iso_639_3 3.5.1 - en to mk translation catalogue (39 entries)

note: Name for afr
en: Afrikaans
mk: Африкански

note: Name for ara
en: Arabic
mk: Арапски

note: Name for bre
en: Breton
mk: Бретонски

note: Name for bul
en: Bulgarian
mk: Бугарски

note: Name for cat
en: Catalan
mk: Каталански

note: Name for ces
en: Czech
mk: Чешки

note: Name for dan
en: Danish
mk: Дански

note: Name for deu
en: German
mk: Германски

note: Name for epo
en: Esperanto
mk: Есперанто

note: Name for est
en: Estonian
mk: Естонски

note: Name for eus
en: Basque
mk: Баскиски

note: Name for fin
en: Finnish
mk: Фински

note: Name for fra
en: French
mk: Француски

note: Name for gle
en: Irish
mk: Ирски

note: Name for heb
en: Hebrew
mk: Еврејски

note: Name for hrv
en: Croatian
mk: Хрватски

note: Name for hun
en: Hungarian
mk: Унгарски

note: Name for isl
en: Icelandic
mk: Исландски

note: Name for ita
en: Italian
mk: Италијански

note: Name for jpn
en: Japanese
mk: Јапонски

note: Name for kor
en: Korean
mk: Корејски

note: Name for lit
en: Lithuanian
mk: Литвански

note: Name for mkd
en: Macedonian
mk: Македонски

note: Name for mri
en: Maori
mk: Маорски

note: Name for nld
en: Dutch
mk: Холандски

note: Name for pol
en: Polish
mk: Полски

note: Name for por
en: Portuguese
mk: Португалски

note: Name for ron
en: Romanian
mk: Романски

note: Name for rus
en: Russian
mk: Руски

note: Name for slk
en: Slovak
mk: Словачки

note: Name for slv
en: Slovenian
mk: Словенечки

note: Name for spa
en: Spanish
mk: Шпански

note: Name for srp
en: Serbian
mk: Српски

note: Name for swe
en: Swedish
mk: Шведски

note: Name for tam
en: Tamil
mk: Тамилски

note: Name for tha
en: Thai
mk: Таи

note: Name for tur
en: Turkish
mk: Турски

note: Name for wln
en: Walloon
mk: Валонски

note: Name for zho
en: Chinese
mk: Кинески
