xdg-user-dirs 0.14 - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Applications
pt: Aplicações

en: applications
pt: aplicações

en: Desktop
pt: Área de Trabalho

en: desktop
pt: área de Trabalho

en: Documents
pt: Documentos

en: documents
pt: documentos

en: Download
pt: Transferência

en: download
pt: transferência

en: Downloads
pt: Transferências

en: downloads
pt: transferências

en: Movies
pt: Filmes

en: movies
pt: filmes

en: Music
pt: Música

en: music
pt: música

en: Photos
pt: Fotografias

en: photos
pt: fotografias

en: Pictures
pt: Imagens

en: pictures
pt: imagens

en: Projects
pt: Projectos

en: projects
pt: projectos

en: Public
pt: Público

en: public
pt: público

en: Share
pt: Partilha

en: share
pt: partilha

en: Templates
pt: Modelos

en: templates
pt: modelos

en: Videos
pt: Vídeos

en: videos
pt: vídeos
