gnome-core 1.2 - en to bg translation catalogue (888 entries)

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNOME Help Pages</H3>
    <p>
    <UL>
bg: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNOME Помощ страници</H3>
    <p>
    <UL>

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNU Info Pages</H3>
    <p>
    <UL>
bg: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNU Информационни страници</H3>
    <p>
    <UL>

en:     Erik Troan (ewt@redhat.com)
bg:     Ерик Троан (ewt@redhat.com)

en:  (empty)
bg: (празно)

en:  Desktop
bg:  Работно пространство

en:  Folder
bg:  Папка

en: %d messages
bg: %d съобщения

en: %d/%d messages
bg: %d/%d съобщения

en: %s applet appears to have died unexpectedly.
    
    Reload this applet?
    
    (If you choose not to reload it at this time you can always add it from
    the "Applets" submenu in the main menu.)
bg: Аплет %s изглежда е загинал неочаквано.
    
    Да презаредя този аплет?

en: %s the Fish
bg: %s Рибата

en: %s the GNOME Fish Says:
bg: %s Рибата казва:

en: (C) 1997-2000 the Free Software Foundation
bg: (C) 1997-2000 Фондация за Свободен Софтуер

en: (c) 1998 the Free Software Foundation
bg: (c) 1998 Фондация за Свободен Софтуер

en: (c) 1998-2000 the Free Software Foundation
bg: (c) 1998-2000 Фондация за Свободен Софтуер

en: (with minor help from George)
bg: (с малко помощ от George)

en: -*-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-*
bg: -*-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-cp1251

en: -*-helvetica-medium-r-normal-*-8-*-*-*-*-*-*-*
bg: -*-helvetica-medium-r-normal-*-8-*-*-*-*-*-*-cp1251

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-240-*-*-p-*-*-*
bg: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-240-*-*-p-*-*-cp1251

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-8-*-*-*-p-*-*-*
bg: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-8-*-*-*-p-*-*-cp1251

en: ... and many more
bg: ... и много други

en: 12 hour
bg: 12-часов

en: 24 hour
bg: 24-часов

en: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
bg: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Съдържание</h1>

en: <BODY>Could not load default TOC page</BODY>
bg: <BODY>Не мога да заредя страницата със съдържанието по подразбиране</BODY>

en: <BODY>Unknown TOC argument</BODY>
bg: <BODY>Непознат TOC аргумент</BODY>

en: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Results of the substring search for the string
bg: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Резултати от търсенето

en: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
bg: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Съдържание</h1>

en: <body><h2>Error: file not found</h2></body>
bg: <body><h2>Грешка: файлът не е намерен</h2></body>

en: <br><B>No matches found</B>
bg: <br><B>Не са открити съвпадения</B>

en: <h2>GNOME Help</h2>
bg: <h2>GNOME Помощ</h2>

en: <h2>Info Pages</h2>
bg: <h2>Инфо страници</h2>

en: <h2>Man Pages</h2>
bg: <h2>Страници с ръководства</h2>

en: <p>
    <br>
    <H3>Manual Pages</H3>
    <p>
    <UL>
bg: <p>
    <br>
    <H3>Страници с ръководства</H3>
    <p>
    <UL>

en: A normal member of the session.
bg: Нормален член на сесията

en: A session shutdown is in progress.
bg: В действие е край на сесия.

en: A swallowed application appears to have died unexpectedly.
    Attempt to reload it?
bg: Погълнатото приложение изглежда е загинало неочаквано.
    Да го презаредя?

en: A tasklist for the GNOME desktop environment.
    Icons by Tuomas Kuosmanen (tigert@gimp.org).
bg: Списък от задачи за обкръжението на раб. място на GNOME.
    Икони от Tuomas Kuosmanen (tigert@gimp.org).

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
bg: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz 
    АаБбВвГгДдЕеЖжЗзИиКкЛлМмНнОоПпРрСсТтУуФфХхЦцЧчШшЩщЬьЮюЯя

en: About GNOME
bg: Относно GNOME

en: About GNOME...
bg: Информация за GNOME...

en: About the panel...
bg: Информация за панела...

en: About...
bg: Информация...

en: Above
bg: Над

en: Above other windows
bg: Над други прозорци

en: Action
bg: Действие

en: Add Startup Program
bg: Добави програма

en: Add a new session
bg: Добавя нова сесия

en: Add appointement...
bg: Добави среща...

en: Add bookmark
bg: Добавя отбелязка

en: Add from menu
bg: Добави от меню

en: Add new item to this menu
bg: Добави нов елемент към това меню

en: Add this applet as a launcher to panel
bg: Добави този аплет като стартер към панела

en: Add this as drawer to panel
bg: Добави това като шкаф към панела

en: Add this as menu to panel
bg: Добави това като меню към панела

en: Add this launcher to panel
bg: Добави този стартер към панела

en: Add this program to Favorites
bg: Добави това към менюто 'Обичайни'

en: Add this to Favorites menu
bg: Добави това към менюто 'Обичайни'

en: Add to panel
bg: Добави към панела

en: Add...
bg: Добавя...

en: Adding tearoff when tearoffs are disabled
bg: Добавяне на откачащо меню, когато те са забранени

en: Administration
bg: Администриране

en: Advanced
bg: Допълнителни опции

en: Advanced...
bg: Разширени опции...

en: Aligned panel
bg: Подравнен панел

en: All properties...
bg: Настройки...

en: Allow typing in a command line instead of choosing an application from the list
bg: Позволява да се напише команда вместо избор на приложението от списъка

en: Alternate editor types are not supported by gnome-edit yet.
    Please choose a standard executable editor in the gnome-edit capplet
    in the gnome control center.
bg: Алтернативни типове редкатори не се поддържат все още от gnome-edit.
    Моля изберете стандарен изпълним файл за редактор в конфигурационния
    аплет на gnome-edit от контролният център на GNOME.

en: Always started on every login.
bg: Винаги стартиран при всеки login.

en: An applet is not responding to a save request.
    Remove the applet or continue waiting?
bg: Един аплет не отговаря на заявка за запис.
    Да го премахна ли или да почакам?

en: Animation
bg: Анимация

en: Animation speed
bg: Скорост на анимацията

en: App
bg: Приложение

en: Applet
bg: Аплет

en: Applet appearance
bg: Външен вид

en: Applets
bg: Аплети

en: Applets (system menus)
bg: Аплети (системни менюта)

en: Applets:
bg: Аплети:

en: Application
bg: Приложение

en: Are you sure you want to delete this submenu and all its contents?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете това подменю и цялото му съдържание?

en: Arrange Icons
bg: Подреди иконите

en: Audio Settings
bg: Звукови Настройки

en: Auto hide
bg: При автоматично скриване

en: Automatically re-check menus
    for newly installed software
bg: Автоматично проверява менюта
    за нов инсталиран софтуер

en: Automatically save changes to session
bg: Автоматично запазва промените в сесията

en: Available Programs
bg: Достъпни програми

en: Avoid on maximize
bg: Избягвай при максимизиране

en: Avoid this panel when maximizing windows
bg: Избягвай този панел при максимизиране на прозорци

en: BMarks
bg: Отметки

en: Back
bg: Назад

en: Background
bg: Фон

en: Background Settings
bg: Настройки на фон

en: Background Type:
bg: Фон

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Background color:
bg: Цвят на фона:

en: Background pixmap
bg: Картинка

en: Background pixmap does not scroll
bg: Картинката на фона не се скролира

en: Background pixmap scrolls
bg: Картинката на фона може да се скролира

en: Background should be shaded
bg: Фонът трябва да е засенчен

en: Background type
bg: Фон

en: Before each update:
bg: Преди всяко актуализиране:

en: Behaviour
bg: Държание

en: Below
bg: Под

en: Below other windows
bg: Под други прозореци

en: Black on light yellow
bg: Черно на светло жълто

en: Black on white
bg: Черно на бяло

en: Blank Screen Now
bg: Загаси екрана сега

en: Blinking cursor
bg: Мигащ курсор

en: Bookmark
bg: Отметка

en: Bookmark file
bg: Файл с bookmark-ите

en: Border width (tile only)
bg: Ширина на рамката (на плочката само)

en: Browse
bg: Избери

en: Browse Currently Running Programs...
bg: Преглед на програмите в изпълнение...

en: Browse...
bg: Избери...

en: Bug Tracking System (www)
bg: Система за следене на грешките (www)

en: Button type:
bg: Тип на бутона:

en: Buttons
bg: Бутони

en: By Name
bg: По име

en: By Size
bg: По Размер

en: By Time Last Accessed
bg: По последен достъп

en: By Time Last Changed
bg: По последна промяна

en: By Time Last Modified
bg: По последна модификация

en: By Type
bg: По тип

en: COLOR
bg: ЦВЯТ

en: COMMAND
bg: КОМАНДА

en: CORBA Exception
bg: CORBA Изключение

en: Cache file
bg: Файл с кеша

en: Cache size
bg: Размер на кеша

en: Can't create applet!
bg: Не мога да създам аплет!

en: Can't create menu, using main menu!
bg: Не мога да създам меню. Ще използвам главното меню!

en: Can't create the user menu directory
bg: Не може да бъде създадена директория с потребителското меню

en: Can't execute 'About GNOME'
bg: Не мога да стартирам 'Относно GNOME'

en: Can't execute printer command
bg: Не мога да изпълня команда към принтера

en: Can't execute the screenshot program
bg: Не мога да стартирам програмата за снемане на екрана

en: Can't find an empty spot
bg: Не мога да намеря празно място

en: Can't find the screenshot program
bg: Не мога да намеря screenshot програма

en: Can't get goad_id for applet, ignoring it
bg: Не мога да взема goad_id за този аплет, игнорирам го

en: Can't get goad_id from desktop entry!
bg: Не мога да взема goad_id от стартера!

en: Can't load entry
bg: Не мога да заредя елемента

en: Can't open directory, using main menu!
bg: Не мога да отворя директорията. Ще използвам главното меню!

en: Cancel
bg: Откажи

en: Cancel Login
bg: Прекъсни Login

en: Cannot activate a panel object
bg: Не мога да активирам обект от панела

en: Cannot create an item with an empty command
bg: Не мога да създам елемент без команда

en: Cannot create object
bg: Не мога да създам обект

en: Cannot execute panel global properties
bg: Не мога да покажа глобалните настройки на панела

en: Cannot execute the gmc-client program,
    perhaps gmc is not installed
bg: Не мога да изпълня програмата gmc-client,
    вероятно gmc не е инсталиран

en: Cannot execute the gnome calendar,
    perhaps it's not installed.
    It is in the gnome-pim package.
bg: Не мога да изпълня програмата календар,
    вероятно не е инсталирана.
    Тя е част от пакета gnome-pim.

en: Cannot execute xscreensaver
bg: Не мога да стартирам xscreensaver

en: Cannot find pixmap file %s
bg: Не мога да намеря картинката %s

en: Cannot launch gmenu!
bg: Не мога да стартирам gmenu!

en: Cannot start CORBA
bg: Не мога да стартирам CORBA

en: Check for mail
bg: Проверявай пощата

en: Check for mail every
bg: Проверявай пощата всеки

en: Choose Current Session
bg: Избор на текуща сесия

en: Choose an icon
bg: Избери икона

en: Click on the GNOME foot icon to open the
    Main Menu.  This menu contains all
    GNOME applications, tools, and commands.
bg: Щракнете върху иконата стъпка за да отворите
    Главното Меню. Там ще намерите всички GNOME
    приложения, инструменти и команди.

en: Clicked tile
bg: Натисната плочка

en: Clock
bg: Часовник

en: Clock Applet
bg: Часовник

en: Clock properties
bg: Настройки на часовника

en: Close All
bg: Затвори всички

en: Close drawer if a launcher inside it is pressed
bg: Затваряй шкафовете, ако е натиснат някой от стартерите вътре в него

en: Close window
bg: Затвори прозореца

en: Color
bg: Цвят

en: Color Xterm
bg: Цветен Xterm

en: Color palette:
bg: Палитра:

en: Color scheme:
bg: Цветова схема:

en: Color selector
bg: Избор на цвят

en: Color to use:
bg: Цвят:

en: Colors
bg: Цветове

en: Columns of Desktops
bg: Колони от работни пространства

en: Command
bg: Команда

en: Command (optional)
bg: Команда (не задължително)

en: Command to execute when fish is clicked:
bg: Команда за изпълнение при кликване на рибата:

en: Command to run before we check for mail:
bg: Команда за изпълнение преди проверка на поща:

en: Confirm before killing windows
bg: Искай потвърждение преди убиването на прозорци

en: Confirm the removal of panels with a dialog
bg: Изисквай потвърждение за премахването на панели

en: Constant speed animations
bg: Анимациите са с постоянна скорост

en: Continue
bg: Продължи

en: Continue waiting
bg: Почакай

en: Copy date
bg: Копирай датата

en: Copy time
bg: Копирай часът

en: Copyright (C) 1999 Anders Carlsson
bg: Правата запазени (C) 1999 Anders Carlsson

en: Copyright (c) 1998 Red Hat Software, Inc.
bg: Правата запазени (c) 1998 Red Hat Software, Inc.

en: Could not call time-admin
    Perhaps time-admin is not installed
bg: Не мога да извикам time-admin
    Може би time-admin не е инсталиран

en: Could not connect to gnome-session
bg: Не мога да се свържа с gnome-session

en: Could not connect to the session manager
bg: Не мога да се свържа със session manager-а

en: Could not get directory name from path: %s
bg: Не мога да взема името на директорията от пътя: %s

en: Could not get file from path: %s
bg: Не мога да намеря файла в: %s

en: Could not get file name from path: %s
bg: Не мога да взема името на файла от: %s

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent GNOME from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
bg: Не мога да открия интернет адреса на %s.
    Това ще попречи на GNOME да работи нормално.
    Вероятно е проблема да се оправи чрез добавяне на
    %s във файла /etc/hosts.

en: Could not open .order file: %s
bg: Не мога да отворя .order файла: %s

en: Could not open .order file: %s
    %s
bg: Не мога да отворя .order файла: %s
    %s

en: Could not open file '%s' for writing
bg: Не мога да отворя файл '%s' за запис

en: Could not remove old order file %s: %s
bg: Не мога да премахна стар файл за подреждане %s: %s

en: Could not remove the menu item %s: %s
bg: Не мога да премахна елементът %s: %s

en: Could not rename tmp file: %s to %s
    %s
bg: Не мога да преименувам временния файл: %s на %s
    %s

en: Couldn't add applet
bg: Не мога да добавя аплет!

en: Count
bg: Брой

en: Create a new item
bg: Създай нов елемент

en: Create a new menu item
bg: Създай нов елемент на менюто

en: Create a new submenu
bg: Създай ново подменю

en: Create launcher applet
bg: Създай стартер

en: Create menu item
bg: Създай елемент на менюто

en: Create panel
bg: Създай панел

en: Create swallow applet
bg: Създай поглъщащ аплет

en: Current screen:
bg: Текущия екран:

en: Custom
bg: Потребителска насторйка

en: Custom colors
bg: Други цветове

en: Debian GNU/Linux
bg: Дебиан GNU/Линукс

en: Debian menus
bg: Debian менюта

en: Debug level
bg: Debug ниво

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default (from global preferences)
bg: По подразбиране (от глобалните настройки)

en: Default movement mode
bg: Режим на движение по подразбиране

en: Default task size:
bg: Размери по подразбиране:

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete empty submenu?
bg: Да изтрия ли празното подменю?

en: Delete generates DEL/^H
bg: Изтрива генерираните DEL/^H

en: Delete selected menu item
bg: Изтрий избрания елемент от менюто

en: Delete this menu item?
bg: Да изтрия ли този елемент?

en: Depth (displacement when pressed)
bg: Дълбочина (преместване, когато е натисната)

en: Description
bg: Описание

en: Desk Guide Alert
bg: Desk Guide: Внимание!

en: Desk Guide Settings
bg: Настройки на Desk Guide

en: Desk Guide Task View
bg: Desk Guide Списък със Задачи

en: Desk-Guide tooltip delay [ms]
bg: Задържай подсказките [ms]

en: Deskguide (the desktop pager)
bg: Deskguide (виртуални работни пространства)

en: Desktop
bg: Работно пространство

en: Desktop Height [pixels]
bg: Височина на работното пространство [в пиксели]

en: Desktop Width [pixels]
bg: Ширина на работното пространство [пиксели]

en: Desktop entry properties
bg: Свойства на елемент

en: Desktop menu:
bg: Меню 'Работно пространство':

en: Desktop name tooltip delay [ms]
bg: Задържай подсказките с имената [ms]

en: Desktop:
bg: Работно пространство

en: Development (www)
bg: Разработка (www)

en: Disabled
bg: Забранен

en: Discarded on logout and can die.
bg: Отхвърля се при изход и може да умре.

en: Display
bg: Екран

en: Display fortunes instead of hints
bg: Показвай късметчета вместо съвети

en: Display message of the day instead of hints
bg: Показвай съобщение за деня вместо съвети

en: Display normal hints
bg: Показвай нормални съвети

en: Display this dialog next time
bg: Покажи този диалог отново следващия път

en: Display tooltips with full task names
bg: Показва подсещания с пълните имена на задачите

en: Distribution menu (if found):
bg: Меню на дистрибуцията (ако е намерено):

en: Distribution:
bg: Дистрибуция:

en: Divide height by number of rows
bg: Разделяй височината по броя редове

en: Divide height by number of vertical areas
bg: Разделяй височината в зависимост от броя на вертикалните площи

en: Divide width by number of columns
bg: Разделяй ширината по броя колони

en: Divide width by number of horizontal areas
bg: Разделяй ширината по броя хоризонтални пространства

en: Do not shade background
bg: Не засенчва фон

en: Do not start up shells as login shells
bg: Не стартирай shell-а като login shell

en: Do not update lastlog entry
bg: Не обновявай lastlog записа

en: Do not update utmp entry
bg: Не обновявай utmp записа

en: Do not update wtmp entry
bg: Не обновявай wtmp записа

en: Don't avoid on maximize
bg: Не избягвай при максимизиране

en: Don't know how to activate `%s'
bg: Не знам как да акривирам '%s'

en: Don't scale image to fit
bg: Не променяй картинката, за да се побира

en: Drawer
bg: Шкаф

en: Drawer handle
bg: Дръжки

en: Drawer icon
bg: Икона на шкафовете

en: Drawer sliding
bg: Плъзгане на шкафовете

en: E-Mail utility
bg: Програма за електронна поща

en: Edge panel
bg: Ръбов панел

en: Edit Startup Program
bg: Редактиране на програма за стартиране

en: Edit menus...
bg: Редактирай менютата...

en: Edit session name
bg: Редактирай име на сесия

en: Edit...
bg: Редактиране...

en: Emacs text editor
bg: Emacs текстов редактор

en: Enable Auto-hide
bg: Автоматично скриващ се

en: Enable animations
bg: Разреши анимациите

en: Enable bold text
bg: Разреши подчертан текст

en: Enable hidebutton
bg: Показвай бутона за скриване

en: Enable hidebutton arrow
bg: Показвай стрелките на бутона за скриване

en: Enable login hints
bg: Разреши съветите при login

en: Enable panel keybindings
bg: Разреши действията с клавиши в панелите

en: Enable task grouping
bg: Разрешава групиране на задачи

en: End world hunger
bg: Край на световния глад

en: Enlightenment Window Manager
bg: Мениджър на прозорци Enlightenment

en: Entire menu
bg: Цялото меню

en: Error during execution of chosen editor.
    
    The editor you have chosen is probably either not available,
    or is not on your current path.
bg: Не мога да стартирам избрания редактор.
    
    Редакторът, който сте избрали, вероятно или не е достъпен,
    или не е в текущия път.

en: Error loading document:
    
    %s
    
    You probably don't
    have this documentation
    installed on your system.
bg: Грешка при зареждането на следния документ:
    
    %s
    
    Вероятно нямате инсталирана
    тази документация на системата си.

en: Execute
bg: Изпълни

en: Execute a command line
bg: Изпълнение в команден ред

en: Execute this program instead of a shell
bg: Стартирай тази програма, вместо shell

en: Execute this program the same way as xterm does
bg: Стартирай тази програма по същия начин като xterm.

en: Explicit hide
bg: При изрично скриване

en: FONT
bg: ШРИФТ

en: Failed to create directory
bg: Не мога да създам директория

en: Failed to execute command:
    %s
bg: Не мога да изпълня:
    %s

en: Failed to execute command:
    %s
    %s
bg: Не мога да изпълня:
    %s
    %s

en: Failed to load this program!
bg: Неуспех при зареждане на тази програма!

en: Fast but low quality scaling of button icons
bg: Бързо, но ниско качество на иконите на бутони

en: Favorites
bg: Обичайни

en: Favorites (user menus)
bg: Обичайни (потребителски менюта)

en: Favorites menu
bg: Меню с обичайни неща

en: Favorites:
bg: Обичайни:

en: File
bg: Файл

en: File %s already exists. Overwrite?
bg: Файл %s вече съществува. Да го презапиша?

en: File Formats
bg: Файлови формати

en: Fill window thumbnails with screen contents
bg: Показвай съдържанието на прозорците от екрана

en: Fish
bg: Риба

en: Floating panel
bg: Плаващ панел

en: Folder:
bg: Папка:

en: Follow panel size
bg: Следи големината на панела

en: Font:
bg: Щрифт

en: Fore/Background Color:
bg: Цветове:

en: Foreground color
bg: Цвят на буквите

en: Foreground color:
bg: Цвят на буквите:

en: Format
bg: Формат

en: Fortune
bg: Късметче

en: Forward
bg: Напред

en: Frames In Animation:
bg: Кадри в анимацията

en: Free movement (doesn't disturb other applets) (or use Alt)
bg: Свободно движение (не влияе на други аплети) (или използвайте Alt)

en: GEOMETRY
bg: РАЗМЕРИ

en: GNOME
bg: ГНОМ

en: GNOME Desktop Guide (Pager)
bg: GNOME Работни Полета (Пейджър)

en: GNOME Developers' Site
bg: Сайт на разработчиците

en: GNOME Fish Properties
bg: Настройки на GNOME Риба

en: GNOME Help
bg: GNOME Помощ

en: GNOME Help Browser allows easy access to various forms of documentation on your system
bg: GNOME браузърът на помощта, позволява лесен достъп до различните форми на документацияна системата ви

en: GNOME Help Path
bg: Директория с GNOME Помощ

en: GNOME Hints
bg: Съвети относно GNOME

en: GNOME Main Site
bg: Главна страница на GNOME

en: GNOME News Site
bg: Страница за GNOME новини

en: GNOME Terminal
bg: GNOME Терминал

en: GNOME menu editor
bg: GNOME Редактор на менюта

en: GNOME was brought to you by
bg: GNOME е създаден от

en: GNU Image Manipulation Program
bg: Програма за Обработка на Изображения / GNU

en: Games
bg: Игри

en: General
bg: Общи

en: Geometry
bg: Размери

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-core
bg: Glade интерфейсът за програмата липсва.
    Моля проверете инсталацията на gnome-core

en: Global
bg: Глобални

en: Global Preferences...
bg: Глобални настройки...

en: Global main menu
bg: Глобално главно меню

en: Global menu
bg: Глобално меню

en: Gnome Help Bookmarks
bg: Gnome Помощ bookmark-и

en: Gnome Help Browser
bg: Gnome браузър на помощта

en: Gnome Help Configure
bg: Настройки на Gnome Помощ

en: Gnome Help History
bg: История на GNOME Помощ

en: Gnome hint
bg: Gnome съвет

en: Go to the next location in the history list
bg: Отиди на следващото място от списъка на историята

en: Go to the previous location in the history list
bg: Отиди на предното място от списъка на историята

en: Grab a window instead of the entire screen
bg: Хваща прозорец вместо целия екран

en: Grab key...
bg: Прихвани клавиша...

en: Graphical File Manager
bg: Графичен файлов мениджър

en: Graphics
bg: Графика

en: Green on black
bg: Зелено на черно

en: Gtk+ port of Vim
bg: Графична Gtk+ версия на Vim

en: HEIGHT
bg: ВИСОЧИНА

en: Height
bg: Височина

en: Height of window
bg: Височина на прозореца

en: Help
bg: Помощ

en: Help on %s
bg: Помощ за %s

en: Help on Help
bg: Помощ с помощта

en: Hidden
bg: Скрит

en: Hide
bg: Скрий

en: Hide advanced options
bg: Скрий разширените опции

en: Hide buttons
bg: Бутони за скриване

en: Hide delay (ms)
bg: Забавяне на скриването (ms)

en: Hide the advanced controls below this button.
bg: Скрива допълнителните под този бутон

en: Hide this panel
bg: Скрий този панел

en: Hiding
bg: Криещ се

en: Hiding policy
bg: Условия за скриване

en: History
bg: История

en: History and cache
bg: История и кеш

en: History file
bg: Файл с историята

en: History size
bg: Големина на историята

en: Horizontal
bg: Хоризонтално

en: Horizontal Layout
bg: Хоризонтално разположение

en: Huge (80 pixels)
bg: Огромен (80 пиксела)

en: I've detected a panel already running.
    Start another panel as well?
    (The new panel will not be restarted.)
bg: Виждам, че има вече един работещ панел.
    Да стартирам ли още един?
    (Новият панел няма да бъде рестартиран.)

en: ICON
bg: ИКОНА

en: Icon
bg: Икона

en: Iconify
bg: Скрий

en: Iconify All
bg: Скрий всички

en: If you are using Linux 2.2.x with glibc 2.1.x, this
    is probably due to incorrectly setup Unix98 ptys.
    
    Please read linux/Documentation/Changes for how to
    set them up correctly.
bg: Ако използвате Linux 2.2.x с glibc 2.1.x, това
    е вероятно поради грешно настроени Unix98 ptys.
    
    Моля прочетете linux/Documentation/Changes за 
    информация за правилното им настройване.

en: Image
bg: Изображение

en: Image loading and display settings
bg: Настройки за дисплея

en: Imlib Configuration Options
bg: Настройка на Imlib

en: In a submenu
bg: В подменю

en: In the menu
bg: В менюто

en: Inactive
bg: Неактивен

en: Incremental update delay [ms]
bg: Задръжка на нарастващо обновяване [мс]

en: Index
bg: Начало

en: Info Pages
bg: Информационни страници

en: Info Path
bg: Директория с информациите

en: Initialize session settings
bg: Инициализирай настройките на сесията

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
bg: Недостатъчна памет за запазване снимката на екрана.
    Моля, освободете ресурс и опитайте отново.

en: Internet time
bg: Интернет време

en: KDE menu (if found):
bg: KDE меню (ако е намерено):

en: KDE menus
bg: KDE менюта

en: Keep menus in memory
bg: Пази менютата в паметта

en: Keep panels above other windows
bg: Дръж панела над другите прозорци

en: Keep panels below other windows
bg: Дръж панела под другите прозорци

en: Keep panels on the same level as other windows
bg: Запазва панелите на същото ниво като другите прозорци

en: Key Bindings
bg: Действия с клавиши

en: Keyboard Bell
bg: Клавиатурен звук

en: Keyboard Settings
bg: Настройки на клавиатура

en: Kill All
bg: Убий всички

en: Kill Daemon
bg: Убии демона

en: Kill app
bg: Убий приложението

en: Kill session
bg: Убии сесията

en: Large (64 pixels)
bg: Голям (64 пиксела)

en: Last
bg: Последен

en: Launcher
bg: Стартер

en: Launcher from menu
bg: Стартер от меню

en: Launcher icon
bg: Икона на стартерите

en: Launcher properties
bg: Настройки на стартера

en: Launcher...
bg: Стартер...

en: Layout
bg: Разположение

en: Left
bg: Вляво

en: Level
bg: Ниво

en: Library Functions
bg: Библиотечни функции

en: Linux console
bg: Linux конзола

en: Local maildir
bg: Локална пощенска директория

en: Local mailspool
bg: Локална пощенска опашка

en: Location:
bg: Адрес:

en: Lock Screen
bg: Заключи екрана

en: Lock Screen Now
bg: Заключи екрана веднага

en: Lock button
bg: Бутон за заключване

en: Lock screen
bg: Заключи екрана

en: Log Out
bg: Изход

en: Log out
bg: Изход

en: Log out button
bg: Бутон за изход

en: Log out of GNOME
bg: Излез от GNOME

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down your computer
bg: Излиза от тази сесия за да влезе като различен потребител или да спре машината

en: Login
bg: Име

en: Logout
bg: Изход

en: Looking up internet address for %s
bg: Търся интернет адреса на %s

en: Mail check
bg: Проверка на поща

en: Mail check Applet
bg: Аплет Mail check

en: Mail check notifies you when new mail arrives in your mailbox
bg: Mail check ви уведомява, когато получите нова поща

en: Mail check properties
bg: Настройки на Mail check

en: Mail server:
bg: Пощенски сървър:

en: Mail spool file:
bg: Име на файла с пощенската опашка:

en: Mailbox
bg: Пощенска кутия

en: Mailbox resides on:
bg: Пощенската кутия се намира в:

en: Mailing Lists (www)
bg: Пощенски списъци (www)

en: Main Menu
bg: Главно меню

en: Main menu
bg: Главно меню

en: Make buttons flush with panel edge
bg: Бутоните са наравно с ръба на панела

en: Man Pages
bg: Страници с ръководства

en: Man Path
bg: Директория с ръководствата

en: Many many others ...
bg: Много много други...

en: Maximize mode
bg: Режим на максимизиране

en: Menu
bg: Меню

en: Menu icon
bg: Икона на менютата

en: Menu panel
bg: Панел-меню

en: Menu path
bg: Директория на менюто

en: Menu properties
bg: Настройки на менюто

en: Menu type
bg: Тип на менюто

en: Menus
bg: Менюта

en: Merge in system menus
bg: Слей със системните менюта

en: Message of The Day
bg: Съобщение за деня

en: Message of the day file to use:
bg: Име на файла със съобщение за деня:

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
bg: Време за изчакване на клиентите да умрат (0=до брезкрайност) [ms]

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
bg: Време за изчакване на клиентите да се регистрират (0=до безкрайност) [ms]

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
bg: Време за изчакване на клиентите да отговорят (0=до брезкрайност) [ms]

en: Miscellaneous
bg: Разни

en: Mouse Settings
bg: Настройки на мишка

en: Move
bg: Премести

en: Move down
bg: Премести надолу

en: Move iconified tasks to current workspace when restoring
bg: Мести смалените приложения в текущото работно пространство при въстановяване

en: Move selected menu down
bg: Премести избраното меню надолу

en: Move selected menu up
bg: Премести избраното меню нагоре

en: Move up
bg: Премести нагоре

en: Multimedia
bg: Мултимедия

en: NUMBER
bg: НОМЕР

en: Netscape browser
bg: Netscape Навигатор

en: Never allowed to die.
bg: Без позволение да умира

en: New Folder
bg: Нова папка

en: New Item
bg: Нов елемент

en: New Submenu
bg: Ново подменю

en: New _Item...
bg: Нов _елемент

en: News (www)
bg: Новини (www)

en: No 'Exec' field in entry
bg: Няма 'Изпълни' поле в елемента

en: No mail.
bg: Нямате поща.

en: No message of the day found!
bg: Няма съобщение за деня!

en: No panel found
bg: Не е намерен панел

en: No program selected
bg: Няма избрана програма

en: No response to the %s command.
bg: Няма отговор на командата %s

en: No socket was created
bg: Не беше създаден socket

en: No system menus found!
bg: Не мога да намеря системни менюта

en: Non-session-managed Startup Programs
bg: Програми без контрол на сесията

en: None
bg: Без фон

en: Normal
bg: Нормално

en: Normal menu
bg: Нормално меню

en: Normal tile
bg: Обикновена плочка

en: Not enough room to write file %s
bg: Няма достатъчно място за запис на файл %s

en: Note: The panel will size itself to the
    largest applet in the panel, and that
    not all applets obey these sizes.
bg: Забележка: Панелът автоматично ще
    променя размерите си в съответствиеt
    с най-големия аплет и не всички аплети ще
    спазват тези размери.

en: Number of tasks before grouping occurs
bg: Брой задачи преди групиране

en: Object created is not AppletWidget
bg: Създаденият обект не е AppletWidget

en: Off
bg: Изключен

en: Offset from screen edge:
bg: Отместване от ръба на екрана

en: On the main menu
bg: Върху главното меню

en: One moment, reading menus...
bg: Един момент, докато се прочетат менютата

en: Only read saved sessions from the default.session file
bg: Прочитай само запазените сесии от default.session файла

en: Only show current desktop in pager
bg: Показвай само текущото работно пространство в пейджъра

en: Only use empty space
bg: Използва само празното място

en: Open URL: %s
bg: Отваря URL: %s

en: Open new browser window
bg: Отваря нов прозорец за разглеждане

en: Options
bg: Опции

en: Order
bg: Подредба

en: Order:
bg: Подредба:

en: Orient panel horizontally
bg: Ориентирай панела хоризонтално

en: Orient panel vertically
bg: Ориентирай панела вертикално

en: Orientation
bg: Ориентация

en: Override desktop height with panel size
bg: Съобразявай височината на работното пространство с размера на панела

en: Override desktop width with panel size
bg: Съобразявай ширината на работното пространство с размера на панела

en: Overwrite existing menu entry?
bg: Да презапиша ли съществуващия елемент от менюто

en: PIXMAP
bg: КАРТИНКА

en: Padding between applets
bg: Подложка между аплетите

en: Padding between applets and panel border
bg: Подложка между аплетите и рамката на панела

en: Page Title
bg: Заглавие на страница

en: Panel
bg: Панел

en: Panel Manual...
bg: Ръководство за панела

en: Panel Objects
bg: Панелни обекти

en: Panel Position
bg: Разположение на панела

en: Panel menu:
bg: Меню 'Панел':

en: Panel properties
bg: Настройки на панела

en: Panel size:
bg: Размер на панела

en: Panel to add the launcher to
bg: Добави този стартер към панела

en: Panel treatment (GNOME compliant window managers only)
bg: Поведение на панела (само за GNOME съвместими прозоречни менаджери)

en: Panel window level:
bg: Прозоречно ниво на панела:

en: Panel:
bg: Панел:

en: Password:
bg: Парола:

en: Paths
bg: Директории

en: Pause per frame (s):
bg: Пауза на кадър [s]

en: Pick a Font
bg: Избор на шрифт

en: Pick a color
bg: Изберете цвят

en: Pixmap
bg: Картинка

en: Pixmap file:
bg: Файл с картинката

en: Play a sound when new mail arrives
bg: Изсвирвай звук при пристигането на нова поща

en: Popdown task view automatically
bg: Скривай листа автоматично

en: Popup menu key
bg: Клавиш за изкачащо меню

en: Position to add the launcher to
bg: Позиция за добавяне на стартер

en: Preferences
bg: Настройки

en: Prelight buttons on mouseover
bg: Осветяване на бутоните при преминаване с мишката

en: Press a key...
bg: Натиснете клавиш...

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Print Screenshot
bg: Печат на снимка на екрана

en: Print command:
bg: Команда за печатане:

en: Printer
bg: Принтер

en: Printer Applet
bg: Настройки на принтера

en: Printer name:
bg: Име на принтера:

en: Printer properties
bg: Настройки на принтера

en: Priority
bg: Приоритет

en: Program
bg: Програма

en: Programs
bg: Програми

en: Programs (system menus)
bg: Програми (системни менюта)

en: Programs for Internet and networks
bg: Програми за Интернет и Мрежи

en: Programs menu
bg: Меню с програми

en: Programs to be merged in (system menus)
bg: Програмите да се вмъкнат (системни менюта)

en: Programs with smaller values are started before programs with higher values. The default value should be OK
bg: Програмите с малка стойност се изпълняват преди тези с голяма. Подразбиращата се стойност е добра.

en: Programs:
bg: Програми:

en: Prompt on logout
bg: Пита при излизане от сесия

en: Properties
bg: Настройки

en: Properties...
bg: Настройки...

en: Push movement (or use Shift)
bg: Чрез избутване (или използвайте Shift)

en: Put into run dialog
bg: Сложи в диалога "Стартирай..."

en: Raise area grid over tasks
bg: Изпъкнала граница над задачите

en: Raise panels on mouse-over
bg: Разскривай панелите при преминаване на курсора върху тях

en: Really log out?
bg: Сигурни ли сте, че искате да излезете?

en: Really reset all GNOME user settings for %s?
bg: Наистина ли да нулирам всички настройки за потребител %s?

en: Reboot
bg: Рестартиране

en: Red Hat menus
bg: Red Hat меню

en: Regular XTerm
bg: XТерминал

en: Released under the terms of the GNU Public License.
    GNOME menu editor.
bg: Разпространен под условията на GNU Public License.
    GNOME Редактор на менюта.

en: Reload
bg: Презареди

en: Remote IMAP-server
bg: Отдалечен IMAP сървър

en: Remote POP3-server
bg: Отдалечен POP3 сървър

en: Remote-client-error occured. Remote-polling deactivated. Maybe you used a wrong server/username/password?
bg: Remote-client-error! Remote-polling забранено. Може би сте използвали грешен сървър/потребител/парола?

en: Remove
bg: Премахни

en: Remove Program
bg: Премахни програма

en: Remove applet
bg: Премахни го

en: Remove from panel
bg: Премахни от панела

en: Remove this item
bg: Премахни този елемент

en: Remove this panel
bg: Премахни този панел

en: Remove this panel...
bg: Премахни този панел...

en: Reread all menus
bg: Препрочита всички менюта

en: Rescan Desktop Devices
bg: Опресни устройствата

en: Rescan Desktop Directory
bg: Опресни работно пространство

en: Reset all user settings
bg: Нулирай всички потребителски настройки

en: Reset and _Clear
bg: Ресетирай и _Изчисти

en: Respawn
bg: Прераждане

en: Respawn abandoned due to failures.
bg: Повторното стартиране е прекратено поради грешки.

en: Restart Daemon
bg: Рестартирай демона

en: Restore
bg: Възстанови

en: Restore All
bg: Възстанови всички

en: Revert
bg: Възстанови

en: Ridiculous (128 pixels)
bg: Миниатюрен (24 пиксела)

en: Right
bg: Вдясно

en: Rotate image for vertical panels
bg: Завъртай при вертикални панели

en: Rotate on vertical panels
bg: Завъртай при вертикални панели

en: Rows of Desktops
bg: Редове работни пространства

en: Rows of tasks:
bg: Редове със задачи:

en: Run
bg: Старт

en: Run Program
bg: Стартирай програма

en: Run button
bg: Бутон за стартиране

en: Run dialog key
bg: Клавиш за диалога за стартиране

en: Run in terminal
bg: Стартирай в терминал

en: Run...
bg: Стартирай...

en: Running
bg: Стартирам

en: Running in "Lockdown" mode.  This means your system administrator has prohibited any changes to the panel's configuration to take place.
bg: Работи в "заключен" режим. Това означава, че системният администратор е забранил всякакви промени в конфигурацията на панела.

en: SHADED
bg: ЗАСЕНЧЕН

en: SOLID
bg: ПЛЪТЕН

en: Save
bg: Запиши

en: Save changes?
bg: Да запазя ли промените?

en: Save current setup
bg: Запази текущата обстановка

en: Save screenshot to _desktop
bg: Запиши снетия екран в работното пространство

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
bg: Запазва снимка на екрана в _web страница (запазва в ~/public__html)

en: Saving
bg: Запазвам

en: Saving session details.
bg: Запис на сесията.

en: Sawfish Window Manager
bg: Мениджър на прозорци Sawfish

en: Scale image (keep proportions)
bg: Мащабирай картинката (пропорционално)

en: Screensaver
bg: Предпазител на екран

en: Screenshot
bg: Снимка на екран

en: Screenshot Print Preview
bg: Преглед преди печат на снимка на екрана

en: Scroll on keystroke
bg: Скролирай при натискане на клавиш

en: Scroll on output
bg: Скролирай при извеждане на нова информация

en: Scrollback lines:
bg: Брой линии за скролиране:

en: Scrollbar position:
bg: Разположение  на лентата за скролиране:

en: Scrolling
bg: Скролиране

en: Select animation
bg: Избери анимация

en: Select-by-word characters:
bg: Символи, които определят дума:

en: Session
bg: Сесия

en: Session Chooser
bg: Избор на сесия

en: Session Manager Proxy
bg: Мениджър на сесии за Прокси

en: Session Name
bg: Име на сесия

en: Session Options
bg: Опции за сесия

en: Session Properties
bg: Настройки на сесията

en: Set Time
bg: Задава време

en: Set the TERM variable
bg: Стойност на TERM променливата

en: Set the window icon
bg: Задай икона за прозореца

en: Set the window title
bg: Заглавие на прозореца

en: Settings
bg: Настройки

en: Shade
bg: Засенчи

en: Shade All
bg: Засенчи всички

en: Shade background
bg: Засенчен фон

en: Show Bookmarks Window
bg: Показва прозореца с bookmark-ите

en: Show Desk-Guide tooltips
bg: Показвай подсказките от Desk-Guide

en: Show Documentation Index
bg: Показва заглавната страница

en: Show History Window
bg: Показва прозореца с историята

en: Show [...] buttons
bg: Показвай [...] бутоните

en: Show arrows on hide button
bg: Показвай стрелките на бутоните за скриване

en: Show button tiles only when cursor is over the button
bg: Показвай плочките на бутоните, само когато курсора е върху тях

en: Show date in applet
bg: Показвай датата в аплета

en: Show date in tooltip
bg: Показвай датата в подсказката

en: Show delay (ms)
bg: Забавяне на показването (ms)

en: Show desktop name tooltips
bg: Показвай подсказки с името на работното пространство

en: Show hidden tasks (HIDDEN)
bg: Показвай скритите задачи (HIDDEN)

en: Show hide buttons
bg: Показвай бутоните за скриване

en: Show iconified (minimized) applications
bg: Показвай скритите (minimized) приложения

en: Show iconified (minimized) applications on all desktops
bg: Показвай скритите (minimized) приложения от всички работни пространства

en: Show menu titles
bg: Показвай заглавия на менюта

en: Show mini icons
bg: Показваи мини-икони

en: Show normal applications
bg: Показвай нормалните приложения

en: Show normal applications on all desktops
bg: Показвай нормалните приложения от всички работни пространства

en: Show popup menus outside of panels
bg: Показвай изскачащите менюта извън панелите

en: Show shaded tasks (SHADED)
bg: Показвай засенчените задачи (SHADED)

en: Show splash screen on login
bg: Покажи прозореца със зареждането на сесията

en: Show tasklist arrow
bg: Покажи стрелката със задачите

en: Show tasks which hide from taskbar (SKIP-TASKBAR)
bg: Показвай задачите, които се крият от лентата със задачи (SKIP-TASKBAR)

en: Show tasks which hide from window list (SKIP-WINLIST)
bg: Показвай задачите, които се крият от списъка с прозорци (SKIP-WINLIST)

en: Shut Down
bg: Спира системата

en: Silence terminal bell
bg: Спри терминалния звънец

en: Sink tasklist into panel
bg: Потапя списъка от задачи в панела

en: Size
bg: Размери

en: Size (pixels)
bg: Размер (пиксели)

en: Size and Position
bg: Размер и разположение

en: Sliding panel
bg: Плъзгащ се панел

en: Small (36 pixels)
bg: Малък (36 пиксела)

en: Software (www)
bg: Софтуер (www)

en: Solid background
bg: Плътен фон

en: Sort Submenu
bg: Сортирай подменюто

en: Sort Submenu _Recursive
bg: _Рекурсивно сортирай подменюто

en: Sort _Recursive
bg: Сортирай _рекурсивно

en: Sort selected submenu
bg: Сортирай избраното подменю

en: Special
bg: Специален

en: Special Files
bg: Специални файлове

en: Special icon
bg: Специална икона

en: Specifies font name
bg: Указва името на шрифта

en: Specifies the geometry for the main window
bg: Указва размерите на главния прозорец

en: Specify a session name to load
bg: Име на сесия

en: Standard
bg: Стандартен

en: Standard (48 pixels)
bg: Стандартен (48 пиксела)

en: Start Session
bg: Започни сесия

en: Start in fortune mode
bg: Показвай fortune

en: Start in hint browsing mode
bg: Показвай съвети

en: Start in motd mode
bg: Показвай съобщението на деня (motd)

en: Start in session login mode (used from gsm)
bg: Стартирай в режим на сесия (използва се от gsm)

en: Start up shells as login shells
bg: Стартирай shell-а като login shell

en: Start with default programs
bg: Започни с програмите по подразбиране

en: Started but has not yet reported state.
bg: Стартиран, но без отговор за състоянието.

en: Starting
bg: Стартиране на

en: Starting GNOME
bg: Стартиране на GNOME

en: Starting GNOME: %s
bg: Стартиране на GNOME: %s

en: Starting GNOME: done
bg: Стартиране на GNOME: готово

en: Startup Command
bg: Начална команда

en: Startup Programs
bg: Стартирани програми

en: State
bg: Състояние

en: State not reported within timeout.
bg: Без отговор за състоянието в дадения интервал от време

en: Status dock
bg: Док за статус

en: Stick
bg: Залепи

en: Stick All
bg: Залепи всички

en: Stretch image (change proportions)
bg: Разтегляй картинката (промени пропорциите)

en: Style
bg: Стил

en: Style:
bg: Стил:

en: SuSE menus
bg: SuSE меню

en: Swallowed app...
bg: Погълнато приложение...

en: Swap Delete/Backspace
bg: Размени Delete/Backspace

en: Switch horizontal/vertical position of tasklist arrow
bg: Превключва хоризонтална/вертикална позиция на стрелката със списък от задачи

en: Switched movement (or use Ctrl)
bg: Чрез разместване (или използвайте Ctrl)

en: System Calls
bg: Състемни извиквания

en: TCLASS
bg: КЛАС

en: TITLE
bg: ЗАГЛАВИЕ

en: TRANSPARENT
bg: ПРОЗРАЧЕН

en: Take screenshot key
bg: Клавиш за снемане на екрана

en: Take window screenshot key
bg: Клавиш за снемане на прозорец

en: Tasklist
bg: Задачи

en: Tasklist height is dynamic
bg: Височината на списъка е динамична

en: Tasklist height is fixed
bg: Височината на списъка е фиксирана

en: Tasklist height:
bg: Височина на списъка:

en: Tasklist properties
bg: Настройки на списъка със задачи

en: Tasklist width is dynamic
bg: Ширината на списъка е динамична

en: Tasklist width is fixed
bg: Ширината на списъка е фиксирана

en: Tasklist width is that of longest title
bg: Ширината на списъка е тази на най-дългото заглавие

en: Tasklist width:
bg: Ширина на списъка:

en: Tasklist: Unable to create applet widget
bg: Tasklist: Не мога да създам аплет

en: Tasks
bg: Задачи

en: Terminal
bg: Терминал

en: Terminal Class:
bg: Терминален клас:

en: Terminal class name
bg: Име на терминалния клас

en: Text only
bg: Само текст

en: The Animation Filename:
bg: Име на файла с анимацията:

en: The Battery
bg: Батерии

en: The GNOME Fish Applet
bg: Аплетът GNOME Риба

en: The GNOME Panel
bg: GNOME Панел

en: The GNOME terminal emulation program.
bg: GNOME Програма за терминална емулация

en: The Mysterious GEGL
bg: Мистериозния GEGL

en: The Panel
bg: Панел

en: The Squeaky Rubber Gnome
bg: Скърцащия Гумен Гном

en: The argument is a url to add, not a .desktop file
bg: Аргумента е url за добавяне, не файл на раб. пространство

en: The clock applet gives your panel a lightweight and simple display of the date and time
bg: Аплетът Часовник добавя малко прозорче с датата и/или часът във Вашия панел

en: The directory /tmp/orbit-%s is not owned
    by the current user, %s.
    Please correct the ownership of this directory.
bg: Директорията /tmp/orbit-%s не е притежание
    на текущия потребител, %s.
    Моля, поправете собствеността на директорията.

en: The error was: %s
bg: Грешка: %s

en: The menu entry must have a filename
bg: Елементът от менюто трябва да има име на файл

en: The menu item must have a name
bg: Елементът от менюто трябва да има име

en: The printer applet lets you easily drag files to be printed via a print command
bg: Аплетът Принтер Ви позволява лесно да печатате файлове като ги пускате в него

en: The program may be slow, stopped or broken.
bg: Програмата може да е бавна, спряна или развалена.

en: The session name already exists
bg: Името на сесията вече съществува

en: The session name cannot be empty
bg: Името на сесията не може да е празно

en: The startup command cannot be empty
bg: Името на командата за стартиране не може да бъде празно

en: The system administrator has disallowed modification of the panel configuration
bg: Системния администратор е забранил модифицирането на конфигурацията на панел

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
bg: Водата трябва да се смени!
    (Виж днешната дата)

en: There was a problem registering the panel with the GOAD server.
    The panel will now exit.
bg: Имаше проблем при регистрирането на панела с GOAD сървъра.
    Изключвам панела.

en: This Month
bg: Този месец

en: This Week
bg: Тази седмица

en: This applet has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using this applet, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
bg: Този аплет не върши абсолютно никаква работа. Само заема дисково пространство и губи време за компилация. Ако го заредите ще отнема и ценно пространство на панела и памет. Ако познавате някой, който използва този аплет, трябва веднага да го заведете на психиатричен преглед.

en: This change conflicts with an existing menu item
bg: Тази промяна е в конфликт със съществуващо вече меню

en: This change conflicts with an existing menu item.
    No two menu items in a submenu can have the same name.
bg: Тази промяна е в конфликт със съществуващо вече меню.
    Два елемента от менюто не могат да имат едно и също име.

en: This launch icon does not specify a program to run
bg: Този стартер не указва програма, която да се зареди

en: This program is responsible for launching other applications, embedding small applets within itself, world peace, and random X crashes.
bg: Тази програма се грижи за стартирането на други приложения, за използването на малки аплети в себе си, за световния мир и произволни забивания на X-a.

en: Thumb Nails
bg: Малки снимки

en: Tiles enabled
bg: Разреши плочките

en: Time Format
bg: Формат на часа

en: Timed out on sending session save to an applet
bg: Не мога да чакам повече аплета

en: Tiny (24 pixels)
bg: Миниатюрен (24 пиксела)

en: Title of application to swallow
bg: Заглавие на приложението за поглъщане

en: To desktop
bg: Към работно пространство

en: Today
bg: Днес

en: Toggles whether or not the menubar is displayed.
bg: Определя дали да се показва лентата с менюто

en: Tools for software development
bg: Инструменти за разработка на софтуер

en: Tooltip/Name
bg: Подсказка/Име

en: Tooltips
bg: Подсказки

en: Tooltips enabled
bg: Разреши подсказките

en: Top left corner's position: X
bg: Позиция на горния ляв ъгъл: X

en: Top of applet menus
bg: Над менютата с аплети

en: Top of system menus
bg: Над системните менюта

en: Top of system merge menus
bg: Начало на системното меню

en: Top of user menus
bg: Над потребителските менюта

en: Transparent
bg: Прозрачен

en: Transparent background
bg: Прозрачен фон

en: Trash
bg: Боклук

en: Try
bg: Опитай

en: Try again
bg: Пробвай отново

en: Try to avoid overlapping panels
bg: Опитва да избегне припокриване на панели

en: Try to create the terminal with the TerminalFactory
bg: Опитай да създадеш терминал с Терминалната фабрика

en: Try to start a TerminalFactory
bg: Опитай да включиш Терминалната фабрика

en: Type
bg: Тип

en: Ultra Tiny (12 pixels)
bg: Миниатюрен (24 пиксела)

en: Unable to create file: %s
bg: Не мога да създам файла %s

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
bg: Не мога да създам информация за png.
    Вероятно вие имате грешна версия на libpng в системата.

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
bg: Не мога да създам файл:
    "%s"
    Моля, проверете си правате за бащината директория

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
bg: Не мога да инициализирам png структурата.
    Вероятно вие имате грешна версия на libpng в системата.

en: Unable to retrieve GNOME installation directory
bg: Не мога да намеря инсталационната директория на GNOME

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
bg: Не мога да установя информация за png.
    Вероятно вие имате грешна версия на libpng в системата.

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
bg: Не мога да взема снимка на текущото раб. място

en: Unaffected by logouts but can die.
bg: Не се влияе от изходи, но може да умре

en: Unix time
bg: Unix време

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unshade
bg: Отсенчи

en: Unshade All
bg: Отсенчи всички

en: Unstick
bg: Отлепи

en: Unstick All
bg: Отлепи всички

en: Update lastlog entry
bg: Обновявай lastlog записа

en: Update utmp entry
bg: Обновявай utmp записа

en: Update wtmp entry
bg: Обновявай wtmp записа

en: Use --login by default
bg: Използвай --login по подразбиране

en: Use GMT
bg: Използвай GMT

en: Use custom icon for panel button
bg: Използва потребителска икона за бутон на панел

en: Use dialog boxes
bg: Използвай диалогови кутии

en: Use large icons
bg: Използвай големи икони

en: User Commands
bg: Потребителски команди

en: Username:
bg: Потребител:

en: Utilities
bg: Полезни

en: Vertical
bg: Вертикално

en: Vertical Layout
bg: Вертикално разположение

en: Visibility
bg: Видимост

en: WIDTH
bg: ШИРИНА

en: Wait abandoned due to conflict.
bg: Чакането е преустановено поради конфликт.

en: Waiting to start or already finished.
bg: Чакащ да започне или вече приключил.

en: Wanda the GNOME Fish
bg: Уанда Рибата

en: Warning! Unsaved changes will be lost!
    Proceed?
bg: Внимание! Незапазените промени ще бъдат изгубени!
    Да продължа ли?

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against usage of wanda for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
bg: Внимание: Командата изглежда нещо реално полезно.
    Тъй като това е безполезен аплет, това не ви е разрешено.
    Съветваме Ви да не ползвате Уанда за нищо, което би
    направило този аплет практичен и полезен.

en: When a panel is removed, the panel and its
    applet settings are lost. Remove this panel?
bg: Когато един панел бъде премахнат, неговите 
    настройки и тези на аплетите му се губят.
    Да премахна ли този панел?

en: When clicked:
bg: Когато се натисне аплета:

en: When new mail arrives:
bg: Когато пристигне нова поща:

en: Which tasks to show
bg: Кои задачи да се показват

en: White on black
bg: Бяло на черно

en: Whoops! for some reason we can't add to the panel
bg: Опа! По някаква причина не можем да добавяме към панела

en: Width
bg: Ширина

en: Width of window
bg: Ширина на прозореца

en: Will run '%s'
bg: Ще изпълня '%s'

en: Window Manager
bg: Мениджър на прозорци

en: Window Manager Workarounds
bg: Проблеми с прозоречни мениджъри

en: Window manager changes active area on all desktops
    (FVWM, Sawfish)
bg: Мениджъра на прозорци променя активната област на всички раб. места
    (FVWM, Sawfish)

en: Window manager expects pager to modify area+desktop properties directly
    (Enlightenment, FVWM)
bg: Прозоречния мениджър очаква пейджъра да модифицира област/работно поле директно
    (Enlightenment, FVWM)

en: Window manager moves decoration window instead
    (AfterStep, Enlightenment, FVWM, IceWM)
bg: Прозоречния мениджър мести декорацията сам
    (AfterStep, Enlightenment, FVWM, IceWM)

en: With pixmap arrow
bg: С картинка - стрелка

en: Without pixmap
bg: Без картинка

en: X position of window
bg: X позиция на прозореца

en: Y position of window
bg: Y позиция на прозореца

en: You already have a status dock on the panel. You can only have one
bg: Вече има един status dock на панела. Повече не може.

en: You are not running a GNOME Compliant
    Window Manager. GNOME support by the 
    window manager is strongly recommended
    for proper Desk Guide operation.
bg: Вие използвате window manager, който
    не поддържа GNOME. GNOME подръжка на
    window manager-а е изключително важна
    за правилната работа на Desk Guide.

en: You can not delete a top level submenu.
bg: Не може да изтривате подменю от най-високо ниво.

en: You can only have one menu panel at a time.
bg: Не може да имате повече от един панел-меню.

en: You can't add an entry to that submenu.
    You do not have the proper permissions.
bg: Не може да добавате елементи към това подменю.
    Нямате необходимите права на достъп.

en: You cannot remove your last panel.
bg: Не може да премахнете последния си панел

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
bg: Нямате fortune програмата инсталирана или не сте задали команда.
    
    Моля проверете настройките.

en: You do not have fortune installed.
bg: Нямате инсталиран fortune.

en: You have mail.
bg: Имате поща.

en: You have new mail.
bg: Имате нова поща.

en: You have switched the class of this window. Do you
     want to reconfigure this window to match the default
    configuration of the new class?
bg: Сменихте класа на този прозорец. Искате ли
     да го реконфигурирате, така че да съвпада с
     конфигурацията по подразбиране на новият клас?

en: You may wait for it to respond or remove it.
bg: Може да почакате да отговори или да я премахнете

en: You must supply a single argument with the .desktop file or url to use
bg: Вие трябва да използвате единичен аргумент с файл на работното пространство или url за използване

en: You've chosen to disable the startup hint.
    To re-enable it, choose "Startup Hint"
    in the GNOME Control Center
bg: Избрахте да спрете съветите при стартиране.
    За да ги разрешите отново, изберете "Startup Hint"
    в Контролния Център на GNOME

en: Your GNOME Fish's Name:
bg: Името на Вашата GNOME риба:

en: Your session has been saved
bg: Сесията ви е запазена

en: Your version of libICE has a bug which causes gnome-session
    to not function correctly.
    
    If you are on Solaris, you should either upgrade to Solaris patch
    #108376-16 or use the libICE.so.6 from the original Solaris 7.
    Copy the file into /usr/openwin/lib.  (Thanks go to Andy Reitz
    for information on this bug).
    
    Your GNOME session will terminate after closing this dialog.
bg: Вашата версия на libICE има грешка което ще попречи на
    сесията на GNOME да работи нормално.
    
    Ако сте със Solaris, трябва да обновите с пач #108376-16
    или да използвате libICE.so.6 от оригиналния Solaris 7.
    Копирайте файла в /usr/openwin/lib..
    
    Вашата сесия с GNOME ще завърши след затваряне на този диалог.

en: _Add Bookmark
bg: _Добави отбелязка

en: _Back
bg: _Назад

en: _Bookmarks
bg: _Отбелязки

en: _Delete...
bg: _Изтрий

en: _Forward
bg: _Напред

en: _History
bg: _История

en: _Index
bg: _Начало

en: _New Submenu...
bg: _Ново подменю...

en: _New Window
bg: _Нов прозорец

en: _Print screenshot...
bg: _Печат на снимка на екрана..

en: _Reload
bg: _Презареди

en: _Save screenshot to file:
bg: _Запазва снимка на екрана във файл:

en: _Sort
bg: _Сортирай

en: _Sort Submenu
bg: _Сортирай подменюто

en: _View
bg: _Изглед

en: _Window
bg: _Прозорец

en: and finally, The Knights Who Say ... NI!
bg: и последно, Рицарите-Които-Казват ... НИ!

en: clock/hourformat=12
bg: часовник/часови формат=12

en: creating user directory: %s
bg: създаване на потребителска директория: %s

en: fixed
bg: фиксиран

en: menu wasn't created
bg: менюто не беше създадено

en: minutes
bg: минути и

en: seconds
bg: секунди

en: unable to create user directory: %s
bg: потребителската директория %s не може да бъде създадена

en: unable to remove .order file: %s
bg: не мога да премахна .order файла: %s

en: untitled
bg: безименен
