diffutils 2.8.3 - en to sr translation catalogue (183 entries)

en: program error
sr: грешка програма

en: stack overflow
sr: стек препуњен

en: Unknown system error
sr: Непозната системска грешка

en: regular empty file
sr: обична празна датотека

en: regular file
sr: обична датотека

en: directory
sr: директоријум

en: block special file
sr: датотека блоковског уређаја

en: character special file
sr: датотека знаковног уређаја

en: symbolic link
sr: симболичка веза

en: socket
sr: сокет

en: message queue
sr: ред порука

en: semaphore
sr: семафор

en: shared memory object
sr: заједнички меморијски објекат

en: weird file
sr: чудна датотека

en: %s: option `%s' is ambiguous
sr: %s: опција „%s“ је двосмислена

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „--%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%c%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option `%s' requires an argument
sr: %s: опција „%s“ захтева аргумент

en: %s: unrecognized option `--%s'
sr: %s: непозната опција „--%s“

en: %s: unrecognized option `%c%s'
sr: %s: непозната опција „%c%s“

en: %s: illegal option -- %c
sr: %s: неправилна опција -- %c

en: %s: invalid option -- %c
sr: %s: неважећа опција -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
sr: %s: опција захтева аргумент -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sr: %s: опција „-W %s“ је двосмислена

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „-W %s“ не дозвољава аргумент

en: Success
sr: Успешно

en: No match
sr: Без поклапања

en: Invalid regular expression
sr: Неисправан регуларни израз

en: Invalid collation character
sr: Неисправан колациони знак

en: Invalid character class name
sr: Неправилно име класе знакова

en: Trailing backslash
sr: Пратећа обрнута коса црта

en: Invalid back reference
sr: Неисправна повратна референца

en: Unmatched [ or [^
sr: Неупарено [ или [^

en: Unmatched ( or \(
sr: Неупарено ( или \(

en: Unmatched \{
sr: Неупарено \{

en: Invalid content of \{\}
sr: Неисправан садржај у \{\}

en: Invalid range end
sr: Неисправан крај опсега

en: Memory exhausted
sr: Меморија исцрпљена

en: Invalid preceding regular expression
sr: Неисправан претходећи регуларни израз

en: Premature end of regular expression
sr: Преран завршетак регуларног израза

en: Regular expression too big
sr: Регуларни израз исувише велики

en: Unmatched ) or \)
sr: Неупарено ) или \)

en: No previous regular expression
sr: Без прошлог регуларног израза

en: memory exhausted
sr: меморија исцрпљена

note: TRANSLATORS: Please translate "(C)" to the C-in-a-circle symbol (U+00A9, COPYRIGHT SIGN) if possible, as this has some minor technical advantages in international copyright law.  If the copyright symbol is not available, please leave it as "(C)".
en: (C)
sr: ©

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute copies of this program
    under the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the files named COPYING.
sr: Овај програм долази БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ, у обиму дозвољеном законом.
    Можете расподељивати копије овог програма под условима ГНУ Опште јавне лиценце.
    За подробније објашњење ових ствари погледајте датотеку под називом „COPYING“.

en: Files %s and %s differ
sr: Датотеке %s и %s различите

en: Binary files %s and %s differ
sr: Бинарне датотеке %s и %s различите

en: No newline at end of file
sr: Без новог реда на крају датотеке

note: TRANSLATORS: Please translate the second "o" in "Torbjorn Granlund" to an o-with-umlaut (U+00F6, LATIN SMALL LETTER O WITH DIAERESIS) if possible.
en: Written by Torbjorn Granlund and David MacKenzie.
sr: Написали Торбјорн Гранлунд (Torbjörn Granlund) и Дејвид Мекензи (David MacKenzie)

en: Try `%s --help' for more information.
sr: Покушајте `%s --help' за подробније објашњење.

en: invalid --ignore-initial value `%s'
sr: неисправна --ignore-initial вредност „%s“

en: options -l and -s are incompatible
sr: опције -l и -s не иду заједно

en: write failed
sr: записивање неуспешано

en: standard output
sr: стандардни излаз

en: -b  --print-bytes  Print differing bytes.
sr: -b  --print-bytes  Испиши бајтове који се разликују

en: -i SKIP  --ignore-initial=SKIP  Skip the first SKIP bytes of input.
sr: -i БРОЈ  --ignore-initial=БРОЈ  Изостави првих БРОЈ бајтова улаза.

en: -i SKIP1:SKIP2  --ignore-initial=SKIP1:SKIP2
sr: -i БРОЈ1:БРОЈ2  --ignore-initial=БРОЈ1:БРОЈ2

en:   Skip the first SKIP1 bytes of FILE1 and the first SKIP2 bytes of FILE2.
sr:   Изостави првих БРОЈ1 бајтова ДАТОТЕКА1 и првих БРОЈ2 бајтова ДАТОТЕКА2.

en: -l  --verbose  Output byte numbers and values of all differing bytes.
sr: -l  --verbose  Испиши редни број и вредност бајтова који се разликују.

en: -n LIMIT  --bytes=LIMIT  Compare at most LIMIT bytes.
sr: -n БРОЈ  --bytes=БРОЈ    Пореди до највише БРОЈ бајтова.

en: -s  --quiet  --silent  Output nothing; yield exit status only.
sr: -s  --quiet  --silent  Без исписа; пријави само излазно стање.

en: -v  --version  Output version info.
sr: -v  --version  Извести о верзији.

en: --help  Output this help.
sr: --help  Испиши ово објашњење.

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 [FILE2 [SKIP1 [SKIP2]]]
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА]... ДАТОТЕКА1 [ДАТОТЕКА2 [БРОЈ1 [БРОЈ2]]]

en: Compare two files byte by byte.
sr: Поређење две датотеке бајт по бајт.

en: SKIP1 and SKIP2 are the number of bytes to skip in each file.
sr: БРОЈ1 и БРОЈ2 су бројеви бајтова за изостављање у свакој датотеци.

en: SKIP values may be followed by the following multiplicative suffixes:
    kB 1000, K 1024, MB 1,000,000, M 1,048,576,
    GB 1,000,000,000, G 1,073,741,824, and so on for T, P, E, Z, Y.
sr: Уз БРОЈ могу ићи и следећи умножавајући суфикси:
    kB 1000, K 1024, MB 1,000,000, M 1,048,576, GB 1,000,000,000, G 1,073,741,824,
    итд. за T, P, E, Z, Y.

en: If a FILE is `-' or missing, read standard input.
sr: Читати стандардни улаз ако ДАТОТЕКА недостаје или је „-“.

en: Report bugs to <bug-gnu-utils@gnu.org>.
sr: Пријава грешака на адресу <bug-gnu-utils@gnu.org>.
    Поруке у вези превода слати на <gnu@prevod.org>.

en: invalid --bytes value `%s'
sr: неисправна --bytes вредност „%s“

en: missing operand after `%s'
sr: недостаје оператор после „%s“

en: extra operand `%s'
sr: вишак оператор „%s“

en: %s %s differ: byte %s, line %s
sr: %s %s различити: бајт %s, ред %s

en: %s %s differ: byte %s, line %s is %3o %s %3o %s
sr: %s %s различити: бајт %s, ред %s је %3o %s %3o %s

en: cmp: EOF on %s
sr: cmp: EOF на %s

en: Written by Paul Eggert, Mike Haertel, David Hayes,
    Richard Stallman, and Len Tower.
sr: Написали Пол Егерт (Paul Eggert), Мајк Хертел (Mike Haertel), Дејвид Хејз (David Hayes), Ричард Сталман (Richard Stallman) и Лен Тауер (Len Tower)

en: invalid context length `%s'
sr: неисправна дужина склопа „%s“

en: pagination not supported on this host
sr: прелом страна није подржан на овом рачунару

en: too many file label options
sr: исувише опција за ознаку датотека

en: invalid width `%s'
sr: неисправна дужина „%s“

en: conflicting width options
sr: сукобљене опције ширине

en: invalid horizon length `%s'
sr: неисправна дужина видокруга „%s“

en: invalid tabsize `%s'
sr: неисправна величина табулатора „%s“

en: conflicting tabsize options
sr: сукобљене опције величине табулатора

en: `-%ld' option is obsolete; use `-%c %ld'
sr: опција „-%ld“ је застарела; користити „-%c %ld“

en: `-%ld' option is obsolete; omit it
sr: опција „-%ld“ је застарела; изоставите је

en: --from-file and --to-file both specified
sr: „--from-file“ и „--to-file“ обоје наведени

en: Compare files line by line.
sr: Поређење датотека ред по ред.

en: -i  --ignore-case  Ignore case differences in file contents.
sr: -i  --ignore-case  Занемари словну величину у склопу датотека.

en: --ignore-file-name-case  Ignore case when comparing file names.
sr: --ignore-file-name-case  Занемари словну величину поређујући имена датотека.

en: --no-ignore-file-name-case  Consider case when comparing file names.
sr: --no-ignore-file-name-case  Урачунај словну величину поређујући имена датотека.

en: -E  --ignore-tab-expansion  Ignore changes due to tab expansion.
sr: -E  --ignore-tab-expansion  Занемари промене услед развијања табулатора.

en: -b  --ignore-space-change  Ignore changes in the amount of white space.
sr: -b  --ignore-space-change  Занемари промене због количине белине.

en: -w  --ignore-all-space  Ignore all white space.
sr: -w  --ignore-all-space  Занемари сву белину.

en: -B  --ignore-blank-lines  Ignore changes whose lines are all blank.
sr: -B  --ignore-blank-lines  Занемари промене услед празних редова.

en: -I RE  --ignore-matching-lines=RE  Ignore changes whose lines all match RE.
sr: -I РИ  --ignore-matching-lines=РИ  Занемари промене чији редови поклапају РИ.

en: --strip-trailing-cr  Strip trailing carriage return on input.
sr: --strip-trailing-cr  Оголи пратеће <CR> на улазу.

en: --binary  Read and write data in binary mode.
sr: --binary  Читај и пиши податке у бинарном режиму.

en: -a  --text  Treat all files as text.
sr: -a  --text  Прихвати све датотеке као текст.

en: -c  -C NUM  --context[=NUM]  Output NUM (default 3) lines of copied context.
    -u  -U NUM  --unified[=NUM]  Output NUM (default 3) lines of unified context.
      --label LABEL  Use LABEL instead of file name.
      -p  --show-c-function  Show which C function each change is in.
      -F RE  --show-function-line=RE  Show the most recent line matching RE.
sr: -c  -C БРЈ  --context[=БРЈ]  Испиши БРЈ (почетно 3) редова копираног склопа.
    -u  -U БРЈ  --unified[=БРЈ]  Испиши БРЈ (почетно 3) редова обједињеног склопа.
      --label ОЗНАКА  Користи ОЗНАКА уместо имена датотеке.
      -p  --show-c-function  Прикажи Це функцију у којој је промена.
      -F РИ  --show-function-line=РИ  Прикажи најскорији ред који РИ поклапа.

en: -q  --brief  Output only whether files differ.
sr: -q  --brief  Пријави само да ли се датотеке разликују.

en: -e  --ed  Output an ed script.
sr: -e  --ed  Излаз је „ed“ спис.

en: --normal  Output a normal diff.
sr: --normal  Излаз је обичан „diff“.

en: -n  --rcs  Output an RCS format diff.
sr: -n  --rcs  Излаз је RCS облик „diff-а“.

en: -y  --side-by-side  Output in two columns.
      -W NUM  --width=NUM  Output at most NUM (default 130) print columns.
      --left-column  Output only the left column of common lines.
      --suppress-common-lines  Do not output common lines.
sr: -y  --side-by-side  Испис у две колоне.
      -W БРЈ  --width=БРЈ  Испис највише БРЈ (почетно 130) знакова.
      --left-column  Испис само леве колоне код заједничких редова.
      --suppress-common-lines  Не исписуј заједничке редове.

en: -D NAME  --ifdef=NAME  Output merged file to show `#ifdef NAME' diffs.
sr: -D ИМЕ   --ifdef=ИМЕ   Испиши „#ifdef ИМЕ“ разлике спојене датотеке.

en: --GTYPE-group-format=GFMT  Similar, but format GTYPE input groups with GFMT.
sr: --GTYPE-group-format=ГОБЛ  Слично, али обликуј GTYPE улазне групе са ГОБЛ.

en: --line-format=LFMT  Similar, but format all input lines with LFMT.
sr: --line-format=РОБЛ  Слично, али обликуј све улазне редове са РОБЛ.

en: --LTYPE-line-format=LFMT  Similar, but format LTYPE input lines with LFMT.
sr: --LTYPE-line-format=РОБЛ  Слично, али обликуј LTYPE улазне редове са РОБЛ.

en:   LTYPE is `old', `new', or `unchanged'.  GTYPE is LTYPE or `changed'.
sr:   LTYPE је `old', `new', или `unchanged'. GTYPE је LTYPE или `changed'.

en:   GFMT may contain:
        %<  lines from FILE1
        %>  lines from FILE2
        %=  lines common to FILE1 and FILE2
        %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}LETTER  printf-style spec for LETTER
          LETTERs are as follows for new group, lower case for old group:
            F  first line number
            L  last line number
            N  number of lines = L-F+1
            E  F-1
            M  L+1
sr:   ГОБЛ може садржати:
        %<  редове из ДАТОТЕКА1
        %>  редове из ДАТОТЕКА2
        %=  редове заједничке у ДАТОТЕКА1 и ДАТОТЕКА2
        %[-][ШИРН][.[ТАЧН]]{doxX}СЛОВО  printf-стил за СЛОВО
          СЛОВО за нову групу, мала слова за стару групу:
            F  број првог реда
            L  број задњег реда
            N  број редова = L-F+1
            E  F-1
            M  L+1

en:   LFMT may contain:
        %L  contents of line
        %l  contents of line, excluding any trailing newline
        %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}n  printf-style spec for input line number
sr:   РОБЛ може садржати:
        %L  садржај реда
        %l  садржај реда, изузев пратећих знакова за нови ред
        %[-][ШИРН][.[ТАЧН]]{doxX}n  printf-стил за улазни број реда

en:   Either GFMT or LFMT may contain:
        %%  %
        %c'C'  the single character C
        %c'\OOO'  the character with octal code OOO
sr:   Било ГОБЛ или РОБЛ могу садржати:
        %%  %
        %c'З'  само један знак „З“
        %c'\OOO'  знак са окталним кодом OOO

en: -l  --paginate  Pass the output through `pr' to paginate it.
sr: -l  --paginate  Пропусти излаз кроз „pr“ за прелом.

en: -t  --expand-tabs  Expand tabs to spaces in output.
sr: -t  --expand-tabs  Развиј табулаторе у размаке за излаз.

en: -T  --initial-tab  Make tabs line up by prepending a tab.
sr: -T  --initial-tab  Поравнај табулаторе додајући један табулатор.

en: --tabsize=NUM  Tab stops are every NUM (default 8) print columns.
sr: --tabsize=БРЈ  Величина табулатора је БРЈ (почетно 8) колона.

en: -r  --recursive  Recursively compare any subdirectories found.
sr: -r  --recursive  Рекурзивно упореди све пронађене поддиректоријуме.

en: -N  --new-file  Treat absent files as empty.
sr: -N  --new-file  Недостајуће датотеке се узимају за празне.

en: --unidirectional-new-file  Treat absent first files as empty.
sr: --unidirectional-new-file  Прве недостајуће датотеке се узимају за празне.

en: -s  --report-identical-files  Report when two files are the same.
sr: -s  --report-identical-files  Пријави када су две датотеке исте.

en: -x PAT  --exclude=PAT  Exclude files that match PAT.
sr: -x ОБР  --exclude=ОБР  Изузми датотеке које поклапа ОБР.

en: -X FILE  --exclude-from=FILE  Exclude files that match any pattern in FILE.
sr: -X ТЕКА  --exclude-from=ТЕКА  Изузми датотеке које поклапа било који образац у ТЕКА.

en: -S FILE  --starting-file=FILE  Start with FILE when comparing directories.
sr: -S ТЕКА  --starting-file=ТЕКА  Почни од ТЕКА при поређењу директоријума.

en: --from-file=FILE1  Compare FILE1 to all operands.  FILE1 can be a directory.
sr: --from-file=ТЕКА1  Упореди ТЕКА1 са свим оперантима. ТЕКА1 може бити директоријум.

en: --to-file=FILE2  Compare all operands to FILE2.  FILE2 can be a directory.
sr: --to-file=ТЕКА2  Упореди све операнте са ТЕКА2. ТЕКА2 може бири директоријум.

en: --horizon-lines=NUM  Keep NUM lines of the common prefix and suffix.
sr: --horizon-lines=БРЈ  Чувај БРЈ редова заједничког префикса и суфикса.

en: -d  --minimal  Try hard to find a smaller set of changes.
sr: -d  --minimal  Потруди се да нађеш мањи скуп промена.

en: --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
sr: --speed-large-files  За велике датотеке са много раштрканих малих промена.

en: FILES are `FILE1 FILE2' or `DIR1 DIR2' or `DIR FILE...' or `FILE... DIR'.
sr: ДАТОТЕКЕ су „ТЕКА1 ТЕКА2“ или „ДИР1 ДИР2“ или „ДИР ТЕКА...“ или „ТЕКА... ДИР“.

en: If --from-file or --to-file is given, there are no restrictions on FILES.
sr: Нема ограничења за ДАТОТЕКЕ ако је „--from-file“ или „--to-file“ задато.

en: If a FILE is `-', read standard input.
sr: Ако је ДАТОТЕКА „-“, читај стандардни улаз.

en: Usage: %s [OPTION]... FILES
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА]... ДАТОТЕКЕ

en: conflicting %s option value `%s'
sr: сукоб због вредности „%s“ опције „%s“

en: conflicting output style options
sr: сукобљене опције излазног стила

en: Only in %s: %s
sr: Само у %s: %s

en: cannot compare `-' to a directory
sr: не може поредити „-“ са директоријумом

en: -D option not supported with directories
sr: опција „-D“ није подржана за директоријуме

en: Common subdirectories: %s and %s
sr: Заједнички поддиректоријуми: %s и %s

en: File %s is a %s while file %s is a %s
sr: Датотека „%s“ је „%s“ док је датотека „%s“ „%s“

en: Files %s and %s are identical
sr: Датотеке „%s“ и „%s“ се подударају

en: Written by Randy Smith.
sr: Написао Ренди Смит (Randy Smith).

en: incompatible options
sr: несагласне опције

en: `-' specified for more than one input file
sr: „-“ наведено за више од једне датотеке

en: read failed
sr: неуспело читање

en: -e  --ed  Output unmerged changes from OLDFILE to YOURFILE into MYFILE.
sr: -e  --ed  Испиши неспојене промене између СТАРАТЕКА и ТВОЈАТЕКА у МОЈАТЕКА.

en: -E  --show-overlap  Output unmerged changes, bracketing conflicts.
sr: -E  --show-overlap  Испиши неспојене промене, означи заградама сукобе.

en: -A  --show-all  Output all changes, bracketing conflicts.
sr: -A  --show-all  Испиши све промене, означи заградама сукобе.

en: -x  --overlap-only  Output overlapping changes.
sr: -x  --overlap-only  Испиши преклопљене промене.

en: -X  Output overlapping changes, bracketing them.
sr: -X  Испиши и означи заградама преклопљене промене.

en: -3  --easy-only  Output unmerged nonoverlapping changes.
sr: -3  --easy-only  Испиши неспојене непреклопљене промене.

en: -m  --merge  Output merged file instead of ed script (default -A).
sr: -m  --merge  Испиши спојену датотеку уместо ed списа (почетно -A).

en: -L LABEL  --label=LABEL  Use LABEL instead of file name.
sr: -L ОЗНКА  --label=ОЗНКА  Користи ОЗНКА уместо имена датотеке.

en: -i  Append `w' and `q' commands to ed scripts.
sr: -i  Придодај „w“ и „q“ наредбе ed списима.

en: --diff-program=PROGRAM  Use PROGRAM to compare files.
sr: --diff-program=ПРОГРАМ  Користи ПРОГРАМ за поређење датотека.

en: Usage: %s [OPTION]... MYFILE OLDFILE YOURFILE
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА]... МОЈАТЕКА СТАРАТЕКА ТВОЈАТЕКА

en: Compare three files line by line.
sr: Поређење три датотеке ред по ред.

en: internal error: screwup in format of diff blocks
sr: интерна грешка: зез у формату „diff“ блокова

en: %s: diff failed:
sr: %s: diff неуспешан:

en: internal error: invalid diff type in process_diff
sr: интерна грешка: неисправна „diff“ врста у „process_diff“

en: invalid diff format; invalid change separator
sr: неисправан diff облик; неважећи раздвојник измена

en: invalid diff format; incomplete last line
sr: неисправан diff облик; непотпун задњи ред

en: subsidiary program `%s' not found
sr: помоћни програм „%s“ није нађен

en: subsidiary program `%s' failed
sr: помоћни програм „%s“ неуспешан

en: invalid diff format; incorrect leading line chars
sr: неисправан diff облик; нетачни водећи знакови реда

en: internal error: invalid diff type passed to output
sr: унутрашња грешка: неисправан diff тип прослеђен излазу

en: input file shrank
sr: улазна датотека се скупила

en: cannot compare file names `%s' and `%s'
sr: не може поредити имена датотека „%s“ и „%s“

en: Written by Thomas Lord.
sr: Написао Томас Лорд (Thomas Lord)

en: -o FILE  --output=FILE  Operate interactively, sending output to FILE.
sr: -o ТЕКА  --output=ТЕКА  Интерактивни рад, излаз се шаље у ТЕКА.

en: -i  --ignore-case  Consider upper- and lower-case to be the same.
sr: -i  --ignore-case  Сматрај велика и мала слова истим.

en: -W  --ignore-all-space  Ignore all white space.
sr: -W  --ignore-all-space  Занемари све размаке.

en: -w NUM  --width=NUM  Output at most NUM (default 130) print columns.
sr: -w БРЈ  --width=БРЈ  Ширина излаза је највише БРЈ (почетно 130) колона.

en: -l  --left-column  Output only the left column of common lines.
sr: -l  --left-column  Испиши само леву колону заједничких редова.

en: -s  --suppress-common-lines  Do not output common lines.
sr: -s  --suppress-common-lines  Не приказуј заједничке редове.

en: -H  --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
sr: -H  --speed-large-files  За велике датотеке за много раштрканих малих измена.

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА]... ДАТОТЕКА1 ДАТОТЕКА22

en: Side-by-side merge of file differences.
sr: Упоредно стапање разлика датотека

en: cannot interactively merge standard input
sr: не може интерактивно уклопити стандардни улаз

en: both files to be compared are directories
sr: обе датотеке за поређење су директоријуми

en: ed:	Edit then use both versions, each decorated with a header.
    eb:	Edit then use both versions.
    el:	Edit then use the left version.
    er:	Edit then use the right version.
    e:	Edit a new version.
    l:	Use the left version.
    r:	Use the right version.
    s:	Silently include common lines.
    v:	Verbosely include common lines.
    q:	Quit.
sr: ed:	Уреди па користи обе верзије, свака украшена заглављем.
    eb:	Уреди па користи обе верзије.
    el:	Уреди па користи верзију лево.
    er:	Уреди па користи верзију десно.
    e:	Уређуј нову верзију.
    l:	Користи верзију лево.
    r:	Користи верзију десно.
    s:	Уметни заједничке редове тихо.
    v:	Уметни заједничке редове бучно.
    q:	Заврши.

en: subsidiary program `%s' not executable
sr: помоћни програм „%s“ није извршан
