gnome-core1 1.4.0.5 - en to az translation catalogue (963 entries)

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNOME Help Pages</H3>
    <p>
    <UL>
az: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNOME Yardım Səhifələri</H3>
    <p>
    <UL>

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNU Info Pages</H3>
    <p>
    <UL>
az: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNU Info Səhifələri</H3>
    <p>
    <UL>

en:  (empty)
az:  (boş)

en:  Desktop
az:  Masa üstü

en:  Folder
az:  Qovluq

en: %A, %B %d %Y
az: %A, %B %d%Y

en: %d messages
az: %d məktub

en: %d/%d messages
az: %d/%d məktub

en: %s applet appears to have died unexpectedly.
    
    Reload this applet?
    
    (If you choose not to reload it at this time you can always add it from
    the "Applets" submenu in the main menu.)
az: %s appleti bilinməyən səbəbdən sona çatdı.
    
    Appleti yenidən yükləyimmi?
    
    (Əgər indi yenidən yükləyi seçməsəniz belə, bunu hər vaxt "Appletlər" alt menyusundan
    edə bilərsiniz.)

en: %s the Fish
az: %s Balıqdır

en: %s the GNOME Fish Says:
az: %s GNOME Balığı Söyləyir:

en: %s%cScreenshot-%d.png
az: %s%cEkranShekil-%d.png

en: %s%cScreenshot-%s-%d.png
az: %s%cEkranShekil-%s-%d.png

en: %s%cScreenshot-%s.png
az: %s%cEkranShekil-%s.png

en: %s%cScreenshot.png
az: %s%cEkranShekil.png

en: (C) 1997-2000 the Free Software Foundation
az: (c) 1997-2000 the Free Software Foundation

en: (with minor help from George)
az: (Böyük Georgdan balaca bir kömək)

en: ... and many more
az: ...və daha kimlər

en: 12 hour
az: 12 saat

en: 24 hour
az: 24 saat

en: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
az: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Mündəricat</h1>

en: <BODY>Could not load default TOC page</BODY>
az: <BODY>Əsas TOC səhifəsi yüklənə bilmir</BODY>

en: <BODY>Unknown TOC argument</BODY>
az: <BODY>Namə'lum TOC arqumenti</BODY>

en: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Results of the substring search for the string
az: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Kəlimə üçün Axtarışın sonu

en: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
az: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Mündəricat</h1>

en: <body><h2>Error: file not found</h2></body>
az: <body><h2>Xəta: fayl tapılmadı</h2></body>

en: <br><B>No matches found</B>
az: <br><B>Oxşarları tapılmadı</B>

en: <h2>GNOME Help</h2>
az: <h2>GNOME Yardım</h2>

en: <h2>Info Pages</h2>
az: <h2>Info Səhifələr</h2>

en: <h2>Man Pages</h2>
az: <h2>Man Səhifələri</h2>

en: <p>
    <br>
    <H3>Manual Pages</H3>
    <p>
    <UL>
az: <p>
    <br>
    <H3>Əl Kitabçaları</H3>
    <p>
    <UL>

en: A normal member of the session.
az: Oturumun normal üzvü.

en: A session shutdown is in progress.
az: İclas bitirilməsi başladı.

en: A swallowed application appears to have died unexpectedly.
    Attempt to reload it?
az: Başladılan proqram dəyəsən birdən sonlandı.
    Yenidən başladımmı?

en: A tasklist for the GNOME desktop environment.
    Icons by Tuomas Kuosmanen (tigert@gimp.org).
az: GNOME masa üstü üçün vəzifə siyahısı.
    Timsalların müəllifi: Tuomas Kuosmanen (tigert@gimp.org).

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
az: AaBbCcÇçDdEeƏəFfGgĞğHhIıİiJjKkLlMmNnOoÖöPpQqRrSsŞşTtUuÜüVvWwXxYyZz

en: About GNOME
az: GNOME haqqında

en: About GNOME...
az: GNOME haqqında

en: About the panel...
az: Bu panel haqqında...

en: About...
az: Haqqında...

en: Above
az: Yuxarı

en: Above other windows
az: Digər pəncərələrin üstündə

en: Action
az: Gediş

en: Add Startup Program
az: Başlanğıc Proqram

en: Add a new session
az: Yeni iclas adı girin

en: Add appointement...
az: Görüş tə'yin et...

en: Add bookmark
az: Nişanlara əlavə et

en: Add from menu
az: Menüdən əlavə et

en: Add new item to this menu
az: Bu menyuya təzə üzv yerləşdir

en: Add this applet as a launcher to panel
az: Bu appleti başladıcı olaraq panelə al

en: Add this as drawer to panel
az: Bunu rəf olaraq panelə qoy

en: Add this as menu to panel
az: Bunu menü olaraq panelə qoy

en: Add this launcher to panel
az: Bu başladıcıyı panelə əlavə et

en: Add this program to Favorites
az: Bu proqramı Sevdiklərim-ə al

en: Add this to Favorites menu
az: Bunu Sevdiklərim menyusuna al

en: Add to panel
az: Panelə əlavə et

en: Add...
az: Əlavə Et...

en: Adding tearoff when tearoffs are disabled
az: "Tearofflar" passivləşdirildiyi vaxt "tearoff" əlavə etmək

en: Administration
az: İdarəci

en: Advanced
az: Ətraflı

en: Advanced...
az: Ətraflı...

en: Alexandre Muniz
az: Alexandre Muñiz

en: Aligned panel
az: Sıralı panel

en: All properties...
az: Butun xüsusiyyətlər...

en: Allow typing in a command line instead of choosing an application from the list
az: Proqramları siyahıdan seçmək yerinə əmr sətirindən girməyə icazə verin

en: Alternate editor types are not supported by gnome-edit yet.
    Please choose a standard executable editor in the gnome-edit capplet
    in the gnome control center.
az: Əlavə editor növləri hələlik gnome-edit tərəfindən dəstəklənmir.
    Lütfən Gnome idarə mərkəzindən uyğun bir editor seçin.

en: Always started on every login.
az: Hər girişdə həmişə başlat

en: Amusements
az: Məzəlilər

en: An applet is not responding to a save request.
    Remove the applet or continue waiting?
az: Applet qeyd edilmə istəyinə cavab vermir.
    Appleti silim yoxsa bir az gözləyəkmi?

en: Animation
az: Animasiya

en: Animation speed
az: Animasiya sür'əti

en: App
az: Prq

en: Applet appearance
az: Applet görünüşü

en: Applets
az: Appletlər

en: Applets (system menus)
az: Appletlər (sistem menyuları)

en: Applets:
az: Appletlər:

en: Application
az: Proqram təminatı

en: Applications
az: Proqramlar

en: Applications menu
az: Təminatlar menüsü

en: Are you sure you want to delete this submenu and all its contents?
az: Bu alt menü və içindəkiləri silmək istədiyinizdən əminsinizmi?

en: Arrange Icons
az: Timsalları Düz

en: Audio Settings
az: Audio Qurğular

en: Audio mixer
az: Audio mikser

en: Auto hide
az: Avtomatik Gizlən

en: Automatically re-check menus
    for newly installed software
az: Menyuları təzə qurulmuş yazılımlar üçün
    avtomatik olaraq təzədan quraşdır

en: Automatically save changes to session
az: İclasa edilən dəyişiklikləri avtomatik qeyd et

en: Available Programs
az: Mövcud Proqramlar

en: Avoid on maximize
az: Maksimallaşmaya icazə vermə

en: Avoid this panel when maximizing windows
az: Pəncərələri maksimallaşdırarkən bu pəncərəni nəzərə alma

en: BMarks
az: Nişanlar

en: Back
az: Arxaya

en: Background
az: Arxa plan

en: Background Settings
az: Arxa plan Qurğuları

en: Background Type:
az: Arxa plan Növü:

en: Background color
az: Arxa plan rəngi

en: Background color:
az: Arxa plan rəngi:

en: Background pixmap
az: Arxa plan piksməpi

en: Background pixmap does not scroll
az: Arxa plan piksmap dığarlanmır

en: Background pixmap scrolls
az: Arxa plan piksmap dığarlanması

en: Background should be shaded
az: Arxa plan kölgələnməlidir

en: Background type
az: Arxa plan növü

en: Before each update:
az: Hər güncəlləmədən əvvəl:

en: Behaviour
az: Davranış

en: Below
az: Aşağı

en: Below other windows
az: Digər pəncərələrin altında

en: Bjoern Giesler
az: Björn Giesler

en: Black on light yellow
az: Açıq sarı üstündə qara

en: Black on white
az: Ağ üstündə qara

en: Blank Screen Now
az: Ekranı indi boşalt

en: Blinking cursor
az: Yanıb sönən ox

en: Bookmark
az: Nişanlar

en: Bookmark file
az: Nişanlar faylı

en: Border width (tile only)
az: Kənar eni (sadəcə kirəmit)

en: Browse
az: Gəz

en: Browse Currently Running Programs...
az: Hazırda İcra Edilən Proqramları Gəz...

en: Browse the startup hints
az: Başlanğıc ip uclarını gəz

en: Browse...
az: Gəz...

en: Bug Tracking System (www)
az: Xəta İzləyici Sistem (www)

en: Button type:
az: Düymə növü:

en: Buttons
az: Düymələr

en: By Name
az: Ada görə

en: By Size
az: Böyüklüyə görə

en: By Time Last Accessed
az: Axırıncı Ziyarətə görə

en: By Time Last Changed
az: Axırıncı Dəyişikliyə görə

en: By Time Last Modified
az: Axırıncı Düzəlişə görə

en: By Type
az: Növə görə

en: COLOR
az: RƏNG

en: COMMAND
az: ƏMR

en: C_olor selector...
az: R_əng seçicisi...

en: Cache file
az: Kaşe faylı

en: Cache size
az: Kaşe böyüklüyü

en: Can't create applet!
az: Applet yaradıla bilmir!

en: Can't create menu, using main menu!
az: Menü yaradıla bilmədi, əsas menyuyu işlədəcəm!

en: Can't create the user menu directory
az: İstifadəçi menü qovluğu yaradıla bilmədi

en: Can't execute 'About GNOME'
az: 'GNOME Haqqında' başladıla bilmir

en: Can't execute printer command
az: Çap edici əmri işə salına bilmir

en: Can't execute the screenshot program
az: Ekran şəkli çəkən proqram başladıla bilmir

en: Can't find an empty spot
az: Boş yer tapıla bilmir

en: Can't find the screenshot program
az: Ekran şəkli çəkən proqram tapıla bilmir

en: Can't get goad_id for applet, ignoring it
az: Applet üçün "goad_id" öyrənilə bilmədi, diqqət etmirəm

en: Can't get goad_id from desktop entry!
az: Masa üstü girişindən goad_id öyrənila bilinmədi

en: Can't load entry
az: Giriş yüklənə bilmir

en: Can't open directory, using main menu!
az: Qovluq açıla bilmədi, əsas menyuyu işlədəcəm!

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Cancel Login
az: Girişi Ləğv Et

en: Cannot activate a panel object
az: Panel cismi fəallaşdırıla bilmir

en: Cannot create an item with an empty command
az: Boş əmrli üzv əmələ gətirilə bilmir

en: Cannot create object
az: Cism yaradıla bilmir

en: Cannot execute panel global properties
az: Panelin global xüsusiyyətləri başladıla bilmir

en: Cannot execute the gmc-client program,
    perhaps gmc is not installed
az: Gmc-alıcı proqram başladıla bilmədi,
    dəyəsən gmc qurulmayıb

en: Cannot execute the gnome calendar,
    perhaps it's not installed.
    It is in the gnome-pim package.
az: Gnome təqvimi başladıla bilmədi,
    dəyəsən qurulmayıb.
    Bu gnome-pim boxçasındadır.

en: Cannot execute xscreensaver
az: xscreensaver başladıla bilmir

en: Cannot find pixmap file %s
az: %s pixmap dosysi tapıla bilmir

en: Cannot launch gmenu!
az: Gmenu başladıla bilmir!

en: Cannot start CORBA
az: CORBA başladıla bilmir

en: Check for mail
az: Məktub yoxla

en: Check for mail every
az: Yeni məktubları yoxla

en: Choose Current Session
az: Hazırkı İclası Seç

en: Choose an icon
az: Timsal seç

en: Click on the GNOME foot icon to open the
    Main Menu.  This menu contains all
    GNOME applications, tools, and commands.
az: Əsas Menyuyu açmaq üçün GNOME ayaq timsalına basın.
    Bu menyuda bütün Gnome proqramları, ləvazimatları və 
    əmrləri toplanmışdır.

en: Clicked tile
az: Tıqlanmış kirəmət

en: Clock
az: Saat

en: Clock Applet
az: Saat Appleti

en: Clock applets
az: Saat appletləri

en: Clock properties
az: Saat xüsusiyyətləri

en: Clocks
az: Saatlar

en: Close All
az: Hamısını Qapat

en: Close drawer if a launcher inside it is pressed
az: Rəfi başladıcı içində basılı isə qapat

en: Close window
az: Pəncərəyi qapat

en: Collapse
az: Sıxışdır

en: Color
az: Rəng

en: Color XTerm
az: Rəngli Xterm

en: Color Xterm
az: Rəngli Xterm

en: Color palette:
az: Rəng palitrası:

en: Color scheme:
az: Rəng sxeması:

en: Color selector
az: Rəng seçicisi

en: Color to use:
az: İşlədiləcək rəng:

en: Colors
az: Rənglər

en: Columns of Desktops
az: Masa üstü Sütünları

en: Command
az: Əmr

en: Command (optional)
az: Əmr (istəyə görə)

en: Command to execute when fish is clicked:
az: Balıq tıqlandığında icra ediləcək əmr:

en: Command to run before we check for mail:
az: Məktub yoxlamadan əvvəl icra edləcək əmr:

en: Confirm before killing windows
az: Pəncərləri sonlandırmadan əvvəl soruş

en: Confirm the removal of panels with a dialog
az: Panellərin çıxardıldığı vaxt mənə soruş

en: Constant speed animations
az: Animasiya sür'əti sabiti

en: Continue
az: Davam et

en: Continue waiting
az: Gözlə

en: Copy date
az: Köçürmə tarixi

en: Copy time
az: Köçürmə vaxtı

en: Could not call time-admin
    Perhaps time-admin is not installed
az: time-admin çağrıla bilmir
    Dəyəsən time-admin qurulmayıb

en: Could not connect to gnome-session
az: Gnome-iclasına bağlana bilmirəm

en: Could not connect to the session manager
az: İclas idarəcisinə bağlana bilmirəm

en: Could not get directory name from path: %s
az: Bu yoldan qovluq adı öyrənilə bilmir: %s

en: Could not get file from path: %s
az: Bu yoldan əmr alına bilmir: %s

en: Could not get file name from path: %s
az: Bu yoldan fayl adı öyrənilə bilmir: %s

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent GNOME from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
az: %s üçün internet ünvanları tapıla bilmir.
    Bu GNOMEnin düzgün işləməməsinə səbəb olacaq.
    Problemi bəlkə /etc/hosts dosyesine %s alavə
     edərək həll edə bilərsiniz.

en: Could not open .order file: %s
az: .order faylı açıla bilmir: %s

en: Could not open .order file: %s
    %s
az: .order faylı açıla bilmir: %s
    %s

en: Could not open file '%s' for writing
az: '%s' faylı yazmaq üçün açıla bilmir

en: Could not remove old order file %s: %s
az: Köhnə %s sifariş faylı çıxardıla bilmir: %s

en: Could not remove the menu item %s: %s
az: %s menü üzvü çıxardıla bilmir: %s

en: Could not rename tmp file: %s to %s
    %s
az: tmp faylı təzədan adlandırıla bilmir: %s dan %s ə
    %s

en: Couldn't add applet
az: Applet əlavə edilə bilmədi

en: Count
az: Miqdar

en: Create a new item
az: Təzə üzv yaradın

en: Create a new menu item
az: Təzə menü üzvü yarat

en: Create a new submenu
az: Təzə alt menü yarat

en: Create launcher applet
az: Başladıcı appleti yarat

en: Create menu item
az: Menü üzvü yarat

en: Create panel
az: Panel yarat

en: Create swallow applet
az: Başlatma appleti yarat

en: Creates a new terminal window
az: Təzə terminal pəncərəsi yaradar

en: Current screen:
az: Hazırkı ekran:

en: Current session managed programs
az: İclas tərəfindən idarə edilən proqramlar

en: Custom
az: Hazırkı

en: Custom colors
az: Hazırkı rənglər

en: Debian menus
az: Debian menyuları

en: Debug level
az: Xəta ayıqlama səviyyəsi

en: Default
az: Əsas

en: Default (from global preferences)
az: Əsas (qlobal seçənəklərdən)

en: Default movement mode
az: Əsas hərəkət tərzi

en: Default task size:
az: Əsas vəzifə böyüklüyü:

en: Delete
az: Sil

en: Delete empty submenu?
az: Boş alt menyuyu silim?

en: Delete generates DEL/^H
az: Silmə DEL/^H yaradır

en: Delete selected menu item
az: Seçili menü üzvünü sil

en: Delete this menu item?
az: Bu menü üzvü silinsinmi?

en: Depth (displacement when pressed)
az: Dərinlik (basıldığı zaman hərəkəti)

en: Description
az: İzahat

en: Desk Guide
az: MasaÜstü Bələdçisi

en: Desk Guide Alert
az: Masa üstü Bələdçisi Xəbərdarlığı

en: Desk Guide Settings
az: Masa üstü Bələdçisi Qurğuları

en: Desk Guide Task View
az: Masa üstü Bələdçisi Vəzifə Göstəricisi

en: Desk-Guide tooltip delay [ms]
az: Masaüsütü bələdçisi ipucu gecikməsi [ms]

en: Deskguide (the desktop pager)
az: Deskguide (masaüstü peyceri)

en: Desktop
az: Masa üstü

en: Desktop Height [pixels]
az: Masa üstü Hündürlüyü [piksel]

en: Desktop Settings
az: Masa Üstü Qurğuları

en: Desktop Width [pixels]
az: Masa üstü Eni [piksel]

en: Desktop entry properties
az: Maaüstü girişləri xüsusiyyətləri

en: Desktop menu:
az: Masa üstü menüsü:

en: Desktop name tooltip delay [ms]
az: Masa üstü adı ipucu gecikməsi [ms]

en: Desktop:
az: Masa üstü:

en: Development
az: Təcrübi

en: Development (www)
az: İnkişaf (www)

en: Disabled
az: Passivləşdirilmiş

en: Discarded on logout and can die.
az: Çıxışda bitir və sonlandırıla bilər

en: Display
az: Ekran

en: Display fortunes instead of hints
az: Yardım yerinə çərxifələyi göstər

en: Display message of the day instead of hints
az: Yardım yerinə günün xəbərini göstər

en: Display normal hints
az: Sadə yardımları göstər

en: Display this dialog next time
az: Bu dialoqu sonra da göstər

en: Display tooltips with full task names
az: İp uclarını tam vəzifə adları ilə birlikdə göstər

en: Distribution menu (if found):
az: Buraxılışlar menüsü (tapılsa):

en: Distribution:
az: Buraxılışlar:

en: Divide height by number of rows
az: Hündürlüyü sətir miqdarına böl

en: Divide height by number of vertical areas
az: Hündürlüyü şaquli sahələrin miqdarına böl

en: Divide width by number of columns
az: Hündürlüyü sütün miqdarına böl

en: Divide width by number of horizontal areas
az: Eni şaquli sahələrin miqdarına böl

en: Do not shade background
az: Arxa planı kölgələmə

en: Do not start up shells as login shells
az: Shell'ləri girish "shell"ləri kimi başlatmayın

en: Do not update lastlog entry
az: Lastlog girişini güncəlləmə

en: Do not update utmp entry
az: Utmp girişini güncəlləmə

en: Do not update wtmp entry
az: Wtmp girişini güncəlləmə

en: Don't avoid on maximize
az: Maksimallaşmaya icazə ver

en: Don't know how to activate `%s'
az: `%s' necə fəallaşdıracağınızı bilmirsinizmi

en: Don't scale image to fit
az: Şəkli ekrana uyğunlaşdırmaq üçün ölçülərini dəyişdirmə

en: Drawer
az: Rəf

en: Drawer handle
az: Rəf

en: Drawer icon
az: Rəf timsalı

en: Drawer sliding
az: Rəf sürüşməsi

en: E-Mail utility
az: E-Poçt vasitəsi

en: Edge panel
az: Kənar paneli

en: Edit
az: Düzəlt

en: Edit Startup Program
az: Başlanğıc Proqramnı Düzəlt

en: Edit menus...
az: Menyuları düzəlt...

en: Edit session name
az: İclas adınu düzəlt

en: Edit...
az: Düzəlt...

en: Emacs text editor
az: Emacs mətn editoru

en: Enable Auto-hide
az: Avtomatik gizlənməyi fəllaşdır

en: Enable animations
az: Animasiyaları fəallaşdır

en: Enable bold text
az: Qalın mətni fəallaşdır

en: Enable hidebutton
az: Düymə gizlədilməsini fəallaşdır

en: Enable hidebutton arrow
az: Düymə gizlədilməsi oxunu fəallaşdır

en: Enable login hints
az: Giriş yardımlarını fəallaşdır

en: Enable multibyte support
az: Multibayt dəstəyini aç

en: Enable panel keybindings
az: Paneldə düymə bağlantılarını fəallaşdır

en: Enable task grouping
az: Vəzifə qruplaşdırılmasını fəallaşdır

en: End world hunger
az: Bitir

en: Enlightenment Window Manager
az: "Enlightement" Pəncərə İdarəçisi

en: Entire menu
az: Bütün menü

en: Ephemeris for X (Astronomy)
az: X üçün Efemer (Astronomiya)

en: Error during execution of chosen editor.
    
    The editor you have chosen is probably either not available,
    or is not on your current path.
az: Seçilən editorun başlamasında xəta oldu.
    
    Seçdiyiniz editor ya yoxdur ya da yolunu 
    düz göstərmədiniz.

en: Error loading document:
    
    %s
    
    You probably don't
    have this documentation
    installed on your system.
az: Sənəd yüklənməsində xəta:
    
    %s
    
    Dəyəsən bu sənədi siz
    sisteminizə qurmamısınız.

en: Execute
az: İşə sal:

en: Execute a command line
az: Əmr sətrini icra et

en: Execute this program instead of a shell
az: "Shell" yerinə bu proqramı başlat

en: Execute this program the same way as xterm does
az: Bu proqramı "xterm" kimi başlat

en: Expand
az: Genişlət

en: Explicit hide
az: Tamamilə gizlən

en: FAQ (www)
az: SSS (FAQ www)

en: FONT
az: Yazı Növü

en: Failed to create directory
az: Qovluq yaradıla bilmədi

en: Failed to execute command:
    %s
az: Əmr yerinə gətirilə bilinmədi:
    %s

en: Failed to execute command:
    %s
    %s
az: Əmr yerinə gətirilə bilinmədi:
    %s
    %s

en: Failed to load this program!
az: Bu proqram yüklənə bilmədi!

en: Fast but low quality scaling of button icons
az: Timsalların sir'ətli amma aşağı keyfiyyətli şkalandırılması

en: Favorites
az: Sevdiklərim

en: Favorites (user menus)
az: Sevdiklərim (istifadəçi menyuları)

en: Favorites menu
az: Sevdiklərim menüsü

en: Favorites:
az: Sevdiklərim:

en: File
az: Fayl

en: File %s already exists. Overwrite?
az: Fayl %s onsuz da vardır. Üstünə yazaqmı?

en: File Formats
az: Fayl Şəkilləri

en: File Manager
az: Fayl İdarəçisi

en: Fill window thumbnails with screen contents
az: Pəncərə düymələrini ekran möhtəviyyatıila doldur

en: Fish
az: Balıq

en: Floating panel
az: Üzən panel

en: Folder:
az: Qovluq:

en: Follow panel size
az: Panel böyüklüyünü təqib et

en: Font:
az: Yazı növü:

en: Fore/Background Color:
az: Ön/Arxa plan Rəngi:

en: Foreground color
az: Ön plan rəngi

en: Foreground color:
az: Ön plan rəngi:

en: Format
az: Şəkilləndir

en: Fortune
az: Çərxifələk

en: Forward
az: İrəli

en: Frames In Animation:
az: Animasiyadakı Çərçivələr:

en: Frederic Devernay
az: Frédéric Devernay

en: Free movement (doesn't disturb other applets) (or use Alt)
az: Sərbəst hərəkət (digər appletləri narahat etməz) (vəya Alt istifadə et)

en: GEOMETRY
az: GEOMETRİYA

en: GNOME Desktop Guide (Pager)
az: GNOME Masa üstü Bələdçisi (Peycer)

en: GNOME Developers' Site
az: GNOME Yaradıcıları Səhifəsi

en: GNOME Fish Properties
az: GNOME Balığının Xüsusiyyətləri

en: GNOME Help
az: GNOME Yardım

en: GNOME Help Browser allows easy access to various forms of documentation on your system
az: GNOME Yardımçı Səyyahı sisteminizdəki müxtəlif səpkili sənədləri oxumağınıza kömək edər

en: GNOME Help Path
az: GNOME Yardım Yolu

en: GNOME Hints
az: GNOME İp Ucları

en: GNOME Login
az: GNOME Giriş

en: GNOME Main Site
az: Ana GNOME Səhifəsi

en: GNOME News Site
az: GNOME Xəbərləri Səhifəsi

en: GNOME Tasklist
az: GNOME Vəzifə Siyahısı

en: GNOME front-end to aspell
az: Aspell proqramının GNOME ara üzü

en: GNOME menu editor
az: GNOME menü düzəldicisi

en: GNOME was brought to you by
az: GNOMEyi sizə gətirən

en: Games
az: Oyunlar

en: Games menu
az: Oyunlar menüsü

en: General
az: Ümumi

en: Geometry
az: Həndəsə

en: Gergo Erdi
az: Gergo Érdi

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-core
az: Ekran şəkli çəkən proqram üçün Glade faylı əksikdir.
    Xahiş edirik, gnome-core qurulumunuzu yoxlayın

en: Global Preferences...
az: Global xüsusiyyətlər...

en: Global main menu
az: Global əsas menü

en: Global menu
az: Qlobal menü

en: Global panel properties
az: Ümumi panel seçənəkləri

en: Gnome Help Bookmarks
az: Gnome Yardımdan Nüşanlar

en: Gnome Help Browser
az: Gnome Yardımçısı Səyyahı

en: Gnome Help Configure
az: Gnome Yardım Quraşdırılması

en: Gnome Help History
az: Gnome Yardım Keçmişi

en: Gnome hint
az: Gnome yardımı

en: Go to the next location in the history list
az: Keçmiş siyasında sonrakı səhifəyə get

en: Go to the previous location in the history list
az: Keçmiş siyahısında əvvəlki səhifəyə get

en: Grab a window instead of the entire screen
az: Bütün ekran yerinə pəncərəni yaxala

en: Grab key...
az: Düyməyi al...

en: Graphical File Manager
az: Qrafiki Fayl İdarəçisi

en: Graphics
az: Qrafikalar

en: Graphics menu
az: Qrafikalar menüsü

en: Green on black
az: Qara üstündə yaşıl

en: Gtk+ port of Vim
az: Vim-in "Gtk+"lı şəkli

en: HEIGHT
az: HÜNDÜRLÜK

en: Height
az: Hündürlük

en: Height of window
az: Pəncərənin hündürlüyü

en: Helmut Koeberle
az: Helmut Köberle

en: Help
az: Yardım

en: Help on %s
az: "%s"da(də) Yardım

en: Help on Help
az: Yardımçıda Yardım

en: Help system
az: Yardım Sistemi

en: Hidden
az: Gizlədilmiş

en: Hide
az: Gizlət

en: Hide advanced options
az: Ətraflı seçənəkləri gizlət

en: Hide buttons
az: Düymələri gizlət

en: Hide delay (ms)
az: Gizlətmə Gecikməsi (ms)

en: Hide menubar
az: Menü çubuğunu Gizlət

en: Hide the advanced controls below this button.
az: Bu düymə altındakı ətraflı seçənəkləri gizlədin

en: Hide this panel
az: Bu paneli gizlət

en: Hiding
az: Gizlədilir

en: Hiding policy
az: Gizlətmə qaydası

en: History
az: Keçmiş

en: History and cache
az: Keçmiş və kaşe

en: History file
az: Keçmiş faylı

en: History size
az: Keçmiş böyüklüyü

en: Horizontal
az: Üfüqi

en: Horizontal Layout
az: Üfüqi Düzülüş

en: Huge (80 pixels)
az: Nəhəng (80 piksel)

en: I've detected a panel already running.
    Start another panel as well?
    (The new panel will not be restarted.)
az: Panel onsuz da işləyir.
    Başqa panel də mi başladım?
    (Təzə panel yenidən başladıla bilməyəcək.)

en: ICON
az: TİMSAL

en: Icon
az: Timsal

en: Iconify
az: Balacalaşdır

en: Iconify All
az: Hamısını Balacalaşdır

en: If you are using Linux 2.2.x with glibc 2.1.x, this
    is probably due to incorrectly setup Unix98 ptys.
    
    Please read linux/Documentation/Changes for how to
    set them up correctly.
az: Əgər glibc 2.1.x ilə Linux 2.2.x işlədirsinizsə, bu 
    Unıx98 pty'lərinin qurğularının düzgün edilmədiyinə dəlalət edər.
    
    Lütfən linux/Sənədlər/Dəyişiklikləri oxuyun və 
    düzəldin.

en: Image
az: Görüntü

en: Image loading and display settings
az: Rəsm yükləmə və göstərmə qurğuları

en: Imlib Configuration Options
az: Imlib Quraşdırma Seçənəkləri

en: In a submenu
az: Alt menyuda

en: In the menu
az: Menyuda

en: Inactive
az: Passif

en: Incremental update delay [ms]
az: Güncəlləmə gecikməsi [ms]

en: Index
az: İndeks

en: Info Pages
az: Info Səhifələri

en: Info Path
az: Info Yolu

en: Inigo Serna
az: Iñigo Serna

en: Initialize session settings
az: İclas qurğularını başlat

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
az: Ekran şəkillərini qeyd etmək üçün yaddaş çatmır.
    Xahiş edirik, bir az yer açın.

en: Integrated help system (Info, man, HTML)
az: Daxili yardım sistemi (İnfo, man, HTML)

en: Internet
az: İnternet

en: Internet time
az: İnternet vaxtı

en: Japanese terminal emulation program
az: Yaponca terminal emulyasiya proqramı

en: Jerome Bolliet
az: Jerôme Bolliet

en: KDE menu (if found):
az: KDE menüsü (tapılsa):

en: KDE menus
az: KDE menyuları

en: Keep menus in memory
az: Menyuları hafizədə saxla

en: Keep panels above other windows
az: Panelləri digər pəncərələrin üstündə saxla

en: Keep panels below other windows
az: Panelləri digər pəncərələrin altında saxla

en: Keep panels on the same level as other windows
az: Panelləri digər pəncərələrlə eyni səviyyədə saxla

en: Key Bindings
az: Düymə Bağlantıları

en: Keyboard Bell
az: Klaviatura Zınqırovu

en: Keyboard Settings
az: Klaviatura Qurğuları

en: Kill All
az: Hamısını Sonlandır

en: Kill Daemon
az: Cini sonlandır

en: Kill app
az: Proqramı sonlandır

en: Kill session
az: İclası bağla.

en: Large (64 pixels)
az: Geniş (64 piksel)

en: Last
az: Sonuncu

en: Launcher
az: Başladıcı

en: Launcher from menu
az: Menüdən başladıcı

en: Launcher icon
az: Başladıcı timsalı

en: Launcher properties
az: Başladıcı xüsusiyyətləri

en: Launcher...
az: Başladıcı...

en: Layout
az: Düzülüş

en: Left
az: Sol

en: Level
az: Səviyyə

en: Library Functions
az: Kitabxana Funksiyaları

en: Linux console
az: Linux konsol

en: Local maildir
az: Yerli Mektub qovluğu

en: Local mailspool
az: Yerli Mektub Hovuzu

en: Location:
az: Yeri:

en: Lock Screen
az: Ekranı Qıfılla

en: Lock Screen Now
az: Ekranı indi qıfılla

en: Lock button
az: Qıfıl düyməsi

en: Lock screen
az: Ekranı qıfılla

en: Lock the screen so that you can temporarily leave your computer
az: Kompüterinizdən bir müddət uzaqlaşmaq üçün ekranı qıfıllayın

en: Log Out
az: Çıx

en: Log out
az: Çıx

en: Log out button
az: Çıxış düyməsi

en: Log out of GNOME
az: GNOMEdən çıx

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down your computer
az: Kompüteri söndürmək məqsədilə başqa istifadəçi olaraq girmək üçün çıxın

en: Login
az: Giriş

en: Logout
az: Çıxış

en: Looking up internet address for %s
az: %s üçün internet ünvanları axtarıram

en: Lynx
az: LynX

en: Mail check
az: Məktub yoxlaması

en: Mail check Applet
az: Məktub yoxlayıcısı Appleti

en: Mail check notifies you when new mail arrives in your mailbox
az: Məktub yoxlayıcısı təzə məktub aldığınız vaxt sizə bildirər

en: Mail check properties
az: Məktub yoxlayıcısı xüsusiyyətləri

en: Mail server:
az: Məktub vericisi:

en: Mail spool file:
az: Məktub Hovuzu faylı:

en: Mailbox
az: Məktub qutusu

en: Mailbox resides on:
az: Mektub qutusu burada yerləşir:

en: Mailing Lists (www)
az: Mektublaşma Qrupları (www)

en: Main Menu
az: Əsas menü

en: Main menu
az: Əsas menü

en: Make buttons flush with panel edge
az: Timsalları panel kenarı ilə birgə çalxala

en: Man Pages
az: Man Səhifələri

en: Man Path
az: Man Yolu

en: Many many others ...
az: Başqa bir çooox şeylər...

en: Martin Norbaeck
az: Martin Norbäck

en: Maximize mode
az: Maksimallaşma modu

en: Menu
az: Menü

en: Menu editor
az: Menü editoru

en: Menu icon
az: Menü timsalı

en: Menu panel
az: Menü paneli

en: Menu path
az: Menü yolu

en: Menu properties
az: Menü xüsusiyyətləri

en: Menu type
az: Menü növü

en: Menus
az: Menyular

en: Merge in system menus
az: Sistem menyularında birləşdir

en: Message of The Day
az: Günün xəbəri

en: Message of the day file to use:
az: İstifadə ediləcək Günün xəbəri faylı:

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
az: Alıcıların bitişi üçün xərclənən millisaniyələr (0=həmişə)

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
az: Alıcıların qeydiyyatı üçün xərclənən millisaniyəalər (0=həmişə)

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
az: Alıcıların cavabı üçün xərclənən millisaniyəalər (0=həmişə)

en: Miscellaneous
az: Müxtəlif

en: Monitors
az: Monitorlar

en: Motif CD player w/ CDDB support
az: Motif CD çalğıcı w/ CDDB dəstəkli

en: Mouse Settings
az: Siçan Qurğuları

en: Move
az: Hərəkət etdir

en: Move down
az: Aşağı daşı

en: Move iconified tasks to current workspace when restoring
az: Balacalışdırılmış vəzifələri bərpa etdiyin vaxt indiki iş sahəsinə gətir

en: Move selected menu down
az: Seçili menü üzvünü aşağı daşı

en: Move selected menu up
az: Seçili menü üzvünü yuxarı daşı

en: Move up
az: Yuxarı daşı

en: Multimedia
az: Multimedya

en: Multimedia applets
az: Multimedya appletləri

en: Multimedia menu
az: Multimedya menüsü

en: NOSHADED
az: KÖLGƏLƏMƏ

en: NUMBER
az: RƏQƏM

en: Netscape browser
az: Netscape səyyahı

en: Network
az: Şəbəkə

en: Network applets
az: Şəbəkə appletləri

en: Never allowed to die.
az: Ölməsinə imkan vermə.

en: New Folder
az: Təzə Qovluq

en: New Item
az: Təzə üzv

en: New Mail
az: Yeni Məktub

en: New Submenu
az: Təzə Alt menü

en: New _Item...
az: Təzə_Üzv...

en: News (www)
az: Xəbərlər (www)

en: No 'Exec' field in entry
az: Girişdə 'Exec' üzvü tapılmadı

en: No mail.
az: Məktub yoxdur.

en: No message of the day found!
az: Bu günlük xəbər yoxdur!

en: No panel found
az: Panel tapılmadı

en: No program selected
az: Proqram seçilməyib

en: No response to the %s command.
az: %s əmrinə cavab yoxdur.

en: No socket was created
az: Heç bir soket yaradılmadı

en: No system menus found!
az: Sistem menüsü tapıla bilmədi

en: Non-session-managed Startup Programs
az: İclas tərəfindən idarə edilməyən başlanğıc proqramları

en: None
az: Heç biri

en: Normal menu
az: Sadə menü

en: Normal tile
az: Normal kirəmit

en: Not enough room to write file %s
az: %s faylını yazmaq üçün lazımi yer yoxdur

en: Note: The panel will size itself to the
    largest applet in the panel, and that
    not all applets obey these sizes.
az: Qeyd: Bu panel öz böyüklüyünü ən böyük appletə görə
     dəyişdirəcək. Amma bütün appletlər də əlbətdə bu böyüklükdə
     deyildir.

en: Number of tasks before grouping occurs
az: Qruplaşdırma başlamadn əvvəlki vəzifə miqdarı

en: OK
az: OLDU

en: Object created is not AppletWidget
az: Yaradılmış cism AppletPəncərəsi deyil

en: Off
az: Passiv

en: Offset from screen edge:
az: Ekran kənarından daş:

en: On the main menu
az: Əsas menyuda

en: One moment, reading menus...
az: Bir dəqiqə, menyular oxunur...

en: Only read saved sessions from the default.session file
az: default.session faylından sadəcə olaraq qeyd edilmiş iclasları oxu

en: Only show current desktop in pager
az: Sadəcə olaraq hazırkı masaüstünü göstər

en: Only use empty space
az: Təkcə boş sahəni işlət

en: Open URL: %s
az: URLyi aç: %s

en: Open new browser window
az: Təzə səyyah pəncərəsi aç

en: Options
az: Seçənəklər

en: Options for the startup hint dialog
az: Başlanğıc ip ucları dialoqu seçənəkləri

en: Order
az: Sifariş ver

en: Order:
az: Sifariş ver:

en: Orient panel horizontally
az: Paneli üfüqi yerləşdir

en: Orient panel vertically
az: Paneli şaquli yerləşdir

en: Orientation
az: İstiqamət

en: Override desktop height with panel size
az: Masa üstü hündürlüyünü panel böyüklüyü ilə ört

en: Override desktop width with panel size
az: Masa üstü enini panel böyüklüyü ilə ört

en: Overwrite existing menu entry?
az: Əvvəlki menü girişinin üstünə yazımmı?

en: PIXMAP
az: PİKSMƏP

en: Padding between applets
az: Appletlər arasında gəz

en: Padding between applets and panel border
az: Appletlər və panel kənarları arasında gəz

en: Page Title
az: Səhifə Adı

en: Panel Manual...
az: Panel Bələdçisi...

en: Panel Objects
az: Panel Cismləri

en: Panel Position
az: Panel Yerləşimi

en: Panel menu:
az: Panel menüsü:

en: Panel properties
az: Panel xüsusiyyətləri

en: Panel size:
az: Panel böyüklüyü:

en: Panel to add the launcher to
az: Başladıcının əlavə ediləcəyi panel

en: Panel treatment (GNOME compliant window managers only)
az: Panellərə davranış (GNOMEyə uyğun pəncərə idarəcilərində)

en: Panel window level:
az: Panel pəncəəsi səviyyəsi:

en: Password:
az: Parol:

en: Paths
az: Yollar

en: Pause per frame (s):
az: Çərçivələr arasındakı fasilə (s):

en: Pick a Font
az: Yazı növü Al

en: Pick a color
az: Rəng Seç

en: Pixmap
az: Piksməp

en: Pixmap file:
az: Piksməp faylı:

en: Play a sound when new mail arrives
az: Yeni məktub gəldiyi vaxt səs çal

en: Popdown task view automatically
az: Avtomatik sürüşgən vəzifə göstəricisi

en: Popup menu key
az: Hoppanan menü düyməsi

en: Position to add the launcher to
az: Başladıcının əlavə ediləcəyi yer

en: Preferences
az: Xüsusiyyətlər

en: Prelight buttons on mouseover
az: Düymələri siçan üstünə gətirildiyində işıqlandır

en: Press a key...
az: Düyməyə bas...

en: Preview
az: Nümayiş

en: Print Screenshot
az: Ekran Şəklini Çap Et

en: Print command:
az: Çap edici əmri:

en: Printer
az: Çap Edici

en: Printer Applet
az: Çap Edici Appleti

en: Printer name:
az: ÇAp edici adı:

en: Printer properties
az: Çap Edici xüsusiyyətləri

en: Priority
az: Üstünlük

en: Program
az: Proqram

en: Programs
az: Proqramlar

en: Programs (system menus)
az: Proqramlar (sistem menyuları)

en: Programs for Internet and networks
az: İnternet və şəbəkə üçün proqramlar

en: Programs menu
az: Proqramlar menüsü

en: Programs to be merged in (system menus)
az: Birləşdiriləcək proqramlar (sistem menüsü)

en: Programs with smaller values are started before programs with higher values. The default value should be OK
az: Kiçik qiymətli proqramlar böyük qiymətlilərdən daha əvvəl başladılırlar. Ana qiymət Oldu olmalıdır

en: Programs:
az: Proqramlar:

en: Prompt on logout
az: Çıxışda Düşür

en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

en: Properties...
az: Xüsusiyyətlər...

en: Push movement (or use Shift)
az: İtələ harəkəti (vəya Shift istifadə et)

en: Put into run dialog
az: Bunu başla dialoquna qoy

en: Raise area grid over tasks
az: Sahə çizgilərini vəzifələrin üstünə çıxart

en: Raise panels on mouse-over
az: Panelləri siçan üstünə gəldiyi vaxt yüksəlt

en: RealPlayer multimedia player
az: RealPlayer multimedya çalğıcısı

en: Really log out?
az: Həqiqətən də çıxmaq istəyirsinizmi?

en: Really reset all GNOME user settings for %s?
az: %s üçün bütün istifadəçi qurğularını yenidən başladımmı?

en: Reboot
az: Yenidən başlat

en: Red Hat menus
az: Red Hat menyuları

en: Regular XTerm
az: Sıravi XTerm

en: Released under the terms of the GNU Public License.
    GNOME menu editor.
az: GNU Ümumi Lisenziyası ile buraxılmışdır.
    Gnome menü düzəldicisi.

en: Reload
az: Yenidən Yüklə

en: Remote IMAP-server
az: Uzaq IMAP-verici

en: Remote POP3-server
az: Uzaq POP3-verici

en: Remote-client-error occured. Remote-polling deactivated. Maybe you used a wrong server/username/password?
az: Verici-alıcı-xətası oldu. Bəlkə də səhv verici/istifadəçi_adı/parol istifadə etdiniz?

en: Remove
az: Sil

en: Remove Program
az: Proqramı Sil

en: Remove applet
az: Appleti sil

en: Remove from panel
az: Panelden çıxart

en: Remove this item
az: Bu üzvü çıxart

en: Remove this panel
az: Bu paneli sil

en: Remove this panel...
az: Bu paneli sil...

en: Reread all menus
az: Bütün menyuları yenidən oxu

en: Rescan Desktop Devices
az: Masa üstü avadanlıqlarını yenidən axtar

en: Rescan Desktop Directory
az: Masa üstü qovluğunu yenidən axtar

en: Reset all user settings
az: Bütün istifadəçi qurğularını yenidən başlat

en: Reset and _Clear
az: Yenidən qur və _Təmizlə

en: Respawn
az: Dirçəlt

en: Respawn abandoned due to failures.
az: Dirçəliş iflas etdi.

en: Restart Daemon
az: Cini yenidən başlat

en: Restore
az: Bərpa et

en: Restore All
az: Hamısını Bərpa Et

en: Revert
az: Çevir

en: Ridiculous (128 pixels)
az: Gülünc (128 piksel)

en: Right
az: Sağ

en: Rotate image for vertical panels
az: Şəkli şaquli panellər üçün döndər

en: Rotate on vertical panels
az: Şaquli Panellərdə döndər

en: Rows of Desktops
az: Masa üstlərinin sətirləri

en: Rows of tasks:
az: Vəzifə sətirləri:

en: Run
az: Başlat

en: Run Program
az: Proqramı başlat

en: Run button
az: Başlat düyməsi

en: Run dialog key
az: Dialog düyməsini başlat

en: Run in terminal
az: Terminalda başlat

en: Run...
az: Başlat...

en: Running
az: İşləyir

en: Running in "Lockdown" mode.  This means your system administrator has prohibited any changes to the panel's configuration to take place.
az: "Lockdown" modunda işləyirəm. Sistem idarəçiniz paneldə dəyişiklikləri qadağan edib

en: SHADED
az: KÖLGƏLİ

en: SOLID
az: YEKNƏSƏQ

en: Save
az: Qeyd et

en: Save Current Session
az: Hazırkı İclası Qeyd Et

en: Save changes?
az: Dəyişiklikləri qeyd edim mi?

en: Save current setup
az: Hazırkı oturumu qeyd et

en: Save current state of desktop
az: Hazırkı masa üstü halını qeyd et

en: Save screenshot to _desktop
az: Ekran şəklini _masaüstünə qeyd et

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
az: Ekran şəklini _vebə qeyd et(.~/public__html içinə)

en: Saving
az: Qeyd edilir

en: Saving session details.
az: İclas detalları qeyd edilir.

en: Sawfish Window Manager
az: "Sawfish" Pəncərə İdarəçisi

en: Scale image (keep proportions)
az: Şəklin ölçülərini dəyişdir (proporsiyonel)

en: Screensaver
az: Ekran Qoruyucular

en: Screenshot
az: Ekran şəkli

en: Screenshot Print Preview
az: Ekran Şəkli Çap Nümayişi

en: Scroll on keystroke
az: Sətir aralarında dığarla

en: Scroll on output
az: Çıxışa doğru dığarlan

en: Scrollback lines:
az: Arxaya dığarlama sətirləri:

en: Scrollbar position:
az: Dığarlama çubuğu yeri:

en: Scrolling
az: Dığarlanma

en: Select animation
az: Animasiya seç

en: Select-by-word characters:
az: Sözə-görə-seçili xarakterlər:

en: Session
az: İclas

en: Session Chooser
az: İclas Seçicisi

en: Session Manager Proxy
az: İclas İdarəçisi Vəkili

en: Session Name
az: İclas Adı

en: Session Options
az: İclas Seçənəkləri

en: Session Properties
az: İclas xüsusiyyətləri

en: Session Properties & Startup Programs
az: İclas Xassələri & Başlanğıc Proqramları

en: Set Time
az: Vaxtı Qur

en: Set the TERM variable
az: TERM dəyişgənini ver

en: Set the window icon
az: Pəncərə timsalı seç

en: Set the window title
az: Pəncərə adı ver

en: Settings
az: Qurğular

en: Shade
az: Kölgələ

en: Shade All
az: Hamısını Kölgələ

en: Shade background
az: Arxa planı kölgələ

en: Show Bookmarks Window
az: Seçdiklərimin pəncərəsini göstər

en: Show Desk-Guide tooltips
az: Masaüsütü bələdçisi ipuclarını göstər

en: Show Documentation Index
az: Sənədlərin indeksini göstər

en: Show History Window
az: Keçmiş pəncərəsini göstər

en: Show [...] buttons
az: [...] düymələrini göstər

en: Show arrows on hide button
az: Gİzlədilmiş düymələr üstündəki oxları göstər

en: Show button tiles only when cursor is over the button
az: Düyme kirəmitlərini sadəcə olaraq ox üstünə galdiğı vaxt göstər

en: Show date in applet
az: Vaxtı appletdə göstər

en: Show date in tooltip
az: Saatı İpuclarında göstər

en: Show delay (ms)
az: Göstərmə Gecikməsi (ms)

en: Show desktop name tooltips
az: Masa üstü adı ipuclarını göstər

en: Show hidden tasks (HIDDEN)
az: Gizlədilmiş vəzifələri göstər (GİZLƏDİLMİŞ)

en: Show hide buttons
az: Gizlədilmiş düymələri göstər

en: Show iconified (minimized) applications
az: Balacalaşdirilmiş proqramları göstər

en: Show iconified (minimized) applications on all desktops
az: Bütün masa üstlərindəki balacalaşdirilmiş proqramları göstər

en: Show menu titles
az: Menü başlıqlarını göstər

en: Show mini icons
az: Balaca timsallar göstər

en: Show normal applications
az: Sadə vəzifələri göstər

en: Show normal applications on all desktops
az: Bütün masa üstlərindəki sadə proqramları göstər

en: Show popup menus outside of panels
az: Panel xaricinə hoppanan menyular göstər

en: Show shaded tasks (SHADED)
az: Kölgələnmiş vəzifələri göstər (KÖLGƏLƏNMİŞ)

en: Show splash screen on login
az: Girişdə sıçrayan ekran göstər

en: Show tasklist arrow
az: Vəzifələr çubuğu oxunu göstər

en: Show tasks which hide from taskbar (SKIP-TASKBAR)
az: Vəzifə çubuğundan gizlənən vəzifələri göstər (VƏZİƏFƏLƏRÇUBUǦU-KEÇİŞ)

en: Show tasks which hide from window list (SKIP-WINLIST)
az: Pəncərə siyahısından gizlənən vəzifələri göstər (PƏNCƏRƏSİYAHISI-KEÇİŞ)

en: Shut Down
az: Söndür

en: Silence terminal bell
az: Terminal zınqırovunun səsini alçalt

en: Size
az: Böyüklük

en: Size (pixels)
az: Böyüklük (piksel)

en: Size and Position
az: Böyüklük və Yeri

en: Sliding panel
az: Sürüşən panel

en: Small (36 pixels)
az: Balaca (36 piksel)

en: Software (www)
az: Yazılım (www)

en: Solid background
az: Yeknəsəq Arxa plan

en: Sort Submenu
az: Alt menyunu sırala

en: Sort Submenu _Recursive
az: Alt menyuları _Rekursiv sırala

en: Sort _Recursive
az: _Rekursiv Sırala

en: Sort selected submenu
az: Seçili alt menyuyu sırala

en: Special
az: Xüsusi

en: Special Files
az: Xüsusi Dosyelər

en: Special icon
az: Xüsusi timsal

en: Specifies font name
az: Yazı növü adını göstərər

en: Specifies the geometry for the main window
az: Əsas pəncərənin geometriyasını göstərər

en: Specify a session name to load
az: Yüklənəcək iclas adını bildir

en: Standard
az: Sıravi

en: Standard (48 pixels)
az: Sıravi (48 piksel)

en: Start Session
az: İclası Başlat

en: Start in fortune mode
az: Çərxifələk modunda başlat

en: Start in hint browsing mode
az: Yardımlarla birlikdə başlat

en: Start in motd mode
az: Motd modunda başlat

en: Start in session login mode (used from gsm)
az: İclas girişi modunda başlat (gsm işlədilmişdir)

en: Start up shells as login shells
az: Shell'ləri giriş "shell"ləri kimi başlat

en: Start with default programs
az: Əsas proqramlarla başlat

en: Started but has not yet reported state.
az: Başladıldı, amma hələ vəziyyət haqqında xəbər yoxdur.

en: Starting
az: Başladılır

en: Starting GNOME
az: GNOME başladılır

en: Starting GNOME: %s
az: GNOME başladılır: %s

en: Starting GNOME: done
az: GNOME başladılır: qurtardı

en: Startup Command
az: Başlanğıc Əmri

en: Startup Hint
az: Başlanğıc İp Ucu

en: Startup Programs
az: Başlanğıc Proqramları

en: State
az: Vəziyyət

en: State not reported within timeout.
az: Bitiş müddəti ərzində vəziyyət xəbər verilmədi.

en: Status dock
az: Gedişat göstəricisi

en: Stick
az: Sıxışdır

en: Stick All
az: Hamısını Sıxışdır

en: Stretch image (change proportions)
az: Şəkli çəkişdir (proporsiyonel deyil)

en: Style
az: Tərz

en: Style:
az: Tərz:

en: SuSE menus
az: SuSE menyuları

en: Swallowed app...
az: Başladılmış uyğ...

en: Swap Delete/Backspace
az: DEL/Backspace i dəyişdir

en: Switch horizontal/vertical position of tasklist arrow
az: Vəzifələr çubuğu oxunu üfüqi/şaquli hala gətir

en: Switched movement (or use Ctrl)
az: Çevir hərəkəti (vəya CTRL istifadə et)

en: System
az: Sistem

en: System Calls
az: Sistem Çağrıları

en: System Monitors (Processor, Diskspace, Memory, etc.)
az: Sistem Monitorları (CPU, Disk Sahəsi vs.)

en: System menu
az: Sistem menüsü

en: Szabolcs 'Shooby' Ban
az: Szabolcs 'Shooby' Bán

en: TERMNAME
az: TERMADI

en: TITLE
az: AD

en: TRANSPARENT
az: ŞƏFFAF

en: Take screenshot key
az: Ekran şəkli düyməsini alın

en: Take window screenshot key
az: Pəncərə şəkli düyməsini alın

en: Tasklist
az: Vəzifələr

en: Tasklist height is dynamic
az: Vəzifə siyahısı hündürlüyü hərəkətlidir

en: Tasklist height is fixed
az: Vəzifə siyahısı hündürlüyü sabitlənmişdir:

en: Tasklist height:
az: Vəzifə siyahısı hündürlüyü:

en: Tasklist properties
az: Vəzifə Siyahısı xüsusiyyətləri

en: Tasklist width is dynamic
az: Vəzifə siyahısı uzunluğu hərəkətlidir

en: Tasklist width is fixed
az: Vəzifə siyahısı uzunluğu sabitlənmişdir

en: Tasklist width is that of longest title
az: Vəzifə siyahısı uzunluğu ən uzun başlıqdır

en: Tasklist width:
az: Vəzifə Siyahısı uzunluğu:

en: Tasklist: Unable to create applet widget
az: Vəzifə siyahısı: Applet pəncərəsi yaradıla bilmir

en: Tasks
az: Vəzifələr

en: Terminal Class:
az: Terminal Sinifi:

en: Terminal class name
az: Terminal sinifinin adı

en: Terminal emulation program
az: Terminal emulyasiya proqramı

en: Text based web browser
az: Mətn əsaslı veb səyyahı

en: Text only
az: Sadəcə mətn

en: The Animation Filename:
az: Animasiya Faylı Adı:

en: The Battery
az: Batareya

en: The GIMP
az: GIMP

en: The GNOME Fish Applet
az: GNOME Balıq Appleti

en: The GNOME Panel
az: GNOME paneli

en: The GNOME terminal emulation program.
az: GNOME terminal emulyasiya proqramı

en: The Mysterious GEGL
az: Mistik GEGL

en: The Panel
az: Panel

en: The argument is a url to add, not a .desktop file
az: Arqument əlavə ediləcək urldir, .desktop faylı deyil

en: The clock applet gives your panel a lightweight and simple display of the date and time
az: Saat appleti panelinizdə gözəl bir vaxt göstəricisidir.

en: The directory /tmp/orbit-%s is not owned
    by the current user, %s.
    Please correct the ownership of this directory.
az: /tmp/orbit-%s qovluğuna indiki istifadəçi tərəfindən işlədilə
     bilinməz. Lazımi iznlər alınmayıb, %s.
    Lütfən qovluğun iznlərini dəyişdirin.

en: The error was: %s
az: Xəta: %s

en: The menu entry must have a filename
az: Menü girişi fayl adına sahib olmalıdır

en: The menu item must have a name
az: Menü üzvünün bir adı olmalıdır

en: The printer applet lets you easily drag files to be printed via a print command
az: Çap Edici appletinin üstünə çap etmək istədiyiniz dosyeləri sürükləyib buraxa bilərsiniz

en: The program may be slow, stopped or broken.
az: Proqram ya yavaşdır, ya dayandırılıb ya da xəsərlidir.

en: The session name already exists
az: İclas adı onsuz da vardır

en: The session name cannot be empty
az: İclas adı boş ola bilməz

en: The startup command cannot be empty
az: Başlanğıc əmri boş ola bilməz

en: The system administrator has disallowed modification of the panel configuration
az: Sistem idarəçiniz panel qurğularındakı dəyişikliklərə icazə vermir

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
az: Aya ay ay, Ayıb deyilmi? Balığın suyu dəyişiklik istəyir!
    (Bu günkü tarixə baxın)

en: There has been an error while trying to log in.
    
    %s
az: Girməyə cəhd edərkən bir xəta oldu.
    
    %s

en: There was a problem registering the panel with the GOAD server.
    The panel will now exit.
az: Panelin GOAD vericisində qeydiyyatında problem oldu.
    Panel sonlandırılacaq.

en: This Month
az: Bu ay

en: This Week
az: Bu həftə

en: This applet has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using this applet, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
az: Bu applet o qədər də lazımlı bir şey deyil. Ona görə də bir az disk sahəsi ve panel sahəsi işğal edir. Hələ hafizə miqdarından da işğal etdiyini demirəm. Bu appleti istifadə edən bir bəni Adəm tapılsa, hər halda onu psixiatrik müayinəyə göndərmək lazımdır.

en: This change conflicts with an existing menu item
az: Bu dəyişikliklər əvvəlki ilə münaqişə edir

en: This change conflicts with an existing menu item.
    No two menu items in a submenu can have the same name.
az: Bu dəyişiklik əvvəlki menyu girişinə uyğun gəlmir.
    Alt menyudakı üzvlərin adı eyni ola bilməz.

en: This launch icon does not specify a program to run
az: Bu timsal başladılacaq proqrama ait deyil

en: This program is responsible for launching other applications, embedding small applets within itself, world peace, and random X crashes.
az: bu proqram digər proqramların başladılmasından, üstünə balaca appletlər almasından və nadirən də X çökmələrindən məs'uldur

en: Thumb Nails
az: Düymələr

en: Tiles enabled
az: Kirəmitlər fəallaşmış

en: Time Format
az: Vaxt Şəkli

en: Timed out on sending session save to an applet
az: Appletə göndərilən qeyd etmə istəyi müddəti doldu

en: Tiny (24 pixels)
az: İncə (24 piksel)

en: Title of application to swallow
az: Başladılacaq proqram adı

en: To desktop
az: Masa üstünə

en: Today
az: Bugün

en: Toggles whether or not the keyboard is grabbed by the terminal.
az: Terminalda klaviaturanın davranışı

en: Toggles whether or not the menubar is displayed.
az: Menü çubuğunun göstərilib göstərilməyəcəyi yerlər

en: Tomas Oegren
az: Tomas Ögren

en: Tools for software development
az: Proqram yazma vasitələri

en: Tooltip/Name
az: İp ucu/Ad

en: Tooltips
az: İpucları

en: Tooltips enabled
az: İpucları fəallaşdırılmış

en: Top left corner's position: X
az: Sol üst bucağın yeri: X

en: Top of applet menus
az: Applet menyularının ən başı

en: Top of system menus
az: Sistem menyularının ən başı

en: Top of system merge menus
az: Birləşdirilmiş sistem menyularının ən başı

en: Top of user menus
az: İstifadəçi menyularının ən başı

en: Translucent
az: Şəffaf

en: Transparent
az: Şəffaf

en: Transparent background
az: Şəffaf arxa plan

en: Trash
az: Zibil qutusu

en: Try
az: Cəhd et

en: Try again
az: Yenidən sına

en: Try to avoid overlapping panels
az: Üstüstə qalan panellərə icazə vermə

en: Try to create the terminal with the TerminalFactory
az: TerminalFactory ilə terminal başlat

en: Try to start a TerminalFactory
az: TerminalFactory yi başlat

en: Type
az: Növ

en: Ultra Tiny (12 pixels)
az: Çox incə (12 piksel)

en: Unable to create file: %s
az: Fayl yaradıla bilmir: %s

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
az: Png info yaradıla bilmir.
    Dəyəsən sisteminizdə səhv libpng buraxılışı var

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
az: Fayl yaradıla bilmir:
    "%s"
    Cərgə üzərindəki səlahiyyətlərinizi yoxlayın

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
az: Png quruluşu hazırlana bilmir.
    Dəyəsən sisteminizdə səhv libpng buraxılışı var

en: Unable to retrieve GNOME installation directory
az: GNOME qurulma qovluğu tapıla bilmir

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
az: Png info seçilə bilmir.
    Dəyəsən sisteminizdə səhv libpng buraxılışı var

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
az: Hazırkı masa üstününü şəkli çəkilə bilmir

en: Unaffected by logouts but can die.
az: Logoutlar tə'sirlənməz amma sonlana bilər.

en: Unix time
az: Unix vaxtı

en: Unknown
az: Namə'lum

en: Unshade
az: Üstə çıxart

en: Unshade All
az: Hamısını Üstə Çıxart

en: Unstick
az: Aç

en: Unstick All
az: Hamısını Aç

en: Update lastlog entry
az: Lastlog girişini güncəllə

en: Update utmp entry
az: Utmp girişini güncəllə

en: Update wtmp entry
az: Wtmp girişini güncəllə

en: Use --login by default
az: Əsas olaraq --login istifadə et

en: Use GMT
az: GMT istifadə et

en: Use custom icon for panel button
az: Panel düyməsi üçün hazırkı timsalı işlət

en: Use dialog boxes
az: Dialog qutuları istifadə et.

en: Use large icons
az: Geniş timsallar işlət

en: User Commands
az: İstifadəçi Əmrləri

en: Username:
az: İstifadəçi adı:

en: Utilities
az: Vasitələr

en: Utilities menu
az: Vasitələr menüsü

en: Utility
az: Vasitə

en: Utility applets
az: Vasitə appletləri

en: Vertical
az: Şaquli

en: Vertical Layout
az: Şaquli Düzülüş

en: Video player
az: Video çalğıcı

en: Vietnamese terminal
az: Vyetnamca terminal

en: Vietnamese terminal emulation program
az: Vyetnamca terminal emulyasiya proqramı

en: Visibility
az: Görünürlük

en: WIDTH
az: EN

en: Wait abandoned due to conflict.
az: Münagişə olduğu üçün gözləmə müddəti bitdi.

en: Waiting to start or already finished.
az: Başlatmaq üçün gözlənilir ya da artıq bitirilib.

en: Wanda the GNOME Fish
az: Wanda GNOME Balığıdır

en: Warning! Unsaved changes will be lost!
    Proceed?
az: Xəbərdarlıq! Qeyd edilməmiş dəyişikliklər itəcəkdir!
    Davam edim ?

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against usage of wanda for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
az: Diqqət: Əmr işə yarayana oxşayır.
    Bu, istifadəsiz applet olduğu üçün bunu etmək istəməyə bilərsiniz.
    İstifadəli applet yaratmaq üçün "wanda"dan istifadə etməməyinizi
    tövsiyyə edirik.

en: When a panel is removed, the panel and its
    applet settings are lost. Remove this panel?
az: Panel silindiyi vaxt, panelə ilə bərabər onun appletləri
     də silinər. Paneli indi silim?

en: When clicked:
az: Tıqlandığı vaxt:

en: When new mail arrives:
az: Yeni məktub gəldiyi vaxt:

en: Which tasks to show
az: Göstəriləcək vəzifələr

en: White on black
az: Qara üstündə ağ

en: Whoops! for some reason we can't add to the panel
az: Vaxsey! Bə'zi səbəblərdən ötrü bunu panele əlavə edə bilmərik

en: Width
az: En

en: Width of window
az: Pəncərənin eni

en: Will run '%s'
az: '%s' icra ediləcək

en: Window Manager
az: Pəncərə İdarəcisi

en: Window Manager Workarounds
az: Pəncərə İdarəcisi İş Sahəsi

en: Window manager changes active area on all desktops
    (FVWM, Sawfish)
az: Bütün Masaüstlərində fəaliyyət sahələrini dəyişdirən Pəncərə idarəçiləri
    (FVWM, Sawfish)

en: Window manager expects pager to modify area+desktop properties directly
    (Enlightenment, FVWM)
az: Pəncərə İdarəçisi səth+masaüstü xüsusiyyətlərini təkmilləşdirəcəyi peyceri gözləyir
    (Enlightenment, FVWM)

en: Window manager moves decoration window instead
    (AfterStep, Enlightenment, FVWM, IceWM)
az: Pəncərələrin dekorasiyasını dəyişdirən Pəncərə idarəçiləri
    (AfterStep, Enlightenment, FVWM, IceWM)

en: With pixmap arrow
az: Piksməp oxlu

en: Without pixmap
az: Piksməpsiz

en: WordPerfect for Linux
az: Linuks üçün WordPerfect

en: X Color Selector
az: X Rəng seçicisi

en: X position of window
az: Pəncərənin X üstündəki yeri

en: Y position of window
az: Pəncərənin Y üstündəki yeri

en: You already have a status dock on the panel. You can only have one
az: Sizin onsuz da bir gedişat göstəriciniz var. 
    Sadəcə olaraq birini istifadə edə bilərsiniz

en: You are not running a GNOME Compliant
    Window Manager. GNOME support by the 
    window manager is strongly recommended
    for proper Desk Guide operation.
az: Siz GNOMEyə Uyğun Pəncərə İdarəcisi istifadə 
    etmirsiniz. Düzgün Masa üstü Balədçisi üçün
     GNOME dəstəyi şiddətlə tövsiyə edilir.

en: You can not delete a top level submenu.
az: Ən yuxarıdakı alt menü silinə bilməz.

en: You can only have one menu panel at a time.
az: Sadəcə olaraq bir dənə menü paneliniz ola bilər.

en: You can't add an entry to that submenu.
    You do not have the proper permissions.
az: Bu alt menyuya üzv əlavə edə bilməzsiniz.
    Buna ixtiyarınız yoxdur.

en: You cannot remove your last panel.
az: Siz axırıncı panelinizi silə bilməzisiniz.

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
az: Siz çərxi fələk qurmamısınız ya da proqramın yerini bildirməmisiniz.
    
    Lütfən balığın seçənəklər dialoquna baxın.

en: You do not have fortune installed.
az: Siz Çərxifələk qurmamısınız.

en: You have mail.
az: Məktubunuz var.

en: You have new mail.
az: Yeni mektub aldınız.

en: You have switched the class of this window. Do you
     want to reconfigure this window to match the default
    configuration of the new class?
az: Bu pəncərənin sinifini dəyişdirdiniz. Təzə sinifin
     əsas qurğularının bu pəncərəyə uyğun olması üçün
     təədən quraşdırmaq istəyirsinizmi?

en: You may wait for it to respond or remove it.
az: Siz bitişini gözləyə bilərsiniz ya da sadəcə olaraq silə bilərsiniz.

en: You must supply a single argument with the .desktop file or url to use
az: .desktop faylı və ya url ilə bərabər tək arqument əlavə edə bilərsiniz

en: You've chosen to disable the startup hint.
    To re-enable it, choose "Startup Hint"
    in the GNOME Control Center
az: Başlanğıç köməkçisini passifləşdirdiniz.
    Yenidən fəllaşdırmaq üçün GNOME İdarə Mərkəzində
    "Başlanğıç Yardımçısı" nı seçin

en: Your GNOME Fish's Name:
az: Sizin GNOME Balığınızın Adı:

en: Your session has been saved
az: Sizin iclasınız qeyd edildi

en: Your version of libICE has a bug which causes gnome-session
    to not function correctly.
    
    If you are on Solaris, you should either upgrade to Solaris patch
    #108376-16 or use the libICE.so.6 from the original Solaris 7.
    Copy the file into /usr/openwin/lib.  (Thanks go to Andy Reitz
    for information on this bug).
    
    Your GNOME session will terminate after closing this dialog.
az: Sizin LibICE buraxılışında Gnomenin düzgün işləməsinə 
    mane olan bir xəta var.
    
    Əgər Solaris işlədirsinizsə, #108376-16 Solaris yamağını qurmalısınız
     ya da original Solaris 7. dan LibICE.so.6 nı qurmalısınız.
    Dosyeni /usr/openwin/lib qovluğuna köçürün. (Andy Reitzə xəta 
     haqqında mə'lumat verdiyi üçün minnətdarıq).
    
    Sizin Gnome iclasınız bu dialoqdan sonra bitəcək.

en: Zvt terminal widget:     Michael Zucchi (zucchi@zedzone.mmc.com.au)
az: Zvt terminal pəncərəsi:     Michael Zucchi (zucchi@zedzone.mmc.com.au)

en: _Add Bookmark
az: Nişanlar _Əlavə Et

en: _Back
az: _Arxaya

en: _Bookmarks
az: _Nişanlar

en: _Close terminal
az: Terminalı _Qapat

en: _Delete...
az: _Sil...

en: _Forward
az: _İrəli

en: _Hide menubar
az: Menü çubuğunu _Gizlət

en: _History
az: _Keçmiş

en: _Index
az: _İndeks

en: _New Submenu...
az: _Təzə Altmenyu...

en: _New Window
az: _Təzə Pəncərə

en: _New terminal
az: _Təzə terminal

en: _Open in browser
az: Səyyahda (browserda) _Aç

en: _Print screenshot...
az: Ekran şəklini _çap et...

en: _Reload
az: _Yenidən Yüklə

en: _Reset Terminal
az: Terminalı _Yenidən qur

en: _Save screenshot to file:
az: Ekran şəklini fayla _qeyd et:

en: _Secure keyboard
az: Klaviaturanı _Mühafizə et

en: _Show menubar
az: Menü çubuğunu _Göstər

en: _Sort
az: _Sırala

en: _Sort Submenu
az: _Altmenyuları Sırala

en: _View
az: _Göstər

en: _Window
az: _Pəncərə

en: can't find real path
az: həqiqi yolu tapa bilmirəm

en: clock/hourformat=12
az: clock/hourformat=24

en: creating user directory: %s
az: istifadəçi qovluğu yaradılır: %s

en: directory utility
az: cərgə vasitəsi

en: fixed
az: sabit

en: gaspell Spell Checker
az: gaspell İmla Yoxlayıcı

en: menu wasn't created
az: menü yaradılmadı

en: minutes
az: dəqiqə

en: seconds
az: saniyə

en: the GNOME menu editor
az: GNOME menü düzəldicisi

en: unable to create user directory: %s
az: istifadəçi qovluğu yaradıla bilmir: %s

en: unable to remove .order file: %s
az: .order faylı silinə bilmir: %s

en: untitled
az: adsız

en: untitled.desktop
az: adsız.masa üstü

en: xbm/xpm image browser
az: xbm/xpm rəsm səyyahı

en: xemacs text editor
az: xemacs mətn editoru

en: xv image viewer
az: xv rəsm nümayişçisi
