diffutils 2.8.7 - en to ms translation catalogue (190 entries)

en: program error
ms: ralat program

en: stack overflow
ms: stack melimpah

en: Unknown system error
ms: Ralat sistem tidak diketahui

en: regular empty file
ms: fail kosong biasa

en: regular file
ms: fail biasa

en: directory
ms: direktori

en: block special file
ms: fail khas blok

en: character special file
ms: fail khas aksara

en: symbolic link
ms: pautan simbolik

en: socket
ms: soket

en: message queue
ms: barisan mesej

en: shared memory object
ms: objek ingatan dikongsi

en: typed memory object
ms: objek memori berjenis

en: weird file
ms: fail pelik

en: %s: option `%s' is ambiguous
ms: %s: pilihan `%s' adalah kabur

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ms: %s: pilihan `--%s' tidak mengizinkan hujah

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ms: %s: pilihan `%c%s' tidak mengizinkan hujah

en: %s: option `%s' requires an argument
ms: %s: pilihan `%s' memerlukan hujah

en: %s: unrecognized option `--%s'
ms: %s: pilihan tidak dikenali `--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ms: %s: pilihan tidak dikenali `%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
ms: %s: pilihan salah  -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ms: %s: pilihan tidak sah -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
ms: %s: pilihan memerlukan hujah -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ms: %s: pilihan `-W %s' adalah kabur

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ms: %s: pilihan `-W %s' tidak mengizinkan hujah

en: Success
ms: Berjaya

en: No match
ms: Tiada padanan

en: Invalid regular expression
ms: Regular expression tidak sah

en: Invalid collation character
ms: Aksara pengumpulsemakan tidak sah

en: Invalid character class name
ms: Nama kelas aksara tidak sah

en: Trailing backslash
ms: Slash dibelakang

en: Invalid back reference
ms: Rujukan belakang tidak sah

en: Unmatched [ or [^
ms: [ atau [^ tidak sepadan

en: Unmatched ( or \(
ms: ( atau \( tidak sepadan

en: Unmatched \{
ms: \{ tidak sepadan

en: Invalid content of \{\}
ms: Kandungan \{\} tidak sah

en: Invalid range end
ms: Julat akhir tidak sah

en: Memory exhausted
ms: Kehabisan memori

en: Invalid preceding regular expression
ms: Regular expression awalan tidak sah

en: Premature end of regular expression
ms: Regular expression tamat tiba-tiba

en: Regular expression too big
ms: Regular expression terlalu besar

en: Unmatched ) or \)
ms: ) atau \) tidak sepadan

en: No previous regular expression
ms: Tiada regular expression terdahulu

en: memory exhausted
ms: kehabisan memori

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
ms: Ditulis oleh %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
ms: Ditulis oleh %s and %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
ms: Ditulis oleh %s, %s, and %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
ms: Ditulis oleh by %s, %s, %s,
    and %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
ms: Ditulis oleh %s, %s, %s,
    %s, and %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
ms: Ditulis oleh %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
ms: Ditulis oleh %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
ms: Ditulis oleh %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
ms: Ditulis oleh %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
ms: Ditulis oleh %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ms: Ini adalah perisian bebas; lihat sumber untuk syarat menyalin.  TIADA jaminan disediakan;
    tidak juga untuk KEBOLEHDAGANGAN atau KEUPAYAAN UNTUK SESUATU TUJUAN KHUSUS.

en: Files %s and %s differ
ms: Fail %s dan %s berbeza

en: No newline at end of file
ms: Tiada baris baru pada penghujung fail

en: Try `%s --help' for more information.
ms: Cuba `%s --help' untuk maklumat lanjut.

en: invalid --ignore-initial value `%s'
ms: nilai `%s' --ignore-initial tidak sah

en: options -l and -s are incompatible
ms: pilihan -l dan -s tidak sepadan

en: write failed
ms: gagal menulis

en: standard output
ms: keluaran piawai

en: -b  --print-bytes  Print differing bytes.
ms: -b  --print-bytes  Cetak byte berbeza.

en: -i SKIP  --ignore-initial=SKIP  Skip the first SKIP bytes of input.
ms: -i LANGKAU  --ignore-initial=LANGKAU  Langkau LANGKAU byte pertama masukan.

en: -i SKIP1:SKIP2  --ignore-initial=SKIP1:SKIP2
ms: -i LANGKAU1:LANGKAU2  --ignore-initial=LANGKAU1:LANGKAU2

en:   Skip the first SKIP1 bytes of FILE1 and the first SKIP2 bytes of FILE2.
ms:   Langkau LANGKAU1 byte pertama untuk FAIL1 dan LANGKAU2 byte pertama untuk FAIL2.

en: -l  --verbose  Output byte numbers and values of all differing bytes.
ms: -l  --verbose  Keluarkan nombor byte dan nilai semua byte berbeza.

en: -n LIMIT  --bytes=LIMIT  Compare at most LIMIT bytes.
ms: -n HAD  --bytes=HAD  Banding paling banyak HAD byte.

en: -s  --quiet  --silent  Output nothing; yield exit status only.
ms: -s  --quiet  --silent  Tiada keluaran; hasilkan status keluaran sahaja.

en: -v  --version  Output version info.
ms: -v  --version  Keluarkan maklumat versi.

en: --help  Output this help.
ms: --help  Keluarkan bantuan ini.

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 [FILE2 [SKIP1 [SKIP2]]]
ms: Penggunaan: %s [PILIHAN]... FAIL1 [FAIL2 [LANGKAU1 [LANGKAU2]]]

en: Compare two files byte by byte.
ms: Banding dua fail setiap byte.

en: SKIP1 and SKIP2 are the number of bytes to skip in each file.
ms: LANGKAU1 dan LANGKAU2 adalah jumlah byte untuk dilangkau dalam setiap fail.

en: SKIP values may be followed by the following multiplicative suffixes:
    kB 1000, K 1024, MB 1,000,000, M 1,048,576,
    GB 1,000,000,000, G 1,073,741,824, and so on for T, P, E, Z, Y.
ms: Nilai LANGKAU boleh diikuti dengan akhiran pekali berikut:
    kB 1000, K 1024, MB 1,000,000, M 1,048,576,
    GB 1,000,000,000, G 1,073,741,824, dan seterusnya untuk T, P, E, Z, Y.

en: If a FILE is `-' or missing, read standard input.
ms: Jika FAIL adalah `-' atau tiada, baca masukan piawai.

en: Exit status is 0 if inputs are the same, 1 if different, 2 if trouble.
ms: Status keluar adalah 0 jika masukan adalah sama, 1 jika berbeza, 2 jika bermasalah.

en: Report bugs to <bug-gnu-utils@gnu.org>.
ms: Lapor pepijat kepada <bug-gnu-utils@gnu.org>.

en: invalid --bytes value `%s'
ms: nilai --bytes `%s' tidak sah

en: missing operand after `%s'
ms: operan hilang selepas `%s'

en: extra operand `%s'
ms: operan tambahan `%s'

en: %s %s differ: byte %s, line %s
ms: %s %s berbeza: byte %s, baris %s

en: %s %s differ: byte %s, line %s is %3o %s %3o %s
ms: %s %s berbeza: byte %s, baris %s adalah %3o %s %3o %s

en: cmp: EOF on %s
ms: cmp: EOF pada %s

en: invalid context length `%s'
ms: panjang konteks `%s' tidak sah

en: pagination not supported on this host
ms: pagination tidak disokong pada hos ini

en: too many file label options
ms: terlalu banyak pilihan label fail

en: invalid width `%s'
ms: lebar `%s' tidak sah

en: conflicting width options
ms: pilihan lebar berkonflik

en: invalid horizon length `%s'
ms: panjang horizon `%s' tidak sah

en: invalid tabsize `%s'
ms: saiz tab `%s' tidak sah

en: conflicting tabsize options
ms: pilihan saiz tab berkonflik

en: `-%ld' option is obsolete; use `-%c %ld'
ms: pilihan `-%ld' tidak lagi digunakan; guna `-%c %ld'

en: `-%ld' option is obsolete; omit it
ms: pilihan `-%ld' tidak lagi digunakan; abaikannya

en: --from-file and --to-file both specified
ms: --from-file dan --to-file kedua-duanya dinyatakan

en: Compare files line by line.
ms: Banding fail setiap baris.

en: -i  --ignore-case  Ignore case differences in file contents.
ms: -i  --ignore-case  Abai perbezaan case dalam kandungan fail.

en: --ignore-file-name-case  Ignore case when comparing file names.
ms: --ignore-file-name-case  Abai case apabila membanding nama fail.

en: --no-ignore-file-name-case  Consider case when comparing file names.
ms: --no-ignore-file-name-case  Ambil kira case ketika membanding nama fail.

en: -E  --ignore-tab-expansion  Ignore changes due to tab expansion.
ms: -E  --ignore-tab-expansion  Abai perubahan diakibatkan oleh pengembangan tab.

en: -b  --ignore-space-change  Ignore changes in the amount of white space.
ms: -b  --ignore-space-change  Abai perubahan dalam jumlah ruang putih.

en: -w  --ignore-all-space  Ignore all white space.
ms: -w  --ignore-all-space  Abai semua ruang putih.

en: -B  --ignore-blank-lines  Ignore changes whose lines are all blank.
ms: -B  --ignore-blank-lines  Abai perubahan dimana baris adalah kesemuanya kosong.

en: -I RE  --ignore-matching-lines=RE  Ignore changes whose lines all match RE.
ms: -I RE  --ignore-matching-lines=RE  Abai perubahan dimana baris semua sepadan RE.

en: --strip-trailing-cr  Strip trailing carriage return on input.
ms: --strip-trailing-cr  Buang enter penghujung pada masukan.

en: --binary  Read and write data in binary mode.
ms: --binary  Baca dan tulis data dalam mod binari.

en: -a  --text  Treat all files as text.
ms: -a  --text  Layan semua fail sebagai teks.

en: -c  -C NUM  --context[=NUM]  Output NUM (default 3) lines of copied context.
    -u  -U NUM  --unified[=NUM]  Output NUM (default 3) lines of unified context.
      --label LABEL  Use LABEL instead of file name.
      -p  --show-c-function  Show which C function each change is in.
      -F RE  --show-function-line=RE  Show the most recent line matching RE.
ms: -c  -C NOM  --context[=NOM]  Keluarkan NOM (default 3) baris konteks yang disalin.
    -u  -U NOM  --unified[=NOM]  Keluarkan NOM (default 3) baris konteks tergabung.
      --label LABEL  Guna LABEL selain daripada nama fail.
      -p  --show-c-function  Papar fungsi C yang mana dalam setiap perubahan.
      -F RE  --show-function-line=RE  Papar baris terbaru sepadan RE.

en: -q  --brief  Output only whether files differ.
ms: -q  --brief  Keluaran hanya jika fail berbeza.

en: -e  --ed  Output an ed script.
ms: -e  --ed  Keluarkan skrip ed.

en: --normal  Output a normal diff.
ms: --normal  Keluarkan diff normal.

en: -n  --rcs  Output an RCS format diff.
ms: -n  --rcs  Keluarkan diff format RCS.

en: -y  --side-by-side  Output in two columns.
      -W NUM  --width=NUM  Output at most NUM (default 130) print columns.
      --left-column  Output only the left column of common lines.
      --suppress-common-lines  Do not output common lines.
ms: -y  --side-by-side  Keluaran dalam dua lajur.
      -W NOM  --width=NOM  Keluarkan paling banyak NOM (default 130) lajur cetakan.
      --left-column  Keluarkan hanya lajur kiri pada baris sama.
      --suppress-common-lines  Jangan keluarkan baris sama.

en: -D NAME  --ifdef=NAME  Output merged file to show `#ifdef NAME' diffs.
ms: -D NAMA  --ifdef=NAMA  Keluarkan fail tergabung untuk menunjukkan perbezaa `#ifdef NAMA'.

en: --GTYPE-group-format=GFMT  Similar, but format GTYPE input groups with GFMT.
ms: --GTYPE-group-format=GFMT  Hampir sama, tetapi format masukan GTYPE dikumpulkan dengan GFMT.

en: --line-format=LFMT  Similar, but format all input lines with LFMT.
ms: --line-format=LFMT  Hampir sama, tetapi format semua baris masukan dengan LFMT.

en: --LTYPE-line-format=LFMT  Similar, but format LTYPE input lines with LFMT.
ms: --LTYPE-line-format=LFMT  Hampir sama, tetapi format baris masukan LTYPE dengan LFMT.

en:   LTYPE is `old', `new', or `unchanged'.  GTYPE is LTYPE or `changed'.
ms:   LTYPE adalah `old', `new', atau `unchanged'.  GTYPE adalah LTYPE atau `changed'.

en:   GFMT may contain:
        %<  lines from FILE1
        %>  lines from FILE2
        %=  lines common to FILE1 and FILE2
        %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}LETTER  printf-style spec for LETTER
          LETTERs are as follows for new group, lower case for old group:
            F  first line number
            L  last line number
            N  number of lines = L-F+1
            E  F-1
            M  L+1
ms:   GFMT boleh mengandungi:
        %<  baris dari FAIL1
        %>  baris dari FAIL2
        %=  baris yang sama pada FAIL1 dan FAIL2
        %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}LETTER  spec gaya-printf untuk LETTER
          LETTER adalah seperti berikut untuk kumpulan baru, huruf kecil untuk kumpulan lama:
            F  nombor baris pertama
            L  nombor baris terakhir
            N  jumlah baris = L-F+1
            E  F-1
            M  L+1

en:   LFMT may contain:
        %L  contents of line
        %l  contents of line, excluding any trailing newline
        %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}n  printf-style spec for input line number
ms:   LFMT boleh mengandungi:
        %L  kandungan baris
        %l  kandungan baris, tidak termasuk baris baru dipenghujung
        %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}n  spec gaya-printf untuk nombor baris masukan

en:   Either GFMT or LFMT may contain:
        %%  %
        %c'C'  the single character C
        %c'\OOO'  the character with octal code OOO
ms:   Sama ada GFMT atau LFMT boleh mengandungi:
        %%  %
        %c'C'  satu aksara C
        %c'\OOO'  aksara dengan kod oktal OOO

en: -l  --paginate  Pass the output through `pr' to paginate it.
ms: -l  --paginate  Salur keluaran menerusi `pr' untuk paginate.

en: -t  --expand-tabs  Expand tabs to spaces in output.
ms: -t  --expand-tabs  Kembang tab kepada ruang dalam keluaran.

en: -T  --initial-tab  Make tabs line up by prepending a tab.
ms: -T  --initial-tab  Jadikan tab sebaris dengan menambah awalan tab.

en: --tabsize=NUM  Tab stops are every NUM (default 8) print columns.
ms: --tabsize=NOM  Hentian tab setial NOM (default 8) lajur cetakan.

en: -r  --recursive  Recursively compare any subdirectories found.
ms: -r  --recursive  Banding berulang-ulang sebarang subdirektori yang dijumpai.

en: -N  --new-file  Treat absent files as empty.
ms: -N  --new-file  Anggap fail tidak wujud sebagai kosong.

en: --unidirectional-new-file  Treat absent first files as empty.
ms: --unidirectional-new-file  Anggap fail tidak wujud sebagai kosong.

en: -s  --report-identical-files  Report when two files are the same.
ms: -s  --report-identical-files  Lapor apabila dua fail adalah sama.

en: -x PAT  --exclude=PAT  Exclude files that match PAT.
ms: -x PAT  --exclude=PAT  Asing fail yang sepadan PAT.

en: -X FILE  --exclude-from=FILE  Exclude files that match any pattern in FILE.
ms: -X FAIL  --exclude-from=FAIL  Asing fail yang sepadan sebarang corak dalam FAIL.

en: -S FILE  --starting-file=FILE  Start with FILE when comparing directories.
ms: -S FAIL  --starting-file=FAIL  Mula dengan FAIL apabila membanding direktori.

en: --from-file=FILE1  Compare FILE1 to all operands.  FILE1 can be a directory.
ms: --from-file=FAIL1  Banding FAIL1 kepada semua operan.  FAIL1 boleh jadi direktori.

en: --to-file=FILE2  Compare all operands to FILE2.  FILE2 can be a directory.
ms: --to-file=FAIL2  Banding semua operan kepada FAIL2.  FAIL2 boleh jadi direktori.

en: --horizon-lines=NUM  Keep NUM lines of the common prefix and suffix.
ms: --horizon-lines=NOM  Pastikan NOM baris prefix dan suffix sama.

en: -d  --minimal  Try hard to find a smaller set of changes.
ms: -d  --minimal  Cuba cari dengan tekun set perbezaan yang kecil.

en: --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
ms: --speed-large-files  Anggap fail besar dan banyak perubahan kecil tersebar.

en: FILES are `FILE1 FILE2' or `DIR1 DIR2' or `DIR FILE...' or `FILE... DIR'.
ms: FAIL-FAIL adalah `FAIL1 FAIL2' atau `DIR1 DIR2' atau `DIR FAIL...' atau `FAIL... DIR'.

en: If --from-file or --to-file is given, there are no restrictions on FILES.
ms: Jika --from-file atau --to-file diberi, tiada sekatan pada FAIL.

en: If a FILE is `-', read standard input.
ms: Jika FAIL adalah `-', baca masukan piawai.

en: Usage: %s [OPTION]... FILES
ms: Penggunaan: %s [PILIHAN]... FAIL

en: conflicting %s option value `%s'
ms: nilai pilihan %s berkonflik `%s'

en: conflicting output style options
ms: pilihan gaya keluaran berkonflik

en: Only in %s: %s
ms: Hanya dalam %s: %s

en: cannot compare `-' to a directory
ms: tidak dapat membandingkan `-' kepada direktori

en: -D option not supported with directories
ms: pilihan -D tidak disokong dengan direktori

en: Common subdirectories: %s and %s
ms: Subdirektori umum: %s dan %s

en: File %s is a %s while file %s is a %s
ms: Fail %s adalah %s manakala fail %s adalah %s

en: Files %s and %s are identical
ms: Fail %s dan %s adalah serupa

en: incompatible options
ms: pilihan tidak sepadan

en: `-' specified for more than one input file
ms: `-' dinyatakan untuk lebih daripada satu fail masukan

en: read failed
ms: gagal membaca

en: -e  --ed  Output unmerged changes from OLDFILE to YOURFILE into MYFILE.
ms: -e  --ed  Keluarkan perubahan tidak digabung daripada OLDFILE ke YOURFILE kedalam MYFILE.

en: -E  --show-overlap  Output unmerged changes, bracketing conflicts.
ms: -E  --show-overlap  Keluarkan perubahan tidak digabung, kurungkan konflik.

en: -A  --show-all  Output all changes, bracketing conflicts.
ms: -A  --show-all  Keluarkan semua perubahan, kurungkan konflik.

en: -x  --overlap-only  Output overlapping changes.
ms: -x  --overlap-only  Keluarkan perubahan bertindih.

en: -X  Output overlapping changes, bracketing them.
ms: -X  Keluarkan perubahan bertindih, kurungkan mereka.

en: -3  --easy-only  Output unmerged nonoverlapping changes.
ms: -3  --easy-only  Keluarkan perubahan tidak digabung dan tidak bertindih.

en: -m  --merge  Output merged file instead of ed script (default -A).
ms: -m  --merge  Keluarkan fail tergabung selain daripada skrip ed (default -A).

en: -L LABEL  --label=LABEL  Use LABEL instead of file name.
ms: -L LABEL  --label=LABEL  Guna LABEL selain daripada nama fail.

en: -i  Append `w' and `q' commands to ed scripts.
ms: -i  Tambah arahan `w' dan `q' kepada skrip ed.

en: --diff-program=PROGRAM  Use PROGRAM to compare files.
ms: --diff-program=PROGRAM  Guna PROGRAM untuk membanding fail.

en: Usage: %s [OPTION]... MYFILE OLDFILE YOURFILE
ms: Penggunaan: %s [PILIHAN]... MYFILE OLDFILE YOURFILE

en: Compare three files line by line.
ms: Banding tiga fail tiap-tiap baris.

en: Exit status is 0 if successful, 1 if conflicts, 2 if trouble.
ms: Status keluar adalah 0 jika berjaya, 1 jika konflik, 2 jika bermasalah.

en: internal error: screwup in format of diff blocks
ms: ralat dalaman: kerosakan dalam format blok diff

en: %s: diff failed:
ms: %s: diff gagal:

en: internal error: invalid diff type in process_diff
ms: ralat dalaman: jenis diff tidak sah dalam process_diff

en: invalid diff format; invalid change separator
ms: format diff tidak sah; pengasing perbezaan tidak sah

en: invalid diff format; incomplete last line
ms: format diff tidak sah; baris akhir tidak lengkap

en: subsidiary program `%s' could not be invoked
ms: program subsidiari `%s' tidak dapat dilaksanakan

en: subsidiary program `%s' not found
ms: program subsidiari `%s' tidak dijumpai

en: subsidiary program `%s' failed
ms: program subsidiari `%s' gagal

en: subsidiary program `%s' failed (exit status %d)
ms: program subsidiari `%s' gagal (status keluar %d)

en: invalid diff format; incorrect leading line chars
ms: format diff tidak sah; aksara awal baris tidak betul

en: internal error: invalid diff type passed to output
ms: ralat dalaman: jenis diff tidak sah diberikan kepada keluaran

en: input file shrank
ms: fail masukan mengecil

en: cannot compare file names `%s' and `%s'
ms: tidak dapat membandingkan fail bernama `%s' dan `%s'

en: -o FILE  --output=FILE  Operate interactively, sending output to FILE.
ms: -o FAIL  --output=FAIL  Operasi secara interaktif, hantar keluaran ke FAIL.

en: -i  --ignore-case  Consider upper- and lower-case to be the same.
ms: -i  --ignore-case  Anggap huruf besar dan kecil sebagai sama.

en: -W  --ignore-all-space  Ignore all white space.
ms: -W  --ignore-all-space  Abai semua ruang putih.

en: -w NUM  --width=NUM  Output at most NUM (default 130) print columns.
ms: -w NOM  --width=NOM  Keluarkan paling banyak NOM (default 130) lajur cetakan.

en: -l  --left-column  Output only the left column of common lines.
ms: -l  --left-column  Keluarkan hanya lajur kiri baris yang sama.

en: -s  --suppress-common-lines  Do not output common lines.
ms: -s  --suppress-common-lines  Jangan keluarkan baris sama.

en: -H  --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
ms: -H  --speed-large-files  Anggap fail besar dan banyak perubahan kecil tersebar.

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
ms: Penggunaan: %s [PILIHAN]... FAIL1 FAIL2

en: Side-by-side merge of file differences.
ms: Gabung bersebelahan perbezaaan fail.

en: cannot interactively merge standard input
ms: tidak dapat menggabung masukan piawai secara interaktif

en: both files to be compared are directories
ms: kedua-dua fail yang akan dibanding adalah direktori

en: ed:	Edit then use both versions, each decorated with a header.
    eb:	Edit then use both versions.
    el:	Edit then use the left version.
    er:	Edit then use the right version.
    e:	Edit a new version.
    l:	Use the left version.
    r:	Use the right version.
    s:	Silently include common lines.
    v:	Verbosely include common lines.
    q:	Quit.
ms: ed:	Sunting kemudian guna kedua-dua versi, setiap satu ditambah dengan header.
    eb:	Sunting kemudian guna kedua-dua versi.
    el:	Sunting kemudian guna versi kiri.
    er:	Sunting kemudian guna versi kanan.
    e:	Sunting versi baru.
    l:	Guna versi kiri.
    r:	Guna versi kanan.
    s:	Sertakan baris sama dengan senyap.
    v:	Sertakan baris sama dengan berjela.
    q:	Keluar.
