

en: None
no: Ingen

en: Normal menu
no: Normal meny

en: Normal tile
no: Normal flis

en: Not enough room to write file %s
no: Ikke nok plass til å skrive filen %s

en: Note: The panel will size itself to the
    largest applet in the panel, and that
    not all applets obey these sizes.
no: Merk: Panelet vil tilpasse størrelsen etter
    den største appleten, og ikke alle appleter
    følger disse størrelsene.

en: Number of tasks before grouping occurs
no: Antall oppgaver før gruppering finner sted

en: Object created is not AppletWidget
no: Opprettet objekt er ikke av type AppletWidget

en: Off
no: Av

en: Offset from screen edge:
no: Avstand fra kanten av skjermen:

en: On the main menu
no: På hovedmenyen

en: One moment, reading menus...
no: Et øyeblikk, leser menyene...

en: Only read saved sessions from the default.session file
no: Les kun lagrede sesjoner fra default.session filen

en: Only show current desktop in pager
no: Vis kun aktivt skrivebord i velgeren

en: Only use empty space
no: Bruk kun ledigt plass

en: Open IM (input method)
no: Åpne IM (inndatametode)

en: Open URL: %s
no: Åpne URL: %s

en: Open new browser window
no: Åpne nytt vindu

en: Options
no: Alternativer

en: Options for the startup hint dialog
no: Alternativer for tips ved oppstart

en: Order
no: Rekkefølge

en: Order:
no: Rekkefølge:

en: Orient panel horizontally
no: Plasser panelet horisontalt

en: Orient panel vertically
no: Plasser panelet vertikalt

en: Orientation
no: Orientering

en: Override desktop height with panel size
no: Overstyr skrivebordshøyde med panelets størrelse

en: Override desktop width with panel size
no: Overstyr skrivebordets bredde med panelets størrelse

en: Overwrite existing menu entry?
no: Overskriv eksisterende menyoppføring?

en: PIXMAP
no: BILDE

en: Padding between applets
no: Fyll mellom appleter

en: Padding between applets and panel border
no: Fyll mellom appleter og panelkanten

en: Page Title
no: Sidetittel

en: Panel Manual...
no: Panel håndbok...

en: Panel Objects
no: Panelobjekter

en: Panel Position
no: Panelplassering

en: Panel menu:
no: Panelmeny:

en: Panel properties
no: Egenskaper for panelet

en: Panel size:
no: Størrelse på panelet:

en: Panel to add the launcher to
no: Panel oppstarteren skal legges til på

en: Panel treatment (GNOME compliant window managers only)
no: Paneloppførsel (kun for vindusbehandlere som støtter GNOME)

en: Panel window level:
no: Vindusnivå for panelet:

en: Password:
no: Passord:

en: Paths
no: Søkestier

en: Pause per frame (s):
no: Pause for hvert delbilde (s):

en: Pick a Font
no: Velg en skrift

en: Pick a color
no: Velg en farge

en: Pixmap
no: Bilde

en: Pixmap file:
no: Bildefil:

en: Play a sound when new mail arrives
no: Spill en lyd når det kommer ny post

en: Popdown task view automatically
no: Vis oppgavevisning automatisk

en: Popup menu key
no: Tast for hovedmeny

en: Position to add the launcher to
no: Posisjon for oppstarteren skal legges til

en: Preferences
no: Brukervalg

en: Prelight buttons on mouseover
no: Gjør knappene lysere når muspekeren beveger seg over dem

en: Press a key...
no: Trykk en tast...

en: Preview
no: Forhåndsvisning

en: Print Screenshot
no: Skriv ut skjermdump

en: Print command:
no: Utskriftskommando:

en: Printer
no: Skriver

en: Printer Applet
no: Skriverapplet

en: Printer name:
no: Skrivernavn:

en: Printer properties
no: Egenskaper for skrivere

en: Priority
no: Prioritet

en: Programs
no: Programmer

en: Programs (system menus)
no: Programmer (systemmenyer)

en: Programs for Internet and networks
no: Programmer for bruk av internett-tjenester

en: Programs menu
no: Programmeny

en: Programs to be merged in (system menus)
no: Programmer som skal flettes inn (systemmenyer)

en: Programs with smaller values are started before programs with higher values. The default value should be OK
no: Programmer med små verdier startes før programmer med høyere verdier. Standardverdiene bør være OK

en: Programs:
no: Programmer:

en: Prompt on logout
no: Spør før utlogging

en: Properties
no: Egenskaper

en: Properties...
no: Egenskaper...

en: Push movement (or use Shift)
no: Skjøvet bevegelse (eller bruk Shift)

en: Put into run dialog
no: Sett inn i Kjør-dialogen

en: Raise area grid over tasks
no: Hev rutenett for område over oppgaver

en: Raise panels on mouse-over
no: Hev panelet når pekeren beveger seg over det

en: RealPlayer multimedia player
no: RealPlayer multimediaspiller

en: Really log out?
no: Virkelig logge ut?

en: Really reset all GNOME user settings for %s?
no: Virkelig nullstille alle GNOME brukerinstillinger for %s?

en: Reboot
no: Start på nytt

en: Red Hat menus
no: Red Hat-menyer...

en: Regular XTerm
no: Vanlig X-terminal

en: Released under the terms of the GNU Public License.
    GNOME menu editor.
no: Utgitt under betingelsene gitt i GNU Public License.
    GNOME menyredigering.

en: Reload
no: Oppdater

en: Remote IMAP-server
no: Ekstern IMAP-tjener

en: Remote POP3-server
no: Ekstern POP3-tjener

en: Remote-client-error occured. Remote-polling deactivated. Maybe you used a wrong server/username/password?
no: Ekstern-klient-feil oppstod. Ekstern spørring er deaktivert. Kanskje du brukte feil tjener/brukernavn/passord?

en: Remove
no: Fjern

en: Remove Program
no: Fjern program

en: Remove applet
no: Fjern applet

en: Remove from panel
no: Fjern fra panelet

en: Remove this item
no: Fjern denne oppføringen

en: Remove this panel
no: Fjern dette panelet

en: Remove this panel...
no: Fjern dette panelet...

en: Reread all menus
no: Gjenles alle menyer

en: Rescan Desktop Devices
no: Oppdater skrivebordsenhetene

en: Rescan Desktop Directory
no: Oppdater skrivebordskatalogen

en: Reset all user settings
no: Nullstill alle brukerinstillinger

en: Reset and _Clear
no: Nullstill og _tøm

en: Respawn
no: Gjenoppstå

en: Respawn abandoned due to failures.
no: Gjenoppstart avbrutt pga feil.

en: Restart Daemon
no: Start daemon på nytt

en: Restore
no: Gjenopprett

en: Restore All
no: Gjenopprett alle

en: Revert
no: Gå tilbake

en: Ridiculous (128 pixels)
no: Vanvittig (128 piksler)

en: Right
no: Høyre

en: Rotate image for vertical panels
no: Roter bildet på vertikale paneler

en: Rotate on vertical panels
no: Roter på vertikale paneler

en: Rows of Desktops
no: Skrivebord-rader

en: Rows of tasks:
no: Rader med oppgaver:

en: Run
no: Kjør

en: Run Program
no: Kjør program

en: Run button
no: Kjør-knapp

en: Run dialog key
no: Tast for Kjør-dialog

en: Run in terminal
no: Kjør i terminal

en: Run...
no: Kjør...

en: Running
no: Kjører

en: Running in "Lockdown" mode.  This means your system administrator has prohibited any changes to the panel's configuration to take place.
no: Kjører i begrenset modus. Dette betyr at din systemadministrator har fjernet mulighetene til å endre panelets konfigurasjon.

en: SETI@home monitor
no: SETI@home-monitor

en: SOLID
no: HELFYLT

en: Save
no: Lagre

en: Save Current Session
no: Lagre aktiv sesjon

en: Save changes?
no: Lagre endringer?

en: Save current setup
no: Lagre nåværende oppsett

en: Save current state of desktop
no: Lagre aktiv tilstand for skrivebordet

en: Save screenshot to _desktop
no: Lagre skjerm_dump til skrivebordet

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
no: Lagre skjermdump som _nettside (lagre i ~/public_html)

en: Saving
no: Lagrer

en: Saving session details.
no: Lagrer detaljer for sesjon.

en: Sawfish Window Manager
no: Sawfish vindushåndterer

en: Scale image (keep proportions)
no: Skaler bildet (behold proporsjonene)

en: Screensaver
no: Skjermsparer

en: Screenshot
no: Skjermdump

en: Screenshot Print Preview
no: Forhåndsvis utskrift av skjermdump

en: Scroll on keystroke
no: Rull ned ved tastetrykk

en: Scroll on output
no: Rull ned ved utskrift

en: Scrollback lines:
no: Antall linjer tilbakerulling:

en: Scrollbar position:
no: Rullefelt-posisjon:

en: Scrolling
no: Rulling

en: Select animation
no: Velg animasjon

en: Select-by-word characters:
no: Velg-etter-ord tegn:

en: Session
no: Sesjon

en: Session Chooser
no: Sesjonsvelger

en: Session Manager Proxy
no: Sesjonshåndterer proxy

en: Session Name
no: Navn på sesjon

en: Session Options
no: Alternativer for sesjon

en: Session Properties
no: Egenskaper for sesjon

en: Session Properties & Startup Programs
no: Egenskaper for sesjon og oppstartsprogrammer

en: Set Time
no: Sett tid

en: Set the TERM variable
no: Sett TERM-variabelen

en: Set the window icon
no: Sett ikon for vinduet

en: Set the window title
no: Sett vindustittel

en: Settings
no: Innstillinger

en: Shade
no: Skyggelegg

en: Shade All
no: Skyggelegg alle

en: Shade background
no: Skyggelegg bakgrunn

en: Show Bookmarks Window
no: Vis bokmerkevinduet

en: Show Desk-Guide tooltips
no: Vis verktøytips for skrivebordsoversikt

en: Show Documentation Index
no: Vis dokumentasjonsindeks

en: Show History Window
no: Vis historikkvinduet

en: Show [...] buttons
no: Vis [...]-knapper

en: Show arrows on hide button
no: Vis piler på «skjul»-knappen

en: Show button tiles only when cursor is over the button
no: Vis knappeflisene bare når markøren er over knappen

en: Show date in applet
no: Vis dato i applet

en: Show date in tooltip
no: Vis dato i verktøytips

en: Show delay (ms)
no: Pause for visning (ms)

en: Show desktop name tooltips
no: Vis verktøytips for skrivbordsnavn

en: Show hidden tasks (HIDDEN)
no: Vis skjulte oppgaver (HIDDEN)

en: Show hide buttons
no: Vis knapper for skjuling

en: Show iconified (minimized) applications
no: Vis ikonifiserte (minimerte) applikasjoner

en: Show iconified (minimized) applications on all desktops
no: Vis ikonifiserte (minimerte) applikasjoner på alle skrivebord

en: Show menu titles
no: Vis menytitler

en: Show mini icons
no: Vis små ikoner

en: Show normal applications
no: Vis normale applikasjoner

en: Show normal applications on all desktops
no: Vis normale applikasjoner på alle skrivebord

en: Show popup menus outside of panels
no: Vis oppsprettmenyer utenfor paneler

en: Show shaded tasks (SHADED)
no: Vis skyggelagte oppgaver (SHADED)

en: Show splash screen on login
no: Vis oppstartsskjerm ved innlogging

en: Show tasklist arrow
no: Vis pil for oppgaveliste

en: Show tasks which hide from taskbar (SKIP-TASKBAR)
no: Vis oppgaver som er skjult fra oppgavelinjen (SKIP-TASKBAR)

en: Show tasks which hide from window list (SKIP-WINLIST)
no: Vis oppgaver som er skjult fra vinduslisten (SKIP-WINLIST)

en: Shut Down
no: Avslutt

en: Silence terminal bell
no: Demp terminalklokken

en: Sink tasklist into panel
no: Senk oppgavelisten ned i panelet

en: Size
no: Størrelse

en: Size (pixels)
no: Størrelse (piksler)

en: Size and Position
no: Størrelse og plassering

en: Sliding panel
no: Glidende panel

en: Small (36 pixels)
no: Mindre (36 piksler)

en: Software (www)
no: Programvare (www)

en: Solid background
no: Helfylt bakgrunn

en: Sort Submenu
no: Sorter undermeny

en: Sort Submenu _Recursive
no: Sorter undermeny _rekursivt

en: Sort _Recursive
no: Sorter _rekursivt

en: Sort selected submenu
no: Sorter valgt undermeny

en: Special
no: Spesiell

en: Special Files
no: Spesialfiler

en: Special icon
no: Spesialikon

en: Specifies font name
no: Spesifiserer navnet på skriften

en: Specifies the geometry for the main window
no: Spesifiserer geometrien for hovedvinduet

en: Specify a session name to load
no: Spesifiserer et sesjonsnavn som skal lastes

en: Standard (48 pixels)
no: Standard (48 piksler)

en: Start Session
no: Start sesjon

en: Start in fortune mode
no: Start i fortune modus

en: Start in hint browsing mode
no: Start i tipsleser-modus

en: Start in motd mode
no: Start i motd modus

en: Start in session login mode (used from gsm)
no: Start i sesjonsinnloggingsmodus (brukt fra gsm)

en: Start up shells as login shells
no: Start opp kommandoskall som loginskall

en: Start with default programs
no: Start med forvalgte programmer

en: Started but has not yet reported state.
no: Startet men har ikke ennå rapportert tilstand.

en: Starting
no: Starter

en: Starting GNOME
no: Starter GNOME

en: Starting GNOME: %s
no: Starter GNOME: %s

en: Starting GNOME: done
no: Starter GNOME: ferdig

en: Startup Command
no: Oppstartskommando

en: Startup Hint
no: Oppstartstips

en: Startup Programs
no: Oppstartsprogrammer

en: State
no: Tilstand

en: State not reported within timeout.
no: Tilstand ikke rapportert innen tidsavbrudd.

en: Status dock
no: Statusdokk

en: Stick
no: Fest

en: Stick All
no: Fest alle

en: Stretch image (change proportions)
no: Strekk bildet (endre proporsjonene)

en: Style
no: Stil

en: Style:
no: Stil:

en: SuSE menus
no: SuSE-menyer

en: Swallowed app...
no: Slukt applikasjon...

en: Swap Delete/Backspace
no: Bytt mellom Delete/Backspace

en: Switch horizontal/vertical position of tasklist arrow
no: Bytt horisontal/vertikal posisjon for oppgavelistepil

en: Switched movement (or use Ctrl)
no: Byttet bevegelse (eller bruk Ctrl)

en: System Calls
no: Systemkall

en: System Monitors (Processor, Diskspace, Memory, etc.)
no: Systemmonitorer, (prosessor, diskplass, minne, etc.)

en: System menu
no: Systemmeny

en: Szabolcs 'Shooby' Ban
no: Szabolcs 'Shooby' Bán

en: TCLASS
no: TKLASSE

en: TERMNAME
no: TERMNAVN

en: TITLE
no: TITTEL

en: Take screenshot key
no: Tast for skjermdump

en: Take window screenshot key
no: Tast for skjermdump av vindu

en: Tasklist
no: Oppgaveliste

en: Tasklist height is dynamic
no: Dynamisk høyde på oppgaveliste

en: Tasklist height is fixed
no: Fast høyde på oppgaveliste

en: Tasklist height:
no: Høyde for oppgaveliste:

en: Tasklist properties
no: Egenskaper for oppgaveliste

en: Tasklist width is dynamic
no: Dynamisk bredde på oppgaveliste

en: Tasklist width is fixed
no: Fast bredde på oppgaveliste

en: Tasklist width is that of longest title
no: Oppgaveliste får sin bredde fra den lengste tittelen

en: Tasklist width:
no: Bredde på oppgaveliste:

en: Tasklist: Unable to create applet widget
no: Oppgaveliste: Kunne ikke opprette applet-widget

en: Tasks
no: Oppgaver

en: Terminal Class:
no: Terminalklasse:

en: Terminal class name
no: Navn på terminalklasse

en: Terminal emulation program
no: Terminalemulator for GNOME

en: Text based web browser
no: Tekstbasert nettleser

en: Text only
no: Kun tekst

en: The Animation Filename:
no: Filnavn for animasjonen:

en: The Battery
no: Batteriet

en: The GIMP
no: GIMP

en: The GNOME Fish Applet
no: GNOME-fisk applet

en: The GNOME Panel
no: GNOME Panel

en: The GNOME terminal emulation program.
no: GNOME terminalemulator-program.

en: The Mysterious GEGL
no: Den mystiske GEGL

en: The Panel
no: Panelet

en: The Squeaky Rubber Gnome
no: Den knirkende gummignomen

en: The argument is a url to add, not a .desktop file
no: Argumentet er en URL som skal legges til, ikke en .desktop fil

en: The clock applet gives your panel a lightweight and simple display of the date and time
no: Klokkeappleten gir ditt panel en enkel og lite ressurskrevende visning av dato og tid

en: The directory /tmp/orbit-%s is not owned
    by the current user, %s.
    Please correct the ownership of this directory.
no: Katalogen /tmp/orbit-%s eies ikke av
    aktiv bruker, %s.
    Vennligst korriger eierskapet på denne katalogen.

en: The error was: %s
no: Feilen var: %s

en: The menu entry must have a filename
no: Menyoppføringen må ha et filnavn

en: The menu item must have a name
no: Menyoppføringen må ha et navn

en: The printer applet lets you easily drag files to be printed via a print command
no: Skriverappleten lar deg bruke dra-og-slipp for å skrive ut filer via utskriftskommandoen

en: The program may be slow, stopped or broken.
no: Programmet kan være tregt, stopped eller ødelagt.

en: The session name already exists
no: En sesjon med dette navnet eksisterer allerede

en: The session name cannot be empty
no: Navnet på sesjonen kan ikke være tomt

en: The startup command cannot be empty
no: Oppstartskommandoen kan ikke være tom

en: The system administrator has disallowed modification of the panel configuration
no: Systemadministrator tillater ikke endring av panelets konfigurasjon

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
no: Vannet må skiftes!
    (Se på datoen i dag)

en: There has been an error while trying to log in.
    
    %s
no: Det har skjedd en feil under forsøk på å logge inn.
    
    %s

en: There was a problem registering the panel with the GOAD server.
    The panel will now exit.
no: Det oppstod et problem under registrering av panelet i GOAD-tjeneren.
    Panelet vil nå avslutte.

en: This Month
no: Denne måneden

en: This Week
no: Denne uken

en: This applet has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using this applet, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
no: Denne appleten har overhodet ingen nytteverdi. Den bare okkuperer diskplass og kompileringstid, og om den lastes tar den også opp dyrebar plass i panelet og minnet. Hvis noen blir tatt i å bruke denne appleten burde vedkommende straks sendes til psykisk evaluering.

en: This change conflicts with an existing menu item
no: Denne endringen er i konflikt med en eksisterende menyoppføring

en: This change conflicts with an existing menu item.
    No two menu items in a submenu can have the same name.
no: Denne endringen er i konflikt med en eksisterende menyoppføring.
    To menyoppføringer i samme undermeny kan ikke ha samme navn.

en: This launch icon does not specify a program to run
no: Dette startikonet spesifiserer ikke et program som skal kjøres

en: This program is responsible for launching other applications, embedding small applets within itself, world peace, and random X crashes.
no: Dette programmet er ansvarlig for å sette i gang andre applikasjoner, innlemme små applets i seg selv, fred på jord og vilkårlige X-krasj.

en: Thumb Nails
no: Miniatyrer

en: Tiles enabled
no: Fliser aktivert

en: Time Format
no: Tidsformat

en: Timed out on sending session save to an applet
no: Tidsavbrudd ved sending av sesjonslagring til en applet

en: Tiny (24 pixels)
no: Liten (24 piksler)

en: Title of application to swallow
no: Tittel på applikasjonen som skal slukes

en: To desktop
no: Til skrivebordet

en: Today
no: I dag

en: Toggles whether or not the keyboard is grabbed by the terminal.
no: Slår av/på om tastaturfokus hentes av terminalen.

en: Toggles whether or not the menubar is displayed.
no: Slår av/på visning av menylinjen.

en: Tomas Oegren
no: Tomas Ögren

en: Tools for software development
no: Verktøy for programvareutvikling

en: Tooltip/Name
no: Verktøystips/Navn

en: Tooltips
no: Verktøystips

en: Tooltips enabled
no: Verktøystips på

en: Top left corner's position: X
no: X-posisjon for øverste venstre hjørne:

en: Top of applet menus
no: Toppen på appletmenyene

en: Top of system menus
no: Toppen på systemmenyene

en: Top of system merge menus
no: Toppen på system-flettemenyene

en: Top of user menus
no: Toppen på brukermenyene

en: Translucent
no: Gjennomsiktig

en: Transparent
no: Gjennomsiktig

en: Transparent background
no: Gjennomsiktig bakgrunn

en: Trash
no: Søppel

en: Try
no: Prøv

en: Try again
no: Prøv igjen

en: Try to avoid overlapping panels
no: Prøv å unngå overlappende paneler

en: Try to create the terminal with the TerminalFactory
no: Prøv å opprette terminalen med TerminalFactory

en: Try to start a TerminalFactory
no: Prøv å starte en TerminalFactory

en: Ultra Tiny (12 pixels)
no: Ultra-liten (12 piksler)

en: Unable to create file: %s
no: Kunne ikke opprette fil: %s

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
no: Kan ikke opprette png-info.
    Du har sannsynligvis en ugyldig versjon av libpng installert

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
no: Kan ikke opprette filen:
    "%s"
    Vennligst sjekk rettighetene på opphavskatalogen

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
no: Kan ikke initiere png-struktur.
    Du har sannsynligvis en ugyldig versjon av libpng installert

en: Unable to retrieve GNOME installation directory
no: kunne ikke finne GNOME installasjonskatalogen

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
no: Kan ikke sette png-info.
    Du har sannsynligvis en ugyldig versjon av libpng installert

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
no: Kan ikke ta skjermdump av skrivebordet nå.

en: Unaffected by logouts but can die.
no: Ikke påvirket av avlogging men kan dø.

en: Unix time
no: Unix tid

en: Unknown
no: Ukjent

en: Unshade
no: Fjern skygge

en: Unshade All
no: Avskygg alle

en: Unstick
no: Løsne

en: Unstick All
no: Løsne alle

en: Update lastlog entry
no: Oppdater lastlog-oppføring

en: Update utmp entry
no: Oppdater utmp-oppføring

en: Update wtmp entry
no: Oppdater wtmp-oppføring

en: Use --login by default
no: Bruk --login som forvalg

en: Use GMT
no: Bruk GMT

en: Use custom icon for panel button
no: Bruk egendefinert ikon for panelknappen

en: Use dialog boxes
no: Bruk dialogbokser

en: Use large icons
no: Bruk store ikoner

en: User Commands
no: Brukerkommandoer

en: Username:
no: Brukernavn:

en: Utilities
no: Verktøy

en: Utilities menu
no: Verktøymeny

en: Utility
no: Verktøy

en: Utility applets
no: Verktøy-appleter

en: Vertical
no: Vertikal

en: Vertical Layout
no: Vertikal plassering

en: Video player
no: Videospiller

en: Vietnamese terminal
no: Vietnamesisk terminal

en: Vietnamese terminal emulation program
no: Vietnamesisk terminalemulator

en: Visibility
no: Synlighet

en: WIDTH
no: BREDDE

en: Wait abandoned due to conflict.
no: Venting avbrutt pga konflikt.

en: Waiting to start or already finished.
no: Venter på å starte eller er allerede fullført.

en: Wanda the GNOME Fish
no: GNOME fisken Wanda

en: Warning! Unsaved changes will be lost!
    Proceed?
no: Advarsel! Ulagrede endringer vil gå tapt!
    Fortsett?

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against usage of wanda for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
no: Advarsel: Kommandoen ser faktisk ut til å gjøre noe nyttig.
    Siden dette er en unyttig applet er det ikke sikkert du ønsker dette.
    Vi vil på det sterkeste advare mot enhver bruk av Wanda som
    medfører at appleten gjør nytte for seg.

en: When a panel is removed, the panel and its
    applet settings are lost. Remove this panel?
no: Når et panel fjernes, blir panelet og dets
    instillinger tapt. Fjern dette panelet?

en: When clicked:
no: Ved museklikk:

en: When new mail arrives:
no: Når ny post mottas:

en: Which tasks to show
no: Hvilke oppgaver skal vises

en: White on black
no: Hvitt på sort

en: Whoops! for some reason we can't add to the panel
no: Opps! Noe hindrer oss i å legge til objekter på panelet

en: Width
no: Bredde

en: Width of window
no: Vinduets bredde

en: Will run '%s'
no: Kjører «%s»

en: Window Manager
no: Vindushåndterer

en: Window Manager Workarounds
no: Ta hensyn til feil/mangler i vindushåndterere

en: Window manager changes active area on all desktops
    (FVWM, Sawfish)
no: Vindushåndtereren endrer aktivt område på alle skrivebord
    (FVWM, Sawfish)

en: Window manager expects pager to modify area+desktop properties directly
    (Enlightenment, FVWM)
no: Vindushåndtereren forventer at velgeren endrer egenskaper for område+
    skrivebord direkte (Enlightenment, FVWM)

en: Window manager moves decoration window instead
    (AfterStep, Enlightenment, FVWM, IceWM)
no: Vindushåndtereren flytter dekorasjonsvinduet i stedet
    (AfterStep, Enlightenment, FVWM, IceWM)

en: With pixmap arrow
no: Med bildepil

en: Without pixmap
no: Uten bildepil

en: X Color Selector
no: X-fargevelger

en: X position of window
no: Vinduets X-posisjon

en: Y position of window
no: Vinduets Y-posisjon

en: You already have a status dock on the panel. You can only have one
no: Du har allerede en statusdokk på panelet. Du kan kun ha én

en: You are not running a GNOME Compliant
    Window Manager. GNOME support by the 
    window manager is strongly recommended
    for proper Desk Guide operation.
no: Du kjører ikke en vindushåndterer som 
    støtter GNOME. GNOME støtte i vindus-
    håndtereren anbefales på det sterkeste
    for at skrivebordsoversikten skal fungere.

en: You can not delete a top level submenu.
no: Du kan ikke slette en undermeny på toppnivå.

en: You can only have one menu panel at a time.
no: Du kan kun ha ett menypanel om gangen.

en: You can't add an entry to that submenu.
    You do not have the proper permissions.
no: Du kan ikke legge til noe i denne undermenyen.
    Du har ikke tilstrekkelige tilgangsrettigheter.

en: You cannot remove your last panel.
no: Du kan ikke fjerne det siste panelet.

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
no: Du har ikke fortune installert eller du har ikke spesifisert et program som skal kjøres.
    
    Vennligst se dialogen "Egenskaper" for fisken.

en: You do not have fortune installed.
no: Du har ikke installert «fortune».

en: You have mail.
no: Du har post.

en: You have new mail.
no: Du har ny post.

en: You have switched the class of this window. Do you
     want to reconfigure this window to match the default
    configuration of the new class?
no: Du har byttet klassen for dette vinduet. Vil du
    konfigurere dette vinduet på nytt slik at det passer med den forvalgte
    konfigurasjonen til den nye klassen?

en: You may wait for it to respond or remove it.
no: Du kan vente på svar eller fjerne det.

en: You must supply a single argument with the .desktop file or url to use
no: Du må oppgi et enkelt argument med .desktop-filen eller URLen som skal brukes

en: You've chosen to disable the startup hint.
    To re-enable it, choose "Startup Hint"
    in the GNOME Control Center
no: Du har valgt å slå av tips ved oppstart.
    For å aktivere dem igjen, velg "Tips ved oppstart"
    i GNOME kontrollsenter

en: Your GNOME Fish's Name:
no: Navnet på din GNOME-fisk:

en: Your session has been saved
no: Sesjonen er lagret

en: Your version of libICE has a bug which causes gnome-session
    to not function correctly.
    
    If you are on Solaris, you should either upgrade to Solaris patch
    #108376-16 or use the libICE.so.6 from the original Solaris 7.
    Copy the file into /usr/openwin/lib.  (Thanks go to Andy Reitz
    for information on this bug).
    
    Your GNOME session will terminate after closing this dialog.
no: Din versjon av libICE har en feil som forårsaker at gnome-session
    ikke fungerer riktig.
    
    Hvis du bruker Solaris, bør du enten oppgradere til Solaris patch
    #108376-16 eller bruke libICE.so.6 fra den originale Solaris 7. 
    Kopier filen til /usr/openwin/lib. (Takk til Andy Reitz
    for informasjon om denne feilen).
    
    Din GNOME-sesjon vil avsluttes når denne dialogen lukkes.

en: Zvt terminal widget:     Michael Zucchi (zucchi@zedzone.mmc.com.au)
no: Zvt terminal-widget:     Michael Zucchi (zucchi@zedzone.mmc.com.au)

en: _Add Bookmark
no: _Legg til bokmerke

en: _Back
no: Til_bake

en: _Bookmarks
no: _Bokmerker

en: _Close terminal
no: _Lukk terminal

en: _Delete...
no: Sl_ett...

en: _Forward
no: _Fremover

en: _Hide menubar
no: S_kjul menylinjen

en: _History
no: _Historikk

en: _Index
no: _Indeks

en: _New Submenu...
no: _Ny undermeny...

en: _New Window
no: _Nytt vindu

en: _New terminal
no: _Ny terminal

en: _Open in browser
no: _Åpne i nettleser

en: _Print screenshot...
no: _Skriv ut skjermdump...

en: _Reload
no: _Les på nytt

en: _Reset Terminal
no: _Nullstill terminal

en: _Save screenshot to file:
no: _Lagre skjermdump til fil:

en: _Secure keyboard
no: _Sikre tastaturet

en: _Show menubar
no: Vi_s menylinje

en: _Sort
no: _Sorter

en: _Sort Submenu
no: _Sorter undermeny

en: _View
no: _Vis

en: _Window
no: V_indu

en: and finally, The Knights Who Say ... NI!
no: og til slutt, «The knights who say ... NI!»

en: can't find real path
no: kan ikke finne faktisk sti

en: clock/hourformat=12
no: clock/hourformat=24

en: creating user directory: %s
no: oppretter brukerkatalog: %s

en: directory utility
no: Verktøy for håndtering av mapper

en: fixed
no: fast

en: gaspell Spell Checker
no: gaspell stavekontroll

en: http://www.gnome.org/
no: http://no.gnome.org/

en: menu wasn't created
no: menyen ble ikke opprettet

en: minutes
no: minutter

en: rxvt terminal
no: rxvt-terminal

en: seconds
no: sekunder

en: the GNOME menu editor
no: Menyredigering for GNOME

en: unable to create user directory: %s
no: kunne ikke opprette brukerkatalog: %s

en: unable to remove .order file: %s
no: kunne ikke fjerne .order-fil: %s

en: untitled
no: uten_navn

en: untitled.desktop
no: uten_navn.desktop

en: xbm/xpm image browser
no: xbm/xpm-bildeviser

en: xemacs text editor
no: Xemacs teksteditor

en: xv image viewer
no: xv bildeviser
